Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 03. 09:35
Előzmény: #85719  watson
#85720
Rekonstrukció támogatás miat
Elviekben nem támogatott a kiugró osztalék
Hisz a megtermelt a rekonstrukció és a támogatás is a jövőkép elve.
Most ültetünk majd szüretelünk ...)
20-30 már nagyon jó.
Efölött nagy meglepetés volna,és nem biztos hogy hosszútávon jó.
Rekonstrukció után viszont a 100 az elvárt.
Telek eladás toporgása pedig a terjeszkedés gátja 
Vagy ingatlanos (termelő) cég vagy SOS el kell adni és villanyautó vonalon támadni.
De nem zárnám ki az ürtechnikát sem.
Pl. Menedzsment holdra küldése ....
      Ez amúgy is aktuális. Titkárságon rengeteg az angyal...
IT viszont pokol.
watson
watson 2018. 02. 03. 08:32
Előzmény: #85718  pancserlama.
#85719
Ha kifizeti azt a hányadot amit tavaly akkor 30Ft a reális. de mint írtam ez elég csekély hányad.
Persze rá lehet fogni a fejlesztésre de 3mrd-ot korábban is elszórtak rá évente, így ez nem akkora nagy érv hogy most összecsomagoltak 3 évnyi fejlesztést.
Az 50Ft-os javaslat és a min. 40%-os payout idén is elvárás kéne legyen.
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 03. 08:20
Előzmény: #85717  Törölt felhasználó
#85718
Szerintem 20-30 Ft már jó
Tudni kell 9 Mrd most van bele tolva a kalapács üzen építésbe
Jövőre az is hoz már, de egyelőre 20-30 nagyon jó.
Törölt felhasználó 2018. 02. 03. 08:06
Előzmény: #85706  pancserlama.
#85717
Mennyi lesz az osztalék?
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 03. 07:51
Előzmény: #85715  miki67
#85716
Gyorsjelentésre konszolidálódik a nemzetközi helyzet )
Újra nekilódulhat a bika 
Addig is óvatos diszkrét vétel javallott 
miki67 2018. 02. 02. 22:14
#85715
Hát Amerika elég csúnya lett, kíváncsi leszek a hétfőre!  
wallasz
wallasz 2018. 02. 02. 19:04
Előzmény: #85713  farkasj41
#85714
régebben nem volt ennyi lebeszélő...inkább elkeseredett befektetők voltak, akik kezdték elveszteni a türelmüket, de most ez más
ja és volt (és van) Commodore, a kedvencem:))
farkasj41 2018. 02. 02. 19:00
Előzmény: #85712  pancserlama.
#85713
ezen speki játéknak nagyon hamar vége lett egyenlőre  úgy néz ki de  szerintem is folytatódni fog ,az 1500 körüli papírok elfogynak és ballag majd felfelé , persze a lebeszélők venni szeretnének igy írkafirkának .........
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 02. 18:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#85712
Szerintem nincs vége a vételnek
Technikailag is felfelé mutat
csa-csi
csa-csi 2018. 02. 02. 17:47
Előzmény: #85700  Törölt felhasználó
#85711
"Jobb ma egy veréb mint holnap egy túzok"   Nem én mondom, hanem ez a Nép szava...   :)
Commodore64
Commodore64 2018. 02. 02. 17:32
Előzmény: #85709  farkasj41
#85710
na ez megint nem kell senkinek?
GO TO 1200
bezzeg a vörös csepel hétfőn lehet beelőz
farkasj41 2018. 02. 02. 17:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#85709
igen tudom venni akarsz
Bekes 2018. 02. 02. 17:17
Törölt hozzászólás
#85708
farkasj41 2018. 02. 02. 17:16
Előzmény: #85706  pancserlama.
#85707
bízzunk ISTENBEN és szárazon tartjuk a puskaport.. het1800 is......
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 02. 17:11
Előzmény: #85705  farkasj41
#85706
Jön az eredmény  1500 saját tőke .....
Osztalék 
farkasj41 2018. 02. 02. 17:00
Előzmény: #85703  pancserlama.
#85705
1800 is benne van, benne lehet, de  nagyon hírhiányos apiac
zolaaa 2018. 02. 02. 16:56
Előzmény: #85703  pancserlama.
#85704

a 2010-es 1041 nagy cumi volt !  
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 02. 16:35
Előzmény: #85699  tomspice
#85703
Majd 1800 ?
Még nem volt olyan hogy egy hullámban tetőzzön.
Kis szöszmötölés és hadd szóljon....
Kivéve ha falst kitörés
wallasz
wallasz 2018. 02. 02. 16:32
Előzmény: #85698  MetalHeart
#85702
Ez csak a mai napra igaz, 1700 után jött vissza, de nem 14 milliós napi forgalmakkal, voltak vételek rendesen 1500 fölött is. Tudjuk a problémákat, de a törzstagok szerint is jóval többet ér a papír. Fél éve benne vagyok fél tőkével, tájékozódtam alaposan. Még ha speki meghúzás is volt a múltkori, intézményiek fantáziájában is ott van, ezt te is tudod vszeg.
farkasj41 2018. 02. 02. 16:23
Előzmény: #85699  tomspice
#85701
venni akarsz.......

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek