Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TheSnake2020 2022. 08. 13. 19:27
Előzmény: #1201695  V75
#1201700
Eltoljak  például a kamatfizetést. Azt nem hiszem, hogy véglegesen nem lesz kifizetve, de az előfordulhat, hogy az adott időpontban nem kapod meg a kamatot, csak később.
kkv14 2022. 08. 13. 19:24
Előzmény: #1201696  idegsüveges
#1201699
Kis helyesbítés :  "Népidemokráciában"- Diktatúrában , lakosság volt , nem állampolgárok.
Trotill 2022. 08. 13. 19:05
#1201698
Van ki fel van ki le várja :) mindegy mi okból nem érdekes lehet vitatkozni rajta ,de felesleges! 2008 aki akkor is ezt csinálta az tudja , ha adják adni kell ,ha veszik venni kell .. vagy elfelejted és vársz. 
V75 2022. 08. 13. 17:59
Előzmény: #1201696  idegsüveges
#1201697
Köszönöm a válaszodat! Erről valóban nem hallottam.Azért reméljük ilyenre nem kerül sor :)
idegsüveges 2022. 08. 13. 17:54
Előzmény: #1201695  V75
#1201696
Ilyen fiatal vagy? Jó neked. A háború után kötelező volt békekölcsönt jegyezni az állampolgároknak az ország újjáépítésére. Az ebben összegyűlő összeget meg az állam ellenszolgáltatásnélkül felhasználta. Valami argentin-típusú "recesszióra" gondolt, állampolgárok vagyonának államosításával...lásd MANYUP...
V75 2022. 08. 13. 17:46
Előzmény: #1201694  TheSnake2020
#1201695
Elnézést,az utolsó mondatodat bővebben kifejtenéd?Arra utaltál recesszió estén az állam"kölcsönveheti"a befektetők pénzét? Köszönöm!
TheSnake2020 2022. 08. 13. 14:40
Előzmény: #1201688  pomperj
#1201694
Az extra kamat kiadás nem ott fog jelentkezni. A magyar lakosság roham tempóban menekül ki a MAP+ bol és ugyan ilyen fejvesztve teszi a pénzét a Prémium magyar államkötvénybe. Hetente jelenleg 50-60 mrd megy ezekbe a papirokba. Ha tényleg ki akarják-tudjak fizetni 2024ben az alaphangon 15%, de lehet, hogy 20% kamatot, ott lesz egy kamat teher. A lakosság ép csak most lett kisebb finanszírozó, az új deviza kötvények kibocsátása után. Szerintem a lakosság felé 2024brn brutális kamat terhek keletkeznek. Recesszió esetén,  már pedig erről beszelnek még ők is, könnyen béke kölcsön ize lehet.
idegsüveges 2022. 08. 13. 14:34
Előzmény: #1201691  kovko
#1201693
Rossz hírem van! Tűrni kénytelen vagy! : )  Hacsak ezért nem tiltatsz ki. Részvényesként is elszenvedjük választottaitok hülyeségeit meg önkényét! Egyébként pomperj tökéletesen összefoglalta....
kovko
kovko 2022. 08. 13. 14:26
Előzmény: #1201686  idegsüveges
#1201691
Praktikus lenne megértened még a használata előtt, hogy ez a grafikus felület nem a tiéd. Még az a része sem lesz a tulajdonod, amit Te gépeltél tele. A tulajdonos(ok) szabályait elfogadtad a regisztráció során. A szabályok szerint pedig többek között azért (is) kell a megfelelő topicot kiválasztanod a hozzászólásod megírása előtt, hogy az OTP topicban senkinek ne kelljen megszokni a politikai véleményed. Félve hozzáteszem, hogy az sem érdekes hány embernek tetszik itt a politikai véleményed, mert a fórum tulajdonosa a saját szabályait tartatja be. Itt a téma, az OTP a meghatározó. Az egyéb véleményszabadság elfogyott, demokrácia nem is volt. :) 
idegsüveges 2022. 08. 13. 14:19
Előzmény: #1201689  idegsüveges
#1201690
Bupszi, most tényleg, te a jelenlegi állapotokat képzelted el, mikor azt gondoltuk, hogy rendszert kell váltani?!
idegsüveges 2022. 08. 13. 14:15
Előzmény: #1201687  Bupszi01
#1201689
Semmi bajom az életemmel, Magyarországért aggódok. Nem jelentelek, csak vastagon leszarlak! : ) Ha jobban megvizsgálod, a "komcsik" már nem az ellenzékben vannak, nadehát téged megvettek kilóra.
pomperj
pomperj 2022. 08. 13. 14:13
Előzmény: #1201682  kovko
#1201688
1)igazad van, ez nem politikai topik.
De olyan mertekben van helye a politikanak, amekkora hatast gyakorol a politika kozvetlenul a cegre.
OTPban pl. most 87Mrd ment el a profitbol Q2ben, az kb. 60% minusz. Tisztan politika kovetkezteben. 
.
2)Ne tulozzunk, az EUban a fizetesek nem 20.000EUR nagysag. A Biztosok es kepviselok kozel. 
Pl. egy 10 eve ott dolgozo, 2 diploma 3 nyelv, Adminisztrator 9 besorolasnal  7000 EUR korul van.
Az ilyen, mondjuk osztalyvezeto ranguak, az orszagonkenti kilatasra, sokszor donto hatassal vannak
.
3)  A tobbi OTP leanybank orszag fundas allapota nem sokkal jobb mint a magyar.
De. Kapjak az EU penzeket. Nem szorták el a valasztasra. Nem epitettek stadionokat.
Ez most NAGY kulonbseg. A magyar BBB minosites,, ami a kozepes fokozat legalso szintje,  
az leminositheto BB-re,  ami mar nem investment grade.  
Az mar a magyar allamadossagban (amugy is kifeszitett) jelentos extra kamatkiadasi tetelt okozna.
Bupszi01 2022. 08. 13. 14:03
Előzmény: #1201686  idegsüveges
#1201687
Idegsuveges. Hihetetlen proszto, sikertelen, kormanyt hibaztatom a szar eletemert komcsi vagy, igaz cimbora?? 😉🤪 lehet kitiltani! 😉
idegsüveges 2022. 08. 13. 13:45
Előzmény: #1201682  kovko
#1201686
Az egyetlen értelmes kérdésre válaszolnék a bejegyzésedből....Értjük, hogy téged nem érdekel a politikai véleményünk, csak engem egyáltalán nem érdekel, hogy téged mi érdekel!  : )  Vagy megszokod vagy megszöksz. 
Dark 2022. 08. 13. 13:32
#1201685
Ez a gáz téma, jó nagy humbuk.  Augusztus végéig 2.6 millió köbméter naponta.... az semmi...  aztán  majd megállapodnak a szeptemberi ütemezésről...  Hát nekem nagyon úhy tünik hogy ebből kb 200  millió m3 jön hozzánk  a többi megy a Szerbeknek.  Eleve tölünk vettek papiron 500 m3 tehat októbertől vagy novembertől már abba az irányba megy a gáz a vezetéken....  Vagy esetleg jön az oroszok felől és a szerbek leveszik.  De bolgároknak nem igazán van gázuk, ők vannak a legnagyobb bajban.  Vagy kapnak majd a  görögöktől vagy nem, de simán megcsapolják majd ők is az orosz gázt, ha már fáznak...   És eddig arról volt szó, hogy az osztrákok felől meg kevesebb jön, vagy akár semmi.  Szerintem még elég sok kérdőjel lesz ez ügyben, egy biztos megint 1,8 milliárd Euro hitel...
HZo 2022. 08. 13. 13:14
Előzmény: #1201654  RookieTrader
#1201684
Sajnos a túlnyomó többségében igazak, amiket írták. De a 3-as pontot némileg szeretném kiegészíteni. Ukrajna sok pénzt kapott a nyugattól és sokat költött arra, hogy a hrivnya árfolyama ne omoljon össze. Egyébként egy hónapja kb kellett adni 13-14 Ft-ot is 1 hrivnyáért, ma már csak 10,35 körüli Ft-ot ér, ami tavaly májusban volt ennyi utoljára. Tehát a hrivnya árfolyamát mesterségesnek mondanám. Nézd meg a rubelt is, tavalyi árfolyama főleg 4-4.5 Ft közt ingadozott sokáig, a háború kitörésekor indult meg lefelé, majd kb 2 hét alatt alig került többe, mint 2.5 Ft, aztán ott is jött az állami beavatkozás, mesterségesen tartották szinten és persze befagyasztották a külföldi tőkéket is. Nem tudták a befektetők kivenni azóta sem a pénzüket, amit a háború elején rögtön próbáltak. Viszont tőlünk (is) például zavartalanul kivehették akár a háborút viselő országokból nem kivehető mennyiséget, vagy annak egy részét, amit ki akartak vonni ebből a régióból. Az meg, hogy Putyint az emberei felvilágosították, hogy ha rubelben kéri az energia árát, a rubelt erősíti, mert értelemszerűen keresletet is okoz a rubel piacán, és ezt meg is lépte, már 6-7 Ft-ra emelte napjainkra a rubel árát. A forint árfolyama nem mesterséges, az általad leírt okok miatt pedig szépen shortol(hat)ták kedvükre. Ettől még persze tény, hogy a forintunk borzalmas időszakon van túl (?) és ebben a kormány keze is benne van vastagon.
gyula1971
gyula1971 2022. 08. 13. 12:50
#1201683

USA-maximunon zárt, jön az Orosz gáz is, héthőn emelkedhetünk. MA-100 ig első körben.
https://www.marketscreener.com/quote/stock/OTP-BANK-NYRT-6491747/charts/
kovko
kovko 2022. 08. 13. 12:30
Előzmény: #1201528  myrath
#1201682
Az EU pénzek bizonytalansága az nem belpolitika. Én továbbra sem szeretném összemosni vele. Az egész flood, ami itt megy szerintem alapvetően két okból teljesen értelmetlen.1, ez egy papír topicja, ez itt teljesen off 2, Az érzelmi alapú netes felületen fröcsögés az még csak tüntetés se, az semmi. Minek legépelni a semmit ezerszer? Pláne miért pont itt kell a vizet gereblyézni? Ami a papírt illeti aug. 22.-ig van 5 munkanap. Szerintem ki fog derülni. Ami a politikát illeti az érdekek harcának is kell legyen szerintem tiszta és világos keretrendszere. A jog az hála Istennek egy olyan, hogy az világosan le van írva. Én azt látom, hogy van egy jogállamisággal kapcsolatban elindított valami (és anélkül, hogy részleteiben ismerném le merem írni, hogy) bármit is jelentsen ez a "jogállamisági mechanizmus" ez egy eljárás. Egy eljárásnak pedig ügyrendje van. Ha nem áll meg jogilag az alapja, akkor annak az eljárásnak le kell záródni saját rendje szerint. Részletkérdés milyen úton záródik rendje szerint, de ha nem zárják le, ha jogi alap nélkül folytatódni képes bármilyen eljárás, akkor ügyrendi hiba van az eljárásban. Az ügyrendi hibának felelőse kell legyen. Az EB megírta az EP-nek, hogy az eljárás jogilag nem áll meg. Amikor ezt leírták lényegében közölték, hogy ezt le kell tudni zárni. Az én fejemben olyan nincs, hogy Magyarország bármilyen úton lehetne azért felelős, ha egy EU-s eljárás ügyrendi hiba miatt nem záródik le. Találják meg a rendjét a lezárásának. Mi közöm hozzá? Oldják meg. Nem tudom egyébként ki miről beszél itt, mert bevallom többségében nem fogyasztom el a fröcsögéseket. Én régen leírtam, hogy arra számítok, hogy az utolsó pillanatig szórakozni fognak velünk reménykedve, hogy lesz hamarabb döntés. Nem lett. 5 munkanap van hátra a határidőig. Szerintem nem indokolt most eladni a papírt. Én tartom. Mivel kétharmada van a kormánynak és teljesen súlytalanok számomra teljesen irreleváns, hogy milyen dumát talál ki a magyar ellenzék. Már miért lenne nekem az érdekes, hogy ők most éppen mit gondolnak arról, hogy vajon mivel tudnának a kijelzők grafikus felületén maradni? Magánügyük. Szerintem qrva undorító magyarként riogatni és annak drukkolni 20 ezer EUR-os havi fizuval, hogy ne legyen EU forrás és dögöljünk meg a forráshiányban, de elfogadom, ha valakinek ez tetszik, csak nem érdekel. Most volt a választás, mindenki behúzhatta, ami neki tetszik. Nálam ez ennyi. Én részvényes vagyok és nem kockaköves puccsot meg polgárháborút meg ábrándos enyészetet akarok, hanem árfolyamnyereséget. Bocsánat, ez a részvényesek fóruma. Ehh? Ott a poltopic lehet bele írni, akkor meg mi a fenének ide írják? Nem értik, hogy engem nem érdekel? Nem. Pedig leírtam már vagy tízszer.
Vicus2000 2022. 08. 13. 11:53
Előzmény: #1201662  Vicus2000
#1201681

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek