Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 16. 11:15

Padlón Putyin birodalma - Így roppant meg Oroszország!  

Ugrás a cikkhez
Az elmúlt napokban tovább esett az olaj árfolyama, és a rubel is mélyrepülésbe kezdett, sőt elemzők az orosz gazdasági kilátásokat is igen borúsan látják. Mindezek hatása az orosz részvénypiacot sem kerülte el, az RTS idén már értékének 50...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=207960
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 16. 16:31
Előzmény: #50  omaha
#60
"Hagyni kellett volna Ukrajnát a fenébe,- gázunk is lenne - az a szedett - vedett ország nem ér meg egy vh-t."

Hitler is így kezdte anno magához csatolgatni a környező területeket - pl az anschluss kifejezés ha mond valamit - hogy az akkori nagyok azt mondták, ez nem ér meg egy vh-t-

Sajnos Vitya, Putyin példája is jól mutatja, hogy az idegbeteg diktátoroknak idejekorán a tökére kell lépni, mert ha hagyják őket elszemtelenedni, sokkal nagyobb lesz a kár.

Látom, volt ma 79 is a rubel. Szép, ha így haladnak, holnap-holnapután meglesz a háromjegyű rubel.

Gratuláljunk együtt Putyin ettársnak, szép, sikeres országot hozott össze. :)
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 16. 16:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#59
elég hülye párhuzam, kedves elvtárs :)

a nemzetközi tőkemozgás úgy dönti be imádott komcsijaidat, hogy egy fűszálat nem kell keresztbe tenniük.
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 16:25
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
Valóban, sajnos.
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 16:24
Előzmény: #53  akkoriis
#57
"és semmi és senki nem akarja elvenni tőle"

Senki nem akarja elvenni tőle???
- Se az EU, se az amcsik, se az ENSZ nem ismerte el.
- Mintha lenne némi szankció az oroszok ellen.
- És mintha ennek (+olaj) lenne némi hatása. Lásd rubel, meg nézz rá a a mai BUX-ra...

Szóval nem egészen értem, miről beszélsz. Te nagyon nem vagy képben.
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 16:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#56
most arra gondolsz, h putyin kirobbant egy sokkal nagyobb konfliktust? ja peersze..ha tanultál történelmet, akkor biztos hallottál Montecuccoliról."A háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, pénz?
na találd ki, ezek közül melyik nincs putyinnak?(csak összehasonlításképp: Oroszo. éves gdp-je kb. akkor a mint az olasz.és szemben az Eu-val és Usával. szóval ez inkább esti mese kategória:)
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 16:10
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
"Azért az ostoba összeesküvés-elméleteknek is van határa... "- nem, sajnos nincs...
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 16:05
Törölt hozzászólás
#54
akkoriis 2014. 12. 16. 15:57
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Nem írtam sehol hogy hős...ugyan olyan minden rafkósággal megkent "nagyhatalom".. mint usa, kína ...stb Viszont annak elég kicsi az esélye, hogy egy olyan miatt "támadjon" ami eleve az övé, és semmi és senki nem akarja elvenni tőle.. ebben ugye egyetértünk?
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 15:42
Előzmény: #43  akkoriis
#52
Jaj.

"Putyint belerángatták ebbe az ukrán dologba szerintem!"

Hát persze. Ha minden jól megy, akkor Putyin hős. Most meg nyilván valakik belerángatták. Azért az ostoba összeesküvés-elméleteknek is van határa...
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 15:37
#51
...Azerbajdzsán, Oroszország...követendő példa,minta Magyarország részére...

Köszönöm Viktor! Mindig egy ilyen sikeres országról álmodtam, mint Oroszország! Te nagyon Bölcs ember vagy Viktor!
omaha 2014. 12. 16. 15:37
Előzmény: #33  elemes
#50
Kiszámíthatóak voltak, de Az usa piszkálódik velük. körberakta támaszpontokkal, most Ukrajnával cseszegeti, tudomásul kell venni, hogy az érdekszférájukat megsérten nem lehet ! Sajnos a Nató is csatlakozik ehhez, de nagy balhé lehet belőle. Hagyni kellett volna Ukrajnát a fenébe,- gázunk is lenne - az a szedett - vedett ország nem ér meg egy vh-t.
akkoriis 2014. 12. 16. 15:26
Előzmény: #47  elemes
#49
krím sokkal, de sokkal fontosabb neki, mint pár gyár..
elemes
elemes 2014. 12. 16. 15:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#48
gondolod, számít ez bármit?
elemes
elemes 2014. 12. 16. 15:18
Előzmény: #43  akkoriis
#47
"Putyint belerángatták ebbe az ukrán dologba szerintem!"

persze, janukovics, az arany vécéjével :)

akinek ilyen minőségű helytartókra futja, ne számítson békére és rendre a gyarmatokon. a szommszéd birodalom meg nyilván minden alkalmat kihasznál, ez csak természetes.

a vita egyébként nem is egész ukrajnán folyik, hanem csak a donyecki régión, mert ott van az orosz hadiipar egy jelentős része. ennek a pótlása elég költséges lenne.
akkoriis 2014. 12. 16. 15:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
ebben spec egyetértek:)
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 15:10
Törölt hozzászólás
#45
akkoriis 2014. 12. 16. 15:09
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Tegnap linkeltem ezt a videot egy hasonló fórumba... azt elhiszem, h irakról, a ruszkikról...stb jönnek a "kamu" hírek, megvesztegetett újságíróktól.. de hogy MO-ról minek lennének kamu hírek? Fogalmam sem van :)
akkoriis 2014. 12. 16. 15:08
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Putyint belerángatták ebbe az ukrán dologba szerintem! Nyilván nem hagyhatta, h a krím eu/usa "zászló" alatt legyen. Sztem kvára nem akarta h ez legyen, hiszen (képletesen) krím előtte is az oroszoké volt.. ebbe belerángatták nem piti módon...
az hogy hogyan jön ebből ki jól, kérdéses.. ha csak nem... de az ne legyen!
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 15:07
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#42
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 14:50
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#41
azt azért észrevetted ugye, h putyin elvtárs nem egész 1 éve kezdett az ukrán kalandba,és már most kb. padlót fogott?
ha olyan okos vagy, ahogy itt írod, gondolkodhatnál is, h ki kit rázott gatyába:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek