Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
On-Line 2008. 08. 04. 15:42
Előzmény: #20499  Törölt felhasználó
#20500
örülhettek, ha egyáltalán 1500 fölött tud zárni
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 15:35
Előzmény: #20498  Törölt felhasználó
#20499
nem telhetetlenség csak elégedetlenség, hogy a valutamozgások kivételével szinte rendben mennek a rába dolgai mégis többet és egy GENESIS
ez elszomorít ezért várom már legalább 1600 fölé tartósan
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 15:33
Előzmény: #20497  TrendMan
#20498
Ne legyetek telhetetlenek. Egy nap alatt nem megyünk 1600 fölé. Kell hozzá pár kereskedés, de ott leszünk, az biztos...
TrendMan 2008. 08. 04. 15:27
Előzmény: #20496  Törölt felhasználó
#20497
Ez igaz.
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 15:25
Előzmény: #20495  Törölt felhasználó
#20496
igazán oda tehetnék a részvény árát ahová való!!!!!

min 1600 fölé
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 13:47
Előzmény: #20493  TrendMan
#20495
ez nem igaz trendman. mindkét esetben megindult felfelé a papír 5-10 %-ot, csak aztán jött egy beragadt tétel, trigon meg kitudja kicsoda és beverték az árat. szerintem mostanra ezek a tételek elfogytak...
tigus7313 2008. 08. 04. 13:24
Előzmény: #20488  Törölt felhasználó
#20494
Concorde várakozás:
árbevétel: 15,9 mrd
EBIDTA 915 M Ft
üzemi eredmény: 171 M Ft
opénzügyi eredmény: 3,2 mrd Ft
nettó eredmémy: 2,6 mrd Ft.

Évvégére 247-es EUR-t várnak, forint gyengüléssel árfolyam korrekcióra számítanak, fenntartják felülsúlyozás ajánlásukat.
TrendMan 2008. 08. 04. 12:17
Előzmény: #20492  Törölt felhasználó
#20493
Szép, szép, de én már az előző két alkalommal nadddon jól sikerült gyj. idején is itt ültem, és alig rezdült meg az árfolyam.
A Rába igen jól teljesít, de sajnos a medvével még így sem bír :-(
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 09:59
Előzmény: #20490  watson
#20492
megtörtént
watson
watson 2008. 08. 04. 09:58
Előzmény: #20490  watson
#20491
hopp Rába rally is megindult. Behúzta a Csepel :))) és biztos a baranyai Konzum tűzépen tankoltak :)))
watson
watson 2008. 08. 04. 09:52
Előzmény: #20489  watson
#20490
hamár a vételeket is hiába rakja be az ember, átvihetnénk az 1500-öt. ;)

A Napi is megírta "Hatalmas Rába-nyereség jöhet" ;)

meg hogy a Rába "szerdán, tőzsdezárás után teszi közzé gyorsjelentését."
addig már csak kettőt kell aludni :))
watson
watson 2008. 08. 04. 09:13
Előzmény: #20488  Törölt felhasználó
#20489
tipp, tigus EBITDA+, püi-
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 09:46
Előzmény: #20487  Noir
#20488
lehet tippelni, kinek lesz igaza:

tigus szerint q2:
Árbevétel: 16 mrd (bázis: 14,6 mrd)
Üzemi eredmény: 275 millió (bázis: 210 millió)
EBIDTA: 1.025 millió (bázis: 960 millió)
Pénzügyi ered: 3,5 mrd! (bázis: -72 millió)
Nettó eredmény: 2,9 mrd (bázis: 103 millió)

Féléves szinten az EBIDTA 2,4 mrd, realizált hedge-dzsel korrigálva viszont 2,9 mrd körül alakulhat.
Nettó eredmény (bár torzításokat tartalmaz) féléves szinten 3,6 mrd körül alakul.

Elemzők:
15970
944
181
2340
link

tigus tehát 100 misivel nagyobb ebitdat vár és 500 millával nagyobb net profitot.meglátjuk ki tippelt jobban...
Noir 2008. 08. 01. 19:55
Előzmény: #20482  Törölt felhasználó
#20487
Topk, így kerek, de ha nem funda alapo fektetsz be téyleg fölösleges az értékelésen vitatkozni.
Noir 2008. 08. 01. 19:51
Előzmény: #20481  Törölt felhasználó
#20486
Volt és lesz.
watson
watson 2008. 08. 01. 17:18
Előzmény: #20484  Törölt felhasználó
#20485
Szerintetek nincs alábecsülve 900-al a Q2 EBITDA?
Szerintem várakozások felett lesz.
Bár nem tiszta számomra hogy most a realizált hedge-eket hogyan veszi figyelembe (asszem sehogy), de ennél lényegesen többre gondolnék (pl. 1200 :) a Q4, Q1-ből és az elmúlt 2 évi negyedéves arányokból kiindulva.
Törölt felhasználó 2008. 08. 01. 16:43
Előzmény: #20483  watson
#20484
Gyerekek, ma a Rába outperformálta magyar piacot... :-)
Ilyen nem is emlékszem mikor volt utoljára.
Már úgy hozzá szoktam hogy csak akkor fel ha az OTP is, egyébként inkább be se kapcsold a monitort....

Ráadásul a Fotex is esett mint a kő, ránk meg volt némi halovány érdeklődés, akik a 1423-as aljról még 1457-en is hajlandóak voltak venni...

Igaz forgalom hurka, de az emelkedés igy inkább jó hír. Talán....
watson
watson 2008. 08. 01. 16:26
Előzmény: #20482  Törölt felhasználó
#20483
"A várakozások szerint EBITDA szinten a növekedés több mint 25%-os lehet"

Mondja az elemző, hogy ez szar, az szar az árbevétel meg az EBITDA piaci átlag felett hasít...

írigylem Topk-t, mert nekem meg a trendkövetés megy rohadt nehezen. Mindig bőven benne vagyunk a trendben mire eszmélek és már csak a morzsákból tudok csipegetni, de a kb 2 éves 6-7-800-as Rábámra még ilyen árfolyamnál sem panaszkodnék, annak ellenére hogy 2500-öt helyesebbnek látnék?

Szerintem tartható az a mondás hogy meg kell lépni azt a befektetést ahol a várható profit felével is elégedett lennél :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 01. 16:04
Előzmény: #20480  Noir
#20482
Noir,

"Az hogy mi a piaci vélemény szerintem másodlagos"

Mivel én alapvetően trendkövető vagyok, ezért nekem abszolút nem, de ez tényleg stílus kérdése. Én arra akarok kilyukadni, hogy a részvény piaci árfolyama nagyon sokáig és jelentősen eltérhet még attól a modelltől is amit pedig szinte tökéletesen raktak össze.

Tehát hiába tudtad pl. január elején hogy tegyük fel a Rába 2000-et ér, ha most mégis leesett 1500-ra. Ez egy bukó, akárhonnan is nézzük. Lehet hogy begyógyul, és 2 év múlva 4000 lesz, nem tudom. Fel kell tehát tenni a kérdést, hogy miért van a fundamentálisan helyesnek tartott ár alatt a papír és ez meddig maradhat így?

Blackstone: ha te private equity vagy akkor csak egy dolgod van, rakd jól össze a modelled. Ha jól csinálod pénzt fogsz keresni. Tehát természetesen van helye a fundamentális értékelésnek a világban - ebben soha nem kételkedtem. Azonban spekulánsként - ahol ugye nem te felügyeled a menedzsmentet, a hitelfelvételt, esetleges spin-offokat, stb. - ezeken kívül számos más ennél fontosabb tényező van. Vannak persze olyan fundamentációs befektetők (pénzügyi zseni?) akik megkeresik az olcsó papírokat, és évekig hajlandóak rajta ülni a többlethozamért. Én erre sem képes sem alkalmas nem vagyok. Lehet, hogy 5éves távon a fundamentális megközelítés sokkal jobban be fog jönni, de rövidebb távon (pár hónapos időtáv) szerintem szinte semmit sem ér.
Törölt felhasználó 2008. 08. 01. 15:55
Előzmény: #20480  Noir
#20481
és van Rábád???
:))))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek