Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 10. 09. 12:58
#701
..nofene..
Törölt felhasználó 2003. 10. 09. 13:26
Előzmény: #700  Törölt felhasználó
#702
T. Deák Attila
Köszönet, hogy megtisztelte a Forumot. Hozzá szólásával színesebbé téve azt.
Számomra az önök cége mindig is „fajsúlyos” MO cég volt, soha nem gondoltam és nem hittem, hogy a „zavarosban halászó” kisstílű vállalkozás.
Hisz ha ez így lett volna, akkor (javaim feláldozása árán is) nem vállaltam volna fel, hogy tulajdonosi szerepet szerezzek eme gyöngyszemben)))
Vél eményem és befektetésem helyességét az a tény is igazolja, hogy Ön, akinek az a dolga, hogy tartsa a kapcsolatot velünk és elősegítse a tiszta és átlátható kép kialakítását „cégünkről”, vette a fáradságot és eme kedves plénum elé lépett.
Ismételten köszönöm, hogy belefolyt társalgásunkba, és javaslom, tegye ezt többször.
Üdv és további jó munkát.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 09. 14:05
Előzmény: #702  Törölt felhasználó
#703
Még valami,ez már nem kimondottan egzakt tudomány)))))))
Anno mielőtt IEB befektetésem cca +70% realizálódott szintén egy itteni általam indítót fórumon, megjelent a bank kapcsolat tartója.
Hát mit is mondjak.....?!)))
Bé la és Ica (Ö a csapos) szerint ez nem más mint égi jel.
Én, mint keleti bölcsességekben hívő pogár hajlok eme hit felé.
A mai nap tiszteletére álljon itt egy ősi Kínai, Tibeti mondás:
Hajrá Rába))))
p.lam
Ui.:
Hm….
Azért ismételten meg kell jegyeznem.
Deák úr, Ön egy tiszteletre méltó, munkáját lelkiismeretesen végző ember a szememben.
Törölt felhasználó 2003. 10. 09. 14:15
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#704
:DDDDDDDDDDD
Bravó Láma!
Ez nagyon tetszett! :)) Jobbra-balra dőlök... :))
Törölt felhasználó 2003. 10. 09. 14:18
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#705
Elég, ha balra.
A jobbra most nem divat.))))
p.lama
brand 2003. 10. 09. 15:13
Előzmény: #705  Törölt felhasználó
#706
Szép-szép...
Azért én szkeptikus vagyok a Q3-at illetően, de talán a Q4 vagy a Q104, bár sok függ a Q3-tól.
Hiába eddig is ezen az állásponton voltam és mindig is a szkeptikus állásponton maradok, így voltam akkor is amikor 1150-nél kiszálltam, meg amikor 880-nál be.:)
brand
elgreco55 2003. 10. 09. 15:14
Előzmény: #700  Törölt felhasználó
#707
Kedves Deák Attila !Ahogy a görög mondja,evhariszto!Je lentkezz máskor is !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 10. 09. 16:06
Előzmény: #706  brand
#708
Elolvastam.
Egy komoly lépés a befektetők megnyerése érdekében.
És határozottan tecik Bélának.
Sőt mit mondjak?
Még a fokozottan szkeptikus Eleknek, (trezsöriböl lett sörszállító) is megmozgatta a fantáziáját.
Csak így tovább.
Udv p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 09. 20:07
Előzmény: #708  Törölt felhasználó
#709
Ugy látszik ma befektetös napom van.
Mivel Ica ( Ö a csapos) és Lánya szabadnapos ma így a korcsma törzsközönsége pénzügyi befektetések terén szerzet tapasztalatuk megvitatásával mulatta az időt.
Elsődlegesen a tulajdonlás állapotának megjelenését okozó mérték meghatározásával.
Ma gyarul:
Mitől? Mennyitől? Illetve miért ……………..?
Ergo Béla tulajdonos-e?
Egyes maligánfoktól vigyorgó arcú vendég megállapítása szerint, Béla vagyonát képező Rába csomag mennyisége, darabra vetítve és % viszonylatában, nem jogosítja fel a tulajdonos jelző megtisztelő használatára.
Miálta l Béla, a trédérként nyugdíjba vonult sörhasú barátunk, letargiába került.
Indiszponált mivoltán sajnos a kísérőként elfogyasztott tetemes mennyiségű vegyes pálinka (vegykó) (egy alkalomadtán megjelenő szösszenetemben ezt részletesebben kívánom magyarázni vegyész múltamra hivatkozva) sem javított.
Órákon keresztül tartó agonizálásából Ödön a fuvaros felkiáltása tudta csak kizökkenteni.
Ödön, aki nagy ember, mert van két fia (akik taxiznak gebinben) és egy, testes neje, aki a család pénzügyeit költi.
Mindig is tekintélyt parancsoló egyéniség volt a műintézményben.
Kiem elten mióta kimondottan pedagógiai célzattal, úgy pofán verte a kocsmában strihelö
(strihelö= testét kéjszerzés érdekében áruba bocsátó) házassága gyümölcsét, anyakönyvileg a nevét, viselő leányzót, hogy az óta a környék fogorvosai imáikba foglaják nevét.
Nem akarok eltérni a tárgytól de, meg kell jegyeznem a korcsma környéki fogorvosok (Veszélyes környék lévén sokan leleddzenek) ablakukban az álltaluk készült protéziseket Ödönnel reklámozzák.
„Ezt még Ödön sem tudja kiverni” és ami a legszebb: „Ödön is ezt használja”………stb., és hasonló kartonpapírra irt szövegekkel.
No de térjünk vissza a tárgyhoz.
Ödön javaslatára gyűjtésbe kezdett a társaság.
Seperc előkerült a cipős dobozból készült alkalmatosság, amibe a lelkes adakozó társaság Béla Rába csomagjának növelése érdekében adakozhat.
Korcsma zárás és „standolás” előtt, már egy jelentősebb érték halmozódót fel a dobozban.
Amit a baráti közöség Rába vásárlásra kiván fordítani.
Így rövidesen Béla vélhetően megkaphatja a tulajdonos megtisztelő jelzőt és ismét vidám derűs hangulata lehet.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 10. 12:31
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#710
No nézzük a mai napot )))
Beszakadunk, nem szakadunk?
p.lama
brand 2003. 10. 10. 14:56
Előzmény: #710  Törölt felhasználó
#711
Csendes állóvíz..
brand
Törölt felhasználó 2003. 10. 11. 12:33
Előzmény: #711  brand
#712
Valóban nagy csend van a Rába körül, de lehet, hogy olyan lesz, mint a Syni?
Törölt felhasználó 2003. 10. 11. 13:04
Előzmény: #712  Törölt felhasználó
#713
Vihar előtti csend.
Csak, le vagy fel?
A Q3, be is szakíthatja., de el is szállhat tőle.
A kommunikálás egyre jobb a cég részéről, prezentáció…..stb.
C sak a szikra kell és fellobbanhat a láng, ………
Deák úr, lehet, hogy egy kis lét kéne pumpálni a sajtóba vagy sajátrészvényt vásárolni……))))
A Rába körüli állóvízbe életet vinni……….
Meg adni a befektetésemnek a savát, borsát………..
Esetleg a menedzsment is vehetne részvényt, hogy legyen bizalmam bennük…………
Apropó, Önnek van Rábája?
p.lama
brand 2003. 10. 13. 11:29
Előzmény: #713  Törölt felhasználó
#714
A Q3 szerintem nem szakítja be, de ennek ellnenére nem lesz fényes :)
Deák Úr inkább Graphit vesz, meg Richtert, meg OTP-t, meg... :))))
brand
Törölt felhasználó 2003. 10. 13. 12:14
Előzmény: #714  brand
#715
Tisztelt P.Lama,
Miután feltette a kérdést szívesen válaszolok.
Amióta a Rábánál dolgozom nincs Rába részvényem, de ennek nem az az oka, mert nem szeretném, hogy legyen.
Tudja, az olyan ember, aki tagja a Rába kommunikációs szervezetnek és a BÉT-tel való kapcsolattartás felelőse is, ergo minden publikálandó hír átfolyik a kezén elég könnyedén kerülhetne bennfentes kereskedés gyanújába. Ezt egyáltalán nem szeretném és ez így is van jól.
Másrészt viszont én is azon dolgozok, hogy legyen akár kis- akár nagybefektetőról szó, a vállalat tulajdonosai elégedettek legyenek a vállalat teljesítményével.
ui:
Kedves Brand, hogy teljes legyen a kép jelen pillanatban semmiféle részvényem nincs.
Üdvözlettel
D eák Attila
brand 2003. 10. 13. 13:36
Előzmény: #715  Törölt felhasználó
#716
Kedves Deák Úr!
Korábbi hozzászólásaimból is kitűnik, hogy jómagam a szkeptikusok táborát gyarpítom, bár nem volt ez mindig így (haj boldog békeidők... 1997, tőzsdére menetel, 3600 Ft stb.).
A cégről megjelenő hírek, és nyilatkozatok alapján számomra az alábbi kép kezd kirajzolódni a Rábáról.
A Futómű erősítése új megrendelések, külföldi terjeszkedés révén, ezen erőfeszítésük dícséretes, ám ezek profitabilitása még a jövő zenéje ugyebár...
Másrészt mély csend honol az Alkatrész háza táján, úgy tűnik kortársz hasonlattal élve ez az Erő sötét oldala. Amennyire másodlagos forrásokból származó információk sejteni engedtetik, nem áll túl fényesen ezen üzletág szénája (működési nehézségek, szervezeti folyamatok akadozása, esetenkénti hiánya) Vajon nem lenne-e egyszerűbb a Rába számára megválni ettől a kolonctól, hasnlóan az ingatlanvagyon tervezett értékesítéséhez, és az ebből befolyó pénzből a Rába igazi "core business"-ét össztűz alá venni?
Mint egykori Rába részvényes szívesen lennék ismét az, mivel az egyik első tőzsdei élményem ehhez a papírhoz kapcsolódik, és meglehetőssen kellemes élmény volt, szeretném ha ismét érdemes lenne Rába részvényesnek lenni, de egyenlőre még nem látom azokat a tényezőket, melyek ezen óhajomat megerősítenék.
Üdvöz lettel,
brand
Törölt felhasználó 2003. 10. 13. 15:05
Előzmény: #715  Törölt felhasználó
#717
Értem Deák úr, és ez így korrekt.
p.lama
Ui.:
Azok a publikálható hírek jöhetnének már))))))))
Törölt felhasználó 2003. 10. 14. 10:02
Előzmény: #717  Törölt felhasználó
#718
Amilyen szépen megindult olyan gyorsan le is állt, kár érte!
Törölt felhasználó 2003. 10. 14. 22:31
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#719
Kár:))
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 17. 07:51
Előzmény: #719  Törölt felhasználó
#720
Szerintem itt már csak a Q3 segithet, ha jó lesz. Azt hiszem hosszú időre beragadunk majd 900 Ft körül, hacsak valami jó hír fel nem röppen! Jó hír meg kizárt dolog mostanában!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek