Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
X9Z5 2020. 03. 29. 11:54
#77300
A goodwill communications ki tudja mennyibe kerül, az eredménykimutatás a költségeket nem részletezi, te meg jópofizol Kósával a Portfólió rendezvényen, az is egy balfasz v képmutató és próbál hitelesnek tűnni. Inkompetens társaság, a goodwillel kapcsolatos kérdésekre persze nem válaszoltak a fórumon, pedig olvasta a helyszínen Mayer, h ez teremt-e részvényesi értéket!
X9Z5 2020. 03. 29. 11:52
Előzmény: #77294  spqr69
#77299
Jóhiszemű voltál, aztán mivel már egy hajóban evezel velük, tulajdonostárs vagy ezért sztár a cég, nagy lószar ez a cég!!!!
X9Z5 2020. 03. 29. 11:51
Előzmény: #77294  spqr69
#77298
Sajnos el vagy hitetve, arra számítottál tavaly h 380, aztán az alacsony EPS eszedbe se jutott, hitelesség nálad is zéró mint Pergernél és Mayernál!!!! Nagy 0!!!!
X9Z5 2020. 03. 29. 11:42
Előzmény: #77295  B-Józsi
#77297
Érdekellentétek vannak, szivattyúzzák ki a pénzt, fos hiteltelen vezetőség, a személyi kérdések igenis fontosak, link alakok vezetik a céget.
X9Z5 2020. 03. 29. 11:35
Előzmény: #77294  spqr69
#77296
A cég nem tud érdemi profitot elérni, nincs alupozíciója, túl magas költségek vannak, egy kontroller ezt persze jobban értené, itt most egy vezetői számviteles hitelesebb lenne az elmondottaknál!!!!!!!
B-Józsi
B-Józsi 2020. 03. 29. 09:46
Előzmény: #77294  spqr69
#77295
Jó volt olvasni, köszönöm! Én arra a szcenárióra szavazok, hogy kicsi mars van (nem igen és nem sokért csinálták), DE bőven fog térülni ez a cégnek. Mert magyar oldalról is értékelik, hogy ekkora dolgot intéztek Kínában (szerintem ha tudták volna, nélkülük is elintézik a külügyben), meg szerintem Kínában is fogják értékelni. És amit két kormány értékel, akik ráadásul közelednek egymáshoz, akkor az nagyon jó lehet a cégnek. És igen, még akkor is, ha elkezd profil idegen dolgokat csinálni. Ez a fajta gyors és dinamikus alkalmazkodás a cégvezetéstől komoly lehetőség, hogy a válság nyertesévé váljanak. 
spqr69 2020. 03. 29. 08:38
Előzmény: #77290  Royalfroccs
#77294
Jó reggelt!
Közgyűlésről nincs gondolatom, irrelevánsnak tartom, nem polemizálnék rajta.
Tények: meg lett tartva: halasztás nélkül, sikeresen lement, amit szerettek volna megcsinálták.....sok tőzsdei cég csúszásban lesz , mint az olimpia...
Gondolatok egy részvényről:
Vírusálló!?, Vírusmentes?!, VírusN(y)ertes?!
A bearmarket a legteljesebb valóságában rászakadt az elbizakodott befektetői rétegre, eredményeit korlátozottan látjuk( nincs vége- akár nagyon hosszú is lehet).
 Céghírek: éves eredmény: elmaradt a várakozásoktól (eps:5.7) árbevétel növekedési dinamikát mutat: benne van az év/év alapon kalkulált 30-100%- os zónában, tehát a sztori él. Eredmény el lett bújtatva a sorok közé, illetve beruházásra ment, jobb lett volna , ha másképp van, de egy több, mint startup csak növekedjen, ez az elsődleges rövid távon.
Árazás: növekedési kilátásokkal- nélkül: iparági standardet nehéz találni: stramingcég, e-sport, e-learning, blockchain, it mesterséges intelligenciával....megengedve egy széles sávot emiatt p/e 10-40 . Aki akarja szorozgasson kedve szerint.
Új hír : 500 lélegeztető gép Kínából:
Bombahír? Igen!
Profilidegen? Igen!
Baj? Nem!
Mit jelent(het) , jelentősége?
 Menedzsment szavahihető!!!! Nem véletlenül repkednek , akár Kínába is, befektetői kapcsolatok , új piac, lehetőségek, engedélyre várva egy ottani megbízásra, hiszen ezt elintézni általuk azt jelenti, hogy lesz idén Kínai jelenlét alaptevékenységben is.
4.7 milliárd: másfészerese a tavalyi teljes évnek! Egyszeri? Nem tudni( tudom közben szájmaszk is- magáncégnek!!!, nem állami megtendelés), lehet lesz még nem ez a legfontosabb , de jól mutatja, hogy a menedzsment tudott alkalmazkodni a helyzethez....
Profitmarzs: szcenáriók : ingyen csinálják esély erre 2%, nem baj ez sem , ha így van: addicionális pluszok: cégnév - marketing pozitív image: későbbi prémiumkategória belépési limit nem kőbe vésve, de illő: minimum 10 milliárdos árbevétel....Cserébe( nagy nehezen eljutottam a lényegig!!!!!) : kaphat viszont szeletet az ordítóan hiányzó digitális oktatásfejlesztésben: 4ig mindent visz( idei keret Eu által 82 miliárd forint) , lehetne alvállalkozója tisztes profittal( elvileg már rendesen fizetik őket, nem Megyeri-híd)
Önállóan kap 4 milliárdot( nem huge megbízás cserebuli) profitmarzs 20 % 800 millió, tavalyi év majdnem négyszerese....
Szcenário2 profitmarzs a gépeken 2-10% : 94millió- 470 milió!!! Fele , duplája a tavalyi eredménynek......nem rossz, még akkor sem, ha nem coretevékenység.
Szcenárió3 10 % feletti profitmarzs: kevés erre az esély: etikai kérdéseket is felvet, noha részvényesként ezen túl szoktak lendülni a szereplők, DE bármelyik igaz a részvényesi értéket nagymértékben növelték, és mindegyik esetben megnyílt a lehetőség, hogy a digitális oktatás- e- learning vonalon poziciót fogjanak, akár nagyot is!
By the way : a  cég neres vagy nem: Eddig árbevétel export 70%, ezzel a megbízással export még magasabb arány: nem tipikus neres felállás!!! A cég ment gazsulálni, hogy üzleteljenek, vagy csak ők tudták elintézni a nagy keleti nyitásban , hogy.............
Biztató a jövőkép? Igen : cégoldalról mindenképp, általános tőkepiaci helyzet: tipikus bearmarket ( és ez nagyon az!!! ) minimum elvárt szintek indexek!!!!! esetében( nem bumix, bux, dax, s&p, dow....) a csúcsról a fele: tehát a szerkezet még nincs kész!
Ezt nem az ott-one ra értem , hanem a piacokra global.( mondjuk már megcsinálta😉)
Mehet -e trenddel szembe kispapír? Mehet, ha mérföldkő üzletet köt.......valamiért nyertese a megváltozott környezetnek......
Korábban is azt mondtam most is a lényeg az árbevétel növekedési ütemének növelés( alapértelmezésben alaptevékenységben ) , de ha háborús helyzet van akkor , akár más fronton is, .....részvényesként abban vagyok érdekelt, hogy növekedjen a részvényesi érték, ezek az új megbízások egészen biztosan növelik, fél éven belül a jelentésben is látjuk majd , addig is hajrá Ott1👌
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 21:36
Előzmény: #77290  Royalfroccs
#77293
a 3 millió ami letétbe került, azzal most nem is szavazhattak? Vagyis azon kívül volt a 7 millió szavazat? Mert akkor még 250 ig megvehetnek piacin vagy 2 milliót és a tőkeemelésből megint csak 3-5 millió db-ot. Tehát ha az össz 40m db-ot nézzük, lehet 17m, ami 40+%. Javítsatok ki ha tévedek
Vicus2000 2020. 03. 28. 20:47
Előzmény: #77290  Royalfroccs
#77291
Szegénytől ne várd el, mert nem igazán sikerülne.
Royalfroccs
Royalfroccs 2020. 03. 28. 20:19
#77290
Csak nekem furcsa, hogy más tőzsdei cégek még a rendes(nem hogy a rendkívüli közgyűléseket) sorra mondják le, de mit add  isten ez az OTT-nek még véletlen sem fordult meg a fejében, hogy a rendkívüli közgyűlést lemondja. 
A közgyűlésen  7.324.171 szavazat volt. Éppen kicsivel több mint a 20%.Gondolom a vírus miatt semelyik kisbűfi nem kockáztatta volna a jelenlétet, egy ilyen "érdektelen" RGY miatt. 
Tehát lehettek erős izgalmi állapotban 4-5-en max.( hamar végezhettek a szavazatok számlálásával).
 Miből tetetődhetett ősze a 20%? A Kósa új cége (az Industrial Artificial Intelligence Korlátolt Felelősségű Társsaág, amiben több mint 50% a része, persze papíron, mert szerintem inkább az 90) plusz még 2-3 esetleg max 5 olyan személy vagy társaság aki épen hogy 5% százalék alatt maradt.
Nem tudom hova tenni mire ez a nagy sürgősség, hogy Dr. Szabó-Kovács Rékát a rendes közgyűlés ellőtt mindenképp bekellet választani a bizottságokba! 
Várom az ÉRTELMES hozzá szólásokat, nem a VUK és társaira! 
tipci007
tipci007 2020. 03. 28. 13:55
Előzmény: #77288  MrSomm
#77289
Jönnek még friss hírek, új kínai beszerzések, de ez csak hab a tortán. 
A régi projektek mennek tovább, azokról is fognak jönni új infók.
Jövő hét végére meglesz a 250-es árfolyam, és nyilvánvaló, hogy egyedi sztorinak nézünk elébe, ami dacolhat az általános és drasztikus visszaeséssel. 
MrSomm 2020. 03. 28. 12:43
Előzmény: #77287  MrSomm
#77288
B-Józsi elég jól bele talált a maszkkal. Remelem a teszt és védőruha is bejön 😉
MrSomm 2020. 03. 28. 12:40
#77287
Látom som embert foglalkoztat a millió dolláros kérdés: Meddig tart a járvány? Ha ezt vki megmondja az rommá keresheti magát vagy már tette is. 
Én is adtam egy keveset, abban bízva a egy kicsi alacsonyabb áron vissza tudom venni. Úgy látszik ez nem jött be.
Szerintem a csodálatos a cégben most, hogy ilyen sebességgel tudtak az eddigiekhez képest eltérő üzletet nyélbe ütni. Ráadásul a tegnap esti maszkos bejelentés szerintem csak a kezdet és lesz meg megrendelés. Az első féléves jelentésből szerintem szépen ki lehet majd számolni mennyi volt az árrés.
Amikor a tavalyi számokat elemzi valaki akkor számoljatok azzal is, hogy volt egy milliárdos beruházás is ez az éven nem lesz.
Ha valaki bármely országba bevisz 500 valamit amiből 2200 db van összesen, azt nem is értem hogyan lehet negatívan értékelni, de van akinek ez is sikerül 🤬🤬
MrSomm 2020. 03. 28. 12:13
Előzmény: #77285  tipci007
#77286
Lehet Paul Madoff-tol tanult 😂😂
tipci007
tipci007 2020. 03. 27. 21:24
Előzmény: #77280  Vicus2000
#77285
Gyerekek, ha evazeller annyit keresene, mint amit leír, akkor mészaros lölő sirva kérne tőle kölcsön. 
Éva mindig jókor vesz, és jókor ad le. 
Piac utan én is okos vagyok, tudnék írogatni ilyesmit, figyelve az aznapi darabszámokra meg árfolyamokra, 
A fórumozók többséget simán palira veszi. 
KKR13
KKR13 2020. 03. 27. 21:03
Előzmény: #77272  R00
#77284
Biztos félre ment, a Soros Fund Managementnek címezted, amely önzetlenül segíti a piaci szereplőket az értékcsökkenési állapot elérésében.
Vicus2000 2020. 03. 27. 19:46
Előzmény: #77281  Royalfroccs
#77283
Ennyit a forintozásrólVicus2000 ma, 19:41Előzmény: #72  GoodWifeTegnap leírtam a vélaményemet ki is rakott, de igazam volt.Ma írja hogy 200 pár ezer forintot nyert. Én péntek óta vettem az ott1 et 113ft átlagom volt, ma nyióba meg utána realizáltam 7,5 millát majd visszavettem 160 alatt az összest. 2      0  Válasz err
kilgorex 2020. 03. 27. 19:44
#77282
Csak azt nem értem a nagy felajánlást miért nem találni a kormányzati honlapokon? 
Royalfroccs
Royalfroccs 2020. 03. 27. 19:38
Előzmény: #77278  Vicus2000
#77281
Peddig csak szembesítettem, hogy mikor azzal hencegett, hogy tíz perc alatt keresett 30k, akkor szép papír jó papir. Most meg fikázza.  Megy a cenzura nála rendesen! Csillával jól elvanak....

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek