Topiknyitó: Magicmaan 2012. 05. 30. 12:05

Pénznyelő elköszön  

"Kedves Fórumozók!







A Portfólió moderátora hétfő este úgy döntött, hogy tiltólistára tesz. Felesleges és nem is kívánok abba belemenni, hogy ez szerintem mennyire volt jogos, vagy sem. Tény, hogy a viták során gyakran voltam erőszakos, cinikus, piszkálódó, akár szándékosan is provokatív, a 12 év alatt írt sok tízezer hozzászólás némelyikében még bántó is. Ez, ill. a vitastílusom talán többeknek nem tetszett. De arra mindig ügyeltem, hogy ténylegesen durván személyeskedőt, alpári sértést ne írjak. Ezt a határt, amit én saját magamnak szabtam és magam miatt betartottam, velem szemben sokan átlépték: az elmúlt sok év alatt szídták édesanyámat, elhunyt apámat, az akkor még meg sem született fiamat, zsidóztak, cigányoztak, komcsiztak, hazaárulóztak, seggeztek, férgeztek, geciztek, köcsögöztek, stb. stb. elzavartak az országból, a világból. Én egy hibát biztosan elkövettem: foglalkoztam ezekkel a beírásokkal.







Mindentől függetlenül, ha valakit megbántottam bármelyik hozzászólásommal, ezúton szeretnék elnézést kérni tőle.







Mint azt sokszor írtam: nincs, nem volt és nem is lesz másik nickem, így a Portfólió fórumairól 12 év fórumozás után távozom. Egyikeként a kevés (ha nem utolsó) még ma is aktívan írogató régi fórumozók közül. Fórumozós célra létrehozott emailcímem, a penznyelo@freemail.hu él továbbra is, azon bárki elérhet. Ezen kívül a későbbiekben megtalálhat bárki a Tőzsdefórumon is, ahová az utóbbi néhány évben már nem nagyon írtam, de ahol 14 évvel ezelőtt a tőzsdei fórumozást elkezdtem ugyanezzel a nickkel.







Mindenkinek további jó - és higgadt - fórumozgatást és sikeres kereskedést kívánok:

Pénznyelő"
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 18. 20:57
#480
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 18. 20:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#479
az átlagos ill. annál kevésbé jól kinéző csajok szoktak így* nyilatkozni a modellekről

(*ilyen haraggal + "nem is néz ki jól, mert... és mert..." attitűddel)

nyilván itt nem a külsőről lehet szó, hanem az intellektuális képességekről :)

az képezi a vita és a kisebbségi érzés tárgyát :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 17. 21:33
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#478
én mint liberálneobolsevista? azmegmi?
egyetértek, szánalom az egész, amire képes vagy...

más véleményt el lehet viselni, de a hülyeséget és a tudatlanságot, majd az ebből fakadó kisstílű sértődöttséget nem.
Törölt felhasználó 2012. 06. 17. 20:57
Előzmény: #469  Törölt felhasználó
#477
néhány éve egy kitűnő barátunk (Tombol, Thomas) eltávozott az örök vadászmezőkre.
két topikban kommentár nélkűl megemlékeztünk róla egy-egy zenével.

ez a balfarok nyelde csak sértődésből, vagy szerződésbontás miatt lépett a sunyiba. és mi van itt?

röhej, vicc és szánalom az egész.

nyílván ti liberálneobolsevisták a seggig érő homlokotokkal és a hozzá illő gőggel, továbbá a kibaszott nagy toleranciátokkal a más véleményt elviselni képtelenek vagytok.

szóval. mivel nyelde már nincs itt, ezért neked mint méltó utódnak, kiosztom az örökös láma díjat..

(csoda, hogy még nem vagyok kitíltva.))
Törölt felhasználó 2012. 06. 17. 19:43
Törölt hozzászólás
#476
marslako2
marslako2 2012. 06. 17. 19:24
Előzmény: #470  exmnbs1
#475
Hogy van a próféta tanár úr pénznyelő bácsi?
marslako2
marslako2 2012. 06. 17. 19:24
Előzmény: #470  exmnbs1
#474
Hogy van a próféta tanár úr pénznyelő bácsi?
marslako2
marslako2 2012. 06. 17. 19:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#473
Ne röhögtess:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).
Törölt felhasználó 2012. 06. 17. 19:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#472
kedves jacsu,

szánom-bánom, valami miatt kihagytalak a felsorolásból...

ne haragudj, véletlen volt, ott a helyed köztük...
Törölt felhasználó 2012. 06. 17. 18:28
Törölt hozzászólás
#471
exmnbs1 2012. 06. 17. 18:08
Előzmény: #469  Törölt felhasználó
#470
penznyelo uzent Kreditjogról
Törölt felhasználó 2012. 06. 17. 17:10
#469
szépen összejöttetek, mint keselyűk a tetem felett...

gyönyörű kollekció: La fleur, puritan, rutyerutyi, szivacs, Joker1, jumbo...

pénznyelő "hamvai"-ból :-) egy kis kávéskanálnyiban is több értelem van, mint bennetek együttvéve.
marslako2
marslako2 2012. 06. 17. 15:16
Előzmény: #467  Törölt felhasználó
#468
így kellet volna pénznyelőt is búcsúztatni!

Úgy búcsúztatták, ahogy a hősöknek kijár

Index

2012. június 17., vasárnap 12:04 | [1 órája frissítve]

|
Törölt felhasználó 2012. 06. 09. 10:47
Előzmény: #458  csa-csi
#467
Csa-csi!

Az idő a sebeket begyógyítja, de pénznyelő és én (meg még egy páran) soha el nem feledünk!

A régiek biztosan tudják, hogy ki is az a "csa-csi" a Humetből?
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 23:01
Előzmény: #459  szivacs
#466
Egyszerű kolléga úr, a portfolió moderátora bizonyos témakörökben érzelmileg erősen elfogult. Itt ez van.

Ezért is fordulhatott elő, hogy penznyelo, vagy valamelyik alteregója rendszeresen sértegethette vitapartnereit, hogy antiszimita, ill. rasszista bélyeggel illethetett bárkit, az ő esetében ez természetes volt.

A nemzeti érzelmű megszólalásokat a portfóliós moderátor, pavlovi reflexszel torolja meg, akár indokolatlanul is...
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 22:55
Előzmény: #457  exmnbs1
#465
Szegény Tisztanlato, valamelyik penznyelo alteregó őt is kimoderáltatta, majd javaslom Madár Istvánnak, hogy nyissanak az ő emlékére is egy topicot...
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 22:18
Előzmény: #450  szivacs
#464
Propozíció helyett nem inkább prepozíció?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 08. 20:36
Előzmény: #449  szivacs
#463
a spongyabob-féle oktatófilmektől azért van jobb is, pl. lexikon, wikipedia :)
pláne, hogy még mindig nem akarod felfogni, hogy a lélek teljesen szubjektív dolog: van, aki hisz benne, és van, aki nem

a "poénjaidat" meg inkább nem ütöm el poénokkal, mert nem illik :)
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 15:31
#462
khmm..
link

(kitíltás próba, index címlapról.)

azért megnyugtató a téma.)
Törölt felhasználó 2012. 06. 08. 15:17
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#461
Ez a -5-ös értékelés az EC-nek szól, vagy annak, hogy én lettem az első, aki ezt az (egyébként sokak által emlegetettnél jobb) adatot végre közzétette???
;-)
exmnbs1 2012. 06. 08. 12:48
Előzmény: #458  csa-csi
#460
azta, de rég láttunk
szivacs
szivacs 2012. 06. 08. 12:43
Előzmény: #1  Magicmaan
#459
"A Portfólió moderátora hétfő este úgy döntött, hogy tiltólistára tesz." penznyelo

"Törölt hozzászólás" (összes)
tisztanlato

Eszerint legalább kétféle eljárás létezik: van akit a moderátor "tiltólistára tesz" és van akinek az összes korábbi hozzászólását törli, nem csak a szabályokba ütközőt.

Akkor most már csak azt kellene valamelyik nyilvános szabályzatban közzétenni a portfolio ezért felelős illetékesének, hogy milyen szabálysértés esetén kell az egyiket és milyen esetén a másikat megtenniük?

Vélhetően nem titkos ez a szabályzat és nyilván előnyére válna a fórumok minőségének, ha ezt maguk a fórumozók is tisztán láthatnák.

Enélkül olyan a portfolio gyakorlata, mintha a parlament zárt ülésén elfogadott törvényeket titkosítanák de mégis alkalmaznák.
csa-csi
csa-csi 2012. 06. 07. 21:50
Előzmény: #457  exmnbs1
#458
Hitelét veszti pénznyelő, ha nem jön vissza.
Piti szarjankók elől nem szabadna meghátrálnia. Megfosztani azt a többséget színes egyéniségétől, akik sokszor azért néztek be a fórumra hogy egy-egy dologban elolvassák "mit szól hozzá pénznyelő" Professzora pl. a humet sztorinak... :)
exmnbs1 2012. 06. 07. 20:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#457
akkor olvass vissza
ideje lenne visszatérnie
Törölt felhasználó 2012. 06. 07. 18:49
Törölt hozzászólás
#456
Törölt felhasználó 2012. 06. 07. 18:48
Törölt hozzászólás
#455
Törölt felhasználó 2012. 06. 07. 16:46
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#454
2011-re 4,3%-os többletet (-4,3%-os hiányt) jelzett az EC.

Törölt felhasználó 2012. 06. 07. 01:04
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#453
jajjj törölje már a Portfóóólio ezt a topicot mert mindenkit idegesít!

ovodások irogatnak ide meg a nyelő futtatja magát...beteges
Törölt felhasználó 2012. 06. 06. 23:12
Előzmény: #451  jumbo2
#452
Pénznyelő is ezt sejtette, ezért távozott idő előtt :)

Ez már a "Végjáték" - Megjött az apokalipszis-forgatókönyv
jumbo2 2012. 06. 06. 22:00
Előzmény: #1  Magicmaan
#451
Pénznyelő hányszor a szememre vetette, hogy engem kitiltottak egyszer. Nyilván semmiségért tiltottak ki, máig nem tudom, miért. De pénznyelő sokszor ezt használta érvként a vitában.

Most ő is megtudta.
szivacs
szivacs 2012. 06. 06. 11:18
Előzmény: #449  szivacs
#450
"George Bernard Shaw

Az angol írófejedelem drámáit a magyar közönség ismeri, és szereti. Kevesen tudják, azonban, hogy ez az ünnepelt, híres író "puszta kíváncsiságból" alaposan tanulmányozta a magyar nyelvet. Egyik régi rádiós interjújában - melynek anyagára egy amerikai archívumban bukkantam rá - a következőket mondta:

Részlet az interjúból:

- Azt állítja tehát, hogy angol anyanyelve nem segítette abban, hogy világhírnévre tegyen szert?
- Sőt, kimondottan ebben és csak ebben az egyben segített. Angolul beszél és olvas ma már a művelődésre igényt tartó világ nagyobbik fele.

- Akkor miért tette az imént azt a sejtelmes megjegyzést, miszerint Önnek a sors nem adta meg azt a kegyet, hogy egy bizonyos, sokak által ismeretlen nyelven írhatott volna?

- Ez kényes és bennünket érthetően zavarba ejtő téma, de ha már így forszírozza, röviden összefoglalom: Magánbeszélgetéseimben már régen tisztáztam egy egész sor kitűnő íróval azt a furcsa tényt, hogy egy igazán tehetséges angol nyelvű írónak az előbb már említett hatalmas előnyök ellenére is leküzdhetetlen nehézségekkel kell szembenéznie. Őszintén mondom,
az anyanyelvemen nagyon sokszor képtelen vagyok érzéseimet és gondolataimat teljes pontossággal visszaadni. A mi nyelvünk gazdag, nagy és praktikus, de viszonylag fiatal. Áttanulmányoztam néhány ősi nyelvet és akkor rádöbbentem, hogy azok lényegesen nagyobb erővel és pontossággal képesek közvetíteni az örök emberi gondolatot, mint a mi nyelvünk.

- Mondana erre néhány példát?

- Az idő rövidsége miatt most csak az általam legcsodálatosabbnak tartott magyar nyelvet vegyük példának. Erre a mindössze talán 30 millió ember által beszélt nyelvremekre utaltam abban a bizonyos, Ön által sejtelmesnek érzett megjegyzésemben. Bátran kijelenthetem, hogy miután évekig tanulmányoztam ezt a nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lehetett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az érzelmek titkos rezdüléseit. A magyar nyelvben a propozíciók használata helyett a legtöbb szó végét óriási variációban, változtatni lehet. Ez a művelet a legkisebb érzelmi rezdülést is képes kifejezni, és hűségesen visszaadni. Ehhez képest (s itt bocsánatot kérek a tisztelt Hallgatóságtól!) sokszor úgy érzem, hogy a mi angol nyelvünkön a legtöbbször képtelen vagyok a közlendőm belső lelkiismeretem szerinti pontos visszaadására és ahelyett, hogy biztosan odatalálnék, ahová akarok, csak járom és járom az utam a körül a szólás-mondásunkban szereplő bizonyos bokor körül. (I am just going and going around the bush.)"
szivacs
szivacs 2012. 06. 06. 11:17
Előzmény: #442  upgrayeddAKS
#449
Mivel az eddigi beírásaid alapján a fejed és a tüdőd már elég tág lehet, az aránytalan fejlődés elkerülésére (mivel a mongol idióta és a légmellű sem túl épületes látvány) sem ártana némi lélektágításra is energiákat fordítanod. :-)
Ezt a forrást egyébként én is a guglin találtam, nem vagyok különösebb ismerője:
link
Viszont ha a magyar nyelv csodái, ezen belül a szóbokrok felkeltették érdeklődésedet (mint pl. G. B. Shaw-nak is) akkor ajánlom figyelmedbe a Czuczor-Fogarasi szótárral kapcsolatos ismereteket melyek a net számos helyén fellelhetőek.
Törölt felhasználó 2012. 06. 06. 06:17
Előzmény: #440  upgrayeddAKS
#448
:)
oké:)

Bár mint látod, a lenti kolléga meg komolyan veszi :P
Törölt felhasználó 2012. 06. 06. 06:16
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#447
Kötve hinném :)

Viszont, ha ugye vannak a "mások" is, miért tőlem idéztél, nem tőlük??:))
Törölt felhasználó 2012. 06. 06. 06:15
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#446
Akkor eszerint jól megvoltatok :)))))
Törölt felhasználó 2012. 06. 06. 06:14
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#445
Halihó!

Még egyszer, újra leírom, ha a lentiek nem lettek volna világosak: NEM VAGYOK SEM PÉNZNYELŐ, SEM MÁS. EZ AZ EGYETLEN, ÉS ELSŐ NICKEM ITT.

Remélem ennyiből már érthető volt, ha nem, akkor így jártunk.

A többi meg amit írtál, így értelemszerűen tárgytalan. És elhiheted, én sem jelentenélek soha föl.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 06. 00:30
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#444
sőt: hat feje volt, és kénköves lángokat lehelt :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 06. 00:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#443
utaltam csak arra a (majdnem-biztosan-)tényre, hogy közös őseink vannak a majmokkal nekünk, embereknek
persze a fajok génállományába történhetett beavatkozás (maga Crick is az irányított pánspermia-elméletet propagálta, és igencsak logikus feltételezés...), de olybá' valószínűtlen, hogy egy transzcendens entitásnak égi szekerekre meg effélékre lenne szüksége (ergo felettébb valószínűtlen, hogy az emberiséget csak úgy teremtették volna, aztán minden vacak kis látogatáskor mindenféle eszköz használatára lett volna kényszerítve az a mindenható istenség...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 06. 00:22
Előzmény: #434  szivacs
#442
:)
ez inkább tüdőtágító (gy.k.: nevettető) volt :)
nem kizárt, hogy van lélek, de a legnagyobb valószínűsége annak van, hogy ez is csak egy népszerű önbecsapás, önáltatás
talán még jobb is lenne, ha kiderülne, hogy mégiscsak létezik, de eddig csupa hülyeséget hallottam erről az igenlőktől, pl. egy indiai jógi frankón kifejtette, hogy az álom valójában az, amikor a lélek utazik egyet :)
biztos utazási irodát akart nyitni, és kereste hozzá az ügyfeleket :)
de a lényeg, hogy még a minimális neurológiai ismereteimmel (mivel nem vagyok szakember, semmiképp nem lehet "alapos ismeretekről" beszélni) is meg tudom cáfolni az ilyen illúziókat ("lélek utazása")

amúgy melyik jobbikos és/vagy sámános-táltosos portálról származik ez a jó kis nyelvészkedés?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 06. 06. 00:14
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#441
ennél nagyobb hülyeséget nem is olvastam még ma :)
igaz, hogy csak 10 percem volt rá :)
no de akkor is: akinek cégei vannak, mindent elköltségel, még az ÁFA-t is visszaigényli (gy.k.: most azokra a javakra gondolok, amelyeket saját magának vesz meg, de papíron a cég veszi meg)
szóval jobb lenne az ÁFA-t ilyen slendrián módon nem idekeverni, mert ott meg aztán végképp "degresszív" az adórendszer...

Topik gazda

Magicmaan
Magicmaan
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek