Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
13791379 2009. 08. 02. 13:45
Törölt hozzászólás
#1500
Törölt felhasználó 2009. 08. 02. 13:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#1499
Nekem viszont van egy udvarhelyi haverom...
Azt mondta, h az RFV vezetőit átb@szták az RMDSZ-esek, mert az volt az alku, h teljes támogatottságot kap az ügy. Ehhez képest az RMDSZ nem szavazta meg.
A nép nem tud arról, h teljes támogatást kértek az RFV vezetői. Szerintem ezt mielőbb publikálniuk kellene, mert az RMDSZ sunyi és nélkülük nem szabad az ügybe belemenni. Magyar esett a magyar torkának és könnyen lehet, hogy a kisember megfagy télen.
Igazi magyar betegség...
Törölt felhasználó 2009. 08. 02. 12:36
Előzmény: #1495  stock33
#1498
A fil vezetői valóban szemetek! én is láttam már régen, de nem lehetett kiszállni , mert...ez hosszú! nem hiszem, hogy bármi lesz belőle, de ezt a mi fórumunkban nem lehet kifejteni, mert rögtön leb....nak...:)( ilyen szempontból, ebben a fórumban más a helyzet, pl. engem se döngöltetek a földbe...:)
Törölt felhasználó 2009. 08. 02. 12:28
Előzmény: #1494  Törölt felhasználó
#1497
ok. nem is tudom összehasonlítani, mert nem ismerem a céget és nem vagyok profi, csak annyira ismerős gondolatok írodtak le és nem bírtam ki,hogy ne írjak. : ) meg itt is ment a föl-le a múlthéten...egyszóval,akkor lehet,hogy jó lesz?! költői a kérdés!
13791379 2009. 08. 01. 17:59
Törölt hozzászólás
#1496
stock33
stock33 2009. 08. 01. 16:31
Előzmény: #1493  Törölt felhasználó
#1495
A hangulat lehet, hogy hasonló, de őszintén szólva a két céget nagyon nem lehet összehasonlítani. Te hogy érzed? Pl. mi a véleményed arról, hogy az itteni jegyzést követő 16. napon már a számlán vannak a jegyzett papírok? Na meg miért van az, hogy a phyl-nél április óta 200Ft a névérték, a tőzsdén meg még aug-ban is 25Ft-os névértéken megy a kereskedés?
Én úgy érzem, hogy a cégvezetésekben óriási a különbség. Az RFV vezetői igencsak magukénak érzik a céget, és nem csak azért, mert ők a többségi tulajok is :)))
Pl. erősen megroppanna a bizalmam az RFV felé, ha
- oszalékelsőbbségi részvényt kezdenének gyártani, amit szétosztanak a management-nek, lásd pl. fotex
- zárt körű részvénykibocsájtás névértéken (all rights reserved by Master Civin)
- bár múlt idő, de ha itt is, érthetetlen okokból hónapokig tartott volna a tőkeemelési procedúra
- kiderülne, hogy a haszon bizonyos kft-kbe vándorol, míg az RFV csak a költségeket állja és közel nullszaldóra hozzák ki a céget (pl. fotex, de gyanítom, hogy a phyl, eco, humet, stb. körökben se idegen a dolog)
- stb., hasonló turpisságok....

Azonnal adnék el mindent. Pl. ezért nem volt soha a fent említett cégek egyetlen részvénye se a tulajdonomban. Sajnálnám, ha az RFV is ilyen sorsra jutna... Egyelőre nagyon korrektek a cég vezetői, és ha így folytatják, akkor nagy jövőt jósolok a cégnek és tulajdonosainak :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 01. 14:39
Előzmény: #1493  Törölt felhasználó
#1494
Üdv "sekulans1"

Nekem is volt Phylaxiam, de felfogtam milyen átverések vannak ott (Matyók úr meg társai...... és eladtam), de szerintem az összehasonlítás egy "kicsit" sántít, már csak azért is hiszen nézd meg a tulajdonosi összetételt, és a két cég eredményeit......
Törölt felhasználó 2009. 08. 01. 14:16
#1493
elnézést mindenkitől, hogy beleszólok - ismét!
nincs rfv-m, viszont van filám - sajnos - ...DE nem ez a lényeg és lehet, hogy nem is jó a meglátásom, olvasom a Fórumot - gondolkoztam a vételbe, v. gondlokozom? - és emiatt írok. tisztára fila hangulat, érzések, hsz.-ek, magyarázatok pro-kontra, remények és indulatok - pontosan úgy mint "nálunk"... csak óvatosan lépkedjen mindenki ! mi már megszívtuk és többen "ideggyulladást" kaptak...
Törölt felhasználó 2009. 08. 01. 13:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#1492
Azt a délutáni bejegyzést én követtem el, miután dél körül beszéltem az üsz-tal. A kereskedés végén még nem volt a számlán a jegyzett mennyiség, de ma már itt van. Nem hinném, hogy szombaton csak ezért bemennének dolgozni a srácok, úgyhogy gyanítom, már pénteken a számlán volt.
Boavista 2009. 08. 01. 10:41
Előzmény: #1489  higins79
#1491
Ezt felesleges így túlragozni, mint tudjuk majdnem kétszeres volt a túljegyzés, azóta érdemi változás nem volt - tehát ha 3k alá tólnák a realizáló kicsik, ott biztos vagyok benne, hogy a jegyzésből kimaradtak vételre használják ki.. Mennyi jegyzést nem tudtak kielégíteni?? közel 400K-t Akkor miről beszélünk..
Sík hülye, aki 3k alatt eldobálja, hogy majd olcsóbban vissza tudja venni, erre semmi reális esély szvsz!
forrest 2009. 08. 01. 10:38
Előzmény: #1488  stock33
#1490
azért azt ne felejtsük el, hogy hétfőn jönnie kell egy hírnek (gyergyói projekt)...
nem hiszem, hogy ha nem jönne akkor ne szivárogna ki vmi infó a döntésről, emiatt (mivel a cég szvsz korrekt) mielőbb ki fog adni egy tájékoztatót

az fogja döntően befolyásolni a következő hetek árfolyamát, nyilván attól függően, hogy poz. v. neg. a hír
higins79 2009. 08. 01. 10:10
Előzmény: #1487  exmnbs1
#1489
nem tanulmányoztam..és nem is hallotam róla:)...
nem tudom ém bizok bennük most föleg azért mert a válság kiütöte a legtöbb alapkezelőtt..ezért nagyon megnézik h mibe fektetnek...
de tényleg van olyan részvény amiben bizol??????
stock33
stock33 2009. 08. 01. 09:02
Előzmény: #1487  exmnbs1
#1488
Na, most őszintén, a Humet???
Én jelennleg abból indulok ki, hogy a válság közepén 3-4 alapkezelő nem fog csillagászati áron bevásárolni egy cégben. Főleg úgy, hogy annak szüksége van az új tőkére, hogy fenntarthassa növekedését, azaz valamilyen szinten ki van szolgáltatva nekik. SZVSZ: a 2.750 nagyon is attraktív ár volt, ezért ugrottak rá.

Amúgy és speciel nem várom, hogy az alapkezelők elkezdjék karban tartani az árat (mondjuk esésben beállnak venni), mert az olyan hülyén nézne ki. Tőlük szerintem beeshet 2750 alá is, mivel úgy is hosszútávon gondolkodnak. Persze idővel vásárolgathatnak, de SZVSZ csak akkor nyúlnak ehhez az eszközhöz, ha számukra dúrván alulértékelté válik a papír. Na meg ha nagyobb tétel akadhatna a horogra, pártízezer db egyben.
Most újra a spekiké lehet a terep, max belerondít egy nagyobb szereplő, és akkor borul minden elképzelésük. Lefele, 2750 alá csak bátor speki tolja. Ott csak a pánikban bízhat, ami egyelőre nem jellemző a világra.
exmnbs1 2009. 08. 01. 08:06
Előzmény: #1485  higins79
#1487
higins, a nagy alapkezelők csak nyernek? És a velük tartó kisbüfik is?
Hol voltál a közelmúltban?
Talulmányozd a JP Morgan Fundja szereplését a Humetben
stock33
stock33 2009. 08. 01. 07:25
Előzmény: #1481  Törölt felhasználó
#1486
Jaja, nálam is jóváírva. :)

Hát na, le a kalappal a cég előtt. Végignéztem már pár tőkeemelésszerűséget a BÉT-en, de azok "valamiért" hónapokig tartottak.
Az RFV tőkeemelés után számon lehet majd rajtuk kérni, hogy miért nem tudják ők is bő két hét alatt elintézni, miért kell több hónapot várni a részvények bevezetésére...
Ezen a részvényesek is elgondolkodhatnának... Elég egyértelmű, hogy a több hónap átfutásban a cég keze van benne. Ha akarnák, akkor menne ez két hét alatt is, lásd RFV.
Persze tudjuk, hogy valakinek még a bő két hét is sok :))) Ezzel akár egyet is lehetne érteni, hisz a mai világban nem kell a galambpostára várni. Talán egyszer eljön az az idő is, amikor a bürokrcia kicsit visszavesz az arcából, és nem kell pl. egy 3000 Ft-os befizetés igazolására egy hetet várni...
higins79 2009. 08. 01. 07:24
Előzmény: #1483  stock33
#1485
szerinted a nagy alapkezelők hagynák h lenyomják?..ááá a portfoliójuk szarabb lenne...inkább én egy emelkedésben hinnék....2-3k val ki lehetne tépni a könyvett..és már lehetne lassan adogatni...meg amúgy is meg kell nézni h kik vettek...nem gagyi üzletemberek...
így én 1-2 hónapos időtávlatban gondolkodva is minimum benne van 20° és nem mondtam nagyott
higins79 2009. 08. 01. 07:21
Előzmény: #1482  stock33
#1484
venni akar és ledumálja...
mi a francnak van itt egész nap..és mondja a hülyeségeit..mindenki tudja h ki akar szórni..ha van neki egyálltalán..majd megkérjük h ha önti szóljon vagy írja be mert szerintem nem fogja csak jár a szája...
stock33
stock33 2009. 08. 01. 07:17
Előzmény: #1479  Törölt felhasználó
#1483
Egyébként az új részvények bevezetése egy újabb speki hullámot indíthat, de ez lényegesen kiszámíthatatlanabb, mint az előző.
Meg lehet próbálni lenyomni az árat, de míg korábban tudta a speki, hogy felfele relative kicsi az ellenállás, lévén tudni mennyi részvény van a piacon, addig nem tudni, hogy lefele hol támaszt be keményen valaki. És lehet nagyon csúnya meglepetés is, pl. tologatja a spekink lefele, adja-adja-adja, majd egyszer csak valaki kiveszi felfele a könyvet és beáll megavétellel. Mondhatni esély sincs a további letolásra, és a spekink máris jó kis bukóban üldögél egy nagy adag részvénnyel. Meg amúgy is mindenki tudja, a tőzsdén csak egy biztos vevő van: a short-os.
Na meglátjuk, hogy mit hoz a jövő hét. Ha hétfőn nem kerülnek elő nagyobb vevő tételek, akkor könnyen 3k alatt találhatjuk magunkat. De én is írtam már soxor, ettől nem hiszem, hogy meg kellene ijedni, lehet újra venni a jegyzési ár közelében.
stock33
stock33 2009. 08. 01. 07:03
Előzmény: #1479  Törölt felhasználó
#1482
Szerintem mindenki sejti, hogy mennyire kell komolyan venni az emberünket. Eleve, kérdem én: ki az, akinek több beregisztrált nick-je van??? Indult nakk1-gyel, majd lett a sokszámú. :))) Ki az, akinek ilyenre van szüksége? Mellesleg megjegyzem, hogy csak az RFV-hez használta őket.
Egyértelműen semmi több, mint provokátor. Valszeg van még jópár nick a tarsolyában :)))

Amúgy elég vicces azért leszólni a céget, mert "csak" 16-17 nap alatt sikerült keresztülvinnie a tőkeemelést a magyar bürokrácián. Nekem a legutóbbi cégmódosításom az elektronikus korszakban - amikor már elvileg napokban kellene az ilyet mérni - 2 hónap volt. Egyszer egy olyan papírt kértek pótlólag, amire jobbára nincs szükség, ezért az ügyvéd se kérte, majd fordíttatni kellett valamit, mert a cégbíróságon nem értik a német nyelvet, utána meg egy hitelesítést egy meghatalmazásra.... Így lett a pár napból két hónap. Pedig az csak egy kft, és csak egy tag kivásárlása történt meg.
Itt meg Nyrt nyílvános tőkeemelés.
Vajon sokszámú barátunk mit szól mondjuk a Phyl esetéhez? :))) Hónapok alatt jutnak a részvények a placcra. Április óta 200Ft a névérték, de még nem sikerült ezt a tőzsdére is bevezetni....
Törölt felhasználó 2009. 08. 01. 06:27
Előzmény: #1480  forrest
#1481
Rajta van az értékpapírszámlámon a jegyzett részvény (ERSTE-s számla), úgyhogy hétfőtől nyavalygás helyett mindenki azt csinál vele amit gondol.
Amúgy én nem látom hogy jutalékot vont volna a rendszer. (Lehet hogy a jegyzés költségeit a kibocsátó viseli?)

Továb minden jót!

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek