A befogadások elhúzódása és elmaradása miatt (ami az alacsony gyógyszerkasszával függ össze) a magyar betegek lemaradnak az új, Európában már elfogadott innovatív terápiákról - figyelmeztet az Innovatív Gyógyszergyártók
nem tudom mi értelme van ilyen magára erőltetett mű-bugyuta szövegelésnek...:)) nézd meg pl a #14-es hsz -ben két hosszú, könnyen elüthető szavakat "diszkriminacio" és "szuksegtelenul" tökéletesen leírja, holott 3-6 betűs szavakat meg zsinórban félreüt ráér..................
Szép, hogy ilyen kiírt fost eregetsz magadból, de a saját példámból okulva, úgy hondolom 10 fórumtagból 9, meg se próbálja elolvasni amit makogsz az ujjaiddal. Ennek okáért csak fárasztod magad. Tudom, hogy bölcs vagy igazságos és bíró, de hidd el, mocskosul nehéz autóvezetés közben stílustalan, felcserélt, elütött, szavak értelmét keresni.
Közbiztonság egészen biztosan jobb volt, több ismerősömnek történt meg az életük első kirablása 2010 után. Egészségügyet nem kell külön magyarázni, hogy rosszabb lett.
Milyen szempont(ok)ból gondolod? Jobb lenne az életszínvonal, a közbiztonság, oktatás, egészségügy? Vagy csak nagyobb véleményszabadság lenne, jobb lenne a kapcsolatunk az EU-val? Mi az, ami szerinted 2002 és 2010 között jobban működött, mint 2010 és 2018 között? Csak ne annyit írj, hogy minden, mert az nem tényszerű.
A körzeti orvosok - tisztelet a kivételnek - max arra jók, hogy megmérjék a vérnyomásod vagy feliratni velük a gyógyszert. Persze ezt is a Fidesz nyakába varrjátok, de hidd el, bármilyen libsi kormány esetén sem lenne jobb a helyzet. Hülyézitek Káslert amikor azt mondja, hogy, "a halálos betegségek 70-80 százaléka elkerülhető a tízparancsolat betartásával". Pedig igenis, ha figyelnék a betegségek okaira és nem csak a tüneteket kezelnék ( a hagyományos orvosi-gyógyszeres módon), akkor igenis nem lenne ennyi beteg.
Ahogy kezelik a a Kaposvári kórházban az onkológián a betegeket az is egy vicc.A folyóson egy rossz bevásárlókocsiban tolják valahonnan a kevert anyagot.A literszámra beadott löttyök semmit se érnek, és ezt nevezik 21.századi gyógyításnak.... . Nagyon felháborító,hogy fiatal csinos nőket is teljesen tönkretesznek.Sokan már csak tolókocsiban tudnak kezelésekre menni. . Remélem minél hamarabb felülkerekedik az önérdek felett a józan ész. Az 500 forint/óra parkolódíj se segíti a kulturált betegellátást.
Évi 35000 ember élete nem számít,alanyi jogon megdögölhetsz ezt nyújtja a 2/3.. Van külföldön gyógyszer de nem adunk,inkább pusztulj meg. Nem kell ide ennyi nyugdíjas csak pénznyelő az államnak. Egy 12500 $-os ampullás gyógyszer nem buli az államnak.Inkább kezeljük a beteget de nincs meggyógyítva. Az is jó ha kifizetjük a betegeknek az útiköltség térítést,úgy is visszafolyik a 400-as agyonadóztatott benzinen a kiadás.--A körzeti orvosok is szerződésben állnak a gyógyszergyárakkal,külföldi vitaminokat se írnak fel.Az egyszerű német vitaminokat se lehet vidéken beszerezni, a gyógyszerlobbi nem enged semmit.
Persze, hogy a gyógyszergyáraknak az az érdekük, hogy minél kevesebb adót fizessenek és minél többet vásároljanak tőlük az emberek. És a legjobb, ha ezt ugye téríti az állam, mert akkor a fogyasztó nem gondolkodik csak veszi és veszi.
Aggasztó folyamatokat és adatokat látnak az innovatív gyártók az új terápiákhoz való hozzáférésben. Holhacker Péter, az egyesület igazgatója szerint ennek egyértelmű hatása van az egészségügyi ellátórendszerre. Az AIPM igazgatója bemutatta, hogy mi is ennek a valódi oka. Tömören: az alacsony finanszírozás. Ma kevesebbet költ az állam gyógyszerekre és terápiákra, mint 10-12 évvel ezelőtt, főleg ha reálértelemben vizsgáljuk a számokat. Miközben a gyógyszeripari különadók lényegesen növekedtek, elérik a gyógyszerkassza negyedét. Vagyis egy kormányzati ciklusban egy évnyi gyógyszerkasszát a gyártók finanszíroznak - hívta fel a figyelmet az egyesület igazgatója. Ebből logikusan következik, hogy az állam nem tudja ellátni az alapvető feladatát, vagyis az új terápiák minél gyorsabb befogadását és finanszírozását - mutatott rá az igazgató, aki azt is kiemelte, hogy az egyedi méltányossági készítményekhez való hozzáférés folyamatos, azonban ez nem normatív. Ebből a szempontból nem lehet igazán a rendszer részének tekinteni.
Riasztó adatok: a magyarok lemaradnak az új gyógyító készítményekrõl
Ugrás a cikkhez