Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 09:57

POL-HUN 0-1  

Szép volt fiúk .Talán most már lesz egy ütőképes csapatunk.Buzi angolok jól leszoptak az oroszoktól.Kistelekit és a fenyő gyilkos Gyárfást elkergetjük a picsába.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 03:37
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Ezek szerint van egy Hajnalunk, ami még mindig jobb, mintha Alkonyunk lenne...
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 01:06
#53
azon röhögtem a legnagyobbat annak idején amikor a fradit kizárták,mert nem volt rendben a pénzügyi dolgaik,és a Magyar Nemzet c bulvárlap követelte,hogy vegyék vissza az első osztályba. Na de ennyit a politikáról.

Minden adat,és érv ellen csak annyit mondanék,hogy ez a válogatott összahasonlíthatatlanul küzdőbb-lelkesebb csapat,mint akármelyik elöző.
Nincs tehetség? Hajnal a Bundesliga 3 v 4 helyén álló karlsruhe meghatáozó egyénisége.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 00:46
Előzmény: #27  saru
#52
"nem hallottad, hogy a Fradi hiánya miatt panaszkodik valamennyi szakember, mondván, hogy így nem igazi az NB ? "

Ez akkor lenne helyénvaló,ha nem lopkodnák szét magukat a klubnál ezzel lezüllesztve a magyar futballt.nagyon helyes,hogy végre elsüllyedt a hajó,így legalább észrevszik magukat a lopkodó banda.

Olaszországban is megbüntették angy klubokat,(bundabotány)de végül sokat enyhítettek,hogy gyorsan visszajuthassanak az élvonalba.(Juventus) De a serie a nem említhető egy lapon az NB1 el.Ahogy a magyar válogatott sem most már,ahol szinte csak nyugati klubokban játszók vannak.
Ez azért van,mert rájöttek,hogy a tehetséges magyar játékosoknak már azt az egy két évet sem szabad ebben a vacak magyar bajnokságban tölteniük.Ha Gerát annak idején a Hit gyülekezete nem tartja vissza már nagyobb csapatban lehetne.
Törölt felhasználó 2007. 10. 22. 00:40
Előzmény: #26  saru
#51
"nannak számadataid ?, lássuk !, de csak a bp-i klubokról !"

igen! a nemzeti sportban benne van. a 90es évek elején történt ez a törés. elismerem,hogy évtizedekig a fradinak nem volt párja nézőtéren,de akkor ez megszűnt.
miért csak a bp-i klubokról? talán van valami oka?
Monster 2007. 10. 22. 00:17
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
kulcs, az u-17 az első korosztály, amelyiknek az uefa eb-t, vagy a fifa vb-t rendez, azalatt csak "barátságos" tornák vannak.
Még az u-17-es csapatunk is ezzel együtt gyakorlatilag minden eb-n bejut a legjobb 16 közé, de két, vagy három éve 8 között voltak.
Pedig ez már a korosztály már lemaradóban van, ahogy írtam is (16-17 évesek).
Lehet, hogy nem nagy dolog az eb-n 16, illetve 8 közé jutni, de a felnőttcsapathoz képest éles a kontraszt még innen is.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 23:43
Előzmény: #44  Monster
#49
"Ha megfigyeled, a nagyjából 16-17 éves korosztályig a világ élvonalában vannak a magyar játékosok, de legalábbis európában mindenképp."

> Ez a kijelentésed max. kívánság szinten mozog. Szerintem nem vagyunk a világ élvonalában, az elért eredmények alapján semmiképpen!

A Bicskei-féle csapat volt az utolsó, aki a világ, pontosabban európa élvonalába tartozott (EB győzelem).
Azóta - igaz nem követem naprakészen az utánpótlás eredményeit, ám nem lövök nagyon mellé, ha azt írom - 4, de lehet 8 közé sem jutott sokszor magyar ificsapat EB-n, VB-n.
Nem ugrik be semmiféle dobogós hely semmilyen versenyen.

Vagy tévedek?

Azzal pedig ne ringassuk magunkat, hogy 1-1 felkészülési tornát nyernek, amit jegyeznek, ott sajnos nem jegyeznek minket!
saru 2007. 10. 21. 10:10
Előzmény: #47  saru
#48
A Ferencváros-i név megint szép lesz.... !
_____________________________________

Kevesebbért többet ?

McCabe átcsoportosítaná az FTC-re szánt pénzt

A Ferencváros potenciális vevője, Kevin McCabe új tervekkel állt elő a magyar hatóságoknál. Az angol üzletembert továbbra is érdekli a befektetés, de nem feltétlenül a jelenlegi kiírás keretein belül.

- Rájöttünk, hogy a pályázat nem megfelelő út a számunkra – jelentette ki lapunknak az FTC vevőjelölzje, Kevin McCabe befektetési főtanácsadója, aki az elmúlt két napban a Pénzügyminisztériummal éa a pályázatot kiíró Kincstári Vagyoni Igazgatósággal tárgyalt a sportklub esetleges megvételéről. Patrick Vangoidsenhofen elmondta: nemcsak megvenni szeretnék a Ferencvárost, hanem felvirágoztatni. Azonban - mint közölte -, ha csupán a vételár 27 millió euró, nem biztos, hogy megéri a befektetés.

- Azaz nem akarnak ennyit költeni? – kérdezem, de a tanácsadó ingatja a fejét.

- Valójában ennél többet fizetnénk, csak nem ebben a formában. A stadion felújítására például hatmillió euróval számol a pályázat, miközben rekonstrukcióra nagyságrendekkel több pénzt szánunk. Mi az egész környéket újjá akarjuk építeni, mert az az elképzelésünk, hogy a Ferencvárosnak ne csak meccsnapokon legyen bevétele. Irodákat, szállodát, szabadidőközpontot tervezünk az Üllői úti telekre.

- Amint arról beszámoltunk, McCabe egy hónappal ezelőtt sajtótájékoztatón mondta el: a szeptemberi határidőig időhiány miatt nem adták be a pályázatot (ahogyan egyetlen más cég sem), de a következőn valószínűleg részt vesznek. Néhány nappal később a KVI kiírta az újabb tendert, amely szerint, ha egyetlen pályázat érkezik csak, „a Kiíró felhívhatja az ajánlattevőt ajánlata módosítására”, azaz akár csökkenhet is a vételár. A pályázat benyújtásának határideje a jövő hét szerda.

- Vangoidsenhofen azt nem árulta el, hogy McCabe cégcsoportja, a Scarborough Holding végül beadja-e pályázatát. Azt azonban elmondta, hogy van egy másik javaslatuk, amelyről tájékoztatta a Pénzügyminisztériumot és a KVI-t is. Ennek lényege, hogy azt az összeget, amit – a pályázat kiírása szerint – az államnak kellene kifizetniük, inkább a Ferencvárosba fektetnék. „Megtehetnénk, hogy a pályázatban kiírt minimumot, tehát mindössze hatmillió eurót költünk a stadionra, közben pedig építkezünk a stadion melletti telken, és nem törődünk a futballklubbal. Ám szerintünk úgy járna mindenki a legjobban, ha az FTC az említett kereskedelmi újítások nyomán néhány éven belül újra igazi márkanévvé válna, és a vállalkozás mágnesként húzná magával az egész környéket” – magyarázta.

Kérdés, hogy ezt az érvelést elfogadják-e a magyar illetékesek.

Népszabadság, 2007.10.19., S. Takács András
saru 2007. 10. 21. 08:15
Előzmény: #46  saru
#47
csak a versenyt 10 ponttal nyerte meg, mert még egy futam hátra van, bocsi !
saru 2007. 10. 21. 08:08
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Talmácsi nyerte 10 ponttal a vb-t, éljen !
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 07:51
Előzmény: #44  Monster
#45
Nagyon tehetséges korosztályok jönnek fel. Én kiszúrom az ilyesmit. Fordúl a trend... Örök lemaradók cikizik most már csak a focit.
Monster 2007. 10. 21. 02:21
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Tehetség van, nem is kevés.
Az a gond, hogy a mai fociban az nem elég, ha valaki tehetséges. Az még csak egy ígéret. Ha megfigyeled, a nagyjából 16-17 éves korosztályig a világ élvonalában vannak a magyar játékosok, de legalábbis európában mindenképp.
Kb. azután kellene már az a dolog, amit az edzéseken kapnak meg a fejlettebb futballal rendelkező országokban.
Ez kb. olyan, mint amikor van két autóverseny istálló, mindkettőben vannak zseni mérnökök, akik ugyanolyan jól kitalálják, hogy hogy kellene működnie az autónak (tehetség). Viszont csak az egyik istállónak van pénze szélcsatornára, speciális üzemanyagra, illetve rengeteg tesztelésre (edzésmunka, körülmények).
Beláthatod, hogy ugyan ha mázlija van, akkor a szegény istálló is érhet el néha eredményt a másik ellen, azonban hosszú távon és megbízhatóan mindenképpen a gazdagabb fog győzni.
A tehetség tehát szükséges, de nem elégséges feltétele a sikernek itt is, és a mai profi futballban is.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 02:06
Előzmény: #42  Monster
#43
igazad van, de mégiscsak a labdával kellene kezdeni... nincs tehetség, ez a gond. Ha lenne, érvényesülni is tudna valahol a világban...
Monster 2007. 10. 21. 01:59
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Most nem szedem ki a tárgyból a nevedet:)
Én a magam részéről nem keverem a politikát a fociba, mert ahogy a kommunizmusban lehetett jól focizni, most is lehetne akár. Viszont a jogdíjakat, mlsz elnököket és klubvezetőket nem lehet kihagyni a buliból semmiképp, mert ezek nélkül nincs profi futball, és nem is lesz.
Szerintem egy profi focicsapatnak is úgy kell működnie, mint egy jól menő cégnek. Van tulajdonos, aki adja a fizut, és elvárja, hogy eladható terméket / szolgáltatást nyújtson a klub, különben neki veszteséget termel. Az, hogy az eladható termék / szolgáltás játékosok nevelését és eladását, vagy már magas színvonalú produkciót takar, aminek van marketing értéke, az ilyen szempontból mellékes.

Viszont.
Amíg nincs tulajdonos, tehát nincs olyan, akinek fáj, hogy nincs produkció, addig nem is lesz. Marketingjogok nélkül viszont nem is lesz tulajdonosa egy klubnak, mert az igencsak gázos gazdaságilag egy tulajnak, ha más kapja a csapat reklámbevételeit, amelyet ő pénzel...
Ha nincs tulajdonos, akkor pedig nincsenek magasan képzett edzők/gyúrók/orvosi stáb/felszerelések se felnőtt, se ifi szinten.
Ezek nélkül pedig maximum az amatőr szint érhető el (nagyjából az, a mostani felnőtt játékosaink vannak).

Tehát nem függetleníthető a jogdíjaktól, klubvezetőktől (sőt, a szurkolótáboroktól sem, minthogy a tulaj tőlük akarja a lóvét beszedni) az, hogy lesznek-e játékosok, akik tudnak focizni.
Az mlsz elnök az másodlagos kérdés szerintem, a bírók és politikusok meg harmadlagosak. Most már.
Törölt felhasználó 2007. 10. 21. 01:02
Előzmény: #39  matgab
#41
A Tárgy mezőből kiszedhetnétek a nevemet...

Előre is köszi!

Pontossan ez a baj a magyar focival, szépen prezentáljátok Ti is!!! Politikai, meg társadalmi, meg mittom én milyen szintekről vitatkoztok, miközben a pályán semmi sem történt 20 éve... Szurkolótáborok, MLSZ elnökök, jogdíjak, klubvezetők, bírók, politikusok... ezekről vitáztók.

Említitek ezt a Leandrót, akiről fogalmam sincs hogy ki, úgy ahogy az összes többiről sem... nem vagyok nagy foci rajongó, de megnézem a meccseket... de nincsenek olyan kaliberű játékosok akiknek érdemes lenne megjegyezni a nevét. Talán Gerát leszámítva. De kérdem én, hol vannak a tehetséges magyar fotbalisták, akik megállják a helyüket a vezető bajnokságok élvonalában??? Rengeteg jó csapat van a világban, rengeteg játékossal. Hogy lehet az, hogy 1 magyar sincs köztük???

Nincsenek jó magyar játékosok, ez a baj. Nyilván ennek megvannak az okai, és akkor lehet hozni a szövetségi kapokat, edzőket, bajnokságot, szurkolókat, politikusokat, befektetőket, bírókat, meg még a fax tudja kiket, akikre rá lehet fogni, hogy miért beteg a hazai foci... de hogy lehet hogy elött 30 évig, vagy mégtöbb jó volt???

Meg kellene tanulni focizni, aztán jöhet a többi...
Monster 2007. 10. 21. 00:59
Előzmény: #39  matgab
#40
Meglátjuk, én azért még bízom:)
Az angolok tudják, hogy kell egy focicsapatot nyereségesen működtetni, hátha tényleg lát fantáziát a fickó a fradiban.
Persze még le kell bokszolni Várszegivel is a dolgot, némi kp-ba fog kerülni a marketing jogok visszavásárlása...
matgab 2007. 10. 20. 21:16
Előzmény: #37  Monster
#39
Monster, sztem klub nem lesz, csak ingatlan...
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 20:03
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Nincs néphatalom, Kelemen Anna van, meg kezelésiköltség.
Monster 2007. 10. 20. 20:01
Előzmény: #35  matgab
#37
Lehet, hogy azt kellett volna szeretni, és akkor nincs összeomlás.
Mondjuk most már tovább a "lopósok" sem húzhatják, mert már nincs mit kilopni a klubból, úgyhogy lehet majd tiszta lappal indulni akár a jelenlegi klubot veszi meg valaki, akár annak jogutódját. Márpedig ha végre valakinek a tulajdona lesz, megáll a lopás, mert az a valaki védeni fogja a befektetését:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 20. 19:58
Előzmény: #35  matgab
#36
Semmi szükség a fradira. 2-3 ezer vesztes. A Kádár alatt szelepnek használta a néphatalom. Hofi, fradi, trabi...
matgab 2007. 10. 20. 19:28
Előzmény: #34  Monster
#35
egyik kutya másik eb.
A fradit nem irányíthatta tartósan olyan ember, aki ne annak tönkretételére, vagy szétlopására törekedett volna jobban...
Várszegi is köztük volt aki amúgy is az első millióit a VPOP -s kapcsolatain keresztül csempészett gyémántokból varázsolta ki. Az ilyenen mit lehet szeretni? csak a pénzét...
Monster 2007. 10. 20. 19:21
Előzmény: #33  matgab
#34
matgab és buxer ugyanannak az éremnek a két oldala:)
Matgab: Várszegit, vagy az elmúlt 15 év fradi vezetőit utálod jobban?:)

De hogy ontopic legyen:
Leandronak télleg semmi keresnivalója a válogatottban, nemtom, minek erőlteti Várhidi.
matgab 2007. 10. 20. 18:59
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Kisteleki egy féreg. Elég ránzéni az arcára és már látja is az ember. Arról nem is beszélve, hogy milyen gusztustalan módon került hatalomra. Persze ez buxer kománkat nem zavarja, az mszp-nél ez inkább érdem, mint elítélendő cselekedet...

Várhidi nagyszerű edző, ezt a sport 1-es szakmai kommentjei alapján is látni, hogy ő látja is a focit, mondjuk Mészöllyel ellentétben...

Leandro az nekem is egy fekete bárány...

A Fradi pedig mindig is a kommunisták ellenfele volt, gyakorlatilag a kommunista rezsim uralkodási módszereinek tükörképe..
Az 50-es években betiltották a nevét és a színeit.
Ma gazdaságilag tették tönkre Várszegiék olyan hosszútávú szerződéseket kötöttek, amivel lehetetlen volt elkerülni a pü-i nehézségeket és utána gyyorsan kizárták az "élvonal"ból...

A Fradi szurkolótábora mindig is potenciálisan veszélyt jelentett a MKP és utódpártjainak hatalmára (beleértve a mai MSZP-t), ezért nekik kardinális kérdés a fradi ellehetetlenítése...
Legszívesebben már eladták volna az ingatlant is és már rég egy Centert látnának a helyén...
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:42
Előzmény: #31  Monster
#32
Kisteleki remek manager, becsületes. Ritka az ilyen.
Monster 2007. 10. 19. 09:39
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#31
Vadlaci, milyen baromság ez már, hogy Nyilasi a legjobb edző? Miből gondolod?
Vagy tizenöt éve nem csinált semmit, akkor is csak kb. három-négy szezonon át edzősködött a fradinál. Ebből azért meglehetősen merész kijelenteni, hogy ő a legjobb, főleg, hogy azért akkoriban a játékosállomány sem volt épp gyenge arrafelé.
Álljon ismét munkába valamely klubnál, aztán ha lehúzott ismét pár évet, és valóban jó, akkor lehet róla beszélni. Amúgymeg Várhidivel nincs semmi gond, eleinte akadozott a gépezet, de végülis ez egy ificsapat, és még össze is kell/kellett szokniuk. Kistelekivel kapcsolatban meg annyit, hogy a Fradi vesszőfutásáról nem ő tehet elsősorban, hanem a szent tehenek, akik bent ültek a Fradi igazgatótanácsában az elmúlt húsz évben.
Ettől függetlenül lehet Kistelekit utálni, mert elég arrogáns és diktatórikus, meg mittudomén, de alapjában véve a klubokban végzett munkától függ a magyar foci sorsa, ez pedig már az előző tíz mlsz elnök idején is katasztrófa volt, most, az ifiakadémiák jelentik több évtizede az első előrelépést.
Lehet, hogy egy jó mlsz elnökkel hamarabb ment volna, de úgy tűnik, hogy ilyen személy nem jelentkezett ott állásra.
Monster 2007. 10. 19. 09:29
Előzmény: #25  prfecó
#30
prfecó:
Pont ezt írtam én is, hogy igazán tétmeccset nem játszott még ez a válogatott, úgyhogy addig ne szóld le őket, hogy nem nyernek tétmeccset, amíg nem játszottak egyet sem...
saru 2007. 10. 19. 09:28
Előzmény: #28  bpmcwap
#29
ez nem Fradi jelenség, itthon szinte mindenütt így van, - Újpest, már vidék is, stb., MTK -t kivéve, mert ott nincs néző, - külföldön szintén: Olaszo.-ban nemrég haltak meg, Heisel stadion halálos áldozatai, örökös angol huligánok, stb. ;

hogy mit szeretnél, azzal egyet lehet érteni... !
bpmcwap
bpmcwap 2007. 10. 19. 09:19
Előzmény: #19  saru
#28
Már bocsi, de a fradistákat mindennek lehet nevezni csak nézőnek nem-persze tisztelet annak a csekély kivételnek ami van, ha van.... Több kárt okoztak mint hasznot!Ha nem lennének, sokkal többen járnának ki a meccsekre, vinnék a srácaikat, egy jó kis program lenne , de huje aki kiviszi a köjkit mert nem a volt boszniai atmoszférát akarja megkostolni, vagy az iraki filinget, csak szeretne egyet szorakozni, azt meg a fradistákkal nehezen lehet elképzelni.... tudom én hogy azok a bizonyos emberek nem is a fradinak drukkoltak, csak rátelepültek, de erről a fradisták is tehetnek... nem gyomlálták ki maguk közül a férgest..... Amig ilyen a szurkolo tábr addig nem lesz magyar foci!!! Nem csak pénz kell a focihoz, SŐT!!!! NEM PÉNZ KELL A FOCIHOOZ, hanem lélek!!!! Az meg ha esetleg lenne is a játékosokban, a félidőre elpárolog ha ránéznek a tribünökre, vagy a szurkolokra.... Jó focit akartok??? Csináljatok közönséget, csináljatok szurkolokat, drukerokat, olyanokat akik közé ki mernek menni a családok is!!! Tanuljatok meg lelkesedni, még ha nehéz is, de nem törni zuzni, vagy hagyni hogy valaki mellettetek törjön zuzzon, de ehez CSAPATSZELLEM kellene... na látod ez a lényeg!Majd ha az lesz, a nézőtéren is akkor majd a pályán sem fog elpárologni és akkor talán lesz egyszer ujra magyar foci.... De ma ciki magyar focistának lenni.... naggggyon ciki....
saru 2007. 10. 19. 09:10
Előzmény: #26  saru
#27
nem hallottad, hogy a Fradi hiánya miatt panaszkodik valamennyi szakember, mondván, hogy így nem igazi az NB ?
saru 2007. 10. 19. 08:58
Előzmény: #25  prfecó
#26
komeda_ !,

nannak számadataid ?, lássuk !, de csak a bp-i klubokról !
prfecó 2007. 10. 19. 08:43
Előzmény: #10  Monster
#25
Tét mecsnek én nem számítom a selejtezőből már eleve (dicsőséges 4-5 hely)kiesett futottak még egymás elleni "élethalál" meccseit.

Viszont
tét mecs volt az EGER vizilabda küzdelme . Nem jutott be csak a második körnek számító LEN Kupába , pedig vizilabdában nagyhatalom vagyunk.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:18
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
nekem irritáló a játéka. mintha én futkosnák ott a válogatotban...:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:17
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
hoyghogy mit keres ott!
volt egy rés be kellett tölteni! :))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:14
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Valaki azt mondja meg nekem, hogy a fészkes fenét keres Leandro a válogatotban?????? Egyszerűen hihetelen!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:01
Előzmény: #19  saru
#21
saru

A helyzet hogy már vagy másfél évtizede nem a fradi pályán van a legtöbb néző.az lehet,hogy országosan a fradi a legnépszerübb,de erről egy filmcím jut eszembe "kincs ,ami nincs."

Topik gazda

kublaj
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek