Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szalatibi 2009. 07. 29. 08:52
Előzmény: #1318  Törölt felhasználó
#1320
Szerintem 3 nagy eladás volt: 200+400+220=820 ezer db-al. Ebből 371489+145000=516489 db sorsa ismert. Marad 303511 db, aminek nics még gazdája. Ez legalább egy jelentés még ma, de lehet, hogy több.
treff
treff 2009. 07. 29. 08:52
Előzmény: #1318  Törölt felhasználó
#1319
értem.
:)
Törölt felhasználó 2009. 07. 29. 07:55
Előzmény: #1309  treff
#1318
Szerintem nem...Kisértetiesen hasonlít a jegyzés utáni kötések össz-mennyiségére..Most újabb 260e db-nak tudtuk meg a sorsát,de nem hinném,hogy 140e db mind szórt közkézbe került..Ja,ha pedig nem a jegyzésből származnak a fenti darabok,akkor további 400e db tulajjdonos kiléte ismeretlen.

Várjuk a további bejelentéseket.....
szalatibi 2009. 07. 28. 22:55
Előzmény: #1316  Törölt felhasználó
#1317
Az zavart, hogy a fórumozókat a cég neve sem érdekelte vagy hogy mit hogyan csinál, milyen feltételekkel...Arról sem találtam semmit, hogy bemutatták volna őket, netén az ESCO fogalmát, szóval semmi bíztatót nem találtam. Csak politikát. Lényegében most kezdenek megjelenni egy-két napja azok a hangok, akik nem akarják a város pénzéből(kölcsön) mások melegvizét fizetni a panelban, mert ők megveszik a fát,ha nem akarnak fázni.
Persze a legjobb "mintapéldány" a dúsgazdag vállalkozó terepjáróval, aki panellakó és mégsem fizet gázszámlát. Ja és szép lassan jön az ősz, tél, így anyukák már pánikolnak, teljesen jogosan. Na mindegy. Bonyolult most még, nagy a hallgatás pár napja, ami lehet, hogy mégis az üzletkötés jele. Majd elválik.
Törölt felhasználó 2009. 07. 28. 22:17
Előzmény: #1315  szalatibi
#1316
Hát a végén még Téged kergettek volna kapával-kaszával ha rájönnek ki vagy! :)
szalatibi 2009. 07. 28. 22:14
Előzmény: #1314  Törölt felhasználó
#1315
Meglátjuk, hogy lesz. Szerintem annak sincs sok értelme, ha a bevont összegből fizetett dolgozókat kapával-kaszával kergetik és dacból nem fizetnek gázszámlát, mert "multi". Akkor lesz más önkorinál helye a pénznek kicsit jobb hangulatban. Remélem.
Múlt pénteken majdnem beírtam a figyelo.ro-ra, de már így is megkeverték a dolgokat rendesen Gyergyón, nem akartam tovább bonyolítani a vitát.
Törölt felhasználó 2009. 07. 28. 22:03
Előzmény: #1313  szalatibi
#1314

Én sem túlzottan. Az OTP alapkezelőjénél még a jegyzés előtt is azt mondták hogy a 2750-es árszinten attraktív a papír, úgyhogy valószínűleg fognak jegyezni. Ez be is jött, bár gondolom ők is a tulajok utólag eladott pakkjából kaptak részt. A nyílvánosságra hozatal meg megfelel a törvényi előírásoknak, úgyhogy túlzottan engem nem hoz lázba hogy csak most tudtam meg.
Ami engem jobban aggaszt a belinkelt/bemásolt levelezések a gyergyói politikai huzavonával kapcsolatban. Az jobban veszélyeztetheti a cég jövőbeni terveit (és a részvényárfolyamot) mint ez a dolo.
szalatibi 2009. 07. 28. 21:35
Előzmény: #1311  Törölt felhasználó
#1313
Szerintem jún. 26-án közölte a 10 %-os OTP tulajdonlást a cég, a jegyzést követően pedig (júl. 17-én) Egyéb Tájékoztatás című közleményben az alábbi mondatok szerepelnek:
"Amennyiben a részvényesnek a 2009. július 13. és 2009. július 15. között lezajlott jegyzési eljárás során került a fent meghatározott mértékű értékpapír a tulajdonában, a bejelentési kötelezettsége akkor keletkezik, amikor az RFV Nyrt. közzéteszi a tőkeemelés cégbírósági bejegyzésének tényét."
"Az RFV Nyrt. alapszabályának IX./3. pontja értelmében az 1 százalék mértékű befolyásszerzést elérő részvényes a befolyásszerzés tényét köteles az Igazgatóságnak és a Felügyeletnek 2 naptári napon belül bejelenteni."
A cégbírósági bejegyzés pedig hétfő óta tény, lassan letelik a 2 nap és több, mint 1 %-ról van szó.
Én nem látok semmi problémát az üggyel kapcsolatban.
És Ti?
stock33
stock33 2009. 07. 28. 21:34
Előzmény: #1311  Törölt felhasználó
#1312
Ez így van, de a jegyzett papírok a cégbírósági bejegyzésig nem léteztek. Azaz azzal csak azóta kell számoni.
Bersze a bejegyzéssel az 5-10-15%-os sávhoz tartozó db számok is módosultak.

Az persze talány, hogy az otp hogyan szedett össze ennyi papírt. Vélhetőleg a 220e részvény nagy része hozzájuk vándorolt. Meg ezt se tudom, hogy ha az egyes otp alapok külön-külön jegyeztek, akkor az összeszámítódik, vagy akár mind, külön-külön kaphatott volna 19e db-ot.

A lényeg, hogy tudjuk kiknél van 145e+371e db részvény. Ők valszeg nem fognak a tőzsdén daytrade-elni :), azaz az aktív közkéz ennyivel tuti kevesebb.
Törölt felhasználó 2009. 07. 28. 21:10
Előzmény: #1310  stock33
#1311
Üdv Mindenkinek!

5% felett mindenféleképpen jelenteni kell!
stock33
stock33 2009. 07. 28. 21:04
Előzmény: #1309  treff
#1310
Valszeg csak a cégbírósági bejegyzés miatt állt elő a szitu, ami miatt be kellett jelenteniük...
treff
treff 2009. 07. 28. 21:01
Előzmény: #1308  Törölt felhasználó
#1309
Ezt a mennyisége mikor és hol vették meg? A jegyzés során? Ha igen, akkor miért csak most került bejelentésre?
Törölt felhasználó 2009. 07. 28. 18:49
Előzmény: #1307  stock33
#1308
stock33
stock33 2009. 07. 28. 14:53
Előzmény: #1306  szalatibi
#1307
Alakulgat a tulajdonosi szerkezet: link

Persze azt nem tudhatjuk, hogy az otp hogy áll, csak azt tudjuk, hogy 5-10% között van (azok elérése után kell bejelenteniük a változást).
szalatibi 2009. 07. 28. 13:48
Előzmény: #1297  Törölt felhasználó
#1306
Sziasztok! Akkor ez a cikk is hozzátartozik a problémához:

Pál Árpád képviselő vállalása Gyergyószentmiklóson Nyomtatás E-mail
Reflektor
2009. július 22. szerda 10:05

21-én 15 órától Gyergyószentmiklós önkormányzata a megtartott rendkívüli tanácsülésen nem bízta meg Pál Árpád képviselőt a melegvíz és fűtés szolgáltatás megoldásával. A döntést elnapolták. A vállalás szövege alább olvasható.

Akit érdekel a "vállalás", a www.figyelo.ro honlapon megtalálja. Én úgy vettem ki, hogy az MPP és az RMDSZ közötti politikai csatáról van szó (szinte minden eddigi projectnél volt ilyen), de most a lakókat is hergeli az RMDSZ, mert fáj neki a húsz éves(ha jól emlékszem) hatalom elvesztése, és a radiátorokon keresztül kúsznak be a magánéletbe. Különben a "vállaló" volt nyolc évig (ha jól tudom), a polgármester és az új MPP-s polgármester tanácsadója többek között fűtés ügyekben. Hát nem sokra jutott eddig: lényegében melegvíz nélkül élnek a Virág és a Bucsin negyedek panellakásaiban, az emberek elkeseredtek, azonnali megoldást követelnek, könnyen befolyásolhatók. Az RFV-ről annyit tudnak, hogy egy kapzsi befektető, aki megszerzi a közüzemeket, azaz semmit. A polgármestert korruptnak vélik, aki a zsebe miatt engedi be a céget.(egy-két fórumból szűrtem le ezt az elég általános véleményt)
Az önkormányzat MPP-s többségű, de a régi,jó RMDSZ-es "vállalóknak" is nagy a hangja.
Hi
exmnbs1 2009. 07. 28. 13:28
Előzmény: #1303  stock33
#1305
kösz, nem kattintottam rá
stock33
stock33 2009. 07. 28. 13:27
Előzmény: #1302  exmnbs1
#1304
Egyszerűen köze nincs a leírtaknak az RFV-re.
Ez egy nyereséget termelő cég, ami a további növekedésheznyílvános jegyzés útján tőkét vont be.

Azt már ezerszer leírtam én is a topic-ban, hogy jelenleg úgy manipulálják a tőzsdei árat, ahogy nem szégyelik. Na és? Erről szól a tőzsde. Ha minden olyan egyértelmű lenne, akkor a könyv úgy nézne ki, hogy X-en áll másfélmilla db vevő, míg X+1 Ft-on áll 1,7 milla eladó db. Oszt ezek vándorolnának egyben, fel-le a könyvben, minden egyes pici hírecske hatására.
Miért foglallkozik valaki a tőzsdével, akinek csípi a szemét a spekuláció?
Persze vannak nagyon durva történetek (lásd Genesis, Humet, stb.), de ezek olyan egyérteműek, hogy csak na. De miért kell ilyenek közzé keverni egy olyan céget, aminek a tevékenysége tisztán látható, nincs benne szándékosan sötétben tartott tevékenység (pl. a Civin féle "baráti kezek lovagrend")???

Nyilasi célját se értem.... Mit akart ezzel a bejegyzéssel? Persze pár kisbüfit biztosan elrémít, de akik 800e darabot vettek a cég papírjaiból, azokat akkor se fogja "felvilágosítani", ha vért pisil. Mégis mi a lényege a hozzászólásának? Szerinte az itt felhalmozódott pártízezer részvényt képviselő kisbüfik pénzét akarták most jól összeszedni? És ezért képesek milliárdokat is bevetni? Na jó, eleget foglalkoztam vele.....
stock33
stock33 2009. 07. 28. 13:18
Előzmény: #1302  exmnbs1
#1303
Az RFV-re írta, ott a link az RFV-s cikkre.
exmnbs1 2009. 07. 28. 13:16
Előzmény: #1301  stock33
#1302
inkább a pannergyre
stock33
stock33 2009. 07. 28. 13:11
Előzmény: #1300  exmnbs1
#1301
Nyilasi, őstőzsdeszakguru (ha még nem hallottad a nevét, akkor ne csodálkozz, nagyon jól rejtegeti a pár év alatt felhalmozott milliárjait :))) ) szerint a 4. pont az RFV-re illik :))
Hát ha jót akarsz röhögni, akkor feltétlenül olvasd el!!!!!!! Persze ezt csak akkor érted meg, ha legalább előtte 1 órát utánajársz az RFV-nek, kicsit utánaolvasol. Nyilasi őstőzsdeszakguru láthatólag nem vette a fáradságot. Érthető, hisz épp a trilliárdjait kellett újra átszámolnia.

Szóval, most hogy az RFV túlvan a sajátrészvényvásárlásokon (????), amit opciók címén kiosztottak a vezetőségnek (????) jött egy intézményi befektető, aki jól felvásárolta a cég papírjait a tőzsdén (????), miközben a részvények ára az egekbe szökött (????). Ez duplán, triplán jó az alapkezelőnek is, mert az egyre nagyobb pakkot (????) egyre magasabb árfolyamon tudja kimutatni (????).

Apropó, a Nyilasi nevezetű őstőzsdeszakguru így indítja meseeposzát: "Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy az állandóan szászmilliós és milliárdos veszteségeket termelő tőzsdei cégek".... (?????????????)

Lefordítva az egész Nyilasi féle hülyeséget: egy kisbüfi, aki lemaradt.

Javaslatom Nyilasinak: először is nézz utána a cégnek!!!! Ha kimaradtál az olcsó bevásárlásból, akkor magadat okold, ne blogban kürtöld világgá impotenciádat.

Apropó: hozzá hasonló őstőzsdeszakgurukkal folyót lehet rekeszteni. Egyike azoknak, akik feltalálták a spanyolviaszt... Nem ért véget a válság? Tényleg? Öcsisajt, én cégeket vezetek. Olyanokat, amiket keményen érint a válság. Megsúgom, hogy még jele sincs a gazdaságban a fordulatnak. Ilyen "szakvélemény" kiadásához csak picit nyitott szemmel kell járni. Nyilasi őstőzsdeszakguru meg úgy adja elő, mintha rajta kívül még 3,5 ember tudná a titkot, és most jól fel kell világosítani a közvéleményt.
Néha-néha én is ránézek a blogjára, de sok újdonságot nem látok. Spanyolviasz a négyzeten. Persze egy totál kezdő lehet, hogy elalél, hogy itt mekkora őstőzsdeszakguru osztja az észt, de pár hónap, év tőzsdézgetés (nem napi 12 óra, chart-ok fölött görnyedést írtam, hanem tőzsdézGETÉST) után max megmosolyogja az ember, hogy valaki ilyen Nyilasi-féle közhejekkel képes egy blogot fenntartani.......

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek