Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 10:13

PANNONPLAST TOPIC  

Sziasztok!



Miért érdemes Pannonplastot venni?



VÉGRE NYERESÉG: A Pannonplast Nyrt. a 2006-os évet 1,138 milliárd forint nettó nyereséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 253 millió forint veszteséggel.



NYERESÉG!!!! Az egy részvényre jutó nyereség (EPS) a 2006. évi gazdálkodás alapján 300,2 forint, míg egy évvel korábban egy részvényre 60,1 forint veszteség jutott.



SAJÁT RÉSZVÉNY VÁSÁRLÁSOK: Saját részvény vásárlások 18 hónapos időintervallumban. (Közgyűlési határozat: 2006. április 8.)



CSÖKKENŐ HITELÁLLOMÁNY: A társaságcsoport összes hitelállománya 1,498 milliárd forinttal 4,211 milliárd forintra mérséklődött, míg a nettó adósság 2,522 milliárd forintot tett ki az időszak végén.



MENEDZSMENT: A Pannonplast gyorsjelentésben megerősítette, hogy a menedzsment fenntartja azt, amit 2006 augusztusában közölt: az egy részvényre jutó becsült vagyon részvényenként 4500-4700 forint.



És ehhez jön még a piaci pletyka:



BUX KOSÁR: Bekerül(het) a Pannonplast a BUX-kosárba.



Szóval engem ezek meggyőztek.



Az 5000 Ft-os árfolyam könnyen elérhető.



Senkit nem kívánok vásárlásra buzdítani, mindenki döntsön belátása szerint.



Én most ebben látok komoly potenciát.



Természetesen pozícióból beszélek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 21. 00:47
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#81
PPP, honnan ez a híred?
Törölt felhasználó 2007. 06. 21. 01:46
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
PANNONPLAST elemzés 2007.06.20.
chart:
link

Miért érdekes a papír?

Régóta hallani lehet, hogy ősszel beindul a bioetanolos projekt, 16 bioetanol gyárat ill. biomassza erőművet építenek fővállalkozóként. Addig semmi konkrétum. A cég jó (Bokorovics Balázs: bróker) kezekben van, az elmúlt években sikeresen gazdálkodtak, eladták a veszteséges iparágakat, leépítéseket hajtottak végre, bevezették a managemant opciós programot, így a cégnél érdekeltek az árfolyam emelkedésben. A cég műanyaggyártással lényegében már nem foglalkozik itthon, csak külföldi (balkáni) leányvállalatainál ruház be csomagolóanyag gyártás területen. Akvizíciók is várhatóak ugyanitt.
Az árfolyamgörbe alja 1000-1100 Ft körül volt 2002 tele és 2004 tele között. Az óta folyamatosan emelkedik. Az árfolyam 450%-t emelkedett 2004 novembere óta. (Mondjuk a Genesisnek ugyanekkora teljesítményhez 10 hónap is elég volt) :-P
Az árfolyam április 5 óta esni kezdett majd oldalazni - konszolidálódni. Kioldalazott az emelkedő trendcsatornából. Ebből a konszolidációs fázisból június 14.-én csütörtökön nagy fehér gyertyával kitört. Ezt másnap pénteken egy szitakötő gyertya megerősítette, mely már nem ment az említett szint alá. Az MACD indikátor a 0 szint átlépésével szintén vételi jelet adott. A CCI pedig a 100-as szint átlépéssel adott egyértelmű jelet a bevásárlásra.
A lower high – lower low, higher low – higher high vagy a kétdimenziós kereskedési stratégia alapján a trendváltást követően (MACD és növekvő aljak) a kitörés másnapapján (06.15.) nyitóban megvásároljuk a papírt 4700 Ft-on vagy alatta. A stop szintekről itt nem ejtenék szót, és a pozíció építésről sem. A következő két napban az árfolyam ugyanabban a tartományban ingadozott, mint előtte nap. A konszolidációs szintre már nem nézett vissza. Utolsó nap: 06.20. Az árfolyam az előző 4800 Ft-os április 5.-i történelmi csúcspontot megdöntve, kitört és 4900 Ft-on zárt. Nagyobb léptékben gondolkodóknak a 4800 Ft-os csúcs szint áttörése erős vételi jel, és aki eddig nem tette, a következő napon megteheti a tétjeit vételi ajánlat formájában nyitó árfolyamon. Stopszintekről nem szabad elfelejtkezni. A 5% reális lehet, de a 10 sem extrém. A Fibonacci korrekciós szintek alapján célárakat is számolhatunk. Ha 3900 és 4700 Ft -ra tesszük a 0 és 100%-ot, akkor a 61,8% -os korrekciós szint, a konszolidációs fázis támasz vonalát jelöli ki. Ebből a 161,8%-os Fibo szint 5360 Ft-os szintre kerül… Ha kizárólag a konszolidációs szakaszt nézzük és ez az egzaktabb, az előző csúcsponttól, akkor a 0% a mélypont 4410 Ft-nál, a 100% 4700 Ft-ra kerül. Innen a számított célár (161,8%) 5050 Ft. Ahol megálló következhet. Ha ezt áttöri a következő szint 261,8%-os szint 5440 Ft.
További technikai megerősítések:
Kezdem az unalmasabb részekkel, az indikátorokkal:
Sztohasztikus: túlvett
RSI: már majdnem túlvett (vétel)
MACD: erős vétel, igaz divergens, de ez lassan kezdi el követni a történéseket.
CCI: Erős vétel
Accumlation/Distribution: veszik mint a cukrot
OBV: kicsit divergens korábbi időszakhoz képest, de az előző csúcshoz képest nem.

A charton az utolsó gyertya jócskán kilépett a Bollinger szalag fölé, node láttunk már ilyet márciusban, amikor erőteljesen emelkedett a szalagra tapadva az árfolyam. A szalag középvonalát (MA) jócskán elhagyta, a 9 napos exponenciális mozgóátlag (EMA) viszont követi.
Szerintem erősen bika a papír, irány az említett célár, aztán meglátjuk…
akpo 2007. 06. 21. 09:14
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
2200Ft magassagaban a Genesisbe mar nem rakunk hazat. Az elejen kellett volna 900nal. Egyebkent is most vettem kocsit, johet egy garazs. :)))
Törölt felhasználó 2007. 06. 21. 09:45
Előzmény: #83  akpo
#84
Persze, nem is ezen a szinten gondoltam... :-)
balta
balta 2007. 06. 21. 11:40
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#85
Mercurius: Köszi az elemzést! PPP - gondolom friss hírek nem lévén .))) - egy tavalyi cikkből idézgetett: link A cikk elején megemlített információhiány persze részben Bokorovicsék hibája.
Akpo: én is bízom a papírban, meg Bokorovics talán megőrzött "vagány, de becsületes vidéki srác" stílusában, de házbetolás emlegetésésvel ne mutassunk rossz példát a kezdőknek :))))
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 10:38
Előzmény: #85  balta
#86
Hali...
No, ugy latom, lassan csak-csak visszamaszik a realis szintre az arfolyam, bar meg egy kicsit mindig folotte van szerintem.
Mondjuk amilyen maipulativ, nap vegere szokas szerint megint felranthatjak...
balta
balta 2007. 06. 22. 11:10
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Ugh: Egy egydarabos kötésből ez azért elég merész következtetés :))) Amúgy szerinted mennyi most a "reális árfolyam"?
BozsoBozso 2007. 06. 22. 11:24
#88
vigyázat ne hogy kitömés legyen
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 15:47
Előzmény: #87  balta
#89
Hali!
Nem szokasom beugrani egy darabos koteseknek, mindig csekkolom a forgalmat/teteleket.
Maga a vezetes nyilatkozta kb 2 hete, hogy a realis arfolyam 4600-4700 korul van... nem szeretek a levegobe beszelni, affene, h nem lelem azt a franya cikket, amivel ala szerettem volna tamasztani.
S a menedzsment a kb 1 hete levo konferencian sem nyilatkozott semmi erdemlegesrol, csak szeptember korulrol beszeltek...
En 4700 felett jelenleg nem vennek, de hosszu tavon en is bizom ebben a papirban.
Tovabbra is az a velemenyem, h ez a pair teljes mertekben spekulativ alapon mozog.
De errol mar mintha irtam volna lentebb...
(ld. tozsdei MIND ugylettipus)
ennyi,. remelem, jelenlegi fasultsagom ellenere azert legalabb reszben valaszoltam a kerdesedre. Jo hetveget Nektek, s jo szerencset!
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 03:13
Előzmény: #85  balta
#90
Mondjuk ma genesisből kijött volna egy garázs 1 nap alatt... :-P
balta
balta 2007. 06. 24. 21:15
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
Ugh: Az általam belinkelt tavalyi cikkben is szerepel, hogy a vezetés kb. 4500-4700 Ft-ra becsüli az egy részvényre jutó nettó vagyont, nem tudom erre gondoltál-e. Hogy részletesebben megvilágítottad, így korrekt az álláspontod!
Mercurius: Mind a Pannonplast, mind a Genesis teljes arculatváltásra játszik, a jövőt pedig elég nehéz beárazni. Nekem BigBroker még akkor vette el a kedvemet a Novotradetől, amikor minden topikot teleszemetelt a terjedelmes Novotrade-es beírásaival. Ezt a jóval aktuális árfolyam feletti tőkeemelést sem értettem még meg, hogy ez miért jó a nagytulajnak, ha nem arra játszik, hogy kitömje a kisbüfiket. Én a kockázatosabb befektetésre szánt pénzemet a Pannonplastba tettem, ősszel talán majd okosabb leszek, hogy jó húzás volt-e. Nem a Genesissel összehasonlítva, hanem csak úgy önmagában.
Törölt felhasználó 2007. 06. 24. 21:49
#92

Miért is vettem Pplast-ot ?

Röviden : technikailag megalapozott volt..
volatilitása igen pici. Számomra +.
forgalom is megnőtt benne(4500 fellett érezni lehetett-volt közben egy pplastos átkötés(dec)-igaz eladók is voltak, ellenálásnál ez előfordul ugyebár...az ellenállást sikeresen átvitte...)

Sztori van benne...

Elemzők, szintén pozítivan állnal a papír jővőjét illetően... ez cikkben is megjelent (újabb érv a vétel mellett), hogy most fognak beérni a dolgok. Itt még a régi profilt elemzik.

Épp egy nagy arculatváltás elött áll a cég. Egy relatív kis cég (időközben megfogyatkozott, de végre nyereséges cégről beszélűnk), újra növekedni fog, nem kicsit..nagyon.. támogatásokkkal...

Törölt felhasználó 2007. 06. 24. 22:02
#93
ugh

fundamentálisan Forbes, felértékelte (kb 2 hete) és az Erste is ha jól emlékszem, akpo belinkelte korábban elolvasható...

ÜDV.
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 02:05
Előzmény: #91  balta
#94
Szerintem a Genesis és a PPlast is nagy jövő előtt áll az alternatív energia gyártás területén. Ebbe a szektorba kell fektetni, hosszú távra. Én mindkét cégben érdekelt vagyok részvényekkel.

Nem BigBroker24 miatt kell venni a Genesist, de aki megfogadta a tanácsát januárban, az azóta megnégyszerezhette a pénzét... én nem olvasom a hozzászólásait, sokat beszélt, keveset mondott.
Törölt felhasználó 2007. 06. 25. 22:40
#95
Vettem..

4800 alatt...

Csak elindúl(t).. Synivel együtt...

Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 01:36
#96
Érdekesség....

...lehet ,hogy csak nekem esett le ilyen lassan, de SCANIA Cer (kelet eu-régió) akinél, legutóbb munkát nyert a Synergon , ua. a cég, amely a kb 1 hónapja mutatta be Scania etanol-hibridüzemű buszát. Amelyet 2008-ban tömegközlekedésben kívánnak "használni"... hvg, emenedzser is cikkezett róla.

"A Scania az etanolt tartja a piacon leghatékonyabb megújítható üzemanyagnak...."(by emenedzser)

...egyébként Svédeknél 90-es évektől van tömegközlekedésben:
Stockholmban immár több mint 15 éve a Scania etanol-üzemű motorjaival szerelt buszai szállítják az utasokat a tömegközlekedésben. "

Szóval, tudva a tulajdonosi struktúrát
(Synerg.-Pplast összefonódást) sejtet vmit a jővőre nézve...(szándékot mindenképpen)...

ÜDV....
balta
balta 2007. 06. 26. 10:25
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Bölömbika: A Scania buszokkal fodlalkozó egyik cikkben ( link ) azt is leírják, hogy "Egy svéd bioetanolt előállító cég öt regionális üzemet szeretne építeni hazánkban. Tudtommal a tárgyalások előrehaladottak."
Szóval cseppet sem biztos, hogy a Scania partnere a Pannonplastnak, ha jól emlékszem, a Pannonplast inkább osztrák kooperációt említett.
Törölt felhasználó 2007. 06. 26. 22:09
#98
balta

A cikket előzőleg nem olvastam, köszi....
Valóban

...hogy a megállapodás előrehaladott, számomra teljesen belefér hiszen
1 ilyen nagyvolumenű "Prolyekt" kivitelezése hosszú előkészületeket igényel.

Az osztrák szállról:

Scania 6 gyárat szeretne a PPlast elözőleg 16
gyárat valószínűsített, tehát az osztrák kooperáció megférhet az elöbbi mellett.

Mint, lehetőség szerintem megmaradt...

akpo 2007. 06. 27. 10:59
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Nem mindegy, ha az arfolyamot toljak felfele? :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 27. 13:20
#100
A cég tőkéje + egy 200 milla euros támogatás elnyerése kb. 4 milla részvénynél számolva nem rossz rv ár.Túl szép lenne.

Topik gazda

drkumalo
5 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek