Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 04. 19. 17:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#281
pedig a türelmetlenség rossz tanácsadó.
az ilyen ügyletek nem néhány napig tartanak. hónapokig tart.
de most nincs kedvem begépelni, rendszerezni, amit eszembe jutott, meg hogy a kocsmázás alatt mire jutottunk. majd ünnepek után. most élvezzük azt.
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 00:19
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#282
Nekem már megint remeg a kezem. Utálom, ha azok a részvények elszáguldanak az enyém mellett, amikkel szemben inkább a Rábát preferáltam. A nagy dilemmáim utáni döntés általában rosszul sül el. Vagyis, nem elég jól. Most pl Mezőgép??? Tudja a franc...
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 09:00
#283
A Rába piaca leülni látszik. A forgalom visszacsorog a megszokott mederbe (néhány tízmillió naponta), míg az árfolyam konzerválódik a 1050-1090 árszinten. A Mezőgép jónak tűnik, ígértes átalakítás előtt (alatt) áll a cég. A névváltoztatás is affelé mutat, hogy a Linamar komoly szerepet szán a magyar leánynak. Meglátjuk... A pletykák (Skyjack) ígéretesnek tűnnek, ha igazak...
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 10:23
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#284
Itt az ünnepek vége! Kérlek, teritsd ki a lapjaidat az asztalra, hadd olvassunk belőle mi is, mit hozhat a jövö:)
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 11:56
#285
Kedves Láma és Láma-fanok!
Nem a dilettáns pletykáknak kell bedőlni (DC és hasonló ökörségek), nem a HM tender túlmisztifikálásával kell foglalkozni!
A lényegre kell figyelni: Bajnai Gordont (WALLIS) beválasztották az igazgatóságba Jancsó mellé!!!
Tehát láthatóan tényleg nem érdekli a WALLIS-t a Rába hosszútávon! :)
Erre, látjátok, már lehet vételi (bár egyáltalán nem biztos, hogy rövidtávú) stratégiát alapozni!
Most már van támpont a továbbgondolkodáshoz !
Egyébként technikailag még lehet leszúrás, de hosszútávon (a fundamentumok (most először reálisan) várható javulásával benne van az emelkedő trend.
lehoka 2003. 04. 23. 12:35
Törölt hozzászólás
#286
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 19:35
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#287
Igazad van.
De ettől ez bonyolultabb ))
És nem is olyan hosszú távú a téma, mint gondolnád.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 20:26
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Ui.
"Az EBRD szerepe a Rábában
2003.04.23 12:50 ?"
Kinek és mennyiért?:))))
p.la ma
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 21:39
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
én csak a melléksodrásban vagyok itt, de ha már elkövettem azt a "hibát", hogy írogattam mindenfélét, akkor úgy érzem nyilatkozni is kell:)
mivel néhány napja ez a normál időpont, hogy van pár percem, ezért röviden összefoglalva:
2 megtörtént eset: ieb, pplast
nos, "elkeseredésemben" elkezdtem nézni, hogy milyen hírek jöttek ezen jeles cégekről. (pl. rá kell itt a portfolio.hu-n keresni) majd megnéztem a rábára vonatkozó cikkeket. majd megnéztem mind a három papírnak az árfolyamát a hírekhez viszonyítva.
(na itt szerettem volna cég/hír/árfolyam táblázatot csinálni, ha valakinek van ideje, akkor megteheti)
ez még pénteken volt, azóta részemről nyugott vagyok :)
igen, lehet egy leszúrás (holnap még azok adják, akik a mai hírekre építettek), bár ma volt néhány szép, nagy eladás, de azért mindig volt vevő.. meg még érdekes lehet: 10-15M forgalom több százalékos emelkedést generál, egy nagyobb "ráöntés" után meg 2-3 órán belül az árfolyam lassan visszakúszik az indulási értékre.
hogy ki, kit vesz meg, meg az egész miért: ötlet van, de mivel találgatás, így nem bolondítok senkit az "összeesküvés elméleteimmel" :))
ui.: csak egy aggaszt... a mai nap túl pozitív, higgadt hírek jöttek :)) lehet, hogy ez rossz jel? :)
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 21:47
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
ja még valami, de ez csak tipp!
valahogy úgy érzem, hogy a rába - mezőgép párosból csak az egyik befutó..
ui: nem csak az árfolymra kell figyelni, hanem a forgalom alakulására is (ieb, pplast, raba)
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 22:01
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#291
csak nem bírom megállni..
tehát van itt egy név, ami várhatóan felér egy garanciával szerintem:)
Martin Olivér (új tag, jelenleg corporate finance tanácsadó), 97%
Bajnai Gordon (új tag, Wallis vezérigazgatója), 99%
Küllői Péter (új tag, volt CA-IB igazgató), 95%
Jancsó Péter (1998 óta az igazgatóság tagja), 98%
Apró Antal (1998 óta az igazgatóság tagja), 96%
Apos Nehat (1998 óta az igazgatóság tagja), 95%
Törölt felhasználó 2003. 04. 23. 22:31
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#292
Ne kínoz melyik az?
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 24. 21:13
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293
az itt nem megy, csak privátban. kénytelen leszel most kreálni egy email címet.
bár ha megteszed, akkor én is nekiállhatok hasonlót csinálni:)
Törölt felhasználó 2003. 04. 24. 21:28
Előzmény: #293  Törölt felhasználó
#294
Hi István! Ha elküldöd priviben, királlyá üttetlek :)) Asztrik a haverom :)
laurion79@freemai l.hu
Egyébként meg a Béla az. :)
Ha nincs ilyen keresztnevű, akkor akinek van "b" betű a nevében. Szül. anyakönyveket is nézzétek át, lehet, hogy vkinek a második utóneve Béla :)
Egyébként a Mezőgép és a Rába nagyon jól megfér egymás mellett, ez nem zéró összegű játék :)
Törölt felhasználó 2003. 04. 28. 15:26
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#295
Ismét létszámcsökkentés?
S oha nem lesz vége?
P.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 28. 15:53
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#296
Ui.:
Ez azt is jelenti, hogy jócskán veszteséges az első negyedév?
P.lama
lehoka 2003. 04. 28. 16:50
Törölt hozzászólás
#297
Törölt felhasználó 2003. 04. 28. 17:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#298
Szerintem Láma egyre inkább Pom-Pom-ra hasonlít, aki eddig ült az ágon (Rába) egy szép hosszú ágon, fől meg le. Mintha szellő hintáztatná az ágat...
Az ág viszont eltörött, és Pom-Pom zuhanni kezdett lefelé. Pom-Pom utolsó erőfeszítésként megkapaszkodott egy falevélben, és bízott benne, hogy gyorsan jön a tavasz, és a levél megerősödik és megtartja Őt...
Törölt felhasználó 2003. 04. 28. 17:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#299
Én csak ma halottam a rádióban, hogy ismét létszám leépítés lesz a RÁBÁnál.
Nem tudom mi lesz ennek a vége.
Lassan elfogynak az emberek a cégnél.
Hm.... ha bele gondolok mulatságos egy helyzet, lenne))
Képzeld el üres csarnokok………….
No de mindegy, ebben is van jó, nem kell bért fizetni nekik sem.
(Mellesleg keményen együtt érzek velük)
De azért ha ez így folytatódik, akkor lehet, hogy egy emelkedésben ki kéne szórni a papírt!?
Lehet, hogy Béla mellé lőtt most?
P.laam
Törölt felhasználó 2003. 04. 28. 17:08
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#300
Ez határozottan tecik.
Ugyes vagy ))))
Pom-pom........ .
Hol lent-holfent.
Komoly an ügyes!)))
p.lama

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek