Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:38
Előzmény: #3995  Törölt felhasználó
#4000
még ezen dolgoznod kell 1 kicsit, a rekeszizmokra már félig-meddig veszélyes volt, de ROTFL-hoz még édeskevés :)

2 kevencem:

emiatt is vagyunk itt mert valld be őszintén
beleszerettél gy be s nem jött be

-előbb döfködj meg a puha párnákkal, a kardinális hozza a rácsot, aztán bevallom :)

ember itt nem a melyik politikust szerettemről van szó,ébredj már fel

-te is felébredhetnél, és akkor sikerülne értelmezni egy pár soros hsz.-t :)

és akkor az "emiatt is vagyunk itt" kitételed is sikerülne megválaszolni :)
segítek: túl sok ember fantáziája nem terjed addig, hogy minél nagyobb az állami újraelosztás, annál többet tudnak belőle lopni + szeretik, amikor a politikusok ígérgetnek, de nem néznek mögé, hogy reális-e, amit ígérnek, aztán amikor megálasztják őket, akkor számonkérik az ígéreteket, amikről ha kellőképp belehallgatnának a médiába, már ott hallhatnák, hogy irreálisak, nem kell hozzá közgáz Nobel-díj sem.
+ott van a nagyarcú tarisznyás "értelmiségi" "elit", akiket pl. a köregyenlettel xarrá alázta anno a matektanár, és máig nem heverték ki, ezért aztán a realitások helyett álomvilágba menekülnek (ahol a magyar a legtutibb nép, mi több: legősibb civilizáció, sőt egyesek szerint nem is a Földről származik :) stb.)
ja, ezek most fokozatok voltak, nem mondom, hogy sokan hisznek az efféle ökörségekben, de abban sokan, hogy a Kárpát-m. egyedüli kulturnépe vagyunk alanyi jogon, stb.
az ilyen sületlenségek pedig összeadódnak, kutyuljuk meg divida et imperával, és megvan a Brake-egyenlet :) azaz hogy mi töri le a gazdasági és szellemi fejlődést ebben az országban...
de ha azon akarsz lovagolni, hogy szerinted szerintem bajnai jobb miniszterelnök-e mint gy, akkor valóban jobb, de ez is a feladata, mint anno Bokros LAlinak volt: elvinni a balhét mint bűnbak a megszorításokért, amikre amúgy szükség van, legfeljebb a mértékén lehetne vitatkozni (van, amit fasságnak tartok a bajnai-féle csomagból)
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:35
Előzmény: #3997  Törölt felhasználó
#3999
ez meg az összemosási bol.trükk

gyurcásny elqurtuknak magától kellet
volna elmennie
egy normális demokráciában
működik is
a többi esemény már csak ennek a következménye

tehát csak ott van ilyen csúnya esemény
egy nemzeti ünnepen ahol
a te féle kormányod rászolgál

Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:32
Előzmény: #3996  Törölt felhasználó
#3998
szavazati többség

azért volt bolsevista trükk mert
látszat intézkedés volt

mint minden ami hozzájuk kapcsolódik

na ezt hívják bol. trükknek
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:31
Előzmény: #3993  Törölt felhasználó
#3997
Conqui:
"Ezzel szemben a ma "uralkodó osztálya" akkor is a nép/nemzet, aki demokratikus választások útján, a demokrácia szabta törvények keretei között választja meg az új elitet és zavarja el a régit.
Az cseppet sem tekinthető sem demokratikusnak, sem törvényesnek, ha a demokratikusan megválasztott elitet a választást követően antidemokratikus eszközökkel (erőszakkal) fosztjuk meg hatalmától."

Pont ezt írom már egy ideje. De ezt itt úgyse fogják érteni, mert nem akarják. Egyébként ha egy ilyen alapján szokásjogot formálna, hogy néhány ezer ember utcai garázdaságával kormányt lehet buktatni, akkor innentől bármilyen kormány bármikor megbuktatható lenne. Az a kormány is, amit ők szeretnének. De szép világ lenne. Olyan mint egy kocsmai vita: aki hangosabban ordibál, nagyobbat csap az asztalra, több poharat tör össze és ügyesebb a bunyóban, annak van igaza.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:20
Előzmény: #3994  Törölt felhasználó
#3996
2006-ban -t akartam írni!

ja, és kigugliztam, de abban sem volt semmi a szokásos rizsán kívül. okot nem mondtak, csak ex cathedra kijelentették, hogy kb. bolsevista trükk :)
de lehet, hogy valamit kiokoskodtak, csak nincs a fellelt cikkekben :)

amúgy a szocik és a szadesz megérdemelten cumiznak, a lopáson kívül semmi nem járt a fejükben. jóléti államot akartak hitelből, meg sokat lopni, mert egyikhez sem kell ész. sztem az agyhalott kreacionistáknak kellene őket "eladni", hogy bizonyítsák: devolúció (is) van, azaz visszafejlődés :) győzikét meg a többi sztárocskát is megkapnák bónuszként. tuti siker lenne, ellentétben Glick bíboros Catholicism WOW! kampányával :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:15
Előzmény: #3994  Törölt felhasználó
#3995
mert neked jó volt hogy egy másik
mszp s arc váltotta
az erkölcstelen gy-t?

ember itt nem a melyik politikust szerettemről van szó,ébredj már fel

emiatt is vagyunk itt mert valld be őszintén
beleszerettél gy be s nem jött be

itt az ország dolgait kell ügyintézni
tudod?

de nem ilyen lopok meg hazudok is
embereknek

Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 23:09
Előzmény: #3948  pampa
#3994
Hi to all!

Engem meg az érdekelne ezzel kapcs., hogy amikor Gy. felajánlotta a maga elleni bizalmatlansági indítványt még 2006-ben, 0vi mire hivatkozott, hogy ez csak trükk? Olvastam cikkeket erről, de már nem emlékszem, mi volt a konkrétum, ami miatt 0vi átverésnek titulálta. Gyanítom, az volt a baja, hogy egy másik MSZP-s arc váltotta volna Gy-t és nem 0vi, de ezt talán csak a genetikailag belémkódolt demagógia-ellenesség mondatja velem :) ami miatt 0vi számomra mindig is egy üresfejű, ötlettelen megélhetési politikus marad, bármennyire is szeretné magát nagy formátumú államférfinek láttatni, és ezzel nem a törpeségére utaltam, mert totál nem érdekelne, hogy törpe, ha értelmes lenne + nagy formátumú államférfi. (Ja amúgy IQ tekintetében valszeg átlag feletti, but that just does not impress me :) U know...)
Amúgy Gy-t is eléggé rühellem, csak őt amiatt, mert felvállalt valamit, amit nem tudott véghez vinni többek közt a tutyimutyisága miatt...
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 20:47
Előzmény: #3988  Törölt felhasználó
#3993
Bár kicsit későn kapcsolódom a témába, engedtessék meg két felvetés:

1. A korábban felsorolt történelmi távlatú "államellenes" cselekmények a történelem egy bizonyos fordulópontján következtek be.

Tudom - kissé idejétmúlt Marxot idézni, de helyénvaló: az akkori elnyomott társadalmi rétegek már nem akartak, az uralkodó elit pedig már nem tudott a régi módon élni. Ez kissé leegyszerűsített, de találó megfogalmazása a történelmi változás szükségszerűségének. Az akkori törvények szerint természetesen minden állam/király elleni lázadás törvénytelen volt, de - mint tudjuk - a győztesnek mindig igaza van, azaz a régi uralkodó osztály felszámolása legitimálta magát a forradalmakat.
Ezzel szemben a ma "uralkodó osztálya" akkor is a nép/nemzet, aki demokratikus választások útján, a demokrácia szabta törvények keretei között választja meg az új elitet és zavarja el a régit.
Az cseppet sem tekinthető sem demokratikusnak, sem törvényesnek, ha a demokratikusan megválasztott elitet a választást követően antidemokratikus eszközökkel (erőszakkal) fosztjuk meg hatalmától.

2. Lehet természetesen a tömegdemonstráció, mint nyomásgyakorlási eszközt igénybe venni, ha a regnáló hatalom mielőbbi távozását akarjuk.
Ez valósult meg pl. Szerbiában, amikor a Vuk Draskovics vezetésével szisztematikus tömegtüntetések révén, amelyhez nap mint nap egyre többen csatlakoztak megbuktatták a Milosevics vezette kormányt.
Én azonban nem emlékszem arra, hogy azon tüntetések bármikor is erőszakba torkollottak volna, hiszen a tüntetők kényesen vigyáztak, hogy ne adjanak alkalmat a kormánynak a rendőri fellépésre.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 15:40
Előzmény: #3991  Törölt felhasználó
#3992
MDF-re szavaztam, a mostani EP-n is.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 15:26
Előzmény: #3989  Törölt felhasználó
#3991
igen kíváncsi lennék a párt szimpátiádra is akkor (2006) és most

nekem akkor a FIDESZ, most a JOBBIK, illetve mint nemzeti mozgalom a Magyarok Szövetsége, de ezt gondolom tudod:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 15:23
Előzmény: #3989  Törölt felhasználó
#3990
18-án este a Kossuth téren kb 20 ezer ember volt kint ott megfogalmaztak egy kiáltványt amit be akartak olvastatni az MTV-ben egy kis csapat Kossuth téri tüntető - a tüntetők képviseltében - elvitte azt az MTV székházához ott szóba sem álltak velük ezek után Toroczkai Laci kb 10 ezer tüntetővel átvonult, hogy követeljék a nyilatkozat beolvasását, senki nem reagált így telt el több óra

senki nem reagált a kérésre még azok után sem hogy a tüntetők átvonultak az MTV székháza elég senki sem jött ki hogy átvegye a nyilatkozatot vagy tárgyaljon róla a tüntetők képviselőivel ehelyett jött a könnygáz és a gumibot

demokratikus és nemes cselekedet vagy nem?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 15:17
Előzmény: #3988  Törölt felhasználó
#3989
Zoli:
"én azon az estén és utána hetekig a szülővárosom főterén tüntettem sok száz, majd ezer emberrel együtt és itt senki nem bántott senkit"
Örülök neki, hogy te törvényes voltál. És lám-lám téged se nem vertek meg, se nem vittek be, stb. stb.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 15:14
Előzmény: #3987  Törölt felhasználó
#3988
sepc. én nem írtam, hogy bénáztak volna ez egy másik történet, nem foglalkozok vele ki kivel esküdött össze azon az éjszakán:)
tény és való 10 ezer ember több órán át tüntetett a TV székháza előtt és csak azután szabadult el a pokol, hogy néhány tüntetőt lefújtak megütöttek gumibottal

én azon az estén és utána hetekig a szülővárosom főterén tüntettem sok száz, majd ezer emberrel együtt és itt senki nem bántott senkit
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 15:09
Előzmény: #3986  Törölt felhasználó
#3987
Zoli:

"Pénznyelő te magadat semlegesnek tartod a 2006 őszi események megítélésében?"
Igen

"egyetlen, akkori parlamenti pártot sem támogatsz"
Gondolom, ez is kérdés akart lenni. De nem értem, az üggyel kapcsolatosan kérdezed, vagy általában?

Egyébként meg a véleményem:
1. Tüntetni békésen (és törvényes eszközökkel, törvényes céllal) mindenkinek joga van;
2. Zavargásokat kirobbantani, abban tevékenyen részt venni, garázdaságt elkövetni nincs joga senkinek;
3. A rendőröknek joga van a nem törvényes tüntetést feloszlatni, a 2-es pont szerinti törvénysértőket elfogni, eljárást indítani elenük, stb.;
4. A rendőröknek természetesen nincs joga a brutalitáshoz, a feloszlatottak, előállítottak, elfogottak megveréséhez, stb.

Ennyi a véleményem kormánytól, pártoktól függetlenül. Jövőre is ez lesz, 2006-ban is ez volt, előtte is ez volt, a '90-es taxis blokádról is ez volt.

(mondjuk annyi megjegyzést tennék a szövegedhez, hogy éppen te/ti írtátok sokszor, hogy a TV ostromnál a rendőrök szándékosan bénáztak és nem tettek semmit, most meg azt írod, már akkor is volt rendőri brutalitás - a kettő ellentmond egymásnak)
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 15:01
Előzmény: #3983  Törölt felhasználó
#3986
Pénznyelő te magadat semlegesnek tartod a 2006 őszi események megítélésében? egyetlen, akkori parlamenti pártot sem támogatsz
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:54
Előzmény: #3983  Törölt felhasználó
#3985
így ismered a történéseket vagy másként?
készül film és könyv is a szeptember októberi eseményekről
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:54
Előzmény: #3981  Törölt felhasználó
#3984
Ez érdekes megvilágítása a dolgoknak .
De akik hozzák a törvényes rendet , nem tudja felrúgni csak megváltoztatni másik törvényt (és itt a lényeg) beterjeszteni és megszavazni.
Akik viszont szenvedői a törvénynek demokratikus alapon korlátozottak a jogaik.PONT.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:51
Előzmény: #3982  Törölt felhasználó
#3983
Mit írjak róla? Százszor leírtam, már közvetlenül az események után 2006-ban is.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:51
Előzmény: #3981  Törölt felhasználó
#3982
nem tudom mennyire vagy tisztában az akkori eseményekkel 18-án este a Kossuth téren kb 20 ezer ember volt kint ott megfogalmaztak egy kiáltványt amit be akartak olvastatni az MTV-ben egy kis csapat Kossuth téri tüntető - a tüntetők képviseltében - elvitte azt az MTV székházához ott szóba sem álltak velük ezek után Toroczkai Laci kb 10 ezer tüntetővel átvonult, hogy követeljék a nyilatkozat beolvasását, senki nem reagált így telt el több óra ezek, után az ajtó közelében lévő tüntetőket lefújták gázzal és megverték na erre tört ki az ostrom

vélemény?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:46
Előzmény: #3979  Törölt felhasználó
#3981
Azért szerencsére az ukrán demokrácia és gazdaság és a magyar között van némi különbség... Egyébként nem ismerem részletesen azokat a történéseket, ígyhát megalapozott véleményem sem lehet róla. De százszor elmondtam, hogy nem azzal van a baj, ha a törvényes és demokratikus eszközöket használja valaki, miért is lenne baj, sőt, használja csak. A problémám azzal van, hogy senki nem mondhatja magáról, hogy nekem jogom van felrúgni a közösen létrehozott és megalkotott demokratikus rendet. Többször nem fogom leíni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:46
Előzmény: #3977  Törölt felhasználó
#3980
Sajnálom hogy nem érted . Nem baj .
Valójában arra számítottam, hogy pontosabb adatokkal támasztod alá érvelésem .És ezzel elismersz valamit .( Önként dalolva) :-) Majd legközelebb.Apró(antal) betúvel nem tudok írni, de ha senki nem érti bennem a hiba
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:42
Előzmény: #3976  Törölt felhasználó
#3979
a közelmúlt eseményei pl Ukrajna, Grúzia hetekig tartó tüntetések és "zavargások" után lemond a kormány tehát győz a tüntetésen résztvevők akarat
szerinted Te nagy vagy statisztikából kb Ukrajna lakosságának, hány százaléka vett részt a tüntetéseken és Grúziában hány százalék?
vagy ezek sem demokratikus(s) államok?

kérlek ezekre a kérdésekre is válaszóljál
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:41
Előzmény: #3973  Törölt felhasználó
#3978
Csabesz:
Mégegyszer bátorkodom megkérdezni tőled, miután én válaszoltam neked ugyanilyen irányú kérdésedre: írd le röviden '56-ról a véleményed és írd le néhány pontban, hogy miben és miért hasonlítható ahhoz 2006?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:41
Előzmény: #3974  Törölt felhasználó
#3977
JocH, ha leírod világosabban, amit állítani ill. kérdezni szeretnél, akkor bizonyosan válaszolok rá, ebben a formájában sajnos nem értem. Lehet, hogy ez az én hibám, kérlek fogalmazd meg mégegyszer.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:39
Előzmény: #3975  Törölt felhasználó
#3976
Nem természetesen nem ezt mondtam. Azok más rendszerek voltak, mások volak a szabályai. A demokráciát mi magunk akartuk, annak szabályait mi alkottuk meg és egy ideje ebben működünk. Most pedig egy csoport azt mondja, hogy márpedig neki joga van felrúgni e szabályokat. Én erről beszélek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:35
Előzmény: #3970  Törölt felhasználó
#3975
oksi szerinted akkor az összes államalakulat több ezer éven át a világban törvénytelen volt
na ilyent még nem hallottam nem semmi vagy ismételten

megboldogult Királyaink, mind törvénytelenül uralkodtak 1000 éven át
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:35
Előzmény: #3970  Törölt felhasználó
#3974
'Azok a rendszerek:
1. nem a többség akaratán alapultak; "
Aztat ugyí nem mered megkérdőjelezni, hogy volt több mint 1 milka piros könyves .Az ország lakosságának 10 %-a a szavazók nem tom ,%-a ! Hithű, vagy nem asztmás kérdés .De ha bukik 1. pont rántja a többit is.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:32
Előzmény: #3971  Törölt felhasználó
#3973
Kedves Csabesz, hozzászólásod téged minősít.

Mégegyszer bátorkodom megkérdezni tőled, miután én válaszoltam neked ugyanilyen irányú kérdésedre: írd le röviden '56-ról a véleményed és írd le néhány pontban, hogy miben és miért hasonlítható ahhoz 2006?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:31
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3972
nem tudom mennyire vagy tisztában az akkori eseményekkel 18-án este a Kossuth téren kb 20 ezer ember volt kint ott megfogalmaztak egy kiáltványt amit be akartak olvastatni az MTV-ben egy kis csapat Kossuth téri tüntető - a tüntetők képviseltében - elvitte azt az MTV székházához ott szóba sem álltak velük ezek után Toroczkai Laci kb 10 ezer tüntetővel átvonult, hogy követeljék a nyilatkozat beolvasását, senki nem reagált így telt el több óra ezek, után az ajtó közelében lévő tüntetőket lefújták gázzal és megverték na erre tört ki az ostrom
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:30
Előzmény: #3968  Törölt felhasználó
#3971
Veled én sem '56-ról, sem 2006-ról nem vitázom, és nem személyeskedem. Aki a 2006 okt. 23-ai eseményeket olyan szemüvegen keresztül vizsgálja/látja, ahogyan Te, azzal egyáltalán nincs miről beszélnem.
De igazad van, neked mindenről lehet bármilyen véleményed, le is írhatod, hiszen az utolsó szó így is-úgy is a tied. Akkor is, ha az rajtad és a "sleppeden" kívül a kutyát sem érdekli...
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:25
Előzmény: #3966  Törölt felhasználó
#3970
Azok a rendszerek:
1. nem a többség akaratán alapultak;
2. nem jogállamokban történtek;
3. mindezekből adódóan a törvényességük sem jelenthető ki.

Nyilván érted te is a különbségeket, csak nem akarsz tudomást venni róla. De attól még a tény tény marad.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:25
Előzmény: #3965  Törölt felhasználó
#3969
a közelmúlt eseményei pl Ukrajna, Grúzia hetekig tartó tüntetések és "zavargások" után lemond a kormány tehát győz a tüntetésen résztvevők akarat
szerinted Te nagy vagy statisztikából kb Ukrajna lakosságának, hány százaléka vett részt a tüntetéseken és Grúziában?
vagy ezek sem demokratikus(s) államok?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:23
Előzmény: #3967  Törölt felhasználó
#3968
"2006-ról egy árva kérdést sem tettem fel, ha jól emlékszem, de ezzel sincs gond, mert egész egyszerűen nem tudsz elfogulatlanul sem érvelni, sem vitázni"

Ez csúcs, kérlek ne akard nekem megmondani, hogy egy válaszban mire térek ki, mire nem. Azt gondolom, kérdés nélkül is leírhatom a véleményem. Vagy szerinted nem?

A kérdésem: te hogyan rnád le '56-ot és miben és miért hasonlítható 2006-hoz? Köszi.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:17
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3967
Senkinek nem kell semmit magyarázni. Annak ellenére, hogy Te mindig mindenkit kioktatsz. Ha kell, ha nem. Feltettem egy kérdést, amire a Te válaszod érdekel(t) volna, személyeskedés nélkül. Elvileg kultúráltan. Nem ment (most sem). Nem gond, mert Te ilyen vagy (a néhány sorstásrsaddal egyetemben). 2006-ról egy árva kérdést sem tettem fel, ha jól emlékszem, de ezzel sincs gond, mert egész egyszerűen nem tudsz elfogulatlanul sem érvelni, sem vitázni. Mindenesetre a válasz amit adtál igen sokat elárul....
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:16
Előzmény: #3965  Törölt felhasználó
#3966
:)))))))
nem semmi vagy tehát a törvényes rendet meg lehet dönteni erőszakos úton is ha nem "demokratikus" államrendről van szó tehát ez legalizálja a bolsevik forradalmat (1917) Kun Béláékat (1919) Maoékat (1945 - 1949) stb
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:13
Előzmény: #3963  Törölt felhasználó
#3965
Zolikám: lásd Csabesznek írt hozzászólásom. Az összes történelmi példád rossz, mert nem demokratikus államról van azokban szó.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:06
Előzmény: #3961  Törölt felhasználó
#3964
Népfelkelés, forradalom egy idegem elnyomó uralom ellen.

2006-ból ehhez hiányzik:
1. Nép. Néhány ezer vandál szerencsére nem egyenlő a néppel. (Ez még akkor is igaz, ha egyébként a kománnyal egyébként a többség nem szimpatizál.)
2. Felkelés, forradalom. Lásd előző pont.
3. Hőstett, hősök. Más állampolgárok autóinak felgyújtását nem nevezném hőstettnek, ahogyan a TV székházba betörni és feltörni a büfét, sem.
4. Idegen elnyomó uralom. 20 éve demokrácia van, mi akartuk, az van hatalmon, akit mi akartunk. Akkor nem gy volt.

Csak ennyi a különbség. És az, hogy ezt elvileg értelmes, valószínűleg tanult embernek kell magyarázni egy gazdasági fórumon, még mindig megdöbbent...
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:05
Előzmény: #3960  Törölt felhasználó
#3963
Kedves Pénznyelő!

tehát akkor menjünk vissza 369 évet Cronwelék is rossz fiúk voltak, mikor nekimentek a törvényesen úralkodó angol királynak?

Rákóczi is egy gonosz lázadó volt mert a törvényes Habsburg király ellen lázadt?

Az észak amerikai felkelők (1776) és Washington tábornok is köztörvényesek voltak mikor György király ellen lázadtak?

A franci a forradalom (1789) kirobbantói is mind bűnözők voltak mikor Lajos király ellen támadtak ?

Az 1848-as márciusi Pesti forradalom résztvevői is mind rendbontók voltak mert a törvényes király ellen lázadtak?

egy nagy ugrás

1956 októberi forradalom és szabadságharc résztvevő is is mind bűnözők voltak mert a törvényes magyar kormány ellen lázadtak?

miért nem válaszolsz? nem tudsz vagy nem akarsz?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:03
Előzmény: #3960  Törölt felhasználó
#3962
kedves Pénznyelő!

tudod miért ítéltek el tizenéveseket az 56-os forradalom után börtönre, halálra?
Korvin köz, Széna tér, Tűzoltó utcaiak mond neked valamit
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:59
Előzmény: #3960  Törölt felhasználó
#3961
'56-ról mi a véleményed?
Csak úgy, nagy vonalakban...
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:58
Előzmény: #3957  Törölt felhasználó
#3960
Az még mindig felhábort, hogyan meri valaki a 2006-os utcai vandalizmust '56-hoz hasonlítani... Döbbenet.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:56
Előzmény: #3955  Törölt felhasználó
#3959
Viccet félretéve. Nem érdekel a tőzsde, figyelemmel követem, de matrixnak tartom, aminek semmi köze a realitásokhoz, valósághoz. A mai virtuális világ része, meglátásom szerint meg vannak számlálva a napjai. Ezért nem is írok olyan topicokba. Egy nagybank helyi leányának működésére testközelből van rálátásom, de a tőzsde világát csak szigorúan kívülről szemlélem.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:53
Előzmény: #3954  pampa
#3958
2006 szeptember - októberi atrocitásokért több száz "rendőrnek" és politikusnak kellene kényszermunkán lennie vagy börtönben csücsülni
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:51
#3957
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:49
Előzmény: #3955  Törölt felhasználó
#3956
:))))))
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:45
Előzmény: #3952  Törölt felhasználó
#3955
Mert (minimál)bértopicoló vagyok. Csak még nem értek olyan jól a szakmai fogásokhoz, mint a "nagyok"... :DD Gondolom vmi hasonlót akartál kihozni ebből.
pampa 2009. 09. 23. 13:45
Előzmény: #3950  Törölt felhasználó
#3954
De sajnos a demokrácia ezen lehetőségeit pont azok "bírják" akik ellen használni kellene.

Ezért voltak zavargások.
Csak vegyük a Magyar gárda esetét, a hatóságok milyen nyaka-tekert indokkal oszlatták fel a csendben ücsörgő gárdistákat.
Az öszödi eset ettől sokkal egyszerűbb lett volna.
Hiába tesz feljelentést bárki nem tud átmenni a politikai gépezeten.
Csak reménykedhetük abban,hogy a következő kormány 2/3-al fog rendelkezni és ezen emberek nem tudnak a mentelmi jog mögé bújni.
De valószínűleg addig pedig el fog évülni...

Nesze neked demokrácia.

Talán a 2006 okt. még nem. Azért le lehet ültetni egy két embert. Ott is rezeg a léc Gyurcsánynak.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:44
Előzmény: #3946  Törölt felhasználó
#3953
Kedves Pénznyelő!

tehát akkor menjünk vissza 369 évet Cronwelék is rossz fiúk voltak, mikor nekimentek a törvényesen úralkodó angol királynak?

Rákóczi is egy gonosz lázadó volt mert a törvényes Habsburg király ellen lázadt?

Az észak amerikai felkelők (1776) és Washington tábornok is köztörvényesek voltak mikor György király ellen lázadtak?

A franci a forradalom (1789) kirobbantói is mind bűnözők voltak mikor Lajos király ellen támadtak ?

Az 1848-as márciusi Pesti forradalom résztvevői is mind rendbontók voltak mert a törvényes király ellen lázadtak?

egy nagy ugrás

1956 októberi forradalom és szabadságharc résztvevő is is mind bűnözők voltak mert a törvényes magyar kormány ellen lázadtak?

Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:43
Előzmény: #3951  Törölt felhasználó
#3952
Azért mert ezt így leírtad, még nem lesz igazad...

Érdekes, hogy az ilyen jellegű vitákban mindig részt veszel, de még konkrét gazdasági kérdéshez egyszer sem szóltál hozzá. Ahogy nem látom a neved semmilyen gazdasági, pláne tőzsdei topicban, kizárólag itt. Miért van ez?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:39
Előzmény: #3950  Törölt felhasználó
#3951
Nem jött be. Jöhet vmi más.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:32
Előzmény: #3948  pampa
#3950
Pampa, egy tolvajnak nincs jogom önhatalmúlag levágni a kezét. Megvan a megfelelő hatósági, intézményi, jogi eljárás és eszköz erre. Ilyen egy jogállam, ilyen egy demokrácia. Ezt akartuk.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:27
Előzmény: #3948  pampa
#3949
Na és?!
pampa 2009. 09. 23. 13:22
Előzmény: #3946  Törölt felhasználó
#3948
penznyelo

Nem népszerűtlen lett,hanem az öszödi beszédben elismeri,hogy CSALÁSSAL jutott hatalomra.
A média próbálná ezt a tényt más fényben feltüntetni,de a csalás az csalás.
Lehet,hogy 20 vagy több évet kell várni arra,hogy a független elemzők kimondják az igazságot ugyanúgy ahogyan a Kádár rendszerről is elmondták.
Abban a rendszerben Lendvai,Horn,Kovács,Kiss, stb...
vezető, meghatározó szerepben voltak.
Ugyanúgy ahogyan a Gyurcsány érában is.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:03
Előzmény: #3945  Törölt felhasználó
#3947
válságkezelésben minden emelkedni szokott
de csak addig míg a kezelők ott vannak

Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 12:57
Előzmény: #3940  Törölt felhasználó
#3946
Vagy nem akartad, vagy nem tudtad megérteni, amit írtam. Az előzetesben ülő politikus példája nagyon rossz, hiszen ő törvényt sértett (ill. alaposan gyanúsítható ezzel, hiszen előzetesben van). Igen, az ő esete felháborító, egyszerűen azért, mert úgy kap pénzt, hogy a munkáját nyilvánvalóan nem tudja végezni (ráadásul azt ottani visszaélésekkel kapcsolatban ül éppen és zajlik az eljárás ellene). Ez nagyon nem összehasonlítható azzal, hogy adott egy kormány, ami menet közben népszerűtlen lesz, bizonyos csoportok pedig felhatalmazva, feljogosítva érzik magukat arra, hogy abszolút törvénytelen módon, az alkotmányos rend megzavarásával megbuktassák. Mert ilyen alapon 2010-től majd a Fidesz kormányt is el lehetne mad zavarni, ha a szoci szavazók elégedetlenek. (vagy a Jobbikosok megint). Mégegyszer: a szabadság nem egyenlő azzal, hogy mindent szabad. Ahogy a demokrácia sem arról szól, hogy bárki bármit megtehet. Vannak közösen meghozott szabályok és játék ezek mentén játszuk.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 08:42
Előzmény: #3944  Törölt felhasználó
#3945
akármit mondtok nagy ember ez a bajnai .

kiment, és egyből emelkedett a nasdaq és az snp is.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 08:18
Előzmény: #3942  Törölt felhasználó
#3944
3. "Mik a demokratikus alapjaink?

Itt ismét az intézményrendszert és a jogrendet írod. Ezek szerintem nem az alapok, hanem a következmények. Hogy ne beszéljünk el egymás mellett, megpróbálom egy példával szemléltetni. Nem túl jó példa, de most csak ez van :)
Anno Petőfiék kitalálták a 12 pontot. Ez volt a szabadságharc alapja, az ebben megfogalmazott célokért és értékekért harcoltak. Az ebben megfogalmazott alapelvek lettek volna az intézményrendszer alapjai, hogy az ott leírtakat szolgálják, és biztosítsák az ott leírtak teljesülését. (Zárójelben jegyzem meg, hogy a céljaik elérése érdekében radikális módon :) az utcára vonultak és bűnözőket engedtek ki a börtönökből)

Ezek után mik a mi mostani demokráciánk alapjai?
- A kerekasztal, ahol valakik megegyeztek valamiben?
- Az alkotmány? (Ezt amúgy olvasta bárki is a fórumozók közül? Aki igen, annak kíváncsi lennék a véleményére.)
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 08:10
Előzmény: #3940  Törölt felhasználó
#3943
szerintem sokan , ill. rengetegen túl sokat várnak el a köv. fidesz kormánytól.
Nemhiába mondta Orbán tavasszal egy önkormányzati összeröffenésen , hogy mint minden kormánynál így náluk is be fog következni a népszerüségi index esése úgy 50%-al.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 07:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#3942
"Annak ellenére, hogy a Gyurcsányt az mszp szavazók jelentős része sem szertné tovább a közélteben látni."

Ennek épp' az ellenkezője igaz.

----------------------------

Gondolod? Ez esetben igen ravasz húzás volt az mszp részéről Gyurcsány háttérbe vonulása. Persze csak akkor, ha a szavazatminimalizálás a céljük.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 07:40
Előzmény: #3940  Törölt felhasználó
#3941
A visszahívhatósághoz és a felelősségre vonhatósághoz egy kis adalék:
Azt, hogy ma Magyarországon mit lehet törvényesen, a jogi keretek között, demokratikus módon elérni, igen jól példázza ez a cikk:

link

Röviden összefoglalva: ha egy polgármester meglopja a kerületét, és fél éve előzetesben van(azaz nem látja el a feladatát), akkor sincs rá törvényes mód, hogy ne fizessenek ki neki továbbra is milliókat. Sőt, már a gondolat maga is szédületes pofátlanság.
Szóval itt tartunk ma. Várjuk ölbe tett kézzel a 180 fokos fordulatot.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 07:31
Előzmény: #3911  Törölt felhasználó
#3940
"5. "Lehetne. De ki tud "demokratikus" módon változtatni rajta, és annak ez érdeke-e?"
A következő kormánynak pl. erősen az érdeke lesz egy sor dolgon változtatni, különben gyorsan az MSZP sorsára jut... Ilyen egy parlamentáris demokráciában az érdek: ha nem csinálom, a választók elpicsáznak. "

Ezen logika alapján az összes eddigi kormánynak erősen érdeke lett volna ezeket a dolgokat megváltoztatni, mégse tették. Miért pont a következő tenné?

Ha jól értem, a te álláspontod a következő:
Várjunk szépen türelmesen, hátha egy szép napon a fejükhöz kapnak a vezetőink, bevonulnak egy zárt tárgyalóba, és az egyikük hazafias beszédet intéz a többiekhez:
- Fiúk! Vannak ezek a dolgok, tudjátok, amikről már szó volt, de mégse csináltunk velük semmit. Kisebb parlament, önk. reform, visszahívhatóság, felelősségre vonhatóság, meg ilyenek. Ugyan nekünk ez mind rossz, de szavazzuk meg őket, és majd állítanak nekünk szobrot.
Ezután visszamennek az ülésterembe, és örömkönnyek között megszavaznak mindent, kitör a katarzis és kisüt a nap is a felhők közül.
Azt mondod, hogy ezt semmiképpen sem szabad társadalmi nyomásgyakorlással megsürgetni, mert az radikális, meg különben is milyen már.

Az általad radikálisoknak tituláltak állápontja pedig:
Ki van kiért, ki szolgál kit (súgó: a miniszter szó eredeti jelentése szolga)? Miért nem történt ezekben az ügyekben semmi az utóbbi 20 évben? Várjunk még 20 évet, hátha jobb belátásra térnek maguktól is? Nem: inkább sürgessük meg egy kis/nagy társadalmi nyomásgyakorlással a dolgokat.

Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 00:30
Előzmény: #3927  Törölt felhasználó
#3939
Ma, azaz tegnap nagyon harcias kedvemben voltam/vagyok.
Nem tudom, hogy az elmúlt 196 oldalon ki, mit szólt a bankokra, de nekem harcos üdvözletem nekik, és ha véded őket, akkor neked is!
Ekkora kopasztást a régebben demokratikussá váló országokban biztosan nem tudnak megtenni, mint nálunk(kamatkülönbözet, midenféle díjak). Az OTP az összes globális banknál is nagyobb lehúzó. Itt abba is hagyom, mert az volna a cél, hogy a népek is vegyék már észre, hogy az OTP nem értük van!!!
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:41
Előzmény: #3937  Törölt felhasználó
#3938
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

jó éjt mindenkinek!
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:35
Előzmény: #3936  Törölt felhasználó
#3937
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:33
Előzmény: #3934  Törölt felhasználó
#3936
oké:)))
akkor nem te vagy fólia:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:32
Előzmény: #3932  Törölt felhasználó
#3935
"akkor éljen a ksh meg a gdp ! "

éljen, éljen várjuk meg, hogy befagyjon a Duna és koronázzuk meg királynak a KSH-t
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:31
Előzmény: #3933  Törölt felhasználó
#3934
az nem én vótam
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:29
Előzmény: #3928  Törölt felhasználó
#3933
mester pár hónapja nem te linkelted be möbiusnak a BP tévés távgyógyító klipet (szakállas pasi beleremegve jósol), ha megvan légyszi linkeld be:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:26
Előzmény: #3927  Törölt felhasználó
#3932
ok...

akkor éljen a ksh meg a gdp !

jó éjt :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:25
Előzmény: #3928  Törölt felhasználó
#3931
:))))
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:24
Előzmény: #3919  Törölt felhasználó
#3930
Van olyan nap , hogy a tőzsde is egy nagy lószar :))

(főleg ha bux cirka 100K-t aznap :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:24
Előzmény: #3925  Törölt felhasználó
#3929
Még egy utolsó apróság: ha olvastad volna, amire regáltál, akkor láttad volna, hogy volt benne két olyan link is, amiből kiderül, hogy a lakosság nettó pénzügyi vagyona a GDP arányában mennyivel nőtt '90 óta (az utóbbi néhány évben itt volt egy visszaeső tendencia). - ennyit a hitelből fogyasztásról, meg az eladósodottságról.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:17
Előzmény: #3924  Törölt felhasználó
#3928
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:17
Előzmény: #3925  Törölt felhasználó
#3927
Hamar eljutottunk a mocskos bankokig... Ne hari, de nekem ehhez a színvonalú vitához nincs most se időm, se erőm, se kedvem.

Jó éjt.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:16
Előzmény: #3925  Törölt felhasználó
#3926
"Erre az egyszerű halandó körülnéz, és azt látja , hogy nemhogy gazdagabb nem lett az előre felélt jővőjével , hanem sokkal szegényebb , mert a jővőjét havonta egyre magasabb kamatokkal kell visszafizetnie még évekig ,esetleg évtizedekig . Nem beszélve azokról a tízezrekről , akiket a bank kirugott a házából , lakásából azzal , hogy közben mások, a hiteleket rendesen fizetőknek a kamatainak emelésével pótolja a kieső bevételeít .. És ne felejtsük el , a bankok nyereséges jelentéseket produkálnak változatlan hatalmas fizetésekkel , prémiumok osztásával mind a mai napig ..."

egyetértek jól megfogalmaztad!!!!

A pénz mint adósság
link
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:12
Előzmény: #3921  Törölt felhasználó
#3925
a huncutság a ksh és egyéb hivatkozásoknál az , hogy a politka és az az alá tartozó pénzügyi legfőbb intézmény bizonyítsa az egyszerű magyar halandóknak azt , hogy miért is most nehezebb - mert ezekre az adatokra mutogatva bizonyítandó , hogy mennyire jól élünk , hogy feléltük a felvett hitelekkel a jővőnket , és hogy ezért becsületesen adózzunk . Magyarán : a mi bűnünk az ahogy élünk ... Mi meg ezeket az adatokat szépen elolvasva -beszopjuk .

Erre az egyszerű halandó körülnéz, és azt látja , hogy nemhogy gazdagabb nem lett az előre felélt jővőjével , hanem sokkal szegényebb , mert a jővőjét havonta egyre magasabb kamatokkal kell visszafizetnie még évekig ,esetleg évtizedekig . Nem beszélve azokról a tízezrekről , akiket a bank kirugott a házából , lakásából azzal , hogy közben mások, a hiteleket rendesen fizetőknek a kamatainak emelésével pótolja a kieső bevételeít .. És ne felejtsük el , a bankok nyereséges jelentéseket produkálnak változatlan hatalmas fizetésekkel , prémiumok osztásával mind a mai napig ...

nagyon ocsmány , gusztustalan érv az , hogy "hitelt nem volt muszáj felvenni" több okból is .. de ez is éppen elég hosszúra sikeredett :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:06
#3924
"Tessék tudni! A te tudásod a te hatalmad!"

Szimeonov Todor [ A Változó Világ bölcsességei ]

link

link
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:05
Előzmény: #3921  Törölt felhasználó
#3923
Értem, hogy miről beszélsz, nyilván nem vagyok hülye, ha pl. olvastad volna a hozzászólásomat, amire reagálsz, márcsak abból is lejön:)

1. Egyébként, létezik országok szerinti összehasonlítás is pl. autók tekintetében.
2. Amit pedig elég hazai szinten nézni két időpont kösözzt, pl. a lakás, erre persze nem válaszoltál.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 23:02
Előzmény: #3912  Törölt felhasználó
#3922
"az szdsz már megbukott
az mszp is

megy mind a levesbe "

ezt a borzalmas levest nem lehetne berakni egy űrhajóba és kilőni a Plútóra?:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:54
Előzmény: #3917  Törölt felhasználó
#3921
ezzel is ugyanott vagyunk ... Mekkora a tv .. plazma vagy más .. Mihez képest nőtt a tv vásárlás..

Talán inkább ilyent kérdeznék . Mennyi tv van egy háztartásban itt , szlovákiában és a németeknél. Ebből kiderülne , hogy bármennyire is nőtt a tv-k száma statisztikailag nálunk , még mindig a béka segge alatt vagyunk pl. a szlovákoktól , hát még a németektől /gyanítom , hogy így van / . Ebben az esetben rögtön kiderülne , hogy a tartós cikkek növekedése nem többlet fogyasztás , hanem a XXI század normál életéhez tartozó valami , ami az így kapott jelző de másokhoz viszonyított számok szerint - abszolutte nem "túlfogyasztunk " . Erre semmilyen magyar statisztika nem ad számot . Ezek az adatok csak a magyarok önmagukhoz mért fogyasztásának alakulását , változását mutatják . De azt biztos nem , hogy valamiből keveset vagy sokat fogyasztunk a világ , de még csak a régió fogyasztásához is képest ..
És pontosan itt van a huncutság elásva ..

ha még mindig nem érthető , akkor sajna fel kell adnom :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:45
Előzmény: #3918  Törölt felhasználó
#3920
Mégegyszer: nyilván nem a lényegtelen adatokról beszélek (ebből látszik, hogy a többször belinkelt hozzászólásomat még csak el sem olvastad - de akkor mire is reagáltál?)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:43
Előzmény: #3916  Törölt felhasználó
#3919
"A statisztika ? Lószart .. "
Ezen azért még mindig meglepődök egy ilyen oldalon. Ha az Index poltopicjában lennénk, ott elmenne, de itt. Ez kb. olyan mintha azt mondanád a tőzsdére, hogy: árfolyamok? lószart...

Sajnos én meg a lózungcsatákkal nem tudok mit kezdeni. Mert nekem nem elég annyi, hogy elolvasom a Jobbik honlapján, hogy "jön végre a nemzeti erő!", aki képviseli "a magyar embereket". Ezt a szintet meghagyom a hívőknek. (a szocikét, a Fideszét is).
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:41
Előzmény: #3915  Törölt felhasználó
#3918
Ha az egy főre jutó ( pl. 20 lityi tej és annak összege ) ... az neked mit mond ? Konkrétan légyszí... Hogy az jó ,elég , pont annyinak kell lenni ,kevés , vagy ennyi egy ember normál fogyasztása a világ átlagához képest /alaszkától izlandig bezárólag / .. vagy mi ? Többet nem segítek, mert eléggé szájbarágós lesz a végén:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:36
Előzmény: #3915  Törölt felhasználó
#3917
Egyébként lakás, műszaki cikk, ilyesmiket nézzél. Ne az éves krumplifogyasztást, bár ott is van néhány tanulságos elem (pl. alkoholok).
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:35
Előzmény: #3899  Törölt felhasználó
#3916
aztán tudod e "tartalmilag " , hogy hogyan oszlik meg a nyugdíj a fizetés 125k-ja ? Erre ki ad választ ? A statisztika ? Lószart ..
direkt 100K-írtam , nem bibelődök 20 -25K forinttal , mert mondandónban nem a csontra kimutatott átlagbér volt a mérvadó , hanem az a tartalom ami a mérföldekkel nagyobb kereset különbségekből adódó feszültség ..

Te meg ne statisztikázzál , hanem néz magad körül ..a realítást . Ha a statisztikai "tényadatok" szerint biflázod az életet , akkor számold ki hogy még mennyit élsz , és mennyit fogsz költeni gyógyszerre , és mikor lesz Alzheimer korod.
..
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:35
Előzmény: #3913  Törölt felhasználó
#3915
Tonic:
"mihez , kihez képest nőtt , csökkent ."
Segítek: az 'egy főre jutó', vagy 'egy háztartásra eső', vagy 'ezer háztartás között', ezeken a kategóriákon mit kell megmagyarázni?
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:31
Előzmény: #3912  Törölt felhasználó
#3914
hálát adumk a jóistennek! tények, érvek itt már nincsenek!
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 22:25
Előzmény: #3899  Törölt felhasználó
#3913
annyi statisztikát néztem már az elmúlt évek alatt hogy éppen elég volt .. A statisztika nem arról szól , hogy mennyivel és kinél élünk jobban .. Mit nézzek ? A hús fogyasztás változását ? Kihez mihez képest ? Erre semmilyen ksh meg egyéb statisztika nem ad választ . A statisztikák az elmúlt évekhez mérik mindig a fogyasztás változását . Oszt nem minden fogyasztás nőtt, hanem csökkenést is mutat . De hangsúlyozom ... mihez , kihez képest nőtt , csökkent . Mennyi egy átlagos család normál fogyasztása pl. tejből ? Ha nőtt , akkor az azt jelenti , hogy jól élünk ? Ha csökkent nemcsak azt hogy most már kevésbé szeretik a tejet - a fogyasztásba belépők - kilépők ?

pl. a mosógép vásárlás nőtt, a fagyasztóé viszont csökkent .. Mit kezdesz ezzel a stadat adattal ?
Az összes személyes kiadás viszont nőtt ..
haggyál már a statisztikáiddal .

ez úgy lehetne mérvadó , ha ugyanezen adatokat összehasonlíthatnánk pl. a szlovák melett a német statisztikákkal .. Akkor megtudnánk , hogy mennyi az a fogyasztás sacc/kb amiből viszonyíthatnánk arra , hogy mi lehet a normál , illetve a magasabb fogyasztás, és főképp -mihez -kihez képest .
Mert így semmit nem mond ebben a témakörben .. az égegyadta világon semmit..
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 21:23
Előzmény: #3911  Törölt felhasználó
#3912
Ez a lényeg emberek

az szdsz már megbukott
az mszp is

megy mind a levesbe

érveléseket tényeket cáfolatot
várok
jelige "mszp meg pénznyelő"
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 21:01
Előzmény: #3908  Törölt felhasználó
#3911
Köszi a választ.

1. "Én meg azt mondom, hogy eredményesség szempontjából ezek az eszközök nagyjából semennyit sem érnek. Hogy a te szavajárásoddal fogalmazzak: ez tény."

Egyrészt a tény kifejezést és sohasem a véleményemre, hanem tényadatokra használom. Másrészt meg: "nagyjából semmit sem érnek". Már hogyne érnének? Le lett szavazva a vizitdíj pl.? Le. Vannak eszközök, csak ezekkel élni kell élni. De mint írtam, valóban lehetne az állampolgárok kezében több eszköz is.

"Az ilyen problémákra az egyetlen eszköz (és hidd el, ezt én is utálom leírni), ha az "alkotmányos rendet" (kérlek értsd, hogy miért van idézőjelben) az utcán próbálják megdönteni."

Miután kifejted ezek után, hogy a vandalizmussal nem értesz egyet, akkor gondolom, a tüntetésekre gondolsz. A tüntetésekkel természetesen abszolút egyetértek. Na, az is pl. egy eszköz. A törvényes tüntetés, természetesen.

2. "Ha Gyurcsány előttük van a listán, akkor ha akarják, ha nem, őt is újra bejuttatják a parlamentbe. Annak ellenére, hogy a Gyurcsányt az mszp szavazók jelentős része sem szertné tovább a közélteben látni. Nem tudom, ezen mit tartottál hülyeségnek."

A választási rendszer olyan, hogy egyéni és listás képviselőket választunk. A pártlista márpedig rendelkezik az általad írt tulajdonságokkal. De egy párt hagy döntse már el, kit indít. És mivel nem létezik negatív szavazat, attól mert neked valaki nem szimpi, attól még ha valakik szavaztak rá és kapott elég szavazatot, bejut. Ha valakinek annyira nem tetszik a lista, nem szavaz arra a pártra. Nem értem, mit nem értesz ezen.

3. "Mik a demokratikus alapjaink? Mi ezekben a komoly érték? Miért kell ezeket megőrizni? Csak hogy tudjam.Tényleg írd le konkrétan, hogy mik ezek, ha lesz rá időd."
Röviden, címszavakban:
- a rendszerváltáskor kialakult intézményrendszerünk: parlament, választások, közt. elnök, kormány, önkormányzati rendszer, alkotmánybíróság, stb. stb.;
- a jogrend (pl. alkotmény is, hiába csak toldozott, foldozott);
- mindezek nemzetközileg abszolút elismert szintje, állapota (a belpolitikai helyzetet most hagyjuk);
- a fentiekről kialakult 20 éves gyakorlat (ciklusok váltják egymást, stb.).

Ez mind-mind az alapok.

""Ezzel szemben az radikálisok (az ide írók is!) az egész demokrácia létét vonják kétségbe, nemzeti ellenállásról, a zavargások kapcsán forradalomról, stb. beszélnek. Én erre mondom, hogy: NEM, NEM, NEM. "
Te ezt mondod, más meg mást mond. Ez a demokrácia, nem? :)"

Nem teljesen. Ugyanis a szabadság nem egyenlő azzal, hogy mindent szabad. Az idézett részben is pont ezt írom. Vannak törvényes eszközök és vannak megengedhetetlen eszközök. A demokrácia nem az, hogy én szerintem csak a törvényes eszközöket szabad alkalmazni, más szerint meg akár törvénytelent is...

5. "Lehetne. De ki tud "demokratikus" módon változtatni rajta, és annak ez érdeke-e?"
A következő kormánynak pl. erősen az érdeke lesz egy sor dolgon változtatni, különben gyorsan az MSZP sorsára jut... Ilyen egy parlamentáris demokráciában az érdek: ha nem csinálom, a választók elpicsáznak.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 21:00
Előzmény: #3896  Törölt felhasználó
#3910
A visszahívhatóságot továbbra sem támogatom.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 20:50
Törölt hozzászólás
#3909
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 20:41
Előzmény: #3896  Törölt felhasználó
#3908
Szervusz Pénznyelő!

"1.
Vannak jogi eszközök. Pl. népszavazás. Néhány kérdésben le is szavazta őket a többség. Van a parlament kezében is eszköz. Stb. stb. Nem mondom, hogz mind elég. (lásd többi pont). De egy biztos: az nem eszköz, hogy az alkotményos rendet próbáljuk az utcán megdönteni."
Azt mondod, hogy ez mind nem elég. Én meg azt mondom, hogy eredményesség szempontjából ezek az eszközök nagyjából semennyit sem érnek. Hogy a te szavajárásoddal fogalmazzak: ez tény. Az ilyen problémákra az egyetlen eszköz (és hidd el, ezt én is utálom leírni), ha az "alkotmányos rendet" (kérlek értsd, hogy miért van idézőjelben) az utcán próbálják megdönteni. Akik nem csak az utcán tudnák ezt megtenni, azoknak a változtatás nem áll érdekében. Lapozz bele 1-2 történelemkönyvbe, és nézz utána, hogy mi kell ahhoz, hogy egy társadalmi berendezkedés valóban megváltozzon/átalakuljon.
Én voltam többször is a Kossuth téren, és láttam, mi folyik ott. Az ott tüntetők többségét nem érdekelték az igazi problémák, csak a balhé kedvéért mentek ki. Most nem róluk beszélek, akik pusztán unaloműzésből gyújtogatnak. A hozzászólásaid alapján te egy nagyon értelmes és tájékozott ember vagy, ha akarod, ezt is megérted.

"2. Ha a lista elejére teszik pl Gyurcsányt, akkor bent lesz legközelebb is a parlamentben? Igen. Tehet ezellen bárki bármit (reálisan)? Nem.
Ez hülyeség. Ha bent lesz, az azt jelenti, hogy szavazták rá, ill. pártjára. Ezen választópolgárok döntését, ill. akaratát akkor is tiszteletben kell tartsd, ha neked nem tetszik. Van akinek meg Orbán nem tetszik. Van aki meg Vonát nem akarja a parlamentben. De ott lesz, ha kap elég szavazatot."
Sokan hisznek az ún. baloldali értékekben(na nem mintha az mszp ezeket képviselné, de midegy), akik szeretnének az mszp listájára szavazni, mert ott vannak olyan nevek is, akiket szeretnek. Ha Gyurcsány előttük van a listán, akkor ha akarják, ha nem, őt is újra bejuttatják a parlamentbe. Annak ellenére, hogy a Gyurcsányt az mszp szavazók jelentős része sem szertné tovább a közélteben látni. Nem tudom, ezen mit tartottál hülyeségnek.

"3. "Valóban az a demokrácia, hogy ha valakit megválasztanak, akkor az 4 évig azt csinál amit akar?"
Soha nem állítottam ilyet. "
Én meg soha nem állítottam, hogy te ezt állítottad. Attól még ez van.

"A szocik se tehettek meg bármit, mert csúnyán belebuknak/belebuktak".
Annyira csúnyán azért mégsem buktak bele, hiszen még mindig ők vannak kormányon.

"Az demokratikus alapjaink jók és ez egy komoly érték, amit meg kell őrizni, ezt mondom én."
Mik a demokratikus alapjaink? Mi ezekben a komoly érték? Miért kell ezeket megőrizni? Csak hogy tudjam.Tényleg írd le konkrétan, hogy mik ezek, ha lesz rá időd.

"Ezzel szemben az radikálisok (az ide írók is!) az egész demokrácia létét vonják kétségbe, nemzeti ellenállásról, a zavargások kapcsán forradalomról, stb. beszélnek. Én erre mondom, hogy: NEM, NEM, NEM. "
Te ezt mondod, más meg mást mond. Ez a demokrácia, nem? :)

"4. "És utána még illetlenség is megkérdezni tőle, hogy ezt mégis hogy gondolta?"
Ilyet meg pláne sose írtam. Lásd előző pont. Vannak az eszöközök, ill. néhány dologban lehetne ezeken bővíteni, stb. "
Hogy önmagamat ismételjem, sose írtam, hogy te ezt írtad. Attól még ez van.

"5. "Ha ez nálunk nyilvánvalóan nem a rendeltetésének megfelelően működik, akkor miért ne lehetne változtatni rajta?"
Lehetne. Én is ezen vagyok, lásd megint 3. pont. De alakítani rajta, levonni a tapasztalatokat, stb. az nem ugyanaz, mint alapjaiban megkérdőjelezni az egészet, utcai zavargásokkal megbontani a rendet, Budaházy és társai szerűen tönkretenni azt is, ami van. Én meg ezt mondom. "

Lehetne. De ki tud "demokratikus" módon változtatni rajta, és annak ez érdeke-e? Akkor mi marad?

Phylaxa 2009. 09. 22. 20:28
Előzmény: #3905  Törölt felhasználó
#3907
Mivel nincsenek adatok, ezért hivatalosan nem tudom megindokolni, hogy miért érzem úgy , hogy egy kétgyermekes család ma rosszabbul él mint a 70-es években. Ezt leírtam már párszor és nem tudom megváltoztatni, mert nincsenek adatok. Nekem semmi problémám a statisztikával és azzal amit mondasz és díjazom, hogy veszed a fáradtságot és megindoklod. De ezt nem tudod semmivel sem, mert minél több dolgot veszel be annál bizonytalanabb lesz. Ugyanis az, hogy a minimál bér jobban nőtt mint az átlag bér ez nem jelenti azt, hogy a kétgyermekes családok megélhetése javult volna. Érted? Nem azt mondom, hogy nem lehetséges, hanem azt, hogy nem biztos. Nagy különbség.

Mégegyszer: leírtam pár szempontot, ami egy kétgyermekes családnál alapkövetelmény az egészséges élethez. EZeket akkoriban kitudták fizetni havonta. Most nem tudják szerintem . De ez csak egy megérzés és akkor tudnál meggyőzni, ha látnám az adatokat. OK? Nem tudom korrektebbül leírni. Én nem állítom, hogy igazam van. Én azt állítom, hogy nem tudom.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 20:19
Előzmény: #3896  Törölt felhasználó
#3906
"Van akinek meg Orbán nem tetszik. Van aki meg Vonát nem akarja a parlamentben. De ott lesz, ha kap elég szavazatot. "

ott lesznek bizony és ha Toróczkai Laci vállalja (nagyon remélem vállalja) akkor ő is a 2006-os forradalom egyik vezéralakja
Budaházy szerintem nem fog parlamenti képviselői megbízást vállalni, ő sajnos nem lesz ott
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 20:10
Előzmény: #3904  Törölt felhasználó
#3905
És mégegy: továbbra is nagyon furcsának találom, hogy míg az én esetemben azt mondod, nem elégségesek ezek az adatok, addig te a saját magad oldaláról megelégszel az abszolút hasraütésszerű számaiddal, meg néhány múltbeli saját családi adattal.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 20:05
Előzmény: #3903  Phylaxa
#3904
A rendszerváltásnak egy időpontot hívunk, ez politikai, jogi értelemben korrekt. A gazdaság azonban már korábban elkezdett piacosodni. Ez a '80-as években. A jövedelemeloszlás ekkor nőtt jelentősen szvsz, '90 után már kevésbé. De egyébként a megfogalmazásom rossz volt valóban, mert a jövedelemeloszlás lehet, hogy tovább nőtt. De az átlagok jó összehasonlíthatóságához ez nem is feltétlenül szükséges, elég annyi, hogy legalább az átlag növekedését a legalsó jövedelmi kategória is megkapta. Ezt pedig a minimálbér növekedése igazolja.

Egyébként meg nézd Phyl: nem akarom előről kezdeni az másik topic egész hétvégéjének vitáját. De egyre azóta se reagáltál onnan. Igen, ezek az adatok egy szofisztikált elemzéshez kevesek. De még mindig lényegesen kisebb hibát követsz el, ha kiindulsz a tényleges átlagokból mintha egyedi eseteket kezdesz hasraütésszerűen tippelgetni, amit te csinálsz. Az átlagokat kiegészítve fogyasztási és eladósodottsági mutatókkal, adatokkal, ahogy tettem én, így pedig egészen jól összehasonlítható két időpont. Ilyen részletes, sokdimenzióra kiterjedő írást, mint az enyém, nem láttam itt senkitől (még tőled sem). Pedig várnék régóta egy érdemi választ.
Phylaxa 2009. 09. 22. 19:50
Előzmény: #3897  Törölt felhasználó
#3903
"1. Az átlag az átlag. A reálbér átlagok összehasonlítása két időpont között nagyon jó, ha a jövedelemeloszlás arányai nem változtak nagyon. 90' óta tehát jól használható."

Pontosan a rendszerváltás óta szakadt szét a jövedelemeloszlás és pontosan erre szeretnénk látni az adatokat. Nem feldolgozott adatokat, hanem a nyerset.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 18:31
Előzmény: #3898  Törölt felhasználó
#3902
SOHA.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 18:27
Előzmény: #3900  Törölt felhasználó
#3901
Hogy ne kelljen keresgélned:
link

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek