Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2020. 05. 25. 10:36
Előzmény: #9664  Cufflink
#9680
már jó pár évvel ezelőtt rákérdeztem az ügyfélszolgálaton, pont az általad leírt ok miatt ("Nonszensz, hogy egy nyitott pozíció mellett egész nap a gép előtt kell ülni, mert vagy a nyereségről csúszik le az ember, vagy úgy elmegy a piac, hogy hatalmas zakó lesz belőle..."), akkor nemleges választ kaptam, örülök, h nem mindenki nyugszik bele ilyen könnyen a válaszba.
mellesleg most is jön a nyár, rohadtul nincs kedvem nyaralás és lazulás alatt állandóan az árfolyamokat és chartokat vizslatni, ezért én már nem is nagyon veszek fel új pozit őszig, mivel nincs lehetőség egy pozira két irányban is stop árat megadni...
reménykedjünk, ha máshogy nem, akkor RC önállóan megoldást talál erre rövidesen, Feri válasza mindenesetre biztató.
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 25. 10:12
Előzmény: #9678  -bubu-
#9679
Korrekt! Koszonjuk! :) 
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 25. 09:15
#9678
Virág Ferenc válasza a mai hírlevélben :
"...Ha meg simán elvileg megoldható lenne, akkor tényleg jó lenne ha megcsinálnák, bár nem bízok abban, hogy felvetésünk termékeny táptalajra hullana." - Az a helyzet, hogy simán nem megoldható.A mi kereskedési rendszerünkben egy fedezet terhére csak egyetlen ajánlat adható, ezért ez jelenleg nem támogatott. Akik nem követték a porfolio.hu Random fórumot: ha el akarok adni egy részvényt, akkor megadhassak egy limitet és egy stop megbízást is. Ha tehát vettem pl. OTP-t 9000 forinton, beadhassak egy limit megbízást pl. 10000 forintos eladási limittel, de mellé egy stop megbízást is, ha például 8500 forintra esik az árfolyam, akkor zárja a pozíciómat és értelemszerűen törölje a 10000 forintos eladást, vagy ha 10000 forinton eladtam a részvényt, akkor törlődjön a 8500 forintos stop megbízás. Nem egyszerű, de persze nem is lehetetlen megoldani. Két megoldás van: 1. a Random lefejleszti a tőzsde rendszertől függetlenül - így mi figyeljük az árfolyamokat, a teljesüléseket, a stop megbízást mi hajtjuk végre. A baj ezzel, hogy nem lesz automatikus a stop aktiválódásnál, nekünk kell kikényszerítenünk (külön megbízással) a tőzsde rendszeréből a teljesülést és nekünk kell gyorsan "szaladni" a másik megbízás törléséért, ha gyorsan mozog a piac és túl közel van a két különböző megbízás, akár mind a kettő "egyszerre" is teljesülhet (ez nem lehetetlen a másodperc töredéke alatt, persze nem is túl valószínű). 2. a Tőzsde rendszere már régen tudja, így nekünk ehhez kellene fejleszteni, csak az a baj, hogy még nem lett leszabályozva, ezért a BÉT nem aktiválta. - ennek az eljárásnak az előnye, hogy a rendszerbe párosan kerülnek az ajánlatok és maga a végrehajtó tőzsde rendszere kezeli haladéktalanul a teljesítést, törlést, mutatja ki nekünk és számolódik ez alapján el az ügylet. - az a jó hír, hogy ígéretet kaptunk a gyors rendszerbe léptetés ügyében, tehát lehet ebben bízni. A Random ügyféligény szerinti vállalása: megértettük az igényt, egyet is értünk vele. Tudjuk, hogy a hatékony kereskedéshez és a kockázatkezeléshez ez egy fontos feltétel. Vállaljuk, hogy folyamatosan kommunikálunk a Tőzsdével, hogy minél előbb a tőzsde útján tudjuk elérhetővé tenni a megoldást, erre már ígéretet is kaptunk, de ha ez belátható időn belül nem lehetséges, akkor a jelen év második felében magunk oldjuk meg a "két feltételű" megbízás fejlesztését. Jó reggelt! Ez most teljesen szakmaira sikerült, azért egy rövid vicc még belefér és nem csak azért, hogy mindenre legyen válasz: "Az agresszív kismalac kamionja beszorul a felüljáró alá. - Beszorultunk, beszorultunk? - kérdezi tőle a rendőr. - Nem! Hidat szállítok!"
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 23. 10:15
Előzmény: #9676  copa
#9677
Akarhogy is van, lehet, hogy erdemes lenne kicsit rafekudni a temara, feszegetni a dolgot :D ugy latom azert sokakat foglalkoztat a kerdes, meg zavar is... 
copa 2020. 05. 23. 09:34
Előzmény: #9664  Cufflink
#9676

A brókerek számára is életbevágóan fontos, hogy az ügyfelek ne férjenek hozzá, mert oda lenne a versenyelőny.
Persze én nem értek hozzá, csak ez jutott eszembe a témáról. :)
VUK1980
VUK1980 2020. 05. 23. 09:34
Előzmény: #9636  gszirom
#9675
Szia, ha nem titol, akkor megírnád kérlek hogy milyen vételi eladási díjazást siketült intéznie magának?
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 23. 09:04
Előzmény: #9672  Tapasz01
#9674
Zsenialis 🙄 tehat igazabol semmit se lehet tenni a dologgal... 
Hathor
Hathor 2020. 05. 23. 06:40
Előzmény: #9672  Tapasz01
#9673
Igy van
Tapasz01 2020. 05. 23. 06:36
Előzmény: #9671  Csibefasirt
#9672
Ha jól emlékszem már régen is volt erről szó, akkoriban a válasz az volt, hogy a BÉT kereskedési rendszere miatt nem lehet egyszerre 2 megbízást adni 1 pozira. Ha jól tudom semelyik brókercégnél sincs ilyen lehetőség a magyar piacon.
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 22:57
Előzmény: #9670  Cufflink
#9671
Na én is pont ide akartam kilyukadni :) Egész nap miért kell a pozin ülni és istápolni egy stop és egy take profit helyett, ha nem akarunk szívni, kinek jó ez? 
RC se örül ha hamarabb bukod a tőkéd és kevesebbet kötsz... :'D
Ha meg simán elvileg megoldható lenne, akkor tényleg jó lenne ha megcsinálnák, bár nem bízok abban, hogy felvetésünk termékeny táptalajra hullana :) 
Cufflink
Cufflink 2020. 05. 22. 17:50
Előzmény: #9665  MetalHeart
#9670
Akkor tisztelettel kérjük Virág Ferencet, hogy a tegnap-előtti hírlevélben jelzett új fejlesztési stratégia keretében legyen megoldás arra, hogy ugyanahhoz a nyitott pozícióhoz egyszerre két zárási irány is rögzíthető legyen. Befektető-védelmi szempontból ez különösen fontos lenne a jelenlegi különösen bizonytalan helyzetben, amikor mindkét irányban hirtelen jelentősen elindulhatnak az árfolyamok!
Hathor
Hathor 2020. 05. 22. 16:04
Előzmény: #9668  kislány_a_kocsiból
#9669
Szokasos. Mindig munden minusz.
Ha kernek konyvet, befotozom, kivagom, feltoltom a kepet, linket kimasolom, beillesztem, arra is minuszt kapok.
Ez ilyen
kislány_a_kocsiból
kislány_a_kocsiból 2020. 05. 22. 15:54
Előzmény: #9667  Hathor
#9668
Köszönöm! Bár nem tudom ki és miért minuszolt. Elolvasnám az okát, de ugyse meri leírni szerintem :) 
Hathor
Hathor 2020. 05. 22. 15:47
Előzmény: #9666  kislány_a_kocsiból
#9667
Szivjak fel a cuccot azt jelenti.
Azaz porszivozzak fel a morzsakat, eladokat :)
De nem tudom, mert nem olvasom azt a topikot
kislány_a_kocsiból
kislány_a_kocsiból 2020. 05. 22. 15:42
#9666
Sziasztok!
Egyik fórumon (4IG Nyrt reszvenyesek) -ben olvastam az alábbi hozzászólást:
 "Kedves Részvényes Társaim!
Ugye ti is halljátok, milyen finoman duruzsol a porszívó? :)"
Kezdőként szeretném megkérdezni, hogy ebből mire lehet következtetni? 
Jól gondolom, hogy egy kisebb esésre számít a hozzászóló? 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 22. 15:16
Előzmény: #9664  Cufflink
#9665
Erre a kérdésre sztem Feri tudna igazából választ adni... azzal egyben infót adhatna arra is, hogy miért nem aktív az összes létező(!) megbízástípus a hazai szolgáltatóknál... gondolom több olyan dolog van még, amit a szolgáltatók maguk előnyére használtak és használnak ki a mai napig is... ugyanakkor az RC az, amely elsőként szakított a kisbüfik hátrányos megkülönböztetésével, mint pl. ingyenes szlavezetés (ennek negatív véglete az Erste a minden egyes számlára kivetett díjbevezetéssel, ami finoman szólva is egy mocskos lehúzás), 20-as realtime elsőként való bevezetése, korrekt megbízási díjak, ügyfélészrevételek kezelése (jelzett hibák nem letagadása, elsumákolása), stb...
Cufflink
Cufflink 2020. 05. 22. 14:41
Előzmény: #9661  MetalHeart
#9664

Pedig ez életbevágóan fontos lenne!
Igen, Xetra rendszer tudja, külföldi szolgáltatóknál lehet.
Nonszensz, hogy egy nyitott pozíció mellett egész nap a gép előtt kell ülni, mert vagy a nyereségről csúszik le az ember, vagy úgy elmegy a piac, hogy hatalmas zakó lesz belőle...
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 14:22
Előzmény: #9661  MetalHeart
#9663
na ezt megtaláltam én is... de mikor felhívtam őket, az ügyintéző azt mondta, hogy lehet... bár nem feszegettem, szóval nem kérdeztem meg, hogy de mégis hogyan ??
De azért ez eléggé nagy probléma, nem? Baromi nagy hiányosság, szinte már űr... 
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 14:20
Előzmény: #9660  copa
#9662
:DD azzal sokra megyünk :P köszi!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 22. 14:13
Előzmény: #9659  Csibefasirt
#9661
"Egy részvényre csak egy megbízást tud rögzíteni. Arra nincsen lehetőség, hogy stop-loss és nyereséget realizáló eladási ajánlatot egyszerre adjon meg."
Az RC leírás tehát egyértelműen megfogalmazza...      
       
A kombinált megbízástípusokat a Xetra rendszeren lehet kezdeményezi, sztem egy hazai szolgáltatónál sem elérhető a magánügyfelek számára... ezt biztos, hogy nem fogják aktiválni pár ügyfél kedvéért...  az viszont nem kizárt, hogy a szolgáltatón belül az összes kombinált megbízástípus elérhető a brókerek számára, sőt gyanítom, hogy igen !
copa 2020. 05. 22. 14:11
Előzmény: #9659  Csibefasirt
#9660

Külön-külön lehet megadni, csak nem egy tételre. :)
Magyarul, egy tételre nem lehet.
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 13:38
Előzmény: #9658  MetalHeart
#9659
Szóval külön kérni kell, hogy lehessen egy ügyfélnek ilyet? Mert tudom, hogy külön-külön lehetne megadni, de ha megpróbálja az ember, ugye valami olyan üzenet jön, hogy az adott tétel már le van kötve (ugye az ellenkező oldalon, stopnál vagy limitnél). Sorry az értetlenkedésért :) 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 22. 09:50
Előzmény: #9656  Csibefasirt
#9658
Ez egy Limit Order és Stop Market Order kombináció (RC külön-külön nyújtja), azaz egy kifinomultabb megbízás, mint ahogy van még több típus is a Xetra rendszeren... ez kb. olyan, mint hogy adnak-e az ügyfélnek 20-as realtime-t vagy sem... szolgáltató függvénye...
Cufflink
Cufflink 2020. 05. 22. 05:53
#9657
Ugyan ezt kértük mi is több alkalommal, hogy lehessen egyszerre take profit és stop loss zárást is beállítani ugyanarra a pozícióra! Egyenlőre nem lehet....
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 00:58
Előzmény: #9654  -bubu-
#9656
Haha, toluk kb 1 honapja kerdeztem, akkor mondtak hogy lehet, de nem jottem ra hogyan, gondoltam en vagyok a helikopter, ezert kerdeztem meg itt is :)) szoval sajna nem tudok semmi jorol beszamolni :D
De eleg furcsa, jo lenne ha megcsinalnak. 
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 21. 10:14
Előzmény: #9653  Csibefasirt
#9654
na, ez remek hír :) írd majd le hogy hogyan, köszi 
mindig tanul az ember valamit ..
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 21. 10:11
Előzmény: #9651  -bubu-
#9653
Amugy koszi a valaszt! Kerdeztem toluk telefonos ugyfelszolgalaton is, ott az volt a valasz, hogy lehet :D 
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 21. 10:10
Előzmény: #9651  -bubu-
#9652
Hat de ez valahol eleg szomoru, nem? 🤔
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 21. 09:55
Előzmény: #9650  Csibefasirt
#9651
ilyet nem lehet beadni egy azonos tételre 
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 21. 09:54
#9650
Remelem senki nem haragszik meg, de ezt ujra iderakom, hatha megvalaszolja valaki :D
Valaki le tudja irni nekem, hogy lehet egyszerre stopot es celarat megadni randomnal? (ha lehet, olvastam olyat is, hogy nem lehet)
Koszi! 
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 21. 09:33
Előzmény: #9648  Törölt felhasználó
#9649
Ma reggeli hírlevélből idézek Neked válasz gyanánt Virág Ferenc tollából : 
"Jut eszembe: reagálnék a Random fórumba írt megkeresésre a vakok és gyengén látók platform támogatása tekintetében. Igen, figyelembe vesszük a kérést és beépítettük a fejlesztési stratégiába, amint ígértük ezerrel fejlesztünk jelenleg, aminek ez is a része"
Törölt felhasználó 2020. 05. 19. 10:14
#9648
Kedves Randomosok! 
Először írok ide, és ha megoldódik amiről most írok, akkor többször nem rablom az időtöket. Talán a nyilvánosság segít! Több éve próbálkozom az ügyfélszolgálaton keresztül megoldani, hogy az Iphone-on is fusson a Random alkalmazása, ők nagyon készségesek, de az alkalmazás ugyanúgy nem használható Voice Over-rel mint a megjelenéskor. Már ajánlottam, hogy összehozom őket Torma Zsolttal, aki pl. A MÁV. Alkalmazást is használhatóvá tette VO-val, amivel a vakok tudják használni az Iphone-t. Régebben ezt a problémát a hozzászólásokban felvetettem olyanoknak is, akik pár havonta előadásokat tartottak a Tőzsdéről. Az alkalmazás 32 bites változata még műküdütt, de az új az katasztrofális, ezt bárki kipróbálhatja, aki háromszor megnyomja a Home gombot az alkalmazás futtatása közben. Tudom, nem sokan tőzsdéznek a vakok közül, de tán meg kellene adni a lehetőséget azoknak, akik próbálkoznak! Köszünettel: LuxiSanyi
VasAttila 2020. 05. 14. 20:56
Előzmény: #9645  -bubu-
#9647
Köszönöm az infókat!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 14. 20:04
Előzmény: #9642  VasAttila
#9646
Egyetértek bubu kommentjével !
Kiegészítem a mobil témában azzal, hogy a fix (tehát nem sms) jelszóval belépsz, majd utána van lehetőséged "Kijelentkezés" vagy "Bezárás" módra, utóbbi akkor hasznos ha a teló csak a tiéd és meló közben vagy egyéb elfoglaltság mellett többször is ránézel a kereskedésre, míg az előbbi esetében a szokásos fix jelszóval kell mindig belépni.
Kijelentés elvileg létezik a Netboon felületen - 12 órás időzár - de személy szerint sosem próbáltam ki.
A user és psw sztem intim adat-páros, illik fejből tudni és soha nem jegyeztetem fel egy asztali géppel, ez legyen megtartva mindenkinek a kis fejében. Ha netán mégis illetéktelen személy tudomására jut és megpróbálkozik egy idegen(!) gépen (feltételezem, hogy nem családi eszközön és nem is a te hivatali gépeden, amikor egész nap kereskedtél meló helyett, és "ő" még "túlórázás" címen bent marad mikor elmentél... :D  - csak vicc !), hozzád befut a psw, így fogod tudni, hogy külső behatolási kísérlet történt, ekkor azonnal vagy ha RC munkaidőn kívül vagy, akkor másnap reggel csörögsz az RC-nél, hogy updatelni akarsz.
Devizakonverzió lépései és díjai stimmelnek USD esetében, de ez napon túli eset és kapcsolódik hozzá még egy min. 2 USD díj is, azaz az abszolút min. díj 2 USD-vel indul (és persze záráskor is lesz egy 2 USD költség, ha még mindig nem érte el a 0.2% a 2 USD-t)
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 14. 19:46
Előzmény: #9644  VasAttila
#9645
pontosan így van 
 de miért szerezné meg a jelszavadat "bárki" ?? 
és mi a garancia arra hogy a telefonodat nem szerzi meg amire jön a kód? 
Persze van másik véglet is a KBC-nél ott óránként kiléptet a rendszer és állandóan kódot kell generálnod az aplikációval, persze be lehet állítani úgy is hogy minden egyes tranzakciónál ezt a kódot kelljen generálnod 
sokakat ez qrvára idegesít akik trédelnek egész nap 
Random eljárásával még nem volt probléma természetesen feltételezzük azt hogy az álltalad megadott jelszavadat nem mondod meg senkinek tehát kizárólag Te tudod így nem is szerezheti meg senki 
VasAttila 2020. 05. 14. 19:41
Előzmény: #9643  -bubu-
#9644

Szia!
Tehát ha más gépről jelentkezek be tehát más IP címről akkor új jelszót kapok SMS-ben? Illetve ha más aki megszerzi bejelentkezéshez szükséges adataimat az más IP címről nem tud bejelentkezni?
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 14. 19:22
Előzmény: #9642  VasAttila
#9643
jól írod napi egy jelszó kell az adott IP címhez és akkor naponta több alkalommal is be tudsz lépni a felhasználó neveddel és jelszavaddal 
ez éppen elég biztonságos, 
amennyiben valaki megszerzi a felhasználó neved és jelszavad is akkor garázdálkodhat a számládon mintha Te tennéd, de pénzt kiutalni nem fog tudni illetéktelen számlára mert csak arra a saját számládra tudsz utalni ami a Te neveden van és a rendszerben elfogadásra került 
Mobilbrokerre nem kell sms- hiszen ott arra a telefonra érkezne ami a sajátod, tehát ott elég a felhasználóneved és a jelszavad 
Egyébként ezzel se volt még problémája senkinek pedig itt a topikban azonnal szoktak jelezni a srácok ha valami rendellenesség van 
gondolom meg is erősítik hiszen én csupán 10-12 éve követem a topikot , lehet ez nem túl mély merítés :) 
VasAttila 2020. 05. 14. 18:37
#9642
Sziasztok! 
A segítségeteket szeretném kérni mert láttam vannak itt nálam sokkal tapasztaltabb RC felhasználók! Random Capital-nél napi egyszer küldenek ki egy jelszót sms-ben amivel belépsz. Utána ha kilépsz a felületükről ( Randiról, mobil alkalmazásból és Netboonból) akkor bárki, aki megszerzi a belépéshez szükséges jelszavad és felhasználóneved az hozzáférhet számláidhoz mivel utána már nem küld ki sms jelszót?   Illetve azt is észrevettem, hogy több óra után sem jelent ki magától  a mobilalkalmazás.  Az automatikus kiléptetést be lehet állítani valahol ezekben az alkalmazásokban? Továbbá engedi, hogy mind a 3 felületen egyszerre legyél bejelentkezve hiába léptél ki már az egyikből. Ez szerintetek így mennyire biztonságos? Mit tudnak legrosszabb esetben kezdeni a számlával ha illetéktelenek hozzáférnek?
Másik kérdés, ha külföldi részvényekkel is szeretnék náluk kereskedni és csak forint van a számlán akkor 0,3% ért konvertálják át ( mennyire kedvező árfolyamon?), 0,2 %-ért veszem a részvényt majd 0,3% -ért váltom vissza és 0,2% -ért adom el magyarul 1% lesz így az összes kereskedési díj? Válaszotokat előre is köszönöm!
Stiv
Stiv 2020. 05. 14. 14:04
Előzmény: #9636  gszirom
#9641
Az erste trader úgy ahogy van drága, már az átvezetésnél lehúznak. Alapszámláról az alszámlára 0,15% a díj. meg vissza is 0,15%... A spread közel se baráti, alaphangon 3-4X .... A küszöbérték alatti kötés +10 usd..
....  Meg a számlavezetés és állománydíj is van. (Az 5000 euró pénz felett az állománydíj 0,05%)
.
A normál netbroker díjai se jó semmire, a banknak jó az ügyfeleknek kevésbé.
Nálam az államkötvény földönkívüli jutaléka meg a mindenért fizetés hozta meg pár éve a számlák bezárását. 
-
Nem meglepő,hogy az usa részvényeknél is vastagon fog náluk a ceruza  min.15 usd, keményen túlárazott az egész bank.....

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek