Topiknyitó: drkumalo 2007. 02. 21. 10:13

PANNONPLAST TOPIC  

Sziasztok!

Miért érdemes Pannonplastot venni?

VÉGRE NYERESÉG: A Pannonplast Nyrt. a 2006-os évet 1,138 milliárd forint nettó nyereséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 253 millió forint veszteséggel.

NYERESÉG!!!! Az egy részvényre jutó nyereség (EPS) a 2006. évi gazdálkodás alapján 300,2 forint, míg egy évvel korábban egy részvényre 60,1 forint veszteség jutott.

SAJÁT RÉSZVÉNY VÁSÁRLÁSOK: Saját részvény vásárlások 18 hónapos időintervallumban. (Közgyűlési határozat: 2006. április 8.)

CSÖKKENŐ HITELÁLLOMÁNY: A társaságcsoport összes hitelállománya 1,498 milliárd forinttal 4,211 milliárd forintra mérséklődött, míg a nettó adósság 2,522 milliárd forintot tett ki az időszak végén.

MENEDZSMENT: A Pannonplast gyorsjelentésben megerősítette, hogy a menedzsment fenntartja azt, amit 2006 augusztusában közölt: az egy részvényre jutó becsült vagyon részvényenként 4500-4700 forint.

És ehhez jön még a piaci pletyka:

BUX KOSÁR: Bekerül(het) a Pannonplast a BUX-kosárba.

Szóval engem ezek meggyőztek.

Az 5000 Ft-os árfolyam könnyen elérhető.

Senkit nem kívánok vásárlásra buzdítani, mindenki döntsön belátása szerint.

Én most ebben látok komoly potenciát.

Természetesen pozícióból beszélek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Mercurius 2007. 06. 20. 23:33
Előzmény: #79  akpo
Igen, a fél házad árán tudsz venni egy garázst pannonplastból, genesiből, meg egy sorházat ugyanabból... (4 hónap 350%)
akpo 2007. 06. 20. 21:07
Előzmény: #78  Mercurius
Venni kell!!! Ebbe a papirba, ellentetben mondjuk a Genesis-szel, a fel hazat is beletennem. Ma nem voltam gep elott, de reggel leszek. Kitomes 7000nel esetleg. (pozibol)
Mercurius 2007. 06. 20. 18:47
Előzmény: #77  pannonpumaplast
Holnap reggelre készítek egy technikai elemzést a papírról (olyat amit a Genesiseseknek szoktam).

Én pénteken vettem tisztán technikai alapon. A döntésem helyesnek bizonyult. A mai nappal új jelzést kaptam, de nem ezzel a papírral voltam elfoglalva, így sajnos ma már nem vettem meg. Holnap nyitóban helyzettől és a részletes elemzésemtől függően venni fogok.

Üdvözlettel.
pannonpumaplast 2007. 06. 20. 17:44
Szerintem itt műxik, igazán csak a technika, sokat sávozik, majd kitör...most a Syni is besegített...
HA jól látom, ez most távolsági busz.

ÜDV.

PPP
BozsoBozso 2007. 06. 20. 14:22
4800-on en isk iszalltam. Most vagy kitoresvagy kitomes lesz. En az utobbitol tartottam ezert szalltam mki majd ha esik visszaveszem.
ugh 2007. 06. 20. 13:41
Előzmény: #71  Mercurius
Mercurius, mire gondolsz? Az ok, h az elozo csucs fele ment, meg h indikatorok vetelen, de az lehet sima felrantas, azok a jelzesek meg meg 4500 kornyeken jottek (amikor en is mondtam, h talan erdemes venni), s azota eleg nagyot ugrott. Emellett a multkori tajekoztaton (kb 1,5 hete) sem igertek szeptemberig semmit. Mondjuk azt nem ertem, hogy ha mindenfelol hallok bios hireket, akkor a PPLAST miert nem mond semmit... Nem sikerult talan palyazniuk? Jo lenne, ha jobb lenne az atlathatosaguk...
ugh 2007. 06. 20. 13:20
Előzmény: #73  pannonpumaplast
En a magam reszerol zsebre tettem a kis hasznomat, s kiszalltam...
Lehet hiba volt?
Hát inkább meg egyelore maradok a strategiamnal, s max visszaveszem, ha visszaesik...
Szerintem ilyen kisebb papirok sokkal inkabb spekulativ alapon, pletykak stb utan mennek, itt a technikaiban nem mernek bizni.
Bár a multkor is vki (szerintem maga a ceg) megrantotta, s mint kiderult, MIND tipusu ugylet volt, ami azt jelenti, hogy ket adott fel kozott kozvetlen reszvenycsere, megis bekerul a konyvbe. En is raugrottam mar egyszer erre, s egy kis idore rajtam maradt a papir.
Ennyi.
Jo szerencset Mindenkinek!
pannonpumaplast 2007. 06. 20. 05:28
link

Synergon után szabadon
pannonpumaplast 2007. 06. 20. 00:08
Előzmény: #71  Mercurius

Nem vállnak meg a csomagolóanyag-ipartól teljesen...

....az új stratégiában az egyik alappillérnek számító csomagolóanyag-iparban jelentős beruházások várhatók. A jövő év elején már termelni fog az új, többségi tulajdonban lévő szerb leányvállalat, de az év közepén Bulgáriában is várható akvizíció, valamint a romániai polipropilén-gyártást is fejlesztik.

... a menedzsment szerint sokat hozhat a konyhára a júniusban indított új üzletág is. Az elképzelések szerint az alternatív energiaforrások területén a bioetanol-, biogáz- és biomassza erőművek építésének fővállalkozói feladatait látná el a Pannonplast Polifin A Kft. A tervek itt is ambiciózusak: a közeljövőben 16 magyarországi bioetanolgyár építését valószínűsítik, amelyekből 2008-ig 200 millió eurót meghaladó értékű projektben szeretne a Pannonplast részt venni."

PPP
Mercurius 2007. 06. 18. 22:57
Előzmény: #70  boeloembika
Sziasztok!

Újra Pannonplast tulajdonos lettem.
Technikailag meg kellett venni a papírt. Fölé ment az előző csúcsnak, UP trendbe kezdett, az indikátorok is vételt jeleznek, és hírek is lesznek ősszel.
boeloembika 2007. 06. 18. 22:44

Tőzsdefórum-ban , ill. Napi-g.-ban
olvashatóak.

"Ez már a FOTEX esetében korábban is tükröződött az árfolyamban, de a Pannonplast, vagy a RÁBA igazán most arathatja le a munka gyümölcsét."

"Emelkedtek még a Danubiusra, a Linamarra, a Rábára és a PANNONPLAST-RA vonatkozó profitvárakozások"

egyébként a menedzsment továbbra is "kötöget"...

akpo 2007. 06. 15. 17:30
Előzmény: #68  ugh
En jonak latom es gyujtogetem. Kicsit hosszura sikeredett az oldalazos idoszak, de mar ugorhatna vmerre. (mondjuk inkabb fel) Ha kitor (4800 fole megy), akkor veszek meg.
ugh 2007. 06. 15. 17:17
Előzmény: #67  ugh
Jo itt monologizalni... :)
Ehe-ehe. Eddig ugy tunik, jol lattam, ment is folfele mar megint. S a forgalom is mintha none picit.
Hat nem bannam, ha azert mas is irogatna, erdekelne, h latjatok a papirost...
ugh 2007. 06. 12. 16:43
Azert jo latni, h amikor minden szakad, ezek a kisebb resvenyek stabilan allnak. Ez a szint eleg erosen fogja. Sot, meg picit emelkedett is. A bio-s trendek meg erosodnek. Lehet, h inkabb hoszabb tavra, de lassan erdemes lehet belevenni. Ti hogy latjatok?
akpo 2007. 06. 02. 16:26
Előzmény: #65  boeloembika
Jó lesz ez, de nem 1 héten belül.
boeloembika 2007. 06. 02. 15:59

ÁÁÁ, ez elkerülte a figyelmem, szeptemberi bejelentést ha jól emlékszem nem csak a figyelő, hanem maga a cég is irta, tehát akkor várható. Tehát az Ersténél vétel, cirka 200-al felértékelve. thnx a linket.
balta 2007. 06. 02. 15:43
Előzmény: #63  akpo
A június 1-2-i Napi Gazdaság szerint szeptemberben várható komolyabb bejelentés "biopannon" ügyben. Ez egybevág a korábbi Figyelős cikkel.
Az Erste szerint a szombathelyi telephely bérbeadása kb. 200 forinttal növeli a részvények értékét: "Erste bank analysts said the letting of a former factory space could bring in a rent of 75-150 mln forints, boosting the share value by 200 forints" (forrás: link ).
akpo 2007. 06. 01. 07:44
Előzmény: #62  boeloembika
Én elkezdtem gyűjteni kb. 4550es átlaggal van egyelőre, de benn állok továbbra is 4500 alatti szinteken. Ha kitör, akár a fél házat is beletolom.
boeloembika 2007. 06. 01. 02:35

Remélhetőleg nem kell már sokat várni rá, szerintem már ősz elött elkezdődik a menetelés, és nem lesz többé "felejtős papír"

4400-4800,kitörés ezerrel és irány felfele 5000 és tovább.
Gondolkodom kisebb vételen és a többit kitöréskor.. egyenlőre figyelgetem.

K-mezon 2007. 05. 30. 20:12
Előzmény: #56  closingbell
Closingbell, hogyhogy itt vagy???!!!
Csakhogy a Pannonplastom -:) partnere kizárólagos jogosítványt szerzett mind tervező, mind kivitelező téren, sőt a MEGLEVŐ forrásokat hasznosítva a know-how-t felépíti... a többit majd

Topik gazda

drkumalo
5 3 1

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek