Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2015. 11. 15. 17:33
Előzmény: #981236  ts3
#981240
Kihagytad, hogy felül pedig a longokat kell zárni. :)

Igen végig gondoltam. Megyek társnak Egy_kezdőékhez. :)

Kicsit megreformálom azt a Nobel díjas professzorok által kidolgozott kereskedési rendszerüket. :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 16:20
Előzmény: #981237  pomperj
#981239
1., Arra gondolsz, hogy holnap mindent esz nelkul adnak majd a tozsdeken , mint 2001-ben..? Akkor tamadas erte a Pentagont, a WTC-t jelentos volt az anyagi kar, lenyegesen tobb az aldozat es voltak kozvetlen gazdasagi kovetkezmenyek, hiszen a WTC jelentos kereskedelmi kozpont volt...Parizsban barokban lovoldoztek.., ezt inkabb a madridi vagy a londoni merenyletekkel erdemes osszevetni...szvsz
2., Az europai osszetartas erosodhet es idaig is megvoltunk a kozel-keleti bevandorlas nelkul...ennek nem latom a negativ kovetkezmenyeit.., sot.., nagy egyetertesben fogjuk megoldani a menekultvalsagot vegre...
3.,Fegyverkezesi hullam indult, az elnyomo gepezetek ereje folyamatosan no..,az elet egyre szarabb...
Van uj a nap alatt..?
pandatag 2015. 11. 15. 16:10
Előzmény: #981237  pomperj
#981238
pomperj
pomperj 2015. 11. 15. 15:03
Előzmény: #981235  Törölt felhasználó
#981237
Harom gondolat:
1)Europa szamara Parizs es 11/13 ugyanolyan "aha" hatasu lesz, mint USA-ra WTC es 9/11 volt.
Rovid tavon is, hosszabb tavon is.

2)Vege a liberalis, joleti es megerto bevandorlasi politikanak, mindenutt Europaban. A gyanakvas, elutasito magatartas
dominanssa valik.
Merkel vagy azonnal a terror elleni harc elere all, es kovetik a EU tobbi mersekelt-konzervativ politikusai, vagy mind buknak a kovetkezo valasztason. Es akkor jon a szelsojobb. Az nagy katasztrofa lesz Europanak es Mo-nak is. Akkor mar inkabb legyen az elozo valtozat.

3)Uj fegyverkezesi hullam indul. Csokkenni fog a joleti budzse. Noni fog az elnyomo gepezetek ereje, es az elet minden teruleten megnehezedik.
ts3 2015. 11. 15. 14:20
Előzmény: #981230  macibear
#981236
" Induló tőkére vetítve most 34%-on vagyok 3,5 hónap alatt. "

Végig gondoltad, hogy 3,5 év múlva mennyi lesz a profitod?
Persze ehhez az kell, hogy mindig tudjad, hogy mikor értél az alsó vagy a felső fordulóhoz.
De ahogy elnézem az alsó vagy a felső forduló meghatározásával nincs gondod:"Az alapelgondolás az, amit leírtál. Longok maradnak, shortok többen vannak. Aztán vár, míg alsó fordulóhoz nem érünk. Ott short elad (megtermelték a maguk hasznukat), long bővít. Felfelé minden long dolgozik."

Tényleg tök egyszerű, az alsó fordulónál zárni kell shortokat.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 14:02
Előzmény: #981228  berlini
#981235
Leirom ide neked mi tortenik, illetve mi fog tortenni szvsz a kovetkezo napokban, hetekben a vilaggazdasagban es majd, ha visszaolvasod mikor ezek az esemenyek megtortentek, majd ertekeled,hogy mahasag-e vagy sem...

A parizsi terrorakcio kozvetlen gazdasagi kovetkezmenyei elhanyagolhatoak, hiszen semmilyen gazdasagi folyamatot nem befolyasolnak. A kozvetett kovetkezmenyei annal inkabb...

Tulkinalat-alacsony ar...

Tudjuk, hogy az olaj ara regota nyomas alatt van a vilaggazdasag lassulasa es a novekvo kitermeles miatt. A kereslet visszaesett az utobbi evekben es az arab allamok nem szandekoznak kitermelesuket csokkenteni, nekik az olcso kitermeles miatt igy is megeri.
A piacrol csak az orosz olaj szorult ki az ukran esemenyek kapcsan, illetve az amerikai hidraulikus toreseses technikaval dragan kitermelt olaj, amely a jelenlegi 45$ koruli szinten nem gazdasagos.

Az olaj es a nyersanygok aranak csokkenese miatt alacsony, vagy eppen dezinflacioval szembesul minden jegybank, tobbek kozott ezert nem tudja meglepni a regota szukseges kamatemelest a FED.
Mivel a gazdasag fellendulesere nem lehet szamitani, igy az olajar emelkedesere sem es az inflacio is varat magara, a FED-nek meg mar regota szorit a cipo...

A parizsi merenyleteket magara vallalo Iszlam Allam(IA) a legnagyobb olajtermelo orszagokbol kapja a mukodesehez, haborujahoz szukseges penzt, tamogatast. Ezek az angol MI6 szerint; Saudi Arabia, Qatar, Kuwait and United Arab Emirates .

A terrortamadas kovetkezmenye az azonnal megfogalmazott nemzetkozi egyetertes es szolidaritas a terror ellen. A sziriai beavatkozasban egyutt resztvevo USA es Oroszorszag hirtelen kozos nevezore kerult erdekes modon az ottani helyzet megoldasat illetoen...Az europaiak elszantsaga ertheto, de Kina is kifejezte egyuttmukodesi kezseget a terrorizmus ellen, pedig oket latszolag nem nagyon erintheti a dolog...

Tortenetesen pont ma ul ossze a G20 konferencia amelynek legfobb temaja szvsz az IA-t tamogato orszagok elleni szankcio, vagy annak elokeszitese lesz...(Erdekesseg, hogy a talakozot pont Torokorszag latja vendegul es, hogy John Kerry Tuneziat erintve erkezik Antalyaba. Tuneziaban juliusban egy tengerparti udulohelyen (Sousse) volt egy a mostanihoz hasonlo gepfegyveres meszarlas(39 halott). Tunezia Libia-val valo szomszedsaga miatt kifejezte kivansagat, miszerint szivesen venne az amerikai jelenletet hatarai megvedese erdekeben. A Libiaval kozos hatarszakaszara Tunezia ez evben falat epitett...2011 ota 700 millio$-t kapott az USA-tol, most tovabbi 500 milliorol beszelgetnek...)

Milyen szankcio johet szoba es kivitelezheto-e?

Velemenyem szerint olajembargo fog szuletni az emlitett IA-t taogato kitermelo orszagok ellen, valoszinuleg a piacon eladhato mennyiseg korlatozasaval, meghatarozasaval.
A kieso mennyiseg miatt az olajar emelkedik, az amerikai kutak gazdasagosan tudnak termelni es valszeg enyhitik a szankciokat Putyin ellen is.
Az emelkedo olajarak miatt az inflacio emelkedni kezd, mire a FED hozzakezdhet a kamatemeleshez (amitol persze az tovabbemelkedik es a bankok jot kaszalnak az emelkedo kamatmarzson...

Mar megint az a franya olaj.., erekes nem..vagy marhasag?
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 13:37
Előzmény: #981230  macibear
#981234
Koszonom a részletes leírást.
inmediasres 2015. 11. 15. 12:46
Törölt hozzászólás
#981233
inmediasres 2015. 11. 15. 12:43
Törölt hozzászólás
#981232
macibear
macibear 2015. 11. 15. 08:46
Előzmény: #981221  Törölt felhasználó
#981231
Hozzád képest én kispályás vagyok tőkét tekintve, de nagyon kicsi! :)
macibear
macibear 2015. 11. 15. 08:44
Előzmény: #981222  Törölt felhasználó
#981230
Pontosan úgy van ahogy leírtad. :)

Egyébként most elemzem és értékelem ezt a kétirányú kereskedést. Eddig csak "ösztönösen" csináltam.

Egyik barátom csinál valami hasonlót +500-on. Rendszerint van neki beragadt pakkja. Természetesen lent short, fent long. És nem tud tőlük megszabadulni. Ha fent jár az ár, dobhatná pluszban a longját, de nem tudja, mert akkora fedezetet igényel a lent beragadt short. És vica verza. Amíg nyitva van mind a kettő nem okoz problémát. Mellettük nyugodtan kereskedhet bármely más irányba.

Nos ezt a problémát jártam körül és akadtam rá egyfajta megoldásként a certire. Mivel e mögé a termék mögé nem kell fedezetet tenni, ezért nyugodtan lehet zárni "csúcson" a longokat, és ráér zárni a shortokat valamikor később.

Viszont az is nyilvánvalóvá vált, hogy időnként zárni kell az egyik irányú összes pakkot. Lehetőleg a csúcs illetve alj környékén.

Ezt már többször is megcsináltam. Ha jól emlékszem háromszor írtam már be: nincs longom vagy nincs shortom.

Messze állok én a "tudatos" kereskedőtől. Gyakorta elragad a hév nyitáskor és záráskor is. Nagyon nehéz (számomra sokkal nehezebb) tartani a nyerőben lévő pakkot, mint a bukóban lévőt. :) Ezért rendszerint túl hamar zárok. A félelem pedig, hogy máris fordul az ár elhamarkodott nyitásokhoz vezet. Mivel ezek az én árnyékaim, amit nem tudok átlépni, azért vezettem be a kis pakkokkal való pozíciónyitást és azokból összerakni egy-egy irányba nagyobb mennyiséget.

Megfogalmazható ez úgy is: Folyamatosan vetek és aratok.

Hangsúlyozom ez sávozó piacnál tökéletesen működik. De működhet száguldó esetén is. Ehhez csak az kell, hogy trend irányba több pakk legyen nyitva.

Most ugye visszanyitottam egy kevéske longot egyfajta félelemtől vezérelve. Tudatos ésszel pedig ennek semmi értelme nem volt. Spongyát rá, megtettem. Viszont a long:short arányom 1:4-hez. Igaz ebben az esetben 3 egység (ez nem azonos a pakkal) short dolgozik csak, de nincs realizált veszteség, amit meg kell termelni. Ha nem ütik ki a long certit, akkor pedig felfelé jövet a longok tovább termelik a hasznot, annak ellenére, hogy ránézésre bukóban lesznek. Ehhez persze adott esetben le kell zárni az összes shortot.

Én csak annyit látok. Mióta így kereskedek (fogjuk rá hogy "ösztönösen", "hülye" módra) folyamatosan nő az ennyit ér mindenem rublikám. Időnként visszaesik, de nagyon gyorsan gyarapszik vissza. Induló tőkére vetítve most 34%-on vagyok 3,5 hónap alatt.

Nem állítom én, hogy ez az egyedüli, tökéletes kereskedési módszer. A fenét! Nekem bejönni látszik. És erről hírt adok. Aki akarja próbálja ki.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 07:54
Előzmény: #981228  berlini
#981229
Tetszik az ervelesed; egyszeru, konnyen ertheto... Nem konnyu egy szoban megfogalmazni, mindazt amit valaki gondol errol az osszetett helyzetrol, de neked sikerult. Gratula!
berlini
berlini 2015. 11. 15. 01:06
Előzmény: #981227  Törölt felhasználó
#981228
marhaság
Törölt felhasználó 2015. 11. 14. 23:11
Előzmény: #981226  Zartavszki
#981227
Az olaj ara is ugrani fog szerintem a kozel-keleti bizonytalansag miatt..,ne felejtsd el, hogy az IA-t Szaud-Arabia tamogatja...
link
a nemzetkozi helyzet fokozodik...
Zartavszki 2015. 11. 14. 22:41
Előzmény: #981224  Törölt felhasználó
#981226
Én főként a bécsi és a frankfurti tőzsdén kereskedem, és azt látom már egy hete, hogy lehet akárkinek akármilyen ereje itt (pl. szuper gyorsjelentés Raffi), amint Amerika kinyit, minden megy lefelé. Az olaj esése nyomja lefelé a piacokat, az amerikai hangulat emiatt bearish. És most erre jött rá a terror. Nem lesz egyszerű az OTP-nek. Szerinted rést is betölthet akár 5668-on?
Zartavszki 2015. 11. 14. 22:35
Előzmény: #981216  galbubu
#981225
Mindenki meg kell, hogy találja, mi a legjobb kereskedési rendszer a számára. Én pl. akkor certizek, ha hosszabb a hullám (3-4 hét legalább), amit meg akarok játszani, és nagy a valószínűsége az általam kívánt iránynak ilyen időtávon. A napos-hetes kereskedést azt rv-ben csinálom. Most van short certim otp-re, mert szerintem elértünk odáig, hogy ideje egy utolsó komolyabb korrekciónak lefelé, mielőtt megindul majd felfelé a papper. Amit majd rv-ben követek valószínűleg, és csak röviden meglovagolva az impulzusokat.
Törölt felhasználó 2015. 11. 14. 22:22
Előzmény: #981223  Törölt felhasználó
#981224
Szerintem jovoheten a terrortamadasok ellenere folfele fog menni az OTP, karoltve az europai es amerikai piacokkal.., A mult heti eseseknek lesz ez a korrekcioja, a hattere pedig a hadikoltsegek es a haditermeles beindulasa... Az IA elleni nemzetkozi osszefogas es a bevandorlast tamogato liberalis felfogas bukasa miatt nohet a bizalom a befektetoi piacon... Europanak erot kell mutatnia es ez erositeni fogja az europai egyseget... Minden bizonnyal Draghi is megszolal majd valamilyen vonatkozasban....
Szoval.., az eredeti beirasomra hivatkozva - barmennyire is sulyos a parizsi merenylet- szvsz meg csak a "mersekelten sz@r nemzetkozi hangulat" stacional tartunk....
Törölt felhasználó 2015. 11. 14. 21:47
Előzmény: #981019  Törölt felhasználó
#981223
Mostnemazertdemegmondtamelore.....
Törölt felhasználó 2015. 11. 14. 19:53
Előzmény: #981211  macibear
#981222
Maci én ezt lényegében ... Annyit latok hogy mind2 iranyt kereskeded.
Vagyis pl tételezzük fel hogy nem 2 nap múlva 5140 lesz az alj, onnan fordulunk. De ezt meg pl mai nap nem tudjuk es 5250 az árfolyam. Mivel arra szamitok h itt fordulni kellesz lassan, kezdem zarogatni a shortokat de veszem vissza longra. Mondjuk hogy 5160ig minden shortot zartunk es visszavettuk a pontokat. Majd 5700 ra varjuk de mar 5650 kezdem zarogatni a longokat es nyitni a shortokat. De ha igy van lényegében fel uton mindig egy iranyu pakkod van. Annyi különbséggel h nem egy pontból vásárolsz be. (?) de ha mondjuk 5700 attori akkor veszel longot is shortot mé meghagyod ha fals lenne?
Törölt felhasználó 2015. 11. 14. 19:13
Előzmény: #981220  macibear
#981221
Nem vagyok biztos benne, hogy certi, vagy stopp volt, de a delikvens a körmét rágta a longpakkja miatt, meg bejátszott, hogy valamiért akadályoztatva volt pótfedezet berakásában mert talán telcsiről írt, mindegy örlődött, én meg még felvilágosítottam, ha felszúr, akkor a shortja is bukó.
Nem tudom, én még a diverzifikációt sem használom többnyire, legnagyobb bukó -400,000 MOL, legnagyobb nyerő full FHB-ban 2,5.
Idén MOL mellett volt kis Pannergym, utána 2x Ricsi örökölt Pannyval, az után full Ricsi, közben 100 db hiteles MOL.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek