Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nemoland 2015. 05. 07. 09:36
Előzmény: #87  szigma
#100
...az lesz a 'vicces', ha úgy lesz amint mondtam...az 'egyenlegegeztetés' szépen elhúzódik június 1.-el zárják aztán molyolnak még rajta, hogy mi van meg...ameddig akarnak...

közben a QKKA már elkezdi majd a kifizetéseket (ahitelből) az ügyfelei felé...mi meg állunk és nézünk miközben a vagyonunkhoz nem férünk hozzá...rossz esetben info se lesz róla mennyi és mi van meg belőle...

tehát akinek nincs meg 'semmije' (fiktív kötvényesek) azok hamarabb kapnak kártérítést, mint akiknek megvan a tulajdona csak zár alatt... totálisan inkorrekt...
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 09:35
Törölt hozzászólás
#99
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 09:30
Törölt hozzászólás
#98
nini55 2015. 05. 07. 08:49
Törölt hozzászólás
#97
csendben 2015. 05. 07. 08:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#96
itt a videó:

link
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 07:01
Törölt hozzászólás
#95
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 06:40
#94
Én egyenlőre várom az egyenlegközlőt !!!
detto71
detto71 2015. 05. 06. 22:16
Előzmény: #91  mr_oven
#93
Egy kérdésre válaszoltam. Abban nem szerepelt az ugyfelvagyon kiadása. Egyabkent tényeket közöltem.
Válaszolok neked is. Meg arról sem kaptunk egyenleget, hogy egyáltalán mi adható ki a részünkre, ez leghamarabb május vége. Mivel az ugyfelvagyon zarolva (nálatok is) addig meg felnem oldják nem is adható ki, hiába lesz meg hogy mi tudnak kiadni. Hogy miért zárolták, azt nem mondták meg. Egyébként törvénytelen. Hogy mikor oldják fel, azt sem tudják. 1 hét vagy 2 honap vagy a nyomozás vége ( fel év egy év) nem tudjuk.
csendben 2015. 05. 06. 22:07
Előzmény: #91  mr_oven
#92
az érdekes lesz!

A Hír TV Hír21 műsorában,egy riportban az hangzott el,hogy a KELER-nél szúrópróba szerűen ellenőrizték a B.C. rv.-ket. Az rv.-k mintegy 10%-a volt fellelhető a KELER nyilvántartása szerint!

Aligha fogják kiadni a nevesített rv.-ket...

Ha kiadnák,akkor mit adnak azoknak,akiknek "fiktív" rv.-i vannak?
Lesz ott még nagy balhé....

Lehet,ott is Q.kötvényes megoldás lesz,azt ugyan nem tudom,milyen árfolyamon?
(meg azt sem,ki fogja megfizetni?!)
mr_oven 2015. 05. 06. 22:00
Előzmény: #90  detto71
#91
Nem szólsz róla. Megkezdték az ügyfélvagyon kiadását ? Itt tények érdekelnek mindenkit.
detto71
detto71 2015. 05. 06. 21:38
Előzmény: #87  szigma
#90
nem akarok a ti ügyetekbe okos lenni, de leírom hogy van, mert a mi esetünk rátok ugyanúgy igaz. Segítségképpen írom.

Először is ha neked 6.1 Mft alatt van a portfóliód, akkor is érdemes beadni a felszámoló felé az igényedet, mert 1 Mft felett 6 mft-ig 10% önrész van és az neked kár ezért kérheted a felszámolótól az utólagos kártérítést.

Ha 6.1 Mft fekett van a portfóliód akkor egyértelmű hogy beadott a hitelezői igényedet, ezt nem kell magyarázni.

A rv-ket én bekerülési áron forintosítottam.

Nálunk a felszámoló felé beadandó lapon csak összeg szerepelt, beker áron számoltam át a rv értékét.

"Amúgy meg érdekes, hogy ha a határidős pozíciót zárták, annak a fedezete egyértelműen azonosítható, ha zárni tudták akkor a pozíció is megvolt, mégsem rendelkezhetek ezen pénzem felett! " igen ez érdekes észrevétel, na azt a pénzt elteszik ugyanúgy mint az osztalékokat.

A bánki erik által beadott tv javaslat pedig kiszélesíti az ügyfélvagyon tv-es ellopását.
detto71
detto71 2015. 05. 06. 21:27
Előzmény: #85  mr_oven
#89
jaj gyerekek, ami megjelenik bármilyen hivatalos oldalon hogy hogy zajlik a kártalanítás meg visszaosztás annak a 90% sincs úgy. Parasztvakítás a tömegek felé. Csak az tudja hogy a közelében sincs az igazságnak aki benne van.

BC ügyfél vagyok van alapja annak amit írok.
nini55 2015. 05. 06. 21:26
Törölt hozzászólás
#88
szigma 2015. 05. 06. 21:20
#87
Most akkor valaki foglalja már össze legyen szíves, hogy akinek részvénye, kp-je esetleg Quaestor által jegyzet befektetési alapja van arra elvileg a beva vonatkozik, akkor annak miért kell igényt benyújtani az elszámoló felé. Én eddig úgy gondoltam, hogy itt a beva áll helyt és nem a felszámolásból megmaradó vagyon. Most akkor rosszul gondolom?
Illetve aki részvényre vonatkozóan adná be az igényét az mi alapján határozza meg az értékét. Aznapi záróár vagy mi?
Amúgy meg érdekes, hogy ha a határidős pozíciót zárták, annak a fedezete egyértelműen azonosítható, ha zárni tudták akkor a pozíció is megvolt, mégsem rendelkezhetek ezen pénzem felett!
mr_oven 2015. 05. 06. 21:09
Előzmény: #85  mr_oven
#86
Ha már az 50 %-ot kiadná mert megvan, akkor a BEVA tudná fedezni a többit nekem.
mr_oven 2015. 05. 06. 21:07
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#85
Valami remény mégis van némi kp-re. A BC-nél így megy:

link

"A Buda-Cash-sel szembeni befektetői követelések mértékét a felszámoló levélben egyezteti minden ügyféllel. A fennálló ügyfélkövetelést csökkenti az az értékpapír és pénzállomány, ami a Buda-Cash számláin és az általa igénybe vett külső letétkezelők számláin fellelhető, és amit az ügyfeleknek a felszámoló fog kiadni. A Beva kártalanításának alapja a kiadott letétekkel csökkentett ügyfélkövetelés."
mr_oven 2015. 05. 06. 20:55
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
Ezért volt rossz, hogy még az utolsó nap is kikaptak 3,8 milliárdot
mr_oven 2015. 05. 06. 20:54
Előzmény: #81  BudFox
#83
2001-ben jól jöttem ki, addig a TVK megduplázódott, csak épp nem volt a brókernek egy db sem. A Beva fizetett kamattal.
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 20:48
Előzmény: #80  mr_oven
#82
Szerintem a pénz egyrészt nincs teljesen meg, másrészt BEVA kalap.
BudFox
BudFox 2015. 05. 06. 20:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Hát srácok nagyon bízom benne hogy megvan minden a cégnél még , a NEVEMEN :
OTP részvények, és 2 millió Ft készpénz.

-------------------

Ha ennek vége és jól záródik számunkra a történet, vagy legalábbis nem járunk olyan rosszul el kéne menni iszogatni, bulizni valahová a "keménymagnak", nem ? :D

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek