Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 08:57
Előzmény: #3599  Törölt felhasználó
#3600
Pontosan melyik részén és miért? Így semmi értelme a hozzászólásodnak, de annak örülök, hogy jó kedved van.
Törölt felhasználó 2009. 08. 28. 08:20
Előzmény: #3592  Törölt felhasználó
#3599
Nem hittem volna, hogy írni fogok ebbe a topikba, de ezen a hozzászóláson olyan jót nevettem, hogy az bearanyozza az egész napomat. Köszönöm! Csak így tovább! :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 23:57
Előzmény: #3597  Törölt felhasználó
#3598
link

Ilyenből kell jó sok nektek böszme magyarok



Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 23:37
Előzmény: #3596  Törölt felhasználó
#3597
Végre, hogy valaki vette már a fáradtságot és legalább valaminek (kioktató véleménye egy töredékének) utána is nézett, mégha utólag is.
Kritikád, melynek indítóeleme, hogy ez az ember egy adott célú testület elnökeként, ezen testület nevében nem kompetens a testület cél és rálátási területén kívüli dolgokról nyilatkozni, ebben a formában már logikus és teljesen ésszerű. Véleménye persze lehet, mint magánembernek (és esetleg mint valamilyen szakembernek?), de akkor azt ebben a formában hírdesse, ne bújjon a szervezet mögé és ne tetszelegjen e szervezet "imidzsében".
Több dolog is van kritikádban melyek részigazságát értem és el tudom fogadni, de pontosabban kellene ezeket egy logikai láns mentén felfűznöd és kifejtened, talán a hiányzó "szemekre", alternatívákra és pontosítandó/javítandó részletekre is rájönnél.

Annyi "nem tudom, de véleményem, az aztán van róla" vitára vagy továbbgondolásra a bevallott ismerethiány okán is teljesen alkalmatlan hozzászólás van itt csak az utolsó egy-két lapon is (honvédség, a közpénzek átláthatósága, a gazdaság működése, stb.), hogy ezekből még a rejtett féligazságok magva is kihámozhatatlan a rárakódott felszínes előítéleket halmaza alól. Érvelni is "csak pontosan, szépen, ...", és talán hamarabb szótértünk egymással.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 21:47
Előzmény: #3595  Törölt felhasználó
#3596
Gyors korrekció: a MAOSZ nem állami szervezet, így nem az adófizetők pénzéből gazdálkodik. Most néztem meg. Elnézést. Ezt a részét visszavonom a szövegemnek, mindent mást fenntartok.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 21:41
Előzmény: #3592  Törölt felhasználó
#3595
Magyar Adófizetők Országos Szövetségének alelnöke foglalkozzon azzal, hogy:
- az adórendszer egyszerűbb, átláthatóbb és megkerülhetetlenebb legyen;
- a közteherviselés társadalmilag igazságosabb legyen;
- a nemfizetőkkel szemben lépjen fel hatékonyabban és szigorúbban az APEH;
- a nemfizetőkkel szemben a társadalom is legyen elítélőbb;
- lehetőség szerint az adóterhek mérséklődjenek;
- az adófizetők pénzének elköltése, azaz a költségvetési kiadások (állami intézmények, cégek gazdálkodása, állami szerződések, megrendelések, stb.) legyenek átláthatóbbak, szigorúbban elszámoltathatóak.

Varga Istvánnak tehát lenne elég dolga. Ezért fizetjük ráadásul! Az viszont biztos nem az ő dolga (nem ezért fizetjük), hogy szídja a bankrendszert, meg az IMF-et. Ez még akkor sem az ő dolga lenne, ha egyébként igaza lenne abban, amit mond.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 19:35
Előzmény: #3593  Törölt felhasználó
#3594
Beletettem a régiós devizák mellé a török lírát és a brazil reált is:
link
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 19:29
Előzmény: #3592  Törölt felhasználó
#3593
Ja és az utolsó pontot kiegészítve. Varga ezek szerint nem figyelte se a globál piaci helyzetet, se a régiós devizákat. Ha szerinte a Ft-ot 5-6 nagyspeki mozgatja, akkor ugyanez az 5-6 mozgatja az egész világot?

Íme a PLN, CZK és a HUF elmúlt 1 évi chartja az EUR-al szemben:
link

Trendekben teljes együttmozgás látszik rajta. Ha Varga István látott volna ilyen görbéket, nem írta volna azt, amit.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 19:22
Előzmény: #3590  matgab
#3592
Matgab. Ez a cikk megint zseniális. Csak az elejével foglalkoznék. Ismét előjön a nyuszi és sapka esete, vagy ahogy én szoktam megfogalmazni, az örök nagy önellentmondások egyike.
A állítás: mocskos szemét bankok, lehúzzák az ügyfeleket, mennyit keresnek rajtuk.
B állítás: mocskos bankok, nem adnak hitelt.

Na most a kettő együtt nem állja meg a helyét. Mocskos nyereségre szert tenni, lenyúzni az embereket "uzsorakamattal" csak úgy lehet, ha adnak hitelt... Varga István szövege tehát már itt elvérzik. De azért nézzük részletesebben.

I.
"Az ország nemzetgazdasága négy nagy alany együttese. A családok, a vállalatok, az állam és a bankrendszer. Mikor egy ország hitelt vesz fel, akkor
megvizsgálható, hogy kinek a javát szolgálja, és kinek a terhe. Az IMF-től (Nemzetközi Valutaalap) és az EU-tól felvett, illetve az eddig lehívott több milliárd
eurós kölcsön a bankrendszert szolgálja, de az állam terhe, vagyis végső soron a polgárok terhe. Nekik kell helyt állniuk azért a kötelezettségért, amit a
hitelfelvétel kapcsán az állam magára vállalt. Ez a pénz nem szolgálja a vállalkozásokat és a lakosságot, hogy munkahelyeket hozzanak létre, bővüljön a
fogyasztás vagy megélénküljön a gazdaság. De nem szolgálja az államot sem, hiszen az állam nem használhatja fel beruházásokra, fejlesztésekre vagy a
vállalatok feltőkésítésére."

Ebben rögtön 2 hiba van.
1. Az IMF hitelt nem a bankok kapták, hanem a magyar állam. A magyar állam persze ennek egy részét a bankrendszer megmentésére használta (használja ha kell még), de korántsem az egészet (annak töredékét konkrétan).
2. Varga István nincs tisztában a kereskedelmi bankok szerepével, tevékenységével. A bankoknak az állam egyrészt nem odaadta a pénzt, hanem tovább hitelezte. Pontosan azért, mert egy pénzügyi válságban egy saját belső válsággal is küzdő feltörekvő ország nagyon nem jutott tőkéhez, pláne nem devizaforráshoz. Ezzel a forráslehetőséggel (meg sor egyébbel pl. MNB swap megállapodások) a kereskedelmi bankok forráshiányát oldották meg. A kereskedelmi bankok persze nyerni akarnak, így ezt a pénzt (amennyire adott helyzetben, áron és kockázat mellett lehet és érdemes) kihelyezték. Éppen a lakosságnak és a vállalatoknak. Nyilván egy válságban nem lehet annyi tőkét biztosítani, hogy azt sehogyan se érezzék meg hitelfelvevői oldalon, így a lakosság és a vállalatok oldaláról is szűkültek a lehetőségek (drágultak a hitelek). De ez nem azt jelenti, hogy ezt a pénzt mind lenyúlta a bankrendszer és azt sem, hogy semmit nem ért. A magyar bankrendszer profitját azért ígyis megviselte a válság. (hogy nem dőltek be, annak inkább örülni kéne).

II.
"– Nem kellett volna felvennünk ezt a hitelt, mert nem volt rá szükségünk. Nem adódott zavar az államadósság-kezelésben"

Ez tényszerűen nem igaz. Lásd kötvénykibocsátás teljes leállása, ill. kötvénypiaci helyzet.

III.
"a nálunk működő
kereskedelmi bankok sem kerültek pénzzavarba, sőt, még nagyobb a nyereségük, mint korábban."

Ez szintén tényszerűen nem igaz.

IV.
"Öt-hat nagy spekuláns üzleti érdekből mozgatja a forint árfolyamát, hiszen a spekulációval akkor lehet pénzt keresni, ha változás van, amit elő kell idézni.
Érdekes módon, amikor bezár Magyarországon a bank, akkor mozdul el igazán az árfolyam. Nem akkor, amikor nálunk munkaidőben pénzpiaci események
történnek, hanem mikor New Yorkban és Londonban az időeltolódás miatt még bőven játszanak, nálunk pedig már véget ért a nap. Ebből látszik, hogy távolról
rángatják a forint árfolyamát."

Ez iszonyatos faszság. A PF-re író devizapiacot is látott tőzsdések mindegyike tudja, hogy egyrészt nem igaz a megállapítás, hogy éjjel mozog a Ft a legtöbbet, másrészt nem igaz, hogy 5-6 nagy speki mozgatja az árfolyamot. Egyébként éppen ellenkezőleg, elég sokszor megégették magukat nagyspekik a Ft-al, lásd erős sávszél elleni támadás 2003, sáveltolás 2003 tavasz, kötvénypiaci pánik, 300bp kamatemelés 2003 ősz, globál korrekció 2006, 2008 sáveltörlés, 250, de pláne 240 alatt kioldott stopok, zárt pozik, majd erre rá 2008-9 globál válság, kötvénypiaci összeomlás.

Egyébként a devizahitelesek 90%-a még a legrosszabb, márciusi Ft árfolyamnál is kisebb havi törlesztőt fizetett, mintha Ft-ban adósodott volna el!

Szerintem a Magyar Adófizetők Országos Szövetségének alelnöke foglalkozzon azzal, amihez ért és ami az ő dolga...
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 18:09
Előzmény: #3586  Törölt felhasználó
#3591
Én a hadsereg szükségességével ill. kevésbé szükségességével kapcsolatosan osztom Phyl véleményét.
matgab 2009. 08. 27. 17:36
Előzmény: #3589  matgab
#3590
imf hitel
link
matgab 2009. 08. 27. 16:23
Előzmény: #3582  Törölt felhasználó
#3589
mondjuk van ilyen ország is...

link
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 15:30
Előzmény: #3585  Törölt felhasználó
#3588
célozni
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 15:30
Előzmény: #3584  Phylaxa
#3587
Osztom én is a véleményed.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 15:26
Előzmény: #3574  Phylaxa
#3586
Phylaxa, sok mindenen vitáztunk itt már, de ebben abszolút egyetértek.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 15:25
Előzmény: #3582  Törölt felhasználó
#3585
Az 1:1000-hez arányszámmal arra próbáltam céloztam, hogy ez szerintem (is) elég kevéske...
Phylaxa 2009. 08. 27. 15:11
Előzmény: #3580  Törölt felhasználó
#3584
A GDP arányában értettem. Hát ebben kellene jeleskedniük, hogy beszámolnak a közpénzek elosztásáról. Én nem tudom, hogy hol van, de 100 éve titkolnak mindent. A fene sem érti mitől várják, hogy bízzonak bennük az emberek.
Phylaxa 2009. 08. 27. 15:10
Előzmény: #3580  Törölt felhasználó
#3583
A GDP arányában értettem. Hát ebben kellene jeleskedniük, hogy beszámolnak a közpénzek elosztásáról. Én nem tudom, hogy hol van, de 100 éve titkolnak mindent. A fene sem érti mitől várják, hogy bízzonak bennük az emberek.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 15:05
Előzmény: #3580  Törölt felhasználó
#3582
mennyi az a minimális létszám... szerintem azért bőven 2-3000 fölött van a hivatásos katonák száma. (ez csak tipp) azoknak fizetés + teljes ellátás minden napra. + ruháztatás... ha belegondolsz nem kevés pénz az
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 14:54
#3581
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 14:44
Előzmény: #3574  Phylaxa
#3580
... pedig szinte zéró amit erre költünk... Ez nem teljesen így van. 2009-re a HM költségvetése: ~ 307 mrd ft. És ebből bő 8 mrd ft-ot privát biztonsági cégek kapnak HM objektumok védelméért. Haditechnika nuku, honvéd létszám minimális (létszámstop), de akkor hol a lé?!
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 14:35
Előzmény: #3578  Törölt felhasználó
#3579
o.k.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 14:28
Előzmény: #3576  Törölt felhasználó
#3578
ilyen esetekben is remekül alkalmazható a nemzetközi összefogás, és példa is van rá bőven külföldön.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 14:18
Előzmény: #3576  Törölt felhasználó
#3577
honvéd
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 14:16
Előzmény: #3575  Törölt felhasználó
#3576
A mumustól. Viccet félretéve, 2007-ben, egy nyugállományú őrnagy taglalta, hogy optimális esetben 1000 lakosra 1 honvég jutna egy képzeletbeli külső agresszióra reagálva. Azóta csak romlottak mind létszámilag, mind haditechnikai értelemben az esélyek. De elvonatkoztatva egy háborús helyzettől gondolj pl. egy természeti katasztrófára, járványügyi krízisre stb, stb....
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 14:00
Előzmény: #3572  Törölt felhasználó
#3575
de tényleg, kitől kéne félnünk??

Portugália egy területileg és népességileg azonos méretű ország. nem tudom ott mennyi az aktív katonák száma, de gondolom, hogy ott sem 100.000 feletti a számuk. azt se tudom, hogy itthon mennyi :D
Phylaxa 2009. 08. 27. 13:59
Előzmény: #3570  Törölt felhasználó
#3574
Azt képzeld el, hogy mi lenne, ha hadászatra is költenünk kellene...a Szovjetúnió ebbe bukott bele. Mi pedig még így is alig tudunk életben maradni, pedig szinte zéró amit erre költünk. Az lenne még csodálatos ha erre is kölcsönöket vennénk fel. Erre tuti adnának. Ha még a megmaradt eü-t és iskolákat leépítjük akkor a kamatait tudnánk is fizetni. Na akkor már tényleg semmink nem lenne. Viszont lenne egy kis hadseregünk ami védhetné a tökéletes semmit.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:54
Előzmény: #3572  Törölt felhasználó
#3573
... is élnek...
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:53
Előzmény: #3571  Törölt felhasználó
#3572
Jah, meg Monacoban, Andorrában stb. stb. De egy kb. 10 millás lélekszámú országra gondoltam. Hányan élnek is Máltán? De végül is mindegy, mert meddő minden szájtépés, hiszen nem véletlenül tartunk ott, ahol tartunk.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:28
Előzmény: #3570  Törölt felhasználó
#3571
Gondolom Máltán sincs több százezres hadsereg...
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:20
Előzmény: #3569  Törölt felhasználó
#3570
Mondj még egy országot légyszíves ahol az lenne a hivatalos álláspont, hogy "itthon nincs ránk szükség". Ahol nincs honvédelemre alkalmazható hadsereg. Egy olyan országot, ahol a népesség arányában ekkora és ilyen lenne a haderő, illetve ahol mindenben a NATO-ra hagyatkoznának.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:15
Előzmény: #3568  Törölt felhasználó
#3569
1 itthon nincs ránk szükség...
2 NATO tagok vagyunk, azért

Magyarország egyedül nem tudná megvédeni magát senkivel szemben (na jó, talán Monacót lenyomnánk)

haditechnika és létszám hiánya miatt. A Nato tart rendet (elvileg) és úgy igazságos, hogy ha elvárjuk, h nekünk segítsenek, ha mi bajban vagyunk, akkro mi is segítünk másoknak...
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:11
Előzmény: #3567  Törölt felhasználó
#3568
Akkor a ti kérdésetekre Te adod meg a választ: ezek szerint az afgánok az ellenségeink, mert rájuk fogja a magyar honvéd a fegyverét. De az miért is jó?
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:09
Előzmény: #3566  Törölt felhasználó
#3567
vannak nekünk katonáink... kint afganisztánban :P

meg most már lesz a böriben is :P igaz már vagy egy idje "civil"...
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:06
Előzmény: #3565  Törölt felhasználó
#3566
Hát a virtuális ellenségre, aki a hadijáték/szimuláció során (az előre elkészített séma alapján) rátör az országra. Tudjátok, piros a kék ellen, esetleg fehér a fekete ellen. Gonosz a jó ellen, jing a jang ellen, éjszaka a nappal ellen. A variációk sora végtelen... ;-)
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 13:00
Előzmény: #3562  Törölt felhasználó
#3565
melyikre???
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 12:59
Előzmény: #3561  Törölt felhasználó
#3564
jövőre végleg kivonják a MIG-eket (úgy halottam) és a grippenek lesznek csak..
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 12:58
Előzmény: #3562  Törölt felhasználó
#3563
Milyen ellenségre, ki az ellenség?
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 12:56
Előzmény: #3560  Törölt felhasználó
#3562
Nincs katona aki a fegyvert ráfogná az ellenségre. :(
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 12:55
Előzmény: #3559  Törölt felhasználó
#3561
Anno az államadósság ellentételezése kapcsán kaptuk a MIG-29-eseket a ruszkiktól, volt szerencsém néhány hónapot velük foglalkoznom Kecskeméten. Remek gépek, csak iszonyatos magasak a fenntartási költségei, de amúgy mind a mai napig fosnak a nyugati pilóták tőlük, mint ördög a szentelt víztől. Az orosz vonalat kár volt felszámolni, szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 12:14
Előzmény: #3559  Törölt felhasználó
#3560
csináljunk magyar fegyvert :) a jobbik első 4 éves programja ez lesz ;)

najó, rossz vicc votl :D
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 12:05
Előzmény: #3557  Törölt felhasználó
#3559
Nem ide tartozik ugyan, hiszen csak egy mellékszál, de:
Oroszoktól ne vegyünk fegyvert, mert azok elnyomtak bennünket.
Amerikaiaktól ne vegyünk fegyvert, mert azok elnyomnak bennünket.
Izraeltől ne vegyünk fegyvert, mert azok zsidók.

Hát akkor mégis ki a somtól vegyünk. Persze legjobb, ha nincs is fegyverünk, de akkor meg nem tudjuk megvédeni magunkat a szlovákoktól.

Nagy dilemma...
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 12:01
Előzmény: #3551  Törölt felhasználó
#3558
Lassan akkor ideje lenne írnotok a Kurucéknak, hogy radikális jobboldaliaknak is kezd sok lenni, amit írnak egy-egy témában...

Egyébként én ezért nem értem se a kormány, se a parlamenti pártok túlzott Jobbik, Gárda, stb. paráját. Szvsz hagyni kéne, hogy jobban érvényesítsék saját magukat, sok esetben hatékonyabban oldaná meg túlzott megerősödésüket az önlejáratás. Itt is van néhány nick, aki ezt lassan mestefokon űzi:)
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:55
Előzmény: #3554  Törölt felhasználó
#3557
Az NNI-s home videón láttam valamelyik nap. Amit tudod akkor készítettek, amikor a sündőrök rajtaütöttek a szórakozóhelyen.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:54
Előzmény: #3555  Törölt felhasználó
#3556
szponzori pénz soha nem jön önzetlenül. ez inkább egy reklámnak felel meg... de nincs is ezzel semmi gond. üzlet. mindkét fél jól jár, miért baj?
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:52
Előzmény: #3552  Törölt felhasználó
#3555
... Nem jön a szponzori dohánnyal egy szagértő is (mint kapcsolt árú) a klub vezetésébe, hogy szagtanácsokkal segítse pl. a Loki további sikeres munkáját...
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:51
Előzmény: #3553  Törölt felhasználó
#3554
én nem tudom. nem láttam.... és még az amcsi gyártmányt sem ismerném fel :)

csakazt írom, amit a hunhír-en olvastam. ő egyértelműen felismerte állítása szerint.

Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:49
Előzmény: #3550  Törölt felhasználó
#3553
Az egyik fegyó, a shoti az Remington 807-es, előágytárasnak tűnt, ami köztudottan jenki gyilokszerszám, de sündőrségnél is ez van alkalmazásban... Az valóban felismerhető volt.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:47
Előzmény: #3551  Törölt felhasználó
#3552
"csapat megsegítésére szánt pénz önzetlenül jön"

kifejtenéd?
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:45
Előzmény: #3549  Törölt felhasználó
#3551
Szólj a moderátor spanodnak, hogy hozza rendbe a plusszokat/mínuszokat a szád (szátok?) íze szerint. Előző kérdésedre válaszolva, személy szerint nem kedvelem sem a teva-t, sem más gyógyszerkonszernt (mivel elvből nem hiszek a gyógyszerekben), de nincs semmi kifogásom a szponzor hovatartozása ellen, ha a csapat megsegítésére szánt pénz önzetlenül jön és pl. olyan helyre kerül, mint a Loki.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:43
Előzmény: #3548  Törölt felhasználó
#3550
de ha izraeli feygverekkel cigányt ölünk, az tök normális????

Néha azért gondolkozni kéne, mielőtt ilyen hülyeséggel hozakodnak elő...

hunhír.hu-n egyik hozzászóló írta, hoyg a tvképek alapján ő egyértelműen fölismerte, hogy izraeli gyártmány.. még szerencse, hogy az "igazmagyar" állampolgárok 1mp-es vágókép alapján felismerik a képen látható fegyverek márkáját :))))
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:40
Előzmény: #3546  Törölt felhasználó
#3549
Aki minuszt nyomott az előző hozzászólásomra az azt gondolja, hogy igenis helyénvaló a zsidózás még ebben az esetben is? Rendkívül intelligens ember lehet.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:33
Előzmény: #3544  Törölt felhasználó
#3548
Atyaég... hát ez tényleg a hülyeségnek a netovábbja...

Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:32
Előzmény: #3545  Törölt felhasználó
#3547
Csabesz, egyetértesz a kurucos cikkel, vagy elítéled?
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:28
Előzmény: #3544  Törölt felhasználó
#3546
Ez tényleg durva. Hogy egy ilyen hatalmas magyar sportsikerben azonnal megtalálni a zsidózásra való okot (és ezzel elvenni szurkolók és a csapat örömét is), ez döbbenetes. Vagy jobb szóval: nagyon szomorú.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 11:25
Előzmény: #3544  Törölt felhasználó
#3545
Javaslom ne olvass kurucinfót, esetleg szedj vmi teva eredetű görcsoldót, hogy helyreálljon az optimális lelkiállapotod.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 10:59
#3544
"Hogyan ne örüljünk a Lokinak?
2009.08.27.

Ettől tegnap óta fogom a fejem, de még mindig nem tudok mit kezdeni a hülyeség ilyen káprázatos megnyilvánulásával. Csak sikerült beleokádni az ünneplésbe. Nesze neked sport, nesze neked BL, nesze főtábla, nesze Debrecen, ország büszkesége, magyarok öröme! A legalján túl is van mélység. A kurucos oldal szerkesztője mindössze ezt tudta hozzáfűzni a Loki diadalához:

“Méltó ellenfelek lehetnek, de kérdés, hogy a DVSC–TEVA nevet viselő csapat méltó lehet-e arra, hogy hazánkat a Bajnokok Ligájában képviselje. A TEVA név ugyanis arra utal, hogy - hiába tiltakoztak többször is az egyébként elsöprő többségükben nemzeti érzelmű szurkolók - az izraeli gyarmatosítók méregkeverő cége, a Teva "gyógyszer"gyár támogatja a csapatot. Ők pedig cserébe reklámozzák, azaz nemcsak magyar, hanem izraeli színekben is játszanak - ami mégiscsak szégyen. Reméljük, a szurkolótábor le tudja mosni a gyalázatot.”

Szép volt, fiúk!"

Szerintem is.
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 10:15
Előzmény: #3541  Törölt felhasználó
#3543
3479-es a bűvös szám, kedves "barátom". Megakadt a tű? A lemez, esetleg a lemezjátszócsere segít(het) valamit. :-)))
Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 09:56
Előzmény: #3541  Törölt felhasználó
#3542
átlalában egyetértünk sokmindenben. de be kell vallanom néha már nekem is fárasztó vagy :D

ha akart volna, már rég válaszolt volna...

Törölt felhasználó 2009. 08. 27. 09:36
Előzmény: #3538  Törölt felhasználó
#3541
Csabesz, válaszolj arra, hogy te miért használod a "zsidesz" kifejezést? Írd le.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 23:33
Előzmény: #3524  Törölt felhasználó
#3540
"Egyébként való igaz, hogy időnként magam is elragadtattam már magam, de az mindig válasz volt csupán mások "elragadtatására". "

ez (sem) nem igaz
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 21:21
Előzmény: #3538  Törölt felhasználó
#3539
Csak remélni tudom, hogy nem minden "igazmagyar" áll azon az értelmi szinten, ahol te, mert az tragédia lenne ennek a szegény országnak...
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 20:33
Előzmény: #3537  Törölt felhasználó
#3538
Dolgoztam, te kis tolerancia bajnok, hogy egyem a kettős mérce elleni állhatatos kiállásod... Lásd 3479 hsz-om; a klónod, az anti(?)-fartúró cimbid is megtalálja ott, ha nagyon kíváncsi rá. De most lépek, mert vár a család. Pénznyelő, Te is köpd ki a ma összegyűlt sok keserű nyálad (pénzed?), és foglalkozz a szerető családoddal. A liberális barátodnak nem üzenek hasonlót, mert még megsértődne, hogy a családot, mint utolsó mentsvárat javaslom pihenés gyanánt! Na jócakkát MINDENKINEK!
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 18:46
Előzmény: #3536  Törölt felhasználó
#3537
Azt, hogy mennyire kultúráltan ír, azt már láthattuk, most éppen azt bizonyítja, mennyire korrekt. Én azért még várok, hiszen mindenkinek megadom a bizalmat.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 18:00
Előzmény: #3535  Törölt felhasználó
#3536
Ne törd magad, úgyse válaszol...
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 17:31
Előzmény: #3514  Törölt felhasználó
#3535
Csabesz, válaszolj arra, hogy te miért használod a "zsidesz" kifejezést? Írd le.
matgab 2009. 08. 26. 16:59
Előzmény: #3530  Törölt felhasználó
#3534
megvan a jó szó rá: fajgyűlölő volt!
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:58
Előzmény: #3528  matgab
#3533
küldd el a postot a kurucinfonak.
matgab 2009. 08. 26. 16:54
Előzmény: #3530  Törölt felhasználó
#3532
Annyira nem volt öreg, látni lehetett a mozgásán (mint sportoló meg tudom ítélni) hogy szándékos volt.
Oké nem rasszista, hanem faji alapon a másik egyedet megkülönböztető, az ellen egyoldalúen agresszívan fellépő személy!
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:46
Előzmény: #3523  Törölt felhasználó
#3531
Csabesz, tőled meg várom a választ.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:43
Előzmény: #3528  matgab
#3530
Na, várom a megfejtést.

Még a biztos infó előtt azért megjegyezném, hogy szerencsétlen öreg, lehet, hogy tényleg csak akkor vette észre a kutyát, amikor már a lába alatt volt....

"kutyával szemben rasszista"
Ez pedig micsoda hülyeség. A rasszista szó jelentésével tisztában vagy ugye? Emberi rasszokra vonatkozik...
matgab 2009. 08. 26. 16:41
Előzmény: #3525  Törölt felhasználó
#3529
"Nem magyarázd meg jó!?"
Már itt elakadtam...
A többit meg már végképp nem tudtam értelmezni...Próbáld meg megírni majd valamilyen olyan nyelven, amin tudsz is!
Te , főnemzeti! :)
matgab 2009. 08. 26. 16:38
Előzmény: #3524  Törölt felhasználó
#3528
na, csak ha már így belejöttem , mégiscsak előjött egy sztori, amit érdemes talán megosztanom veletek, majd úgyis rájöttök, hogy miért...

Szóval Szlovéniában voltunk és egy csodálatos kis szurdokban sétáltunk egy pici kutyával. Az egész túra egy vékony ösvényen-fautacskán haladt, ami jellemzően nem volt szélesebb egy méternél. Csládok jöttek-mentek, kisgyerekek, kutyák, macskák öregek, mindenki egymással szemben, csak úgy lehetett közlekedni, ha mindig udvariasan elengedted a szembejövőt....
Így gyalogoltunk kb. 5 km-t.
A túra felénél kiszélesedett az út, kb. 3 méter szélesre és volt egy kis erdei büfé is. A kutya, ahogy épp gondolt egyet elszaladt kb. az út feléig (azaz kb. 1,5 méterre) pórázon...
Na arra megy egy vénember és bár látja, hogy már a párom húzza vissza a pórázt, lehet látni, hogy szándékosan nem lassít és belerúg a bokáig érő kutyába és csörtet tovább, valamit morogva a szája alatt.
Néztem is , hogy mekkora egy tahó, és ha nem egy öreg tata lenne, akkor beszóltam volna neki, hogy ha még egyszer ilyet csinál akkor hasonlót csinálok én is vele...

Nos mit gondoltok véletlenül éppen milyen vallású volt ez az ember (azon kb. 1000 ember közül, akivel találkoztunk) ki volt az egyedüli agresszív, primítív a kutyával szemben rasszista egyed??

Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:34
Előzmény: #3518  matgab
#3527
lakat t. jut eszembe erről, aki azt hiszi, egy mondat azért kérdés, mert felviszi a hangsúlyt a végén.

Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:30
Előzmény: #3524  Törölt felhasználó
#3526
Szerintem igen, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Sokakkal ellentétben nem vagyok tévedhetetlen és nem vagyok az egyetlen igazság birtokában sem:)
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:30
Előzmény: #3521  matgab
#3525
matgab
Nem magyarázd meg jó!?
Megnyilvánulásaid a Jobbikkal és a hasonló fasisztoid szélsőségesekkel kapcsolatban továbbá a "szocilibsi" kormánnyal szembeni ellenérzéseid alapján ez a következtetés véleményem szerint nem volt túl elhamarkodott.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:27
Előzmény: #3520  Törölt felhasználó
#3524
Bocs pénznyelő!
"Arabos kirohanásomért" te nem szóltál, mert arról nem is volt közvetlen tudomásod, csupán dlph hagyományőrző megnyilvánulásaiból értesülhettél róla.

Egyébként való igaz, hogy időnként magam is elragadtattam már magam, de az mindig válasz volt csupán mások "elragadtatására".
Uff!
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:25
Előzmény: #3514  Törölt felhasználó
#3523
Csabesz, ha már szavaknál tartunk, áruld el, hogy te miért használod a "zsidesz" kifejezést? Írd le.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:23
Előzmény: #3515  Törölt felhasználó
#3522
Kedves csabika! (Nem tudom, ki voltál régebben...)

Nos szerény véleményem szerint az én hozzászólásomban található - általad trágárnak titulált kifejezések - nem direkt sértések, nem mással szembeni dehonesztáló megjegyzések, ezért engedtessék meg, hogy a köznyelv eme ékeit időnként figyelemfelkeltés gyanánt beépítsem mondanivalómba anélkül, hogy annak "helyénvaló"használatát külön magyaráznom kellene.
Köszönettel:
matgab 2009. 08. 26. 16:20
Előzmény: #3517  Törölt felhasználó
#3521
tetszik neked ez a fartúró kifejezés , mi? Ne is tagadd!

Logikád továbbra is olyan penge éles, mint a forró pirítóson a Delma margarin!
Honnan következtetted ki, hogy: , "az utóbbiak Magyarországért érdemérem viselésére lennének jogosultak."
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:19
Előzmény: #3515  Törölt felhasználó
#3520
Látszik, hogy új vagy a fórumon. Az elmúlt 10 évben hidd el, szóltam neki is. (pl. az arabos kirohanásáért). Természetesen mindenkinek és mindenért képtelenség.
matgab 2009. 08. 26. 16:18
Előzmény: #3517  Törölt felhasználó
#3519
kinek meg a paplan...
matgab 2009. 08. 26. 16:17
Előzmény: #3506  Törölt felhasználó
#3518
az előbb a Csabesz figyelmébe ajánlottad a mondatvégi írásjelek figyelembevételét...

Az én mondatomban azt a pici kérdőjelet vajh, te iért nem vetted észre?

""A liberális az attól liberális, hogy egymás fenekében kúrkásznak, mert azt is szabad?""
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:17
Előzmény: #3512  Törölt felhasználó
#3517
Csak annyi kiegészítés pénznyelő megjegyzéséhez, hogy a "libsi fartúrók" összefüggést nem igazán értem: ui nem minden libsi fartúró, de nem is minden fartúró libsi.

Az a tény, hogy - a te szavaiddal élve - a fartúrók nemi beállítottságát én elviselem, őket is az emberiség részének tartom, akár az utcakővel kirakatokat betörő bunkómagyarokat (bár ez utóbbiak szerintem nagyobb kárt okoznak a társadalomnak, mint a homokosok), te ellenben - számomra legalább is úgy tűnik -, míg az előbbieket legszívesebben a Gulágra küldenéd, az utóbbiak Magyarországért érdemérem viselésére lennének jogosultak.

Kinek a pap, kinek a papné, nem igaz?
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:15
Előzmény: #3515  Törölt felhasználó
#3516
kettősmérce, cigánybűnözés, antiszemitizmus... ezeket a szavakat mostantól száműzzük légyszi a fórumról...

máris talán kicsit emelkedik a társalgás színvonala :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:13
Előzmény: #3513  Törölt felhasználó
#3515
Tudom-tudom kedves "barátom", engem mindig (meg)próbálsz jó útra téríteni. De mivel köztudottan Te vagy a kettős mérce elleni harc 9 danos nagymestere, ezért kissé furcsa, hogy a cimbid fröcsögése nem szúrja az érzékeny szemed...
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:10
Előzmény: #3511  Törölt felhasználó
#3514
Kedves "barátom", válaszod számos kérdést megválaszolatlanul hagyott, fátylat reájuk. De a kettős mérce elleni interkontinentális harc nemes bajnokaként miért nem hívtad fel a másik tolerancia-bajnok (conqui) figyelmét a kultúrált hangnem megkerülhetetlen használatára?
"... Lehet ezen élcelődni, de egyszer valóban szeretném már valakivel megvitatni mijafaszt jelent az a "nemzeti elkötelezett".

Szeretném hangsúlyozni, hogy én magam is nemzeti elkötelezettnek érzem magam. Akkor is ha egyébként nem utálom ki az országból a multikat, nem dobom hasra magam az anyaföldön, hogy márpedig ebből egy késhegynyit sem és nem járok mentébe a mellemet döngetve, hogy mekkora k....tt magyar vagyok.... "
Remélem segítség nélkül is sejted, hogy mely kijelentéseit érzem kissé trágárnak illetve egy gazdasági portálhoz méltatlannak... ;-)
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:08
Előzmény: #3509  Törölt felhasználó
#3513
Csabesz, vele nem beszélgettem éppen ma arról, hogy kultúráltan ír. Matgabbal igen, ezért emeltem ki ezt a legutóbbi hozzászólását. De nem tartozom magyarázattal neked minden tettemért. Először olvasd végig az összes saját hozzászólásodat és nézd meg, hogy vajon azok megfelelnek-e a kultúrált vita definíciójának. Idézek egyet pl. tőled:

"Ez a sz@r alkotmány a hiba gyökere. Fos sztálinista/rákosista toldozott-foldozott ganéj. Hogy fogadkozott a sok "demokrata" véglény a módszerváltás hajnalán, hogy majd új alkotmányt kap a birka nép... Vicc. Rossz vicc. És aug. 20-án van, aki az "Alkotmány Ünnepét" (sic!) üli, nem nonszensz ez az egész?!"
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:04
Előzmény: #3510  matgab
#3512
Ha egy ideológiáról, mint eszméről annyi a véleményed, hogy "fartúrók", az önmagában hihetetlen ostobaságról és szélsőségességről árulkodik.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:00
Előzmény: #3507  Törölt felhasználó
#3511
Csabesz:
1. Ez egy kérdés volt (ha a szövegkörnyezetből és tartalmából esetleg nem sikerül eldöntened, sokat segít az írásjel a végén).
2. Egyébként meg: a véleményemet miért ne mondhatnám el? Nincs jogom azt mondani valamire, hogy márpedig én tudom az igazságot (figyelem, ezt itt nagyon sokan megteszik), de van jogom elmondani, hogy én mit gondolok az adott kérdésről, és hogy szerintem nem jó és miért nem jó, amit a másik mond. Én ennek szellemében szoktam írni. Sok hozzászólásodról ez egyébként nem mondható el.
matgab 2009. 08. 26. 15:58
Előzmény: #3506  Törölt felhasználó
#3510
miért, hogyan fogalmazhatnék a liberálisokról ennél kultúráltabban?
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:56
Előzmény: #3507  Törölt felhasználó
#3509
Mert bár előfordulhat, hogy elkerülte a figyelmem, de liberális-conquit nem intetted kultúrált hangnemre az alább található egyik hozzászólása miatt. (Nyilván a kettős mérce elleni harc jegyében...)
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:50
Előzmény: #3505  matgab
#3508
Tudod mi a legfőbb különbség köztünk?
Én sohasem gyűlöltem úgy a más véleményen lévőket, mint ahogy az a te szavaidból kiérződik.

A tolerancia mint olyan elsősorban a liberálisok erénye, de azzal kevés szélsőséges nézetű rendelkezik. Pedig az az emberi kapcsolatok legfontosabb pillére.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:49
Előzmény: #3506  Törölt felhasználó
#3507
Milyen jog(od) által érzed magad felhatalmazva arra, hogy bárkinek a hozzázólását a Te (nyilvánvalóan szubjektív) szemszögedből minősítsd? Figyelmesen várom kimerítő válaszod.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:45
Előzmény: #3504  matgab
#3506
Gondolom, ezeket te sem sorolod a kultúrált hozzászólásaid közé, vagy igen?
"A liberális az attól liberális, hogy egymás fenekében kúrkásznak, mert azt is szabad?"
matgab 2009. 08. 26. 15:37
Előzmény: #3504  matgab
#3505
na jó, mivel mára már nincs több gondolatom, ezért nem is írok többet, bármit is válaszolsz. Mert én ÁLTALÁBAN akkor szoktam írni, ha van valami amit el akarok mesélni, vagy van egy gondolat, amit meg akarok osztani másokkal.
(Nem akkor, ha a főnök parancsba adja...)

Volt már olyan élményed, hogy magadtól gondoltál, találtál ki valamit a logikádat alkalmazva, vagy mindig csak mások gondolatain parazitáskodsz, kötözködsz, kötkekedsz?
Egyszer ülj le és írj valamit úgy a gondolatod legeléjéről, ne csak másoknak a gondolataira reagálj, meglátod tök jó lesz!
pl. írd meg, hogy miért jó a liberalizmus!
matgab 2009. 08. 26. 15:32
Előzmény: #3503  matgab
#3504
melyik szót nem érted amúgy, az elkötelezettet, vagy a nemzetit?

A liberális az attól liberális, hogy egymás fenekében kúrkásznak, mert azt is szabad?
matgab 2009. 08. 26. 15:31
Előzmény: #3498  Törölt felhasználó
#3503
tehát, te úgy érzed magadat nemzeti elkötelezettnek, hogy azt sem tudod, hogy mit jelent ez a fogalom?

Egyre jobb vagy libsikém...

Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:22
Előzmény: #3501  Törölt felhasználó
#3502
sünikéket nem bántunk.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:09
Előzmény: #3500  Törölt felhasználó
#3501
Jöttödben-mentédben dobtál-e már macskanővel páncélon egy sünt? Mert amíg ezt a heted-hét próbát ki nem álltad, addig nemzeti vágtán részt nem vehetsz, hiába vagy elkötelezett...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek