Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Denever 2010. 01. 21. 14:37
Előzmény: #29919  tomalex
#29920
Király a topik. Nincs túl jó napom, de itt jót szórakozom a beírásokon.
A Raba meg menni fog, nincs mese!
tomalex 2010. 01. 21. 13:15
Előzmény: #29917  Törölt felhasználó
#29919
Egon technikai elemzés, a másik része pedig gondolom személyes vélemény.

Horgász, fogadjuk teli vagy Rába részvénnyel. :P Túl sokat károgsz itt.

Mennyire várod? De ne károgósan add elő.
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 13:14
Előzmény: #29913  tomalex
#29918
A duplázás 100%, és az elég jó.
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 13:11
Előzmény: #29912  Törölt felhasználó
#29917
az eleje TA

a vége meg felvásárlásról szól
ezt hallottad vagy olvastad valahol,vagy
csak kitaláltad?

Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 13:11
Előzmény: #29914  Törölt felhasználó
#29916
el mentem
tomalex 2010. 01. 21. 13:10
Előzmény: #29913  tomalex
#29915
Plusszban fog zárni, erősen valószínű. Ki mire tippel?
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 13:08
Előzmény: #29912  Törölt felhasználó
#29914
ezt "elmentem" annyira "szép"-év végén rákérdezek
tomalex 2010. 01. 21. 13:08
Előzmény: #29912  Törölt felhasználó
#29913
Azért a 3000 az egy picit soknak tűnik :). Innen én is felfelé várom még. Szerintem délután megint meghúzzák.
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:49
Előzmény: #29911  Törölt felhasználó
#29912
Ford. fej-váll 710 alatt. Pénteken nagy forgalommal kitört fel, de a nap végére ez a kitörés lényegében behalt, csak egy felső kanócot hagyott maga után. Tegnap óriáasi forgalommal megerősítette a kitörést, a 750-es elsődleges célárat simán átvitte - immár a 800-as korábbi csúcs az ellenállás. A kitörés erejéből ítélve az sem lesz tartós ellenállás.

Teljesen kiment a Bollinger szalagok közül, és az RSI is az extrém tartományba került, ezért egy kis pihenő elképzelhető - ám a kitörés behalását már nem várjuk. Sőt, ma réssel folytathatja - és ez még csak a kitörési rés lesz !

Heti:

Közel egy éves ford. fej-váll bázis. Kitörés, annak a behalása, de ezt követően csak a jobb váll duplázódott. Kellően beszűkült egy valódi, heti szintű kitöréshez is - a kitörés minden jel szerint ezen a héten következik. Másfél éves a bázis, így a mozgás is ennek megfelelően nagy lehet. Felfelé bőven van betöltésre váró rés.

Kár vitázni jövő héten 900. Szedik össze a papírokat. Felvásárlási story a láthatáron. Év végére 3000 feletti árf. Most minden rizikó nélkül veheted és triplázhatsz ha tartod.
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:37
Előzmény: #29909  Törölt felhasználó
#29911
te beszélsz?

fórumfüggő

amúgy meg fáj az igazság

igazam volt esik a rába
ti meg előtte egyfolytában személyeskedtetek

Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:37
Előzmény: #29908  Törölt felhasználó
#29910
Apa, nem jövök én semmiféle dumával. Te osztod az észt minden fórumon és három hetente, amikor bejön a károgásod a sámlin állva két kezed az égben ünnepelteted magad. Én csak erre hívtam fel a figyelmet. A kamu profétára! De egyébként tényleg hiányoznál, igazán színesíted a fórumokat... :-)
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:35
Előzmény: #29901  Törölt felhasználó
#29909
légszíves szóljál rá, mert hetek óta csak a személyeskedő beírásokkal zaklatt engem és a többieket
köszönöm
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:31
Előzmény: #29907  Törölt felhasználó
#29908
na hát akkor meg ne gyere nekem ilyen dumákkal

nálam sem válik be

engem nem tudsz megspekizni dörzsöltebb
vagyok én annál

probálkoz medve=möbiussal meg slyicskával
náluk célba érsz

Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:28
Előzmény: #29905  Törölt felhasználó
#29907
Nana. Ne kapkodj. Akkor már én is itt voltam és 1100-ról kezdtem gyűjtögetni és valahol 2300-on adtam el. Még1x - itt mindenkinek igaza van, csak az időpontot kell kivárni. Én már öreg vagyok itt. Láttam már sok prófétát... :-) Az alapszövegeket (beborítják, de aztán jön a porszívó, meg a rátolnak 50 millát aztán jól beöntik) dumákat ismerem és ha ilyet látok, már nem marad tátva a szám...
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:25
Előzmény: #29905  Törölt felhasználó
#29906
király gyerek ez a horgasz
JP
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:22
Előzmény: #29904  Törölt felhasználó
#29905
én már nagyon régi öreg vagyok itt
rábát én még 2800 nál eladtam

hol voltál te akkor?
sehol
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:19
Előzmény: #29902  Törölt felhasználó
#29904
Ááá, én iszom szavaid és 9% nyerőben inkább eldobtam, mert szóltál, hogy gáz lesz. Figyu! Miért nem kérsz otthon anyutól egy kilót? Próbáld ki Te is a tőzsdét! Sztem zsír gazdag leszel secpec alatt.
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:11
Előzmény: #29900  Törölt felhasználó
#29903
erste-a könyv megint be@art
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:10
Előzmény: #29899  Törölt felhasználó
#29902
na te jó magasan vagy beragadva

Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 12:10
Előzmény: #29900  Törölt felhasználó
#29901
király vagyok!!

luzermedve rábás mübi boy

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek