Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 20. 11:38
Előzmény: #56218  Törölt felhasználó
#56220
...hmm...!

...hááááát...!

...az biztosnak tűnik, hogy az MNV "túlnyerte" magát...!

...hogy leírjak egy esetet a közgyűlés utánról, egy idős úrral beszélgetésbe kavarodva, a dohányzásom során, - a hotel előtt -, mert a hotelben, - ugye -, ezt Magyarországon, a parlament döntése okán, máshol tenni lehetetlen, - még az ebéd előtt -, kiderült, hogy a párja (az asszony) rábeszélte, hogy szabaduljon meg a Rába részvényeitől, mert az "állam apuval", csak a krematóriumnak szabad "koketálnia"...!
...ám a lényeg, hogy a részvényeinek a beszerzési értéke 2 eFt/rv értéken felüli volt...!
...oszt, még a közgyűlésen is elhangzott, az IT részéről, hogy nem volt "kötelező" felajánlani a részvényeket...!
...na, persze...! ...jogilag, lehet így kommunikálni, ám a VALÓSÁG MÁS...!!!

...a fenti esetben, - szerintem -, a csalás "bünti", simán "megállja" a helyét...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 20. 11:28
Előzmény: #56218  Törölt felhasználó
#56219
Félreérthető voltam.
Az ajánlásom nem befektetés jellegű akart lenni !
Inkább idegorvosi))
Aki nem bírja, adja el … ne tegye tönkre a maga és környezete életét…stb))

A véleményeddel egyetértek.
MNV kezében a döntés, az egyeztetések valószínűleg a tulajdonos és vezetők közti kategóriákig ment el.
Szerintem is a nagyobb valószínűsége a te verziódnak van.
Marad a tőzsdén és épül szépül.
Pintérék jó szakemberek szerintem kis korrekcióval maradnak ők is…
Az általad említett napirendi pont, azt hiszem nem tevékenységgel kapcsolatos inkább felelősség vállalással.
Közgyűléssel kapcsolatban az észrevételem az, hogy első alkalom volt, amikor árok ásódott, keletkezett a tulajdonosok és a Pintérék közt.
Ez szerintem jó !
Törölt felhasználó 2012. 04. 20. 10:59
Előzmény: #56216  Bagi
#56218
Én nem javaslok senkinek semmit, de egy közgyűlési tapasztalatot megosztanék a felmerült vita kapcsán az érdeklődőkkel.
Javaslom megnézni a jegyzőkönyvben a menedzsment számára megadható felmentvénynél a szavazási arányt.
A jelenlevők majdnem fele NEM adott felmentvényt a menedzsmentnek. A jelenlevő részvényesek darabszáma, és részvényszáma alapján kimatekozható, hogy ki volt az, aki a kisbefektetők mellett nem fogadta el a menedzsment tavalyi évi tevékenységét. Annyit segítek, hogy nem a malájok voltak. ;)
Ebből szerintem eldönthető, hogy vajon van-e a háttérben egyeztetés az állam és a menedzsment között. Vagy bármilyen összeesküvés, amiben Pintérék benne vannak.
Szerintem nincs. Az igazgatóság információ hiányában folyamatosan billeg az öncenzúra, és a józan ész által diktált határvonalon.
Ebből származó második sejtésem: az államnak esze ágában nem volt ekkora részesedést szerezni, nem hogy az egészet kivásárolni/kivezetni. Az csak retorika volt az MNV részéről. Szimplán a malájok csomagját akarták vélhetően átvenni, mielőtt újabb kulcsfontosságú (nemzetbiztonság, stb..) hadiipari megrendelésekkel elindulnak a cég irányába. Egyszerűen belesodródtak ebbe a helyzetbe, mert a menedzsment (előzetes egyeztetések és tájékoztatás hiányában) megijedt, bedobta a törölközőt, és az alapok utánuk mentek.
De így már az államnak is a cégérték támogató szereplőként való megtartás/növelése az első helyes irány, és megfelelő kompromisszumokkal és kommunikációval ez megoldható. Egy rendkívüli KGY-n gyorsan eloszlathatóak mind a kivezetés, menedzsment körüli aggodalmak, mind az ingatlanárazási kérdések, és jöhet vissza a piacra a forgalom,és a sztori(!).
És a fidesz egy kicsit levakarhat magáról a piacellenes cimkéből.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 20. 10:42
Előzmény: #56216  Bagi
#56217
Pedig tudok rá vevőt ))
Bagi 2012. 04. 20. 10:35
Előzmény: #56215  pancserlama.
#56216
Én évekkel ezelőtt 1.000.000ft profitot realizáltam a Rábából. azóta szépen euró ban kamatozik. Most kb 2.000.000 beker áron van rábám . Bassza meg, ha az egészet elbukom sem adom oda bukóban ! Fogadalmam van ! Amúgy meg a fele úgyis nyesz a nyögdíj meg még 25 év ha nem emelik !!! Úgyhogy van időm várni bőven !!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 20. 10:28
Előzmény: #56214  pancserlama.
#56215
Gyenge idegzetűeknek javaslom a részvény eladását !
Kemény napok következnek.
(korcsma pozícióban van)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 20. 10:26
Előzmény: #56212  Commodore64
#56214
Államnak?!
Kibeszél itt arról hogy az államnak ?!))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 20. 10:15
Előzmény: #56211  pancserlama.
#56213
Commodore64
Commodore64 2012. 04. 20. 10:15
Előzmény: #56211  pancserlama.
#56212
Egyetlen értelmes magyarázatot mondjatok, hogy miért kell az államnak ennyire a rába?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 20. 10:08
Előzmény: #56210  bigyula
#56211
De nem kell neki !
Bezúzzák és a történet lezárva !

A cég és az MNV megvette a céget.
Vagy is a céggel nevetették maguknak !
bigyula 2012. 04. 20. 10:06
Előzmény: #56203  bigyula
#56210
Cree!

Azt értsd meg, hogy ha a RÁBA visszavásárolja a részvényeket a kibefektetőktől, és az egyetlen tulajdonos az állam marad, akkor egyetlen további fillér befektetése nélkül hozzájut a maradék 25% tulajdonrészhez!!! Mert ekkor a ugyan a társaság tulajdonában van 25%, de az egész társaság egyetlen tulajdonosa az állam lesz!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 20. 10:01
Előzmény: #56207  pancserlama.
#56209
Amit viszont javasolnék a kisrészvényeseknek !
MNV vel egyeztetve a következő közgyűlésre IG FB tagokat jelöljenek !
Jelenleg úgy emlékszem 7 tag van tehát mivel 25 % az az egynegyed rész kisrészvényes van 4 hely meg illeti őket !))

sly36
sly36 2012. 04. 20. 09:54
Előzmény: #56206  cree1
#56208
Ha már Leisztinger szóba került:
link
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 20. 09:52
Előzmény: #56206  cree1
#56207
Hogy fokozzam a pánikot !
Rába megveszi e a 15 vagy a 25 % ?!
Megpróbálom leírom a kisrészvényesek szempontjából a legkedvezőtlenebb forgató könyvet és mellette szóló jelzésértékű érveket !

Tehát rendkívüli közgyűlés és napirendi pont a Rába tőzsdei kivezetése
Természetesen megszavazva 75% !
Ebben az esetben a fennmaradó részvények vevője a Rába rt. mint kibocsátó
(aszem a jogszabály vagy tőrvény? tigus segítenél eddig jól tudom?)
Pintér nyilatkozata szerint a cégben a kp ja likviditási okok miatt szándékosan magasan van tartva !!
Ezt nem tartom teljes nyilatkozatnak sőt kicsit hamiskásnak is nem gyakorlatias és életszerű nek!
Jó banki kapcsolat esetén vevő jelentkezésekor seperc növelhető akp.
Szóval Pintér dezinformált a hiányos tájékoztatással !
DE MIÉRT ?
Akár tájékoztatása hiányos vagy dezinformáló az ok az is lehet (25%) ,nem pedig a likviditásjavítás !
Szóval innentől MNV nem szidható, Rába új tőrvényi kritériumok alapján vevő
Ezt követően tőzsdéről ki a részvények (25%) bezúzva állam 815 ért megvett kb fél – harmad áron egy céget !
Ellenérv a szakmai a vevők reakciója megítélése átláthatóság szóval rombolás ….
Érdekli vajon a kormányt?
cree1 ?
cree1 2012. 04. 20. 07:34
Előzmény: #56201  watson
#56206
Ha lehet nem a kisrészvényes oldaláról írom, hanem a cég szempontjából.

Az állam jelenthet biztonságot, hogy a Leisztingerék nem viszik ki az ingatlant.

jelentheti azt, hogy kormányközi egyzeségekbe beveszik a Rábát olyan országokba, ahol ez jelent valamit, és így kvázi barter lehetőséget kínálnak.

És ha bármi beindúlhat a buszokkal kapcsolatban, akkor abban is lehet szerepe a Rábának.

Egyéb negatív dolgok: igen a kivezetés nekem is negatív üzenet volna, pártkatonákat egytelen cégben sem láthatsz, ha megjelennének, az is negatív, negatív, ha alkalmazniuk kellene a 2 Mft-os vezetői bér korlátot, és nem alkalmazhatnák a jelenlegi vezetői ösztönző rendszerüket.
Ja és a legnagyobb negatívum: ha közbeszerzés kötelezetté válna a cég!!!! :)
cree1 2012. 04. 20. 07:28
Előzmény: #56200  Törölt felhasználó
#56205
Egyetértek :)
cree1 2012. 04. 20. 07:27
Előzmény: #56203  bigyula
#56204
HA nincs keret, akkor nincs keret, akár a Rábától kell megvenni, akár kicsiktől. És ha most nincs, akkor 3 hónap múlva még kevésbé lesz. :( Megjegyzem az államnak 90 napon belül saját tulajdonba kell vennie a részvényeket ahhoz, hogy a kiszorítás elindúljon, és ahhoz kevés, hogy a Rábánál van.
Az állam 73%-on van, ami a treasury stockkal együtt 76%. Nem tudom mi a szövegszerű döntés, hogy kézben legyen 15%, vagy még 15%-ot vásárolhat, és azt sem tudom, hogy most csak egy régebbi döntést hagytak jóvá, vagy a 15%-os határt most növelték.
A 15% egyébként kb. 1 Mrd, szerintem a Rábában nincs is ennyi cash...
Az IG-ben nincsen még tagjuk, és ha folyhatnak is informális tárgyalások, pontosan a kp. igény miatt nem hiszem, hogy a Rába már most vevőként jelenne meg. Nem mellesleg a Rába köteles bejelenteni minden srv-t, így emellett a bődületes napi forgalom mellett elég hamar kiderülhet a szándék... :)

Összefoglalva: természetesen lehetséges forgatókönyv, amit leírtál, de nagyon nem valószínű, és tökéletesen nyomon követhető, ezért az általad leírt "bújkálási" terv kivitelezésére nem alkalmas.
bigyula 2012. 04. 20. 05:59
Előzmény: #56199  cree1
#56203
"Miből gondolod, hogy az állam a Rába mögé bújik?"

Hivatalosan - tudomásom szerint - nincs keret a további vásárlásra az MNV-nél. Miért pont 15%-ig vehet sajátrészvényt a RÁBA? Miért nem 13%-ig, vagy 10%-ig? Mert valamivel kevesebb, mint 14% kell még az államnak kiszorításhoz... (76% felett van) Ugyanakkor nem hiszem (mondjuk nem néztem utána), hogy a RÁBA rendelkezik 15% megvásárlásához szükséges felesleges pénzzel jelenleg.

"Szerintem ez az IG javaslata, és az IGnek egyetlenegy állam által delegált tagja sincsen..."

Igen, a következő közgyűlésig (1-3 hónap). Szerinted nincsenek informális megbeszélések a management és az új tulajdonos képviselői között?
Törölt felhasználó 2012. 04. 19. 22:42
Előzmény: #56190  sly36
#56202
...hmm...!

...hááááát, az ilyen "beszámolók" - bizony -, alig segítik a tisztánlátást...!
...de hát "ebből KELL "főzni"...!

...számomra, a közgyűlés, rendkívül hibásan volt "levezetve", azt hiszem, ebből adódhatott, hogy a közgyűlés nagyon hibás döntéseket hozott...!

...a leginkább, az EB "hiány mentes" komplett határozatára (engedélyére) lennék kíváncsi, nem az MNV közleményére, stb...!
watson
watson 2012. 04. 19. 21:56
Előzmény: #56199  cree1
#56201
cree, látom az elmúlt időben követed az eseményeket a Rábánál és több megnyilatkozást is tettél a kormányzat iránti szimpátiádról.
Ha próbálnék eljátszani a gondolattal, hogy milyen módon lehet nekem jó ez az állami szerepvállalás (esetleg mitől nem), tud-e a cég növekedni, látnak-e ebből valamit a tulajdonosok, akkor te mit mondanál, mit látsz ebben a történetben?

Ilyesmikre gondolok, hogy kis közkéz, jó eredmények, csak részben változó menedzsment, volatilis inkább felfelé menő árfolyam...
vagy pártkatonák, szociális foglalkoztató, ingatlan lopás, nihil a börzén, csorgás...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek