Topikgazda: matgab 2004. 10. 08. 08:50

PM össztűz a tőkepiacra: az újabb célpont a vállalati szektor?  

Ugrás a cikkhez
Egy újabb jelentős visszalépésként értékelhető a PM azon adótörvény módosító javaslata, mely szerint a vállalatok szabad pénzeszközeinek befektetése a normál gazdálkodás körébe tartozna - írja a Népszabadság. Ez pedig komoly mértékben csökkentené a cégek ÁFA visszaigényléseit, s visszafogná a tőkepiacokat is.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=46413
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 22:33
Törölt hozzászólás
#13
jancsika 2004. 10. 08. 14:11
Előzmény: #9  matgab
#12
Kedves matgab!
Pontosan azt jelenti amit írtál, annyival megspékelve, hogy a társaság ÁFA bevallási gyakoriság szerint ezt a bizonyos arányosítást korrigálni köteles. Ergo, ha pl negyedéves bevalló és a 2/6 volt az arány , és a 2. negyedévben pedig 4/6 akkor korrigálni kell az előző negyevévet is , ráadásul számlánként. (persze ez csak a közvetlenül az értékesítéshez nem kapcsolódó dolgoknál van).
EGyébként én azt nem értem, ha a legfelsőbb bíróság azt mondja, hogy nem alaptevékenység a szabad pénzeszközök forgatása, akkor azt törvénnyel megváltoztatni ne lehet. Mert akkor mi minősülne pénzügyi műveletnek?
Viszont ha alaptevékenység akkor még iparűzési adót is kellene fizetni az esetleges nyereség után, ami szintén nem piskóta....
pimre 2004. 10. 08. 12:45
Előzmény: #9  matgab
#11
Kedves matgab!
Köszönöm, így már érthetőbb (vagy érthetetlenebb - bár kormánypárti vagyok) a dolog.
Azért megvárom a végét, mert ez így nyersen túl durvának tünik.
Törölt felhasználó 2004. 10. 08. 11:59
Előzmény: #9  matgab
#10
Figyelj matgab, gyonyoru volt amit irtal.GYonyoruen talaltad.De hogy egy ilyen idioszinkraziat szabalyszarusiteni !? ..ezt magyarzad meg nekem ember, mert kulomben azt gondolom tovabbra is, hogy az eletemet csak bonyolultabba akarjak tenni.
matgab 2004. 10. 08. 11:50
Előzmény: #7  pimre
#9
Nem, nem kell 25-% ÁFA-t befizetned, hanem mivel a normális tevékenység közé sorolják be, ezért a cég szempontjából lesz ÁFA mentes értékesítés is, meg ÁFA-s is... Az adott termék/szolgáltatás levonható ÁFAja, ha nem közvetlenül az ÁFAköteles értékesítésed érdekében merül fel (Pl. veszel egy irodabútort, vagy egy számviteli rendszert stb. stb.), akkor annak ÁFA-ját, csak olyan arányban tudod visszaigényelni, mint amekkora arányt képvisel az ÁFAköteles értékesítésed a teljes árbevételeden belül.
Ergo, ha értékesítesz fagyit 100 millióért, de volt egy kis lóvéd, amit a tőzsdén forgatsz, mondjuk 10 milliót megforgatsz ötször, akkor az árbevételed szerint lesz 50 millió ÁFA mentes (értékpapír) és 100 millió fagyi értékesítésed. Veszel egy szép irodát magadnak 40 milláért, aminek 10 millió lenne az ÁFA-ja, akkor annak csak 2/3át igényelheted vissza (100/150*10 milla)...
Szerintem ezt jelenti...
Törölt felhasználó 2004. 10. 08. 11:29
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Na , egy ujabb jele annak, hogy ez a kormany se tud semmi okasat,semmi ertelmeset kitalalni. Ugytesz mint aki a zavarosban evickel; de nem; csak zavarosabba teszi az egeszet.
Bena egy Bankar rt. kormany
pimre 2004. 10. 08. 11:10
#7
Valaki lefordítaná nekem az idézett cikket? Mert egy szót sem értek belőle.
Azt jelentené ez, hogy ha egy cég részvényt ad el, akkor ÁFÁ-t kellene fizetnie? Nekem ez nem stimmel. Ugye nem azt jelenti, hogy ha mondjuk 1000 Ft-os részvényt ad el, akkor 1250-ért adja, amiből 250 az Áfa? Mert hogy akkor, ha én veszem meg, akkor nekem 1250 lenne, amit nem igényelhetnék vissza. Ez ugye nonszensz?
Szóval meg tudná nekem valaki világítani a dolgot?
Törölt felhasználó 2004. 10. 08. 10:52
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
csak szándékos és tudatos károkozásról lehet szó, mert azt nem akarom elhinni, nem vagyok hajlandó elhinni, hogy valóban ekkora balf@szok legyenek jelenleg az ország irányítói.
Törölt felhasználó 2004. 10. 08. 09:57
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Abban reménykedek, hogy ez a lépés tudatos tönkretétele a tőkepiacnak ( az áfnyával együtt ),mert ha koncepciótlanul és átgongondolatlanul, mondhatni dilettánsan csak a most majd megmutatjuk elvet követve hozták ezt a döntést akkor elég nagy sz@rban van a tőkepiac összes szereplője.
Jobb híreket kívánva,
Üdv,
Gábor
Törölt felhasználó 2004. 10. 08. 09:51
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Most olvasom. ez hiányzott a longjaimnak...
Törölt felhasználó 2004. 10. 08. 09:44
Előzmény: #1  portfolio
#3
Javaslat:
-> a portfolio vegye fel a profiljába a "Hogyan védekezzünk rossz politikai döntések ellen" típusu írások közlését.
Manapság már hedgeelni leginkább ez ellen kell. Pl a varsoi tőzsdén veszek majd MOL-t akkor milyen járulékos terhek vannak a broker díjon felül?
Köszönöm!!!
matgab 2004. 10. 08. 09:33
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ilyet se hallottam még! Pert vesztett az APEH?? Változik a világ...
Amúgy úgy látszik, vezetőink elhatározták, hogy nincs szükség itthon tőkepiacra...Végülis , csak az a néhány bróker, a tőzsdések, meg rengeteg állami alkalmazott foglalkozik vele... A bullish magyar munkaerőpiac, meg percek alatt felszívja és rendes munkára kényszeríti ezeket a gaz kapitalistákat...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek