Topiknyitó: Magicmaan 2012. 05. 30. 12:05

Pénznyelő elköszön  

"Kedves Fórumozók!







A Portfólió moderátora hétfő este úgy döntött, hogy tiltólistára tesz. Felesleges és nem is kívánok abba belemenni, hogy ez szerintem mennyire volt jogos, vagy sem. Tény, hogy a viták során gyakran voltam erőszakos, cinikus, piszkálódó, akár szándékosan is provokatív, a 12 év alatt írt sok tízezer hozzászólás némelyikében még bántó is. Ez, ill. a vitastílusom talán többeknek nem tetszett. De arra mindig ügyeltem, hogy ténylegesen durván személyeskedőt, alpári sértést ne írjak. Ezt a határt, amit én saját magamnak szabtam és magam miatt betartottam, velem szemben sokan átlépték: az elmúlt sok év alatt szídták édesanyámat, elhunyt apámat, az akkor még meg sem született fiamat, zsidóztak, cigányoztak, komcsiztak, hazaárulóztak, seggeztek, férgeztek, geciztek, köcsögöztek, stb. stb. elzavartak az országból, a világból. Én egy hibát biztosan elkövettem: foglalkoztam ezekkel a beírásokkal.







Mindentől függetlenül, ha valakit megbántottam bármelyik hozzászólásommal, ezúton szeretnék elnézést kérni tőle.







Mint azt sokszor írtam: nincs, nem volt és nem is lesz másik nickem, így a Portfólió fórumairól 12 év fórumozás után távozom. Egyikeként a kevés (ha nem utolsó) még ma is aktívan írogató régi fórumozók közül. Fórumozós célra létrehozott emailcímem, a penznyelo@freemail.hu él továbbra is, azon bárki elérhet. Ezen kívül a későbbiekben megtalálhat bárki a Tőzsdefórumon is, ahová az utóbbi néhány évben már nem nagyon írtam, de ahol 14 évvel ezelőtt a tőzsdei fórumozást elkezdtem ugyanezzel a nickkel.







Mindenkinek további jó - és higgadt - fórumozgatást és sikeres kereskedést kívánok:

Pénznyelő"
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 12:07
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#400
ugye!?

ezeknél jobbak is vannak.
pl. rólatok írtam egy igen magas értékű hsz-t. ellenállás trotylik 192-es hsz.
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 11:35
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#399
na ja, találtam pár hozzászólást tőled, teli csupa értelemmel, tartalommal, süt belőlük az intelligencia:
------------
etarsak?
mizu, mizu? lehet lét keresni, hol vannak?
csomagolás tech. jó. kínai muskátli szar. dzsoki juing kampeca.

--------------

))
neked is üldözési mániád van.
nem bizonygatom, hogy csak ezen a néven héderelek itt, mert mások tudják.
másrészt én nem írtam, hogy közszereplő vagyok, csak amatör hokiklub tag.
ja! és ki vagyok mág tízszer?))
pajtikám.
-------------

nem kell malacba fektetni.
a görög tesvírek, meg ne csak a román ribiket kergessék, meg a kávét vedeljék cigivel, és ne menjenek nyugiba 45-50 évesen. az eu. egyik legtop országa lehetne, de az a mediterrán vér...
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 11:20
Előzmény: #390  Törölt felhasználó
#398
igen.
ahogy pnyelde megírta egy bunkó biztonsági őr vagyok.)) nem személyeskedett. áhh...

továbbá javaslom az egylet számára a pnyelő név levédését (minden jog fenntartva), azon oknál fogva, hogy a felnőttfílmes szakma erős érdeklődést mutat a nick iránt.

(nyálazd át az outsider trotylik majdnem 20 ezer hsz-át, hátha találsz tőlem valami értelmes írást, bár nem hiszem.)
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 11:14
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#397
nem a búcsúzkodás tart egy hete, hanem a beszélgetés róla :P
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 11:09
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#396
Már egy hete tart a búcsúzkodás.
Látja valaki a végét?
:))
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 11:03
Előzmény: #392  szivacs
#395
"személyeskedés megengedhető mértékének ítésze" - Megtisztelő, de asszem valakivel összekeversz :)

Még egyszer: NEM arra írtam, amit írtam, hogy szép e ilyen hsz-eket írogatni, vagy sem. Hanem arra, hogy egy-egy ilyen hsz MODERÁTORI BEAVATKOZÁST IGÉNYEL E.
Erre mondtam, hogy szerintem nem.

Hogy én személy szerint milyen színvonalat tolerálok, az pedig attól függ, kinek írom, amit írok. Amit idéztél, azt ebben a topikban még nem írtam volna le senkinek, mert bár sok baromságot olvastam már itt, olyat még nem, amire én ezt így leírnám. (Persze lehet, hogy másnál hamarabb elfogy a türelem.)

De másfelől igen: A tényekre fittyet hányó, ostobaságokat szajkózó idiótáknak egy idő után lehet, hogy én is leírnám ezt. (bár személy szerint inkább kiröhögném:)))
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 10:54
Előzmény: #392  szivacs
#394
csak egy kérdés, nem volt túl hosszú, túl egybefüggő számodra, el tudtad olvasni, amit belinkeltem? arra valami konkrét észrevétel? de ne olyan, hogy "bolond libsi beszéd"... meg egy komcsi lap csak hazudhat...
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 10:52
Előzmény: #392  szivacs
#393
nézd, ha tárgyilagosan próbáljuk elemezni a minősítést (bár nem nekem címezted a kérdést) az azért eddig kiderült, hogy szakmai témákban sajnos tényleg nem vagy tájékozott, persze utólag okoskodsz. egyéb fegyvered nem maradván puritánhoz, stb. hasonlóan jössz a különböző demagóg és propaganda szövegeiddel, közben bele-bele szúrva egy-egy félmondatos minősítését annak, aki nem bólogat a te hülyeségeidre. puritan is szinte élvez, mikor bepötyögi, hogy "komcsi" meg "libsi", azaz a f...verő is közel áll az igazsághoz, bár ezt talán én sem írtam volna le, mégha nekem már régebben elfogyott a türelmem a középszerűséget sem elérő, nulla tapasztalattal rendelkező, de szorgalmasan fórumozó és mínuszolgató "új elit"-tel szemben.

Joker, La fleur, rutyutyu, stb is csak fikázni jön ide...
szivacs
szivacs 2012. 06. 04. 10:34
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#392
Nos, mint a személyeskedés megengedhető mértékének ítésze, egy efféle "hozzászólást" te melyik kategóriába sorolnál?

"Te egy tipikusan rosszindulatú, utólag qrva okos, de végtelenül buta, sunyi f...verő vagy. Jobban tennéd, ha végre befognád. Annyira kevés vagy, mint búvárharangban a vaníliafagyi. Felháborító, amit művelsz!"

...csak a jövőbeni miheztartás végett, hogy tudjuk, te milyen színvonalat tolerálsz - például magaddal szemben?
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 09:04
Előzmény: #360  Sigorszky
#391
nem csak ő ilyen... sajnos.
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 09:01
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#390
kb ennyire vagy(tok) képes(ek) virágszál...
mondoka 2012. 06. 04. 08:45
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#389
Örömmel tájékoztatok mindenkit, hogy Pénznyelő élt, él, élnifog. Nincs itt a gyász ideje.

A Pnyelde baráti kör és gittegylet név pedig már foglalt! És egyben szeretném megragadni a reklám lehetőségét a Pálinkanyelde baráti kör várja autodidakta tagok jelentkezését! :))
exmnbs1 2012. 06. 04. 08:22
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#388
almafát ültetnek most
Törölt felhasználó 2012. 06. 04. 08:02
#387
közlemény.

tájékoztatjuk a tisztelt érdeklődőket, hogy a pnyelde baráti kör és gittegylet ünnepélyesen megalakult.
célunk pnyelő fel és kiszabadítása az illegalitásból, továbbá a humet wc papperek amerikai tőzsdére való bevezetése.
alapszabályunk egyes pontja a moderátorok levadászása.
további alpvetések kialakítás alatt.

kérjük csatlakozzatok, támogatásotokat vírtuális böffentéssel jelezzétek!

pnyelő nevében köszönjük.
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 23:10
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#386
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 23:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#385
link

Kedves 2,7 millió és a nagy többség!

Markó Beáta

Kedves 2,7 millió és a nagy többség! (ingyenebéd osztás a Blaha Lujza téren)

Ezt akartátok?

Kérlek, álljatok meg egy percre, gyertek be az udvarról, balkonról, fürdőszobából, ahol éppen az egy szem kecskéteket fejitek! (1) És ti, akik most a Nagykörúton görnyedve gombásztok (2), hagyjátok abba kis időre, és pihenjetek meg egy percre. Jómagam, amolyan nyikhaj, senkiházi, utolsó, tollforgató terroristaként (3) semmihez sem értek, most mégis szeretnélek kicsit terrorizálni benneteket, és feltenni az egyetlen feltehető kérdést: ezt akartátok?

Komolyan nem zavar benneteket a 2700 milliárdos, 12 éven át kuporgatott magánnyugdíj-megtakarításotok elrablása? Mert zokszó nélkül tűrtétek. A pénzetekből 500 milliárdért vásárolt Mol-részvények sem izgatnak? Valóban helyeslitek, hogy a felső tízezer jólétének növelése érdekében bevezetett 16 százalékos szja évi 600, azaz az elmúlt két évben eddig 1200 milliárdját ti fizetitek, ti, az alul tengődő 9,5 millió ember? Szerintetek ez igazságos? Egyetértetek a mintegy 25 új adónem bevezetésével és számos, meglévő adó kulcsának felsrófolásával, az áfa 27 százalékosra emelésével, amelynek mértéke Európában egyedülálló? Így képzeltétek a jövőt? Mondjátok, ti, 2,7 millióan, erre adtátok a voksotokat?

Mit szóltok a megemelkedett energiaárakhoz – gáz, víz, áram –, nem beszélve a benzinről és a gázolajról, amelyért nemcsak a régióban, hanem lassan európai viszonylatban is a legtöbbet fizetünk? Hogy tetszik a legújabb sárgacsekk- és telefonadó ötlete? Tapsoltok neki? Mert nem hallani a hangotokat.

Ujjongtatok a bankadónak, a telekommunikációs adóknak? Hát nem tudjátok, hogy azt is ti fizetitek? És nektek, evások, akik hajdan boldogan választottátok ezt a 15 százalékkal indult adózási formát, hogy tetszik a mai 37 százalék? Jó ez nektek? Még mindig megéri? Vagy a „válsággal” magyarázzátok?

Kedves 2,7 millió, higgyétek el, nincs válság. Illetve van, de azt az általatok megszavazott kormány okozza, többek között a forint árfolyamának szándékos és tudatos rángatásával – „Görögország sorsára juthat Magyarország” (4) – és a totálisan elhibázott gazdaság- és adópolitikájával. Na, és hogy örültetek a hárombetűs intézmény (5) kipaterolásának (6) ? Tudjátok, hogy ez havi 20 milliárdba fájt nektek a mai napig? Hol is tartunk eddig? Már úgy 4500 milliárdnál. És ti, devizahitelesek, miért hallgattok?

Mondjátok, ti komolyan gyarmatnak képzelitek magatokat? Hát nem tudjátok, hogy Magyarország nettó haszonélvezője az uniós tagságnak? Vagyis többet kap vissza, mint amennyit befizet az EU-ba. Ez lenne a gyarmatosítás? Ezt komolyan elhiszitek? Azt sem tudjátok, hogy brit, francia, svéd, német adófizetők pénzéből szépült meg városkátok főtere, épültek a wellnessfürdőitek, újult meg a templomotok? Ilyenek lennének a gyarmatosítók? Ellenük meneteltetek békésen, árpádsávos zászlókkal?

Nincs közöttetek nyugdíjas rendőr, tűzoltó, katona, vadakat terelő juhász, akinek most megadóztatják a nyugdíját, vagy ismét dolgozni kényszerítik, bár munkát nem tudnak adni? Nincs közöttetek rokkantnyugdíjas, akit akár halálos betegen is most munkaképesnek nyilvánítottak? Nincs közöttetek munkanélküli, akinek kilencről három hónapra csökkentették a segélyét? Nincs közöttetek egyetlen úgynevezett közmunkás, aki havi 27 ezerért kubikol, de a hírek szerint azt sem mindig fizetik ki neki? Nincs a családotokban kamaszkorú csemete, akit most elvágtak a továbbtanulás lehetőségétől, és 15 évesen elmehet segédmunkásnak?

Nincs egyetemista gyereketek, akinek az oktatása – ha felveszik egyáltalán – évente fél-, egymillió forintba kerül nektek, a nagy többségnek, akik anno leszavaztátok a 10 ezer forintos tandíjat, nem beszélve a 300 forintos vizitdíjról? Most miért hallgattok? Nincs ostoba bohóc (7), orvos, rezidens az ismerőseitek között, akik az ígéreteken kívül semmi mást nem kaptak? Ezt akartátok? Tényleg annyit értek, amennyitek van? (8) Ennyire taksáljátok saját magatokat?

Hogy tudtok büszke magyarok lenni az Európai Bizottság, az Európai Parlament, az Európai Bíróság, az Egyesült Államok, a Velencei Bizottság, az Európa Tanács, az EBESZ és számos nemzetközi emberi jogi, a sajtó és a vélemény szabadságát védő szervezet folyamatos és jogos kritikája mellett? Ilyen országot akartatok? Nem kínos nektek, ha külföldön járva azt kérdezi mindenki: mi folyik nálatok?

Nem zavar benneteket, hogy a parlamentben szabadon árad a nyílt zsidózás, cigányozás, komcsizás? Hogy a T. Ház méltóságára kínosan ügyelő házelnökét csak a baloldali képviselők – akiket a választók szavaztak be – jelenléte zavarja? Nektek ez demokrácia? Mert nem hallani a tiltakozásotokat.

Vajon tudjátok-e, hogy az új, egypárti alaptörvény számos ponton jogfosztottá tett benneteket? Persze el kell ismerni, hogy ennek tiszteletére az egykori színházrendező ötlete alapján számos halhatatlan, a magyar kultúrát gazdagító festmény született, de természetesen ezt a cechet is ti álltátok. Ez tetszik nektek? Megelégedtek azzal, hogy benne van a Himnusz kottája? Tudjátok, hogy a nyugdíjjárulék és társadalombiztosítás címén befizetett pénzetek immár nem járulék, hanem adó, amiért az állam nem vállal semmilyen garanciát? Még érthetőbben: az új alaptörvény nem garantál sem egészségügyi ellátást, sem nyugdíjat a befizetett adótokért! Ezt tudjátok? Mert ezt is belefoglalták a kottás alaptörvénybe. Tisztában vagytok azzal, hogy az új munkatörvénykönyv kiszolgáltatottá és alattvalóvá tesz minden munkavállalót? Hogy az amúgy is gyenge szakszervezeteket még jobban meggyengítették, megosztották, és számos jogosítványuktól megfosztották? Nincs köztetek BKV-buszsofőr, akit műszakilag totálisan lerobbant járművel küldenek ki a forgalomba, de ha baleset történik, a felelősség az övé?

Szerintetek rendben van az AB kiherélése, a Költségvetési Tanács tagjainak lecserélése, az egyszínű Médiatanács, az ügyészség, az OBH kisajátítása, a választási törvény igazságtalan és a választói akaratot torzító átrajzolása, az MNB függetlenségének állandó vegzálása? Mert nem hallani a hangotokat.

Nem fáj nektek, hogy a rezsim által preferált vidéktől, családi gazdaságoktól elveszik a legelőt, a földet, és új hűbérbirtokosok kerülnek a helyükre, akik addig maximum a muskátlicserépben láttak földet? És nem fájnak az előre lezsírozott pályáztatások, a TEK, a Közgép, a Malév, a 400 bezárt vasútvonal sem?

Tényleg jó az nektek, hogy nincs magyar filmgyártás, hogy fuldoklik az a néhány, írmagnak megmaradt baloldali sajtóorgánum és az egyetlen ellenzéki rádió? Ez volna a nemzeti együttműködés? Hogy haldokolnak a kulturális intézmények, múzeumok, könyvtárak, színházak? (Jó, leszámítva azt az egy újnáci színházat Budapesten, amelynek már a megszületése is elképesztő a 21. század Európájában!) Nem szomorít el benneteket az egykor pezsgő fővárosi kulturális élet elsorvasztása? A Kamaraszínház, a Zöld Pardon, a Gödör, az alternatív alkotóműhelyek bezárása? Ilyen mértékű adóztatás mellett őszintén elhiszitek, hogy nincs pénz semmire? Sem egészségügyre, sem oktatásra, sem kultúrára, sem semmire? Mert nem hallani a hangotokat.

És ne mondjátok, ti, 2,7 millióan és ti, a nagy többség, hogy nem tudtátok, mire szavaztatok – vagy nem szavaztatok. Hiszen Ő sohasem hazudik. És ez igaz. Megmondta, hogy egypártrendszert akar. Jó, nem így mondta, „centrális erőteret” említett, de hát az ugyanaz. Vajon miért nem értettétek? Igaz, hogy néha elsüt egy-két nem létező, humormentes dakota viccet, de egyébként nem szokott Ő viccelni. Miért nem tanultatok az első regnálásából, a nyolc, ellenzékben töltött év kíméletlen szabotálásából és aknamunkájából? Hogy felejthettétek el? „Egyszer kell nyerni, de akkor nagyot.” (9) „Húsz évre bebetonozzuk magunkat.” (10) Emlékeztek? Miért nem hittétek el?

Nem tartalak fel bennetek tovább. Elvégre egy munkaalapú társadalomban (11) – Arbeit macht frei – dolgozni kell. Térjetek vissza a kecskefejéshez, a gombaszedéshez, és aki nagyon jól megél a havi 47 ezer forintjából (12), az induljon dőzsölni a postára, és gyorsan fizesse be a 40 ezer forintos gázszámláját, amíg még nincs megterhelve a sárgacsekk-adóval is. Útközben pedig érdemes elgondolkoznia mind a 2,7 milliónak, mind a nagy többségnek azon, hogy mi lett ebből az országból két év alatt. A The Independent című brit lap szerint „Magyarország földönkívüli horror”.

Ezt akartátok?

Megj.:

1. Pintér Sándor belügyminiszter
2. Parragh László, az MKI elnöke
3.Kövér László, az Országgyűlés elnöke
4. Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke, debreceni polgármestere
5. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter
6.Orbán Viktor miniszterelnök
7. Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár kifejezése a pedagógusokra
8. Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője, hódmezővásárhelyi polgármester
9. Orbán Viktor miniszterelnök
10. Mikola István, az első Orbán-kormány egészségügyi minisztere, OECD-nagykövet Párizsban
11.Orbán Viktor miniszterelnök
12.Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter

168óra - A hetilap
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 23:09
Előzmény: #315  Tbarna
#384
"Na szép. Visszanézek és egy ilyen topikot találok...Hát ez van emberek!
A világ változik csak ez a fórum nem tud valahogy."

áááá, nem is... atomot hasítunk minden nap, csak véletlenül összeakadtál pár IQlight colával...
itt szakmai munka folyik, ellentétben a kurmánnyal
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 23:04
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#383
Azt sem szabadna kifelejteni, hogy a zsidók valójában alakváltó hüllők, a dínók közeli rokonai (génállományuk több, mint 50%-os egyezőséget mutat)! Embervért isznak, és istenüknek, Mammonnak áldoznak fel szűzlányokat! Pont azért akarják elfoglalni Magyarországot, mert régi-új hazájukban, az USA-ban már nem találni ilyet, és amúgy is rá akarják tenni kapzsi hüllőkarmukat a vízkészletünkre (nem tudják a kis oktondik, hogy 98%-ban külföldről jön Magyarországra a víz). Mohók és pénzéhesek, ellentétben az emberiséggel. (Adatok forrása: MTA Geológiai Intézete, Kurucinfó, Kacsa magazin.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 22:49
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#382
most nagyot szóltál, mint amikor egy "vetélkedőn" elhangzott: chinese whore doesn't rhyme with dog
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 22:48
Előzmény: #368  ujonc
#381
nem olyan bonyi :) ez pedig: a modi :) eldöntheti, hogy akit kitilt, annak törli minden hsz-ét vagy nem... ennyire egyszerű
(gondolom, a klónnickeket, spamelőket stb. a kitiltás mellett azzal is "büntették", hogy kvázi gondolkodás nélkül törölték az összes hsz-t, ill. persze sw-esen oldották ezt is meg...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 22:44
Előzmény: #236  szivacs
#380
valami elképesztő nagy gond van még mindig a kognitív képességeiddel, ha komolyan gondolod a leírtakat... a tetűzés pont nem volt a listán no meg Goapsy nem testesíti meg a "minden jóérzésű ember"-t még akkor sem, ha véletlenül egyet is értene az általad leírtakkal, de még ez sem következik abból, amiket felsorolt

Csendes Don :) amúgy nagyon berághatott a dolog miatt, vagy csak poénkodik... de a facsigázós téma gyakran előkerül, mint western-filmben a revolver :)
marslako2
marslako2 2012. 06. 03. 22:40
Előzmény: #368  ujonc
#379
én rosszul írom a nevét ő írja helyesen!

nem tiltották ki csak megsértődött és elköszönt, de szerintem másik néven ír tovább!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 22:36
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#378
ha vektorék igazi célja a rendcsinálás lenne, már rég bevezetik a pénzügyi meg a vállalkozási ismeretek oktatását a legtöbb suliban, ahol van értelme ilyeneknek (a legtöbb helyen van, mert nem fogyatékosok az emberek, csak azt akarnak belőlük kreálni minden áron, és egy részükből sikerül is...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 22:31
#377
A modik valószínűleg elmulasztották publikálni ezt:

Tisztelt Fórumozók!

Joker1 megfenyegett minket (mivel igazi fenye-gyerek), hogy itthagyja a fórumot, ha Pénznyelőt nem figyelmeztetjük. Mi ezt nem akartuk megkockáztatni, hiszen Joker1 feledhetetlen élményeket nyújtott az egész szerkesztőségnek, amikor lényegében azt taglalta, hogy nélküle itt megáll a szakmai élet, és hogy bármely fórum szívesen látná annak érdekében, hogy emelje ott a színvonalat. (A fizikai Nobel-díjasok fóruma máris jelezte felénk, hogy szívesen látják e célből Joker1 urat/úrhölgyet köreikben.) Mivel tehát a fórumokba színt visz könnyfakasztó szarkazmusával és szerénytelenségével, sőt még a szakmai színvonalat is Selmeczi-féle magasságokba emeli, úgy döntöttünk, hogy ezt nem engedheti meg magának a Portfolio.hu, sőt felérne egy hazaárulással, ha átengednénk a Karolinska Intézetnek.
A kellemetlenségekért szíves elnézést kérünk azoktól (is), akik nem ismerik fel Joker1 pótolhatatlanságát.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 22:15
Előzmény: #83  szivacs
#376
tényleg :)
a szentek ált. epilepsziás rohamaikban "nyertek" látomásokat :)
de ma nem szentté avatják őket, hanem gazdasági miniszterekké, és a rohamok szilveszter környékén fokozottabban jönnek :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 22:06
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#375
sztem szinte senkit sem akart úgy istenigazából meggyőzni (esetleg néha mégis kivételt tett ez alól, de...)

inkább beleverte a kiskutyák orrát a saját piszkukba, hátha szobatiszták lesznek :)

persze pszichológiailag ez nem hatásos, de néha azért fontos, hogy letörje vki azok szarvát, akik felkészületlenül, alapvető ismeretek nélkül döntik meg (ill. csak akarják megdönteni) a "mainstream"-et... afféle nethuszár matolcsicskákként ontva a butaságot, aláásva a komoly kutatómunkával és/vagy tudással megalkotott szakmai anyagok értékét a szenzációhajhász plebs szemében
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 21:55
Előzmény: #4  expimista
#374
Kiss még mindig háttérhatalom-hívő? :)
mert akkor garantálva lenne a vita :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 03. 21:53
Előzmény: #1  Magicmaan
#373
Üdv!

Minden jót! Aztán ne hagyd, hogy a kretének győzzenek! :)

AKS
exmnbs1 2012. 06. 03. 20:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#372
ne keverd marslakoval aki nickében a 2 a titkárnői száma állítólag)))))))
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 20:15
Törölt hozzászólás
#371
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 20:11
Törölt hozzászólás
#370
Sigorszky 2012. 06. 03. 20:07
Előzmény: #368  ujonc
#369
Nem törlik a kitiltott korábbi hozzászólásait a pfon, ez hülyeség.
ujonc 2012. 06. 03. 19:57
Előzmény: #337  marslako2
#368
Nekem még mindig nem tiszta a kép!
Itt többen azt íták, hogy akit kitiltanak, annak törlik a hozzászólásait. Pénznyelő úgy búcsúzott, hogy kitiltották. Viszont nem törölték a hozzászólásait.
Akit viszont te linkeltél nem "penznyelo", hanem "penznyero".
Pénznyelő viszont azt írta nem fog másik néven reggelni. Most akkor mi is van?
marslako2
marslako2 2012. 06. 03. 19:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#367
pénznyelő nincs kitiltva! mert az első nap után még írt és megköszönte a hozzászólásokat, olvasatok vissza és megtaláljátok!
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 18:58
Törölt hozzászólás
#366
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 18:56
Törölt hozzászólás
#365
exmnbs1 2012. 06. 03. 18:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#364
kellet))))
Sigorszky 2012. 06. 03. 18:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#363
Se azzal, se a vehemens pénznyelőgyűlöleteddel. Nem hibátlan figura, de erős túlzás, amit művelsz. Nem értem az ilyen lelkületű embereket, ennyi az egész. Megyek már, nem zavarom köreidet. A konzíliumról írtakat meg dicséretnek veszem tőled, bár nem annak szántad. Szevasz.
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 18:29
Törölt hozzászólás
#362
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 18:25
Törölt hozzászólás
#361
Sigorszky 2012. 06. 03. 18:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#360
Te egy tipikusan rosszindulatú, utólag qrva okos, de végtelenül buta, sunyi jobbos f...verő vagy. Jobban tennéd, ha végre befognád. Annyira kevés vagy, mint búvárharangban a vaníliafagyi. Felháborító, amit művelsz!
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 18:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#359
"Ha valamiben megfogták azonnal visszatámadott,tényeket, bizonyíts,"

Ha valaki egy állítás alátámasztására tényeket kér, az nálad "visszatámadás"?:D
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 17:55
Törölt hozzászólás
#358
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 17:30
Törölt hozzászólás
#357
exmnbs1 2012. 06. 03. 17:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#356
bármennyire is szeretnéd nem

az írásai itt vannak és ő él és virul
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 17:20
Törölt hozzászólás
#355
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 17:19
Törölt hozzászólás
#354
exmnbs1 2012. 06. 03. 17:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#353
neked? senki
exmnbs1 2012. 06. 03. 17:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#352
persze majd pont veled levelezett
exmnbs1 2012. 06. 03. 17:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#351
persze majd pont veled levelezett
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 16:25
Törölt hozzászólás
#350
Sigorszky 2012. 06. 03. 14:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#349
Ne gyűlölködj már annyira, árt a szépségednek! Téged nagyon kiosztott anno? )
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 13:42
Törölt hozzászólás
#348
kassziopeia 2012. 06. 03. 10:05
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#347
ok.
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 06:58
Előzmény: #335  kassziopeia
#346
nem.

nekem ez az első és egyetlen nikkem itt, egyelőre elég is ennyi.

max ha vki bemószerol és kitiltanak, akkor csinálok másikat:))
Törölt felhasználó 2012. 06. 03. 06:08
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#345
"Négyszemközt / cseten stb én se győzködnék hülyéket, hanem egy idő után legyintenék és otthagynám. Itt viszont amit írsz, azt nem csak neki írod, hanem mindenkinek, aki olvassa a fórumot. Ha valami ordas baromságot / hazugságot szó nélkül hagysz, aki esetleg utánatok olvassa azt a fórumot, esetleg azt hiszi, h annak a hülyének van igaza.
Helyretenni őt nem azért kell, mert esélyes, h majd meggyőzöd, és belátja h téved (nyilván nem fogja) hanem azért, h a többi olvasó lássa, h mekkora baromságot írt."

Teljes mertekben egyetertek, ez pont igy van. Sejtesem szerint penznyelo sem csupan negyszemkozti valaszoknak szanta forumvalaszait, hanem mindenkinek, aki elolvasta.

Amugy pedig en sem ertem, vajon milyen esz ervek alapjan dontott ugy a moderator, hogy kitiltja penznyelot, de majd nyilvan elmagyarazza...

Ha megsem tenne, kenytelen leszek azt gondolni, hogy megiscsak van cenzura az indexen... :(
exmnbs1 2012. 06. 02. 21:42
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
megígérem rólad ilyet sosem írok(((((((((

Törölt felhasználó 2012. 06. 02. 21:40
Előzmény: #341  exmnbs1
#343
Csop-csop penznyelo! :)))) te annyira okos vagy penznyelo... :))))
jajjjj de kesz vagyok penznyelo...:)))
nevetseges...
exmnbs1 2012. 06. 02. 21:40
Előzmény: #336  ujonc
#342
kitiltották de nem törölték
exmnbs1 2012. 06. 02. 21:34
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#341
már többször ki lett moderálva
senki nem hiányolta
Törölt felhasználó 2012. 06. 02. 20:10
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#340
Koszi penznyeloke...de kapcsolj ki, Ne futtasd magadat...

Toroljuk a topicot, vagy szinezzuk ki rozsaszinre!
Csopp-csopp
Törölt felhasználó 2012. 06. 02. 20:01
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#339
ha majd te is elköszönsz, akkor majd kapod azt az egy hozzázászólást, hogy : "végre valahára".
Törölt felhasználó 2012. 06. 02. 19:45
Előzmény: #331  exmnbs1
#338

ki az a penznyelo??? :)))
Mielott paran elcsopognek ittt, javaslom torolni kellene ezt a topicot!
marslako2
marslako2 2012. 06. 02. 18:17
Előzmény: #336  ujonc
#337
#203) Isten áldjon!
Értékelés: +1
válasz erre | csütörtök, 00:44
Sok igazságot és sok hazugságot írtatok.
A kettő közötti különbséget csak az ostobák nem látják. Az a meglepő, hogy sok ilyen van egy gazdasági fórumon is.
Jó éjt mindenkinek!
penznyero
Jelzés a moderátornak
ujonc 2012. 06. 02. 16:49
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#336
Sziasztok!
Nem követtem végig a topikot, mert úgy gondoltam hamar elköszön mindenki. Ám a búcsú hosszúra sikerült.
Valaki aki tájékozott, mondja meg legyen szíves, hogy a topik elején felmerült ellentmondásra, nevezetesen pénznyelő elmondásával ellentétben többen azt állították, nem is lett kitiltva, mivel a hozzászólásait nem törölték, érkezett-e ésszerű magyarázat?
Kitiltották vagy ahogy itt valaki magyarázta, magát korlátozta a figyelmeztetés után?
Nagyon nem mindegy, mivel a "búcsú" elég egyértelműen fogalmaz.
Most akkor mi az igazság?
kassziopeia 2012. 06. 02. 13:09
#335
goapsy? - pénznyelő?
Törölt felhasználó 2012. 06. 02. 10:59
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#334
Sziasztok,

Nem akarok ebbe nagyon belefolyni...de szerintem az ilyen jó volás időkben jobb a kereskedéssel foglalkozni, mint egymást szapulni a fórumokon...Kitiltott fórumtárson vitatkozni /ha itt van szerinted más néven, ha nincs/ fölösleges. Dettó jelentgetni egymást.

Nekem sem pénznyelő-vel, sem mással nem volt problémám sem itt, sem más fórumon. Nem is akarok senkit megbántani/sérteni, de ezt a virtuális teret sokkal hasznosabb tartalommal is meg lehetne tölteni.

Üdv,

Brikka
Törölt felhasználó 2012. 06. 02. 09:31
Előzmény: #332  exmnbs1
#333
röhej ez a trotylik.
ezzel is csak azt tette amit mindíg.
nyelde egy fórum függő mátrix huszár.
nyílván pótcselekvésként a vírtuális mocsokban éli mindennapjait. ennek oka van.

engem sokszor azonosított vagy tíz másik nickkel, de fogást nem talált.
rendkívül szörakoztató volt a görcsös idétlenkedése, pláne, hogy véresen komolyan veszi a fórum szereplést.
vicc, és szánalmas egyben.
exmnbs1 2012. 06. 02. 07:48
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#332
és légy erős egyik beíró sem ő

ennyien kiálltak érte
exmnbs1 2012. 06. 02. 07:30
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#331
penznyelo egyáltalán nem ostoba sőt nagyon is okos
Törölt felhasználó 2012. 06. 02. 04:22
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#330
Hú, mik derülnek itt ki erről a fórumról, jézusisten:)
Nos, kolléga úr, kötve hinném, hogy bármit rossz embernek címeztem volna.

Volt egy hsz, (#187) amiben semmi sértő nem volt, erre jött TŐLED ez a válasz rá "Kénytelen vagyok a moderátorunknak ismét jelezni, mert nekem valahogyan pongyola ez a stílus..." (#190) Ez bizony mószerolás a javából, de ha gondolod, cáfolj meg. (S mivel benne van az "ismét" szó, nyilván nem is az első alkalom.)

Az más tészta, hogy nyilván nem nálad fordult elő ez egyedül, ezért is írtam ÁLTALÁNOSSÁGBAN is, hogy nem szép dolog a mószerolás. Címezni pedig azért címeztem neked, mivel ott és akkor épp Te mószeroltál. Ha épp más van ott, annak címzem.
Őszintén szólva elég csekély ingerenciát érzek arra, hogy évekre visszamenőleg topikokat olvasgassak, hogy ki kit mószerolt többet, így abban a témában, amit az első 5 bekezdésben taglaltál, nem tudok s nem is akarok állást foglalni. Mószerolni sztem csúnya dolog, bárki tegye is ezt, amennyiben pénznyelő is csinálta, az éppoly csúnya dolog, mint amikor te csináltad. Tudtok írni, sztem el tudtok egymással beszélgetni árulkodás nélkül is. Kicsit nekem ez a hívomamoditbibibíííí olyan, mintha az adott emberke nem bírna a szemben álló partnerrel, és ezért letitltatná.

A hülyék csoportképződését pedig éppen azért kezdtem el fejtegetni, mert nem nagyon értettem, mi volt a sértő #187-ben.

"A felnött embereket meg hagyjuk, mert a felnött emberek verbálisan bármikor átvágják a másik torkát csak azért mert rossz napjuk volt, vagy mert torz az értékrendjük"

Van ilyen is, bezony.
De 1, Ha ez szerinted tény (nem mindenkire igaz amúgy) mégis mi értelme modikhoz futkosni???? Nem azt mondtad, h az azért kell, h a sértegetőket kiszűrjék? Ha eszerint mindenki csinálja, akkor mindenkit ki kell szűrni, vagy mi?:O
2, Ez már magánvélemény, de sztem egy politikai topikban ha valaki a tényekkel szemben teljes mértékben rezisztens, egy idő után ha lehülyézik, az valahol rendben is van. (Ha anyázzák, zsidózzák, buzizzák, zsolnay porcelánköcsögözik / teszkó gazdaságos kancsózzák, az viszont már nincs.)
Más tészta, h ha nekem valaki anyázni kezdene, nem a modinak írnék, hanem simán kiröhögném. Eddig még mindig bejött a módszer.

Amikor viszont szükséges a modi, akkor jobb neki minél hamarabb szólni, mint pl pár hete az otp topikban a bibliamagyarázó kolléga esetén. Helye sincs ott a hsz-nek, nem is érdekel senkit, minél hamarabb törlik, annál jobb.
Törölt felhasználó 2012. 06. 01. 23:24
Előzmény: #327  molgab
#329
Na de hát múltkor egy másik zseniális kolléga (bizonyos signal) megállapította, hogy Puritán vagyok.

Most átvedlettem Marslaková, holott én csak innét a szomszédból Gotham Cityből jöttem...

Öröm olvasni ezeket a pénzügyi zseniket, én a helyedben magamat szánnám...
Törölt felhasználó 2012. 06. 01. 23:17
Előzmény: #326  exmnbs1
#328
Ez a beírásod is színvonalas és magasröptű volt. Tele bölcsességgel....

Talán egy újabb penznyelo alterego?! (Bár te még nála is ostobábbnak tűnsz.)
molgab 2012. 06. 01. 22:48
#327
Őszintén csalódtam most a portfolio.hu szerkesztőiben.
Volt szerencsém végigkövetni az elmúlt hónapokban, sőt években a Nutex/Humet topicban pénznyelő és marslakó, valamint különböző, a semmiből előtűnő, majd pedig oda visszatérő nickjeinek vitáit és nem hittem volna egy percig sem, hogy ennek az lesz a vége, hogy marslakó eléri pénznyelő kitiltását.

Nagyon kicsinyes és szánalomra sem méltó az az öröm, amit marslakón látni. Miután hiába próbált pénznyelő lebeszélni a Humetről, és miután nem hallgattál rá és elbuktál egy kisebb vagyont, azon állsz bosszút, aki neked segíteni akart.

És ehhez a portfolio.hu még asszisztál is. Szánalmas...
exmnbs1 2012. 06. 01. 22:13
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#326
nem találtad meg a jelzés a moderátornak ablakot?))))))
mondjuk ha magicet penznyelovel kevered nem csodálkozom ezen)))))
Törölt felhasználó 2012. 06. 01. 15:30
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#325
Kolléga úr én például két évig úgy irogattam, a tőzsdei topicokban a portfólion, hogy a moderátort el sem tudtam érni. Miután pénznyelő először elérte, hogy olyan dolgokért figyelmeztessenek, amit ő napi nagyüzemben más felé gyakran durvábban megtett, ezt követően írtam egy e-mailt, hogy én is el szeretném érni a moderátort.

Amit megkaptam ezt követően olyan súlyú dolgokért amiért engem is figyelmeztettek, én is jeleztem Penznyelo esetében a moderátornak. Soha semmi nem történt.

Ezt követően politikai topicban, ismét a kolléga elérte, hogy személyeskedés miatt ismét figyelmeztessenek, amit konkrétan indokolni sem tudtak, ami szintén röhejes volt (tehát még "hülye" kategóriát sem lehetett rám fogni beírásként). Ekkor döntöttem úgy, hogy hanyagolom a portfolió fórumait.

Írtam egy levelet a moderálási gyakorlatra hivatkozva, amelynek nem az volt a lényege, hogy péznyelőt, vagy mást tiltsanak ki, hanem az, hogy a moderálási gyakorlat nem kiegyensúlyozott.

Ezt követően olvastam a fórumban, hogy kitiltották pénznyelőt, ami nem tudom, hogy miattam történt-e, mert az elmúlt időszakban leszarták a jelzéseimet magas ívről.

A kis kolléga ezt követően egy alternatív nick nevével nyittatott egy fórumot, hogy sajnáltassa magát.

Tehát kolléga azon felül, hogy abszolút nincs igazad, talán rossz embereknek címezed a kritikáidat...

Mert aki hülye az hülye igen ez egy szinvonalas érvelés, kommentet sem érdemel. A felnött embereket meg hagyjuk, mert a felnött emberek verbálisan bármikor átvágják a másik torkát csak azért mert rossz napjuk volt, vagy mert torz az értékrendjük. Ezek meglehetősen komolytalan érvek.
Törölt felhasználó 2012. 06. 01. 02:17
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#324
" Én már 10 éve rájöttem, h marhaság azt hinni, h érvekkel lenyomsz valakit és az majd meghajol és beismeri, h tévedett. Nem is értem, h Pénznyelő ezt hogyan gondolhatta...?"

Amit írtál, abszolút igaz olyankor, ha te valahol négyszemközt, füstös kiskocsmai sarokban, emailben, cseten, stb győzködsz valami droidot. Csak azt azért ne felejtsd el, h ez egy NYILVÁNOS FÓRUM, amit jó esetben nem csak ti ketten olvastok.

Négyszemközt / cseten stb én se győzködnék hülyéket, hanem egy idő után legyintenék és otthagynám. Itt viszont amit írsz, azt nem csak neki írod, hanem mindenkinek, aki olvassa a fórumot. Ha valami ordas baromságot / hazugságot szó nélkül hagysz, aki esetleg utánatok olvassa azt a fórumot, esetleg azt hiszi, h annak a hülyének van igaza.
Helyretenni őt nem azért kell, mert esélyes, h majd meggyőzöd, és belátja h téved (nyilván nem fogja) hanem azért, h a többi olvasó lássa, h mekkora baromságot írt.
Törölt felhasználó 2012. 06. 01. 02:08
Előzmény: #232  szivacs
#323
1, Hogy ne maradjon félreértés, én egy szóval nem mondtam, hogy anyázni kéne fórumokon. Mindössze azt írtam, h ez egy gazdasági fórum, ahol (elvileg) nagykorú emberek közéleti/gazdasági témáról beszélgetnek. Ebben a közegben kissé röhejesnek tartom, amikor valaki minden csip-csup ok miatt moderátorhoz szalad mószerolni, mikor ő is tud írni (jó esetben:)) , így, ha akarja, meg tudja magát védeni. (az anyázós, b*zizós hsz-eket továbbra is leszámítva.)

Abban a hsz-ben, amit a lenti kolléga jelentgetett, semmi olyan nem volt, ami moderátort igényelne.
Kicsit ugyanaz a helyzet, mint amikor kocsival csalingázol, és mögötted vmi marha ráddudál / kikiabál az ablakon, h hülye vagy, te meg erre kihívnád a rendőrt :)
Klasszikust palizálva és kicsit átírva: "nem lehet minden hsz mellé közlekedési rendőrt állítani."

2, Az általad idézett hsz-eket nem minősíteném, mert így, szövegkörnyezetből kiragadva az égvilágon semmit nem mondanak.
Ez pl : "Tehát hülyeség, amit írtál (szokás szerint)." - amennyiben valaki olyannak írja, aki gyakran ír hülyeséget, és most is azt írt, akkor ez nemhogy sértőnek nem sértő, hanem tény. Ha az illetőnek, akinek írta, nem tetszik, ne írjon hülyeségeket :)

Másfelől, ezek az idézetek szerintem egy politikai topikban még bőven a leírható határon belül vannak. Az, ha valakinek az anyját szidják, lebuzizzák, stb, az egyértelmű sértés, ha lehülyézik, az viszont nem az, amennyiben az illető valóban hülye:) (Nekem spec ez a zsidózós vonal, amivel a tisztelt kollégák délután múlatták itt az időt, sokkal röhejesebb:)))

S egy fórum színvonalát valahol az is mutatja, milyen nívón megy ott a társalgás. Ha egy színvonalas topikba betéved valaki és ott sértegetni kezd ok nélkül mindenkit, azt várhatóan maguk a fórumozók röhögik ki egy idő múlva. Ha ez nem történik meg, hanem minden hsz mellé moderátori ellenőrző sorfal kell, az azért az adott fórumról is elárul valamit.
Törölt felhasználó 2012. 05. 31. 21:15
#322
a TEK jelenti a tegnap megindított nyomozás pnyelde után a finisbe ért.
a spanja már megvan!
valszeg pnyelő még a próbafülkében maradt.
link
Törölt felhasználó 2012. 05. 31. 20:32
Törölt hozzászólás
#321

Topik gazda

Magicmaan
Magicmaan
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek