Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 08:39
Előzmény: #29879  Törölt felhasználó
#29880
Már 800 ezren a BAR-listán

2010. 1. 21. 07:26|Gazdaság » Adózás
Tovább dagad a BAR-lista, immár nyolcszázezer közelében van a bajba jutott adósok száma - ismerteti a csütörtöki Magyar Nemzet.

Több mint 170 ezerrel nőtt a késve fizető adósok száma az elmúlt évben. A Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR) - ismertebb nevén a BAR-lista - adatai szerint december végén 788.880 olyan magánszemély volt, aki legalább kilencven napja tartozott a minimálbérnél nagyobb összeggel.

A cikk a hirdetés után folytatódik
A késve törlesztett hitelek száma december végén egymillió-négyszázezer körül járt, ebből 354 ezret már rendeztek az adósok, ám több mint egymilliót még mindig nem sikerült törleszteni.

A cégek esetében az év eleje óta 179.805-ről 178.739-re csökkent a hitelét törleszteni képtelen vállalkozások száma, ám csak november és december között több mint 2.500 cég került fel a listára - írja a napilap.
Szerző: MTI Eco
Törölt felhasználó 2010. 01. 21. 08:13
Előzmény: #29878  tomalex
#29879
Rába részvény technikai elemzése
Szépen menetelt tovább, de a 780 Ft-os ellenállás megállította. Rövidtávon most nem lesz túl kiszámítható a mozgása, a mélyebbről felvett longokat tartsuk, de újabbakat egyelőre ne vegyünk fel. Amennyiben áttöri a 780-800 Ft-os zónát, elég nagy tér nyílhat meg felfelé, emiatt érdemes követni.
Támasz: 720, ellenállás: 780
tomalex 2010. 01. 20. 21:13
Előzmény: #29877  tomalex
#29878
Meg különben is Buffet ellenzi a csokibizniszt:

link

Mi lesz most a Rábával? :))
u.i:
Bocsánat a nem túl technikai hozzászólásomért.
tomalex 2010. 01. 20. 21:09
Előzmény: #29874  Törölt felhasználó
#29877
Majd a nagyhalak megmondják, hogy mi lesz. Itt csak a korcsma ideges "az Óriási pesszimizmus az amerika tőzsdéken" hangvételü cikkektől.
tomalex 2010. 01. 20. 21:07
Előzmény: #29875  Törölt felhasználó
#29876
Azt sejtettem, de túl sokat szövegelt a korcsma és nem tudtam asszociálni egyik bejegyzséssel se. :))
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 20:49
Előzmény: #29871  tomalex
#29875
a neve nem az volt )
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 20:48
Előzmény: #29873  Törölt felhasználó
#29874
Ha nem tévedek, USA pirosban...
Én holnapra nem várnék emelkedést,annak is örülnék, ha nem esne sokat.
Szerintem, itt megpihen egy kicsit, mielőtt újra emelkedne...
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 20:43
Előzmény: #29872  yossarian78
#29873
Azért, záróban az a 20 000 db 765-ön...
Valaki ennyire szabadulni akar és más valaki, ennyire venni?
Ez nekem speki szagú, de nem értek hozzá.
yossarian78
yossarian78 2010. 01. 20. 19:02
Előzmény: #29870  Törölt felhasználó
#29872
Én ma kiszálltam. Sok sikert, akinek van még!
tomalex 2010. 01. 20. 19:01
Előzmény: #29870  Törölt felhasználó
#29871
"BC broki mai beírása ide? "
Bocsi, de nem találok semmit.

Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 18:37
Előzmény: #29868  tomalex
#29870
nagyrészt gyűjti valaki(k)
BC broki mai beírása ide?
persze voltak speka vételek is
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 18:31
Előzmény: #29867  Törölt felhasználó
#29869
kínos neked hogy belevettél s most ilyen láma kérdéseket teszel fel

automatatőzsdés
tomalex 2010. 01. 20. 18:29
Előzmény: #29864  Törölt felhasználó
#29868
Csak nekem van az az érzésem, hogy ezt rendesen gyüjti valaki? Legalábbis a kötéslista alapján. Én feljebbre várom a közeljövőben min 770-80, bár az amerikai pánik bekavarhat. Reggelig még sokminden változhat.
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 18:29
Előzmény: #29865  Törölt felhasználó
#29867
húzz már el innen
köszönöm a többiek nevében is
tigus7313 2010. 01. 20. 18:28
Előzmény: #29863  watson
#29866
mert csak az Arago az övé hivatalosan....
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 18:28
Előzmény: #29864  Törölt felhasználó
#29865
fiam ha csak a múltkori tanácsomat megfogadod akkor most nem lennél beragadva

Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 18:21
Előzmény: #29862  Törölt felhasználó
#29864
fárasztó vagy a személyeskedésekkel
keg phylaxiás porti ))
link
watson
watson 2010. 01. 20. 18:20
Előzmény: #29837  tigus7313
#29863
köszi tigus,
akkor az a kérdés hogy LT miért nem jelentett?
Arago<5%
Navik <5%
kit gondolsz még oda? elküldheted mailben is ;)
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 18:17
Előzmény: #29861  Törölt felhasználó
#29862
igen emlékszem a "más fórumon"
már akkor sem érteted a válságot
az orosz válságot meg az óvodában töltötted
Törölt felhasználó 2010. 01. 20. 18:14
Előzmény: #29859  tigus7313
#29861
köszi az még tényleg messze van.
mindenesetre 6xx vesszük tovább

mennyi az eszközértéke? ennél az árnál azért picit több..
az orosz válság idején erről anno sokat beszéltünk más fórumon

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek