Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 10. 27. 14:01
Előzmény: #4319  Törölt felhasználó
#4320
Nem mérvadó, hogy a nyugatiak kit néznek le. Mindenkinek a saját portáján kell (először) rendet teremteni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 27. 13:21
Előzmény: #4318  Törölt felhasználó
#4319
úgy bizony :)
valahogy ettől féltem... akármit is szeretne elérni, nem mindegy, hogy hogyan teszi azt... csodálkozunk, hogy a magyarokat lenézik a nyugatiak???

link
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 12:32
Előzmény: #4317  Törölt felhasználó
#4318
Rá se ránts, egyre többen viselkednek állat módjára. Földgolyóbis-szerte.
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 12:29
Előzmény: #4315  Törölt felhasználó
#4317
mint mondtam, gazdasági szempontból néztem a dolgokat...

amúgy: a kommunizmus leegyszerűsítve, hogy mindenki egyenlő, minden közös... alapjában véve elég idealista felfogás...

de, az emberi tényezőkkel nem lehet előre számolni, mint hatalomvágy, kapzsiság, irígység, gyűlölet, stb... itt van elrontva minden, hogy emberek vagyunk...
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 12:08
Előzmény: #4315  Törölt felhasználó
#4316
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 12:05
Előzmény: #4314  Törölt felhasználó
#4315
A tienanmen-téri "emberarcú" kommunizmus. Vagy a Lhászában sorban felakasztott tibeti buddhista szerzetesek... "ami hellyel közel rámutat, hogy lehet ezt másképp is..."
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 11:59
Előzmény: #4312  tokos.
#4314
hát igen, mára már eléggé elfrerdültek a dolgok a nagyvilágban... igazad van a meglátásokban...

de itt nem az a lényeg, hogy mennyire van kommunizmus. mindenki egy picit a saját képére formálja a dolgokat...

Azon ment a vita,hogy maga a kommunizmus az okozója, hogy most Mo itt tart, ahol tart. Én csak felhoztam egy ellenpéldát, ami hellyel közel rámutat, hogy lehet ezt másképp is...
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 11:56
Előzmény: #4311  Törölt felhasználó
#4313
Konkrétan a kommunizmusról beszéltem, mint a történelem legnagyobb és legmélyebb zsákutcájáról. Nem lehet és nem is szabad "megmagyarázni" a kommunizmust, mint ideológiát. Mindenki ismeri, mindenkinek kötelessége ismernie annak valós arcát.
tokos. 2009. 10. 26. 11:50
Előzmény: #4303  Törölt felhasználó
#4312
Na ez azért így erős. A kínai kommunizmusnak nem sok köze van a miénkhez.

Kicsit majd bogarássz utána, hogy mondjuk milyen a kínai szociális ellátórendszer, és az a fenékig tejfel kommunizmus mekkora jövedelmeket jelent a kínai átlagnak. Érdemes lenne kipróbálnod annyiból megélni.
Aztán az sem teljesen lényegtelen, hogy a kínai tulajdonviszonyok sem egyeznek a mi korábbi tulajdonviszonyainkkal, nem elsősorban azért, mert jelentős a szerepe a magántulajdonnak, hanem azért, mert azok is elsődlegesen külföldről települtek be magas szintű technológiával stb.

Igazából nem vagyok biztos abban, hogy Kínára a kommunista állam a megfelelő jelző, nem sok köze van a mi fogalmaink (vagy akár Marx fogalmai) szerinti kommunizmushoz, kétségtelenül egypárti diktatúra van, de valószínűleg ez az egyetlen hasonlóság.
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 11:44
Előzmény: #4310  Törölt felhasználó
#4311
Ebben teljesen igazad van. Én csak annyit mondok, hogy nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a rendszerben volt a hiba. Vagy CSAK a rendszerben...

Mutass egy olyan rendszert a történelemben, amelyik még sosem bukott el... nem nagyon van. Legtöbben a demokráciára esküdöznek. Magyarországon demokrácia van, mégsem tetszik sokmindenkinek. Akkor mi a megoldás????

Ami neked jó, a szomszédnak nem, ami a szomszédnak jó, az neked nem... Olyan nincs hogy mindenkinek jó legyen, mert akkor már az lenne régóta mindenhol....
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 11:18
Előzmény: #4309  Törölt felhasználó
#4310
Úgy gondolod, ahogy akarod. Szíved joga.
Bár szerintem a csau-féle román v. honecker-féle kelet-német (lehetne hosszasan sorolni Pol-Pot v. Kim-Ir-Szen...) kommunizmus is egy tőröl fakad, azonos ideológiai emlőkböl táplálkozott/ik.
Ergo, nem "csak" azzal volt gond, amelyik nálunk regnált anno.
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 11:07
Előzmény: #4308  Törölt felhasználó
#4309
a tényekkel nem lehet vitatkozni... azt gondolom, hogy nem magával a kommunizmussal van a gond, hanem ahogyan az történetesen nálunk lezaljott...

az érzelmi vonal viszont eléggé szubjektív, így azzal meg értelme nincs vitatkozni... úgy gondolom
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 10:49
Előzmény: #4307  Törölt felhasználó
#4308
Hmmm...
"Érdekes" szemszögből vizsgálod ezt a "komcsik vannak hatalmon" c. eseménysort.
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 10:37
Előzmény: #4306  Törölt felhasználó
#4307
Arról volt szó, hogy szerinted annak köszönhető Magyarország lemaradása, h 45 évig komcsik voltak hatalmon.

Nos Kínában is 45 éve legalább komcsik vannak hatalmon, és korántsem lehet őket lemaradottnak nevezni.

Most akkor a kommunizmusban van a hiba? nem hinném...
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 10:24
Előzmény: #4305  Törölt felhasználó
#4306
A kommunizmus "áldásos" tevékenységéről, annak "befogadó és elfogadó" természetéről próbáltam (láthatóan szerény sikerrel) értekezni...
(Érdekes Kínát és Hazánkat a haszonszerzés érdekében lefolytatott "hadakozás" kapcsán párhuzamba állítani.)
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 10:19
Előzmény: #4304  Törölt felhasználó
#4305
"mondjuk a leigázott tibetiektől, vagy az 1000 szám kivégzett ujgúroktól, stb. stb.) "

ezeknek nincs köze gazdasági dolgokhoz...

a magyarok soha nem igáztak le senkit? nem hadakoztak haszonszerzés céljából??? dehogynem...
nem értem miért kevered a két dolgot, mikor semmi köze egymáshoz.
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 10:15
Előzmény: #4303  Törölt felhasználó
#4304
"még mindig azt mondom" : ezt azért az átlag kínaiaktól is meg kellene kérdezni, hogy milyen volt az elmúlt 45 évük... (mondjuk a leigázott tibetiektől, vagy az 1000 szám kivégzett ujgúroktól, stb. stb.)
Vagy nekünk milyen volt a módszerváltást megelőző 45 évünk...
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 10:11
Előzmény: #4302  Törölt felhasználó
#4303
még midníg azt mondom: Kínában elég jól megvannak a kommunizmusból. Világ vezető gazdasága lettek gyakorlatilag kb az imént említett 45 év alatt....
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 10:08
Előzmény: #4301  Törölt felhasználó
#4302
Ja.
Meg, ha történetesen nem maradnak 45 évig "ideiglenesen" a nyakunkon a bolsevikok (és a helyi talpnyalóik).
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 09:56
Előzmény: #4299  matgab
#4301
Egyszer volt olyan, hogy Osztrák-Magyar-Monarchia...
Nyugodtan gondolj bele, hogy tán Budapest is hasonlóan kultúrált lehetne.... ha nem minden úgy történik, ahogy történt...

Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 09:42
Előzmény: #4299  matgab
#4300
Kiváló írás. A nagy lendületedben észre sem vetted, hogy ez a szöveg a hozzád hasonló itteni tipikus felháborodó írások paródiája. Azok valóságtartalma is sokszor ennyi.
matgab 2009. 10. 26. 09:24
Előzmény: #4298  tokos.
#4299
A hétvégén voltam Bécsben. Ott akkora válság van, hogy ne tudjátok meg!

Az ottani derék polgároknak már nincs pénzük festékszóró spray-kre sem, mert nincsenek a falak összefirkálva.

Azonkívül arra gondolok, hogy nagyon nagyon magas lehet a gáz ára, mert egyik sem otthon ül a fűtött lakásában, hanem mindenki fűtött kávézókba menekül, legalábbis én a 6. kávézóban tudtam csak úgy helyet találni, hogy azt mondtam, hogy innen már tényleg nem megyek tovább és kabátban odaálltam egy olyan asztalhoz kb. 2 méterre, akik már megittak megettek mindent és kb. így is 10 percig kellett rájuk várni, mire feladták jó melegben lévő pozicióikat...

Valószínűleg óriási a munkanélküliség is, mert 3 kis pincérlány próbálta kiszolgálni ezt a kb. 30 asztalt de felvettek melléjük szánalomból egy török vendégmunkást is, aki az asztalokat törölgette (tehát nem a pincérlány intézi el egy suhintással az asztaltisztogatást, hanem arra egy külön embert vettek fel, gondolom elő van írva, hogy csökkenteni kell a munkanélküliek számát, ezért csinálják így).

A hajléktalanok és az ázsiai menekültek meg -gondolom a társadalom lecsúszott rétege, akiknek már egy kávéra sincs pénzük- tömegével rohamozzák meg a táskaboltokat. A legnagyobb tömeg egy olyan boltban volt, ahova nem írták ki az árakat, gondolom amolyan amennyit adsz érte, annyiért viheted akció volt (érdekes, hogy ott a fogyasztóvédelmi főfelügyelőséget nem láttam ezért bírságolni!), valami Vutton Lajos bolt volt...Szegény csórikám, tökre megesett rajtuk a szívem...

Mondjuk becsületükre legyen mondva, a háziakat továbbra is rendben tartják, a vakolatok még nem omladoznak úgy, mint bizony sajnos a mi világvárosunkban...
tokos. 2009. 10. 26. 08:20
Előzmény: #4297  Törölt felhasználó
#4298
Pedig nem olyan bonyolult dolog ez.

Egyszer majd próbálj meg darabokra szedni egy motort, aztán meg összerakni, melyik megy könnyebben. Feltéve, ha sikerül egyáltalán elérni a kiindulási állapotot, mert azért egy-két alkatrész a legjobbaknál is ki szokott maradni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#4297
Eszembe jutott az öreg székelyről szóló vicc, aki egy gerendát farag, és több ízben kérdezgetik, hogy mi lesz belőle. Az öreg nem válaszol, csak farag, a fa meg egyre kisebb. A kérdés sokadik ismétlésénél kifakad: "Hát mi lenne? Fogpiszkáló, ha el nem ba...om!"

Szóval hogy is gondolta ezt a Kósa? Ha egyszer szerinte eddig az erdőben cétalanul tévelygett az ellen, és ha még a Nagyerdő felé is két pont közt a legrövidebb út az egyenes, akkor miért is lesz a "kifele" út legalább olyan hosszú, mint befele?
Ráadásul azt se tudják merre kellene menni (ha az eltévedést már jó előre számításba kell venni)?

Egy másik lehetséges értelmezés forrása egy régi találóskérdés: Meddig lehet az erdőbe befele menni? A válasz ugye a "A közepéig, mert onnan már kifele megyünk." Azaz csak így tovább, hisz arra a legrövidebb. Esetleg arra gondolt, hogy a kerek erdő közepéről mindegy merre indulsz, ugyanannyi az út kifele.? Vagy nem is vagyunk az erdő közepén? Esetleg nem is erdőben vagyunk?

Sok a talány Magas tetszésindexű Józan paraszteszű Lajos kijelentései körül. Iránytűt neki, meg GPS-t!
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 16:24
Törölt hozzászólás
#4296
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 15:04
Előzmény: #4293  Phylaxa
#4295
Szép és mély, emberi és természeti élményekben gazdag utat kívánok neked.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 15:03
Előzmény: #4292  Phylaxa
#4294
Igazából persze a KSH-ban megvannak a teljes és részletes eredeti adatsorok megfelelő sokdimenziós "kockákba" rendezve, és ad is a KSH ezekből az giénylő által tetszőlegesen paraméterezett lekérdezésnek megfelelő eredményeket is, csak az már fizetős kategória. Végül is évi jónéhány milliárdba kerül e rendszer fenntartása, üzemeltetése és folytonos táplálása. Még azt is mondhatnád, miért nem állampolgári jog ehhez ingyen hozzáférni, de ha így lenne, akkor feltehetően 20-30 szoros költségvetés kellene nekik, hisz ingyen lenne igény bőven. Ráadásul ugyanezen adatokból igen sok piackutatási és egyéb info levonható, sőt sokszor ezen részletes adatok speciális elemzései alapozzák meg a kormány tárgyalási pozícióját, amit nagyon nem lenne célszerű (mert igen sokba fájna) gyengíteni. Így itt kénytelenek vagyunk beérni az ingyen (valljuk be azért elég gazdagon) lehulló morzsákkal.
Phylaxa 2009. 10. 23. 12:07
Előzmény: #4288  Törölt felhasználó
#4293
Ez tényleg alátámasztja amit még a suliban tanultunk annak idején. Ezért is olyan kanyargósak az alföldi utak. Tiszta rallyország. Csak azért mert a telekhatárokat be kellett tartani. Senki sem ment bele kompromisszumba, inkább többet utazott. Úgy tervezem, hogy észak-nyugat felől közelítem majd Erdélyt és akkor a Bereg sem marad ki és délnyugatra jövök vissza. Biztosan szép út lesz. Köszi az infót!!!
Phylaxa 2009. 10. 23. 11:48
Előzmény: #4289  Törölt felhasználó
#4292
Én már régebben leírtam kb. 3-szor, hogy mivel nincs alapadat, ezért nem tudom a véleményemet alátámasztani. Az pedig, hogy egy feldolgozott adat mögött a valóság mit takar nos ebben nem értünk egyet, mert egyikünk sem tud nyers adatsort előhozni. A feldolgozott adat időbeni alakulásában szintén nem tudunk egyetérteni, mert az elosztás még durvulhat is. Ez van. Tudod te jól, hogy miért nincsenek ilyen táblázatok csak szeretnéd valósnak beállítani a feldolgozott adatokat. Nem akarlak megzavarni ebben, csak nekem más a véleményem.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 11:39
Előzmény: #4283  mondoka
#4291
"Akik tudnak megtakarítani azok ezt teszik , tehát megtakarítanak. Nekik ezért egyre több pénzük lesz. A többieknek nem változik, nulla.
A háztartások nettó pénzügyi vagyona nevű statisztika pedig szépen javulhat.
Hol a precízség kérlek?"

Akik szegények, azok akkor is szegények, ha itt az emberek 99.9%-a jól él, hiszen ezért ez a nevük, hogy szegények. Nekik nem lesz megtakarítása akkor sem. Két időpont közötti lakossági vagyoni helyzet, ill. megtakarítás összehasonlítására a te szöveged semmire nem jó, mert '90-ben és most is vannak szegények, megtakarítás nélküliek. Két használható adat van ilyen összehasonlításra: ha megnézem a két időpont átlagainak, ill. összeségének változását (ezt tettem én) és ha pl. megnézünk egy eloszlásváltozást vagy legalább annyit teszünk, hogy megnézzük, a legszegényebbek/ megtakarítás nélküliek az összlakosság milyen arányát teszik ki '90-ben, és 2009-ben. Ezzel precízen leírható az, ami a kérdés volt. Az első adatsort produkáltam, a másodikra sajnos én sem találtam/találok számokat. Valóban jó lenne, de a te natúr demagóg és adatok nélküli csak úgy kijelentem szövegednél az enyém összehasonlíthatatlanul precízebb és ennélfogva összehasonlíthatatlanul közelebb állhat a valósághoz (az adatsorban meglévő hiányosság mellett is). A te szöveged alkalmatlan bármilyen érdemi helyzetleírásra.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 11:32
Előzmény: #4283  mondoka
#4290
Lehet igaz, csak ha azt kell összehasonlítani, hogy '90-ben vagy most több a lakosság megtakarítása (=jobb lett e téren a helyzet, nem is kicsit), akkor ennek igazolásához pontosan elég az az adatsor, amit én beírtam.

Ezen kívül állításainkat, főleg ha az ilyen karakteres, határozott VÉLEMÉNY, illik alátámasztani valamivel. Te és a hozzád hasonló hozzászólók ezt nagyjából sose teszik meg.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 11:29
Előzmény: #4281  Phylaxa
#4289
Phyl.

Abban egyetértünk, hogy te se alapadatokat se feldolgozott adatokat nem használtál és nem szoktál használni hozzászólásaidban? És amilyen hozzászólásokat én kifogásolni szoktam (pl. mondoka lenti szövege) azok se tartalmaznak egyiket sem?
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 01:07
Előzmény: #4287  Phylaxa
#4288
Egy másik érdekes és akár a "magyar mentalitás" és következményei példázatának, egyben tanulságának is tekinthető hely például Nagykálló.

Annó sokáig a környék legnagyobb települése, vármegye székhely volt, a szép és ódon vármegye háza ma a pszichiátriai szakkórháznak ad otthont (még mindíg megvan az egykori tömlöc is). A vasútvonalak kiépítésének idején a környék földbirtokosai nem tudtak megegyezni a vasút nyomvonalának vezetésén. Addig huzakodtak (a régi átok, ez nem enged, az se hagyja alapon), míg végül az építtetők a 13 km-el odébb lévő három kis nyírségi falu felé építették meg Debrecenből a pályát, gyakorlatilag nyílegyenesen. A jelen jövő elé helyezésével és az értelmetlen huzakodással sikerült elérni, hogy Nagykálló megrekedt a fejlődésben, ma is kb. akkora mint annak idején, míg a három kis falu azóta egybeépült és jórészt a vasútnak köszönhetően hatalmasat fejlődve, messze a térség legnagyobb városává nőtte ki magát, Nyíregyháza néven. E példázat szerű történet mindíg eszembe jut, ha arra járok.

Amúgy a Beregben egy eléggé ismert és kellemes Tisza parti pihenő/nyaraló hely Gergelyiugornya, Vásárosnaménytól alik egy "sarokra".
Phylaxa 2009. 10. 22. 20:09
Előzmény: #4285  Törölt felhasználó
#4287
Mátészalka és Vaja volt a legkeletebbi rész ahol jártam, a Beregben még nem voltam. A "Szép város Kolozsvár"-ra reagáltam egyébként Jochnak. Vaja mellett van egy horgásztó, amin mozognak a szigetek. Eszméletlen látvány. A fényképeken pedig óriási halak. Na azok már nem mozognak. Láttam fotót még a 30-as évekből is. Van történelem és szép is.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 20:04
Előzmény: #4283  mondoka
#4286
Az, hogy a lakosságnak van komoly megtakarítása az adatokból nyilvánvaló. Azt persze ez az adat nem tudja megmutatni, hogy milyen ennek eloszlása, így azt sem, hogy az emberek "többségének" van-e megtakarítása.
Ráadásul ennek eldöntéséhez azt is rögzíteni kellene, hogy mit veszünk bele a megtakarítási körbe. Ha csak a folyamatosan likvid eszközöket (kp, bankszámla követelés, betét, részvény, kötvény és hasonlók), akkor nyilván sokkal kisebb számosságot és összértéket kapunk, mintha más nagyértékű vagyonelemeket (lakás, nyaraló, gépjármű, stb.) is számításba veszünk.
Csak a lakás kapcsán például minden bizonnyal jelentős megtakarításokkal lehet számolni, hisz igen komoly önrészeket kellett fizetni a lakásvásárlóknak, és adósságtörlesztéseik egyben vagyonképzők is, így részben megtakarításnak is tekinthetők. Érdekes adalék lehet a linken a lakáshitelekről található tanulmány, mely még a sokat szidott eladósodottsághoz is egy gyakran figyelmen kívül hagyott "hova ment a pénz" tipusú adalékot jelenthet.
Én a témában igen alaposnak és hasznosnak találtam.
link
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 19:28
Előzmény: #4277  Phylaxa
#4285
Ha Szabolcsra, Szatmárra, vagy Beregre gondoltál, akkor érdemes elmenned körülnézni. Vannak gyönyörű tájak, helyek, települések, történelni emlékek, stb. És persze vannak elhanyagoltak, lepusztultak, lehangolóak is. Sőt érdemes átmenned a román területen lévő folytatásukat is felfedezni. Az életszinvonal átlagosan alacsonyabb (-25-30%), mint mondjuk a dunántúlon, de a látható "vagyoni" eloszlás hasonló. Másfelől egy további "lépcsőt" fogsz találni, ha a határt átléped.
15 év óta egyes munkáim kapcsán újra és újra járok arrafele is, és örömmel látom az észrevehető fejlődést is. Ebben a bővülő infrastruktúrának és lassan megjelenő befektetéseknek jelentős akkumulálódó szerepe van, csakúgy ahogy a "határforgalomnak" és a különböző támogatásoknak.
Szóval, bár nem Párizs, de megér egy misét.
mondoka 2009. 10. 22. 19:16
Előzmény: #4283  mondoka
#4284
Aki pedig máról holapra él azt marhára nem érdekli már semmiféle pártretorika.
A fidesz hülye kampánya óta mostmár midenki kampány-rosszulél, vagy kampány-jólél?
Ez őrület!
mondoka 2009. 10. 22. 19:10
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4283
Már ne haragudj de miért ne lehet igaz hogy a magyar lakosság nagyobb részének nincs megtakarítása???
Azért mert nőtt a magyar lakosság nettó pénzügyi vagyona???
Nőtt és nőhetett, de ez azokon akik nem tudnak, vagy nem hajlandók fálretenni azokon nem segít vagy nem változtat.
Akik tudnak megtakarítani azok ezt teszik , tehát megtakarítanak. Nekik ezért egyre több pénzük lesz. A többieknek nem változik, nulla.
A háztartások nettó pénzügyi vagyona nevű statisztika pedig szépen javulhat.
Hol a precízség kérlek?
mondoka 2009. 10. 22. 19:08
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4282
Már ne haragudj de miért ne lehet igaz hogy a magyar lakosság nagyobb részének nincs megtakarítása???
Azért mert nőtt a magyar lakosság nettó pénzügyi vagyona???
Nőtt és nőhetett, de ez azokon akik nem tudnak, vagy nem hajlandók fálretenni azokon nem segít vagy nem változtat.
Akik tudnak megtakarítani azok ezt teszik , tehát megtakarítanak. Nekik ezért egyre több pénzük lesz. A többieknek nem változik, nulla.
A háztartások nettó pénzügyi vagyona nevű statisztika pedig szépen javulhat.
Hol a precízség kérlek?
Phylaxa 2009. 10. 22. 17:09
Előzmény: #4279  Törölt felhasználó
#4281
Abban egyetértünk, hogy feldolgozott adatok amiket beírtál?
Phylaxa 2009. 10. 22. 17:08
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4280
Nem neked rossz. Amíg téged kielégítenek a feldolgozott adatok addig nem hiszem, hogy rossz lenne és nem is kívánom. Azt szeretném, hogy a társadalom annyi %-a tudjon tervezni és éljen közbiztonságban amennyi csak szeretne. Ez lenne a fontos. De szerintem a legértelmesebb is. A valóság tervezhetőséget és biztonságot mutasson. Én azt már sikernek könyvelném el.

Ez a baolodali , meg jobboldali ....kommunista....liberális humanista....fasiszta meg hasonló ökörségek pedig szerintem senkit sem érdekelnek. Volt már annyi rendszer. A valóság mindenütt közbeszólt. A természetet nem érdekli, hogy éppen milyen ideológiákkal akarják szívatni a társadalmat. Mindenfajta ideológia végeredménye a bukás. A valóság a győztes. Ő is lesz az mindig.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 17:04
Előzmény: #4278  Phylaxa
#4279
Persze. Az adatoknak semmi értelme. De annak van értelme, hogy "nyomortelep az ország", " az embereknek semmi megtakarítása". Ez többet ér. Szerinted. A barikad fórumán lehet, meg egy külvárosi kocsmában. Egy gazdasági fórumon nem.
Phylaxa 2009. 10. 22. 16:59
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4278
A logika nem változik....az elosztásról is rakj be légyszi adatokat! Hát persze, hogy nincs. Miért is lenne?! Akkor nem sok értelme lenne ennek amit belinkeltél.
Phylaxa 2009. 10. 22. 16:57
Előzmény: #4270  Törölt felhasználó
#4277
Na ott még nem jártam....de érdekel. El is fogok menni és megnézem.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:51
Előzmény: #4274  Törölt felhasználó
#4276
Figyelmen kivül hagytad " "
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:51
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4275
Szabolcs megye vs .Libás ? <,>,= ?
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:49
Előzmény: #4273  Törölt felhasználó
#4274
A lakosság = az összes állampolgár
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:47
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4273
Ez is "igaz" ! ^~*
De a valósághoz ollózd ki hogy kit tartanak "lakosságnak" .
Gondolom a dzsidipi az nem cs........!!!!
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:34
Előzmény: #4261  mondoka
#4272
Mars nagyon jót írt és mondoka, szerintem nem lelki okai vannak, bár nyilván az is, hanem elsősorban politikai. Egy agyonpolitizált társadalomban élünk, ahol minden szavazatot baloldali retorikával akarnak megszerezni és ehhez azt hangsúlyozzák, hogy milyen rossz nekünk.

"Vegyük alapul hogy a magyar emberek többségének nincs semmilyen megtakarítása, sem befektetése.
-Jellemezzük inkább csak ezzel a ténnyel a helyzetet.
Ez a nagy büdös valóság!"

Erről pont nemrég írtam. Ez is egy divatos szöveg, de nézzük a tényeket:

"A lakosság nettó (!) pénzügyi vagyona a GDP-hez képest:

1990 kb.25%
2000 kb.65%
2008 kb.55%

A lakosság teljes bruttó megtakarítása a GDP-hez képest:

1990 kb.45%
2008 92.6%."
link

Tehát tényszerűen nem igaz, amit írtál.
mondoka 2009. 10. 22. 16:22
Előzmény: #4269  Törölt felhasználó
#4271
Persze jöjjön a farkas :))
Ha megeszi azt ami jobb ha meg van éve.:)
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:18
Előzmény: #4268  Phylaxa
#4270
A "szép város" Kolozsvár ! :-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:15
Előzmény: #4265  mondoka
#4269
Eztet híjják szamizdat-nak!
Viszont nem kell farkast kiáltani ha nincs. Ha van akko + Piroskának kő szónyi !
Phylaxa 2009. 10. 22. 15:57
Előzmény: #4264  Törölt felhasználó
#4268
Szép város.....imádom. :)
mondoka 2009. 10. 22. 15:54
Előzmény: #4266  Phylaxa
#4267
Igen ! Ez a nagy büdös valóság! :((-de ez.
Phylaxa 2009. 10. 22. 15:49
Előzmény: #4262  Phylaxa
#4266
Jó nagy komcsi volt ő is nem? Nem értette még szegény a kapitalizmus lényegét miszerint le kell szakítani a középosztályt a béka seggébe és utána eljön a kánaán. Meg kell fosztani az embereket a földjeiktől és bezárni a városokba ahol majd munkalehetőség híján mélyen megértik a századfordulós kapitalizmus lényegét. Nem kell odafigyelni semmire körülöttünk, mert azok nagyon gazdagok. Nekünk óriási a lemaradásunk és ezt nem lehet csak úgy ad-hoc behozni. A legszebb pedig a legyünk pozitívak! Minden sikerülni fog. Csak jó sokat kell akarni és minél többen hazudjuk magunknak a hülyeségeket annál biztosabb a siker. Meg kell adni minden lehetőséget a legnyomorultabbaknak, hogy belterjesen szaporodhassanak és tömegével hozhassák világra azokat a gyerekeket akik semmihez sem fognak érteni, mert az iskolába győzni mennek és nem tanulni és így munkájuk sem lehet, hiszen már azoknak sincs akik tanulnak. Nagyon sokat fejlődtünk. Már plasma-tv-ket vehetünk hitelre tömegével. A plázákban melegedhetünk télen és megcsodálhatjuk miylen szép dolgokat lehet kapni. Kifelé pedig 300-szor kell elmondanunk, hogy sajnálnuk de nem tudunk pénzt adni, mert nekünk sincs. Megcsináltuk. 20 év kellett hozzá, de sikerült.

Hogy minek ez? Ez a valóság. Nem tudom, hogy minek, de hálistennek egyre többen foglalkoznak vele.
mondoka 2009. 10. 22. 15:49
Előzmény: #4263  Törölt felhasználó
#4265
Nehezen érthethető a kódolt beszédetek, de arra gondoltok hogy két út van nyomor, vagy terror?
Ha erre gondoltok, hagy legyek amnnyira idealista minden pesszimizmus ellenére, hogy aztmondjam ez egy durván sarkított badarság. De vajon erre gondoltatok?
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:44
Előzmény: #4251  Phylaxa
#4264
Csak kis ízelítő az akkori nyomortelepről:
link
gondolom a mostanit magad is meg tudod nézni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:29
Előzmény: #4257  Törölt felhasználó
#4263
Szevasz JocH!
Terror bolygó, nyomortelep?
Phylaxa 2009. 10. 22. 15:28
Előzmény: #4260  Phylaxa
#4262
Ja és nem is a KSH-nál. Ott minden ok...igaz pár adatot csak feldolgozva közölnek, de sebaj. Ja és átalakítottuk egy kicsit Ceasar-t is. A kenyér lemaradt...elég a cirkusz.
mondoka 2009. 10. 22. 15:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#4261
Ennek lelki okai is lehetnek! Önbizalom kérdése, önértékelés kérdése, sőtt sokan maguknak sem merik bevallani, és mert hozzászoktak egy adott szinvonalhoz -személyes anyagi helyzetüket ezért is tartják elviselhetőnek az emberek!
Vegyük alapul hogy a magyar emberek többségének nincs semmilyen megtakarítása, sem befektetése.
-Jellemezzük inkább csak ezzel a ténnyel a helyzetet.
Ez a nagy büdös valóság!
Phylaxa 2009. 10. 22. 15:16
Előzmény: #4252  Törölt felhasználó
#4260
Hát nem a plázákban és az autópályákon az tuti. :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:12
Törölt hozzászólás
#4259
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:09
Előzmény: #4257  Törölt felhasználó
#4258
A petty nem jó helyen
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:08
Előzmény: #4254  Törölt felhasználó
#4257
Kivánok !

...........lelki
...........szellemi
...........gazdasági

(+oldás: 1:terror
2:nyomor )
mondoka 2009. 10. 22. 15:07
Előzmény: #4252  Törölt felhasználó
#4256
Persze a nyomortelepet úgy kell érteni hogy nem tud úgy élni az ország még a leg szerényebb elvárások szerint sem. Ahogy a XXI:században európában elvárás lenne.Alapjában véve nem a kőkorszakban vagy a középkorban vagyunk. Minden szép és jó is van mutatóban.Csak a többségnek marad a balkáni vagy a délamerikai átlag/közép szinvonala.
Ettől kicsit nyomott és (depós) deprsssziós ez az ország.
Lemérhető ez arról hogy mit várnak/valószínűsítenek a jövőtől az emberek. Kimondható hogy így vagy úgy, ezért, vahgy azért, de nem tudnak élni a magyarok.
Nem tudnak élni, és nem tudnak fennmaradni. 2emberre, egy szülőpárra 1,32 századnyi reprodukció jut. Egy generáció csk 66%-ban reprodukálja magát. Ebben a teljes létező magyarországi népesség átlaga benne van.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:05
Előzmény: #4251  Phylaxa
#4255
Ja-ja. Ma már nem kellenek hadseregek, légiók, hogy le lehessen igázni egy országot. Elég megvenni kilóra, mint Mo.-ot, Lengyelországot v. Manhattant.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:01
Előzmény: #4253  Törölt felhasználó
#4254
ha viszont nem a nyomorban élnek, akkor miért mondják, hogy nyomortelep ez az ország ???
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:01
Előzmény: #4252  Törölt felhasználó
#4253
vannak olyan részek... de vannak olyan részek akár angliában, akár usa-ban, akár németországban...

ha ők a nyomortelepet látják maguk körül, akkor a nyomorban élnek, akkor nem tudom mit keresnek egy ilyen fórumon :P
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 14:51
Előzmény: #4251  Phylaxa
#4252
Ugyan már Phyl, minek ez? Nehogymár egy háborús pusztuláshoz próbáljuk már hasonlítani a mai helyzetet. Hol nyomortelep az ország?
Phylaxa 2009. 10. 22. 14:41
Előzmény: #4247  exley
#4251
Szerintem egyvalamiben azért fejlődtünk 1910 óta. Akkoriban háborúkat kellett kirobbantani, hogy az egész ország egy nyomorteleppé váljon. Mára már megtudjuk ezt oldani békeidőben is.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 14:11
Előzmény: #4248  pampa
#4250
attól függően, hogy az mszp mit csinál!!

van igazság az állításomban, vagy nincs?

olyat soha nem állítottam, hogy az mszp nem csinálja másképp!!!
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 14:02
Előzmény: #4244  Törölt felhasználó
#4249
Hmmm...
pampa 2009. 10. 22. 13:58
Előzmény: #4243  Törölt felhasználó
#4248
Ez jó. :)

Úgy hat éve talán volt egy törvény javaslat és a Fidesz módosítót nyújtott be hozzá.Volt benne egy nyelvtani (értelmezési) hiba,talán a "hogy" lett volna "azért"-ra cserélve. Az MSZP -sek leszavazták...
exley 2009. 10. 22. 13:51
Előzmény: #4243  Törölt felhasználó
#4247
Orbán papa, az Antalli örökség nyomdokain egyébként is mindent vissza fog csinálni. Első dolga lesz a Hohty rendszert vissza állítani a Kádárista "csecsemőnek".
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:49
Előzmény: #4245  Törölt felhasználó
#4246
nem tudok ilyet mondani...

de akkor számodra, ha az egyik fél rossz, akkor egyenesen következik, hogy a másik les za jó????

mert én soha nem mondtam, hogy az mszp jól végzi a dolgát... csupán annyit, hogy nem vagyok meggyőződve, hogy más jobban végezné... mert ki lett próbálva, le lett váltva az is . most le lesz ez is. aztán következőre le lesz a most következő is...

négy évenként midníg minden előről kezdődik....
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:43
Előzmény: #4243  Törölt felhasználó
#4245
Ha már az elöbbi válasz csak egy rossz poén erejéig jutott, és szóba hoztad az ellenzéket, akkor írj egy olyan előterjesztést amit elfogadott a kormány oldal az elmúlt 7,5 évben és a jobb oldalról jött.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:41
Előzmény: #4242  Törölt felhasználó
#4244
nem most... korábban... és nem konkrétan így, ezekkel a szavakkal... sőt nem egyszemélyben gyurcsány, hanem az mszp miatt...
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:38
Előzmény: #4240  Törölt felhasználó
#4243
amúgy ilyen ellenzék mellett mit lehet csinálni kérdem én???? amikor bejelenti orbán papa, hogy "bármit intézkednek, úgyis visszacsináljuk" ...

ezek után van értelme bármit is csinálni??? kérdem én...

a parlamentben van kormánypárt és van ellenzék. a VALÓBAN fontos dolgok véghez viteléhez általában mindkét fél szükséges... tehát valóban, nem alkotott (nem is alkothatott) maradandót, főleg az öszödi beszéd után...
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:34
Előzmény: #4239  Törölt felhasználó
#4242
Ezt hol is írtam?
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:34
Előzmény: #4240  Törölt felhasználó
#4241
öszödi beszéd, elég maradandó... :D

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek