Topikgazda: Törölt felhasználó 2003. 05. 21. 08:26

PM tervezet a lakossági megtakarításokért és a tőzsde élénkítéséért  

Ugrás a cikkhez
Medgyessy Péter napokban megfogalmazott bírálata szerint a kormány nem fordított megfelelő figyelmet a lakossági megtakarítások ösztönzésére, melynek eredményeként makrogazdasági szinten több fronton sem igazán optimális változások következtek be. A PM gazdaságpolitikai főosztálya által kidolgozott tervek szerint több újonnan belépő adókedvezménnyel lehetne ösztönözni a megtakarításokat, illetve biztosításokra fordított összegek növelését. A tőzsde élénkítése továbbra is napirenden van, de konkrétabb tervek most nem láttak napvilágot.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=30214
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 15:03
Törölt hozzászólás
#6
jancsika 2003. 05. 27. 14:51
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Én úgy tudom az adópolitika belügy, hiszen nincs egységes szabályozás, ha lenne akkor már Luxemburg rég nem lenne tagja az Unionak.
Egyébként a magyar adótörvények sokkal szigorúbbak számos területen az Unioshoz képest, de az ellenörzés és az azt követő felelőségre vonások nevetségesek Pl. egy német rendszerhez képest.
Törölt felhasználó 2003. 05. 27. 14:07
Előzmény: #1  portfolio
#4
Ez azért érdekes kérdés (megtakarítások ösztönzése), mert a -ha jól emlékszem- világbanki ajánlás szerint BE KELL VEZETNÜNK a kamatadó típusú sarcot...
Ez biztosan "kedvezni" fog a megtakarításoknak...
Törölt felhasználó 2003. 05. 27. 12:14
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
szerintem jelentos attorest kulturalis/szoci./ps zichologiai ertelemben kell elerni. az adozas, mar csak inkrementalis valtozasokat eredmenyez.
Törölt felhasználó 2003. 05. 21. 09:49
Előzmény: #1  portfolio
#2
a multkoriban olvasgattam a megtakaritas-osztonz es szakirodalmat. ha jol emlexem, inkonkluziv a bizonyitek abban a tekintetben, hogy a megtakaritas utan jaro adokedvezmenyek novelese valoban erdemben noveli-e a megtakaritasokat.
ez egyebkent azert is furcsa, mert - szinten hayolemlexem - mintha az oecd adozas ugyben elvi alapon kifejezetten az ilyen tipusu kedvezmenyek mellett foglalt volna allast.

Topik gazda

krz
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek