Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tom6210 2012. 01. 22. 13:28
Törölt hozzászólás
#755700
benibubu 2012. 01. 22. 13:24
Előzmény: #755698  feketemelos
#755699
Sziasztok. Szerintetek mi mozgatja majd holnap otit? Igazából sztem sajnos nem sok remény van arra h felfele kússzon tovább,negatív nemzetközi hírek továbbra is jönnek, és sajnos számítok korrekcióra is, úgyh sztem le....:S
feketemelos
feketemelos 2012. 01. 22. 13:00
Előzmény: #755696  berlini
#755698
Palizáltam :)
berlini
berlini 2012. 01. 22. 12:56
Előzmény: #755695  feketemelos
#755697
Budhista:

"Buddhista tanmese

Az istenek megteremtették a világot,már csak az volt hátra, hogy az erőt is belehelyezzék.
Tanakodtak hová tegyék, hogy az ember meg ne találja. Egyikőjük azt mondta: Tegyük a föld alá. Az nem jó, mondta egy bölcsebb isten, mert az ember előbb utóbb feldurja a földet és megtalálja, tegyük a hegy tetejére.
Végül a legbölcsebb legöregebb isten szólalt meg: Nem tehetjük a hegy tetejére, az ember előbbutóbb megmássza a hegyeket, tegyük magába az emberbe, ott sose fogja keresni."
berlini
berlini 2012. 01. 22. 12:53
Előzmény: #755695  feketemelos
#755696
Nekem tettszik!
Saját tollból?
feketemelos
feketemelos 2012. 01. 22. 12:37
#755695
Megtalálták Petőfi Sándor: Itt van az ősz, itt van újra. című versének eredeti kéziratát. Az általunk eddig ismert szöveg osztrák hamisítvány, az eredeti a (fülke)forradalomról és a (gazdasági) szabadságharcról szólott:

Itt van az ősz, itt van újra, szép, mint mindig énnekem,
De van, ami ennél is szebb; erről szól az énekem:
Mint mikor a must borrá lesz; erjed és forr a dalom,
Teljhatalmat adott nékem a fülkeforradalom.
Felállok a hordócskámra, onnan szólok szerteszét,
Hallgatom a részvényindex hullásának lágy neszét.

- Húzz el onnan, rossz hordón állsz! Szól lentről a ráció,
De hordócskámra nem hallatszik fel csak az ováció.
- A hordód teli puskaporral, cselekedni kéne rég!
Hosszú az a gyújtózsinór, és még csak a vége ég.
- Vak ló viszi szekerünket, pont neki a falnak!
Beszédetek hasztalan; mint harsona a halnak.

Orrom alatt kis bajusz nő, és lendítem a karom,
Eláll majd a fal az útból, mivel nagyon akarom.
A főügyész, a főbíró, főelnök, s a főbankár,
Aki minket ellenőriz, vagy bármiben főbenjár;
A mi kutyánk kölykei mind, lehet öt vagy hat alom,
A lényeg, hogy megmaradjon kezünkben a hatalom.

Nem tetszik az új alkotmány? Vannak benne viszály okok?
Nemsokára módosítjuk: Én leszek a királyotok!
Rengeteget spórolunk majd választáson, pártokon,
Szövetségest is találunk koreai partokon.
Itt hagyunk vén Európa, szűkmarkú vagy, le veled!
Pénzed vártuk, nem pedig a neheztelő leveled.

Aki kuruc; az nagyot fúj, és nem kicsit lehel,
Címlapokra kerülünk, mint híres ősünk; Lehel.
Ha kürtünkbe nagyot fújunk; világ bele siketül,
Kína elvolt jól magában, majd nekünk is sikerül.
Igaz nagyobb, na de tudjuk; a méret nem minden,
Jólét lesz itt már holnaptól, szinte minden szinten.

És, ha netán nem sikerül, még akkor is megérte,
Béget a nép továbbra is, nem haragszik meg érte.
Államcsőd, és összeomlás nem probléma nálam,
Szimpátiatüntetésre gyűlik majd a nyájam.
Ha elbukom, vélem bukik majd az egész nemzet,
A leghíresebb magyar leszek, akit apa nemzett.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 12:28
Előzmény: #755686  Törölt felhasználó
#755694
Persze, ismét jön az "ellenségkép". Azt ne feledd, hogy az MNB eddigi lépései amióta Simor az elnök, a helyes irányba mutattak (hogy mi a helyes, ahhoz alapnak az MNB kijelölt feladatait tekintem), még ha nem is voltak minden esetben tökéletesek. A mindenkori kormány, tegyen le az MNB tartalékainak önkényes felhasználásáról. Legyen bárki is az MNB elnöke, a jegybank tanács tagja, vagy esetleg a felügyelőbizottságának az elnöke. Az pedig a matolcsizmus hibája, hogy a költségvetés (illetve annak hiányának) fenntartásához további egyszeri "demizsonra" lenne szükség, hisz az MNYP pénzek már tulajdonképpen el is vannak költve, és nem látszik hogy utána miképpen lehetne a víz felett maradni.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 12:26
Előzmény: #755682  Törölt felhasználó
#755693
el kellene olvasni a mnb honlapon azt hogy az mnb-nek mi a szerepe az ország pénzügyeivel, és hogyan is illeszkedik be az unióba mindez ..

a európával kötött megszavazott és ezután aláírt csatlakozási szerződés taglalja az mnb milyentérű függetlenségét is a kormányoktól ..rendszerezve van a feladata mind Magyarország mind az eu felé ..

a kettőt átfogva és megértve lehet azután le véleményt alkotni róla ..

nem most kell hirtelen sikítozni mert ég a ház .. hogyhogy eddig az jó volt - például járay idejében a bben levők mind megfeleltek ? akkor is ugyanez a jegybank törvény volt életben ..

nem zabrálni kellene mindenhonnan a látótérben levő pénzt azért , hogy az nehogy megszorításnak tűnjön - és egy ideig míg el nem fogy, hanem gyökeres átalakításokkal szinte ugyanennyi forrást jóval hosszabb távra biztosítani a költségvetésnek ..

pl. ha jó svédországnak 1700 önkormányzat ,akkor miért kell akkor nekünk 3000-nél is több ?

kiszámolta ezt valaki hogy mennyi költségösszeget jelent ez és évente ?

de van több hasonló cucc

miért nem ezért, a mérhetetlen 20 éve folyó pazarlás miatt tüntetnek milliónyian - most is és azelőtt is ?

miért mindig az aktuálisan bedobott valamilyen formán meg vagy agyonideologizált feldobottra polemizál a köz ?

miért nem ilyenekről folyik a dikurzus ...pl. itt is ?
mereszZenesz 2012. 01. 22. 12:15
Előzmény: #755686  Törölt felhasználó
#755692
Honnan tudod hogy anyanyelvi szinten beszél Héberül?
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 12:14
Előzmény: #755690  Törölt felhasználó
#755691
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 12:11
Előzmény: #755687  Törölt felhasználó
#755690
:-D Ez nagy értékes info....eddig erre nem is gondoltam... :-D
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 12:10
Előzmény: #755676  berlini
#755689
köszönöm!

én is úgy látom, h nem érdemes ugrálni a bankpapírok között

az oti dinamikusabban emelkedik mint az fhb

ui. én is optimista vagyok a jövőre nézve, de azért lesznek még 5-8 %-os visszaesések
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 12:10
Előzmény: #755686  Törölt felhasználó
#755688
igen, Simor a magyar nemzet érdekeit nézi, amikor nem hagyja, hogy a fidesz személyes és pártpolitikai célokra felhasználja a tartalékokat. Az esküvel sincs semmi baj, csak azzal, hogy kinek tesz esküt...ti a diktatúra hívei egyenlőséget tesztek a magyar nemzet és orbán közé. A probléma az, hogy most orbánra kéne felesküdni és nem a magyar nemzetre. A banki függetlenségről még annyit, hogy a 12 pontban is benne volt, hogy független nemzeti bankot és nem kellett Kossuthra felesküdniük... de persze gondolom szerinted csak orbán az igaz magyar,, Kossuth, Széchenyi (olvasd el a Hitelt!), Petőfi mind héberek voltak..
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 12:02
Előzmény: #755685  Törölt felhasználó
#755687
A vevők és az eladók fogják mozgatni, amelyijből több lesz, arra fog menni...-:)))
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 11:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#755686
Nekem van 400 millám, csak nem tudok hozzányulni. Akkor van vagy nincs? De így akár több is van...
Maradjunk annyiban, hogy Simor a kulcs emberük, hisz ők ültették oda, ahova. Igaz, hogy egy petákot nem adózott a vagyonából, a magyar nemzetnek, de ő Magyar NEMZETI Bank elnöke, aki magyar érdekeket szolgál. Ha hiszed ezt, le a svájcival előtted! Anyanyelvi szinten beszél héberül, biztos ezt dobta a gép amikor azon spekulált milyen nyelven tanuljon a iskolába....
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 11:56
#755685
Szerintetek mi mozgatja hétfőn majd az OTI-t. Lesz nagyon korrekció? Vagy kisebb korekció után ujra fel?
tom6210 2012. 01. 22. 11:50
Törölt hozzászólás
#755684
berlini
berlini 2012. 01. 22. 11:48
Előzmény: #755679  Törölt felhasználó
#755683
nem találtam időpontot, lehet hogy még nincsen kihirdetve.
Eddigi tapasztalatok szerint várhatóan február 19-27 között lesz szerintem.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 11:42
Előzmény: #755665  Törölt felhasználó
#755682
,, Miért, mert eskü nélkül az MNB vezetői nem az ország érdekeit szolgálják??? " -kérdezed?
De nem ám!!!!

A MNB addig független, amíg az nemzetközi pémzpiac érdekeit szolgálja, amint ebbe beleszólhatna a magyar nemzet is ( nemzeti banknak hívják érdekes mód ) rögtön függő lesz! Nem érdekes? Mire való a deviza tartalék, ha nem szabad hozzányúlni?
10 milliárd euróért le kell szopnunk az IMF becukrozott f@szát, miközben 38 milliárd a MNB deviza tartaléka... de ahhoz nem szabad hozzányulni! Tudod miért? Mert az a külföldi befektetők biztosítéka. Azért! Tehát bedönthetik az országot, hiszen biztosítva vannak, de ha nem lennének, ne félj, nem döntögetnék sem a forintot, sem a hozamokat.
berlini
berlini 2012. 01. 22. 11:30
Előzmény: #755675  Törölt felhasználó
#755681
Sokan voltunk ilyen naivak. Én sem szavaztam rájuk, de elhittem, hogy annyi balfaszkodás után már csak jobb jöhet.
És miután én vagyok a fórum örökös optimistája :), remélem, hogy ők is képesek arra, hogy tanuljanak.
Ez ellen szól a skorpió és a teknősbéka meséje:

"Egyszer egy skorpió érkezett a folyóhoz. Mivel nem tudott úszni, megkérdezte a teknősbékát, nem vinné-e át a túlsó partra. A teknős nem vállalta, azzal indokolva:
- A folyó közepén megszúrsz, és meghalok.
A skorpió erre azt válaszolta:
- Ha te elmerülsz, én is megfulladok, több eszem van annál, minthogy megszúrjalak.
A teknőst ez meggyőzte, és elindult úszva a skorpióval a folyóba. Ahogy a közepére értek, a skorpió megszúrta a teknőst. A teknős haldokolva megkérdezte:
- Mégis miért tetted? Most mindketten meghalunk!
- Mert én ilyen vagyok ilyen az én természetem."

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek