Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2021. 02. 09. 15:57
Előzmény: #10719  Láma
#10720
Ez EU-s szabály, nem hazai...
Amennyiben az illetékes hatóság eseti értékelés alapján úgy ítéli meg, hogy a határozat által érintett jogi személyek kilétének vagy a természetes személyek személyes adatainak a közzététele – az említett adatok közzétételének arányosságát vizsgáló eseti értékelés alapján – aránytalan lenne, vagy ha a közzététel veszélyeztet egy már folyamatban lévő nyomozást vagy a pénzügyi piacok stabilitását, az illetékes hatóságok:
b)
a határozatot a nemzeti joggal összhangban, név megjelölése nélkül közzéteszik, amennyiben a közzététel biztosítja az érintett személyes adatok hatékony védelmét;
... sőt, akár el is tekinthetnek a teljes közzétételtől is, a további bekezdések alapján...
   
Sztem az adott cég bennfentese szórakozott vele, de együttműködő volt, megegyeztek a névtelenségben és ezzel  nem nyírják ki a céget a befektetők szemében...
:D:D:D
Láma
Láma 2021. 02. 09. 15:44
Előzmény: #10718  MetalHeart
#10719
"Beazonosítás"
Miért gond az, ha a befektetők, a piac többi szereplője megtudja, hogy ki él manipuláció eszközeivel? Pl amikor egy társaság igazgatósági tagját elmarasztalják, akkor sem írják a nevét. Így valóban nem beazonosítható, viszont gyanúba keverik a többi, tisztességesen eljáró igazgatósági tagot.
Transzparencia?
MetalHeart
MetalHeart 2021. 02. 09. 15:28
#10718
Vevő volt, világosan leírták és a 34. cikkely szerint nem voltak kötelesek megadni az egyértelmű névvel való azonosítás bizonyos feltételek miatt. Egyértelmű piaci manipuláció volt a részletezés alapján.
Láma
Láma 2021. 02. 09. 14:38
Előzmény: #10715  totoro
#10717
Szerintem itt az eladói oldal szerepe is lényeges, csak arra valamiért nem tér ki az indoklás.
zsaver 2021. 02. 09. 14:37
Előzmény: #10715  totoro
#10716
Számomra az sem derül ki, hogy long vagy short volt. Világosabban is leírhatták volna, - legalább a részvény nevét kiírhatnák, az miért titkos?
totoro
totoro 2021. 02. 09. 14:09
Előzmény: #10714  Láma
#10715
Már az is baj ha sokat vesz valaki? Vagy csak én nem értem?
Láma
Láma 2021. 02. 09. 13:42
#10714
Minő diszkréció! Már nem csak a "magánszemély" neve, monogramja nem tudható, hanem a "prémium kategóriás" részvény sincs megnevezve:Tőzsdei részvénnyel kötött manipulatív ügyleteket egy magánszemélyBudapest, 2021. február 9. – Az MNB 9 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki egy magánszemélyre egy Prémium tőzsdei kategóriába tartozó részvénnyel kapcsolatos, tiltott piaci manipulációt megvalósító kereskedési magatartása miatt, s megtiltotta számára a piaci manipuláció tilalmára vonatkozó jogszabályi rendelkezések ismételt megsértését. A magánszemély kereskedése nyomán több egymást követő kereskedési napon félrevezető kép alakulhatott ki a befektetőkben a Prémium kategóriás értékpapír forgalmáról, illetve keresletéről.A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hivatalból – a hozzá érkezett bejelentéseket is figyelembe véve – piacfelügyeleti eljárást folytatott egy magánszeméllyel szemben. A vizsgálat azt tekintette át, hogy a befektető egyes tőzsdei ügyletei kapcsán sérültek-e a piaci visszaélések tilalmára vonatkozó európai uniós (MAR) rendelkezések.A magánszemély 13 – szinte összefüggő – kereskedési napon keresztül folytatott kereskedési magatartását összességében értékelve a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) egyik, Prémium kategóriájába tartozó részvényével tiltott piaci manipulációt valósított meg. A kereskedés során az érintett részvény vonatkozásában a vizsgált napi összes tőzsdei tranzakciókban szereplő részvénymennyiség túlnyomó többségét (átlagosan több, mint 80 százalékát) a szankcionált magánszemély tranzakcióiban szereplő részvények mennyisége tette ki. Egyes napokon a magánszemély tranzakcióiban szereplő részvények volumene közel azonos volt a napi összes kötésben szereplő részvénymennyiséggel.Az átlagos napi forgalmat többszörösen meghaladó, kizárólag vevői megbízások az érintett kereskedési napokon ismétlődő jelleggel, ugyanabban az időszakban jelentek meg, és azokat a magánszemély (2 kereskedési nap kivételével) azonos limitáron adta be. E tevékenység így alkalmas volt arra, hogy hamis vagy félrevezető jelzéseket adjon a befektetők számára az adott pénzügyi eszköz keresleti-kínálati viszonyairól, likviditásáról, illetve árfolyamának alakulásáról.A tőkepiacon, ahol rendkívül gyorsan terjednek az információk, mindez megteremti annak esélyét is, hogy a befektetőket és a kibocsátókat kár érje (még mielőtt nyilvánvalóvá válik számukra az információ téves vagy manipulatív volta) és egyúttal veszélyeztesse a pénzügyi rendszerbe vetett közbizalmat.A jegybank mindezért megtiltotta a magánszemélynek a piaci manipulációra vonatkozó rendelkezések ismételt megsértését, 9 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki rá, és tiltott piacbefolyásolás gyanújával feljelentést tett az ügyészségen. A bírságösszeg megállapításánál súlyosító körülménynek számított, hogy az adott értékpapír a Prémium tőzsdei kategóriába tartozik, szerepel a BUX és BUMIX indexkosarakban, illetve a magánszemély által végzett ügyletek jelentős volumene is. Enyhítő körülménynek minősült, hogy a befektető együttműködött az MNB vizsgálata során.Magyar Nemzeti Bank
hdl11
hdl11 2021. 02. 09. 13:28
Előzmény: #10712  Palack
#10713

Ez valamilyen helyi problémának tűnik nálad vagy a gépen vagy a routeren.
Én is tapasztalam már ilyet egy ismerősnél, akinek a routere néha "meghülyül" és megcseréli pl a portfolio.hu és randomcaptial.hu oldalához tartozó IP címet, és így a fenti oldalak meglátogatásakor figyelmeztetést kapok, hogy az adott oldal nem privát.
Illetve mégegy kérdés: használsz valamilyen VPN-t ?
Csak mert én régebben néha használtam, és amikor futott a Randi, és felléptem egy VPN-re, akkor azonnal jelezett egy hasonló üzenetet a megváltozott IP cím miatt. (Mondjuk ekkor nem volt gond a visszajelentkezéssel)
Palack
Palack 2021. 02. 09. 10:25
Előzmény: #10711  hdl11
#10712
Pontosan.
Üres képernyő a Netboot és a Randi is eldobja a kommunikációt. Ráadásul nekem a következő üzenetet is ma kezdte feldobni:
"Kiszolgáló tanúsítványa hibás:
- A hiba átverési vagy a kiszolgálóra küldött adatok ellopási kísérletére utalhat."
hdl11
hdl11 2021. 02. 09. 10:15
Előzmény: #10708  Palack
#10711
A Netboon és a mobil bróker nekem megy.
hdl11
hdl11 2021. 02. 09. 10:10
Előzmény: #10707  bodnar.tunde
#10710

Szia !
Korábban, amikor bármilyen okból vontak vissza megbízásokat azok sohasem kerültek vissza automatikusan a rendszerbe, ezért így erre én most sem számítanék, és visszateszem a megbízásaimat kézzel.
hdl11
hdl11 2021. 02. 09. 10:08
Előzmény: #10706  Dantepokla
#10709

Szia !
A split-nél (és egyéb részvény átalakításoknál) általában az történik, hogy a régi részvényeid a bekerülési  áron kikerülnek a portfoliódból, és így USD-ben a jutalék lesz a veszteséged, ahogy te is írtad. Ez forintban lehet nyereség is, ha az USD/HUF árfolyam emelkedett eleget a jutalék miatti veszteség kiegyenlítésre, illetve veszteség is ha ezt nem tette meg vagy még csökkent is az USD/HUF árfolyam a vétel és a split dátuma között.
Ha összességében mint írtad neked veszteséged lett, akkor ha ezt bevallod az adóbevallásodban, akkor ezzel a minimális összeg 15%-ával tudod csökkenteni az esetleges idei vagy jövő évi nyereséged után fizetendő adót. Ha most ezt nem vallod be, akkor erre nem lesz később lehetőséged.
Palack
Palack 2021. 02. 09. 10:07
#10708
Van valakinek problémája a RC felülettel?
Nekem kihalt minden...
bodnar.tunde 2021. 02. 09. 08:59
#10707

Sziasztok!
Ezt írta a random:
Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a migrálás jelenlegi szakaszában a külföldi piacok vonatkozásában adott nyitott ajánlatok visszavonásra kerültek.
Tudja valaki, hogy ez azt jelenti esetleg, hogy a megbízások visszatöltésre kerülnek a rendszerbe?
Dantepokla 2021. 02. 09. 01:33
#10706
Szép napokat! 
Tesla split ben volt reszem meg anno augusztusban. A rendszer vesztesegkent konyvelte el a jutalekot illetve kiszamolta az arfolyam vesztesegemet is a vasarolt reszvenyeim  es a split napjan meghatarozott USD arfolyam kozott. Kb. ez 10 kulon sort tartalmaz ( minden a veszteseg alatt szerepel) de a 10 bol 3 sor plusszos arfolyam nyereseget tartalmaz. Osszesen az egesz minuszban van. Ilyenkor van valami teendom az adozasasnal? Reszvenyt nem adtam el 2020ban. Nincs nyeresegem. 
Koszonom a segitseget elore is!
Törölt felhasználó 2021. 02. 08. 22:02
Előzmény: #10704  MetalHeart
#10705
Minden tiszta ! Köszönöm szépen a segítséget híveimnek. 😃 Különösen Köszönöm a kultúrát beszélgetés.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 02. 08. 21:25
Előzmény: #10694  Törölt felhasználó
#10704
Kaptál pár választ, mindenki abszolút mást értett a kérdésedből... poén kedvéért lszi részletezd, hogy mi is volt a kérdésed !
:D
Törölt felhasználó 2021. 02. 08. 21:13
Előzmény: #10702  totoro
#10703
Köszi
totoro
totoro 2021. 02. 08. 20:03
Előzmény: #10694  Törölt felhasználó
#10702
Nem kell devizát utalni, devizakonverziót csinálsz és kész. Így kell: https://www.youtube.com/watch?v=Km0hDEN57d8
qpec 2021. 02. 08. 19:58
Előzmény: #10694  Törölt felhasználó
#10701
Pontosabban kell a kérdést megfogalmazni,mert félreérthető.A randomnál vezetett számlára lehet bárhonnan utalni,de a random csak a szerződésben bejelentett saját számlára utal vissza.Ha van deviza alszámla devizát is,ha nincs,csak jó magyar forintokat.Ügyfélszolgálat mindent tud és elmagyaráz,ha valami nem világos.
HS!!!

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek