Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 09:25
Előzmény: #31918  atikasz
#31920
Ha jól látom, már nyitás után 52 heti csúcson van a papír.
Soha nem tippeltem, nem is fogok, de kis csoda és még ma 1000 Ft. lehet.Mikor 650-ért vettem a tervem az volt, hogy 900-on, vagy 1000-nél eladom.Ahogy közeledünk, ott tartok, hogy semmi tervem.:)Az esés pedig azért nem érdekel, mert esésben már dobtam OTP-t.Jó tanulópénz volt.Szerintem, ma sem fogok kereskedni.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 09:25
#31919
Légyszi egy könyvet valaki!Köszi!
atikasz 2010. 04. 02. 09:09
Előzmény: #31917  Törölt felhasználó
#31918
ugyan igy a korrekcio is idöszerü lenne 270ft emelkedés után:-)
valamelyik nap is volt rés azt gyorsan betöltötték.
persze ettöl még lehet,hogy lesz és épp ott.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 08:59
Előzmény: #31915  atikasz
#31917
vagy nem.. időszerű lenne már egy szökési rés. miért ne lehetne pl. ugyanott.
Commodore64
Commodore64 2010. 04. 02. 08:56
Előzmény: #31913  atikasz
#31916
Sziasztok!

705-718 között bevásásroltam én is. Kizárólag hosszú távra. Nem fogok megijedni akár egy 850-es szinttől sem. Egyre többen bíznak a cégben,
atikasz 2010. 04. 02. 08:55
Előzmény: #31913  atikasz
#31915
a rés tuti vissza löki,bár az még 45ft.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 08:54
Előzmény: #31910  pancserlama.
#31914
:)) Na igen, vannak rokon lelkek a kocsmában... Kérdés meglesz-e a mai adrenalin? (vagy gyászolni fogjuk a hosszú hétvégét?!)
atikasz 2010. 04. 02. 08:52
Előzmény: #31911  Törölt felhasználó
#31913
lehet lesz még pár %,de lassan nem ártana egy kis korrekcio,hogy aztán nyugodtan tudjon tovább menni.
sailor 2010. 04. 02. 08:51
Előzmény: #31911  Törölt felhasználó
#31912
Sziasztok!
Én is nagyon bízom a papírban, egyetértek valós produktum és TERMELŐ vállalat! Végre egy cég kis hazánkba aki nem kufárkodik :)
700 körül vettem hosszú távra. De érdekelne tudtok-e olyan elemzést, hiteles forrást technikai funda broki cég stb. aki követi a részvényt célárakat adott stb?

please linkek:

Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 07:09
Előzmény: #31910  pancserlama.
#31911
Sziasztok, jó reggelt!

Akkor ma folytatódik a BULL? :) Csak hogy Egon szavaival éljek?
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 02. 06:56
Előzmény: #31907  Törölt felhasználó
#31910
Mennyi az ?!
Nekem minden veszteség gyász érzet !
Törölt felhasználó 2010. 04. 01. 21:18
Előzmény: #31908  watson
#31909
Ok. Értem én és igazad van.
Előtted valaki hozzászólt,de azt gondolom, ő az a kategória lehet, akihez bevezették a netet,így már nem kell lemennie a kocsmába gépezni és megvan napi adrenalin adagja.:))
Mikor Rábát vettem, azért tettem, mert viszonylag hosszabb távon is bízom benne és nem akarok naponta kereskedni.tetszik, ahogy a vezetés kezeli a válságot.
A Panny más kategória,én is kockázatosabbnak tartom.
Kerestem egy papírt, ami az esésből már kivette a részét és a bull-ból még nem igazán.
Egyiket sem bántam meg.Ha most eladnám,mindkettőn meglenne az a hasznom, amiért sokan már rég eladták volna, de nem igazán érdekel a daytrade.Néha ránézek és nincs semmi dolgom,nem stresszelek.Persze, ha zuhannának az bosszantana.:)
watson
watson 2010. 04. 01. 19:55
Előzmény: #31905  Törölt felhasználó
#31908
az álom képletes volt ;)

Genny és Panny álmodtak egy szépet, az egyik a napsugarakból a másik a föld hőjéből szándékszik meggazdagodni. Mindkettő ötletes és fog is érni valamit ha hatékonyan meg tudják valósítani. Azt viszont elfelejtik a szerencselovagok, hogy ezek hatékony! megvalósítása sok-sok idő és fejlesztés, beruházás után kezd el profitot termelni, mint minden más.

Az pedig butaság ha a jövőbeni profitot minden kétség nélkül előre beárazzák az árfolyamba. Márpedig a két cég jelenlegi árazása túlmutat a cég valós értékén. A tevékenységük profittermelő képessége jelenleg negatív, pozitívba fordulásuk évekbe telik, míg az árazásban már a megálmodottakat árazzák előre a medve bőrére.
Évekkel ezelőtt is jeleztem hogy hazugság hogy 2009-ben profitot hoz pl. a Genesis gyár ami ma is csak tervek szintjén alakul. Értelmetlen volt beárazni és még mindig nem árazódott ki belőle a sok álom.

A Rábában viszont valós tevékenység van és a hozzá kapcsolódó piaci folyamatok vetítenek előre egy valós produktumot.
Arra persze itt is lehet számítani, hogy nagy az isten állatkertje, és lesz valamekkora túlpörgés, sőt már többször előjött a szakmai befektetők versengésének lehetősége is, ami szép árfolyam bummot hozhat bármikor. Szerintem is az az egy év bullpiac reálisnak tűnik. Persze a Rábával kapcsolatban bennem is van némi Tamáskodás ;))
Törölt felhasználó 2010. 04. 01. 19:08
Előzmény: #31905  Törölt felhasználó
#31907
Ha annyi pénzzel tőzsdézel, amennyit nem fáj elveszíteni, akkor ha nyersz sem érhet túl sokat. Ha olyan durván akarnék fogalmazni, mint Te, akkor azt kérdezném, hogy ennyi pénzzel minek tőzsdézel és írogatsz a fórumokba? ;)
Törölt felhasználó 2010. 04. 01. 18:17
Előzmény: #31904  watson
#31906
A pénzzel szóban két "z" van.Most nézem, mit írtam.:)))
Törölt felhasználó 2010. 04. 01. 18:14
Előzmény: #31904  watson
#31905
Nekem csak Rábám és Pannym van és szép a mai nap, de hozzászólásodra azt tudnám válaszolni, hogy olyan pénzel nem biztos, hogy szabad tőzsdézni ami annyira kell, hogy fájó fejjel ébredsz ha elveszíted.Ha olyan durván akarnék fogalmazni mint Te,akkor azt mondanám,az sem normális aki a nyugodt álmát a tőzsdétől teszi függővé.Abban igazad van, hogy a Panny szerintem is kockázatosabb a Rábánál.
watson
watson 2010. 04. 01. 16:22
Előzmény: #31903  Törölt felhasználó
#31904
Jó nézni hogy az élen a papír /eltekintve az álomgyáraktól:)/, és lenyomta az OTPt is mára.

Álmot meg vegyen az aki nem fél fájó fejjel ébredni. Az se normális aki egy bróker (PannY) vagy egy leszereplett csaló (GennY) álmait vásárolja meg a medve bőrére :)))
Törölt felhasználó 2010. 04. 01. 15:48
Előzmény: #31902  Törölt felhasználó
#31903
A nap végi zárás lehet 950 fölé viszi!
Törölt felhasználó 2010. 04. 01. 15:45
Előzmény: #31901  Törölt felhasználó
#31902
irány a mozi, itt nem jött be. Csak 940
Törölt felhasználó 2010. 04. 01. 15:25
Előzmény: #31900  Törölt felhasználó
#31901
Nagyon jó lenne!

Néznénk mint a moziban! :)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek