Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum
balentum 2020. 05. 29. 08:32
Előzmény: #95299  rbbj11
#95300
Csak nem szeretném a fórum közönségének a tudtára adni, mert utána többször vágnák a fejemhez hol pozitív, hol negatív kontextusban. 
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 28. 22:54
Előzmény: #95283  balentum
#95299
nem tudom mire jó ez a titkolózás egy nyrt esetén?! :o itt minden nyitott könyv, ha valaki valamit tudni akar, pont ez egy nyrt lényege ....
Törölt felhasználó 2020. 05. 28. 21:08
Előzmény: #95294  pancserlama.
#95298

Szerencsés alkat vagy, hogy ilyen könnyen meg tudnak nyugtatni. :)
Egyébként volt másik cikk, mint ami itt is forgott? MTI-nél valakinek megvan a teljes interjú, amiből idézgetett? Mert ez eléggé ki lett herélve az újságíró által.
csongor64 2020. 05. 28. 19:50
Előzmény: #95296  pancserlama.
#95297
Amit írsz igaz , de meglepne egy fordulat . A kisbüfik  akkor mièrt oly fontosak mikor bevezetnek  tőzsdére, máskor meg leszarják a jogaikat és meg vezetik őket,pedig a kormányok szerint is kell a pénzük,és mint rába esetében is elsikkasztásával a könyvelés én milliárdokat-pl telek ügy
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 28. 18:54
#95296
Szerintem addig nem nyugszik a nép míg a menedzsment nem teszi rendbe a részvény árfolyamot !
És ez egy jogos igény !
.
Őszintén belegondolva a cég hírnevének szégyenfoltja az árfolyam !
.
A Rába jó a termékek is piacképes ,számok biztatóak!
Sajátrészvény !
Generali mint kicsik közt a nagy vesse latba a befolyását !
Tessék az elégedetlen kisrészvényeseket kivásárolni !
.
A korcsma üzeni a Rába “gazdáinak”:
A Rába jó !
Higyjenek az általuk irányított cégben mert ha ök sem hisznek benne érthetetlen és miért is a csodálkozás az elégedetlenkedésen ?
.
OTP kishölgy sportot űz a számokkal és szégyen bélyeget ragaszt a menedzsment homlokára !
.
Wisy 2020. 05. 28. 18:42
#95295
Örülök az érdeklődésnek, holnap mindenkinek jelzek névvel és telefonszámmal, aki írt emailt. Első körben egyeztessünk telefonon.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 28. 18:41
Előzmény: #95282  balentum
#95294
Figyelem !!
A cég korrekten a feltett kérdések nagyrészét meg válaszolta egy soron kivüli sajtó stb
Cikkekkel !
Tévedek ?
Nagyrészt amire lehet válaszolni mert jó a kérdés benne van Pintér úr nyilatkozatában
Valóban az srv nincs benne az vélhetően  IT hatáskör 
De perszr érdemes szorgalmazni részben biznisz a cégnek részben a cég méltóságát helyreteszik egy árfolyam karbantartás 
Wisy 2020. 05. 28. 18:38
#95293
Szerintem mindannyian nagyon örülnénk, ha csatlakoznál.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 28. 18:35
Előzmény: #95274  Wisy
#95292
Nem mondtam vagy írtam hogy nem csatlakozom
Minden kulturált konstruktív témában benne van Ica (ő a csapos)
balentum
balentum 2020. 05. 28. 18:29
Előzmény: #95290  Wisy
#95291
Mi van? Már te is csacsi vagy?
Wisy 2020. 05. 28. 18:27
#95290
Balentum, a személyeskedéssel te is rombolod a fórumot.... Hagyd abba, kérlek.
Ezt írtam és küldöm el:
"a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről 3:258. § [Tájékoztatáshoz való jog] alapján a  következő kérdésekkel fordulok Önhöz, mint a Rába Nyrt. részvényese:
 1. Kérem küldjék el nekem a Rába Nyrt. 2019. évi mérleg és eredménykimutatásának tételesebb kifejtését, különösen az „Általános és igazgatási költségek”, valamint „Egyéb ráfordítások” tekintetében.
 2.A Rába városréti telkének értékbecslését szeretném, ha nyilvánosságra hoznák, ugyanis annak értéke meghaladja a 400 millió forintot és „a normál üzleti tevékenységén kívül eső eszközről és annak értékeléséről” van szó, ami a Rába Nyrt Alapszabályának 13. pont (n) bekezdése alapján közgyűlési hatáskörbe tartozik, ezért a részvényeseknek joga van megismerni a vagyonértékelést is.
Tájékoztatását előre is köszönve,"
Mondjuk ezeket úgysem fogják kiadni... Megpróbálom Felvenni a Generali-val is a kapcsolatot. 
balentum
balentum 2020. 05. 28. 18:12
Előzmény: #95287  HoStrucc
#95289
Gyere a büfikbe, ne offold ezt a topikot, köszi.
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 18:12
Előzmény: #95287  HoStrucc
#95288
Legalább vállald fel. Nagyon másképp nem lehet értelmezni azt a két mondatot...
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 18:11
Előzmény: #95286  balentum
#95287
Gondolom véletlenül mostad össze velem szokás szerint. 
balentum
balentum 2020. 05. 28. 18:09
Előzmény: #95285  HoStrucc
#95286
Én nem rólad hanem az LM csoportról beszéltem, csak úgy IS.
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 18:08
Előzmény: #95283  balentum
#95285
Tehát én LM csoport tag vagyok? Jó tudni. Ezentúl akkor majd figyelmesen olvasom és magamra veszem az összes vádat.
Ide képzelj el egy jogi disclaimert (miután kigoogliztad mi a szó) :*
Wisy 2020. 05. 28. 18:01
#95284
Semmi értelme, hogy vitatkozzunk. Olvastam is. Lekötött az agrárium. Köszönöm minden részvényes nevében a fáradtságodat. Magam is felteszem a kérdéseimet, valószínűleg te is feltetted azokat. Ez is a nyomásgyakorlás egy módja főleg ha sokan külön is írunk. Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy semmitmondó válaszokat kapunk. Össze kell szedni az 1%-ot.
balentum
balentum 2020. 05. 28. 17:59
Előzmény: #95281  HoStrucc
#95283
Gondolom te már megtetted és kiderítetted.:))
Végül is az LM csoport kezei messzire is elérnek.:)
balentum
balentum 2020. 05. 28. 17:58
Előzmény: #95279  balentum
#95282
  Íme az elküldött kérdések:
1. Megkötésre került-e már a Rába Nyrt. és az MNV Zrt. között az EAR használatára vonatkozó szerződés? Ha nem, mikorra  van ütemezve?
2.     Mikor kerül megtartásra az árverés, a sikeres licitálást követő folyamatban mikor kerül sor az adásvételi szerződés            megkötésére, illetve a vételár kiegyenlítésére?
3.     A Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által a városréti ingatlant magában foglaló területre elrendelt változtatási         tilalommal kapcsolatban mi a Társaság álláspontja, hogy érinti az értékesíteni tervezett területre vonatkozó vételi ajánlatot?
4.     Milyen intézkedéseket terveznek a Társaság által esetleg elszenvedhető károk enyhítésére, amennyiben a változtatási tilalom miatt az ajánlattevő eláll a vételi szándékától?
5.     Zajlott/zajlik-e bármilyen egyeztetés a Társaság és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, illetve Győr polgármestere között a terület hasznosításával kapcsolatos új polgármesteri elképzeléshez szükséges terület nagyságáról, a tulajdonosváltás módjáról, elképzelt ütemezéséről és finanszírozásáról? Amennyiben igen, akkor mikor várható a részvényesek erre vonatkozó részletes tájékoztatása?
6.     Vajon mi lehet az oka annak, hogy a honvédség évek óta bojkottálja a Rába által "fejlesztett" eszközöket?   
7.     Alig van a vezetőségnek részvénye, mi ennek az oka?
8.     Miért nem vásárol ilyen árfolyamon saját részvényt maga a cég?
9.     Miért fizet osztalékot a cég, ha ennyire rossz a helyzet?
10.  Miért van egy nevetséges un. beszerzési áron nyilvántartva a városréti telek?
11.  A 13 mrd-os beruházás, az üzembeállás óta csak vitte a pénzt, mi áll a dolog mögött?
12.  Működik e már a kalapácsüzem és ha igen milyen %-os kihasználtsággal dolgozik, mikorra térül meg a beruházás?
13.  A honvédségi beszállítások csak tolódnak, vagy végképp szükségtelenek a Rába járművek?
+1. Van e realitása annak, hogy az „elmaradó” közgyűlés helyett a kisbefektetők részt vegyenek egy gyárlátogatással egybekötött fórumon, ahol további kérdéseket tegyenek fel és tájékoztatást kapjanak a társaság életéről, jövőbeli elképzeléseiről? 
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 17:57
Előzmény: #95279  balentum
#95281
Anélkül is kideríthető hogy elmesz, részt veszel. Csak mondom. 
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 17:55
Előzmény: #95276  balentum
#95280
Várható volt. :) 
balentum
balentum 2020. 05. 28. 17:54
Előzmény: #95277  Wisy
#95279
Pontosan leírtad, hogy hogyan deríthető ki a részvénykönyvből, hogy ki vagyok.
Pontosan ezért nem járok, nem fogok járni közgyűlésre. Mivel támogatnám az ügyet???
Én a fórumra beírt kérdéseket 10 nappal ezelőtt elküldtem a cég kommunikációjával foglalkozó emberének.
Választ ugyan még nem kaptam, de még kaphatok.
Te hol voltál akkor, amikor kértem a kérdéseket??
Wisy 2020. 05. 28. 17:52
#95278
Első körben arra jó, hogy lássák az igyekezetet: Rendes Közgyűlés megtartása, majd pár rendkívüli, ha más nem, kellemetlen lesz számukra. sajtónyilvánosság + kevésbé néznek hülyének. Ha év végéig ezzel nem érünk el semmit, akkor PTK, BTK. Közgazdász (vagyonértékelő is) és jogász vagyok, ha működik a "közgyűléses" együttműködés, akkor év végén a pertársaság is működni fog. Tekintsük főpróbának. Vállalom a képviselet, ha megvan az 1%. Remélem később kapok mástól is segítséget. 
Wisy 2020. 05. 28. 17:48
#95277
Balentum, könnyen kideríthető, hogy ki vagy a részvénykönyv pedig mindent elmond utána, bárki belenézhet a helyszínen. Ha a darabszámod titokzatossága fontosabb, mint az értéke, akkor megérdemled a "szerencsétlen kisbüfi" státuszt. Ha nem segítesz elérni az 1%-ot, mégis mivel támogatnád az ügyet? A csokit szeretem minden fajtában és mennyiségben, ha tényleg támogatni akarsz :)
balentum
balentum 2020. 05. 28. 17:44
Előzmény: #95272  HoStrucc
#95276
Itt vagyok figyelek, de a birtokolt részvényeim számát nem szeretném nyilvánosságra hozni.
egyébként mindenben támogatom a kezdeményezést, de csak inkognitó alatt.
Törölt felhasználó 2020. 05. 28. 17:39
Előzmény: #95274  Wisy
#95275
Mondták már, hogy jár a közgyűlésre egy fickó, aki hozzám hasonlókat szokott mondani, de valakivel összekeversz. ;) Ettől függetlenül szívesen adok a részvényeimmel súlyt a kérdéseknek, de sajnos a lebonyolítást nem tudom jelenleg felvállalni. Egyébként szerintem ez viszonylag céltalan próbálkozás, maximum az elégedetlenség kifejezésére szolgálhat, amit nyilvánvalóan le sem pottyantanak. Bírósági kereset, sajtónyilvánosság, büntető feljelentés vagy politikai lobbi. Ezek a kulcsszavak.
Wisy 2020. 05. 28. 17:31
#95274
Rába alapszabály:
"15.2. A Felügyelő Bizottság, a Könyvvizsgáló, valamint a Cégbíróság a Ptk-ban meghatározott esetekben, valamint a Társaság alaptőkéjének legalább 1 (egy) %-át képviselő részvényesek az ok és a cél írásbeli megjelölésével, részvényesi mivoltuk igazolása mellett rendkívüli közgyűlés összehívását kérhetik. Az Igazgatóság a közgyűlési hirdetményt és adott esetben a meghívót az ilyen kérés kézhezvételétől számított 30 napon belül köteles közzétenni, illetve megküldeni." Amint egyszer összeszedtük, - úgy tűnik Pancserláma sajnos nem áll mellénk - utána folyamatos nyomást gyakorolhatunk rájuk. Először az éves rendes közgyűlést hívjuk össze, utána pedig rendkívülit, ha kell. Mindössze 1 rohadt %-ra van szükségünk (134735 wcpapír :) ). Ha ennyit sem tudunk össszeszedni, abszolút megérdemeljük ezt az árfolyamot. Aki a whisky00@freemail.hu-ra ír üzenetet felveszem vele a kapcsolatot, mint valós személy. :) Együtt kell működnünk. Én hajlandó vagyok bővíteni is egy "keveset" ha hiányzik pár ezer darab. üdv.
csongor64 2020. 05. 28. 16:42
Előzmény: #95271  Wisy
#95273
Ok én partner vagyok , hajrá
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 16:21
Előzmény: #95271  Wisy
#95272
Balit ki ne hagyjátok! :))))
Wisy 2020. 05. 28. 16:19
#95271
Generali is lapít, kicsit azért fájó, hogy kicsi vagyok 10000 darabbal, hogy nekem is valami kedvező kis ajánlatot tegyenek :) :)  HAHÓ itt vagyok :) Ha kell megduplázom a pakkomat, de cserébe kérnék egy ajándék Rába traktort, mert az enyém lerobbant :) Viccet félretéve, kérlek írjatok a whisky00@freemail.hu-ra szeretném, ha 1702 vezetésével (amennyiben vállalja) őt meghatalmazva össze tudnánk hívni a közgyűlést + egy két napirendi pontot is felvetetni, (vannak javaslataim, másokét is várom) mert ha le is szavazzák, izzadjanak meg a pénzünkért...
HoStrucc
HoStrucc 2020. 05. 28. 16:17
Előzmény: #95267  Wisy
#95270
Tetszik neki az irány ? :D
Wisy 2020. 05. 28. 16:11
#95269
Pancserláma úr létezik, önálló entitás, :) de ha egy közgyűlésen nagyon figyel az ember, akkor számos kapcsolatrendszerre fény derül, mert hát sok olyan esetet látunk, ahol a valódi érdekeltségeket homály fedi. :)
zepi
zepi 2020. 05. 28. 16:07
#95268
Még a végén kiderül, hogy a mi lámánk  Steszli Ádám-de az is lehet, hogy maga Pintér  :-)
Wisy 2020. 05. 28. 16:02
Előzmény: #95266  pancserlama.
#95267
Jah, hogy te elégedett vagy 1% feletti tulajdonrésszel és nem szeretnél közgyűlést? Nincs több kérdésem :)
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 28. 15:56
Előzmény: #95265  Wisy
#95266
Mert megvan elégedve a Rába árfolyammal ?
Wisy 2020. 05. 28. 15:40
#95265
Szerintem Pancserlámának egyedül is megvan, a kérdés miért nem kezdeményezi??? 1702 sem állhat távol tőle, neki össze tudunk kuporgatni még pár 10 ezer darabot. Kérlek írjatok a whisky00@freemail.hu-ra hamarosan közzéteszem az első körben a befektetői kapcsolattartónak írt kérdéseimet is. üdv.
Wisy 2020. 05. 28. 15:36
#95264
Én cirka 10000 részvénnyel be tudok szállni, de most Pancserláma bizonyíthatja, hogy nem céges ügynök, :) :)  neki, 1702-nek és még pár embernek együtt meglehet az 1%... Mert ezt kár lenne kihagyni...
Wisy 2020. 05. 28. 15:35
#95263
a.) 2020. május 31-ig a szavazatok legalább 1%-át képviselő részvényesek kérhetik közgyűlés összehívását a Közgyűlésen elfogadott  éves beszámoló és az adózott eredmény felhasználásáról való döntés utólagos jóváhagyása céljából;b.) a veszélyhelyzet megszűnését követő 30 napos jogvesztő határidőn belül a szavazatok legalább 1%-át képviselő részvényesek kérhetik közgyűlés összehívását az Igazgatóság által a veszélyhelyzet időtartama alatt a Közgyűlésen meghozott – az a) pontban nem említett – határozatok utólagos jóváhagyása céljából.
csongor64 2020. 05. 28. 10:28
Előzmény: #95260  rbbj11
#95262
ez már rég kiderült számomra is,de mindegy is,jelentéktelen
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 28. 10:21
Előzmény: #95246  pancserlama.
#95261
nyilván az elfogult Pintér a hitelesebb , aki a rábától kapja a fizetést XD
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 28. 10:19
Előzmény: #95254  pancserlama.
#95260
na ebből látszik hogy Te Raba valamilyen marketinges alkalmazottja vagy!
csuloktata 2020. 05. 28. 09:46
Előzmény: #95254  pancserlama.
#95259

Pintér Úr bízik a cégben, a bizalmát a tulajdonban lévő részvények száma mutatja. Nulla!
Fő szempont a bérek értékmegőrzése. Ez is egy fontos szempont. Nincs tulajdonosi akarat, s ezzel tisztában van...
csongor64 2020. 05. 28. 09:17
Előzmény: #95255  csuloktata
#95258
simán lekezelt kisrészvényesek tömegei,és nem az árfolyam miatt írom mert az jön -megy,hanem a diktátum szagú megvezető szagú dilettáns válasz,ami bosszantó,semmire választ nem adó önfényező amatőr banda
csa-csi
csa-csi 2020. 05. 28. 08:54
Előzmény: #95256  Törölt felhasználó
#95257
Ha mindenáron szükségesnek tartják az árjegyzést, akkor   le kell cserélni egy jobbra, mert  jelenlegi auomatizmusa, egyáltalán nem szolgálja a likviditást!  A városréti telket  pedig értékében  szerepeltetni kell a vagyonleltárban, rendszeresen aktualizált értékbecsléssel!
Törölt felhasználó 2020. 05. 28. 08:40
Előzmény: #95254  pancserlama.
#95256

Nehéz eldönteni, hogy ez a nyilatkozat segítségkérés, vagy újabb megvezetés. Ha azt nézed, hogy MTI-nél adták ki, mint önálló interjú kivonata, akár tekinthető lenne üzenetnek, hogy nem engedik BÉT bejelentésben tisztázni Belantum kérdéseit. De annak meg elég sikamlós, hogy erre bárki bármire is bizalmat szavazzon. Csökkentik a veszteséget. Tipikus egyik szemem sír, a másik nevet bejelentés. Esetleg nem tavaly kellett volna ezt megtenni a járműnél? Tavaly kitolták az emelt béreket a töredék munkavégzésre.
Telekeladás: mit kell tervezniük, ami őszig húzódik? Ha így van miért nem volt erre rendkívüli közgyűlés korábban? Ki van jelölve a terület, adják el, fizessék ki a kapott pénzt a részvényeseknek. Tovább húzza az időt. Átverés szagú az egész.
csuloktata 2020. 05. 28. 08:39
Előzmény: #95254  pancserlama.
#95255

Honvédséggel kapcsolatos eszköz leírás azt jelenti, hogy nem is számítanak további rendelésre. Ez a jövőkép? Miért nem, erre van válasz?
Mi van a tavaly üzembe helyezett kovácsüzemmel? Még mindig próbaüzem??? Erre van válasz??
Miért jó hogy eladják a telket? Újabb hasonló sikerekbe forgatják vissza a bevételét? Mert ebből gyanúm szerint a tulajoknak csak az EBIDTA jut, aztán elviszi a kamat/árfolyam meg az amortizáció...
Bízzunk a jövőben???
Dilettantizmus vagy szervezet szétlopás folyik. Egyik sem jövőkép.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 28. 05:39
#95254
Érdemes lassan elgondolkodni az OTP s kishölgy elemzését a közhangulatot olvasván, láttán az elemzés célárainak kontraindikátor szerepén.
.
OTP kishölgy túltolta a pesszimizmust ))
Rába optimista
Lásd Pintér nyilatkozat.
Nem számolják fel a jármű Kft, nem küldik el a dolgozókat ...idén telek realizálódhat
Vagy is bíznak a jövőben.
.
Minősítést:
A Rába jó 
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 22:18
Előzmény: #95252  lyin
#95253
Ok
Ezt benéztem )
Elnézést 
lyin 2020. 05. 27. 22:06
Előzmény: #95242  pancserlama.
#95252
1 hektár=10.000 négyzetméter, tehát 43.000 négyzetméter=4,3 hektár ;-)
sokmani
sokmani 2020. 05. 27. 21:17
Előzmény: #95249  csa-csi
#95251
Ez egy nagy marhaság! No comment!
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 21:17
Előzmény: #95249  csa-csi
#95250
Ez is sajtóhiba ))
Ezt a kishölgy nem gondolja komolyan.
Spekulatív és bankár logika. 
.
Esetleg pénzügyi befektető logika ?
A korcsma ezzel a logikával nem tud azonosulni
Lásd Pintér nyilatkozatot 10 Mrd ment fejlesztésbe!
Mama mondta
Itt a hiba ?
Hol a hiba ?
csa-csi
csa-csi 2020. 05. 27. 21:08
#95249
TŐKE-KUTATÁS - RÁBA A 12 millió célérték levonása Forrás: OTP Research Rába értékelése (millió forint) 2019 2020 2021 2022 2023 2024 FCFF az explicit időszakban FCFF -278 437 839 827 921 1 018 Diszkont tényező 0,95 0,94 0,93 0 , 93 0,93 0,93 DCF -263 410 695 639 662 719 3 124 Végleges érték (millió forint) 18 158 A TV 12 865 nettó jelenértéke (millió forintban) Vállalati érték (beleértve a jövöbeni esetleges ingatlan eladást) 18 645 millió nettó adósság 7 653 Saját tőke értéke - 2020. december 31., 10 millió forint Részvények száma 13 352 765 Várható tőkehozam 8,3% 12 millió Méltányos ár 891 Jelenlegi ár 950 Felfelé / Lefelé -6,2% TR Felfelé / Mélyen -6
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 20:45
Előzmény: #95243  Törölt felhasználó
#95248
Vélhatően “sajtóhiba”
csongor64 2020. 05. 27. 20:35
Előzmény: #95243  Törölt felhasználó
#95247
Arra nem válaszoltak hogy miért értékelik le a telket , persze az OTP s pinát sem igazán érdekelte a sikkasztásgyanús könyvérték,és még aki bízik bennük hát?nincs mit mondani,szánalmas
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 20:34
Előzmény: #95230  Begin
#95246
Újra olvasva
.
Folytatják a fejlesztéseket, hogy az ellátási láncok újragondolásakor a következő évtized nyertesei közé tartozzanak.
.
Ez tetszik ez kimondottan tetszik .
Válságban lehet pozíciót nyerni.
Számomra Pintér úr kompenzálta az OTP s kishölgyet
.
Mama mondta:
Nézzük ki a hitelesebb 
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 19:02
Előzmény: #95244  pancserlama.
#95245
Persze ügyes vevői magatartás volna 
De van ilyen a 21. században ?
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 17:54
Előzmény: #95234  Törölt felhasználó
#95244
Csúnya volna és túl gondolt hogy egyes lobbi, befektetőköröknek az érdeke miatti a HM megrendelés elmaradása a számok lerontása , 
Majd “megalapozott” elemzésekkel a cégérték a jövőkép degradálása .
Ez nem volna 21. századi !
Törölt felhasználó 2020. 05. 27. 17:49
Előzmény: #95242  pancserlama.
#95243

Bizony, ez a bónusz kérdés. Ha igen, akkor ahhoz rendkívüli közgyűlés kell. Azt meg ha nem akarják, hogy száz évig legyen pereskedés tárgya célszerű egy elég jó új értékbecsléssel esetleg további barkács árazású ajánlatokkal megtámogatni.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 17:39
Előzmény: #95240  sokmani
#95242
“ 43 ezer négyzetméternyi területét Győr belvárosában. Jelenleg a tervezési, engedélyeztetési fázisban tart a projekt, amely a tervek szerint legkorábban őszre kerülhet olyan állapotba, hogy ütemezhető legyen a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. által működtetett Elektronikus aukciós rendszeren keresztül történő árverése.”
.
Tehát
1. Idén adás vétel
2. Mind a 43 Ht árverezik ?
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 17:36
Előzmény: #95240  sokmani
#95241
Meghallgatást nyert a korcsma intelme ,leépítés...?
.
“Az ezzel kapcsolatos erőforrásokat leépítették, és egy egyszeri - terven felüli, egyébként cash-flow-t nem befolyásoló -, a katonaijármű- kapacitást érintő leírás okozta a veszteséget. A cél az, hogy a jármű üzletág nyereségességét a katonaijármű-értékesítések nélkül még idén helyreállítsák, az ehhez szükséges átalakítások már folynak.”
Tehát idén helyre áll a rend !
Ez biztató.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 17:00
Előzmény: #95238  pancserlama.
#95239

Adjuk meg ismét a bizalmat a Pintérkorszaknak !
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 16:07
#95238
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 16:05
Előzmény: #95236  zepi
#95237

Ez más
A kivezetés alapja a mérleg 180 napos átlag....
zepi
zepi 2020. 05. 27. 15:56
Előzmény: #95235  pancserlama.
#95236
Nem én állítom, hanem az OTP-s elemző 
  EQUITY RESEARCH – RÁBA Deduction of 12M target price Source: OTP Research Rába's valuation (HUFm) 2019 2020 2021 2022 2023 2024 FCFF in the explicit period FCFF -278 437 839 827 921 1 018 Discount factor 0,95 0,94 0,93 0,93 0,93 0,93 DCF -263 410 695 639 662 719 3 124 Terminal value (HUFm) 18 158 Net present value (HUFm) of TV 12 865 Enterprise Value (incl. possible future property sale) HUFm 18 645 Net debt 7 653 Equity value - Dec 31 2020, HUFm 10 992 Number of shares 13 352 765 Expected return on equity 8,3% 12M Target price 891 Current price 950 Upside/Downside -6,2% TR Upside/Downside -6
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 15:53
Előzmény: #95233  zepi
#95235
Szerintem a saját tőke nem 815 ))
Törölt felhasználó 2020. 05. 27. 15:50
Előzmény: #95230  Begin
#95234
A cikk alapjául szolgáló MTI interjú nincs meg eredetiben valakinek?
zepi
zepi 2020. 05. 27. 15:31
Előzmény: #95227  pancserlama.
#95233
Épp az előbb írtam, hogy 815 Ft a saját tőke érték R.O. szerint, szóval a 200 naposon lesz max az ajánlat, amicsorog szépen lefelé... ez van sajnos, mondom ezt úgy, hogy tele vagyok részvénnyel.:-(
zepi
zepi 2020. 05. 27. 15:29
Előzmény: #95222  csongor64
#95232
Hát ügyesen csinálják, mert a saját tőkét lebűvészkedte 10992 millió Ft-ra legutóbbi elemzésében R.O. , ami egy részvényre jutó 815 Ft-ot jelent Nem tudjátok ki ajánlott érte ennyit legutóbb ? Szóval szopacs lesz akárki meglátja. Mert nem kivéreztetésre, hanem kivezetésre játszanak. 
Törölt felhasználó 2020. 05. 27. 15:25
Előzmény: #95228  pancserlama.
#95231
De legalább is a türelmük az biztosan. Lehet, hogy nem is az igazgatóság fog infarktust kapni, ha így megy, hanem Csongor. Ha annyi kötés lenne,mit ahány komment a fórumban már dübörögne a rába.
Begin
Begin 2020. 05. 27. 15:23
#95230
A cél az, hogy a jármű üzletág nyereségességét a katonaijármű-értékesítések nélkül még idén helyreállítsák, az ehhez szükséges átalakítások már folynak.
Pintér István beszélt arról is, hogy a Rába értékesíti Városrét elnevezésű ingatlanának 43 ezer négyzetméternyi területét Győr belvárosában. Jelenleg a tervezési, engedélyeztetési fázisban tart a projekt, amely a tervek szerint legkorábban őszre kerülhet olyan állapotba, hogy ütemezhető legyen a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. által működtetett Elektronikus aukciós rendszeren keresztül történő árverése.
https://www.gyorplusz.hu/gyor/igyekszik-csokkenteni-a-kieseseket-a-raba/?fbclid=IwAR3PxPTRO42RIkhfpcxmIq3i7Q1s4qfJ4p0NakvTboysutvOh-pI_DKeOC4
Begin
Begin 2020. 05. 27. 15:22
#95229

pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 15:14
Előzmény: #95226  csongor64
#95228
Közvéleménykutas szerint fogynak a kicsik.
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 15:10
Előzmény: #95225  csongor64
#95227

Öntsünk tiszta vizet a pohárba
A Rába 2 éves grafikon egyértelmű csorgást mutat a tulajdonosi szerkezetben is kikövetkeztethető az ikrásodás.
Ha kivezetik jelenleg a legnegatívabb kép az 1500
Ha gavallérok és korrektek 2200
Ha nem kivezetés a történet akkor ezt valaki megfogja venni..Ha nem vezetik ki ha nem veszi meg egy nagyvadász akkor ez a papír ezért ennyi.
.
Lehet rágódni )))
Mama mondta Mily szép a (tőzsde) világ
.
Én hittem-e egykor Átoknak az éltet?
Én bolygtam a földön,
Mint éji kísértet?
Elégeti arcom
A szégyeni láng! -
Mily édes az élet,
Mily szép a világ!
 
csongor64 2020. 05. 27. 14:53
Előzmény: #95224  pancserlama.
#95226
20k,ne röhögtess már,3mill rv-ből
csongor64 2020. 05. 27. 14:52
Előzmény: #95217  csongor64
#95225
portfolioi cikk,jönnek a véleményvezérek,árjegyző fegyverzettel alátámasztani igazukat,lespekizni az rv-ket majd bevásárlás után felminősít és nyomja a frankót a cégről,ez megy rába körül is
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 14:50
Előzmény: #95222  csongor64
#95224

Nézd a tulajdonosi változásokat
Lásd 2019.. Q1-2...
-
Egyértelműen a kicsik tulajdonrésze csökken.
Likviditást ismerve érdemileg.
Mit nem lehet ezen érteni, kicsik elfáradnak ,csorog az árfolyam valakik pedig alatta állnak.
csongor64 2020. 05. 27. 14:48
Előzmény: #95220  pancserlama.
#95223
bssza meg kolléga direkt csak a rossz divízió van hangsúlyozva minden elemzésben,félre duma ami csak arra jó hogy nevet adjanak a gyereknek,mint az alulértékelt telekár a könyvelésben.aki megijed az adja,minimális mennyiségben
csongor64 2020. 05. 27. 14:44
Előzmény: #95216  pancserlama.
#95222
ki kitől mit cserél?,OLYAN RITKA A VALÓS ELADÓ hogy 100 év kell hogy ez bekövetkezzen, sokszor zavaros amit írsz,nincs miről beszélni ,erőltetett kirázás,szánalmas diktátummal fűszerezve ami itt zajlik
csongor64 2020. 05. 27. 14:40
Előzmény: #95219  csuloktata
#95221
ha nem kapják meg az rv-ket,márpedig ha lejjebb   küldik az árfolyamot  akkor egyre inkább nem kapnak hiába teszegetik ide oda árjegyző segédlettel,egy nyomott áron ajánlatot pedig sokan nem fogadnának el,1500 alatt szvsz nem lenne sikeres
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 14:34
Előzmény: #95219  csuloktata
#95220
Azért ebben ügyesen segítenek a Rába számok is !
csuloktata 2020. 05. 27. 14:27
Előzmény: #95214  Electricity
#95219
Milyen elszámoltatás? OTP révén CS. S. ELNÖK úr keze hónalj szőrig benne van, Ő pedig nagy úr mint az ISTEN. Tönkre kell vágni, aztán mehet a telek a megmentőhöz.
csongor64 2020. 05. 27. 14:23
Előzmény: #95194  Törölt felhasználó
#95218
3évig  a céget perrel fenyegetted,és hogy 800 lesz hamarosan mintha elégedett lennél,nocsak mi ez a pálfordulás?vásárolgatsz?majd dícsérgeted pintéréket?
csongor64 2020. 05. 27. 14:10
Előzmény: #95216  pancserlama.
#95217
866 on 2800 és 916-on2800 árjegyző,míg promt 904-908,ez már egyértelműen befektetési csalás árjegyző segédlettel,905-ön lenne a vétel árjegyző akkor talán nem
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 12:55
Előzmény: #95215  zepi
#95216

Az elkövetkezendő időszakot árazza az OTP
Félő hogy eliminálódik vagy simán olcsón gazdát cserél. (?)
Mint mindent itt a Rábánál vagy Rábával kapcsolatban alul értékelnek, kezd ez most már gyanús lenni.
.
Mama mondta
Ami gyanúsan gyanús az az gyanús is.
zepi
zepi 2020. 05. 27. 12:30
#95215
Közel a célár, már csak 9 Ft. Igaz a 2 Ft árköz miatt nem lesz pontra elérhető.:-)
Azért fura így belegondolva, mindössze 12 mrd-ra értékeli az OTP a céget  a városréti telekkel együtt , ami önmagában többet ér. De akkor  mennyi a Rába telek nélkül ?  
Vagy az is előfordulhat, hogy a kormány  különleges gazdasági övezetté nyilvánítja a Rábát telkestől , leányostól, Rekardostól ? Akkor a kicsik tényleg hoppon maradnak....
Electricity 2020. 05. 27. 11:28
Előzmény: #95213  pancserlama.
#95214
Vihar közeleg! Többségiek meneküljenek! Ki, merre lát. Kezeket, zsebeket üresen hagyni. ... de ennek ellenére azért lesz elszámoltatás. Lassan jön a népharag! :-(((((
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 10:06
Előzmény: #95212  rbbj11
#95213

Árfolyamot látva feltételezed hogy dolgozom ?
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 27. 09:43
Előzmény: #95211  pancserlama.
#95212
nem, olyan raba alkalmazott vezető fajta ;)
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 27. 06:58
Előzmény: #95210  rbbj11
#95211
Olyan kistulajdonos fajta ?
rbbj11
rbbj11 2020. 05. 26. 23:15
Előzmény: #95202  pancserlama.
#95210
te vmi raba ember lehetsz ;p
sokmani
sokmani 2020. 05. 26. 17:42
Előzmény: #95207  pancserlama.
#95209
június 23
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 26. 17:39
Előzmény: #95205  csongor64
#95208
20 Ft 
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 26. 17:38
Előzmény: #95206  csongor64
#95207
Ma van osztalék ?
csongor64 2020. 05. 26. 17:26
Előzmény: #95204  csibe74
#95206
Na mennyit?
csongor64 2020. 05. 26. 17:26
Előzmény: #95127  Törölt felhasználó
#95205
Mennyit adna érte Viki ha kivezetné?
csibe74
csibe74 2020. 05. 26. 17:19
Előzmény: #95203  Electricity
#95204
Ma napi forgalom 60 !!!!! darab.  Ilyen nincs. De itt még ez is van. Könyörgöm vezessék már ki.  Összes kisrészvényestől meg kérjenek bocsánatot az elmúlt 20 évért.
Electricity 2020. 05. 26. 15:07
Előzmény: #95202  pancserlama.
#95203
Hát akik már egy ideje várják az emelkedést ez édes kevés. Amit meg művel a gemba az meg kimondottan siralmas. ...de a remény hal meg utoljára!
pancserlama.
pancserlama. 2020. 05. 26. 14:49
Előzmény: #95201  Electricity
#95202

Nem fogják
Addig viszont az elégedetlenkedők kihullnak.
Electricity 2020. 05. 26. 14:33
Előzmény: #95200  pancserlama.
#95201
Legyen így! Csak el ne bas....zák!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek