Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nyuby 2020. 05. 30. 23:12
Előzmény: #1097308  gyula1971
#1097340
Per pillanat igen, viszont, ugye az emelkedő trend végett ez szépen kúszik felfele.
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 30. 22:54
Előzmény: #1097338  István500
#1097339
Nagyon szemléletes, ugyanakkor ez egy pillanatkép. Jó volna látni januári, februári, áprilisi, májusi adatokat is. Az arányok valószínűleg hasonlóak lesznek, csak esetleg látható lenne a tőkemozgások iránya az elmúlt, felettébb érdekes időszakban. 
István500 2020. 05. 30. 22:20
#1097338

https://www.otpbank.hu/portal/hu/IR_Tulajdonosi_struktura
hogy mekkora a játéktér, mennyi részvény van külföldi kézben, és hazai befektetőknél, giga
érdemes az egész lapot áttekinteni
Skatepapa2020 2020. 05. 30. 21:58
Előzmény: #1097335  zsuzsa37
#1097337
Köszi, realizáltam pár % nyereséget 9050-9850 között de sajnos többször ki és vissza szálltam feleslegesen. Aztán amikor nem hittem benne hogy tovább tud menni átültem MOL ba ami azóta esik. Kerdés limit árakat mindig az ellenállás és a támaszok alapján teszitek be. Vagy inkább kisebb "skalp" jelleggel csináljátok?! 
Plafi 2020. 05. 30. 21:55
Előzmény: #1097335  zsuzsa37
#1097336
Kivéve Zsuzsa mert neki majdnem minden üzlete nyereséges ellentétbe velünk))
zsuzsa37 2020. 05. 30. 21:36
Előzmény: #1097329  Skatepapa2020
#1097335

welcome -üdv neked itt :-)
gyorsan verd ki a fejedből,hogy úgy tekintsd a pénzpiaci befektetésed,hogy akár elveszítheted! akkor bele se vágj,tényleg.Megsúgok neked egy titkot,az első üzleted úgyis nyereséges lesz,mindenki nyereséggel kezdi :-)  aztán elindul a hullámvasút, öveket becsatolni.Ha konkrét kérdéseid lennének,szívesen válaszolok rájuk amire módomban áll.
Plafi 2020. 05. 30. 21:17
Előzmény: #1097332  Balin2020
#1097334
Basszus Háború és Béke
wawa1 2020. 05. 30. 21:02
Törölt hozzászólás
#1097333
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 30. 20:34
Előzmény: #1097115  pattinto
#1097332
Szia Pattinto,a napokban ígértem, leírom a gondolataimat a BUX-ban az elmúlt hetekben látható fejleményekről. Elég komplex a dolog, de a végére nagyon tömören és világosan kirajzolódik a képlet, legalább is remélem sikerül ezt írásban is megfogalmaznom. Azt is remélem, hogyha van hozzáfűzni valód, akkor kiegészíted az elképzelésem, ill. ha ellenkezik a véleményed akkor logikus érvekkel cáfolod!Akkor csapjunk a lecsóba: A válság kezdetén nagy összegű tőkekivonás történt a BUX-ból egyrészt magánbefektetők részéről (valószínűleg ez a kisebb mértékű, és sokan ragadtak benn magasabb árfolyamokon), másrészről a magyar és külföldi alapok részéről. Ez utóbbi kettő a jelentősebb véleményem szerint, de ezt a kettőt rögtön célszerű ketté venni és külön kezelni. A magyar alapoknak a portfóliójában szinte egészen biztos, hogy mindig valamekkora részt képviselnek a BUX komponensek. A külföldi alapoknál inkább a feltörekvő csomagban vannak benne BUX részvények, ami viszont nem lehet túl jelentős még békeidőben sem. Kis ország világviszonylatban nem igazán jelentős Blue részvényei. A külföldi alapok jelentősen csökkentették a feltörekvő részvény portfóliójukat még az elején, azóta is történnek ugyan még kivonások az átsúlyozásoknál, de ezek már nem akkora mértékűek. Azt azonban, hogy nem jelentős a BUX kitettségük, azt az ő szempontjukból értettem. BUX oldalról nézve nagyon is jelentős volt, talán még most is az.Na már most véleményem szerint a külföldi alapok nem kezdtek és nem is kezdenek még jó ideig BUX komponenseket bővíteni a portfóliójukban. Ezt én most evidenciaként kezelem, nyugodtan kritizáld meg, ha akarod! Ha én most belemegyek ebbe, akkor azonban tényleg regény lesz belőle.A magyar alapoknál más a helyzet, ők tartanak állandóan BUX komponenseket és aktívan kezelik is azokat a válság kezdete óta is. Csak hát ez a pénz mennyiség már mindenképpen korlátosabb, mint amit a külföldi alapok tudnának a magyar piacra hozni. Másrészről nem a teljes, általuk kezelt tőkére kell gondolni, mert kötvények, állampapírok stb. is a portfóliójuk része. Úgy vélem az elején a magyar alapoknál is történt egy jelentős tőkekivonás a BUX-ból, de aztán elkezdett visszacsordogálni. Illetve ki kell itt emelni a Richtert, mert eleinte oda áramlott a rv. befektetések zöme. Aztán történt valami.A megoldást a managementek különböző válságkezelésében kell keresni. Richter nagyon jól el volt, jó lett a Q1, talán a Q2 sem lesz rossz. Miért is tettek volna bármit? A MOL az már más tészta, de ott sem tettek jelentős lépéseket az árfolyam védelme érdekében. És akkor elérkeztünk az OTP-hez, ahol viszont határozott, és jelentős intézkedések történtek. (A többi rv.-ről inkább most nem írnék, kevésbé izgalmasak szerintem). Az OTP saját rv. vásárlások és a Csányi nyilatkozatok is nagyon profi módon lettek időzítve, és megvalósításuk is kellő mértékű volt ahhoz, hogy egy komoly átrendeződés történjen a BUX komponensek között. Persze ebben szerepet játszott a másik 2 meghatározó cég tétlensége is.Mit okoztak a fentiek, beleálltak a magyar alapok és a magyar magánbefektetők is ebbe, az egyre impozánsabb sztoriba. Ez már érezhető elvonást jelentett az utóbbi hetekben, mind a MOL, mind a Richter esetében. Ha komoly eséseket nem is váltott ki esetükben, a május eleje óta tartó általános jóhangulatból nem igazán tudták kivenni a részüket.Az emelkedés azonban az OTP-nél is elakadni látszik (ez persze még nem biztos, csak egy lehetőség), a MOL és a Richter pedig lefelé csorog. Mi az oka ennek? Na ez az 1M$-os kérdés.A véleményem szerint nincs most több, vagy jelentősebb olyan tőke, amit még be lehetne húzni a BUX-ba. A külföldi alapok nem sóvárognak vissza, a magyar alapok átrendezték amit lehetett, és a magánbefektetők is javarészt betolták az arra szánt pénzüket az emelkedésbe. Aki pedig eddig visszatartotta magát, az már egyre kevésbé hisz a további emelkedésben (tegyük hozzá az eddigiben sem nagyon hitt, köztük én, de pl. nekem eszem ágában sincs továbbra sem beszállni.).Ha a fentieket elfogadjuk, vagy a következő napok hetek igazolják, akkor egy fura helyzetbe kerültek a rv.-ben ülő szereplők. Ha át akarnak csoportosítani az OTP irányába, akkor azt csak az árfolyamok esésével tudják megtenni a Richterből és a MOL-ból kilépve. Láthatóan nem is teszik nagy lendülettel, csak óvatosan egyensúlyozva. Ez tehát kérdéses, hogy ad-e további lendületre esélyt az OTP emelkedéséhez?Másrészről, ha elbizonytalanodnak az OTP-ben ülők, akkor az onnani kilépés sem lesz egyszerű az árfolyam beszakítása nélkül. Márpedig az az eddigi árfolyamnyereségük kárára történhet csak.(Nyilván egyedileg lehet ebből jól kilépni, én most, mint halmazra értem a fentieket)Mi lehet a kiút ebből? Néhányan, nem túl sokan, nagy volumenben elkezdhetik kivenni a pénzüket az OTP-ből is. Ez elindít egy lecsorgást. További jelentős átrendezés Richterből, MOL-ból OTP felöl? Csorgatva talán, amíg már mindenkinek fel nem tűnik. De ez nem lesz elég a mennybe menetelhez.Másik kimenetel, hogy ha romlik a hangulat elindul egy visszarendeződés OTP-ből elsősorban a Richter, másodsorban a MOL irányába. OTP árfolyam ebben az esetben azonban összeomlik, nem vagyok benne biztos, hogy sajátrészvényvásárlások ezt meg tudják akadályozni. Ezért is írtam korábban a fórumon, hogy még visszaüthet a korábbi sikeres beavatkozás.Ősszefoglalva az a véleményem, hogy sikerült a BÉT-en egy OTP lufit fújni, de elfogyni látszik a belevaló, ami tovább fújhatná. Remélem értékesnek találod az eszmefuttatásom, és szívesen veszem, ha megírod a saját véleményedet ezzel kapcsolatban.Sikeres kereskedést kívánok!
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 30. 20:24
Előzmény: #1097330  Törölt felhasználó
#1097331
Ezzel teljesmértékben egyetértek😊
Törölt felhasználó 2020. 05. 30. 19:38
Előzmény: #1097328  Balin2020
#1097330
Ugyanezen oldal adata ma 25 ezren haltak ehen es ez minden egyes napon igy van 
Ugyhogy van ill lenne is min gondolkodni
Skatepapa2020 2020. 05. 30. 19:32
#1097329
Sziasztok, pár hete olvasom 0-24 a kommenteket, és nagyon szimpatikus értelmes véleményeket látok. Örülök, hogy van egy ilyen színvonalas fórum. Mindenkinek köszi aki teszi fel az elemzéseket.
Évek óta terveztem, hogy veszek rv-t. Most jött el az ideje szigorúan olyan pénzmennyiséggel aminek az elvesztése se zavarna. Inkább csak, azért hogy ezt a vágyam is kielégítsem. 5 évben gondolkozom, tudom ti daytradeltek amit szó szerint csodálok és nagyon tetszik. Eddig nagyon óvatos voltam és próbálok is az maradni ezért csak longolok. Sikerült kimaradnom az otp rally nagy részéből mivel 9850 felett nem mertem venni azóta se hiszem el a jelenlegi szinteket. Tudom hosszútávra vehetnék akár most is de még várok hátha lesz jobb beszálló. 
Szóval üdv mindenkinek és köszi még egyszer!
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 30. 19:19
Előzmény: #1097326  Törölt felhasználó
#1097328
OK, utolsó esélyként próbálkozom még egyet. Szerinted mekkora a megbízhatósága egyes országok adatközlésének? Valószínűleg Trump is örülne neki, ha lenne rá lehetősége, hogy valahogy meszépüljenek a statisztikák. Csak hát egy olyan demokratikus berendezkedésű fejlett országban mint az USA, ez meglehetősen nehezebb mint Kínában, Iránban, Oroszorszáhban, hogy csak néhány példát hozzak fel. Politikailag mindenhol egy KO-val ér fel egy ilyen helyzet, Braziliában mát érik is a jelenlegi hatalom bukása. Na már most mekkora a valós, megbízható adatpk közlésének valószínűsége, a hírek szerint jelenleg legérinzettebb délamerikai országokban. Azért nem nőnek bizonyos adatok, mert EU-ban, USA-ban, de a többi érintett fejlett országban is, ahol következetesen jelentik az adatokat, ott csökken, vagy már éppen teljesen lecsillapodott a járvány. És azért nem csökkenek az adatok, mert azért valamennyit azok az országok is bevallanak, ahol most dúl a vírus. Szerinted hihető az, hogy az USA-nál, EU-nál rosszabb helyzetben lévő országok, ahol az egészségügy alatt valami egészen mást kell érteni, mint az egy európai ember által elképzelt dolog, azokban az országokban kisebb a halálozás, vagy kevesebb a súlyos esetszám? Javaslom ne csal olvasd az infókat, és válogasd a számodra kedvezőeket, hanem érzékeld, vesd össze őket más infókkal. Tudod, “gondolkozom, tehát vagyok“. Annak reményében írtam a fenti sorokat, hogy talán megmozdít valamit benned! Rossz szándék nélkül, őszíntén gondolom így. Világvégéről, meg pusztító járványról én sosem írtam, de a fórumon sem olvastam ilyet. Szerintem az infulenza és a pusztító vész  (pestis, lépfene stb.) között elég széles a skála, ami között jól meg van ez a vírus, valahol a skála közepe és az influenza között. Nálam hozzáértők már írtak erről részletesen, nem fogom ragozni. Ez a vírus ennyire képes, amit eddig láttunk, és amit még látni fogunk a jövő év közepéig, végéig. Szerintem ez nem bagatell, és nem is egy szokványos influenza. De ha neked az a megnyugtató, hogy vége a bajoknak, és jönnek mostár a boldog hétköznapok, éld tovább ebben magad! Sikeres üzleti ügyeket, és jó egészséget kívánok neked és hozzátartozóidnak is! Őszintén, és minden irónia nélkül. 
HPeter76
HPeter76 2020. 05. 30. 19:02
Előzmény: #1097326  Törölt felhasználó
#1097327
Gyerekek már több szabadságot kellene hozzá rendelni..  Ez a végső konfúzióm.. (egy szó ,mint SZÁZ)
Törölt felhasználó 2020. 05. 30. 17:17
Előzmény: #1097324  Balin2020
#1097326
Ebben mi a vicces? Abszolut ertekben 50k körül mozog ez a szam 1 honapja. +- 5k 
Egy horrorisztikusan pusztito betegsegnel egy jottanyit nem emelkedik
Ez gondolom szamodra semmit sem jelent
Tenyleg jobb ha hagyjuk vard tovabb a vilagvege összeomlast  
Donqatto
Donqatto 2020. 05. 30. 17:16
Előzmény: #1097323  plumoza
#1097325
Mindenki online vásárol...mindenki! Ez egy trend...sosem lesznek már a plázákban annyian...a pláza már proli hellyé vált...Azzá tették
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 30. 17:11
Előzmény: #1097321  Törölt felhasználó
#1097324
😂
plumoza 2020. 05. 30. 17:11
#1097323
Ma beugrottam a Aréna Plázába. Azt kell mondjam rettentő kevesen vannak,az emberek lézengenek. Ruhás részeken többnyire a beragadt árú készletet értékesítenék. Nagyon kevés új modell van.
Nem igaz hogy csak a turizmust és az idegenforgalmat érinti a válság . Amit látok az alapján ezt látom. Hogy meddig birják a most nyitvalévő boltok ezt a gyér vásárlóerőt azt nem lehet megjósolni. De ha ez még 2-3 hónapig így marad akkor tényleg lassú lesz a fellendülés . És nem azért mert pesszimista lennék (soha nem voltam az) csak amit látok ezt mutatja. Szóval mesterséges eszközökkel lehet pénzt pumpálni a piacokra. De eljön majd az igazság pillanata. Azt szoktam erre mondani "ha majd elvonul az ár,meglátjuk ki fürdik gatyába"
Nem biztos hogy annyira pénzbujtatás az a céltartalék képzés az OTP-nél.
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 30. 16:59
Előzmény: #1097319  zsuzsa37
#1097322
Azt se felejtsd el, hogy az a rengeteg pénz, amit USA betolt a válságkezelésébe eddig az főleg a tőzsdén kötött ki. Márpedig a tőzsde nem a legszegényebb rétegek játszótere. Szóval akár több millió ember helyzete a lehetetlenség vagy inkább élhetetlenség szintjére sülyedt az elmúlt hónapokban. Ez tovább romolhat sajnos. Q2 sokkal rosszabb mint Q1 volt, ennek lassan előjönnek a következményei, amit nem lehet tovább tőzsdei lufival takargatni. Trump körül pedig szorul a hurok. Most lesz igazán alkalma bizonyítani mekkora formátumú elnöke az USA-nak. (Továbbá meghatározó első embere a világnak.) Én személy szerint nem sok reményt fűzök hozzá, de hátha sikerül pozitív meglepetést okoznia. Igazán örülnék neki ha a jelenlegi megítélésében fatálisan nagyot tévednék! 
Törölt felhasználó 2020. 05. 30. 16:58
Előzmény: #1097318  Balin2020
#1097321
Az infók neked is elérhetök. 
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Sulyos vagy kritikus allapotuak szama 2% es 1 honapja ennyi. 

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek