Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:22
Előzmény: #3079  gbaker
#3080
Még nem-de már alakul
gbaker 2009. 06. 10. 13:07
Előzmény: #3077  Törölt felhasználó
#3079
Szerinted az szdsz-nél szélsőségesebb, kirekesztőbb párt létezik Magyarországon?
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:51
Előzmény: #3077  Törölt felhasználó
#3078
A roma pártot nem ismerem, sem annak képviselőit, sem programját, így tevékenységüket megítélni nem tudom.
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:49
Előzmény: #3074  matgab
#3077
Matgab: nem attól szélsőséges egy párt, amilyen a neve, hanem amit képvisel. (persze, a neve is lehet az).
Egyébként is 1% alatti pártokkal nincs sok értelme foglalkozni. (1% alatt állami támogatás sem jár).
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:43
Előzmény: #3075  Törölt felhasználó
#3076
mert ha még a párt székházát támadják meg , az más... de a rendőrség, az kormánytól és politikától független (elméletileg)... a rendőrség állami szerv,nem politikai szerv
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:42
Előzmény: #3073  matgab
#3075
hát van néhány felderítetlen ügy még a rendőrségen... mi értelme lett volna fletónak lelövöldöztetnie a rendőrpalotát? ez kinek használ?? esetleg akkor ha elkapják a merénylőt hamar, mert az jó benyomást kelt.. de így nem hiszem, hogy a kormánypártnak érdeke lenne ez ilyen dolog...
matgab 2009. 06. 10. 12:42
Előzmény: #3064  matgab
#3074
pénznyelő, magyarázd el, mert nem értem, hogy a Roma összefogásért párt (vagy mi a nevük) az miért nem egy rasszista párt gyakorlatilag?

Vagy én is megalapíthanám mondjuk az Összefogás a Fehér Magyarországért Pártot és akkor az rendben lenne?
csak a jobbik szélsőséges?
matgab 2009. 06. 10. 12:28
Előzmény: #3070  Törölt felhasználó
#3073
moneyworld,
csak nem azt akarod mondani, hogy bárki sorozhatja a rendőrkapitányságot gépfegyverekkel úgy, hogy a rendőrség nem tudja kitalálni, hogy ki volt, még akkor sem, ha Mo-n nem alapjog a fegyverviselés?

De ha igen, akkor a következő topikban ne írd majd azt, hogy a Belügyminiszter a csúcsok csúcsteljesítményét teszi, mert a rendőrség olyan hatékony, hogy ihaj!

Szerinted:
1) A belügyminiszter által irányított rendőrség akkora segg, hogy azt sem tudja kideríteni, hogy ki lődözi az országlegfőbb rendőri központját, vagy

2) valami miatt nem szabad nyomozniuk az ügyben teljes erővel?

hill 2009. 06. 09. 11:42
Előzmény: #3071  Törölt felhasználó
#3072
A" pártsemleges " média még akkor is az szdszt-t fogja isteníteni, ha kiesnek a parlamentből. A sajtóklub egyenesen nevetséges az ATV-n. Ezek az emberek nem nézik vissza miket mondanak a műsorban???
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 11:10
Előzmény: #3064  matgab
#3071
"Azt már most látni, hogy a pártsemleges média már most nem adja meg ugyanazokat a jogokat a Jobbiknak, amiket mondjuk megad akár a 2%-os szadesznak..."
Matgab. Nem az SZDSZ védelmében, mert egyáltalán nem érdekel az SZDSZ. De. Azért az SZDSZ jelenleg parlamenti párt. A Jobbik nem. A támogatottság egy dolog, ez meg a másik.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 10:57
Előzmény: #3069  matgab
#3070
honnan vagy ilyen jólinformált? lehet hogy az én figyelmemet kerülte el, de nem tudmo, hogy kik lőttek a rendőrpalotára. elég nagy felhajtás lett volna ha kiderül, de nem emlékszek rá... ha meg te mégis tudod, hogy ki volt ,az elég komoly belső infó... az ilyet meg csak a pártközeliek tudnak :) szóval te honnan tudod???
matgab 2009. 06. 08. 16:11
Előzmény: #3068  user24
#3069
Láttam én már rendőrpalotára adott sorozatot, Aranykéz utcai és egyéb robbantásokat, VICO-s kivégzést...Szerencsére csak tévében...
Meg aztán ott volt a Horn Gyuszi Vader sisakja is...

Van az a pénz, amiért ezek megcsinálják...
user24 2009. 06. 08. 15:25
Előzmény: #3066  matgab
#3068
na persze. meg majd önmagukat is főbelövik direkt csak azért, hogy védekezzenek.
nincs neked üldözésmániád?
user24 2009. 06. 08. 15:23
Előzmény: #3054  Törölt felhasználó
#3067
az, mellesleg azt is te kezdted, hogy nem ismerlek. (megjegyzem nem is akarlak)
matgab 2009. 06. 08. 15:02
Előzmény: #3065  matgab
#3066
Egy dologtól tartok, hogy nehogy elővegyék a szocik a szokásos robbantgatós taktikájukat.
Milyen szépen is jönnek nekik egy kis merénylet, vagy robbantás sorozat- mondjuk az NBH civil tagozatától a magyarok nyilaitól...
Aztán rá lehetne kenni az egészet a Jobbik által tetemre hívott "szélsőségesekre"...

matgab 2009. 06. 08. 11:28
Előzmény: #3064  matgab
#3065
Ha a tegnapi eredmény lenne újra a jövő évi választásokon, azt ideálisnak tekinteném...Azaz a Fidesznek csak a Jobbik konstruktív ellenzékiségével együtt lenne meg a 2/3-os többsége, viszont az 50% meg lenne magában is, tehát kormányzóképes lenne...

Az első törvény pedig legyen a mentelmi jog eltörlése!
matgab 2009. 06. 08. 11:09
Előzmény: #3023  matgab
#3064
Nos az EP választások kicsit drága közvéleménykutatása megtörtént, nem várt eredményekkel...

Kis falumban 55,6%-os részvétel mellett:
1 FIDESZ-KDNP 2 651 62,08
2 SZDSZ 139 3,26
3 MCF ROMA Ö. 10 0,23
4 MUNKÁSPÁRT 20 0,47
5 MSZP 512 11,99
6 JOBBIK 531 12,44
7 LMP-HP 164 3,84
8 MDF 243 5,69

Azért ez egy elég szép eredmény a Jobbiktól a Fidesztől és még az MDF-től is...

Azt már most látni, hogy a pártsemleges média már most nem adja meg ugyanazokat a jogokat a Jobbiknak, amiket mondjuk megad akár a 2%-os szadesznak...

Nálunk ilyen a demokrácia.

Az, hogy igazából a Jobbik ilyen eredményt ér el az csak annak köszönhető, hogy egyedül ők léptek fel a cigány erőszak ellen az elmúlt időkben.
Semmiféle jogbiztonságot sem gazdasági teljesíményt (vagyis mondjuk inkább úgy katasztrofálisat nyújtott) a kormánypárt, ezért az ő szavazóik jórészt abba maradtak.

Az EP választásnak nem sok hatása van.
Nem lesz tőle új kormány, nem fog megváltozni a média, nem lesz más tőle a gazdaság. Nem fog semmi változni. Ha az mszp-t érdekelte volna eddig a közvélemény, akkor legkésőbb Gyurcsány lemondásakor kiírta volna az új választásokat. Nem ez a céljuk, hanem az, hogy még egy évig legalább lopni tudjanak tovább, és minél több bűncselekményük évüljön el. Aki időt nyer életet nyer.

Szerintem az mszp megindítja a tejjel mézzel folyó kánaánt az elkövetkező időkben , akár a következő 100 év eladósításának árán is, csak azért, hogy mozgósítson néhány szavazóját.

Kedves Lendvai Ildikó, - aki szerint egy alkotmányosan működő demokratikus párt az egy szélsőséges-gyilkos párt - el fogja zülleszteni még a "kánaán" ellenére is az mszp-t.
Ahogy én (is ) már mondtam az MSZP radikális vidéki kisemberei elmentek a szociktól és a Jobbikra szavaztak tömegével.

A Jobbik nem hibázhat (ahogy eddig sem tehette) különben a ballib média darabokra szedi.

Az MDF itt fog "a Fideszre csak azért sem szavazok" nem kommunista szavazóira apellálni továbbra is.
Akkor járna jól, ha Ibolyka egy hiteles embernek adná át a hatalmat és a háttérből irányítaná a dolgokat.
Hiteles ember? Talán az eddigi EP képviselőjük Olajos lenne az az ember, akit a legkönnyebben elfogadna az MDF potenciális szavazótábora.
Bokros és Habsburg a célnak megfeleltek: húzónevek voltak, de abszolút nem az MDF szellemiségének megfelelőek. Ha ők maradnak a vezetők, akkor az MDF megint szakadni fog és előbb utóbb valóban el fog tűnni.

A LMP gyarkolatilag bejöhet majd a szadesz helyére, de valószínűbb, hogy a szadesz mentőcsónakjának szánt párt pont a szadeszt fogja elütni a parlamenti tagságtól.
Igazából a fidesz ha mszp -szerű módszerekkel élne, akkor támogatná az LMP-t, akivel el tudná képzelni, hogy együtt tud dolgozni (mert nem explicite szadesz, tehát fel lehet vállalni és ki lehet ütni vele a szadeszt). Így tölthetné be az LMP a trójai faló szerepét, akárcsak anno a szocik által létrehozott Centrumpárt...

Egy apró érdekesség volt még a választásokon: a Roma összefogásért párt (vagy mi a nevük). Ez nem egy rasszista párt gyakorlatilag? Vagy én is megalapíthanám mondjuk az Összefogás a Fehér Magyarországért Pártot?
Törölt felhasználó 2009. 06. 02. 09:58
Előzmény: #3062  matgab
#3063
Ha tudod, hogy teleírták, akkor te is olvastad:)
Egyébként pedig maradék időben.
matgab 2009. 06. 02. 09:54
Előzmény: #3061  Törölt felhasználó
#3062
hál istennek...De akkor ki írta tele a topikokat?
Törölt felhasználó 2009. 06. 02. 09:53
Előzmény: #3060  matgab
#3061
Érdeklődésedre: szombaton és vasárnap is vitorlázni voltam, tegnap meg sétálgatni.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek