Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:19

politika - rendőrség  

Tűrhetetlen a rendőrök részéről megnyilvánuló brutalitás.

Egyszerűen szándékosan ráúszították a rendőrséget a békésen tüntetőkre. Orbánnak inkább népszavazást kellet volna kedeményezni, ennek a mocskos söpredéknek az eltávolítására.

Én eddig bírtam cérnával, de most már nálam is betelt a pohár.

Lassan el fognak szabadulni az indulatok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BuySell 2006. 10. 24. 09:47
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#280
LET te tegnap belekukkantottál a tévébe és láttad a "tűntetők" összetételét ?
Te is skinhead vagy azért véded őket ennyire ?

igen söpörje is el, ahogy Green mondta MORÁLISAN, mert mint ahogy írtam is a normális emberek nem fognak részegen randalírozni.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:46
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#279
Utazó

Lehet s valóban nagyon valószínű, hogy a Kossuth térre sokan igyekeztek oyanok, akik valóban békésen ünnepelni mentek volna. Sőt! Ki kell jelenteni, hogy a döntő többség ilyen volt.
A kérdés inkább az, hogy a rendőrségnek milyen eszközei lettek volna arra, hogy a békés megemlékezők mközé vegyülő provokátorokat kiemeljék a tömegből. Akik csak azért mentek volna oda pl. az un. Kossuth tériek, hogy a megjelent külföldi államférfiak előtt - az ünnepet figyelmen kívül hagyva, mint este a Felvonulási (Ötvenhatosok) terén - Gyurcsányt mocskolják.
Én meg erre szeretnék választ kapni.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:44
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#278
Örülnék, ha lenne aki vállalja a választ 9:38-as kérdésemre. (A hsz hosszú, de elég az utolsó mondatot is elolvasni.)
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:44
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#277
Egy tiszta hang?
"...söpörje is el ezt a csürhét amilyen gyorsan csak lehet..."

Greeeeen! Hát ide szorultál?

Egyébként jól látod!
A Hitlerjúgen és a Lenin fiúk között semmiféle különbség nincs! Minkettő (csak más) diktatúra eszköze!!!
Csak ma Magyarországon ezt még tagadják!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:41
Előzmény: #273  pampa
#276
azért kell hajnali 2 ora mert akkor vannak
a legkeveseben!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:40
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#275
Milyen kis békés beírás ez is.
mintha egy aranyos kis nyuszi írta volna esetét a (narancs)sárgarépával...

És miért nem változtattál címet?
Lehet, hogy mert nem vagy következetes?

A legbutábbak is tudják, hogy vannak csoportok, akik a céltól függetlenül verődnek minden csoporthoz ahol lehet balhé. De ezen kisebbségek miatt nem nevezném egységesen a teljes tömemet. És nem azt tartanám a mértékadónak!

Ez olyan, mintha meghallanád valakiről, hogy futballrajongó és te rögtön futballhuligánnak neveznéd azt, hiszen milyen elítélendő a futballhuliganizmus!

Így van, elítélendő az oknélküli erőszak, elítélendő az öncélú erőszak, legyen az karhatalmi vagy csoportos, vagy akár egyéni. De ha ütik a fejedet, megvétheted magadat. Ahol nem, az a diktatúra!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:40
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#274
conq még neked írok: léptem le.
pampa 2006. 10. 24. 09:39
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#273
Ha van közöttünk valaki aki ért hozzá,jó volna ha megmagyarázná szakmai alapon,hogy egy sátortábor tűzszerészeti átvizsgálásához miért a hajnali 2 óra a legideálisabb idő?
Mert az én megitélésem szerint ez okozta a bajt.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:39
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#272
Green!
Provokálnak haver. Ne ugorj be!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:39
Előzmény: #270  BuySell
#271
szia Buysell...márt azt hittem vmi bolondokháza topikba keverdtem....végre egy tiszta hang :) persze, én az elsöprést nem erőszakra értettem, hanem erkölcsi fölényre. de ezt a mogyiék nem fogják fel.. . Na részemről off a topik. ciao, jó tőzsdézést neked.

Amúgy ha én Lenin fiú vagyok yesterday, akkor te meg Hitlerjugend. gondolkozz már.
BuySell 2006. 10. 24. 09:37
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#270
Green jó reggelt, megint megy a huzavona? :)
csak az utolsó hozzászólást olvastam, de nagyon helyes, akinek elege van a rombolásból esténként söpörje is el ezt a csürhét amilyen gyorsan csak lehet.

De ilyen úgysem lesz mert a normális emberek nem fognak matt részegen az utcán lázadósdit játszani.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:35
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#269
Amit én (újságírói szemmel) láttam:
A dolog úgy kezdődött, hogy hétfő reggel lezárták a Kossuth tér teljes környékét, az összes melléktucát stb. Nem tüntetők elől, hanem az ünnepi megemlékezésre készülő emberek elől, nem részben, hanem teljesen. Ünnepélyesen felöltözött idős emberek, kisgyerekes családok, virággal jövő emberek álltak a 2 m magas vaskerítés előtt. Sok külföldről visszatért öreget is láttam (francia, amerikai, többen ottani családjukkal), akik 56-os halottaikért virágot akartak vinni a térre. Ahol 10-20 fő összeverődött (nem tüntetők, hanem az eseményekről beszélgető járókelők), azonnal megjelent a rendőrség, és oszlatni kezdte őket. 10-20 fős, civil ünneplőkből, köztük idősekből és gyerekekből álló csoportot is gumibottal vertek szét (Nádor utcánál), lsd. MTI képek.
Ez szerintetek rendben van? Mondhatjuk azt, hogy így igaz, mi a f@sznak mentek a Kossuth tér közelébe okt 23-án, egyáltalán, minek mentek utcára?

Eközben megjelentek valóban tüntetők is, akik összekeveredtek az ünnepléstől és a nemzeti ünneptől elzárt, döbbent járókelőkkel, ezeket is folyamatosan szorította ki a rendőrség (kb. 200 rohamosztogos) a Bajcsy -Zs. út felé. Az emberek ennek hatására kezdtek felháborodni és valóban tüntetni IS. Így indultak a Corvin közbe, miközben a tömeg - ismétlem, a Kossuth tér környékéről való kizavarás és a reggeli rendőri verekedés hatására - egyre nőtt, és menet közben valóban követelni kezdte az ÁVH-hoz hasonló terror megszüntetését és a kormányfő távozását.

A Kossuth téri állami megemlékezés után egyébként a lengyel diplomata delegáció csatlakozott a tüntetőkhöz? ünneplőkhöz?, és a Corvin közhöz vonult velük.

Du. 3. körül a Corvin közi megemlékezés után a kb. 20 ezres tömeg egyik része a Kossuth térre indult (a rendőrök reggel azt mondták, 2-ig lesz lezárva a tér, utána oda lehet menni!), másik része az Astoriához. A Kossuth térre igyekvő - ünneplőknek és tüntetőknek egyaránt nevezhető - embereket (kb. 10 ezer) valami miatt továbbra sem engedték be az egyébként már üres térre, hanem oszlatni kezdték (lőni kezdték könnygázgránátokkal). Ekkor már valóban bevadult a tömeg, és védekezni, dobálózni kezdtek, ekkor kötötték el azt a véletlenül épp az üres, lezárt téren kiállított, nyitott tankot.
Az Astoriánál eközben lezajlott a Fidesz-megemlékezés, az emberek a Himnuszok elénekelése után békésen hazaindultak. Ebbe a békés, százezres ünneplő tömegbe rontottak bele oldalról hirtelen a lovas rendőrök, beleszorították a Kossuth tér felől idehajtott tömeget, majd válogatás nélkül kardlapozni (!) kezdtek, és a Fidesz-ünnepségről hazainduló, ismétlem, BÉKÉS embereket: családokat, öregeket, kisgyerekeseket lőtték folyamatosan könnygázgránáttal, gumilövedékkel. A Rákóczi út szűk mellékutcáin (és a Síp u-bna álltam) a tömeg menekülni sem tudott, az utcán ütésektől vérző, zokogó, vagy csak könnyező, döbbenten menekülő emberek próbáltak rohanni.

Az esti "tüntetés" ebből jött létre, szemmelláthatóan spontán és döbbent tiltakozásként (lopások, betörések, gyújtogatások nélkül).

Megjegyzendő, hogy ahol nem voltak rendőrök (pl. Corvin köz, este a Hősök tere), ott nem volt semmiféle agresszív cselekmény sem az "ünnepelők", sem a "tüntetők" részéről. Úgy tűnik, erőszak és zavargás csak ott volt, ahová odamentek a rendőrük és elkezdték lőni (gránáttal) a tömeget.

És most kérem, írja ide, aki szerint ez: az ünnepelők délelőtti kizárása, megverése, délután az ellenzéki ünneplők (nem tüntetők) megkardlapozása és könnygázgránáttal ill. gumilövedékkel való lövése helyes, rendben lévő dolog.

Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:35
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#268
Micsoda???? Én haszonélvezője? Bruahahahaha
Inkább te lehetsz az, aki ismeri a beírásaid szájaízét.... .

Ez mi??? :

tegnapi "sajnálatos eseményekbe" keveredteket

LET:. én azokat nem bántom, és már megint CSÚSZTATSZ HAVER.... . (olvasd vissza kiket vádolok) Én a RANDALÍROZÓKAT és ZÚZOKAT ítéltem el, de ezt a mogyoró agyad nem képes felfogni???

Olvasd el kikről mit írtam a topickba egész este tegnap.. .

Veled amúgy meg nem kívánok vitázni, mert csúsztatsz, ami gennyes módszer. Szóval csak társalogj magaddal. Magad minősíted.

Elmegy a kedve az embernek az egész portfoliótól az ilyen érthetetlenek miatt.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:34
#267
Hagyjátok a fenébe Greenspamat! Nem kell lesüllyedni az ő szintjére! Nem kell lemenni mínuszba! Örüljünk, hogy van legalább egy ember, akinek tetszik, hogy rendőrállam van, és hogy sárba tiporják a demokratikus jogállami elveket. Kitűnő munkásőr vált volna belőle! Igazán sajnálhatja, hogy már elmúltak azok az idők, de ilyenkor Greenspam és társai legalább nosztalgiázhatnak. Szánalmas kis Lenin-fiúk...
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:34
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#266
1. nagyságrenddel nagyobb támogatottsága van mindkét szélső oldalnak!

2. A hazugságok a választások után derültek ki.

;). A diktatúra, ami a szélsőségeket felerősíti majd, még csak most következik.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:30
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#265
Nem értelek!
Nem törlöm ki?
Ha visszanézed a beírásokat te magad sem törlöd ki!

És miért baj az, ha a címben alkalmazom azt, ami elvárás egy címtől?

Aki ismert tudhat rólad mindent. Én itt csak azt látom, hogy szítod a tüzet, ellentüntetést akarsz, ahol a nagyobb tömeg elsöpri a kisebbet, a tegnapi "sajnálatos eseményekbe" keveredteket egységesen és becsmérlően kezeled.
Ráadásul tesezd mindezt úgy, hogy a romló forintnak haszonélvezője is lehetsz!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:22
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#264
És szerinted kik voltak? Nem látsz képeket, nem tudsz jelképeket bizonyos csoportosuláshoz társítani? Ezt a készséget már 2-3 éves gyerekek is tudják LET. Mit véded azokat, akik rombolnak , zúznak. Érthetetlen.

Nem következetes? Majd ha NICCKEL vkire azt írom amit a múltban élő baráunk, akkor írhatod, hogy nem vagyok következetes. Ne CSÚSZTASS HAVER!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:20
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#263
Egy kérdésre azért szeretnék választ kapni: amennyiben Magyarország - mint többen itt gondolják - radikális változást szeretne, akkor az ilyen változás igéretét zászlajukra tűző pártok és egyéb szervezetek miért nem kapnak nagyobb támogatást a választásokon a 0,0001%-nál???
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:19
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#262
Te sem neveztél meg egy embert, hanem sokat.
De ha már ilyen komolytalan a védekezésed, akkor leírható, hogy kritikusod sem nevezett meg téged, csak felhasználói becenevedet.

Nem az a baj, hogy ez a váleményed, hanem az, hogy nem vagy következetes. Nyugodtam adj hangot véleményednek akkor is, ha az nem pozitív és akár egy, akár több emberre vonatkozik. Még lehet!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:18
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#261
Jaj LET. Ez olyan, mint a TV-s interjúkban, amikor a riporter kérdez vmit, az alany meg mondja a betanultat... .

Aki engem ismer, tudja hogy nálam békésebb ember nincs.

De ez téged, LET elítél, hogy folyamatosan kopírozod a nevem a címekbe, vagy nem törlöd ki. Én név szerint nem szóltam le senkit, és fenntartom véleményem a randalírozókról. Ennyi. És már untat ez tényleg. Magyarázkodjon az aki kukákat dönt, rombol és zúz és akik őket támogatja ENNYI.

Topik gazda

szabi78
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek