Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 11. 27. 12:05
Előzmény: #61919  pancserlama.
#61920
Nekem 620-on.Ott vettem ugyanis a készlet információ alapján a legolcsóbban.
2012 január 6-i készletnappal 900 darabot. :))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 27. 11:22
Előzmény: #61917  sly36
#61919
Szia sly
Hol az alja ?:))
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 21:43
Előzmény: #61904  tigus7313
#61918
...hmm...!

...hááááááát, - azok után -, hogy a "vételi ajánlattal", Ők alaposan "beszoptak", nem hiszem, hogy rájuk lehet apellálni...!
...ezért is gondoltam, hogy "állam apunak" lett volna "mentsvár", ha a bíróság megadta volna, - az egyébként is járó -, ügyféli jogainkat, - még a magyar jogszabályok szerint is -, nem csak az uniós alapjogi charta szerint...!
...merthogy, akkor mód adódhatott volna, a hibás "vételi ajánlat" javítására, oszt, - bizony -, úgy kisebb hátránnyal "köthette volna be", mint ami a méltánytalan, - névérték alatti -, árfolyamból származhat...!
...de még, a nem sokkal névérték feletti árfolyam is nagyon méltánytalan, a horribilis ingatlan vagyon érték és a kifejezetten kitűnően prosperáló gyártás eredményei okán...!
...azaz, az árfolyam érték, messze elszakadt a realitástól, azaz, mélyen "alulértékelté" avanzsált, aminek az ALAPJA - a "vételi ajánlat", no és az állami tulajdon, - horribilis -, 75 % körüli mértéke lehet...!
...a piac ezt árazhatja, ezért nincs a részvényre, reális kereslet, a "bent üllőkön" kívül...!
...talán, Strasbourg segíthet és még az ingatlanok valós értéken való mérlegben léte is...!

...stb. stb. stb...!
sly36
sly36 2012. 11. 26. 20:12
Előzmény: #61914  Törölt felhasználó
#61917
Én magamnak rajzolom, ráadásul legtöbbször csak fejben.:-)
Lusta vagyok ahhoz, hogy rakosgassam is valahová, de volt már rá példa.

Fci, én nem nagyon várnám 900 alá, max. 880-900 közötti oldalazgatásra, de inkább 900 fölött kellene időt töltenie. De leginkább ugye 1000 fölött..
tigus7313 2012. 11. 26. 19:33
Előzmény: #61915  Törölt felhasználó
#61916
osztalékfizetés csak ingatlaneladás esetén lesz.
az meg nem lesz.
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 19:12
Előzmény: #61909  sly36
#61915
Az igazság az,hogy én idén már nem nagyon várom 900 fölé. :(
Abban szinte biztos vagyok,hogy jövőre lesz osztalékfizetés.Pintér tett rá utalást,hogy nem tervezik,de ha a tulajdonosnak igénye lesz rá akkor megoldják.
Az ingatlan vagyon mérlegbe tétele is napirendre kerül jövő év elején.Ez 300-400 forint pluszt is jelenthet részvényenként.
Az árbevétel és a nyereség várhatóan szintén jelentősen nő majd.

És ez a részvény jelenleg névérték alatt van.Egyszerűen nevetséges!!!

A Rába miatt(más részvényekkel ellentétben) nincsenek álmatlan éjszakáim akkor sem ha átmenetileg csökken az árfolyam.
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 19:06
Előzmény: #61912  sly36
#61914
és Te magadnak rajzolod vagy felteszed valahová. Bocs, hogy ilyeneket kérdezek, de én nem vagyok napizó. Komolyan hónapokra szoktam venni.
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 19:03
Előzmény: #61911  Törölt felhasználó
#61913
kb. 680 óta figyelem csak akkor még nyakig voltam másban és nem tudtam ide beszállni.
sly36
sly36 2012. 11. 26. 19:02
Előzmény: #61911  Törölt felhasználó
#61912
a chartot trédelem itt is
néha ebből is kis szoktam szállni
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 18:59
Előzmény: #61909  sly36
#61911
Én nem vagyok speki! Akkor Te ebben hosszú távra vagy benne?
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 18:55
Előzmény: #61908  Törölt felhasználó
#61910
kedvesek vagytok, hogy megvártok vele és csak azután indulunk.:) Figyelem ezt is:))
sly36
sly36 2012. 11. 26. 18:54
Előzmény: #61908  Törölt felhasználó
#61909
Pont a spekiknek nem kellene esélyt adni 900 Ft alatt, ezért is írtam azt amit itt délután...
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 18:49
Előzmény: #61907  Törölt felhasználó
#61908
Várjuk,hogy beszállj.Utána indulunk fölfelé. :))
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 18:45
Előzmény: #61906  sly36
#61907
Ezzel mi történt. hogy látjátok itt a dolgokat. Érdekelne a véleményetek. Azoké is akik benne ülnek, de azoké is akik csak beszállnának valahol.
sly36
sly36 2012. 11. 26. 14:34
Előzmény: #61902  pancserlama.
#61906
mi ez a sok eladó itt 900 alatt?
egy oldalazás belefért volna 900 fölött
de alóla megint nehezebb lesz az elrugaszkodás
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 14:24
Előzmény: #61904  tigus7313
#61905
igazad van.
akkor jöjjenek az alapok és vásárolják.
tigus7313 2012. 11. 26. 14:21
Előzmény: #61901  Törölt felhasználó
#61904
inkább az alapoktól (a vezetők már megtették)
cree1 2012. 11. 26. 13:59
Előzmény: #61896  tigus7313
#61903
Tigus igaz, de szerintem az MAN kergeti el a Heroszt, ha nem sztenderd alvázat kérne, vagy megkérné az árát.
A buszok esetében a valóban hazai gyártású buszban jó lenne a Rába futómű, a külföldi buszoknál nekem az lenne a fontosabb, hogy valódi 100%-os Rába offset legyen. hogy aztán a rába futómű a nálunk rohangáló buszon van-e, vagy egy berlini kamionban, az már tök mindegy... :) (a karbantartás költségeit figyelembe nem véve)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 26. 13:38
Előzmény: #61901  Törölt felhasználó
#61902
Én a busztémára értettem
Illetve a kormány tempójára.
Összességében mintha értelmetlen maszatolás folyna semmi érdemi…
Törölt felhasználó 2012. 11. 26. 13:17
Előzmény: #61900  pancserlama.
#61901
most jó lenne egy nagyobb volumenű részvényvásárlás a vezetők részéről

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek