Topikgazda: Törölt felhasználó 2002. 05. 03. 13:07

Részvény vagy kötvény - mit mondanak a guruk?  

Ugrás a cikkhez
Átlagosan 70%-os arányt javasolnak a portfóliókban a részvényeknek a legnagyobb befektetési bankok stratégái, míg a kötvények súlyát 24, a készpénzét pedig 6%-osra teszik.

Legkevésbé a Merrill Lynch és a Banc of America fő stratégája optimista a részvények teljesítményével kapcsolatban, hiszen ők mindössze 50%-os súlyt ajánlanak az ügyfeleiknek, míg a First Union 85%-os arányt javasol.

Átlagos Abby Cohen, a Goldman Sachs fő stratégájának a részvénysúly javaslata, a szakember ugyanis 75%-os arányt ajánl, miközben az idei esztendőre magas egy számjegyű növekedést vár a vállalati eredményekkel kapcsolatban, de nem tartja elképzelhetetlennek azt sem, hogy két számjegyű lesz az emelkedés. Az S&P 500 értékére Cohen nem változtatta meg a célértékét, az továbbra is 1,300 pont, míg jelenleg 1,084 ponton áll az index.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 07:29
Törölt hozzászólás
#6
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 07:29
Törölt hozzászólás
#5
Törölt felhasználó 2002. 05. 06. 13:27
#4
Valóban lesz kamatemelés, de mivel az infláció a várttal megegyező lett Greenspan megvárhatja, amíg a munkanélküliség újra csökkenő tendenciájú lesz. És a kamatemelés hatása úgyis csak 6 hónap múlva érezhető. Ettől függetlenül én sem vagyok túl optimista.
szab 2002. 05. 03. 14:30
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Az viszont biztos, hogy az elmúlt negyedév vállalati eredményei az S&P 500-at tekintve jobbak lettek, mint a várakozások.
Ez azért elgondolkodtató, bár az is lehet, hogy csak azt jelzi, hogy az elemzők voltak túl pesszimisták...
Törölt felhasználó 2002. 05. 03. 13:58
Előzmény: #1  portfolio
#2
Túlzottan optimisták. Lesz fejlődés, de közben lesz kamatemelés is, ez már be van igérve.Az én tippem az SP-re 1220.Egy kicsit úgy érzem, hogy azért ilyen optimisták, hogy sok részvényt vegyenek.A politikai légkör sem felhőtlen, az olajár is stabilan 25 körüli.

Topik gazda

crosstor
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek