Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 27. 12:21
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#360
Jó volt az összefoglaló, egy valamiben azonban kötözködnék. Itt is és már ez előtt is elhangzott hogy a cég ezzel a lépéssel (mármint az alapkezelő belépésével) cash-hez jut, amely ebben a forrásszűke időszakban nagyon pozitív. Meglátásom szerint viszont ezzel a lépéssel jelen pillanatban csupán a fő tulajdonosok jutottak pénzhez, amely a cég likvidítását nem befolyásolja (kivéve ha ezt a tulajok óvadékként leteszik és így kap hitelt a cég egy pénzintézettől). Ugyanezért én egy kicsit visszásnak éreztem amikor a közleményben deklarálták hogy a transzparencia és a közkézhányad növelése miatt lépték így meg ezt a tranzakciót, mert bár ez a lépés növelte ugyan a közkézhányadot, de az alapkezelő be is jelentette hogy ezen részesedést hosszú távon tartani akarja, így lényegében a piacon ez jó ideig (hacsak valaki az alapkezelőnél máshogy nem dönt) nem fog megjelenni, így szinte mintha nem is lenne. (És én úgy gondolom hogy a megállapodásban volt erre szóló kitétel) szvsz. A transzparenciáról meg annyit hogy az OTP ilyetén módon való belépése inkább elbizonytalanított engem és fokozta a homályt (nem maga a belépés, csak a lebonyolítás), bár azon lehet vitatkozni hogy egy ilyen tranzakciót lehetett-e máshogy megoldani, lehet hogy nem. No, kinyilatkoztattam, kedden majd meglátjuk.
Törölt felhasználó 2009. 06. 27. 10:41
Előzmény: #358  akpo
#359
Nagyon tetszik, amit írtál Művezető!
Szerintem várni kell a tőzsdei sajótájékoztatóra. Kedden minden kiderül. Lehet, hogy napokon belül lesz a kibocsátás?
Mindenesetre a 2750 forint irányadó lehet. Szerintem alatta eladni nem érdemes, sokkal felette(pl. 3000-en) pedig venni nem szabad. Erre szerintem mindenki rájön szép lassan, ezért a forgalom leállására (néhány száz darab per nap) és kb.2800-ig történő árfolyamódorzsolódásra számítok.
Az árral kapcsolatban:
1. Válság van.
2. Bizonytalan tőkepiaci hangulat.
3. Nem jeleskedik a világ IPO és SPO területen
Szóval mégha 2800 körüli árfolyamon is, de sikeres tőkeemelést hajt most végre a cég az egy baromira pozitív szignál lesz.
Felmehet a közkézhányad akár 50%-ra.
Ezt követően elindul a forgalom a tőzsdén. Mindjárt másképp fogják a céget értékelni.
Ne felejtsük el, hogy 30-40 körüli PE nem ritka ebben a szektorban. A lehetőséget és a nyomott árat kell szerintem látni ebben az árban.
De mondom, kedden minden kiderülhet.
Szerinted, Művezető?
akpo 2009. 06. 27. 10:02
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#358
Ez a probléma ennél összetettebb. Kijöttek az ukrán piacról, ez igaz, de nem onnan származik a probléma. Na mindegy, ez itt off, szóval abbahgyom.
Törölt felhasználó 2009. 06. 27. 09:38
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#357
Üdv Mindenkinek!
Az utóbbi napok történései felkavarták az RFV Nyrt. körül az állóvizet, és egy két gondolatot engedjetek, meg hogy megosszam itt a fórumon. De egy kis időre szaladjunk vissza az időben. Mint tudjuk az RFV Nyrt. részvényeit 600.000 Ft/db áron vezették be a budapesti tőzsdére,- 10.000 Ft névértékkel - és mint emlékszünk rá nulla forgalommal. Utána a névérték 1:1000 való osztásával, a névérték 10 Ft lett, de a részvényárfolyam nem 600 Ft, ami logikusnak tűnne, hanem 2400 Ft. ( A tulajdonosok szerint az új projektek miatt, ennyit nőtt a cég értéke, de voltak, akik egyből azt hangsúlyozták, hogy itt az első sumákság, hiszen mesterségesen egyből négyszeresére tornázták fel a cég értékét – kapitalizáció : részvény árfolyam x kibocsájtott részvény darabszám.) Csak a „károgóknak” tegnap az OTP Alapkezelő 2750 Ft/db vásárolt….

- természetesen egyből eszünkbe juthat, hogy a tulajdonosok a tavalyi évben milyen árfolyamon kezdték eladni saját részvényeit, és ez egy kicsit keserű szájízt ad a dolgoknak. de ha jobban megvizsgáljuk a dolgokat, akkor egy biztosat kijelenthetünk,a mai kialakult helyzet nem összehasonlítható a 2008- as évvel.( Azóta kialakult egy un. hitelválság aminem egy-két céget tönkretett, és sok cég működését megnehezíti.) Nagyon sok cég életében ez az időszak az úgynevezett „uborkaszezon”, hiszen ilyenkor a tőzsdei világban, és a részvényárfolyamokban sem történik nagy változás.

De mint tudjuk az RFV Nyrt. fő tevékenysége a fűtéskorszerűsítés lett, és a projekteket most kell elkezdeni, hogy a fűtésszezonra ( 10.15.) el is készüljenek a munkálatokkal. Könnyen el tudom képzelni, hogy magát a menedzsmentet is meglepte több projekt ilyen fokú előrehaladása és esetleges megnyerése, hiszen elmondásuk szerint felfutást inkább a 2011 évtől vártak. (Itt érdemes megjegyezni, hogy Magyarországon is elég sok közintézményben és tömbházakban nagyon rossz a fűtési rendszer állapota, de ez Romániára hatványozódva igaz, ezért is kiemelkedő piac lehet)

Viszont ezek a projektek - mint olvashattuk nagyon tőkeigényesek- ezért gondolom, a projektek megnyerése és minél hamarabb elkezdése miatt készpénzre volt szükség, hiszen a banki hitel, ill. a tőkeemelés átfutási ideje a munkálatok elkezdését késleltette volna. Itt jöhetett a képbe egy pénzügyi befektető - jelen esetben az OTP Alapkezelő – akikkel, mint utaltam is rá gondolom nem most kezdődtek meg a tárgyalások, és nincs kizárva, hogy még bonuszt is fizethettek a részvényárfolyamot tekintve a szerződés aláírásakor. Ebben a nehéz hitelezési időszakban a menedzsmentnek döntenie kellett, vagy gyorsan von be készpénzt, hogy egyáltalában versenyben maradjon a projektek megnyerésében, ill. a megnyert projektek mihamarabbi elkezdése érdekében, vagy várja a „ jó szelet” de akkor lemaradhat a versenytársakkal szemben…..

És hát ha ez 2750 Ft-on történt, majd megemészti a piac ill. befektetők mert az biztos hogy a cég nagy fejlődés előtt áll, aminek a részvényárfolyamon is tükröződnie kell….
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 21:52
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#356
Hamarosan muvezeto, hamarosan!

Meg fogsz lepődni hamarosan:-)))
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 17:09
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#355
"Szar itt már minden. Az RFV, az OTP, még a rafi is. Jó nagy szarban vannak, így együtt mostmár különösen. "

ez jó :D
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 17:03
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#354
Sosem értettem, ha valaki zsigerből nem száll be egy papírba, akkor miért rontja a topicjában a levegőt.
Szar itt már minden. Az RFV, az OTP, még a rafi is. Jó nagy szarban vannak, így együtt mostmár különösen.
Szar itt még a szar is. Ja! És mindenki hülye...
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 16:33
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#353
a P/E is csak egy mutatószám, elég sok hibával. az alapkezelőknél általában a DCF-modell hangsúlyosabb.
forrest 2009. 06. 26. 15:34
Előzmény: #351  stock33
#352
:D
stock33
stock33 2009. 06. 26. 15:04
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#351
Értsd már meg, hogy az otp azér vett bele, mert bukni akar a bizniszen. Watson doktor már elmagyarázta ezerszer. Eleve, ecc pecc kimehetsz-el számolták ki, hogy mibe érdemes pénzt beletolni. Ezt így szokták alapkezelői szinten csinálni. Írja, hogy nem a saját pénzét tolja bele!!!! Ez nagyon gáz... A világ egyetlen alapkezelője, aki nem a saját pénzét kezeli. Az összes többinél a saját pénzüket kezelik az alapkezelők, véletlenül se másokét....

Mit nem tanul az embet egy tőzsdefórumon...

Még a végén oda sülyedünk, hogy valaki nem a jövedelmezőség alapján ítél meg egy céget, hanem mondjuk a saját tőkét szedi elő.. Áááá, oda nem sűlyedhetünk. Hülyén nézne ki, biztos hozná a Fotex-et, ahol a saját tőke harmadán, negyedén forog a papír... Röhejes lenne.
Vittorio77
Vittorio77 2009. 06. 26. 14:40
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#350
Az, hogy belevett, csak azt jelentheti, hogy hosszabb távon lát benne fantáziát. De egy portfólióba elég sok minden tartozik, ergo az egésznek az átlaga adja a pf. hozamát, ugye. Ebből kiindulva lehetséges lenne az is, hogy ezen a bolton bukni fog vagy minimális nyereséggel száll ki. Ebből a szempontból csak az a jó, hogy nem egy kisebb alapkezelő lépett be, hanem pont az OTP, ami nem kis pénzekkel "játszik". Mondjuk nekik ez az 550 milla meg se kottyan, mert tényleg minimális.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 14:33
Előzmény: #346  watson
#349
Lehet hogy félreérthető voltam; mint mondottam én sem tolnám/tolom be a teljes pénzemet RFV-be, viszont - mivel az alapkezelőknek is vannak belső szabályzataik, pont mivel az én magányugdíjpénzemet stb kezelik - ez náluk azt jelenti hogy nem tartják bóvlinak ezt a részvétnyt/céget és ez nem rossz jel. Mint ahogy előttem leírták a kis papírok közül nem mindenki büszkélkedhet ezzel. Másrészt nehezen vehetnének sokkal több darabot ebből, hiszen tényleg minimális a közkézhányad és a cég mérete sem érhet fel egy OTP-vel, MOL-lal stb.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 14:27
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#348
Múlt évben vettem 3000-en ebből a papírból. 3500-on "nagyboldogan" eladtam. 6000-nél vertem a fejem a falba.
Akkor csak úgy "ráérzésr" vettem bele. Tegnapi vásárlásom is csak intuíció volt.
Most majd kiderül.
Kiváncsian figyelem magam ez elkövetkezendő napokban bele lépek e ugyanabba a folyóba
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 14:27
Előzmény: #346  watson
#347
:)))
watson
watson 2009. 06. 26. 14:25
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#346
művezető, józan parasztival végiggondolva a sajáttőke/ részvényárfolyam abból a szempontból nem közömbös hogy egy befektető számoljon azzal, hogy a cég amiben 400Ft sajáttőkét vásárol 2750-ért, az létrehozható-e (bárki által) nulláról mondjuk veszteségeket is belekalkulálva 500-ért...

catles,ez az alapkezelő mást is vehetett volna érv nem állja meg a helyét. Az OTP mást is vett. pl. 20-30 millió db OTP-t és csak 200edb RFV-t :) és abból is csak azért ilyen sokat mert 10% alatti pakettnek nem lett volna semmi értelme.
Ja és az RFV-t nem saját pénzből vette, hanem a nyugdíj és egyéb megtakarításaidból :))
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 14:17
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#345
Szerintem alapvetően bíztató hogy az alapkezelő belevett a papírba (ha nem látnának benne fantáziát valószínáleg inkább OTP résztvényt vettek volna az előző gondolatmenet alapján :)), az egyetlen kérdés hogy a 2750-es ár bíztató-e a többi részvényes számára. (Akinek 2000-ről van, annak bizonyosan)
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 14:16
Előzmény: #341  akpo
#344
Akpo!

Ha jól emlékszem pont a Rafi adta el az OTP nek az egyik legproblémás ukrán piacot. A mai napig nem lehet tudni mennyi leírásra kényszerülhet az OTP.
Csak nézőpont kérdése ki van nagyobb bajban???
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 14:10
#343
Watson!
Te is pontosan tudod, hogy egy cég árazásánál a leginkább amit figyelembe vesznek a P/E érték. Bizonyára az OTP sem a sajáttőke/ részvényárfolyam hányadosát vizsgálhatta mikor belevett. Szerintem a piac most emészti az eseményeket, és utánna fogja eldönteni merre az arra. (Szerintem felfelé....:)
watson
watson 2009. 06. 26. 14:03
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#342
:DD
ott a pont.
akpo 2009. 06. 26. 14:02
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#341
Mellesleg a Rafi, amelyik a projekthitelezo messze nagyobb problemakkal kuzd, mint az OTP. A tovabbiakat el lehet kezdeni talalgatni.
watson
watson 2009. 06. 26. 14:01
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#340
egyetértünk,

csak egyesek hajlamosak itt túlzásokba esni.
Jelen pillanatban egyáltalán nem olcsó a papír. OTP áránál 10%-al van feljebb ami egy évre is szép emelkedés.
De ha egy részvényre vetítve 400Ft-os sajáttőkéhez 2750-3060Ft-os ár párosul, míg egy OTP esetén 4300Ftos sajáttőkéhez 3600, hát kicsit elgondolkodtató.
De mondhatnám hogy az egy részvényre jutó háromszoros jövedelem termelő képesség is felveti a kérdést hogy hova is érdemesebb befektetni ;)
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 14:00
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#339
Azért akik olyan szinten emlegették ezt a papírt mint a Genesis, Phylaxia vagy Humet most elgondolkozhatnak rajta, azokba a papírokra mikor vesz bele egy alapkezelő.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:57
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#338
Egyetértek azzal, h ez az OTP szempontjából nem iszonyatnagy osszeg, elfér a portfoliojukban, de attol meg alaposan biztato, h bevalogattak ezt a papirost.
Ha a kozkezhanyadot is meg tudjak novelni (kibocsatas), akkor van benne fantazia. Egyebkent meg nezd meg, h miben utazik a ceg, s milyen eloelete van. Szerintem az alapotlet, s az uzleti modelljuk az eroteljesen biztato...
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:53
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#337
Ja, és még annyit hogy én is vettem részvényt, kb. a pénzem 10%-át itt parkoltatom, de többet - főleg a ma történtek után - nem igazán tolnék még be konkrétumok nélkül.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:52
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#336
Nem tul likvid, s nem nagy kozkezhanyadu papiroknal vannak ketelyeim a TA felol, de azert megjegyzem, h a sztohasztikus, meg az MACD indikatorok is veteli jelzest adtak, s "buvszint"-atlepes is tortent... :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:48
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#335
Az Önkormányzatok a nagyobb fejlesztések mostanában már jellemzően kötvénykibocsátásból oldják meg (persze ahoz is kell lebonyolító bank), másrészt azért azt látni kell hogy ez az 550 mFt még fióki szinten sem egy olyan veszedelmesen nagy tétel (főleg egy alapkaezelőnél) hogy ilyen szinergikus hatásokat kajtassanak. Ezzel csak annyit akarok mondani hogy véleményem szerint az egész csak egy szimpla befektetés volt, felesleges olyan irányba továbbrángatni hogy az OTP és a RFV most már kéz a kézben járnak fel. (A MOL-os ügyletnél azért kissé nagyobb téttel játszottak) Persze ez csak magánvélemény mielőtt még kapnék egy-egy sárdarabot az arcomba.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:45
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
En mar regota figyelgettem ezt a ceget, utanaolvasgattam, mindigis tetszett, lattam benne fantaziat, csak a tulajdonosi strukturaval nem voltam kibekulve, meg a valsag kozepette a hitelezgetes miatt aggodtam. Ugy gondolom, ezek a problemak egyre inkabb merseklodnek, szoval belecsippentettem, s miutan megtettem a szukseges ovintezkedeseket, beveszem az altatot. :)
Jo-szerencset!
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:33
Előzmény: #329  watson
#333
Vélemény: Az OTP nem kevés önkívület számláját vezeti, ezért közvetve máris hitelez(het) projekte(ke)t. Akár a korszerűsítési hitel feltételéül "szabhatja" a kivitelező személyét = szinergia.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:31
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#332
Tovább, tovább, lesz még.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:30
Előzmény: #329  watson
#331
Akkor ez a papír most 250 ft körül mozog, mert 2750 a nulszint.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:29
Előzmény: #329  watson
#330
Honics István véleménye szerint az
RFV
által végzett energia hatékonyság növelési tevékenység egy win-win típusú helyzetet teremt. A megrendelő a hatékonyság növekedésével szembesül, míg az
RFV
ebből profitál.

Az energia hatékonyság növelési piac előtt nagy növekedési lehetőségek állnak, amiből az
RFV
is kiveheti részét. Összességében a társaság cash-flow termelő képessége és növekedési lehetőségei alapján a részvények a jelenlegi árfolyamszinteken jó befektetésnek ígérkeznek Honics István elmondása szerint. Az
OTP
hosszú távon gondolkozik az
RFV
részesedés megtartásának tekintetében.

Az
RFV
méreteihez képest a 10%-os részvénypakett vásárlása jelentős mennyiségnek mondható, azonban látni kell, hogy az
OTP
Alapkezelő által kezelt vagyonhoz viszonyítva ez egy kis tranzakciónak számít, az
RFV
papírok jól diverzifikált portfóliókba kerülnek, mondta el az
OTP
Alapkezelő befektetési igazgatója.

Második etetési fázis !
watson
watson 2009. 06. 26. 13:18
Előzmény: #327  stock33
#329
Nincs, ebben semmi, Honics István nagyon korrektül kommentálta a vételt.
Ez a vétel pedig teljesen beleillik egy komplexebb kapcsolat felépülésébe az OTP és az RFV között.
stock33
stock33 2009. 06. 26. 13:10
Előzmény: #327  stock33
#328
Egyébként tök jól összefoglalja az OTP-s emberke az RFV előnyeit. Mintha olvasná a fórumot, legalább is az arra érdemes részét. :)
stock33
stock33 2009. 06. 26. 13:07
Előzmény: #323  watson
#327
Nos? Ez is beleillek az elméletedbe?

Már ott gyanússá kellett volna válnia az elméletednek, hogy az rfv hitelező bankja nem az otp.
Legközelebb több sikert!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 13:03
Előzmény: #324  stock33
#326
stock33
stock33 2009. 06. 26. 13:03
Előzmény: #323  watson
#325
akkor olvass: link
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:46
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#324
Jaja. Még annyit tennék hozzá, hogy az se elképzelhetetlen, hogy a részvénykibocsájtást múlt időbe kellene tenni, merthogy már megvan arra is a vevő. Miért nem ott vett az otp? Mert már nem kapott volna? Vagy az az ár túl magas nekik?
watson
watson 2009. 06. 26. 12:45
Előzmény: #321  stock33
#323
Csak irogatsz vagy el is olvasod?
Gyergyói projekt el sem indult. Amúgy saját bevallásuk szerint nincs rá zsetonjuk, és miután el sem kezdődött, finanszírozójuk se még.
Béten csak annyi van hogy kitől kinek ment a pakk. Ismét elmondom, hogy az csak a felszín.

Ne legyél már olyan pökhendi te is mint formerplayer!
Azért mert nem 100%-ban egyforma a portfóliónk még nincsen semmi :)) ez így normális.
1600, 1800, 2100 és 2900-es OTP-ket 3500-ön és 3550-en realizáltam. Remélem jön egy kis pihenő és nyár végére ismét lesz egy kör benne. 2500 nem lenne rossz, ahogy egyesek várják, de 3700-en is visszaveszem ha hosszabban eloldalazgatunk.
A short nem az én asztalom.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 12:36
#322
Az bizonyára igaz, hogy egy ilyen részvénycsomag megvásárlása nem az egyik pillanatról a másikra következik be. Egy tárgyalássorozat végeredménye, és lehet,hogy mikor leültek tárgyalni az árfolyam még 2000 Ft lehetett, mikor aláírták a szerződést pedig 2200 Ft. Akkor viszont van bonusz a vásárláson......
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:35
Előzmény: #318  watson
#321
"Többet kerestem OTP-n mint te valaha is fogsz RFV-n "

:))))))

1) 2200-nál is ezt szajkóztad, mint amit most nyomsz. Bejött az, amit megálmodtál? OTP-vel hogy állsz? Mert az RFV-ben qrvára mellé lőttél. Ugye nem short-oltad?

Amúgy köszi a kérdésed, még tartom az otp-s pakkomat is... Bár az elmúlt két hónapban többször is bizsergett a kezem.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 12:33
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#320
Mármint stock33-ét!
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 12:30
Előzmény: #310  stock33
#319
Osztom a véleményt!!!!
watson
watson 2009. 06. 26. 12:29
Előzmény: #314  stock33
#318
stocki, hogy jön ez ide?
Többet kerestem OTP-n mint te valaha is fogsz RFV-n
De lehet hogy a piros páros se lett volna rossz :))
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:28
Előzmény: #315  watson
#317
Biza, biza, így volt. Úgy vásároltak felfele bankokat a környező országokban, mintha ingyen lenne. Most mindenki megnézi hova teszi a pénzét. Az otp is így tesz. Vagy más véleményen vagy?
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:27
Előzmény: #313  watson
#316
"Gondolj már bele, ha te lennél az OTP helyében és vállalatfinanszírozással foglalkoznál, akkor milyen feltételekkel adnál kölcsön az RFV-nek pl a a Gyergyói projektjéhez!?"

1) nem az OTP az RFV hitelező bankja, olvass utána
2) link Ez nálad kimaradt?
watson
watson 2009. 06. 26. 12:27
Előzmény: #311  stock33
#315
"2006-ban nem tudták hova tenni a zsét,"
:DD
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:26
Előzmény: #313  watson
#314
"stocki, lépj már túl a naivitásodon! "

:)))) Mondom erről már 2200-nál is beszéltünk. Mennyit kerestél azóta az RFV-n?
watson
watson 2009. 06. 26. 12:24
Előzmény: #310  stock33
#313
stocki, lépj már túl a naivitásodon!

Az OTP nem egy sima kaszinó vendég ahogy egy kisbüfi látja, és megfogalmazza hogy olcsón vesz és drágán elad.

Gondolj már bele, ha te lennél az OTP helyében és vállalatfinanszírozással foglalkoznál, akkor milyen feltételekkel adnál kölcsön az RFV-nek pl a a Gyergyói projektjéhez!? Esetleg valami kontrollt is szeretnél ahhoz hogy biztos legyél a visszafizetésben? Tudod hogy mire jogosít 10%-os részesedés?
Remélem akkor érted már hogy miért pont 10%-ról volt szó. De ha nem akkor hagyd a csudába, mert nincs miről beszéljünk!
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 12:23
Előzmény: #309  watson
#312
watson "komám", ha szórakoztat, hogy fogalmatlanságokat írsz,tedd, csak tudd, egyre gyengébb színvonalon teszed,
Az igazság pedig ott van, hogy a jegyzési igények úgy felszaladtak, hogy az OTP jobbnak látta előre bebiztosítani magát.....A továbbiakat mindenki végiggondolhatja....
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:21
Előzmény: #309  watson
#311
"hehe, viva la Ukrajna..."

hehe.... 2006-ban nem tudták hova tenni a zsét, állt a szekrényben.
2009-ben "kicsit" más a szitu.
Hogy is mondjam, pl. nem otp részvényt vettek rajta. Ez mond neked valamit?
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:17
Előzmény: #308  stock33
#310
Na még valami, igérem az utolsó :)

Elképzelem a következő tárgyalást, RFV és OTP között:

otp: na, akkor darabjáért adunk mondjuk 4500-at
rfv: höhö, max 2750-et fogadunk el
otp: ooo, az nem jó, mert még nyerünk a bizniszen
rfv: ennyi, fölé nem megyünk
otp: na jó, legyen

majd rfv az ajtóból visszafordul: apropó, lesz részvénykibocsájtás is, 2000-en. szóval sorry, de most jól besz.ptátok hehehehe....

Mindezzel annyit akarok mondani, hogy a 2750-es ár valszeg az alja, ameddig az rfv-sek elmentek, és az oti se annak tudatában fogadta el, hogy tudja, 1-2 hónap múlva a részvéynkibocsájtáskor olcsóbban is meg tudta volna szerezni. Valszeg ez papíron is le van írva, azaz a kibocsájtási ár min. 2750 lesz.
watson
watson 2009. 06. 26. 12:12
Előzmény: #307  stock33
#309
"Azt a véleményt meg nem szeretném minősíteni, miszerint az OTP-nél nem értenek a befektetésekhez, és jól csőbe húzták őket....."

hehe, viva la Ukrajna...
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:07
Előzmény: #307  stock33
#308
Bocsi, az 1. a mi esetünk, nem a 2. :)
stock33
stock33 2009. 06. 26. 12:06
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#307
Minden kezdő tőzsdés tudja, hogy nagy pakk adásvételénél két alapvető lehetőség van:
1) valaki el akarja adni, ekkor valszeg nyomott áron tud csak túladni rajta
2) valaki meg akarja venni, ekkor a piaci ár felett, jó ki prémiummal juthat hozzá.

Kérdés, hogy vajon itt mi történt? Az OTP akart mindenáron beszálni, vagy az RFV kereste meg az OTP-t. Szerintem a 2. a mi esetünk, azaz nyomott áron kelt el a pakk.
Azt a véleményt meg nem szeretném minősíteni, miszerint az OTP-nél nem értenek a befektetésekhez, és jól csőbe húzták őket.....
stock33
stock33 2009. 06. 26. 11:50
Előzmény: #299  watson
#306
Mi van????? Te tudod egyáltalán miről beszélsz? Hogy jön ide a MOL-os trükközés?

De tudod mit: inkább kezdjél arról fantáziálni, hogy az OTP azért vett 200k részvényt, mert jól meg akarja short-olni az RFV-t. Célár 1Ft..... Mi a nyavajáért állsz le ilyen gagyi okoknál, mint amit felhoztál? Van annál nagyobb baromság is, erőltesd már meg magad egy kicsit.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 11:42
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
Sós Csaba, az RFV elnöke a Portfolio.hu kérdésére elmondta, hogy egy intézményi befektető részére értékesítették a csomagot. A transzparencia megőrzése érdekében azonban a részvénykönyvbe álltak be az eladó tétellel, hogy ezáltal a kisbefektetők számára is elérhető legyen nagyobb mennyiség a részvényekből. A tranzakció célja a közkézhányad növelése volt a közelgő részvénykibocsátás előtt.

Már megjött a magyarázat is.
Csak így tovább!!!
Hülyítés felsőfokon.

Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 11:37
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#304
Inkább egy kib.szottul manipulált tőszde kib.szott speki-papírja.
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 11:36
Előzmény: #301  watson
#303
Tény, hogy csak találgatni lehet, de nem a NON - PROFIT BANK Zrt. vett, hanem az ÓTÉPÉ!!!
Őket talán komolyan lehet venni...még...
Törölt felhasználó 2009. 06. 26. 11:34
Előzmény: #301  watson
#302
Ennek a tőke nélküli társaságnak a papírjai sem a nagy meggazdagodási lehetőségekről szólnak.
Még hosszútávú befektetésnek sem ajánlható.
watson
watson 2009. 06. 26. 11:20
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#301
"ne keverjük ide a MOL-t, teljesen más a két eset. " ja tényleg az másik 3 betű, bocs :)))

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek