Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 10:54

Richter topik  

Egy kis reménysugár:-)



Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 13:25
#57600
10 perc alatt 100 Ft esés !!!!
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 13:23
Törölt hozzászólás
#57599
csibe74
csibe74 2014. 02. 25. 13:23
Előzmény: #57597  Törölt felhasználó
#57598
Basszus , csak bejött volna a richter shortom... Éreztem, de csak nem mertem tartani.... fuck...
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 13:00
Előzmény: #57595  Tibi0002
#57597
Ez kinek jó, hogy harmadik hete Richter grafikonja egy vízszintes vonal? Topogunk egy helyben, nem tudom, hogy ezzel ki tud pénzt keresni.
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 12:59
Előzmény: #57594  Törölt felhasználó
#57596
Igazából senki nem mondta, hogy a TA szentírás! sajnos tényleg sok olyan eset van, amikor nem igazolódik be. DE! A TA nem csak a grafikon elemzésről, alakzatokról, meg az indikátorokról, Fibó szintekről szól, hanem a veszteség minimalizálásról és a nyereség maximalizálásról, hozam kockázat arányokról is! És ez a baromira fontos dolog benne! Ezért kell a szabály rendszer! Hogy előre tudd, hol szállsz be és miért? milyen hozam kockázatnál? tudd, mennyi pénzzel szállsz be? abból mennyit vagy hajlandó elveszíteni? Mert simán lehet, hogy többször nem jönnek be a várakozásaid (pl 60%-ban), de ha 40%-ban jól menedzseled a nyereséges pozijaidat (TA ismeretek alapján), akkor simán nyerőben leszel. Az egésznek az a lényege, hogy a szabályrendszerrel teljesen kiiktasd az érzelmi alapú döntéseket! Ugyanis - szerintem - a megérzések okozzák legtöbb esetben egy tőzsdés vesztét általában! Ennyi!
Tibi0002 2014. 02. 25. 12:51
Előzmény: #57594  Törölt felhasználó
#57595
Az én stratégiám, ami a cégek felértékelésére alapoz, kb. 80 éves link , ha érdekel, nézz rá. Nekem ez hozta meg a pénzt, teljesen kerek és időtálló. Persze ehhez megfelelő alkat is kell. Majd eldöntöd, neked melyik stratégia a megfelelő.
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 12:41
Előzmény: #57593  Törölt felhasználó
#57594
Ez a szép a fórumban: mikor valami kapaszkodót találnál, hogy merre is az arra, akkor jön egy másik vélemény, természetesen megfelelő érvekkel és megtörtént adatokkal, ami pont az ellenkezőjét sugallja...
De ha valakinek kevés a 3%-os banki kamat, az kösse fel a gatyáját, nem!?
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 12:35
Előzmény: #57592  Törölt felhasználó
#57593
Na pont ezek miatt az okok, miatt fogok még többet tanulni, hogy minél előbb kész legyen a kereskedési stratégiám és minél előbb itt hagyhassam az egész BÉT-et a fenébe! Az egyszerűen siralmas és elkeserítő, hogy idejön valaki pár Mrd forinttal és beborítja az egészet!
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 12:29
Előzmény: #57591  Törölt felhasználó
#57592
Hát én meg azt mondanám erre, hogy nem lehet csak a TA-ra alapozni, mert a TA-val bizonyos esetekben az ember kitörölheti a seggét. Pl. a technikai elemzés nem tudja megjósolni a jövőt, és bár amikor 4620 körül belevettél, ugyan a TA mutatott ezt-vagy azt, de ezt a hatalmas esést nem tudta jelezni. És miért nem? Mert azt, hogy egy giga pakkal rendelkező alap, mikor és miért kezdi kiszórni a papírjait azt nem lehet előre jelezni. Pl. otp-nél egyik indikátor, szalag, gyertya sem jelezte, hogy 4800-ról lemegy 4000-ig. És miért ment le? Mert Csányi úgy döntött, hogy 10mrd-nyi részvényt elad... És ebben a helyzetben a TA mit sem ért. Persze, kell a TA, hasznos is, de tudni kell a helyén kezelni, mert nem mindenható. ( hosszabb távon jobb olyan cégbe belevenni, aminek a fundái jók, mert akkor nagy valószínűséggel, ha be is ragadsz előbb utóbb egy kis várakozás után ki is lehet belőlük szállni nyerőben. ) De amiknek a fundái sem az igaziak... hát abba TA alapon belevenni az életveszély... ( lásd pl. teló... )
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 12:14
Előzmény: #57584  Törölt felhasználó
#57591
4620-as átlaggal voltam benne full tőkével és 4320-ig bírtam idegekkel. Ott aztán piacin kiszórtam az egészet, mint kiderült nem volt rossz döntés, de ha jobban észnél vagyok, akkor bele sem veszek 4620-on látva a nyakvonal fenyegető letörését. Illetve csak utólag jöttem rá, hogy azon a január 31.-i pénteken, amikor belevettem és napvégén biztatónak látszó zöld gyertya alakult ki, az csak a hati zárások miatt volt. Sokan áltudománynak tartják a TA-t, de a saját bőrömön megtapasztaltam, hogy nagyon is fontos a minél alaposabb TA felkészültség és a megfelelő stratégia kialakítása. Egyszerűen kell egy "fehér bot" a vak sötétben, amire lehet kicsit támaszkodni, ami ad némi fogódzót. Ez ad némi lelki támaszt is, mert a tudatlan bizonytalanság és kiszámíthatatlanság hosszútávon elviselhetetlen! Nekem most a stratégiám kialakítása van folyamatban, szerencsére van hozzá megfelelő oktató anyagom is, amiből fel tudom szívni magam. A helyzetem paradoxona, hogy ősszel az MSCI sztori idején, amikor még lövésem is alig volt a tőzsdéhez sokkal eredményesebb voltam, mint idén, amikor elvileg már konyítottam hozzá valamit, illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy van bizonyos fogalmam a dolgokról. Az persze más kérdés, hogy ha ősszel van meg a mostani tudásom, akkor még jövedelmezőbben tudtam volna tőzsdézni. A 4620-as vételem igazi nagy tanulsága, hogy nem elég a TA ismerete, nagyon nagy önfegyelem is kell a tőzsdézéshez! Az önfegyelem megtartását megkönnyítheti a jól kialakított szabályrendszer (kereskedési technika), viszont ettől tényleg nem szabad eltérni, illetve a kötések sikerének folyamatos figyelése és kielemzése után a következtetések levonásával lehet egy-egy pontján csiszolni a további eredményesebb működés érdekében.
Tibi0002 2014. 02. 25. 11:50
Előzmény: #57589  Törölt felhasználó
#57590
Ha a cég fundáját nézed, akkor a gyorsjelentéseit, számviteli adatait vizsgálod. Ehhez képest a beszállók inkább bekavarnak. A tech elemzők sehol sem voltak azokban a topikokban, amikor én vettem részvényeket a számviteli adatok alapján.
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 11:39
Előzmény: #57588  Tibi0002
#57589
Én úgy gondolkoztam, hogyha jók a fundamentumai egy cégnek, és esik egy nagyobbat, a ki- és beszállási pontok jobb beazonosíthatóságában segíthet a tech-elemzés.
Ezt az elméletemet végleg felejtsem el??

Az elmúlt pár heti -20% szerinted már kimeríti a "jó nagy zuhé" kategóriáját, vagy sem? Kérdezem ezt úgy, hogy 3.500 felett nem vennél belőle...
Tibi0002 2014. 02. 25. 11:32
Előzmény: #57586  Törölt felhasználó
#57588
Ha a cég fundamentumait nézed, akkor hosszútávon gondolkodunk spéci szabályok szerint, ha az árfolyamot, akkor tech elemzésről beszélünk más szabályok szerint. Ne keverd a kettőt, nem vezet jóra. :)
A fundáról tudok nyilatkozni: A richter jó cég, ennek megfelelően az árazása is magasabb, mint a legtöbb bét cégnek. Emiatt, és egyébként is mindig van tere egy jó nagy zuhénak.
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 11:31
Előzmény: #57585  Szuperzold
#57587
Értem én, meg tudom is, csak nehezen megy bele a fejembe...
De igyekszem ám! :)
A tavalyi banki- és egyéb különadók nélkül meg hogy lett volna olyan csodahullámvasút a magyar tőzsdén tavaly év közepe körül, mint amilyen volt?

(A "szemöldökráncolós" meg a "kirohanós" példák nagyon jók, abszolút szemléltetőek!)
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 11:25
Előzmény: #57583  Tibi0002
#57586
A "nincs stratégiám" sztorit értem, valóban kijelenthetjük.
Bár a kis fejemben az az ötlet (maradjunk ennél a szónál stratégia híján) rajzolódott ki a leírt ügyleteknél, hogy mivel alapvetően tőkeerős, fejlődő cégekről lévén szó, a gyorsjelentésekre adott eltúlzott piaci reakció visszájára fog fordulni.

Utólag a legviccesebb az, hogy mindkét alkalommal a helyi "legalján" sikerült kiszállnom, vagyis pár nappal később már emelkedés volt tapasztalható. Tehát nem feltétlenül az "ötlet"hiányomat hibáztatom, sokkal inkább az "ötletembe" vetett saját hitemet.
Hozzáteszem, hogy a sokak által használt Fibonacci-szintek elemzése is segített a bukók elszenvedésénél, mivel az említett szintek alá esve adtam el őket. Az már más kérdés, hogy nem folytatták az esést, csak "benéztek" alá 1-2%-kal, kiütöttek néhány stop-ot, aztán visszafordultak.

Tanulni mindig tanulok, ha van mit és van kitől, de sajnos egyre gyakrabban hallom/látom régebbi, tőzsdei múlttal rendelkező kommentelőktől, hogy a tőzsde (főleg a magyar) csak zsebmutyizásról meg hasonlókról szól, és néhány ember/alap/cég irányítja az egészet.

Egyre gyakrabban érzem én is ezeket, megspékelve azzal, hogy rengeteg a hiszti, a rinyálás, a jó eredmények láttán futurisztikus, teljesíthetetlen célok megfogalmazása, majd a nem-teljesítésükkor ismételt pánik...
Szuperzold 2014. 02. 25. 11:23
Előzmény: #57579  Törölt felhasználó
#57585
első kérdésre egyszerű a válasz: nem a gyorsjelentés miatt adtak el.
Hanem mert a gyorsjelentés után leminősítették a papírokat a nagyobb hitelminősítők.

ezek a befektetési alapok szigorú, leírt és behatárolt üzletpolitikával rendelkeznek. Így pl. ha 2 vagy 3 minősítő leminősít egy papírt, akkor ők eladnak. El kell adniuk, szabályzat szerint. Nem mérlegelnek, nem érdekli őket részlet, nem spekulálnak, hogy majd emelkedik, nem hatja meg őket valaki "nem-is-olyan-rossz" véleménye (más esetben ld még: se Matolcsy szigorú szemöldökráncolása és Varga rosszalló kirohanása): üzletszabályzatban le van írva, hogy x kockázati szint vagy ajánlás mellett el kell adni.

Hát eladják. Pont. Nagy alapok így működnek.

Hja, és ha sokan eladtak, és y árszint alá ment árfolyam, akkor pedig automatikus stop-loss miatti eladás indul másoknál.

Így működik a világ fejlettebb felén a nagyméretű pénzpiac. Ideje megismerni :)
És képzeld, jól és hatékonyan működik így sok-sok éve.
És ezt nem értik itthon sokan, pl. gazdaságpolitikusok, hogy miért kéne kiszámítható gazdaságpolitika, ahol pl. nem raknak minden héten újjabb sarcot bankra, közműcégre, telekomcégre, stb. Ötletszerűen. Mert lehúz mindenkit wc-n. A kisbefektető pénzét is egyebek között
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 11:11
Előzmény: #57580  Törölt felhasználó
#57584
Nekem a német "első" van egyelőre, sima.
Volt Pro-m is, de a felület használhatósága kritikán aluli (pl.: több perc, míg elindul, az ábrák sokszor használhatatlanok), és jutalékban is van jobb.
Nem akarok reklámozni, de ha csak a jutalék a fontos, a "tőzsdeiskola" fele akkora jutalékkal dolgozik, mint az "elsők", viszont megjegyzendő, hogy ők is az "elsők" platformjával dolgoznak, bár minimálisan átalakították. Azt nem használtam, nem tudok róla nyilatkozni.
De többektől olvastam itt a fórumokon pozitívat más brokicégekről is.

-8%? Realizáltad, vagy még tartogatod? Én olyan -12-13% körül tartok, de ha 4.050 köré "felszalad", akkor mindjárt "csak" -11-12%! Juhéé! :D
És bár bízom benne, hogy néhány hónapon belül emelkedik (fundamentumok, grafikonelemzés), nem merek belevenni...

Ja, meg kaptam jótanácsot is: akkor kell bevásárolni, amikor pánik van, és a néhány héttel ezelőtti csúcsok újbóli érintésekor realizálni.
Mivel a pániknak vége, most meg csak a sz@rakodás megy, nem veszek, csak figyelek...
Tibi0002 2014. 02. 25. 11:09
Előzmény: #57579  Törölt felhasználó
#57583
A kérdéseidből valóban látszik, hogy nincs stratégiád és elég naiv vagy a tőzsdét illetően. Az árat a piac, az együttes kereslet és kínálat mozgatja, olyan nincs, hogy "valaki valamit enged", vagy nem enged.

Más: az én saját értékelésem szerint például 3500 fölött nem vennék Richtert. De ez is csak szubjektív vélemény, a számviteli adatok vizsgálata után.

Tanulj!
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 11:05
Előzmény: #57579  Törölt felhasználó
#57582
Szerintem a nagy befektetési alapok előre meghatározták, hogy a portfóliójuk hány százalékát tarthatják egy részvényben. Így nem tudják megakadályozni pl a Richter esését (sem).

A kérdésed második részére azt tudom mondani, hogy szerintem a kiforratlan stratégia az ok. De sok tanulással és tapasztalattal elő fog jönni belőled a sikeres kereskedő.
Törölt felhasználó 2014. 02. 25. 11:02
Előzmény: #57579  Törölt felhasználó
#57581
Szerintem a nagy befektetési alapok előre meghatározták, hogy a portfóliójuk hány százalékát tarthatják egy részvényben. Így nem tudják megakadályozni pl a Richter esését (sem).

A kérdésed második részére azt tudom mondani, hogy szerintem a kiforratlan stratégia az ok. De ez meg fog változni, sok tanulással és tapasztalattal elő fog jönni belőled a sikeres befektető.

Topik gazda

kyra
4 3 4

aktív fórumozók