Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:19

politika - rendőrség  

Tűrhetetlen a rendőrök részéről megnyilvánuló brutalitás.

Egyszerűen szándékosan ráúszították a rendőrséget a békésen tüntetőkre. Orbánnak inkább népszavazást kellet volna kedeményezni, ennek a mocskos söpredéknek az eltávolítására.

Én eddig bírtam cérnával, de most már nálam is betelt a pohár.

Lassan el fognak szabadulni az indulatok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 08:56
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600


A megkérdezettek többsége elítéli az október 23-i ünnep megzavarását, mert "az évfordulón együtt kellett volna ünnepelnie az országnak" - derül ki a Népszabadságban közzétett Medián-felmérésből, amelyet hatszáz fő telefonos megkérdezésével végeztek.

A válaszadók 25 százaléka gondolta úgy, hogy "nem csoda" az indulatok elszabadulása, hiszen éppen "'56 szelleme vitte utcára az embereket".

A közvélemény megosztott abban a kérdésben, hogy milyen volt a rendőrök fellépése a tüntetőkkel szemben.

A megkérdezettek 43 százaléka szerint megfelelő határozottsággal, 38 százaléka szerint túlságosan agresszívan léptek fel.

Hét-hét százalék véli úgy, hogy a rendőrök nem voltak elég határozottak, illetve a rendőröknek nem is kellett volna fellépniük a tüntetőkkel szemben.

A többség továbbra is úgy véli, hogy Gyurcsánynak le kellene mondania, bár az ezt helyeslők száma két hét alatt 56 százalékról 48 százalékra csökkent."
Index

Lám-lám!
Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 08:43
Előzmény: #432  BuySell
#599
Bizony, voltak (és sokan még hatalomközelében vannak ma is), akik még a 80-as években is megmagyarázták a tüntetések szétverését.

És ha elvonatkoztatunk, akkor láthatjuk, hogy még a mai törvények szerint is szétverhetőek voltak azok a tüntetések, mint ahogyan 56-ban is használahattak fegyvert a rendőrök, ÁVÓ-sok, katonák, az akkori törvények szerint.

Igen, ha a törvény szövegét nézzük akkor jogszerű volt az 56-os és azt követő valamennyi karhatalmi fellépés.
(És bizony, sok esetben még a mai törvények szerint is jogos volt a fellépés.)

Változott a világ? NEM. Most újrajátszuk a 40-es évek végét!!!
(Első jele az lesz, amikor korlátozni fogják a gyülekezési jogot, ami alapvetően alkotmányellenes, hiszen az alkotmány korlátok és bejelentési kötelezettség nélkül biztosítja azt, míg az aktuális hatalom saját érdekeit figyelembe véve, korlátozza hamarosan.)

Tegnap gyurcsány kimondta: a demokrácia gyakorlásának joga négyévenként két nap. Nem több!!!

___________________________________
És ne feledjük:
1949. évi XX. tv.
"55. § (1) A Magyar Népköztársaság a dolgozók érdekeinek megfelelően biztosítja a szólásszabadságot, a sajtószabadságot, a gyülekezési szabadságot.

(2) Az állam e jogok érvényesítésére a dolgozók rendelkezésére bocsátja a szükséges anyagi eszközöket."

Törölt felhasználó 2006. 10. 25. 08:28
Előzmény: #460  Törölt felhasználó
#598
Ez volt a parancs, így a buta rendőröktől nem vártam mást.

De attól még tisztességtelen és sok esetben indokolatlan és törvénytelen volt a fellépésük.

Mit tehettek volna?

A törvények betartása mellett, a leghumánusabb módon végrehajtani a talán sok esetben oktalan parancsot.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 23:14
#597
"�Ne hal meg az, ki milliókra költi
Dús élte kincsét, ámbár napja múl
Hanem lerázván, ami benne földi,
Egy éltető eszmévé finomúl,
Mely fennmarad, s nőttön nő tiszta fénye,
Amint időben, térben távozik;
Melyhez tekint fel az utód erénye:
Óhajt, remél, hisz és imádkozik."

Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 23:11
#596
... mert csak a gyáva engedi süllyeszteni magát, midőn a bátor még a halállal is szembeszáll, mivel nemzeti élet nélkül ocsmány pálya a rideg élet; és eképp a magyarnak is ha magyar, a férfiúnak is ha férfiú, és azért mert magyar, mert férfiú, veszni, vagy meg kell menteni fajtáját, a magyarságot, ha szívvérét kellene is áruba bocsátani bár"
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 23:03
Előzmény: #594  Törölt felhasználó
#595
Nem a sok politizálás, hanem a szorgalmas munka, amely alapját adja a boldogabb kifejlődésnek
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:59
Előzmény: #592  Törölt felhasználó
#594
A médiának sincs könnyű dolga, aki nem vmelyik párt szócsöve. Miről akarsz olvasni? Győzikéről, vagy Kiszel Tündéről. Az emberek mindig is sokat politizáltak. Most ezt az igényt elégítik ki.

A többin gondolkodom holnapig.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:57
#593
Széchenyi István imájából: �Mindenható Isten, hallgasd meg mindennapi imámat. Töltsed meg szívemet angyali szeretettel irántad, hazám, embertársaim és honfiaim iránt. Világosíts meg egy kerub lángszellemével, erős eszével. Engedj a jövőbe pillantanom, a jónak magvát a gonosztól megkülönböztetnem. Add tudtomra, mit tegyek, hogy egykor neked a reám bízott tőkével beszámolhassak. Gondolkozni és' dolgozni akarok éjjelnappal egész életemen át. Vidd sikerre, ami jó; tipord el csirájában azt, aminek rossz gyümölcse lehetne. Nyújtsd segítségedet, hogy minden heves indulatot elnyomhassak magamban. Engedd, hogy igaz lelki alázattal tekintsek mindenre a világban, és fogjak hozzá mindenhez. Imám ne csak szóban, ha nem tetteimben is megnyilvánulhasson, és bocsáttathassék szüntelenül a világba. Ámen."
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:47
Előzmény: #584  BuySell
#592
a kollektív alkalmatlanság sajnos fennáll.
Az az igazság ha éjjel-nappal főttsonkával ,főtttojással , friss házikenyérrel, zöldhagymával tömnének, azt is megutálnám.
Itt viszont szarral tömnek , hiába mondom hogy kösz, nem kérek belőle.
És hogy ki töm?
Az információ átadó közeg, a média.
Szidjuk a politikusokat (megérdemlik), de ne feledjük a média felelősségét.
Súlyosan átpolitizálja hétköznapjainkat.
Létezik szerintetek még egy ország a Földön, ahol ha bármely napszakban bekapcsolsz egy Tv-t, rádiót, kezedbe veszel egy újságot, dől a politikai demagógia és meg akarnak győzni valakinek a gonoszságáról valakinek az igazáról.

Szerintem az első lépés a véleményformáló értelmiség felszólítása a valós feladatukra, a független tájékoztatásra, és az aktuálpolitikai tartalom elfogadható szint alá csökkentésére.

Nívós színvonalas munkát várnék el a média minden szereplőjétől.
Ha nem tudják mi az ,akkor szereljenek fel egy nagy (sajnos nagyon nagy) lavórt a háztetejükre és figyeljék a BBC adásait.

Ha ez megvan (vagyis megtanulták) mi is az a színvonalas munka, akkor a következő lépés hogy plántálják bele az emberekbe a politikai széljárástól független nemzeti önbecsülést, hazaszeretetet.
Szeretnék egy olyan Magyarországon élni ahol ha egy piros-fehér-zöld melegítőben kimegy egy fiatal az utcára vagy kirak valaki egy nemzeti színű zászlót akkor nem a MIÉP, OV, vagy a magyarkodás jut az emberek eszébe. (ez még nagyon messze van, min. egy emberöltő)

Talán most vagyunk a gödör alján, ebben annyi a jó hogy innen csak felfele mehetünk.

Összefoglalva:
A társtettes a média .
Ha "Ő" nem ilyen lenne , amilyen akkor a belpolitika sem olyan lenne amilyen.
Ha a közvetítő közeg nem partner a színvonaltalanságban akkor lehetnek akármilyen kutyaütő politikusaink változtatniuk kell, mert közvetítő közeg hiányában nem jön át a fals üzenetük.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:45
#591
Mert a magyarság nem pusztult el leveretvén, hanem lélekben fölemelkedett, végre igazi, összetartó s az alapvetõ dolgokban egységes nemzetté vált, s az önzõ politikai csatározások lehetõségétõl megfosztva a költészetével, zenéjével, erkölcsi nagyságával vált ismét példaképpé Európának keleti és nyugati felén egyaránt.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:37
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
és még valami, az érdekes kuruc info nevezetű weboldalról:

kell az a símaszk a rendőrökre:

"Mint ismeretes, az újságírót és a jobbikos politikust tegnap vette őrizetbe az ámokfutó rendőrség. Főszerkesztőnket kézsérülésekkel szállították a Gyorskocsi utcából a János kórházba, onnan pedig vissza, Novák Elődöt pedig megverték Gyurcsány droidjai.

Részletes információkkal később szolgálunk, annyit azonban bátran megígérhetünk: a rájuk kezet emelő senkiháziaknak egyetlen nyugodt perce sem lesz hátralévő életük során.

"
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:34
Előzmény: #588  Törölt felhasználó
#589
a bezsélgetés egyébként az én olvasatomban a végefelé elkezdett hasonlítnai arra hogy midnig is kezdeni kéne.

jó éjszakát az uraknak!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:25
Előzmény: #582  Törölt felhasználó
#588
Sir george, ez jó volt :DDDDDDDD
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:25
Előzmény: #579  Törölt felhasználó
#587
globus valószínű tényleg oskan szeretnék ,hogy az egész garnitura eltünjön, és ez jó is lenne, de egy politikus az ismertségéből, sőt továbbmenve az emberek szimpátiájából él, úgy választják meg stb. erre ment rá midnkét oldal, ígértek volna mindent , továbbmenve meg is tették a szimpátiáért amely lételemük.

kik azok a fiatalok akik ismeretlenül, tudnának szimpátiát szerezni, és felhagyva a mostani igérgetés osztogatás politikájával, az emberek számára unszimpatikus dolgokat csinálni, akkor mindki azt huhogná ennél még a gyurcsány is jobb volt.

Valahogy a politikusokat mentesyíteni kéne ezalól a nyomás alól, akkor tudnának talán érdemi muinkát végezni, mint ahogy pl. egy vállalatnál, nem kell hogy senki szeresse pl az igazgatót, a léyneg ,hogy jó munkát végezzen, azt hiogy midenki útálja tölkmidegy mert a tualjdonosnak az ügyfeleknek az a léyneg mi hogy működik, ez egy politikusnál nem így van.
BuySell 2006. 10. 24. 22:24
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#586
koi ezeket honnan másolod be?
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:23
#585
Éppígy kísérleti léleknek nevezhetném a legnagyobb magyar lelket. Mintha egy nagy pszihológiai kísérletre szemelte volna ki őt a sors. A kérdés izgató: hogyan bírja egy ember egy nemzet megteremtésének felelősségét? S egyáltalában: hogyan bírja a politikai cselekedet felelősségét? S mit jelent a politikai cselekedet? Széchenyi élete mélyein szenvedte végig ezeket a kérdéseket, amiket más államférfiú legfeljebb elméletileg tesz föl magának. Mit jelent változtatni, s micsoda veszélyekkel jár, föloldani csak egyetlen szemét is a szimbolikus Harisnyának, melyről a Hitel beszél, s mely amaz egyetlen szem nyomán talán egészen fölbomlik... Aki boldogítani akar, nem tehet-e épp ezzel gyógyíthatatlanul boldogtalanná? Szabad-e rombolni a bizonytalan építésért? De másrészt szabad-e állni hagyni, ami összedőlhet, vagy ráépíteni a rozoga alapra? Mi jobb, tűrni a meglévő rosszat, vagy kockáztatni a még rosszabbat? Cselekedet és tétlenség, egyforma veszély lehet. A tétlenség is cselekedet! Ki találhatja meg itt a bizonyosságot? S nem bűnös-e, aki bizonyosság nélkül cselekszik, vagy nem cselekszik? Ki oldja meg valaha ezt a dilemmát? Ha a bűnt az okozott baj méri, nem kell-e a legjobb szándékú politikusra nagyobb irtózattal tekinteni, mint a vérszopó szörnyetegre, akitől minden kitellik? Soha nem volt szörnyűbb ez a kérdés, mint ma. Mondják, a politikust a siker igazolja. De ki fogja megrendelni a sikert? S hogyan fog vezekelni a cselekvés embere, a felelősség merész vállalója, ha a siker elmarad?
BuySell 2006. 10. 24. 22:21
Előzmény: #582  Törölt felhasználó
#584
akkor legyen itt a téma ! :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:21
Előzmény: #582  Törölt felhasználó
#583
:-))))))))))))))))))) kirakom a falra:-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:19
Előzmény: #579  Törölt felhasználó
#582
na, holnap is lesz nap,
a Gyurcsány-csomag nem mindig hangzik rosszul. pl. a börtönőr szájából:
"Gyuururcsány! Csomaaag!"
jóccakát
SirGeorge
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:19
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#581
SirGeorge: Ok.

Egyébként az a baj, hogy itt és sok máshol osztja egymást a két oldal hívei, és ebben ki is merül a dolog. Azok meg ott a parlamentben nagyon is orulnek ennek. Addig sem az ő kollektív(!) alkalmatlanságuk a téma.
BuySell 2006. 10. 24. 22:18
Előzmény: #578  BuySell
#580
SIR,

a rövidebben azért gondolkodtam el, mert tegyük fel mivan ha tényleg van egy hazúg kormányunk aki tévútra vezeti az országot és eltitkolja a valóságot Szóval ha ilyen tényleg lenne akkor azt mondjuk csak 2 évig tehesse.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:17
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#579
Nekem a barátaim döntő része értelmiségi, diplomás emberek, mint pl én, ez egyálatalán nem fontos, csak azért irtam, hogy igy pozicionálni tudtok.

Sokat politizálunk, de vhol kurvára elegunk vana mostani politkai garniturából.

Mszp-ből, Fideszből is.
Szerintem sokan gondolják igy.

Uj generáció kellene, OVI is, GYF is, Ibolya is a régi lemez, begyepesedett és ujitásra képtelen emberek, megélhetési emberek...
Az szdsz, kdnp pedig egy igazi bázis nélkuli parazita pártok, vicc.

BuySell 2006. 10. 24. 22:16
Előzmény: #575  BuySell
#578
jgy, annyira ismerem amennyit a sajtóból megisemerhetem. Mondjuk csak azt bármelyik oldal bármit mond azt fenntartásokkal kezelem és nem hiszem el kapásból.
próbálom objektívan szemlélni a dolgokat amennyire lehet, és próbálom az ok-okozati rendszert megtalálni a dolgok között.

100% sose tudom megtenni mivel nem ismerem személyesen a politikusokat és nem is veszek részt egyik párt munkásságában sem.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:14
Előzmény: #562  BuySell
#577
buysell,
a rövidebbnek mi értelme, mire belesüppednének a fotelba, már rághatnák is a ceruza végét valami jó kampányszövegen,
hossssszabbat! hát csak egy költségvetés 3 év (1 év tervezés, 1 év végrehajtás, 1 év elszámolás), hát akkor egy reformhoz hány év kell, miránk pedig folyamatos reform vár
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:13
#576
Ekként adatott meg neki, mint talán senki másnak, hogy a magyarságot kívülről is és belülről is átélje. Az ő számára magyar volta különös élmény és dráma lett. Egyformán volt hazájára nézve a nacionalizmus tudatos megteremtője és a sodrába került áldozat. Más, rendes nemzet gyermeke, alig tapasztalhatta volna így ki, a saját lelkének teherbírásán a nemzeti “komplexum" végleteit és egész skáláját. Óh, boldog népek, akiknél a hazafi érzés magától értődő, szinte öntudatlan, s aránylag veszélytelen! A magyarban ez az érzés mindig többé-kevésbé “komplexum" volt. A magyar speciális eset, melynek elemzése különös tanulságokat tárhat föl, mint a patológia lélektana. Néha valósággal úgy gondolok a magyarra, mintha valami “kísérleti nép" volna a történelemben. S Széchenyi István talán épp abban is a “legnagyobb magyar", hogy a kísérlet az ő testén-lelkén adódott a legizgatóbban: szellemi adottságainál s külső körülményeinél fogva.
BuySell 2006. 10. 24. 22:13
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#575
jonas az nem megy. az előző kormánynak is el kell mondania mit tervez a következő 4 évre. Aki nem kap nyílvánosságot az olyan mintha nem is lenne, lásd kis pártok
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:12
Előzmény: #567  BuySell
#574
buysell akkor modhatni te ismered mindkét oldalt?

ezért tudsz objektíven írni.

Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:11
#573
- Mit ér az ember, ha magyar? - kérdezte Ady Endre. De nem ő először, s nem ő utoljára. Azt mondhatnám: az egész magyar történelem ezt kérdezi. Amit Ady versével, szavaival, ugyanazt kérdezte Széchenyi egész életével. Nincs még egy élet, mely oly ellenállhatatlanul veti föl a “magyarság és emberség" viszonyának problémáját." Frázis-e a “végzetes magyarság"? Széchenyire nézve csöppet sem frázis: számára a magyarság valóságos végzet és átok
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:11
Előzmény: #562  BuySell
#572
A 4 éves ciklusokkal nincs baj.Lehessen ujra választani az előző kormány is.De az aktuális kórmánynak nem engedném,hogy kampányoljon,hiszen nekik 4 évük volt arra,hogy megmutassák,mennyire jó a programjuk!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:11
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#571
földhözragadt
plíz, csak itt ebben a fórumban 21:05,
sok más fórumban sok más beírásom (pl. "politika és társadalom ahogy én látom"-ban okt.14),
figyelj
BuySell 2006. 10. 24. 22:11
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#570
nem kondícionált, mivel ahhoz sem tartozom.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:10
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#569
Igen a jó öreg erőspista, büszkék is lehetünk azért valamire :)

Na de nem akaro kviccet csinálni az esetedből.

Érdekes dolog, hogy a bőrt jobban csípi mint an yálkahártyákat. nem szeretnék iylet szippantani.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:10
Előzmény: #567  BuySell
#568
Vagy téged pont a másik oldal kondícionált. Sosem tudhatod:-)
BuySell 2006. 10. 24. 22:09
Előzmény: #564  BuySell
#567
folyamatosan kondícionálták az embereket az ellenállásra... szerencsére én időben eszméltem, és már nem tartozom közéjük.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:08
Előzmény: #562  BuySell
#566
Szerintem az időintervallum mindegy. Legyenek visszahívhatóak a képviselők, és ne legyenek listás helyek. Aki nem tetszik, azt szépen visszarángatják az eke mellé a szavazói, és küldenének mást helyette.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:08
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#565
jgy

Szem
Arcbőr
Száj
Torok..:)

De a leges legkemányebb könnygáz, amiből majdnem botrány is lett ( sajnos azt is megtapasztaltam), az az Oktogon környékén kilött patronok voltak, még néhány hete.
Az nagyon kemény volt, ki se birtam nyitni a szemem percekig, arcom meg égett mint a rongy. Abban biztos erősPista volt..:)
BuySell 2006. 10. 24. 22:07
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#564
Globus, én ezt főleg OVI munkásságának tudom be, Horn idején Orbán még nem volt. Legalábbis még nem volt miniszterelnök.

a tömegek igazi spannolása 2002-ben a vereségükkel (azaz már inkább az akkori választási kampányban) kezdődött amikor elkezdték firtatni a választási csalást. Ami akkor kezdődött az most csapódik le.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:06
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#563
globus,
akkor gondolkodj el pl. azon, hogy 40 évig cuculizmus, tüntetés szinte sehol (56ot hagyjuk már kit érdekel), jönnek a nyolcvanas évek és visznek mindent, tüntetés sehol (márc15i futóversenyeket hagyjuk), új törvények, kerekasztal, 90es választás, tüntetés sehol,
AZTÁN Antall kormány, taxisblokád,
pácsimu?
BuySell 2006. 10. 24. 22:05
Előzmény: #558  Törölt felhasználó
#562
SirGeorge, ezen már magam is gondolkodtam, de végülis nem tudtam eldönteni hogy inkább rövidebb vagy inkább hosszabb időre kellene e választani.. továbbá azt sem tudtam eldönteni hogy kell e az hogy valaki újraválasztható legyen.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:03
Előzmény: #543  Törölt felhasználó
#561
SirGeorge: Eljöhet még az az idő, mikor majd neked nem tetszik valami, esetleg gyülekezni szeretnél.
Szívesen megnéznélek a búzatábla közepén a kis táblácskáddal.
Vagy ha neked minden mindegy, az is egy álláspont.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:03
Előzmény: #551  Törölt felhasználó
#560
Egy valamin gondolkozok napok óta.

fontos: se mszp, se fidesz tag nem vagyok, a szememben minden politikus és minden párt az alja a társadalomnak.

Forrong mostanában a magyar, utcára is vonul, pillanatok alatt több tizezer ember örjöng, főleg Gyurcsány miatt.

Ennyire megosztó lenne?? Tányleg nemtom a választ.

1994-ben Horn Gyufa idején, mikor agyonverték a forintot, bevezették a bokros csomagot, szétlopták az országot...stb..stb.
Akkor senki nem háborodott fel, senki nem ment ki az utcára, nem volt ennyire feszult az ország.

Erre meg jön Harry Potter az ország pedig örjöng, amint szikrát kap. Ezt nem értem.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:02
Előzmény: #550  Törölt felhasználó
#559
Az igaz "hazafi"!!!!!!!!!!!!!OV!Hajrá magyarország!Nevetséges!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:01
Előzmény: #548  BuySell
#558
buy-sell,
de mi ennek az oka? mert a fideszesek nem akarják elfogadni a választási eredményt, mert azt hiszik, hogy majd újra választásokat csinálnak mindjárt, 4 év egyébként is úgy elszalad, és az utolsó 1 év már kell a kampányra, hogy lehet így megreformálni a reformokat? meggondolandó lenne, hosszabb időre választani, nem?
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:01
Előzmény: #551  Törölt felhasználó
#557
és ha osztályoznod kéne a szemre orra a torokra a tüdőre vagy mire a legerősebb?

Nem tudtma, hogy nincs ittohn ovi.

nem hiányzik, csak jó lenne ha nem bohóckodna az ellenzék többi részével ,hogyha felveszi a fizetését, amit am unkáért kap.
BuySell 2006. 10. 24. 22:01
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#556
Jonás én magasról teszek rá hogy mennyibe került a traktora, egyszerűen csak vegyék figyelembe mások akaratát.

A budapesti lakosok miért nem kapnak sehol fórumot??? ahol elmondhatnák hogy mostmár NYUGALMAT AKARNAK!!! vigyék a francba máshova a traktoraikat
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 22:00
#555
A magyar történelemben, a hétköznapok történéseiben, a történelem hétköznapjaiban mindig voltak idegen szívű magyarok és magyar szívq idegenek. Ha valaki törzsökös magyarnak vallja magát, de csak magyarkodik, nem magyarabb, mint a lélekben is teljesen magyarrá vált idegen eredetű magyar. A legnagyobb magyar Széchenyi István mondta: "nem elég az ételt paprikázni ahhoz, hogy valaki magyar legyen", Széchenyi azt a kritikát is megfogalmazta "a magyarnak mindenkori s most is legnagyobb ellensége- maga a magyar. A magyarság nem a test nem a vér, hanem a lélek kérdése.
BuySell 2006. 10. 24. 21:59
Előzmény: #552  BuySell
#554
névtelen
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:58
Előzmény: #548  BuySell
#553
Jönnek a 20-30 milkás traktorjaikkal tüntetni!
Vérlázitó!
BuySell 2006. 10. 24. 21:58
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#552
foldhozragadt ja én is éppen ezt mondom, ott nem menne a magamutogatás... ott csak "névetelen hősök" lennének :))
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:58
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#551
Kurvára csíp, ha surun kap el, akkor a legrosszabb,mert be is nyeled ami eléggé marja a torkod.
Nekem az orrom is vérzett, de ez már az én specialitásom, ha kifujom akkor is vérzik..:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:57
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#550
jgy: Olvass híreket. Strasbourgban volt. link

Ha annyira hiányzik, akkor meg költözz melléjük.:-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:57
#549
Tehetség, forradalmi lendület, majd széthúzás a jövő lehetőségeinek gyarló szétforgácsolása.
Ez a mi magyar sorsunk!
BuySell 2006. 10. 24. 21:56
Előzmény: #545  Törölt felhasználó
#548
SirGeorge pontosan, nem szabad veszélyeztetni a városban azokat akik nem kívánnak részt venni az egészben.

Másik jó gyülekezési helyszín lehetne például azoknak a gazdáknak a földje akik 1000 trakort terveznek rászabadítani éppen Budapestre. Mi lenne ha tartanánk egy népszavazást inkább arról hogy a budapestiek szeretnék e ezt. Marha könnyű vidékről az ittenieket akadályozni, magasról sz.rnak a többi emberre.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:56
#547
gróf Apponyi Albert mondta:
"Gyenge nemzet az, amely nem az egész népet foglalja magába, és csürhe had az a nép, amely nem tömörül eszmevilágában egy nemzetté"
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:55
Előzmény: #539  BuySell
#546
BuySell: :-)

Dehát ott a kutya sem figyelne rájuk, és a tüntetés célja a figyelemfelkeltés.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:52
Előzmény: #542  Törölt felhasználó
#545
globus komolyna kiváncsi vagyok, miylen volt a könnygáz, azt mondták paprika alapú, miylen tüneteket okozott?
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:52
Előzmény: #539  BuySell
#544
Reméljük nem lesz másik helyszin,nem lesz zavargás,nem lesz semmi ma este,éjjel!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:52
Előzmény: #538  BuySell
#543
buysell,
végre kimondtad, ez-az, a gyülekezési törvényben sürgősen ki kell mondani, BELTERÜLETEN nem lehet gyülekezni,
csakis külterületen, de vonalas-infrastuktúrától (vasút, közút, rézsút, tejút) is csak meghatározott távolságra (minimum 1 km-re benn a mezőn) és ott is csak kis csoportokban, mint az őzikék, na!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:51
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#542
Nekem a könnygázzal sincs semmi bajom tényleg, elötte mindig szolnak a rendőrök, tányleg el lehet kerulni, futni kell és kész.
Vki ha balhézni akar , akkor tegye.

Hétfőn nekem csak a gumilövedékkel voltbajom, nem volt arányban a tuntetés méretével és hangulatával.

Még vmi.
A könnygáznak van még egy hatása, aki kap belöle, abban azonnal kialakul egy ellenségkép,és ez duzzasztja fel sokszor a tömeget.
BuySell 2006. 10. 24. 21:50
Előzmény: #539  BuySell
#541
amolyan dzsungelharc ... csak az kevésbbé látványos és exhibicionista
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:49
Előzmény: #538  BuySell
#540
bejár egyátlalán viktor a parlamentbe? mert már nagyon rég láttam.

Komolyan dolgozhatna már egy keveset, nehogy megeröltesse magát, de azért leglaább bejárhatna.
BuySell 2006. 10. 24. 21:48
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#539
foldhozragadt én javasoltam, de persze a Debrecenieknek sem szeretnék rosszat, így hát javasolhatom valamelyik városszéli erdőt. Ott még kommandósabb is lenne a fíling
BuySell 2006. 10. 24. 21:47
Előzmény: #533  Törölt felhasználó
#538
Ilyen szempontból már az is hatalamas felelőtlenség hogy egy város BELTERÜLETÉN bármilyen gyülekezést engedélyeznek, hiszen ha elfajul akkor az ártatlanok fogják meginni a levét.

Orbán szerintem nagyonis tisztában volt a veszéllyel, de csakazértis bele szervezi a város közepébe a gyűlését. mert az annyira marha fontos volt hogy pont ott mondja el a beszédét.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:46
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#537
Igazed van,de az aug.20.-i eset valóban váratlanul érhette az embereket.
Erre sajnos számitani lehetett!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:44
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#536
Protokoll, persze tudom én is. Csak erre találhatnának másik helyet. Mint ahogyan vki a tüntetőknek is javasolta Debrecent a nap folyamán.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:43
Előzmény: #533  Törölt felhasználó
#535
jonasjozsef

Utolag kurva okos az ember, leparkoltam a nyugatinál ( bajcsi mellett), mert a fiam imádja názni a zászlőkat, nem is gondoltam hogy percek alatt feltunhet egy tömeg.
Ezt bizonyitando: kocsival közlekedtem, tehát semmi nyoma nem volt annak, hogy vmi lenne, semmi nem volt lezárva.

Ezentul ne menjunk soha unnepelni emberek közé????

amint láttam hogy gáz lehet felélltam és mentem, még a könygáz elött. Utána pedig percek alatt elkezdtek a rendőrök lövöldözni.
Semmi értelme nem volt.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:41
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#534
Ennek szabályai vannak!
Protokoll!
Ezt nem gyf találta ki.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:39
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#533
Kontroll??? :)

két helikopter, több száz könnygázgránát, több ezer rendőr, minden utca lezárva, csak az Astoria felé lehetett menni...:)))))

Ennyi kontroll mellé GUMILÖVEDÉK KELL JÓEMBER????????????????

szerinted véletlen volt??? Ott voltam, akart a halál arra menni, vicc és szánalom a mai rendőrség.
Ártatlanul köpködtem a könnygázt, és az orrom vére is eleredt töle.
EZ NEM KONTROLL???

Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:38
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#532
:-) Szerintem az az 56 hülye is behúzott nyakkal ülte végig az egészet, és alig várta, hogy hazamehessen.
Akkor meg minek. A meghívottak között szerintem volt olyan is amelyik előtte azt se tudta hol van Magyarország.

De ott van a Bush látogatás. Az amerikaiak fele hülye texasi parasztnak tartja. Ez miatt a hülye gyerek miatt bénították meg a fél várost mikor itt volt.

A nagy emberek történelmet csinálnak a kamerák előtt. Nevetséges.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:37
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#531
Globusz.Én nem mentem sehova a családdal,mert számitottam erre az egészre!
Én azt gondolom,hogy a rendőrök a dolgukat végezték.
Ezeket a rendőröket erre képezték ki!Nekik ez a dolguk.
Sajnálom,hogy ilyesmibe keveredtél a gyerekeddel.
Remélem nem lett semmi bajotok,de azt is remélem,hogy tanultál az esetből,és jövöre okt.23.-án nem mész sehova,főleg gyerekkel.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:35
#530
hányszor fogja még a magyar ezt az utat megjárni????

a szabadság eszméje még mindig él benünk????

de most a félelem elnyomja benünk!

de ha majd betelik a pohár akkor, ujra szabadság lesz!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:35
Előzmény: #527  Törölt felhasználó
#529
Igen érthető a felháborodásod globus!

rossz helyen rossz időben voltak néhányan.

A rendőrség nem mérlegelhet ilyen esetben mégis azt hiszem.
Mert akkor a vandálok, a békés embereket, pajzsként használva hadakoznának.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:33
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#528
Így viszont nem lehet kontroll alatt tartani azt ami a tüntetésen történik. Eddig sem továbbra sem. Nem lesz meg a bizalom a rendőrök felé. Az is ellenük fordul majd aki egyébként nem ért egyet a tüntetéssel.
Még lehet sakkozni. De szerintem már nem sokáig.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:32
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#527
Buysell

Félre ne érts!! Aki szándékosan nekimegy a rendőrnek az kalkulálja be az ellencsapást ami gumilövedék is lehet.

De vaktában tömegbe löni, amikor jol tudják a rendőrök hogy nagyon sok "ártatlan" lehet az utcákon, akkor erre csak azt mondom, hogy aki a parancsot kiadta AZ EGY IGAZI PERVERZ ÁLLAT!!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:31
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#526
Ugyan már!Ezt te sem gondolod komolyan!
BuySell 2006. 10. 24. 21:29
Előzmény: #522  BuySell
#525
saru remélem nézed hogy az örökhagyóknak mi a véleménye az örökösökről
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:29
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#524
Jónásjózsi!
Kádáréknak rendzett vadászatok jutnak eszembe erről.

Nincs olyan előjoga semmilyen hatalomnak, hogy megfossza az embereket a méltó megemlékezéstől, hacsak nem diktatúra van.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:29
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#523
OK

Akkor elmagyarázom: maga gumilövedék halálos sebet is ejthet ha szerencsétlenul talál el vkit.

SZERINTED BUDAPEST KÖZEPÉN A RENDŐR EZT FELFOGTA???????
AZT GONDOLTA HOGY MINDENKI BUNÖZŐ ÉS MINDENKI TUNTETŐ????
HA NEM FOGTA FEL AKKOR EZ A RENDŐR LEGKÖZELEBB BALTÁVAL FOGJA SZÉTVÁGNI A FEJED VAGY AKÁRKIÉT, MERT NEM VOLT NÁLA GUMI.

Megismétlem: rengeteg ott rekedt ember volt, rengeteg éppen arra sétáló ember aki éppen kereste a kiutat, mint én a gyerekemmel.
SAJNOS A SELEJT MEGY RENDŐRNEK, EZT LÁTHATTUK.

Szerinted a könnygáz mellé az kelett???
Az egyik legerősebb könnygázt használták megint.
Ugyanmár, aki ott volt tapasztalta a rendőrök fölényét, nem kellett ahhoz megvakitani vkit és életveszélyes sérulést okozni senkinek.

BuySell 2006. 10. 24. 21:27
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
akit érdekel azmost láthat VALÓDI 56-osokat és hallhatja a véleményüket az ATV-n
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:24
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#521
malév a rendőrök símaszkban visszatérő téma, szerintem pszichológiai hatása is van a rendbontókra, DE amikor a régebbi ügyekben előálított gyanusítottakat elítélő bírák névsorát közszemlére tették, az egy gusztustalan dolog volt, ezek a rendőrök ugyanolyan emberek mint mi ,csak épp am unkájuakt végezték mint a bíroók is a békés emberek védelmében, ellenben a vandálokkal. az oldalon ahol közzétették a bírók neveit, fgényképes adatbázist akartak létrehozni tlaán meg is csinálják.

egyszerűáen am unkájukat végezték, megértem ,hogy eltakarják az arcukat iylen szempontból is.

nem csak a bíróságokon megy szerintem a videók elemzése hanem alsóbb krökben is ahol szintén megnézik amguknak , kit is kell madj "elkapni"
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:23
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#520
Foldhozradagt.A Kossuth teret a meghivott vendégek biztonsága érdekében kellett kiüriteni!
A vendégek békésen,jöttek el megemlékezni 56-ról,az ö biztonságukért az ország felel!
Semmi más nem hiányzott volna már,csak az,hogy a meghivott vendégeket esetleg veszélybe sodorják a tüntetők!
Na akkor lettün volna hetekig a CNN főoldalán!Érted az összefüggést?
BuySell 2006. 10. 24. 21:23
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#519
foldhozragadt : aki a parancsot kiadta megnézhetted volna most az ATV-n, és választ kaptál volna kérdéseidre
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:21
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#518
jgy: Én megértem a rendőrök lelkiállapotát. Be vannak szarva, másrészt végre kiélhetik magukat. Ott lóg a fegyver az oldalukon (sokaknál az a hímvessző meghosszabbítása), de nem használhatják csak a lőtéren. Hát ezért mentek rendőrnek?

Reggel hallgattam a hírtv-n egy fickót (szakértő, XX éves tapasztalattal), és teljesen másként vélekedett, mint amik történtek.

Egyébként nem a rendőr a hibás, mert csak parancsot teljesít, hanem aki a parancsot kiadta.
BuySell 2006. 10. 24. 21:20
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#517
amennyiben a környéken laksz nem szóltam
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:19
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#516
globus lőttél valaha? nem olyan könnyű néha még egy álló célpontot sem eltalálni.

a rendőr aki bemutatta a puskát azt mondta célzott lövésről nem lehet beszéln ia gumilövedék esetében, másrészről a tüntető mit csinál, rohangál, lehajol követ vesz fel, barikád mögé bújik, fedezékbe húzódik, majd felugrik és dobál, hol a fejmagasság?

BuySell 2006. 10. 24. 21:19
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#515
globus csodálom a bátorságodat és vakmerőségedet hogy a kisgyerekedet bevitted a közepébe... én a margitszigetre szerettem volna kimenni (Budáról) de inkább nem indultam el mert nem akartam semmibe belekeveredni, vagy hogy a kiszámíthatatlanul mozgó tömeg elkapjon.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:17
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#514
Némely videó szerint fejmagasságban és célzottan.
Mármint a gumis lövöldözés.
Ja és majd elfelejtettem: Símaszkban. Ahogy nyugatabbra szokás a terrorelhárító osztagoknál.
Mert valljuk be kemény helyzet volt. Sok tízezer terrorista gyanús ember.
Itt bármi lehetett volna.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:15
Előzmény: #510  tgytoki
#513
tgytoki ez baromi jó meglátás.

mindennek van határa, kérdéses mondjuk ohgy hol és ki szabja meg őket.

földhözragadt, fegyverek előkerülhetnek nagyon gyorsan sajnos, egy rohamrendőrnek nincs ideje, és kimodnhatjuk azt hiszem hogy lelkiállapota sdme mérlegelni, ha nem engedelmeskedi ka felszólításnak akkor rendbontó.

a rendőrök állnak, parancsot teljesítenek, megdobják kővel a helyén marad mert ez a parancs, megdobják megint, egy kollégáját leszúrják, egy máűsiakt mellőle visznek el a mentők, mert fejbevágták egy macskakővel, sajnos egyenes következménye, hogy mikor elengedik őket, elkapják az első útba esőt és törlseztenek, ugyanezet teszi ka tüntetők is.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:13
Előzmény: #510  tgytoki
#512
tgyoki: Ezzel esetleg szembesítenéd a parlamenti képviselőinket is, mikor visszaélnek a mentelmi joggal? Vagy a tankönyvkiadó ügy...
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:13
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#511
Jonasjozsef

Könnygáz, vizágyu, gumibot: OK. hát legyen.
DE GUMILÖVEDÉK FEJMAGASSÁGBAN????

Hulye az és alkalmatlan az a rendőr aki vágtában lövöldöz, senki és semmi nem indokolta hogy lövöldözzenek.
Én a másfél éves gyerekemmel sétáltam a bajcsin, gondolhatod hogy nem tuntetni mentem. Ultunk egy kávézóban nem messze a nyugatitól, kb 1500-2000 ember vonult el mellettunk, zászlót lengetve, trombitálva,
Nagyon kevesen voltak, mögöttuk már rendesen jottek az autok, maga a normális forgalom, nyoma se volt feszult hangulatnak.

Én csak azért nem mentem el, mert nem tudtam kiállni a kocsival, egyik pillanatről a másikra ( kb 10-15) perc bukknat fel tömeg és jutott el a nyugatiig.
TÖBBSÉGE AZ UTACAI FORGALOMNAK CSAK NÁZELŐDŐ VOLT, MINT PL. ÉN, AKART A FENE TUNTETNI!!!!!!

Erre a rendőrök, ahelyett hogy elengedték volna felvonulást a nyugatin keresztul,( ismétlem: teljesen nyugodtan haladtak, mindenféle korosztály) teljesen érthetetlen módon kordont álltak, és két perc mulva össze-vissza elkezdtek lövöldözni gumilövedéket és könygázgránátokat, mindenkire.

Nagyon buta döntés volt, aki ezt a parancsot kiadta az alkalmatlan a posztjára. DE MIT IS VÁRUNK MERT UGYE KÉT FÉLE EMBER VAN:

A RENDŐR ÉS AZ AKI TOVÁBBTANUL A 8 ÁLTALÁNOS UTÁN!!!!
tgytoki 2006. 10. 24. 21:10
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#510
nehogymár az legyen a demokrácia hogy mindenki azt csinál amit akar.szerintem az inkább anarchia
BuySell 2006. 10. 24. 21:10
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#509
tényleg ahelyett hogy összetnnék a két kis kezüket hogy hál' istennek nem kell egy idegen ország megszálló hadserege ellen harcolni, nem ők nem nekik lázadás és forradalom kell még akkoris ha semmi célja nincs.

ilyen az emberi természet, ha nincs háború majd csinálunk magunknak...barmok.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:08
Előzmény: #504  Törölt felhasználó
#508
"a rendőrök szemszögéből pedig háttal állt, és lehetett volna nála egy pisztoly, vagy egy gránát is."

Olyan sok gránátot és pisztolyt foglaltak le aznap, hogy bennem is az vetődött fel elsőként, mér nem rúgja már le valaki, mielőtt megfordul és legolyószórózza rendünk felszentelt őreit...
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:05
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#507
Ja, és természetesen a mesterlövészeké:-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:05
Előzmény: #504  Törölt felhasználó
#506
ami itt történt
szégyellem magam
ami itt történt
Közép-Európa másik arca, a groteszk
ez a megemlékezés emlékezetes marad, micsoda élő utcai performansz, na ezt csinálják utánunk a nagy kulturnemzetek, tank és barikád, tömeg és lövések, ’56 LIVE
ami itt történt
perverz Kelet-Európa
56! bolsevikok a hatalomban, hazudnak nappal, hazudnak éjjel, az országgyűlési választásokat elcsalják, az ország válságban, erkölcsileg (fúj, le merem írni), szellemileg, sőt, Böszme letérdepel, hatalom a dolgozó népé, ja, a nyaka közé,
ami itt történt
itt arcátlanság, elvetemültség, vihogás,
ott kiábrándultság, igénytelenség, közöny,
egyesülnek a NIHILben
ez történik itt
jön! jön! jön! hamarosan a FOLYTATÁS
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:05
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#505
Jónásjózsi,

A kossuth téren sem volt senki, mert ez a megemlékezés csak a kormány és a meghívott vezetők joga azon a helyen. Remélem érted az összefüggést...
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:02
Előzmény: #500  Törölt felhasználó
#504
globus

20:30 környékén láttma ezt a jelenetet , már akkor biztos volt ,hogy ez mint a tank, egy ikon lesz:

"sokan fognak biztosan példálózni a fekete pólós láthatóan nem skinhead, és nem vandál sráccal ,aki hátulról kapott fejrugás után a földön is kapott még.

Nos intézkedő rendőröknek hátat fordítva álldogált egy oiylan helyen, ahol felszólítás után normális ember nem tartózkodhatott volna, hanem fejvesztve menekül, a srác valószínű túlságosan jogállami volt és ott állok ahol akarok, jogom van hozzá felkiáltátssal ottmaradt.

a rendőrök szemszögéből pedig háttal állt, és lehetett volna nála egy pisztoly, vagy egy gránát is.
"
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:01
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#503
Ott nem fiatal,nem idős volt,hanem tüntetők voltak,akik jogellenes dolgot müveltek,amit a rendőrségnek meg kellett akadályozni!
Még egy gondolat.
Az ellenzék(fidesz)az MTV székház megtámadásakor elmarasztalta a rendőrséget,hogy nem volt elég hatékony a fellépésük.
Most,hogy hatékonyan,és határozottan lépett fel a rendőrség,most túlkapásról beszélnek!
Kiváncsi vagyok,a "királyi rendőrség",hogy oldotta volna meg ezt a feledatot?
BuySell 2006. 10. 24. 21:00
Előzmény: #501  Törölt felhasználó
#502
okés !
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:59
Előzmény: #478  BuySell
#501
BuySell: no probl, és így már érthetőbb. Számomra az első tulzott általánosításnak tűnt, amit sajnos a rendőrök is elkövettek. Ezért lovagoltam a témán. Részemről a dolog lezárva.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:59
Előzmény: #493  BuySell
#500
Sorszámot kellene tenni a rendörök hátára,
így egyértelmuen be lehetne azonositani, ha utolag vizsgálat van, és nem kellene általánositani.

Igy ki lehetne szurni az olyan primitiv köcsög nagyonbuta igazi paraszt rendört, aki este szerepelt a TV2-ben.

TV2 esti musor.
Egyit demonstráló miután közelednek a rendörök, el kezd teljesen nyugodtan kisétálni az egyik mellákutca felöl, balhé se volt ott, mindezt háttal a rendőröknek semmiféle irritáló viselkedéssel.

HÁTULRÓL !!!!!!! ODASZALADT EGY RENDŐR A SRÁCHOZ ÉS FEJBERUGJA, ERRE A TÖBBI RENDŐR MEG UTI VÁGJA!!!

BÜDÖS PRIMITIV !!! AZ ILYENEK MIATT ÉS A KORRUPT KÖZLEKEDÉSI RENDŐRÖK MIATT UTÁLJA MINDENKI A RENDŐRÖKET.
EZÉRT ESIK JÓL MEGDOBÁLNI ŐKET....
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:57
Előzmény: #498  BuySell
#499
igen
BuySell 2006. 10. 24. 20:55
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#498
jgy én tegnap este olvastam az indexen : ezt már este 0-1 óra között írták, és az Erzsébet hídi barikádra vonatkozik, tehát a konkrét rendbontókra.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:55
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#497
bár ők hamar eltüntek, éjjel már tényleg más volt a helyzet.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:54
Előzmény: #495  BuySell
#496
buy ez a 17 év megalapozott kokrét tény? mert látni lehetett azért "tisztességben" megőszült idősebb embereket is.
BuySell 2006. 10. 24. 20:52
Előzmény: #493  BuySell
#495
és miért van vajon az hogy a rendbontók átlag életkora 17 év?
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:52
Előzmény: #493  BuySell
#494
Tehát aki ott mardadt,azt jogosan oszlatták a rendőrök?
BuySell 2006. 10. 24. 20:48
Előzmény: #491  Törölt felhasználó
#493
igen, hangosbeszélőn mindenkinek egyértelműen tudatára adták hogy hagyják abba a jogsértő tevékenységet és oszoljanak szét. SŐT azt is megmondták nekik hogy mi fog történni ha ezt nem teszik.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:47
Előzmény: #488  pampa
#492
a nép nem kiabál, nem tör zúz. a csőcselék viszont igen.

legtöbb erőszakot elítélő gyurcsányt ugyanúgy elítéli. de a jog az jog, joga nemcsak a gyülekezőknek van.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:46
Előzmény: #479  Törölt felhasználó
#491
Nézve a tv-k összefoglalóit,a rendörség az oszlatást úgy kezdte,hogy felszólitotta a tömeget,szüntessék meg a törvény ellenes megmozdulást,ha nem teszik,feloszlatják a tömeget!Tehát,aki esetleg azt hitte,hogy búcsúban van,és "csak"nézelődik,tisztában lehetett vele,hogy rossz időben,rossz helyen van!Ha pedig mégsem ment el,számolnia kellett azzal,hogy a jogellenes magatartása miatt oszlatni fogják a rendőrök!
BuySell 2006. 10. 24. 20:46
Előzmény: #489  BuySell
#490
pampa ezt a következtetést miből sikerült leszűrni, vagy egyszercsak rájöttél magadtól?
BuySell 2006. 10. 24. 20:45
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#489
malev, feltételezem nem csakúgy odasétáltak a tárgyaidhoz és minden ok nélkül elkezdték ütni őket.

és azok az emberek pedig akik egyes egyedül szembemennek a rendőrsorfallal nyílvánvaló exhibícionizmusból és provokatív jelleggel, ne csodálkozzon hogy letarolják. Vállalja a tetteivel járó felelősséget ls következményeit
pampa 2006. 10. 24. 20:44
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#488
Most akkor aki azt kiabálja,hogy éljen Gyurcsány az a nép..
Aki pedig azt- vesszen Gyurcsány az a csőcselék?
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:43
Előzmény: #481  BuySell
#487
Teljesen mindegy. Ütni kellett. Ki-ki helyzet volt. A mi demokráciánk rendőrségének pedig mindig éberen kell őrködnie.
De kinézetből ítélve vlmi terrorista cselekményt akarta elkövetni: dolgozó nép sérelmére. Azonnal ütni kellett. A haza és a demokrácia forgott veszélyben. De nem tudtak túljárni a bátor HŐSÖK eszén.
BuySell 2006. 10. 24. 20:42
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#486
eszmefuttatásként párhuzamot vonhatunk a nyílvánvaló tompultságát az emberek éberségének és veszélyérzetének azzal hogy a TV-ből napi 24 órán keresztül a erőszakot sugározzák nekik. Annyira elfásítja az embereket a sok erőszak, hogy később már csak arra eszmélnek amikor a fejükbe állt a gumilövedék... mert nem tudják felmérni a veszélyt!!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:39
Előzmény: #479  Törölt felhasználó
#485
Malév.Az én faterom nem kapott lángost,mert nem volt ott,no meg azért,mert nem kellett muteromat védenie,mert ő sem volt ott!Érted az összefüggést?
BuySell 2006. 10. 24. 20:39
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#484
lehet hogy most demagóg vagyok, de az ember az állatkertben sem mászik be a gorilla ketrecbe csak azért mert miért ne?, mert számol a veszéllyel. Úgylátszik nyugdíjasaink és egyéb honfitársaink nem tudják felmérni a felszerelt felhergelt rohamrendőrök veszélyét.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:36
Előzmény: #481  BuySell
#483
furcsa kérdés, illetve ,sokan fognak biztosan példálózni a fekete pólós láthatóan nem skinhead, és nem vandál sráccal ,aki hátulról kapott fejrugás után a földön is kapott még.

Nos intézkedő rendőröknek hátat fordítva álldogált egy oiylan helyen, ahol felszólítás után normális ember nem tartózkodhatott volna, hanem fejvesztve menekül, a srác valószínű túlságosan jogállami volt és ott állok ahol akarok, jogom van hozzá felkiáltátssal ottmaradt.

a rendőrök szemszögéből pedig háttal állt, és lehetett volna nála egy pisztoly, vagy egy gránát is.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:36
Előzmény: #480  Törölt felhasználó
#482
Milyen kezekben?Hiszen ezek "forradalmárok"voltak!Ez ez öröm "ittas"forradalom!Ilyen emberekkel!
BuySell 2006. 10. 24. 20:33
Előzmény: #480  Törölt felhasználó
#481
malev csak kérdezem, hogy nem tudod az 50 éves tárgyak mit kerestek az első sorban a rohamrendőrök előtt ?

Topik gazda

szabi78
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek