Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2020. 05. 25. 10:36
Előzmény: #9664  Cufflink
#9680
már jó pár évvel ezelőtt rákérdeztem az ügyfélszolgálaton, pont az általad leírt ok miatt ("Nonszensz, hogy egy nyitott pozíció mellett egész nap a gép előtt kell ülni, mert vagy a nyereségről csúszik le az ember, vagy úgy elmegy a piac, hogy hatalmas zakó lesz belőle..."), akkor nemleges választ kaptam, örülök, h nem mindenki nyugszik bele ilyen könnyen a válaszba.
mellesleg most is jön a nyár, rohadtul nincs kedvem nyaralás és lazulás alatt állandóan az árfolyamokat és chartokat vizslatni, ezért én már nem is nagyon veszek fel új pozit őszig, mivel nincs lehetőség egy pozira két irányban is stop árat megadni...
reménykedjünk, ha máshogy nem, akkor RC önállóan megoldást talál erre rövidesen, Feri válasza mindenesetre biztató.
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 25. 10:12
Előzmény: #9678  -bubu-
#9679
Korrekt! Koszonjuk! :) 
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 25. 09:15
#9678
Virág Ferenc válasza a mai hírlevélben :
"...Ha meg simán elvileg megoldható lenne, akkor tényleg jó lenne ha megcsinálnák, bár nem bízok abban, hogy felvetésünk termékeny táptalajra hullana." - Az a helyzet, hogy simán nem megoldható.A mi kereskedési rendszerünkben egy fedezet terhére csak egyetlen ajánlat adható, ezért ez jelenleg nem támogatott. Akik nem követték a porfolio.hu Random fórumot: ha el akarok adni egy részvényt, akkor megadhassak egy limitet és egy stop megbízást is. Ha tehát vettem pl. OTP-t 9000 forinton, beadhassak egy limit megbízást pl. 10000 forintos eladási limittel, de mellé egy stop megbízást is, ha például 8500 forintra esik az árfolyam, akkor zárja a pozíciómat és értelemszerűen törölje a 10000 forintos eladást, vagy ha 10000 forinton eladtam a részvényt, akkor törlődjön a 8500 forintos stop megbízás. Nem egyszerű, de persze nem is lehetetlen megoldani. Két megoldás van: 1. a Random lefejleszti a tőzsde rendszertől függetlenül - így mi figyeljük az árfolyamokat, a teljesüléseket, a stop megbízást mi hajtjuk végre. A baj ezzel, hogy nem lesz automatikus a stop aktiválódásnál, nekünk kell kikényszerítenünk (külön megbízással) a tőzsde rendszeréből a teljesülést és nekünk kell gyorsan "szaladni" a másik megbízás törléséért, ha gyorsan mozog a piac és túl közel van a két különböző megbízás, akár mind a kettő "egyszerre" is teljesülhet (ez nem lehetetlen a másodperc töredéke alatt, persze nem is túl valószínű). 2. a Tőzsde rendszere már régen tudja, így nekünk ehhez kellene fejleszteni, csak az a baj, hogy még nem lett leszabályozva, ezért a BÉT nem aktiválta. - ennek az eljárásnak az előnye, hogy a rendszerbe párosan kerülnek az ajánlatok és maga a végrehajtó tőzsde rendszere kezeli haladéktalanul a teljesítést, törlést, mutatja ki nekünk és számolódik ez alapján el az ügylet. - az a jó hír, hogy ígéretet kaptunk a gyors rendszerbe léptetés ügyében, tehát lehet ebben bízni. A Random ügyféligény szerinti vállalása: megértettük az igényt, egyet is értünk vele. Tudjuk, hogy a hatékony kereskedéshez és a kockázatkezeléshez ez egy fontos feltétel. Vállaljuk, hogy folyamatosan kommunikálunk a Tőzsdével, hogy minél előbb a tőzsde útján tudjuk elérhetővé tenni a megoldást, erre már ígéretet is kaptunk, de ha ez belátható időn belül nem lehetséges, akkor a jelen év második felében magunk oldjuk meg a "két feltételű" megbízás fejlesztését. Jó reggelt! Ez most teljesen szakmaira sikerült, azért egy rövid vicc még belefér és nem csak azért, hogy mindenre legyen válasz: "Az agresszív kismalac kamionja beszorul a felüljáró alá. - Beszorultunk, beszorultunk? - kérdezi tőle a rendőr. - Nem! Hidat szállítok!"
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 23. 10:15
Előzmény: #9676  copa
#9677
Akarhogy is van, lehet, hogy erdemes lenne kicsit rafekudni a temara, feszegetni a dolgot :D ugy latom azert sokakat foglalkoztat a kerdes, meg zavar is... 
copa 2020. 05. 23. 09:34
Előzmény: #9664  Cufflink
#9676

A brókerek számára is életbevágóan fontos, hogy az ügyfelek ne férjenek hozzá, mert oda lenne a versenyelőny.
Persze én nem értek hozzá, csak ez jutott eszembe a témáról. :)
VUK1980
VUK1980 2020. 05. 23. 09:34
Előzmény: #9636  gszirom
#9675
Szia, ha nem titol, akkor megírnád kérlek hogy milyen vételi eladási díjazást siketült intéznie magának?
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 23. 09:04
Előzmény: #9672  Tapasz01
#9674
Zsenialis 🙄 tehat igazabol semmit se lehet tenni a dologgal... 
Hathor
Hathor 2020. 05. 23. 06:40
Előzmény: #9672  Tapasz01
#9673
Igy van
Tapasz01 2020. 05. 23. 06:36
Előzmény: #9671  Csibefasirt
#9672
Ha jól emlékszem már régen is volt erről szó, akkoriban a válasz az volt, hogy a BÉT kereskedési rendszere miatt nem lehet egyszerre 2 megbízást adni 1 pozira. Ha jól tudom semelyik brókercégnél sincs ilyen lehetőség a magyar piacon.
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 22:57
Előzmény: #9670  Cufflink
#9671
Na én is pont ide akartam kilyukadni :) Egész nap miért kell a pozin ülni és istápolni egy stop és egy take profit helyett, ha nem akarunk szívni, kinek jó ez? 
RC se örül ha hamarabb bukod a tőkéd és kevesebbet kötsz... :'D
Ha meg simán elvileg megoldható lenne, akkor tényleg jó lenne ha megcsinálnák, bár nem bízok abban, hogy felvetésünk termékeny táptalajra hullana :) 
Cufflink
Cufflink 2020. 05. 22. 17:50
Előzmény: #9665  MetalHeart
#9670
Akkor tisztelettel kérjük Virág Ferencet, hogy a tegnap-előtti hírlevélben jelzett új fejlesztési stratégia keretében legyen megoldás arra, hogy ugyanahhoz a nyitott pozícióhoz egyszerre két zárási irány is rögzíthető legyen. Befektető-védelmi szempontból ez különösen fontos lenne a jelenlegi különösen bizonytalan helyzetben, amikor mindkét irányban hirtelen jelentősen elindulhatnak az árfolyamok!
Hathor
Hathor 2020. 05. 22. 16:04
Előzmény: #9668  kislány_a_kocsiból
#9669
Szokasos. Mindig munden minusz.
Ha kernek konyvet, befotozom, kivagom, feltoltom a kepet, linket kimasolom, beillesztem, arra is minuszt kapok.
Ez ilyen
kislány_a_kocsiból
kislány_a_kocsiból 2020. 05. 22. 15:54
Előzmény: #9667  Hathor
#9668
Köszönöm! Bár nem tudom ki és miért minuszolt. Elolvasnám az okát, de ugyse meri leírni szerintem :) 
Hathor
Hathor 2020. 05. 22. 15:47
Előzmény: #9666  kislány_a_kocsiból
#9667
Szivjak fel a cuccot azt jelenti.
Azaz porszivozzak fel a morzsakat, eladokat :)
De nem tudom, mert nem olvasom azt a topikot
kislány_a_kocsiból
kislány_a_kocsiból 2020. 05. 22. 15:42
#9666
Sziasztok!
Egyik fórumon (4IG Nyrt reszvenyesek) -ben olvastam az alábbi hozzászólást:
 "Kedves Részvényes Társaim!
Ugye ti is halljátok, milyen finoman duruzsol a porszívó? :)"
Kezdőként szeretném megkérdezni, hogy ebből mire lehet következtetni? 
Jól gondolom, hogy egy kisebb esésre számít a hozzászóló? 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 22. 15:16
Előzmény: #9664  Cufflink
#9665
Erre a kérdésre sztem Feri tudna igazából választ adni... azzal egyben infót adhatna arra is, hogy miért nem aktív az összes létező(!) megbízástípus a hazai szolgáltatóknál... gondolom több olyan dolog van még, amit a szolgáltatók maguk előnyére használtak és használnak ki a mai napig is... ugyanakkor az RC az, amely elsőként szakított a kisbüfik hátrányos megkülönböztetésével, mint pl. ingyenes szlavezetés (ennek negatív véglete az Erste a minden egyes számlára kivetett díjbevezetéssel, ami finoman szólva is egy mocskos lehúzás), 20-as realtime elsőként való bevezetése, korrekt megbízási díjak, ügyfélészrevételek kezelése (jelzett hibák nem letagadása, elsumákolása), stb...
Cufflink
Cufflink 2020. 05. 22. 14:41
Előzmény: #9661  MetalHeart
#9664

Pedig ez életbevágóan fontos lenne!
Igen, Xetra rendszer tudja, külföldi szolgáltatóknál lehet.
Nonszensz, hogy egy nyitott pozíció mellett egész nap a gép előtt kell ülni, mert vagy a nyereségről csúszik le az ember, vagy úgy elmegy a piac, hogy hatalmas zakó lesz belőle...
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 14:22
Előzmény: #9661  MetalHeart
#9663
na ezt megtaláltam én is... de mikor felhívtam őket, az ügyintéző azt mondta, hogy lehet... bár nem feszegettem, szóval nem kérdeztem meg, hogy de mégis hogyan ??
De azért ez eléggé nagy probléma, nem? Baromi nagy hiányosság, szinte már űr... 
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 14:20
Előzmény: #9660  copa
#9662
:DD azzal sokra megyünk :P köszi!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 22. 14:13
Előzmény: #9659  Csibefasirt
#9661
"Egy részvényre csak egy megbízást tud rögzíteni. Arra nincsen lehetőség, hogy stop-loss és nyereséget realizáló eladási ajánlatot egyszerre adjon meg."
Az RC leírás tehát egyértelműen megfogalmazza...      
       
A kombinált megbízástípusokat a Xetra rendszeren lehet kezdeményezi, sztem egy hazai szolgáltatónál sem elérhető a magánügyfelek számára... ezt biztos, hogy nem fogják aktiválni pár ügyfél kedvéért...  az viszont nem kizárt, hogy a szolgáltatón belül az összes kombinált megbízástípus elérhető a brókerek számára, sőt gyanítom, hogy igen !
copa 2020. 05. 22. 14:11
Előzmény: #9659  Csibefasirt
#9660

Külön-külön lehet megadni, csak nem egy tételre. :)
Magyarul, egy tételre nem lehet.
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 13:38
Előzmény: #9658  MetalHeart
#9659
Szóval külön kérni kell, hogy lehessen egy ügyfélnek ilyet? Mert tudom, hogy külön-külön lehetne megadni, de ha megpróbálja az ember, ugye valami olyan üzenet jön, hogy az adott tétel már le van kötve (ugye az ellenkező oldalon, stopnál vagy limitnél). Sorry az értetlenkedésért :) 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 22. 09:50
Előzmény: #9656  Csibefasirt
#9658
Ez egy Limit Order és Stop Market Order kombináció (RC külön-külön nyújtja), azaz egy kifinomultabb megbízás, mint ahogy van még több típus is a Xetra rendszeren... ez kb. olyan, mint hogy adnak-e az ügyfélnek 20-as realtime-t vagy sem... szolgáltató függvénye...
Cufflink
Cufflink 2020. 05. 22. 05:53
#9657
Ugyan ezt kértük mi is több alkalommal, hogy lehessen egyszerre take profit és stop loss zárást is beállítani ugyanarra a pozícióra! Egyenlőre nem lehet....
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 22. 00:58
Előzmény: #9654  -bubu-
#9656
Haha, toluk kb 1 honapja kerdeztem, akkor mondtak hogy lehet, de nem jottem ra hogyan, gondoltam en vagyok a helikopter, ezert kerdeztem meg itt is :)) szoval sajna nem tudok semmi jorol beszamolni :D
De eleg furcsa, jo lenne ha megcsinalnak. 
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 21. 10:14
Előzmény: #9653  Csibefasirt
#9654
na, ez remek hír :) írd majd le hogy hogyan, köszi 
mindig tanul az ember valamit ..
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 21. 10:11
Előzmény: #9651  -bubu-
#9653
Amugy koszi a valaszt! Kerdeztem toluk telefonos ugyfelszolgalaton is, ott az volt a valasz, hogy lehet :D 
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 21. 10:10
Előzmény: #9651  -bubu-
#9652
Hat de ez valahol eleg szomoru, nem? 🤔
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 21. 09:55
Előzmény: #9650  Csibefasirt
#9651
ilyet nem lehet beadni egy azonos tételre 
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 21. 09:54
#9650
Remelem senki nem haragszik meg, de ezt ujra iderakom, hatha megvalaszolja valaki :D
Valaki le tudja irni nekem, hogy lehet egyszerre stopot es celarat megadni randomnal? (ha lehet, olvastam olyat is, hogy nem lehet)
Koszi! 
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 21. 09:33
Előzmény: #9648  Törölt felhasználó
#9649
Ma reggeli hírlevélből idézek Neked válasz gyanánt Virág Ferenc tollából : 
"Jut eszembe: reagálnék a Random fórumba írt megkeresésre a vakok és gyengén látók platform támogatása tekintetében. Igen, figyelembe vesszük a kérést és beépítettük a fejlesztési stratégiába, amint ígértük ezerrel fejlesztünk jelenleg, aminek ez is a része"
Törölt felhasználó 2020. 05. 19. 10:14
#9648
Kedves Randomosok! 
Először írok ide, és ha megoldódik amiről most írok, akkor többször nem rablom az időtöket. Talán a nyilvánosság segít! Több éve próbálkozom az ügyfélszolgálaton keresztül megoldani, hogy az Iphone-on is fusson a Random alkalmazása, ők nagyon készségesek, de az alkalmazás ugyanúgy nem használható Voice Over-rel mint a megjelenéskor. Már ajánlottam, hogy összehozom őket Torma Zsolttal, aki pl. A MÁV. Alkalmazást is használhatóvá tette VO-val, amivel a vakok tudják használni az Iphone-t. Régebben ezt a problémát a hozzászólásokban felvetettem olyanoknak is, akik pár havonta előadásokat tartottak a Tőzsdéről. Az alkalmazás 32 bites változata még műküdütt, de az új az katasztrofális, ezt bárki kipróbálhatja, aki háromszor megnyomja a Home gombot az alkalmazás futtatása közben. Tudom, nem sokan tőzsdéznek a vakok közül, de tán meg kellene adni a lehetőséget azoknak, akik próbálkoznak! Köszünettel: LuxiSanyi
VasAttila 2020. 05. 14. 20:56
Előzmény: #9645  -bubu-
#9647
Köszönöm az infókat!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 14. 20:04
Előzmény: #9642  VasAttila
#9646
Egyetértek bubu kommentjével !
Kiegészítem a mobil témában azzal, hogy a fix (tehát nem sms) jelszóval belépsz, majd utána van lehetőséged "Kijelentkezés" vagy "Bezárás" módra, utóbbi akkor hasznos ha a teló csak a tiéd és meló közben vagy egyéb elfoglaltság mellett többször is ránézel a kereskedésre, míg az előbbi esetében a szokásos fix jelszóval kell mindig belépni.
Kijelentés elvileg létezik a Netboon felületen - 12 órás időzár - de személy szerint sosem próbáltam ki.
A user és psw sztem intim adat-páros, illik fejből tudni és soha nem jegyeztetem fel egy asztali géppel, ez legyen megtartva mindenkinek a kis fejében. Ha netán mégis illetéktelen személy tudomására jut és megpróbálkozik egy idegen(!) gépen (feltételezem, hogy nem családi eszközön és nem is a te hivatali gépeden, amikor egész nap kereskedtél meló helyett, és "ő" még "túlórázás" címen bent marad mikor elmentél... :D  - csak vicc !), hozzád befut a psw, így fogod tudni, hogy külső behatolási kísérlet történt, ekkor azonnal vagy ha RC munkaidőn kívül vagy, akkor másnap reggel csörögsz az RC-nél, hogy updatelni akarsz.
Devizakonverzió lépései és díjai stimmelnek USD esetében, de ez napon túli eset és kapcsolódik hozzá még egy min. 2 USD díj is, azaz az abszolút min. díj 2 USD-vel indul (és persze záráskor is lesz egy 2 USD költség, ha még mindig nem érte el a 0.2% a 2 USD-t)
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 14. 19:46
Előzmény: #9644  VasAttila
#9645
pontosan így van 
 de miért szerezné meg a jelszavadat "bárki" ?? 
és mi a garancia arra hogy a telefonodat nem szerzi meg amire jön a kód? 
Persze van másik véglet is a KBC-nél ott óránként kiléptet a rendszer és állandóan kódot kell generálnod az aplikációval, persze be lehet állítani úgy is hogy minden egyes tranzakciónál ezt a kódot kelljen generálnod 
sokakat ez qrvára idegesít akik trédelnek egész nap 
Random eljárásával még nem volt probléma természetesen feltételezzük azt hogy az álltalad megadott jelszavadat nem mondod meg senkinek tehát kizárólag Te tudod így nem is szerezheti meg senki 
VasAttila 2020. 05. 14. 19:41
Előzmény: #9643  -bubu-
#9644

Szia!
Tehát ha más gépről jelentkezek be tehát más IP címről akkor új jelszót kapok SMS-ben? Illetve ha más aki megszerzi bejelentkezéshez szükséges adataimat az más IP címről nem tud bejelentkezni?
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 14. 19:22
Előzmény: #9642  VasAttila
#9643
jól írod napi egy jelszó kell az adott IP címhez és akkor naponta több alkalommal is be tudsz lépni a felhasználó neveddel és jelszavaddal 
ez éppen elég biztonságos, 
amennyiben valaki megszerzi a felhasználó neved és jelszavad is akkor garázdálkodhat a számládon mintha Te tennéd, de pénzt kiutalni nem fog tudni illetéktelen számlára mert csak arra a saját számládra tudsz utalni ami a Te neveden van és a rendszerben elfogadásra került 
Mobilbrokerre nem kell sms- hiszen ott arra a telefonra érkezne ami a sajátod, tehát ott elég a felhasználóneved és a jelszavad 
Egyébként ezzel se volt még problémája senkinek pedig itt a topikban azonnal szoktak jelezni a srácok ha valami rendellenesség van 
gondolom meg is erősítik hiszen én csupán 10-12 éve követem a topikot , lehet ez nem túl mély merítés :) 
VasAttila 2020. 05. 14. 18:37
#9642
Sziasztok! 
A segítségeteket szeretném kérni mert láttam vannak itt nálam sokkal tapasztaltabb RC felhasználók! Random Capital-nél napi egyszer küldenek ki egy jelszót sms-ben amivel belépsz. Utána ha kilépsz a felületükről ( Randiról, mobil alkalmazásból és Netboonból) akkor bárki, aki megszerzi a belépéshez szükséges jelszavad és felhasználóneved az hozzáférhet számláidhoz mivel utána már nem küld ki sms jelszót?   Illetve azt is észrevettem, hogy több óra után sem jelent ki magától  a mobilalkalmazás.  Az automatikus kiléptetést be lehet állítani valahol ezekben az alkalmazásokban? Továbbá engedi, hogy mind a 3 felületen egyszerre legyél bejelentkezve hiába léptél ki már az egyikből. Ez szerintetek így mennyire biztonságos? Mit tudnak legrosszabb esetben kezdeni a számlával ha illetéktelenek hozzáférnek?
Másik kérdés, ha külföldi részvényekkel is szeretnék náluk kereskedni és csak forint van a számlán akkor 0,3% ért konvertálják át ( mennyire kedvező árfolyamon?), 0,2 %-ért veszem a részvényt majd 0,3% -ért váltom vissza és 0,2% -ért adom el magyarul 1% lesz így az összes kereskedési díj? Válaszotokat előre is köszönöm!
Stiv
Stiv 2020. 05. 14. 14:04
Előzmény: #9636  gszirom
#9641
Az erste trader úgy ahogy van drága, már az átvezetésnél lehúznak. Alapszámláról az alszámlára 0,15% a díj. meg vissza is 0,15%... A spread közel se baráti, alaphangon 3-4X .... A küszöbérték alatti kötés +10 usd..
....  Meg a számlavezetés és állománydíj is van. (Az 5000 euró pénz felett az állománydíj 0,05%)
.
A normál netbroker díjai se jó semmire, a banknak jó az ügyfeleknek kevésbé.
Nálam az államkötvény földönkívüli jutaléka meg a mindenért fizetés hozta meg pár éve a számlák bezárását. 
-
Nem meglepő,hogy az usa részvényeknél is vastagon fog náluk a ceruza  min.15 usd, keményen túlárazott az egész bank.....
Valuewolf 2020. 05. 14. 10:35
Törölt hozzászólás
#9640
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 14. 09:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#9639
Megjelenési formáról beszélsz (fix asztali, testreszabott asztali, mobil és ezek vizuális dizájnja), ami rendkívül fontos számomra is, akárcsak az ügyfélszolgálat és a képzések az érdeklődőknek, de nem ettől lesz prémium egy eszköz, hanem az elérhető tőzsdei instrumentum- és szolgáltatáskör alapján. A fórumtárs a 2-15 USD különbözet és az RC - ErsteTrader kettősről kérdezett és ezen szempontból az ErsteTrader lehetőségei szélesebb körűek, így ennek költségei is nagyobbak. Mivel a fórumtárs konkrét mozgásteret (piacok és kereskedési forma középtávon) is megadott, így az ErsteTrader kimondottan drága és a lehetőségek minimális részét használná ki, ezért jobb választásnak néz ki a NetBroker használata. Ennek alapja pedig a feleség Erstés kapcsolata. Ha viszont 5-10 papírnál nem érdekli több és nem kíván összetettebb eszközökkel sem kereskedni, akkor egyértelműen az RC a jó választás.
Trader9 2020. 05. 14. 08:41
Törölt hozzászólás
#9638
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 14. 01:00
Előzmény: #9636  gszirom
#9637
RC esete amolyan fapados eset, előre meghatározott listából áll a választék, bár egyéni kérésre jó esélyed van, hogy felveszik az adott papírt, ha "körön belül van"...
NetBroker esete amolyan normál szolgáltató esete, nagyobb választékkal, de valójában csak a márkanév miatt fizetsz többet...
ErsteTrader egy prémium(!) eszköz a profiknak, teljes tőzsde szolgáltatási arzenállal (piacok, instrumentumok, stb.), ennek megfelelő árazással...
Ha már családon belül van az Erste, akkor a NetBroker teljesen rendben van, de a költségek már rövid (1 éves távon) is jelentősek lesznek az RC-vel szemben. Leginkább a számlavezetési díjban fogod látni, de persze a gyakori kereskedéssel a kötési díjban is, több éves távlatban - pláne Tbsz esetében - pedig már egészen látványos lesz a különbség az Erste hátrányára...
gszirom 2020. 05. 13. 23:13
#9636
Sziasztok! Új vagyok a kereskedés területén de egy alap önképzést már végig futottam és nagyjából tudom mi az amit szeretnék. S&P és NASDAQ részvények középtávú kereskedelme érdekelne. Feleségem ERSTE alkalmazottként tudott nyitni kedvező feltételekkel értékpapírszámlát aminek a netbrokeres díjai még talán elfogadhatók is lennének, de a Trader platform díjai már nem annyira szimpatikusak, leginkább a min. 15 USD jutalék ami nem tetszik. Kissebb kutatás után akadtam rá a számomra kedvezőbb Random Capital szolgáltatásaira viszont nem értem, hogy miként lehet ilyen jelentős különbség a tranzakciós díjakban. Mik a rejtett költségek, buktatók a 2 USD és 15 USD minimum felszámított díj között? Részvények száma, ügyfélszolgálat, platform, rizikó vagy bármi más? Vagy egyszerűen csak a magyar banki szféra túlárazott díjait tudnám megspórolni? Köszönöm a válaszokat előre is.
tozsai 2020. 05. 13. 21:53
Előzmény: #9632  peggy01
#9635
Köszi az értelmes magyarázatért. És Hathornah is a segitő válaszokért. A minimum díjal egyertelműek voltak, és az is hogy a 0,2% napon túl vételnél és eladásnál is vonódik, de egyszeruen nem értettem hogy miért 0,4% különbséget írt a Mobilbróker a nettópozíció menüben a részvény áránál.
Megnéztem Netboonban és ott a forgalom menüben valóban 0,2% a díj.
MetalHeart hozzászólásához meg csak gratulálni tudok. Sokat hozzátett a threadhez.
VUK1980
VUK1980 2020. 05. 13. 21:36
Előzmény: #9633  MetalHeart
#9634
:)))lol
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 13. 21:08
#9633
Most komolyan... gyakorlatilag a vírus pánik kitörése óta megjelent az új ügyfélkörben egy olyan réteg, amely az alapvető információkat, mint díjak, funkcionális gombok, műveletek, stb. - minden elérhető útmutató ellenére is - alig képes értelmezni és zsinórban teszik fel itt a fórumon ezen kérdéseket... megértem, hogy el kell kezdeni "valahol", de vajon tényleg ennyire kezdő szinten ? Úgy értem, aki ezen szinten is magyarázó segítségre szorul, hogy mi micsoda, mi hol van, mit hogy kell, stb., tehát nem képes önállóan kiismerni magát a felületen, annak mennyi fogalma lehet arról, hogy éppen milyen részvényt vett meg vagy éppen shortolt, ne adj isten esetleg tőkeáttéttel kereskedik?
peggy01 2020. 05. 13. 20:51
Előzmény: #9625  tozsai
#9632
Az csak 1 db megbízás és a teljesülése napon belüli lehetőségét jelenti. Ha aznap nem tejesül a megbízásod, akkor nap végén törlődik.  Ezt beállíthatod akár a vételnél, akár 1 hónap múlva az eladásnál is, de  nem jelenti azt, hogy az instrumentum megszerzése és eladása napon belül történt.
Ha nem egy napon történt a vétel és  az eladás, akkor 0,2%-0,2% a brókerdíj.
peggy01 2020. 05. 13. 20:31
Előzmény: #9629  tozsai
#9631

1. A brókerdíjnak van minimuma is, azt is vedd figyelembe, ne csak a százalékot.
2. 10 USD alatti részvényeknél 1 cent/db + díj is  van még.
Hathor
Hathor 2020. 05. 13. 15:18
Előzmény: #9629  tozsai
#9630
Netboonban latszik.
Tegnapi nyereseg/veszteseget lehivod akar telefonon, akar gepen
tozsai 2020. 05. 13. 14:47
Előzmény: #9627  Hathor
#9629
Mindig 0.04% a költség (különbseg a visszaigazolt vételi és netrópoziban látható levont ár között) és nem látok változást a nettópozícióba. Hogy a számlán jóváírják-e nemtudom, Mobilbrókerbe nem látok ilyet. (Randi nem mukodik a gépemen)
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 05. 13. 10:29
#9628
Valaki le tudja irni nekem, hogy lehet egyszerre stopot es celarat megadni randomnal? (ha lehet, olvastam olyat is, hogy nem lehet) 
Hathor
Hathor 2020. 05. 13. 10:14
Előzmény: #9624  tozsai
#9627
Mondom nap végén elszámolták.
Megnézted már azóta?
kovaax
kovaax 2020. 05. 13. 09:46
Előzmény: #9610  peetair
#9626
Megjött?
tozsai 2020. 05. 12. 20:03
Előzmény: #9624  tozsai
#9625
De igen, limit és nap beállítással. Ez napon belülinek számit szerintem.
tozsai 2020. 05. 12. 20:00
Előzmény: #9623  Hathor
#9624
Ha ugy erted TDT, nem. Normál megbízásként csináltam. De akkor is csak 0.2 % / tranzakció kellene hogy legyen nem? Hogy jön ki a 0.4%?
Hathor
Hathor 2020. 05. 12. 12:51
Előzmény: #9622  tozsai
#9623
Napon beluli?
Este 17.40korul jova lesz irva
tozsai 2020. 05. 12. 12:47
#9622
Nem teljesen értem ezt. BÉT-en történő részvényeladásnál 0.4%os levonásom lett. (Különbség az eladási ár és a nettó pozícióban feltuntetett összeg között) Hogy van mégis ez az egész számitva? Valaki el tudná magyarázni? Én 0.2-vel kalkuláltam eddig.
Invest8 2020. 05. 11. 18:09
Előzmény: #9611  l4l4mp3r
#9621
Felejtsd el, egy méregdrága befektetési alap a Duna House-tól, 2% vételi jutalék, ha 2 éven belül kiveszed további 3%-a a befizetett pénzednek elúszik.
AudreyDeak 2020. 05. 11. 16:30
Előzmény: #9619  szektas
#9620
Most sikerült.
szektas 2020. 05. 11. 16:12
Előzmény: #9618  AudreyDeak
#9619
visszavonásig ha beteszed az ajánlatot?
AudreyDeak 2020. 05. 11. 16:10
Előzmény: #9617  szektas
#9618
ja, közben nekem is feljött. Javaslat, hogy mit lehet tenni váráson túl? Nekem villámkötést sem engedélyezi.Piaci áron nyilván nem veszek, azt nem próbáltam...
szektas 2020. 05. 11. 16:07
Előzmény: #9614  AudreyDeak
#9617
2020.05.11 16:06:57Technikai probléma miatt nap érvényességgel adott ajánlatok az USA piacon visszautasításra kerülnek. Kérjük szíves türelmüket a probléma elhárításáig!
-bubu-
-bubu- 2020. 05. 11. 16:07
#9616
2020.05.11 16:06:57Technikai probléma miatt nap érvényességgel adott ajánlatok az USA piacon visszautasításra kerülnek. Kérjük szíves türelmüket a probléma elhárításáig!
szektas 2020. 05. 11. 16:05
Előzmény: #9614  AudreyDeak
#9615
nézd meg a géped dátum idő értékét, mit mutat
AudreyDeak 2020. 05. 11. 16:04
#9614
Üdv!
Normál napi vételnél folyamatosan ez a hibaüzenet jön fel, mit tegyek? / Ügyfélszolgálat egyelőre semmit sem tudott mondani..:
"A lejárati idő nem lehet korábbi, mint az aktuális idő!"...
nem értem..
l4l4mp3r 2020. 05. 11. 11:01
Előzmény: #9612  hdl11
#9613
Köszönöm!! ;)
hdl11
hdl11 2020. 05. 11. 10:43
Előzmény: #9611  l4l4mp3r
#9612

Szia !
Az impact felület (legalábbis amikor utoljára néztem) kizárólag a Duna House ingatlanpiaci alap kötvényei vételére/eladására használható.
l4l4mp3r 2020. 05. 11. 10:04
#9611

Sziasztok!
Randomnál mi ez az új impact felület? impact.randomcapital.hu
Köszönöm!
peetair 2020. 05. 08. 21:25
Előzmény: #9609  kovaax
#9610
Köszi, közben leveleztem TW-vel és RC-vel is. Egyik sem tudta és javasolta kérdezzem a másikat :), úgyhogy  ahogy te is írtad kipróbáltam 20USD-vel, ami igy nem túl olcsó de ez a tanulópénz. Hétfőn kiderül megy-e
kovaax
kovaax 2020. 05. 08. 14:59
Előzmény: #9606  peetair
#9609
Mindamellett, hogy a pénzügyi szolgáltatók nem tudják ellenőrízni, hogy egy számla kihez tartozik, így tök mindegy, hogy mit írsz a kedvezményezett nevéhez, magadat is írhatod...
kovaax
kovaax 2020. 05. 08. 13:46
Előzmény: #9607  kovaax
#9608
Na, faszán összecsúszott, de nevet, szlaszámot és közleményt adtam meg anno, a bank kódját ő találta ki. Próbáld meg, de lehet szigorítottak azóta, és nem fog menni.
kovaax
kovaax 2020. 05. 08. 13:44
Előzmény: #9606  peetair
#9607
Én EUR-ot utaltam január 7-én, ezekkel az adatokkal (transferwise-ről másolva, személyes adatok maszkolva):
Kedvezményezett adatai Neki: Random Capital Zrt. Közlemény 12345 Kovaax Kovaax
IBAN HU42 1440 0025 7860 0618 0000 0000 Bank kódja (BIC/SWIFT) KELRHUHBXXX
peetair 2020. 05. 08. 09:28
Előzmény: #9605  hdl11
#9606
Köszi hdl11,Van esetleg valaki aki már utalt is USD-t TrasferWise-ról? Ezeknek az adatoknak a töredékét lehet megadni. Ilyen mezők pl. nincsenek:
-Beneficiary name / kedv neve: Random Capital Zrt.
-Correspondent bank BIC / levelező bank swift kód: CITIUS33
-Beneficiary's Bank's account number at Correspondent Bank: 36332306
hdl11
hdl11 2020. 05. 07. 21:09
Előzmény: #9604  peetair
#9605

Szia !
USD-t én még soha sem próbáltam beutalni cska HUF-ot, amit náluk váltottam USD-re.
Ezt írják a honlapjukon az USD beutalásról:
Link:
https://randomcapital.hu/gyik2
Szöveg:
Pénz átutalása, értékpapír transzfer, készpénz be- és kifizetése
Hogyan utalhatok pénzt a Random Capital Zrt.-nél vezetett számlámra?

USD utalás esetén kérjük adja meg bankjának az alábbi információkat:
  • Beneficiary acc / kedv szlaszáma: HU 59 1440 0025 7860 0625 0000 0000
  • Beneficiary bank BIC / kedvezményezett bank swift kód: KELRHUHB
  • Beneficiary bank/ kedvezményezett bank neve: Keler Zrt.
  • Beneficiary name / kedv neve: Random Capital Zrt.
  • Correspondent bank BIC / levelező bank swift kód: CITIUS33
  • Beneficiary's Bank's account number at Correspondent Bank: 36332306
  • Közlemény rovatban: A Random-os ügyfélszám és név feltüntetése.
Fontos! A Keler-be történő EUR és USD utalásoknál kiemelt fontosságú a fenti adatok megadása.Kérjük egyeztessen bankjával az utalás indítása előtt.Tájékoztatjuk, hogy amennyiben a fenti számlákra a számla devizanemétől eltérő devizát kíván személyesen befizetni, vagy utalni, a tranzakció deviza konverziót von maga után. (pl. EUR számlára USD-t fizet be, vagy utal) A devizakonverzió ebben az esetben azonnal megtörténik a számlavezető bank aktuális kondíciói alapján.
peetair 2020. 05. 07. 19:13
#9604
Sziasztok! 
Most nyitottam RC-nál számlát és USA részvényt vennék. Transferwise-on van EUR-om. Ebből hogyan úszom meg legolcsóbban az USD részvény vásárlást? Hol érdemes átváltani?
TW-n azt írják USD-ben brókercéghez nem utalhatok csak bankhoz. 
"Nem küldhetsz USD-t brókercégeknek vagy közvetítő bankoknak. Csak folyó- és takarékszámlákra tudunk utalni."
Igaz ez az RC-re?
copa 2020. 05. 07. 11:20
Előzmény: #9601  Stiv
#9603
Minden rosszban van valami jó, és fordítva is. Már csak meg kell keresni a jó oldalát, és megjön a jókedv. :)
Hathor
Hathor 2020. 05. 07. 09:48
Előzmény: #9601  Stiv
#9602
:))
Tipikus
Stiv
Stiv 2020. 05. 07. 09:27
Előzmény: #9600  copa
#9601
Jó reggelt! Tegnap elmentem gumicserére, azt gondoltam, hogy amíg cserélik megírom a reggelit, de más idők járnak. Se leülni nem tudtam, se a váróban ott maradni, kiszorultam az utcára és ott bolyongtam másfél órát, se reggeli, se ücsörgés. Tényleg más idők járnak. Távolságtartás, maszk, nem szívesen látott "vendégek". Nagyon, nagyon rühelem a Koronát! Eddig sem szerettem, de most már nagyon meg is untam. Elüldözném, de sehol sem lelem. Agyoncsapnám, de nem látom hol van. Remélem, igazán csak remélem, hogy hamarosan csupán az emlékeimben marad meg, de ott is egy horror szerű rossz emlékként.

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek