Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:56
Előzmény: #4067  Törölt felhasználó
#4080
"Az átlag életkor 67 év körül van"
???
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:55
Előzmény: #4067  Törölt felhasználó
#4079
Enigma:
"Nagyon részlegesre sikeredett demokrácia ez, amikor egy nyílvánvalóan rossz úton járó( sőt maffia jegyeket tartalmazó ) pártot, kormányt nem tud leváltani az ország lakossága 8 év alatt."

Már megbocsáss, de ekkorát ne csúsztass (hazudj - az a divatos kifejezés ugye). 8 év alatt? Közben volt egy rendes választás, ahol az emberek többsége döntött, ahogy döntött...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:52
Előzmény: #4076  Törölt felhasználó
#4078
Nem csak fekete és fehér van !!!!
A barna nem szín.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:50
Előzmény: #4074  Törölt felhasználó
#4077
A berendezések és az épületek lebontása, valamint az ingatlan rekultivációja gigantikus feladatnak ígérkezik — fogalmazott az elnök. — Elég csak abból kiindulni, hogy a kerítésen belül legalább húsz hektár van lebetonozva. És akkor arról még nem ejtettünk szót, hogy egy csomó ismeretlen objektum lehet a föld alatt. Becsléseink szerint is több millió euróra rúg majd, mire ezeket feltárjuk, eltakarítjuk és a talajt elegyengetjük, befüvesítjük. Csak remélhetjük, hogy elegendő lesz minderre az a támogatás, amellyel az unió segíti a program megvalósítását.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:49
Előzmény: #4073  Törölt felhasználó
#4076
Money:
"optimális esetben, nem az állam feladata a munkahelyteremtés. annak a feltételeit kéne megteremteniük, hogy a vállalkozói szféra munkahelyeket tudjon teremteni... ezt az állambácsi majd gondoskodik rólunk dolgot el kéne már végre felejteni (főleg, ha az igazi rendszerváltásról álmodoztok)"

Szvsz sokan inkább valamiféle kádárszerű rendszerről álmodnak...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:47
Előzmény: #4067  Törölt felhasználó
#4075
káosz lenne .. egymás ellenfelei hivogatnák vissza az ellen képviselőít ..

képzeld el ezt egy kerületben .. fele ez , másik fele az , a harmadik, negyedik fele meg amazok .. Na most azon múlna , hogy melyik színű lenne az aktívabb . N.évente más és más képviselő lenne abban a kerületben /esetleg színben is, az ország.gy-ben meg havonta változna a pártok felállása .. és akkor még ott van a min.elnök /
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:47
Előzmény: #4073  Törölt felhasználó
#4074
Miért is nem teremthet az állam munkahelyet ? Csak közmunkát ?
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:44
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4073
optimális esetben, nem az állam feladata a munkahelyteremtés. annak a feltételeit kéne megteremteniük, hogy a vállalkozói szféra munkahelyeket tudjon teremteni... ezt az állambácsi majd gondoskodik rólunk dolgot el kéne már végre felejteni (főleg, ha az igazi rendszerváltásról álmodoztok)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:44
Előzmény: #4068  Phylaxa
#4072
Tetszettek volna forradalmat csinálni...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:43
Előzmény: #4069  Törölt felhasználó
#4071
Az amcsi nagybratyóról is írj valamit .
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:43
Előzmény: #4065  Törölt felhasználó
#4070
Sajnos a hangsúlyt nem tudtam leírni, ezért átfogalmazom.
Ha az ép aktuális kormány nem teremti meg a lehetőséget , akkor megette a fene .Más nem teremti meg helyette,
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:40
Előzmény: #4062  Törölt felhasználó
#4069
meló nem kell világnak ...annyian vannak a jelentkezők , sorbanállnak érte és verik le ezért még az árát is ..

Ma az egész világ összeségében egy Magyarország, Izland...

Phylaxa 2009. 09. 24. 13:37
Előzmény: #4059  Törölt felhasználó
#4068
A Bajnainak semmit sem kell ígérgetnie. Őt azért tették oda, hogy a kiadásokat drasztikusan lecsökkentse. Ez a feladata. Az, hogy mellette milyen szerződéseket köt meg és milyen formában árulja az országot az pedig a következő kormány feladata lesz, hogy helyrehozza. Nem sok kétségem van afelől, hogy ez mekkora összegekbe kerülni nagyságrendileg. Teljesen felesleges bárkit is szidni. Ez a magyar jogrend és a törvények ezt biztosítják. Ha valami mást szeretne valaki akkor Antall József stílusában, de előre mutatva: " Hja kérem....akkor tessék olyan törvényeket hozni! " A zavarosban ellopni egy országot és szigorú törvények, ez a kettő egyszerre nem megy.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:35
Előzmény: #4056  Törölt felhasználó
#4067
"Végre a sok hőbörgés között valaki rájön, hogy mégiscsak demokráciában vagyunk..."
Nagyon részlegesre sikeredett demokrácia ez, amikor egy nyílvánvalóan rossz úton járó( sőt maffia jegyeket tartalmazó ) pártot, kormányt nem tud leváltani az ország lakossága 8 év alatt. Az átlag életkor 67 év körül van, így különösen megrázó a demokráciánk bebetonozó szerepe. Igenis meg kellene lennie annak az útnak, ahol a lakosság (és nem korrupt képviselők) valamilyen formában visszahívhatja a mindenkinek nem tetsző kormányt.
sasa44 2009. 09. 24. 13:35
Előzmény: #4038  matgab
#4066
Sajna csak most tudok válaszolni mert el kellett mennem. Köszi hogy így lenézel, talán nem is vártam mást. Ha szerinted ez egy normális válasz, akkor nem tudom mit is gondoljak rólad. Bármilyen hihetetlen a számodra én szoktam a kedvenc tévéteket a Hírt meg az Echo TV-t is nézni. Igaz nincs sok köszönet benne , mert állandóan csak az uszítást, a Komcsizást, a zsidózást , cigányozást látom, hallom. /lehet, hogy rossz időben nézem?/ Én még egy előremutató beszélgetést nem láttam, hogy mit is kéne csinálni a gazdasággal KONKRÉTAN.! Állandóan csak a visszamutogatás, a mai napig a Gyurcsányozás stb. van napirenden. Ezt mi a fenének nézzem nap mint nap szerinted? /ha már a tévénézési szokásaimat boncolgatod, erre ez a válaszom/ Csak mellékesen jegyzem meg , sokakkal ellentétben , olvasni is szoktam...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:34
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4065
hát igen... pontosan ez a probléma még hosszú évekig, esetleg évtizedekig...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:30
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4064
+l
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:30
Előzmény: #4060  Törölt felhasználó
#4063
"nem volt ilyen lehetősége egyetlen egy kormánynak sem , "
Ha a kormánynak nincs lehetősége, akkor senkinek .Akkor ezt halgatjuk még 1k évig.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:29
Előzmény: #4060  Törölt felhasználó
#4062
De először +próbálok melót keresni.Nem pedig jáccom az amerikai nagybácsit.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:26
Előzmény: #4059  Törölt felhasználó
#4061
Vért, verítéket és könnyeket (csalt a szemembe...) Olyan szép, hogy nem is lehet igaz.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:25
Előzmény: #4058  Törölt felhasználó
#4060
nem volt ilyen lehetősége egyetlen egy kormánynak sem , mert vagy pótolni kellett a zsét , vagy megadni.. Emelett nagyon nehéz virágzó gazdaságot termteni, új munkahelyekkel . / létesültek újjak, de ugyanakkor meg is szüntek parallel / . Ha mindig a költségvetési egyensúllyal meg az adóssággal kell küzdened otthon , akkor nehéz lesz felújítani a lakásod , vagy új autot venned.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:21
Előzmény: #4048  Phylaxa
#4059
nagyon nehéz úgy vitatkozni, hogy állandóan az egyiket azért szidni , mert a másikat tartjuk jobbnak minden tekintetben ,és nem azt vitatjuk pl. mi a jelenleginek, bajnainak az érdeme , vagy éppen az ami nem éppen előnyös az ország gazdasági pénzügyi érdeke szempontjából .

orbán is egy bukott min.elnök, mégis azt mondom , hogy voltak regnálása alatt a kormányának érdemei , nem is egy .

gyurcsány az előadásaiban / közgázon/ kiválóan látta és adta elő az intézményi szerkezetekben rejlő elosztási és pénzügyi problémákat , de a feltártakban annak költségcsökkentő módszereiben és a végrehajtásban az pokolian eltért attól ami a jó megoldást sejlette volna . Gyurcsány 2006 után már jobb nyomon járt , de akkor már senki nem hitt neki .

bajnai amit igért azt ezeddig betartotta .
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:17
Előzmény: #4049  Törölt felhasználó
#4058
Azért merészkedtem , hogy a többség kedvébe járjak .!
De mivel senki nem akar Nekem válaszolni és nem hagyom magam beskatujázni az írkálok 1-ik csoportjába sem . Megismétlem.
MINDENKIHEZ !!!
Tud valaki olyan magyar kormányt mondani aki növelte a nemzeti vagyont és munkahelyeket teremtett ?"Rendszerváltás óta" . Bkv.-s állás, közmunka stb nem számít .Mert nekem 1 se jut az eszembe.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:08
Előzmény: #4055  Törölt felhasználó
#4057
:)
Maszop-funnak még nem mondtak. Ezt is megértem. Értem sose aggódj, élni fogok a jogaimmal. Miután a kötelességeimen túl vagyok.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:07
Előzmény: #4052  Törölt felhasználó
#4056
Enigma:

"Belegondoltatok abba, hogy 5 hónapon belül mindenki kinyílváníthaja véleményét a szavazófülkékben? 5 hónap és elmennek ezek a szemetek.!!!!!!"

Végre a sok hőbörgés között valaki rájön, hogy mégiscsak demokráciában vagyunk... Ezt a felismerést szerintem gyakran közöld itt, és ne felejtsd el eljuttatni a radikális lapokhoz se, mert ez a kör mintha erről megfeledkezett volna,
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 13:05
Előzmény: #4054  Törölt felhasználó
#4055
Mennyi a kereseted, van munkád, mi a beosztásod, volt e a felmenőid között mszp-s, helyesled e az ATV politikai beállítottságát??? Marad a Fidesz, v Jobbik-------amúgy meg tedd az Mszp-re
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:59
Előzmény: #4052  Törölt felhasználó
#4054
Szerintem nincs 5 hónap. Hova szavazzunk? ;)
pampa 2009. 09. 24. 12:57
Előzmény: #4044  Törölt felhasználó
#4053
Amennyiben olvasod a politikai hozzászólásokat akkor már láthattad a véleményemet erről.
Szerintem a "túl igéret" és a hazugság nem egy fogalom.
Medgyessy nem hazudott csak igért.Orbán talán szintén,Horn dettó. Gond Gyurcsánnyal kezdődött.
Örökös vita marad közöttünk,hogy az én megitélésemben Gyurcsány előre megtervezett módon építette fel hazugságra a kampányát.
És ezt az öszödi beszédben elismeri.
A baj itt kezdődött mert ez kiszivárgott.

Az MSZP azzal követte el a hibát,hogy akkor nem cserélte le,vagy szavazott volna az előre hozott választás mellett.

Ez egy végzetes hiba lett számukra mint utóbb kiderült.

És ezt még tetézhetik azzal,ha a Fidesz 2/3-al nyer.

És ez mind,mind az MSZP hibája és az SZDSZ aszisztálásával valósulhatott meg.
Már az SZDSZ megfizetett érte,gyakorlatilag megszünt létezni.

Lehet,hogy az MSZP pedig 10% alatti párt lesz?
Kb. 180 képviselője ül a Parlamentben,örülhetnek ha 2010-ben 90 lesznek.
Ki lesz az a 90 aki "leselejteződik" ?
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:51
Előzmény: #4049  Törölt felhasználó
#4052
Belegondoltatok abba, hogy 5 hónapon belül mindenki kinyílváníthaja véleményét a szavazófülkékben? 5 hónap és elmennek ezek a szemetek.!!!!!! Mindenki köteles elmenni a szavazásra, és ha nem ezeken az Mszp emlőkön nevelkedett, a megfelelő helyre tennie az X-t.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:46
Előzmény: #4043  pampa
#4051
egyik nagyobbat hazudik , hazudott mint a másik..ennyi a különbség .

egy mentségük van .. az egész világon a politikusok hazudnak is .. Ott is: az egyik nagyobbat a másik kisebbet . De hogy ne hazudjanak a poziciojuk elnyerésért , vagy a pártjuk érdekében semmit sem, azt nem tudom elképzelni .
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:46
Előzmény: #4048  Phylaxa
#4050
Jól el van a mindig kéznél/szájnál lévő gumicsonttal az Istenadta (verte?) nép...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:43
Előzmény: #4046  Törölt felhasználó
#4049
Milyen rendszerváltásról beszélsz JocH?
:-)
Phylaxa 2009. 09. 24. 12:41
Előzmény: #4045  Törölt felhasználó
#4048
Miért volt? Nem mindegy, hogy melyik nyomorult báb van? Lista felejtős és az emberek választhatják a képviselőket. Majd ők megválasztják a miniszterelnöküket. Ha pedig bábot választanak akkor visszahívják a képviselőket és a báb is bukik. Az árnyékban levő hatalomnak végre tekintettel kell lennie a megélhetésre is, a közbiztonságra és a tervezhetőségre. Nem két részre szakítani a lakosságot, hogy azon vitázzanak melyiken nincs sapka. Sőt, ha jól veszem észre már a jobboldal szétszakítása folyik. Őrület ami megy. Vajon a baloldal be fogja látni egyáltalán, hogy valami nem stimmel a választások után? Vagy folytatják a mókuskereket?
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:40
Előzmény: #4043  pampa
#4047
különben :

"Hazudhat e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében,hogy megőrizze bársonyszékét? "

akkor 29 éve nem lenne miniszterelnökünk ..

sztem minden eddigi szándékosan hazudott hogy min.elnök lehessen .
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:39
Előzmény: #4045  Törölt felhasználó
#4046
"valami más ? "
MINDENKIHEZ !!!
Tud valaki olyan magyar kormányt mondani aki növelte a nemzeti vagyont és munkahelyeket teremtett ?Rendszerváltás óta . Bkv.-s állás, közmunka stb nem számít .Mert nekem 1 se jut az eszembe.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:33
Előzmény: #4043  pampa
#4045
nyilvánvalóan hogy le kellett volna mondania rögtön...

de ezt a gumicsontot rágjuk immár öszöd óta .
gyurcsány sincs már jó régóta ..

valami más ?
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 12:30
Előzmény: #4043  pampa
#4044
nem, nem hazduhat (elméletileg)...

és (elméletileg) nem legitim az a kormány, jogilag viszont az....

válaszoltam. De akkor te is válaszolj, hogy szerinted, csak ez a mostani kormány ígért valótlant a választási kampányban?????

vagy hallottál már olyan kampányt valaha is, hogy pl:

Magyarok, szavazzatok rám, mert szeretném, ha az állami beruházásokba, be tudnám nyomni a rokonok, jóbarátok cégeit... vagy valami hasonló...
pampa 2009. 09. 24. 12:18
Előzmény: #4041  Törölt felhasználó
#4043
Reggel feltettem két kérdést. Bizonyára elkerülte a figyelmedet.

"Hazudhat e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében,hogy megőrizze bársonyszékét?

Mert Gyurcsány ezt tette.És ezt nem mi állítjuk róla hanem ezt ő maga ismerte el.

Legitim e az a Kormány aki úgy szerez mandátumot,hogy szándékos hazugsággal félrevezeti az ország lakosságát?

Mert szerinte először ezt a két kérdést kellene megbeszélni."
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:53
Törölt hozzászólás
#4042
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:43
Előzmény: #4015  matgab
#4041
Matgab, a belinkelt cikked meg olvasd el figyelmesen:
1. Nem 75 ország, hanem 75 város van a versenyben.
2. A kelet-közép eu-i államok fővárosai mind a végefelé vannak (6x felett).
3 "Budapest pontszáma jelentősen, 119 ponttal 425-re javult, ám a magyar főváros ezzel együtt is 12 helyet csúszott vissza, a 74-ikre, a nagy ázsiai-csendes-óceániai üzleti központok előretörése miatt".

Ennyi kiegészítés "objektív" elemzésedhez.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:33
Előzmény: #4036  matgab
#4040
tudom, hogy GyF nem kisangyal

de miért kell a tömegből kiragadni egy embert, mikor szerintem az elmúlt 20 évben vannak nála sokkal sárosabbak is. Pl a magyar áramguru nevét soha senki nem hangoztatja itt, pedig sztem Gyurcsány hozzá képest nyeretlen kétéves...
De a másik oldalról is lehetne neveket mondani. A mostanában igen nagy szájú gépjárműgyártómédiamogul is bitokában van a "tudás"-nak...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:33
Előzmény: #4004  Törölt felhasználó
#4039
Portikám, a minuszokat elnézve téged itt nem szeretnek az emberek. Megteszed a megfelellő lépést, vagy maradsz mint Gyurcsány?:)
matgab 2009. 09. 24. 11:29
Előzmény: #4035  sasa44
#4038
sasa44, ajánlanám, hogy egyszer nyomd már meg a TV távirányítóján véletlenszerűen valamelyik gombot, mert attól, még, hogy a tesztüzemmódban valaki ráhangolta véletlenül az ATV-re, attól még nem csak azt kell nézzed, hidd el, jó lesz a többi műsor is (legalábbis az ATV-hez képest!)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:29
Előzmény: #4036  matgab
#4037
kérlek mondj néhány nevet a mostani politikai elitből, akit szerinted ma nem lehetne elítélni azok a vádpontok alapján, ami alapján szerinted GyF-et el lehetne!
matgab 2009. 09. 24. 11:24
Előzmény: #4019  Törölt felhasználó
#4036
amúgy szörnyű ez a mismásolás, hogy igen lopott, de más is lop,igen hazudott , de a többi politikus is hazudik stb. stb.

Nem kell elmismásolni a problámákat!

Ha valakiről kiderül, hogy ilyet csinál el kell ítélni, nem a mentegetését hallgatni!
sasa44 2009. 09. 24. 11:16
Előzmény: #4020  matgab
#4035
Kedves matgab. A gyermekmolesztálást és az emberölést véletlenül kihagytad a felsorolásból./csak vicceltem/ , de akinek van szeme és valamit ért a politikához az jól láthatta, hogy nem Gy.F. irányította a pártot, hanem a rég begyepesedett , önmaguktól nagyságától és befolyásától eltelt párt /tagok/ irányították őt. + a kényszerű koalíció. Pontosan ellentétben O.V. -ral aki el van telve önmaga nagyságától és befolyásától a hízelkedő emberek nagy örömére. Be kell vallanom én azért tartok a következő 12 év Fidesz irányításától. És sztem sokan lesznek olyanok akiknek egy idő múlva kinyílik a szemük.
pampa 2009. 09. 24. 11:16
Előzmény: #4018  sasa44
#4034
Ez az amiből kiindult a vita. Ti csak az okozatot nézitek. Azok akik az okot teremtették számotokra érdektelenek.

Itt is javaslom a helyettesítést.

Gyurcsány nevét Orbánra és úgy elemezd végig a 2006-os kampányt és az öszödi beszédet.

Szerinted az a kormány meddig lett volna hatalmon?
Phylaxa 2009. 09. 24. 11:13
Előzmény: #4018  sasa44
#4033
"Ha jól emlékszem ő az egyetlen a magyar történelemben, aki ezt meg merte tenni a jobbítás érdekében. /Ugyan mi másért tette volna, kérdezem?/"

Azért tette meg, mert szétesett volna a támasza azokhoz a dolgokhoz, ami az érdeke volt. Ez az ember beteg és az égvilágon semmi köze a valós társadalmi dolgokhoz. Szerintem az mszp-hez sincs semmi köze. Egyértelműen az szdsz érdekszövetségének az embere.
Az ideológia megszállottja. A saját fejében levő ellentmondások sem érdeklik. Szórakozott mindenkivel és jó tükre volt a társadalomnak. " Látjátok? azt csinálok veletek amit akarok". Egy katasztrófális eset. Amikor sportminisztert vált egy kormány akkor szörnyű időszak következik. Ennyi.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#4032
A tény az tény .Nem tagadhatja le .

"Antall József kormánya semmit se tett a gazdaság talpra állítása érdekében. "Megteremtette a piacgazdaság alapjait . (és mást is).Kitermelte a jelenlegi "felső 10k-t".Stb.
(cinizmus)
Bokrossal oda vagyunk meg vissza hová lettek a nagy reform által létre jött előnyök?:Ha én gazdasági vezető lennék iljet én is tudnék .Addig húznám a szíjat míg a fejünk bele nem lilulna . Nagy túdás.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#4031
tipikus fidesz felfogás: 4évre gondolkoznak. Komoly dolgokat az asztalra letenni nem lehet 4év alatt. Évtizedes problémákat nem lehet megoldani 4 év alatt. Egyetlen esély maradt: ha a nészerűséggel törődnek. De hála az égnek, magyarországon van még, aki a dolgok mögé is lát, nem csak a politikusok szavait issza...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:03
Törölt hozzászólás
#4030
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:02
Előzmény: #4020  matgab
#4029
"nem is az a kérdés, hogy hazudik-e, hanem az, hogy mellette csalt is, lopott is,"

sajnos még mindíg nem tudok ezek az infók alapján egy személyre korlátozni a politikusok között

"valamint meghírdetett egy programot a választás során, amitől nem eltért, hanem homlokegyenest ellentétes irányban haladt"

igen, természetesen a magyar politikusok hazugságai miatt alakult ki a gazdasági világválság, és nem pedig magyarország is egy szenvedő alanya a történéseknek. Amivel 2006-ban még nem lehetett számolni, és gondolni se lehetett rá...

"Mindezt előre és tudatosan, a demokrácia írott és íratlan szabályait kijátszva. (Késve nyilvánosságra hozott adatok). "

Ez se nagyon Gyurcsányi sajátosság... van ellenpélda rengeteg
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:01
Előzmény: #4022  Törölt felhasználó
#4028
Már a -1 se tudja elvenni a jó kedvem.:-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 11:01
Előzmény: #4025  Törölt felhasználó
#4027
Hali.
Oti besz...opatott és most beleestem a
búskomorságba .De M.Zs. és most Mars 2000 is felvidított.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:59
Előzmény: #4024  Törölt felhasználó
#4026
1:A megszépítő messzeség.
2: Hamarosan ...jót vagy semmit.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:58
Előzmény: #4022  Törölt felhasználó
#4025
Szeva JocH! :-)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#4024
Pufajkás horn gyufa a mintaminiszerelnök.
Eszem megáll.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#4023
"Ráadásul úgy, hogy talpraállított és erősödő gazdaságot hagyott utódjára. "
Igen, láttuk a támaszt.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#4022
Ezt most komolyan kérdezed vagy valami viccccccc? Mivel nem értem ! De a pufajkás szerintem se hazudott semmibe .Az egész élete 1 nagy hazugság,
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:51
Törölt hozzászólás
#4021
matgab 2009. 09. 24. 10:50
Előzmény: #4019  Törölt felhasználó
#4020
nem is az a kérdés, hogy hazudik-e, hanem az, hogy mellette csalt is, lopott is, valamint meghírdetett egy programot a választás során, amitől nem eltért, hanem homlokegyenest ellentétes irányban haladt. Mindezt előre és tudatosan, a demokrácia írott és íratlan szabályait kijátszva. (Késve nyilvánosságra hozott adatok).

Nagy Britanniában már rég a börtönblogját írná, Indiában pedig már kapott volna egy bombát a pofájába , hogy ne legyen ilyen arcátlan...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 10:47
Előzmény: #4018  sasa44
#4019
"Hazudhat-e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében , hogy megőrizze bársonyszékét?
"

kérdés inkább úgy hangzik, hogy : tud-e valaki olyan Miniszterelnökről, aki nem hazudott a pozíciójának megvédése érdekében... ugye erre egyértelmű bizonyíték sajnos nincs (egy esetet kivéve) de ne legyünk annyira naívak, hogy egy ember van a magyar parlamentben, aki nem mond/mondott igazat....
sasa44 2009. 09. 24. 10:44
Előzmény: #4008  pampa
#4018
Rendben, visszaolvastam. Két kérdést tettél fel:
Hazudhat-e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében , hogy megőrizze bársonyszékét?
Ha cinikus akarnék lenni azt válaszolnám hogy igen. de persze ezt én sem így gondolom. Annyit azért hagy tegyek hozzá , nem azt mondta hogy ő hazudott, hanem azt hogy hazudtunk! Ezzel mintegy magára vállalva más / pl szdsz/ hazugságait is. Ha jól emlékszem ő az egyetlen a magyar történelemben, aki ezt meg merte tenni a jobbítás érdekében. /Ugyan mi másért tette volna, kérdezem?/
A másik kérdésed a legitimizációra vonatkozik, nem ismétlem meg. Minden kormány legitim, amit demokratikus körülmények között választanak meg attól függetlenül, hogy mit mond. Az egyik ember azt hitte el amit Gyurcsány mondott, a másik azt amit Orbán. Ez bármilyen furcsa számodra, külföldön is így működik. Gyurcsánynak többen hittek. Vajon miért?
pampa 2009. 09. 24. 10:25
Előzmény: #4016  sasa44
#4017
Semmit. Ezért nem választották meg 2002-ben. Mi a gondod ezzel?

Nem ez volt a kérdés. Olvass vissza.
sasa44 2009. 09. 24. 10:13
Előzmény: #4014  pampa
#4016
Ember, ugyan mondd már meg mit bizonyított?
matgab 2009. 09. 24. 10:10
Előzmény: #4012  matgab
#4015
link

Versenyképesség tekintetében Budapest a 75 országból a 74. egyedül izland fővárosát előztük meg, akik ugye összeomlottak, meg amúgy is egy 2-300 ezer fős periférián található 90%-ban lakhatatlan jéggel borított ország.

Gyurcsány viszont reaktivizálja magát, egyre többet ír blogjában, és nem érti, hogy a fidesz miért beszél arról, hogy háború utáni újjáépítésre van szükség, ő csak az megépült hifakat látja (a köröshegyivel példálózik például, hát ez az év vicce lehetne, meg a ki nem fizetett megyeri híddal) meg mindenhol interneten chatezgető gyerekeket.
nem érti , hogy mit mondanak a fidesz politikusai, hisz minden nagyon szép , minden nagyon jó, minden nagyon rendben van itt a milliárdosok országában...

link

Jó ég, talán néhányan még megéljük, mikor a történelemkönyvekben ahol gyurcsányról írnak külön fekete oldalakon lesznek a fehér betük...!
pampa 2009. 09. 24. 10:04
Előzmény: #4013  sasa44
#4014
És ennek mi köze van a 2006-os kampányhoz?

Bizonyított és 2002-ben nem választották újra.Mi a gondod ezzel?
sasa44 2009. 09. 24. 09:56
Előzmény: #4011  pampa
#4013
Kedves pampa! Szerinted ki a f..om volt kormányon 1998 és 2002 között, hogy nem került abba a pozícióba hogy bizonyítson?
matgab 2009. 09. 24. 09:09
Előzmény: #4011  pampa
#4012
Ezt a filmet nézzétek meg én még nem láttam, de tudom, hogy nagyot szól!

Alex Jones' The Obama Deception pack

link
pampa 2009. 09. 24. 08:58
Előzmény: #4010  Törölt felhasználó
#4011
Ne Orbán igéreteivel foglalkozzunk. Ő nem kerül abba a pozícióba,hogy bizonyítson.
Etikátlan lenne rajta számonkérni.

Gyurcsány nyert és ő bizonyíthatott. De ne ez volt a kérdés kanyarodjunk oda vissza.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 08:47
Előzmény: #4008  pampa
#4010
a probléma a választási igéretekkel nemcsak gyurcsány félrevezetésével volt , hanem orbánéval is, mivel ő sem volt piskota az igéretekben .. / csak nem ő nyert /

azt gondolom , hogy most se lesz másként .
orbán egy csomó igéretét nem fogja betartani , de mégsem lesz akkora feneke a dolognak , mert a "nép" zsigerpolitizálása nem egészen arról szól, hogy ki mit tart vagy nem tart be ..

akkor majd fordított lesz a helyzet .. Akik gyurcsányt szidták / jogosan, és nem jogosan/ azok majd szinte ugyanezen okok miatt orbánt fogják körömszakadtáig védeni .

egy "nemzetveszejtő" és egy "nemzetmentő" közötti bármilyen néppolémia mindig egymás fikázásában merül ki .. Ezek nem politikai vagy gazdasági kategoriák , hanem lelki, érzelmi és hitbeli mindkét részről . Sosem mehet ez át a realításról szóló vtává , főleg párbeszéddé..
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 08:29
Előzmény: #4007  Törölt felhasználó
#4009
bajnai egy epizód csak , de azt elég jól csinálja.
pampa 2009. 09. 24. 08:27
Előzmény: #4002  Törölt felhasználó
#4008
penznyelo

Többször leírtam,leírom mégegyszer.
Gyurcsány volt hatalmon,majd jött a kampány. Abban kifejtette,hogy nagy a jólét dübörög a gazdaság,nem az a kérdés,hogy csökkentjük e az adókat hanem az,hogy mennyivel...nem lesz recept felírási díj..

Szerinted mint Miniszterelnök nem volt tisztában a valós számokkal? Mert miután megnyerték a választást akkor nem hogy adót csökkentettek hanem éppen emeltek.Nem a jólétről kezdtek beszélni hanem a megszorításról....
Ezt még valahogyan ki is lehetne magyarázni...mert csak ehhez értenek,de az öszödi beszédben elmondott pár igaz mondatát már sehogyan sem.
Arra a részre gondolok amikor kifejti,hogy mennyire kellett vigyázniuk,hogy a kidolgozott javaslatok ki ne szivárogjonak....
Tehát tisztában volt a valós helyzettel,csak a választás megnyerése érdekében HAZUDOTT a kampány során és előtte is.
Elismeri,beismeri abban a bizonyos öszödi "IGAZSÁG" beszédben.

Ti egyet nem vesztek figyelembe sohasem, mégpedik azt,hogy volt az ok és okozat.
Vitatkozni csak az okozatról vagytok hajlandóak.

Mert így nagyvonalakban nektek van igazatok.

Kiváncsi lennék egy bővebb értekezésre magáról az ok-ról is.

Hazudhat e egy hatalmon lévő Miniszterelnök annak érdekében,hogy megőrizze bársonyszékét?

Mert Gyurcsány ezt tette.És ezt nem mi állítjuk róla hanem ezt ő maga ismerte el.

Legitim e az a Kormány aki úgy szerez mandátumot,hogy szándékos hazugsággal félrevezeti az ország lakosságát?

Mert szerinte először ezt a két kérdést kellene megbeszélni.

Azután lehetne vitázni arról,hogy lehet e olyan a válasz mint ami volt a reakciója az ellenzéknek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 08:27
Előzmény: #4006  Törölt felhasználó
#4007
sajnos sem gyurcsány sem orbán nem alkalmas egy ország vezetőjének .. Mivel nincsenek más komoly ténylegesen érett emberek erre a posztra ebben az országban , semmi más nem marad ,minthogy egymást fikázzuk hol egyik , hol a másik alkalmatlan vezető melletti érveléskor .

egyben igaza volt az öszödiben gyurcsánynak , amikor azt mondta :

"mindenki hazudik"
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 00:37
Előzmény: #4003  Törölt felhasználó
#4006
a nagy gyurcsány iránti szerelmedben
elfelejteted hogy bajnai nem azért
jött mert szépen néz ki

-jajjjj, te kis komisz portika, te! :) hát nem én vonultam melletted a gay pride parade-en vagy mifenén :)
én a leszbiket néztem, cicafiú :)
ha még 1x rám vetíted ki homoerotikus hajlamaid gyurcival meg bajnaival kapcsolatban, elégetem a rózsaszínű tollboádat! :) és az óvónénidnek is szólok, hogy fessék le a jeled az oviban, mert az nem sakkfigura, hanem dildo :) csak szegény konzervatív hölgyike (még) azt nem tudja :)

komolyra fordítva a szót (még ha ez veled kapcs. időpazarlásnak is tűnik az evolúciód jelenlegi fokán :) oder was)

a magyarokkal szemben én is meg te is elfogultak vagyunk pozitívan, csak én látok sok olyan negatívumot is, amit már nincs értelme tagadni. a multik rinyálásaival nem értek egyet, kb. a nyelvtudás csak, ami jogos "követelés" (legalábbis most ennyi jut eszembe). kooperatívabbnak kellene lennünk, objektívabbnak, összetartóbbnak, és ezek nem a csodaszarvas-legendákkal érhetők el. nem sok hiányzik hozzá, hogy az egyén boldogulása a köz érdekében történjen, de sajnos az a kevés is sokat jelent: még mindig eltűrjük a korrupció iszonyatos elharapózottságát, amit a nagyok "nagyban" művelnek, azt a kicsik "kicsiben", és ez így nagyon nem frankó. viszont az is tény, hogy hatalmas potenciál rejlik a nemzetben, csak nem egymást kellene (vissza)húzni, hanem összhangot teremteni

add át üdvözletem a coelacanth-nak :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 00:13
Előzmény: #3999  Törölt felhasználó
#4005
erős volt bennem a késztetés, hogy a Fletó-Dobrev Klára vonalon poénkodjak az összemosott holmikról és egyebekről, de inkább csak megkérdem:

ha egy sofőr elüt egy gyereket, mert elővigyázatlan volt, akkor a rokonai agyba-főbe verhetik őt? nem az olaszliszkai esetről van szó, mert ott a sofőr ráadásul vétlen volt a "balesetben" is, de hasonlóról. amúgy meg konkrétan mit kellett volna tennie? lemondania? végig akart vinni egy programot, ami béna kacsa volt ugyan, de a megvalósultnál jobb, ráadásul az utódjelölés nélküli lemondással átmenetileg vezető nélkül maradt volna az ország bizonytalan időre, ha meg jelöl valakit, akkor a randalírozóknak nem lett volna megfelelő. nem védem, mert sok mindent elbaltázott, de annyi esze azért volt, hogy legyen exit stratégiája. sajnos annyi már nem, hogy a népszerűtlenségét kihasználva végig tudja vinni azokat az átalakításokat, amik politikai öngyilkossággal egyenértékűek, de legalább felrázzák a gazdaságot (felrázva, nem keverve :) mint ahogy Jimmy Kötvény mondja)
elég nagy ziccert hagyott ki az "öreg"
kötve hiszem, hogy csak agyhalottakból áll a polgári réteg... sőt sztem sokkal több értelmes ember van, mint a.h.! az a baj a magukat okosnak gondolókkal, hogy folyton lebecsülik a JPÉ-t. ha valaki olvasta a Brückner Gergely et al cikket a kapzsiságról, profitmaxról, sztem tudja, mire céloztam. Nem old meg mindent a "common sense", de bámulatosan sokmindent igen. A maradékhoz persze már Ph.D. meg effélék kellenek, de az a kevesebb...
Törölt felhasználó 2009. 09. 24. 00:10
Előzmény: #4002  Törölt felhasználó
#4004
na még neked is segítek a megvilágosodáshoz vezető útban

van akit kitiltanak mert a kormánnyal
nem ért egyet s van aki a kormánynak
nyal s mindig itt van sosem tiltják ki
ez az mszp-s fizetett médiagépezet

1. Nem az én kormányom, én nem szavaztam rájuk, beszéld ezt meg pampával. Egyébként pedig mindannyiunk kormánya, mert Magyarország kormánya.

első részében tagadod utána meg
elismered

2. "a többi esemény már csak ennek a következménye" + fentiek
Ilyen alapon ha valaki jövőre lelövi Orbánt, akkor az Orbán hibája igaz? Hát ez nem így működik. Törvényellenes cselekményt senkinek nincs joga csinálni. És ez a tett, kizárólag őt minősíti és az ő felelőssége. Pont.

na az mszp s betegség az orbánfóbia
csak kijött belőled
(bár mindenkit az álmai irányítják)
ilyen lelövős példára nem is válaszolók

nem is értem hogy lehet ilyen példát felhozni


Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:57
Előzmény: #4000  Törölt felhasználó
#4003
segítek: túl sok ember fantáziája nem terjed addig, hogy minél nagyobb az állami újraelosztás, annál többet tudnak belőle lopni + szeretik, amikor a politikusok ígérgetnek, de nem néznek mögé, hogy reális-e, amit ígérnek, aztán amikor megálasztják őket, akkor számonkérik az ígéreteket, amikről ha kellőképp belehallgatnának a médiába, már ott hallhatnák, hogy irreálisak, nem kell hozzá közgáz Nobel-díj sem.

na akkor én is segítek:
megbukott a szeretett gyurcsányod
s ahogy ő mondta "mindenki hazudik"
te tényleg beleszerettél
kútba nem ugrasz utána?

+ott van a nagyarcú tarisznyás "értelmiségi" "elit", akiket pl. a köregyenlettel xarrá alázta anno a matektanár, és máig nem heverték ki, ezért aztán a realitások helyett álomvilágba menekülnek (ahol a magyar a legtutibb nép, mi több: legősibb civilizáció, sőt egyesek szerint nem is a Földről származik :) stb.)
ja, ezek most fokozatok voltak, nem mondom, hogy sokan hisznek az efféle ökörségekben, de abban sokan, hogy a Kárpát-m. egyedüli kulturnépe vagyunk alanyi jogon, stb.

mintha gyurcsányt hallanám
ha nem tetszik el lehet menni
-a magyarok maradnak s büszkék
a magyar hazára

de ha azon akarsz lovagolni, hogy szerinted szerintem bajnai jobb miniszterelnök-e mint gy, akkor valóban jobb, de ez is a feladata, mint anno Bokros LAlinak volt: elvinni a balhét mint bűnbak a megszorításokért, amikre amúgy szükség van, legfeljebb a mértékén lehetne vitatkozni (van, amit fasságnak tartok a bajnai-féle csomagból)

a nagy gyurcsány iránti szerelmedben
elfelejteted hogy bajnai nem azért
jött mert szépen néz ki
hanem azért mert a gyurcsány
elqurtukot próbálja helyrehozni
de mivel a libás maga is
mszp s így semmi sem történik
csak annyi hogy tovább nézheted
a kedvenceidet a tv ben

:D

Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:56
Előzmény: #3999  Törölt felhasználó
#4002
Koi, porti, foli, porti_master:

"tehát csak ott van ilyen csúnya esemény
egy nemzeti ünnepen ahol
a te féle kormányod rászolgál"

1. Nem az én kormányom, én nem szavaztam rájuk, beszéld ezt meg pampával. Egyébként pedig mindannyiunk kormánya, mert Magyarország kormánya.
2. "a többi esemény már csak ennek a következménye" + fentiek
Ilyen alapon ha valaki jövőre lelövi Orbánt, akkor az Orbán hibája igaz? Hát ez nem így működik. Törvényellenes cselekményt senkinek nincs joga csinálni. És ez a tett, kizárólag őt minősíti és az ő felelőssége. Pont.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:51
Előzmény: #3993  Törölt felhasználó
#4001
Szerintem nem is a kurmány ellen kellene tüntetni meg forradalmat csinálni, hanem az olaj ára ellen :)
Nekem nem tetszik, hogy ilyen drága, sztem öntsünk Bécsben az OPEC székház elé pár hordó olajat és gyújtsuk meg, ostromoljuk meg az irodát, és az alkalmazottakat addig ki ne engedjük, amíg 50 USD/barrelról alá nem írja min. a szaúdi herceg a szerződést! :)
Aztán elkapjuk a Gazprom alkalmazottait Oroszo.-ban, a brüsszeli bürokratákat, no meg akkor már a FIFA-tól is követeljük ki, hogy UEFA-kupát, stb. nyerjen a Fradi vagy egy másik magyar FC. A pápától meg jó termést és időjárást zsaroljunk ki. Na ki jön? :)

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek