Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 14:29
Előzmény: #2959  matgab
#2960
Még mindig nem érted. Az alapkiindulópontod hibás. Diktátor esetében feltételezed, hogy az miért ne lehetne jó, demokrácia esetében meg az összes hatalomgyakorlót, sőt köztisztviselőt lehazugozod és tolvajozod. Így persze, hogy igazad lesz. Képzeld el úgy, hogy a diktatúra hatalomgyakorlóira ugyanazt gondolod - jellemileg -, mint a demokrácia vezetőire. Márpedig ugyanazok, hiszen úgyanúgy kapzsi, önző, hatalomvágyó, stb. emberből vannak. Így már mindjárt más, nem?
matgab 2009. 05. 12. 11:33
Előzmény: #2957  Törölt felhasználó
#2959
vagy mondjuk úgy, hogy a diktatúrában (vagy fogalmazzunk inkább úgy egy erősen centralizált hatalom esetében) esély van arra, hogy jó irányba haladjanak a dolgok, viszont egy demokráciában az a biztos gyakorlatilag, hogy az anarchia és a káosz felé haladunk, ahol a köztisztviselők a legtöbbet tudják ellopni.
matgab 2009. 05. 12. 11:30
Előzmény: #2957  Törölt felhasználó
#2958
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 23:10
Előzmény: #2952  matgab
#2957
"Egy diktatúrában viszont, ahol tegyük fel egy jó diktátor van"
Gepida már leírta: a jó diktátor jobb, mint a demokrácia. Csakhogy a demokráciánal pont az emberi jellem - kapzsiság, hatalomvágy, stb. - okozza a problémákat. Ugyanez pedig kizárja, hogy létezzen jó diktátor. A rossz diktátor diktatúrája vs. demokrácia összevetésben pedig egyértelmű melyik a nyerő...
exley 2009. 05. 11. 18:32
Előzmény: #2955  Törölt felhasználó
#2956
Az ukránokkal jóval kezd a "tetves" amcsi. Gondolok az IMF által kirobbantott mű válságra.
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 18:11
Előzmény: #2954  matgab
#2955
Mire voltak képesek?
Már lassan Ukrajnát is bekebelezik? IMF hitel.
matgab 2009. 05. 11. 18:07
Előzmény: #2953  Törölt felhasználó
#2954
ha nem lett volna a SZU-ban sztálini diktatúra, akkor senki nem tudta volna megállítani a németeket...Nézd meg ezek a pipogya nyugati demokráciák mire voltak képesek 1940-ben...
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 17:38
Előzmény: #2952  matgab
#2953
Beleszólok minden topikba, bocsánat.

De én úgy tudom, hogy egy "jó" diktatúra elvileg hatékonyabb mint a demokrácia. Sőt rövid távon sokkal jobb. Összefogja az erőket, minimálisra csökken a korrupció ami a demokrácia rákfenéje (magától nem lop senki).

A gond ott kezdődik, amikor a "jó" diktátort (lehet király) meghal, és újra kell választani az állam vezetőjét.
Egy "rossz" vezető pedig sokkal károsabb, bármilyen demokratikusan 4 évente cserélődőnél.

Remélem, valaki okosabb beír egy ennél jobb hsz-t a demokrácia versus diktatúrához.
matgab 2009. 05. 11. 17:27
Előzmény: #2951  matgab
#2952
mai napi gondolatom:
A demokrácia azért is működésképtelen, mert a demokráciát irányító emberek tudják, hogy 4 évente abszolút nem biztos , hogy újraválasztják őket. Ergo amit tudnak megszereznek maguknak. Honnan? Mivel a közpénzekkel foglalkoznak evidens, hogy a mi zsebeinkből...

Egy diktatúrában viszont, ahol tegyük fel egy jó diktátor van, ott a diktátor tudja, hogy minden az övé, ergo nem kell neki arra készülnie, hogy 4 év múlva leváltják, meg már amúgy is minden az övé, amit meg akar szerezni. Illetve , ha valamit meg akar szerezni, azt csak olyan helyről teheti meg, ami nem az ő fennhatósága alatt van -ez a háborús kockázata a diktatúráknak...

Talán a legműködőképesebb megoldás egy olyan demokrácia lenne, ahol határozatlan időre választják meg a képviselőket csak egyéni választókerületek alapján, viszont bármikor 15 napos felmondási idővel visszahívhatóak lennének, ha a szavazóképes polgárok mondjuk 35%-a ilyen jellegú nyilatkozatot tesz. Szavazai jog meg nem járna állampolgári alapon, de annak kiharcolása mindenkinek alapvető joga lenne. Kritériák lennének a szavazathoz pl. az állampolgári szolgálat (katonai, vagy polgári), adófizetési minimum, talán a gyerekvállalás...
matgab 2009. 05. 06. 12:49
Előzmény: #2949  matgab
#2951
Ha a(z) (köz)alkalmazotti fizetéseket csökkentjük, azaz megszorítgatunk, akkor annak mi lesz a hatása:

Minden 136 HUF személyi jellegű ráfordításból 86 HUF eleve az államé.
Mivel az alkalmazotti fizetésből élőknek jellemzően nincs megtakarítása, ezért feltételezhetjük, hogy teljes fizetésüket elköltik.
Azaz 50 HUF-ot.
Ez azt jelenti, hogy kapásból befizetnek 10 HUF (júliustól 12,5 -öt) ÁFA-t.

Mivel az átlag magyar biztos , hogy vesz magának benzint vagy cigit, vagy alkoholt vagyegyéb jövedéki stb. adóval terhelt termékeket, saját tapasztalatból azt mondanám, az még legalább 5 HUF az államnak.

Marad a lakosságnál fogyasztásra 35 HUF. Ezen termékeket fog venni, amiből azok a cégek, akiktől vett az átlagpolgárunk újabb adókat fognak befizetni az államnak, mivel ők is tartanak alkalmazottakat, fizetnek HIPÁ-t helyi adókat stb. (ÁFA-t már nem kalkulálom, mert azt már levontam).

Ergo az még legalább 5-10 HUF az államnak.

Magyarul ha az állam megszorít 1360 milliárd forintot a lakosság jövedelmén, akkor az azt jelenti, hogy gyakorlatilag a saját bevételeit fogja csökkenteni legalább 1060 milliárd forinttal. És a lakosságtól 300 milliót.
Viszont mivel a lakosság töredékét fogja vásárolni az eddigi fogyasztásának, ezért munkahelyek fognak megszűnni, ezzel az államnak mindjárt radikálisan csökkenek a bevételei és nőnek a kiadásai és tovább csökken a kereslet...

Tehát ergo az 1200 milliárdos megszorítások végén a magyar államnak a költségvetése a végén nem javul, sőt egy minimális rövidtávot leszámítva -romlani fog.

Ezért nem működik most már a 25 éve folyamatosan hangoztatott megszorítássorozat, ezért állunk évről évre rosszabbul.

Ellenben: ha egy keresletnövekedéssel párhuzamosan protekcionista gazd pol-lal rá lehetne venni a lakosságot és a kereskedőket, hogy magyar árut forgalmazzanak, azzal gyakorlatilag pont ellentétes folyamatot indítanánk el..

Nos akkor ha ennek ellenére tudatosan mindent leépítenek az országban ,azért, hogy utána rákényszerítsék a társadalmat a tömeges országelhagyásra, vagy nyomorban tartásra az nem genocídium gyakolatilag?
Ezt alátámasztja a magyar demográfiai mutatók sora is...
Ez nem büntetendő , mr. draskovics?
Törölt felhasználó 2009. 05. 03. 19:47
#2950
hello!

Csináltam egy forexes oldalt, ahova rengeteg ingyenes anyagot tettem föl, leírtam a stratégiámat és a kereskedéseimet is meglehet tekinteni.
Az oldal címe forexpips.hu!
matgab 2009. 04. 29. 10:49
Előzmény: #2948  matgab
#2949
ELőre szólnék, hogy áprilisban olyan kiskereskedelmi mutatók lesznek Mo-n, hogy nagyon meg fogunk lepődni (nem jó irányban)- legalábbis az alapélelmiszereket leszámítva...
matgab 2009. 04. 27. 11:17
Előzmény: #2947  matgab
#2948
sertésinfluenza?
Azt nem tudom, hogy az amerikaiak fejlesztették ki, vagy az arabok, vagy a koreaiak, vagy valaki más, de én majdnem biztos vagyok benne, hogy egy ilyen tökéletes vírus az emberi kéz eredménye....
Mindegy meglássuk ki marad életben, elvégre evolúció van, én meg Béres cseppet iszom, úh eddig nem voltam beteg...
matgab 2009. 04. 27. 11:11
Előzmény: #2946  tokos.
#2947
Érdekes ez a miniszterelnökünk...
Bejelentette, hogy az off-shore cégeknek neki kell menni és az oda kimenekített jövedelmeket is meg kell adóztatni.

Miközben Oszkó, Kóka, Veress, és gondolom Gyurcsány és maga Bajnai is egészen eddig ilyen helyekre mentették ki a lóvéikat adózatlanul, de legálisan...

Ez a legelképesztőbb pofátlanság, hogy valaki -amíg mi megpróbálunk rendesen adózni- addig ők miniszterekként, mentették ki adózatlanul a forintjaikat éveken-évtizedeken keresztül, mindenféle morális probléma nélkül, majd mikor odakerül, akkor úgy csinál, mintha ő , mint megmentő aki a Holdról érkezett és eddig semmi köze nem lett volna a dolgokhoz, bejelenti, hogy "na most már emberek fájni fog (mintha eddig nem fájt volna) és majd az offshore-okat is megpróbáljuk ezentúl megadóztatni az Offshore-okat is...

Hiteles egy személyiség , nem mondom...
Vajon ki hiszi el nekik, hogy igen , most már megváltoztak és azok akik eddig adózatlanul lopták ki a pénzt az ország költségvetéséből, azok majd most angyalokká válnak és teljes mellszélességgel teljes pálfordulatot véve dolgoznak a nemzet megjavulásáért!

Ha-ha-ha, Songa! (ahogy egy olasz barátom mondaná)

Másik érdekes dolog, a magyarországi offshore cégek...Bár hivatalosan már nincsenek, de igazából csak másképp hívják őket.
Oké adót fizetnek, valami minimálisat, de fizetnek. De a fizetési mérlegünkben óriási hatással vannak, illetve olyan makrógazdasági mutatókra, amit a hitelminősítők stb. figyelembe vesznek egy ország megítélésénél.
De...Vajon helyes-e az, hogy olyan cégek tudják lényegesen befolyásolni az ország makrómutatóit, amik társadalmi felelősségvállalása nincs az ország felé, illetve az általa fizetett adóknál jelentősebb nagyobb mértékben tudja az ország mutatóit eltorzítani, ha úgy akarják.
Vajon ez nem extra kockázat-e az ország szempontjából?
tokos. 2009. 04. 23. 13:29
Előzmény: #2945  Törölt felhasználó
#2946
Mit értesz az elcsatolt, területeken? Amit visszacsatoltak hozznánk, az I. ill. II. Bécsi döntéssel, az nem igazán indokol ekkora különbséget. 3.4 millió ember lakott ott.

link

Lehet, hogy azt is belevették, hogy valamikor perszonálúnióban voltunk Lengyelországgal?

A holocaustot nem lehet kizárni, szerintem matgab sem zárta ki, mindössze a 600 ezer áldozat tűnt neki soknak.

Az általad adott adatok pedig úgy tűnik ezt igazolja.
Törölt felhasználó 2009. 04. 23. 12:18
Előzmény: #2944  tokos.
#2945
Mint írtam a 600e-ben benne vannak az elcsatolt területekről elhurcoltak is, tehát ennek kb. a felének kell benne lennie a statisztikában, az pedig az 5 évre szűkített adatba is belefér, tehát lehetsz te holokauszt tagadó, de hogy az én adataim nem bizonyították ezt, az tény, az adatok egyet bizonyítottak: ezek alapján kizárni nem lehet a holokausztot. És tényleg befejeztem.
tokos. 2009. 04. 23. 09:32
Előzmény: #2943  Törölt felhasználó
#2944
Nem kell félremagyarázni, a logikai eszmefuttatásoddal, és az saját adatoddal bizonyítottad, hogy nem volt holocaust. Jövőre ezért már csücsülhetsz.
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 23:22
Előzmény: #2940  tokos.
#2943
Imádom ezt a fórumot. Valaki beír/belinkel egy f@szságot. Tényszerűen megírom, hogy ostobaság. Nem állítok többet, csak bizonyítom, hogy az ahogy van, úgy biztosan hülyeség. Az eredeti író eltünik, mert válaszolni ilyenkor már nem tud. Persze, mert nincs mire. Közben előkerül 2-3 - jellemzően ugyanazok - nick, akik meg már nem az eredeti üggyel, hanem az én válaszaimmal foglalkoznak, többnyire saját maguk által belelátott, beleolvasott dolgokkal kiegészítve azt. Aztán vitázhatok velük, miközben már rég eltértünk a kiindulópontról. Végül amikor majd ők is abbahagyják, akkor rendszerint jön megint valaki, aki már nem is olvasta az eredeti üzenetet, azt se tudja, miről volt szó és rögtön nekem támad. Na ezt ebben az esetben nem várom meg, ezt a témát lezártam, ott van lejjebb minden. Pont.
kiegyezo 2009. 04. 22. 23:13
Előzmény: #2933  matgab
#2942
Bocs, nem nagyon szállnék be ebbe a számháborúba, de egy gondolat engedtessék meg, nem is vitaképpen.

Szerintem nem a háború ~50 millió áldozatából emlékezünk meg ilyenkor 6 millióról. Ők nem a háború áldozatai. Csak időben esik egybe a két dolog. Az egyik egy háború rengeteg áldozattal. A másik egy tudatos népirtás (vagy több, ha úgy jobban tetszik), aminek a kiterjesztésére a háború adott lehetőséget.

(A háborús áldozatokra is emlékezhetsz nyugodtan és a pl. a hadifoglyok, és emlékeim szerint a hadifogságban meghaltak leszármazottai is kaphattak kárpótlást itthon.)
Törölt felhasználó 2009. 04. 22. 21:31
Előzmény: #2940  tokos.
#2941
A legjobb lesz, ha a számokhoz hozzáadjátok a betelepített felvidékieket, az ismét Romániává váló Erdélyből menekülteket, levonjátok kitelepített svábokat, valamint az elégetett cigányokat. Az eredményből négyzetgyököt vontok, majd megállapítjátok, hogy a 41-es népszámlálás vajon melyik határon belül zajlott.
Ha mindezen túl vagytok feküdjetek le pihenni.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek