Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:31
Előzmény: #405764  Törölt felhasználó
#405780
Erste
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:23
Előzmény: #405777  Törölt felhasználó
#405779
Szia Marslakóóóó! Ok! Kérdés az, hogy mikor lesz a visszaesés? 1 hét, 1 hónap? vagy fél év?
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:17
Előzmény: #405777  Törölt felhasználó
#405778
Gazdasági válság: útban a megabuborék felé (2009. november 15. 18 óra 52 perc)

Ajánlások száma: 0
Ajánlom
Már az óvatos szakértők sem kételkednek többé abban, hogy a bankok és a spekulánsok minden idők legnagyobb pénzügyi buborékját fújják éppen. Kipukkanása eddig soha nem látott vagyon-megsemmisüléséhez fog vezetni - írja a Die Presse.
TőzsdeFórum

Könnyen nevet az, akinek van pénze befektetésre: tavasz óta a tőzsdeárfolyamok jó 50 százalékkal emelkedtek, az olajár közel megduplázódott, az arany olyan drága (névlegesen, dollárban), mint még soha. Busás nyereség a spekuláción, amerre a szem ellát.

Azok a nagy játékosok, akik túlzott kockázatvállalásukkal nemrég döntötték gigantikus gazdasági válságba a világot, állami védőernyők alatt már megint úgy kockáztatnak, mintha mi sem történt volna: az amerikai bankok, különösen a Goldman Sachs által jegyzett (rendkívül kockázatos) származékos pozíciók - a pénzügyi ágazat kockázatvállalásának szigorú korlátozását illető szóbeszédek ellenére - régen meghaladták a válság előtti szintet.

Mindez történik a reálgazdasági depresszió közepén, bár a konjunktúra-adatok például Európában az év harmadik negyedében először ismét kismértékű növekedést mutatnak. Gyakorlatilag minden szakértő egyetért azonban abban, hogy ez kizárólag a sokmilliárdos állami konjunktúra-csomagok hatására vezethető vissza. Csak a következő évben lesz látható, hogy az állami milliárdok adta lökés önálló mozgásba hozza-e a gazdaságot, vagy talán még jobban el kell adósodniuk az országoknak a további konjunktúra-élénkítő injekciók érdekében.

A részvényeknél, nyersanyagoknál és a nemesfémeknél lejátszódó árrobbanásnak tehát nemigen vannak fundamentális okai. "A részvénypiacot jelenleg a pénzpiac hajtja", mondja az Oberbank vezérigazgatója, Franz Gasselberger. Konkrétan a jegybankok kényszerhelyzete fűti azt: a FED, az Európai Központi Bank (EKB) és társai hónapok óta egyenesen el kell árasszák olcsó pénzzel a piacokat, hogy megakadályozzák a világgazdaság teljes összeomlását. Amit eddig eredményesen is csináltak.

Ezzel azonban olyan spekulációs lehetőségeket kínálnak, amilyen csak egyszer adódik egy spekuláns életében. A befektetők örömmel élnek is vele. Jelenleg például az úgynevezett dollárbázisú "carry trades" volumene robban éppen: a befektetők dollárban adósodnak el (0,25 százalék az irányadó kamatláb) és ezt a pénzt más, jobban kamatozó fizetőeszközbe (például ausztrál dollárba, amelynél az irányadó kamatláb 3,25 százalék) vagy más befektetési eszközbe (részvénybe, nyersanyagba, aranyba) fektetik be. Az ilyen üzletek kockázatosak ugyan, de nagyon kifizetődőek, mivel a kölcsönvett pénz annyira olcsó, hogy óriási hozamok érhetők el vele.

Ennek a játéknak két hatása van: a dollár erős nyomás alá kerül és a "carry trades" kiváltotta további kereslet felhajtja a részvények, az arany és a nyersanyagok árát. A tőzsdei és nyersanyagpiaci boomot tehát egyedül a "likviditás" fűti, az is túlnyomórészt hitelből.

Ez egy ördögi kevercs: ha például a dollár leértékelésére kerülne sor, a befektetőknek villámgyorsan ki kellene szállniuk ezekből a "carry trade" üzletekeből, hogy elkerüljék az óriási veszteségeket. Ez bizony a részvény- és nyersanyagpiacok összeomlását eredményezné. Lehetséges, hogy minden idők legnagyobb csődjét fogjuk látni - véli Nouriel Roubini amerikai közgazdász aggódva.

Tekintve, hogy mozgástér az állami fékezésre akkor már nem lesz: a mostani válság már olyan dimenziókba emelte a fontosabb ipari országok eladósodottságát, hogy törlesztésük drasztikus vagyon-megsemmisítés nélkül (például inflációval) nehéz lesz.

Mivel az amerikai pénzügyi "ipar" roppant nagy lobbytevékenységét tekintve nagyon valószerűtlennek tűnik az olyan pénzpiaci szabályozás, amely ezeket a túlzásokat megakadályozná, a jegybankoknak nem marad más választásuk, mint az ilyen ügyletek pénzelésének megdrágítása. Ez jelentős kamatemeléseket jelentene. Pontosan ez nem megy azonban olyan gyorsan a gyenge konjunktúra miatt. A FED és az EKB legkorábban 2010 közepén kezdheti a kamatemelést.

Az előzőekben leírt spekulációk tehát még csaknem egy évig növelhetik a pénzügyi buborékot. Nyilvánvaló: minél tovább megy a dolog, annál nagyobb lesz a durranás a kipukkanáskor - vélik szakértők. A most felfújt részvény- és nyersanyagpiacok akkor fognak összeomlani.

Óvatos szakértők sem kételkednek már abban, hogy új buborékok képződtek. A Deutsche Bank alapkezelő leányának, a DWS-nek a vezére, Klaus Kaldemorgen egy interjúban mondta el a minap: "olyan a pénzpolitika, ami egyértelműen buborékhoz vezet". A jegybankok részéről pedig tovább folytatódik az expanzív pénzpolitika.

( Forrás: Munkatársunktól )

tozsdeforum.hu
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:10
Előzmény: #405774  Törölt felhasználó
#405777
Komoly visszaesést várok ,érdemes most eladni túl nagy a kockázat.
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:09
Előzmény: #405775  Törölt felhasználó
#405776
mégsem lesz W???
Elkerülhető lehet az újabb visszaesés - állítja a jósprofesszor
2009.11.14 11:00 Megosztás

Elkerülhető a globális gazdaság W-alakú lefutása (vagyis egy újabb gazdasági visszaesés bekövetkezése), amennyiben a döntéshozók megfelelően vonják ki a válság leküzdése érdekében tett rendkívüli intézkedéseket - nyilatkozta Nouriel Roubini. A New York Egyetem közgazdász professzora szerint a következő években a fejlett országok többsége potenciális növekedési üteme alatt fog bővülni.

hirdetés

Remélhetőleg, amennyiben a döntéshozók nem követnek el újabb gazdaságpolitikai hibákat azzal, hogy túl korán, illetve túl későn alkalmazzák a kilépési stratégiákat, akkor elkerülhetjük az újabb recessziót - jelentette ki az RGEMonitor elnöke Tel Avivban egy csütörtöki konferencián a Reuters tudósítása szerint. A hírügynökség Nouriel Roubini kapcsán megjegyzi, hogy a közgazdász egyike volt azoknak a szakembereknek, akik pontosan megjósolták a pénzügyi válság mélységét.

A sajtó által Dr. Balsorsnak is nevezett közgazdász igen gyenge globális fellendülést vár és meglátása szerint az Egyesült Államok és számos más fejlett gazdaság potenciális növekedési üteme alatt bővül majd az elkövetkező években.

Roubini szerint, ha a döntéshozók túl korán vonják vissza a rendkívüli intézkedéseket, akkor defláció és újabb recesszió fenyeget, viszont ha túl sokáig várnak, akkor még tovább duzzadhatnak a költségvetési hiányok és ebben az esetben stagflációs állapot alakulna ki (recesszióval együtt jelentkező inflációs nyomás). A közgazdász professzor megismételte már számtalanszor hangoztatott álláspontját, miszerint az amerikai kilábalásra vonatkozó U-alak a szomorú munkaerőpiaci kilátásokkal magyarázható. Roubini úgy véli, hogy a japán és euróövezeti gazdaságok lassabban fognak kilábalni a válságból.
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:06
Előzmény: #405772  Törölt felhasználó
#405775
már sokszor belinkeltem:

z 1920 -as pánik azonban csak az előjáték volt. Az 1920 és 1929 között a FED 60%-al növelte a pénzkibocsátást, így ösztönözve a hitelek felvételét. A tőzsdén pedig létrejött egy újfajta kölcsön. Ennek lényege, hogy 10% befizetéssel meg lehetett venni a részvényt. Tehát 100 USD letéttel 1000 USD értékben lehetett részvényeket vásárolni. A maradék 90% -ot a bróker, illetve a bank adta. A 20-as években ez mindenki körében nagyon népszerű volt és úgy tűnt, mindenki csak nyer és nyer a tőzsdén. A kölcsönnel csak annyi volt a baj, hogy bármikor vissza volt vonható és 24 órán belül ki kellett fizetni. Az 1929 -es évet megelőzően Rockefeller, Barock és más bennfentesek szép csöndben kivonultak a tőzsdéről és 1929 október 24 -én tömegével kezdték visszahívni a kölcsönöket. Ez komoly eladási hullámot eredményezett! Több mint 16 ezer bank ment csődbe és a konkurencia fillérekért vásárolhatta fel a vállalatokat. Ez volt az amerikai történelem egyik legnagyobb rablása amit 1929 és 1933 között mély válság követett. McFadden képviselő a banki kartellek egyik ellenzője, vizsgálatokat kezdeményezett.

Szerinte a válság: "Körültekintően megtervezett esemény volt. A nemzetközi bankárok a kétségbeesés légkörét próbálták létrehozni azért, hogy fölénk kerekedhessenek, és uralkodhassanak rajtunk."
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:06
Előzmény: #405769  Törölt felhasználó
#405774
mikor???
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:06
Előzmény: #405772  Törölt felhasználó
#405773
már sokszor belinkeltem:

z 1920 -as pánik azonban csak az előjáték volt. Az 1920 és 1929 között a FED 60%-al növelte a pénzkibocsátást, így ösztönözve a hitelek felvételét. A tőzsdén pedig létrejött egy újfajta kölcsön. Ennek lényege, hogy 10% befizetéssel meg lehetett venni a részvényt. Tehát 100 USD letéttel 1000 USD értékben lehetett részvényeket vásárolni. A maradék 90% -ot a bróker, illetve a bank adta. A 20-as években ez mindenki körében nagyon népszerű volt és úgy tűnt, mindenki csak nyer és nyer a tőzsdén. A kölcsönnel csak annyi volt a baj, hogy bármikor vissza volt vonható és 24 órán belül ki kellett fizetni. Az 1929 -es évet megelőzően Rockefeller, Barock és más bennfentesek szép csöndben kivonultak a tőzsdéről és 1929 október 24 -én tömegével kezdték visszahívni a kölcsönöket. Ez komoly eladási hullámot eredményezett! Több mint 16 ezer bank ment csődbe és a konkurencia fillérekért vásárolhatta fel a vállalatokat. Ez volt az amerikai történelem egyik legnagyobb rablása amit 1929 és 1933 között mély válság követett. McFadden képviselő a banki kartellek egyik ellenzője, vizsgálatokat kezdeményezett.

Szerinte a válság: "Körültekintően megtervezett esemény volt. A nemzetközi bankárok a kétségbeesés légkörét próbálták létrehozni azért, hogy fölénk kerekedhessenek, és uralkodhassanak rajtunk."
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:04
Előzmény: #405771  Törölt felhasználó
#405772
Ez egy ördögi kevercs: ha például a dollár leértékelésére kerülne sor, a befektetőknek villámgyorsan ki kellene szállniuk ezekből a "carry trade" üzletekeből, hogy elkerüljék az óriási veszteségeket. Ez bizony a részvény- és nyersanyagpiacok összeomlását eredményezné. Lehetséges, hogy minden idők legnagyobb csődjét fogjuk látni - véli Nouriel Roubini amerikai közgazdász aggódva.
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:03
Előzmény: #405770  Törölt felhasználó
#405771
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 19:02
Előzmény: #405769  Törölt felhasználó
#405770
már kezdik felismerni
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 18:58
Előzmény: #405759  Törölt felhasználó
#405769
összeomlás lesz
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 18:42
Előzmény: #405767  pergamen
#405768
Áh 2800 -3200.
pergamen
pergamen 2009. 11. 15. 18:40
Előzmény: #405766  Törölt felhasználó
#405767
Már holnaptól short?
És mi az olcsó? 5.000? 4.000?
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 18:37
#405766
Lehet majd olcsón venni nemsokára addig sort.
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 17:54
#405765
Még mindig nem vettem a fáradtságot ahhoz, h megfogalmazzam miért is kaszinó a tőzsde minden időtávon, de ami késik, nem múlik :).
Egész jó hét volt, hétfői vétel, csütörtöki eladás, mint a mesében :). Ha kockázatvállalóbb lettem volna, akkor 5000 körül kellett volna venni a múlt héten, mert mindkét leginkább lehetségesnek vélt forgatókönyvem (nagyon rövid, v rövid korr.) esetén jó döntés lett volna, viszont így legalább maradtam a defenzív stratégiámnál, ami nagyjából arra jó, h végig tudjam követni a hosszabb mozgást úgy, h kimaradjak a nagyobb esésekből.

Kaptam egy ismerősömtől Robert Prechter aktuális elemzéseiből (állítólag volt vmi ingyenes hét), ha érdekel vkit, akkor innen letöltheti őket.
link
Érdemes belenézni egy Elliott-őrült elméjébe :).
Egy-két érdekesség belőlük: link link
A forgalom dollár-gdp viszonyú alakulása, a vételi klimaxok, ill. a Dow aranyban mért grafikonja érdekes felvetések. Ill. ez a mondat is teszik: "Wave 2's peak will be the last time that society feels this optimistic for years to come." :))
Az utolsó napi elemzésben (1110stu.pdf) ők is azt említik, h a smallcap lemaradt, szerintük így tetőzik a piac.
Szerintük az akármilyen idősíkon vett elliott hullám megközelítéssel most lefelé az irány :). Elég zavarosak a hullámjelöléseik, de érdemes kicsit bogarászni. A céláruk 400 alatti snp. Persze már augusztusban bemondták a shortot, szóval... Azt is írják, h 1250 is benne lehet snpben mielőtt a nagy lefordulása jönne, de efelől szkeptikusak. Arról is írnak, h nov. 17-e körül 1,68-as idő fibó ellenállás is jön.
A július óta indult 2. ralli-felvonás tényleg szép hullámokban jött snpben, az én egyszerű megközelítésem úgy néz ki, h. most elértünk az elliott korrekciós szakaszába, ami a betbulls oldalának alja felé található ábrák szerint kb. a flat, v. a szabálytalan lefolyást adhatja majd.
link
Nagyon illik rá ez a megközelítés, jól látszik, ahogy kifogyott a szusz (a forgalom) az utolsó hullám alól. Tehát vagy az előző hullám aljáig jön vissza az snp (1030), v. ha az alá bukik, akkor kb. 980-igy, v 940-ig visszamehetne. Tény, h erőteljes az rsi és momentum divergencia, ez most nem egy upup situation.

Aztán mindezzel szemben ott áll az általános felfogás, h a FED nulla kamata él, addig upp van és kész! Tényleg ez lehet a legfontosabb tényező.
Még egy múlt csütörtöki beszélgetést néztem as msn money-n, és az volt a magabiztos véleményük, h meg kell venni minden pullbacket. Persze az ilyen vigyorgó emberkék arcáról egy pillanat alatt eltűnik a mosoly, ha mégis beesik a piac :). A dollárról, aranyról is beszélgetnek benne.
link

A Wells Fargo véleményét szoktam még nézni (két sokat látott öregúr meséi), ők is úgy látják, h ha a piac így megvette a munkanélküliségi adatot, akkor még nagyon sokáig meg kell venni a visszaeséseket, mert rettentő nagy mennyiségű pénz van a partvonalon, ami csak a lehetőségekre vár. Ez meg fogja gátolni a nagy esést és kész. Bár én azt látom, h a forgalom március óta egyre csak csökken, mintha elfogyott volna a lé, v tényleg megy a kivárás :).
Én azt remélem, h ha lesz most visszaesés, akkor az max 980-ig-1000-ig tart majd, és onnan jönni fog még egy brutális több hónapos ralli. 1250-ig nyugodtan elmehetne az snp, ott van a 61,8-as fibo, és ott van az a szint, ahonnan tulajdonképpen elindult az esés, ahol már a beragadtak kőkemény ellenállást jelentenek.
Szóval röviden jövő héten egy kis otp short kb. 5700-5200-ig, aztán teljes bizonytalanság :).
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 17:11
Előzmény: #405763  Törölt felhasználó
#405764
Mit használsz?
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 16:10
#405763
Tudnátok segíteni,hogy a "Tulajdon mennyiségnél" található mínuszos összeg,miért található ott számlámon?
Úgy értem,hogy holnap telik le a T+3 nap és nem tudom,hogy fog-e valamit módosulni az egyenlegem,mert kb. azzal az összeggel kevesebb az egyenleg,amennyivel minuszt ír ki!? Igaz volt bukóm,de vissza is hoztam utána,szóval tanácstalan vagyok!!!
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 15:57
#405762
Üdv!

Tudnátok segíteni,hogy a "Tulajdon mennyiségnél" található minuszos összeg,miért található ott számlámon?
Úgy értem,hogy holnap telik le a T+3 nap és nem tudom,hogy fog-e valamit módosulni az egyenlegem,mert kb. azzal az összeggel kevesebb az egyenleg,amennyivel minuszt ír ki!? Igaz volt bukóm,de vissza is hoztam utánna,szóval tanácstalan vagyok!!!
Törölt felhasználó 2009. 11. 15. 15:50
#405761
Üdv!

Tudnátok segíteni,hogy a netbrokerben a tulajdon mennyiségben mikor pl. -40 000ft van,azzal az összeggel mi lesz később,mert most annyival kevesebb az egyenlegem,holott amit buktam,azt vissza is nyertem,és nem tudom,jóvá lesz-e írva vagy mit mutat az nekem? Még így nem jártam soha és tanácstalan vagyok,de holnap telik le a T+3 nap,és nem tudom,hogy reménykedjek-e,hogy változik-e valami az egyenlegemen!?

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek