Topiknyitó: zsilak 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.

más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
X9Z5 2016. 07. 06. 11:38
Előzmény: #2797  piphunter
Ezzel tökéletesen egyetértek, jó lenne egy pénzpiaci alap, a Degironál van erre lehetőség, a hiba annyi h TBSZ nincs. A pénzpiaci alapot mindenképp be kéne vezetni, vagy vmi olyan megoldást, amely által egy minimális hozamot tudna biztosítani a látra szóló pénzre. Az online devizaváltás ügyében pedig mihamarabb legyen előrelépés, oldják meg, a BÉT ezt nem fogja megoldani, hiszen mi érdeke lenne a BÉT-nek ebben, hisz ezáltal a brókercégek ügyfeleinek lehetősége lenne arra h ne csak a BÉT-en forgó papírokba fektessenek, ez pedig racionális h nem célja a BÉT-nek, ők épp h ez ellen vannak. A Random pedig lépjen szövetségre vmi alapkezelővel, vagy erős intézményi befektetővel. Virág Feri és a KBC kapcsolatáról nekem az a véleményem, h oké, a KBC hibája volt az végkimenet, a fejlemények, hiszen túl merevek voltak. De jelenleg is behozhatna intézményi befektetőt, amely megveszi a Random egy részét, Virág és tulajdonostársai pedig kapnának osztalékelsőbbségi részvényeket, tehát amennyiben eredményes a társaság, akkor fix tőkejövedelemhez jutnának, továbbá a befektető is rájönne arra, h menedzsmentként is érdemes őket megtartani, hiszen értéket teremtenek a cég számára. A legjobb persze az lenne, ha IPO keretében a tőzsdére lépnének, de ehhez is kellenek tőkeerős befektetői kapcsolatok, amelyek erős hátteret és termékfejlesztést biztosítanak, ide sem elég néhány tucat kisbefektető aki majd pár 100ezerért jegyet Random részvényt, ide 100milliók kellenének, erős intézményi befektetői kapcsolatok.
X9Z5 2016. 07. 06. 11:28
Előzmény: #2796  dginvestor
Korrektebb lenne legkésőbb június elején kifizetni, mért kell eddig visszatartani, ez nem korrekt a vezetőség részéről.
salander 2016. 07. 06. 11:24
Előzmény: #2797  piphunter
@piphunter: Ez a téma előkerül egy párszor a fórumon. A brókercégeknek jelentős bevétele van a számlákon tartott látraszóló pénzekből (mondjuk ilyen kamatok mellett ennek az aránya komolyan csökkent a bevételek között).

Ha a látraszólón kevesebbet keresne (mert pénzpiaci alap formában te is részesedsz a betéti kamatokból), akkor ezt a pénz be kellene szedni más formában.
piphunter 2016. 07. 06. 11:05
Előzmény: #2791  Hathor
Igen, kérdő mondatnak szántam, csak a végéről lemaradt az a bizonyos jel. :-)
Amúgy tényleg furcsállom, hogy nincs egy könnyen mobilizálható, alacsony költségű kockázat nélküli pénzpiaci alap a Randomnál. Tudom jelen időszakban nem sokat hozna, de főleg egy magasabb infláció esetén a rv. vásárlásra szánt összeg nem árt, ha megtartja a real értékét.

dginvestor 2016. 07. 06. 10:40
Előzmény: #2794  X9Z5
Szerintem az ANY menedzsmentje meg tudja ítélni, hogy mikor megfelelő az osztalékot kifizetni. Ez az ő felelősségük, hogy megvizsgálva a cég várható cash flowját, meghatározzák, hogy mikor tudnak osztalékot fizetni.

Osztalékjövedelemről angolul rengeteg információ elérhető, érdemes azokat is olvasni. Vannak könyvek is, és nagyon sok blog is. A blogokon jól végig lehet követni, hogy építi valaki lépésről lépésre a portfolióját. Ha rákeresel a "dividend growth investing"-re, rengeteg információt találhatsz.
X9Z5 2016. 07. 06. 09:23
Előzmény: #2794  X9Z5
Már megérkezett az ANY osztalék, valószínűleg tegnap este, szóval a lényeg h érdemes elolvasni a könyvet, Osztalékból szabadon, elvégre egy részvény árfolyamának azért kell emelkednie, mert értéket, jövedelmet teremt a tulajdonosok számára. Peter Lynch és Chris Camillo mellett a legjobb könyvek közé tartozik, ráadásul a szerzője magyar.
X9Z5 2016. 07. 06. 09:18
Nem értem mért nem jön meg időben az osztalék, még mindig nincs a számlán, azt pedig végképp nem értem h az ANY 2014-ben áprilisban már utalta az osztalékot, mért kell ezzel július első feléig várni? A legutóbbi Random konferencia témájával, az osztalékkal kapcsolatban pedig érdemes lett volna megemlíteni egy jó szemléletmódot, ami az osztalékra mint passzív tőkejövedelemre tekint, erről szól az Osztalékról szabadon című könyv, amely remek szabályrendszert alkot a részvénykiválasztásra, ezzel elég sok embert a tőzsdére lehetne vonzani, hiszen 0,9%-os kamat mellett már nem a lekötött betét lesz a passzív jövedelem hanem az osztalék. Érdemes elolvasni a könyvet, van benne egy kis vállalatértékelés, továbbá néhány video, a Youtube-ba érdemes beírni h osztalékporfolio v osztalékból szabadon, jó bemutatóvideok jönnek, amelyek rengeteg igazságot tartalmaznak. www.osztalekportfolio.com
X9Z5 2016. 07. 05. 18:51
Azt nem értem, hogy mért nem érkezett még meg az ANY osztaléka, a Nyomda e hó 5-én tervezte a kifizetést.
X9Z5 2016. 07. 05. 18:49
Előzmény: #2791  Hathor
Pontosan, köszönet a helyesbítésért. Jó lenne vmi pénzpiaci alap, van h az ember nem tud mibe fektetni, ilyenkor egy minimális hozam is jól jön.
Hathor
Hathor 2016. 07. 03. 08:57
Előzmény: #2790  X9Z5
Ez kérdés lenne a kollégától, csa kérdőjel lemaradt.
X9Z5 2016. 07. 03. 04:29
Előzmény: #2789  piphunter
Milyen pénzpiaci alap? Erről még nem hallottam, de jó lenne.
piphunter 2016. 06. 30. 15:55
Előzmény: #2788  Tapasz
Randomnál van pénzpiacin alap, vagy vmi hasonló tőke védett rövid-középtávú lehetőség, ahol lehet parkoltatni bizonyos összeget.
Nem állampapírra v kötvényre dkj-re gondolok.
Tapasz 2016. 06. 28. 20:07
Előzmény: #2786  Attlee
Gondolom így, ha a shortot nyerőben zártad:
Nyereség/veszteség alatt a nyereséged látható, a számlamozgások/ pénzforgalom menüpontban az osztalékot minuszban, a számládon pedig a nyereséged és az osztalékod különbözetét, ami szerencsés esetben pozitív ;-)
Kisildi 2016. 06. 28. 19:04
Előzmény: #2786  Attlee
Szia,

Szerintem ez lehet meghaladta kérdésként az itt lévők tudását. Én sem tudom, de javaslom hívd fel őket és kérdezd meg, mindig mindent rendesen megválaszolnak.

Hali,

Ildike
Attlee 2016. 06. 28. 10:54
Sziasztok,

Valaki tudja esetleg, hogy ha oszti napon volt vmiből tshort-om, és ugye automatikus veszteség lett belőle, de később mindent összevetve 0-san vagy +-osan zártam a pozit, akkor az hogy van feltüntetve a nyereség/veszteség alatt a netboonban? Remélem nem fogalmaztam érthetetlenül. :)
Előre is köszi
bebi_csibe 2016. 06. 05. 11:29
Csatlakozzatok, már sokan megtették!:):

link
Stiv
Stiv 2016. 06. 05. 11:14
Előzmény: #2783  X9Z5
Pénteken 17:28-kor küldték e-mailben.
X9Z5 2016. 06. 05. 09:18
Előzmény: #2782  Stiv
Ezt mikor tette közzé? A honlapon nem szerepel.
Stiv
Stiv 2016. 06. 03. 17:49
Előzmény: #2765  X9Z5
Tisztelt Ügyfelünk!

A Random Capital tájékoztatja ügyfeleit, hogy az FX partnerünk a hónap során rendkívüli letétkövetelmény (Margin) változásokat hajt végre az főbb deviza és index termékeknél az Angol Uniós népszavazás miatt.
Ez jelentős hatással lehet majd a piacokra, és nagy valószínűséggel a piaci volatilitás megnövekedésével fog járni, miközben a piac likviditása csökkenhet.

A népszavazás piacra gyakorolt hatása miatt az FX partnerünk ideiglenesen megemeli a letétkövetelményt (margin) a következő termékeknél:

-GBP devizapárok
-EUR devizapárok
-UK100
-GER30

A letétkövetelmények emelésének időpontjai:

-Június 11.

A GPB devizapárok letétkövetelményének emelése 2%-ra

Az UK100 letétkövetelményének emelése az irányadó érték négyszeresére

-Június 18.

A GPB devizapárok letétkövetelményének emelése 3%-ra

Az EUR devizapárok letétkövetelményének emelése 2%-ra

Az UK100 letétkövetelményének emelése az irányadó érték tízszeresére

A GER30 letétkövetelményének emelése az irányadó érték kétszeresére

Az Angol választás piacra gyakorolt hatásának függvényében a letétkövetelmények (Margin) június 26-ával a korábbi szintekre állhatnak vissza, de ez az időpont ideiglenes, így ez változhat a későbbiekben.

Üdvözlettel,

Random Capital Zrt

Juvefan
Juvefan 2016. 05. 26. 08:42
Előzmény: #2770  evazeller
megoldódott a probléma?

Topik gazda

zsilak
4 3 1

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek