Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 20. 15:22
Előzmény: #5398  Törölt felhasználó
#5400
mindenféleképpen. Az olajárat 3 éven belül várom erre a szintre. Igazi nagy versenytárs nélkül csak a határidőkre kell figyelni a pannergynél. Én nagyon fel akarok tankolni belőle lehetőleg még 1000 ft alatt amennyit csak lehet. Még nem tudni hogy ezután milyen koncepcióval áll elő majd a cég, de ha osztalékpapír válik belőle, a 670 forinton vásárolt részvényem, ha csak 500 forint osztalékot fog hozni, már akkor megérte megvenni. Másrészről ha észreveszik, tényleg könnyen felvásárolhatják, ahogy a PE is csinálhatna akvikat. Vegyél 200 db-ot, aludj egyet aztán 5 év múlva nézd meg mire mentek... szerintem van annyi spiritusz a cégcsoportban, hogy nem állnak meg ennyinél, de ne szaladjunk előre.
Törölt felhasználó 2009. 09. 20. 14:08
Előzmény: #5398  Törölt felhasználó
#5399
igaz. de az ilyentípusú beruházások nem is rövidtávra számolnak, illetve stabil kiszámítható jövedelmezőség miatt, jó befektetési és felvásárlási célpont lehet 2-3 éven belül,
Törölt felhasználó 2009. 09. 20. 13:55
Előzmény: #5397  Törölt felhasználó
#5398
Azért kérdezősködöm a cégről, mert napnál is világosabb, hogy ez nem egy Genesis kategóriájú cég, hanem tényleg van benne fantázia. Az alternatív energia mindenképpen a jövő fontos eleme, ez ami mozgatja a fantáziámat, bár a 150 dolláros olajár példád nem biztos, hogy helyénvaló, ez a világgazdaság nem bír el a jelenleginél magasabb olajárat.

Elképzelhető, hogy bevásárlok belőle valamennyit hosszútávra, bár a világgazdaság jelenlegi helyzetében abszolút indokolatlan mindenfajta hosszútávú részvénybefektetés, hatalmas hitellufin ülünk továbbra is. Rövid- és középtávon pedig szó nem lehet profitról a Pannergy esetében.

Törölt felhasználó 2009. 09. 20. 11:10
Előzmény: #5396  Törölt felhasználó
#5397
1. 12 mrdos jelzálog nagyrészét már visszafizették. asszem még 2-3at kell tán, a lényeg 2011-13ra már ott is tartósan jól mennek majd a dolgok. (Itt meg kell jegyeznem hogy sokan nem tudnak jelentést olvasni, tisztán látszik hogy a reorganizáció során direkt úgy könyvelnek és fejlesztenek a pannunionnál hogy veszteséget mutassanak ki, így nem kell társasági adót fizetniük ami 600 fős foglalkoztatásnál nagyobb tétel lehet akár mint a szállítmányozás)
2. Hitelt nem az OTPtől várnak hanem az EIB /EBRD párostól, támogatásokat szintén ugyaninnen vmint M.o. KEOP programra is kevesen jelentkeztek ami szintén a pannynak jó.
3. Szentlőrinc fingom sincs mennyi bevételt hoz, mintaerőműnek viszont tökéletes. Nálam így bizonyították be, hogy a MANNVIT tényleg ért a dologhoz.
4. P/E az átlag 5-7 év, azzal viszont számolni kell hogy az energiaárak most csak a válság miatt olcsóak. ergó 1-2 éven belül ha beindul a gazdaság mindenütt akkor megint fogja majd mindenki a fejét 150 dolláros olajárnál, ez esetben a p/e jelentősen lerövidülhet(a 35 erőművel már M.o. távhőjének jelentős részét árampiaci szolgáltatóként asszem 1%-át tudnák ellátni, ami nem piskóta).
5. Évvégére céláram nincs, tisztán lehet látni, hogy túl sok kis rövidlátó spekuláns mozgatja az árfolyamot, így nem lehet előre meghatározni a célárat. Épp ezért álltam be ezért úgy az ajánlati könyvbe hogy tudom biztosan le fog menni addig az árfolyam, erősen ajánlott a grafikont nézni, szerintem pl. nem véletlen épp majdhogynem elérte a márciusi árfolyamot a cég, erre bejelentik hogy van víz(710-700-680-650 - re álltam be egyre nagyobb vétellel ahogy esik majd sztem a jövőben). A jövő júniusi 957 ft-ot keveslem, ha úgy akar keresni rajta a panny mint az idei határidősön akkor az árfolyamnak 1100-1200 forint között kell tartósan maradnia.

Jumbo: ha hosszútávra fektetsz be, hidd el jobban megéri mint spekizni össze-vissza. Nekem az 5 év nem nagy idő, sztem ebbe a cégcsoportba lazán benne van az 5 év 5xxx árfolyam. Kérdés hogy haladnak a fúrással.
Törölt felhasználó 2009. 09. 19. 23:18
Előzmény: #5393  Törölt felhasználó
#5396
1. 12 mrd hitel azért elég komoly tétel a Pannuninnak

2. a Pannergynek rengeteg hitelre lesz szüksége. Hitelválságban ez nem biztos, hogy a legjobb kiindulási alap.

3. Szentlőrinc várhatóan mennyi bevételt/nyereséget hoz évente? Számomra nem tűnik jelentős tételnek.

Ennek ellenére persze az alternatív energiaforrásokban bízom. A világgazdaságban viszont kevésbé és a pénzügyi válságnak biztosan nem lesz egyhamar vége. Minden hitelre épülő vállalkozás veszélyhelyzetben van.

Ha P/E-t nézünk, akkor még optimista esetben is 5 év kell ahhoz, hogy nem lufi értékre álljon be a mutató, mint jelenleg. 5 év pedig nagyon sok idő.
Törölt felhasználó 2009. 09. 19. 19:15
Törölt hozzászólás
#5395
Törölt felhasználó 2009. 09. 19. 17:42
Előzmény: #5393  Törölt felhasználó
#5394
Azért arra kiváncsi lennék, hogy évvégére milyen árat vársz? És ha sikeres az időszak a jövő évi első félév 950 Ft emelhetik-e magasabbra?
Törölt felhasználó 2009. 09. 19. 14:08
Előzmény: #5391  Törölt felhasználó
#5393
Április - Május közötti fórumhozzászólásaimat nézd meg. van köztük pár hosszabb, amiben leírtam miért hiszek ebben a vállalkozásban, miért tartom benne a pénzem már egy jó ideje, valamint miért gondolom azt, hogy ez nem csupán egy genesis-féle újabb mutyisztáni epizód.

A tőzsdei befektetéseik pedig nagyon nem 4 mrd-ot érnek, pl.: nem veszed figyelembe hogy a pannonplast átalakításánál a veszteséges üzletágak eladásából származó bevételeket a pannunion átalakítására, fejlesztésére fordították. Így jelenleg a 4 országban található műanyaggyárak gyártósorai szinte vadonatújak(megjegyzendő hogy most kaptak kb. 250 millás támogatást a több mint 1 milliárdos fejlesztésre), nem beszélve arról hogy az ügyfélállomány is képvisel egy bizonyos értéket (nem pontosan meghatározható, ki-ki döntse el mennyit ér). Ezenkívül ott van a pannunion 12 milliárdos jelzáloghitele amiből ... huh most nem jut eszembe mennyit fizettek vissza, ha jól emlékszem 2011-13 közt fizetik vissza a teljes összeget (az évben 300 millát fizettek vissza az OTP-nek). Ne felejtsd el, hogy azért mégiscsak 600 embert foglalkoztatnak. Még sorolhatnám, de a lényeg: a pannunion sokkal többet ér mint amennyit jelenleg az árfolyama képvisel. Eladni 350-450 ft árfolyamon lehetne reálisan.(Pannunionból még márciusban vásároltam be a névérték közel feléért, és nem hiszem hogy rosszul tettem.)

Nem számoltál a székesfehérvári ingatlannal, aminek eladásából finanszírozzák a szentlőrinci munkát.

Synergon pakkon is lesz egy pár száz millás nyereség amit szerintem leghamarabb jövőre realizálnak ahogy legalábbis Dénessel beszéltem, mondta h nem kapkodják el, az idő nekik dolgozik.

Valamint: 16 mrd-os kapitalizáció -> jövőre kész szentlőrinc -> kb. 6-7 mrd ft plusz növekedés, amit az árfolyam előbb utóbb beáraz. Összességébe véve számoljál a keretszerződésben megállapított 50 erőmű építésével, ami közel 500-1000 milliárd forintos befektetést igényel, amit nem 5 év alatt fognak megvalósítani, hanem inkább 20-30 év és akkor azt mondom nagyon gyorsan dolgoztak. A következő 4 év jobboldali kormányzás szintén a kezükre játszik, részvényt nem nagyon akarnak hígítani, vagy tőkét bevonni, így szerintem sima liba hogy ez a rv. emelkedésre van ítélve.

Tényleg nem akarok litániát írni, ha hiszel benne, akkor veszed ha nem, akkor nem. Olvasd el a jelentéseket és megtudod miért ér a pannergy 16 mrd-ot (többet mint pl. a rába, vagy a nyomda...) és ezzel az egyik legnagyobb a kisrészvények között. Valamint ajánlom figyelmedbe a hosszabb értekezéseket marstól és a többiektől május és július között... tényleg érdemes, ha képbe akarsz lenni a részvénnyel.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 23:11
Előzmény: #5372  higins79
#5392
a rés betöltnél amikor a beragadtak szórják )
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 23:09
#5391
Valaki mondja már meg nekem, fundamentálisan mit láttok a cégben.
A tőzsdei kapitalizáció 16 mrd körül.
Tőzsdei befektetéseik (Synergon, Pannunion) 4 mrd értékűek. Azaz a különbség 12 mrd. Van más befektetésük, eszközük,tőkéjük is? Hitelük mennyi?

A mostani bejelentés alapján pár ezer háztartást láthatnak majd el távhővel. Mennyi bevétel ez évente? Mondjuk 500 millió évente. A hasznot nehéz megbecsülni, de nem lehet valami hatalmas összeg (pár száz millió). És ugye rengeteg hitelt kell felvenni a kutak fúrásához.

Szóval szerintem a 12 mrd-os kapitalizáció már vagy 10 meglévő sikeres fúrást áraz, nem egyet.

Szóljatok, mit hagytam ki. Elképzelhető, hogy sok mindent, nem sokat foglalkoztam a papírral, csak a honlapjukat olvastam el.

Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 22:47
Előzmény: #5389  pmks
#5390
rendben!:)
pmks 2009. 09. 18. 22:35
Előzmény: #5388  Törölt felhasználó
#5389
semmiképpen kedves LaFleur. magam is így gondolom. csupán általánosságokat fogalmaztam meg, talán kissé szerencsétlenül. én magam inkább a gyorsjáratú vonatokra ülök fel. aztán a vasútvonalaktól messzire megyek pihenni. üdv és sok szerencsét.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 22:25
Előzmény: #5386  pmks
#5388
bántottam valakit? úgy gondolja? nem akartam. a vonatok jönnek, mennek. az egyik gyorsabban a másik lassabban, hogy mire űl Ön dönt!
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 22:12
Előzmény: #5384  Törölt felhasználó
#5387
igen, értem! Ön befektető. sok sikert.
pmks 2009. 09. 18. 22:09
Előzmény: #5384  Törölt felhasználó
#5386
megfontolt long trader. mindenki döntse el, hogy mit akar csinálni. csak az ostoba és türelmetlen reménykedést tartom szánalmasnak.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 22:06
Előzmény: #5383  exmnbs1
#5385
ex: te is jól tudod, hogy a reorganizáció nem jelenti azt, hogy egyik félévről a másikra jön a megváltás. Ráadásul itt többről volt szó, hisz Bokorék még csődközeli helyzetből hozták vissza a cégcsoportot. Ahhoz képest ilyet még nem sok helyen csináltak meg M.o.-on. Szerintem jó úton haladnak, én nem fosok az árfolyam miatt. 1 idő után úgyis észre fogják venni a befektetők, hogy tényleg akarnak váltani, nem csak a levegőbe beszélnek. Nekem időm mint a tenger, a tőzsdén szerzett pénzre semmi szükségem, így ha sikerül kiülni akkor a szemtelenül nagy hasznot remélem sikerül nekem is learatni.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 22:02
Előzmény: #5382  Törölt felhasználó
#5384
Ez csupán idő kérdése. Ha lenne rá időm, én is tapadnék a monitorra és figyelném melyik hasonló cégnél jöhetnek jó hírek amik ennyire megrángatják az árfolyam bajszát aztán könyörtelenül kihasználnám a villongásokat. Mivel viszont erre nincs lehetőségem, így nem tehetek mást, mint kiválasztok pár olyan papírt, amit érdemes figyelni és nem kell aggódni a jövőbeni szereplése miatt.(Magyar viszonylatban: ANY, Rába, PE és a linamar után is elkezdtem szaglászni, nemzetközi vállalatoknál, én általában az ERSTE Perspektívára hallgatok, vmint nézem, hogy hol vezetnek be újabb cégeket a piacra). Pár év múlva úgyis nagyívbe szarni fogok arra, hogy most akkor 700 vagy 800 forinton vettem-e a pakkom nagyobb részét ha az árfolyam a 3-5000 -es régióban fog zakatolni.
exmnbs1 2009. 09. 18. 21:51
Előzmény: #5378  Törölt felhasználó
#5383
Nagyszerű. Akkor ha ez ilyen tutti buli, miért voltak pénzügyi veszteségeik rédebben????
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 21:01
Előzmény: #5378  Törölt felhasználó
#5382
minden tisztelet az Öné és a cégbe vetett bizalmáé! én valóban csak mocsok spekula vagyok, záróba jöttem, gondoltam beállok támasztani 720-ra, hátha jön a borogatós haverjuk. a multkori kicibálás tetszett az egyenlegemnek!:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 18:20
Előzmény: #5380  Törölt felhasználó
#5381
Bizony Kiscsacsi, lesz ez még másként is, csak bírálják már el azt a hitelkérelmet, vagy pályázatot! :D

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek