Topiknyitó: Portfolio 2016. 01. 14. 14:55

Oscar-díjra jelölték a Saul fiát  

Ugrás a cikkhez
Oscar-díjra jelölte a Saul fia című magyar filmet a legjobb idegen nyelvű alkotások között az amerikai filmakadémia, amely csütörtökön Los Angelesben jelentette be a legrangosabb hollywoodi elismerés végső esélyeseit. Magyar film eddig egy...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=61&i=225424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cosinusrider 2016. 01. 29. 13:44
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#80
"Mennyi film készült a Donnál hősi halált halt Magyar Katonákról!? Ja,hogy az ott kint nem lenne menő!???"

Igen, például nevesíteni lehetne az akkori faszkalap magyar vezetőket, akik odaküldték őket a biztos halálba. Az menő lenne.
BudFox
BudFox 2016. 01. 29. 13:44
Előzmény: #78  _pampa
#79
sanszos hogy nem :D

vagy még jobbat tudnék forgatni :

A Jaltai/ Teheráni/ Potsdam konferenciáról...ahol a 3 nyugati főmufti felosztotta egymás között a világot.
az mekkora Oscar díjat kaphatna ?

csak hogy a sok holokauszt -os film / dokumentum filmet kiegyenlítsük a másik oldallal is....
_pampa 2016. 01. 29. 13:38
Előzmény: #77  BudFox
#78
Drezda bombázásáról készülő film nyerhetne?

Rengeteg civil halt meg és szenvedett maradandó sérüléseket.
BudFox
BudFox 2016. 01. 29. 13:35
Előzmény: #68  elemes
#77
A Szarvasvadász egy remek film...örülök hogy neked is tettszett..meg még sokaknak.

No , de hogy a témánál maradjunk...
Én ha híres filmrendező/ forgatókönyv író lennék akkor olyan filmet forgatnák a koncentrációs táborokról,
hogy 1944 -ben mikor az USA német városokat szőnyegbombázott és tudtak a meglévő koncentrációs táborokról, mégse tettek ellene semmit :D

Az mekkora Oscar díjat kaphatna ? :-)
elemes
elemes 2016. 01. 29. 13:19
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Nem biztos, hogy értem a kérdést.

TE vagy az, aki megnyilvánulsz.
A te megnyilvánulásud lehet (nem szeretem ezt a szót, de most az egyszerűség kedvéért mondjuk így) antiszemita vagy nem antiszemita.

Pl. amikor én először elolvastam, csóváltam a fejem: ez a rendező sokkal okosabbnak tűnt annál, semhogy ilyeneket mondjon, jól felépíti a film körüli marketinget, aztán egy interjúban összerombolja, nagyon szerencsétlen dolog. Aztán amikor reggel láttam, hogy tiltakozik és nem mondott ilyent, akkor megnyugodtam.
Törölt felhasználó 2016. 01. 29. 13:13
Előzmény: #72  elemes
#75
Éppen az ilyen tematizálásra utaltam!

Az ilyen megnyilvánulásokra való reagálás miért "antiszemita"?
elemes
elemes 2016. 01. 29. 12:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#74
Te is tudod a választ, csak gondolkodni kell hozzá :)

Nem, nem azért.
Mondom: GONDOLKODNI kell hozzá.

Na, próbáld ki, menni fog.
Eleinte nehéz lesz, de belejössz.
Törölt felhasználó 2016. 01. 29. 12:56
Törölt hozzászólás
#73
elemes
elemes 2016. 01. 29. 12:54
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
"Ez a két mondat a legfelháborítóbb egy világhírű filmrendezőtől! "

Ez a két mondat felháborító EGY ÚJSÁGÍRÓTÓL.
A rendező állítása szerint nem mondott ilyent.
elemes
elemes 2016. 01. 29. 12:53
Előzmény: #69  _pampa
#71
"...engem már megint nem jelölteeeek... rasszisták..."

Az ilyen típusú rinyálás csak Magyarországon divat. Leonardo diCapriót hányszor hallottad rinyálni, hogy nem kapott még oszkárt?

Egyébként penge színész, sokmillió dollárokat kap minden filmért.

Biztos azért, mert zsidó :-)
Törölt felhasználó 2016. 01. 29. 12:50
Előzmény: #2  Pajtika
#70
(Sok magyar"!?" újra kinyitná a koncentrációs táborokat (Nemes Jeles László) "Nem az ország többségéről van szó, de vannak annyian, hogy félelmet keltsenek.")

Egy ilyen rövid hírre csupa szenvedélyes megnyilatkozások!

Ez a két mondat a legfelháborítóbb egy világhírű filmrendezőtől!
Bennem is félelmet kelt az ilyen megnyilatkozás!
Magyarországon sem cigányokat, sem zsidókat nem ért olyan atrocitás, amiért a magyarokat kellett volna felelősségre vonni!
Az meg ugyancsak felháborító, hogy bármilyen zsidókhoz kapcsolódó hír világszerte felháborodást vált ki a tematizálása és magyarázata miatt, ahogyan "tálalva" van!
A koncentrációs táborokat nem a "sok magyar" nyitná ki, hanem az egyre szaporodó holokauszt filmek "nyitogatják"!
Ennek aztán "sok magyar" látja a megkülönböztetett, törvénnyel fenyegetett szóbeli meghatározását is!!!!
Nem minden zsidókkal kapcsolatos hír történés kritika antiszemita, de vannak akik ezt annak akrják beállítani! És ez ellen nincs felszólalásnak helye!
Ezért kelt félelmet és frusztrációt "sok magyar" honfitársunkban is!
_pampa 2016. 01. 29. 12:49
Előzmény: #68  elemes
#69
a színészek nem részei a szakmának? :))))
elemes
elemes 2016. 01. 29. 12:43
Előzmény: #66  _pampa
#68
"felháborodott a szakma"

A sajtómunkások háborodtak fel.
A filmakadémia (a "szakma") reagált.
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 01. 29. 12:36
Előzmény: #65  elemes
#67
no akkor egyetértünk :)
_pampa 2016. 01. 29. 12:34
Előzmény: #63  Jon_Arbuckle
#66
felháborodott a szakma mert afrikai ősökkel rendelkező színész nem kapott jelölést.....

nem az a lényeg,hogy volt e olyan teljesítményt nyújtó színész közöttük....

kell olyan jelölt is!

nincsen "pozitív" diszkrimináció,mert az valakit "negatívan" diszkriminál!
elemes
elemes 2016. 01. 29. 12:32
Előzmény: #63  Jon_Arbuckle
#65
"a filmkészítés tematikájában (illetve az értékítéletben) is benne van a piaci igény"

Így van. És az diktál, akinek több pénze van.
Vietnamban az ameriaiak jól pofára estek.
De még mindig több pénzük van, mint a vietnamiaknak, ezért rengeteg vietnami film készült, mind amerikai szemszögből mutatja be a történetet. És persze mind úgy, hogy jó ameriakiak és geci vietkong. Erre van piac.
elemes
elemes 2016. 01. 29. 12:30
Előzmény: #59  kardos74
#64
Ez a te szíved joga, teljesen megértem, ha valaki már allergiás rá.

Szóval nem azért írom, hogy meggyőzzelek, de ez tényleg nem holokausztfilm (abban az értelemben, ahogy pl a Schindler listája az -- amint alább már írtam). A klasszikus holokausztfilmben, meg a tipikus amerikai filmekben vannak a jók meg a rosszak, látjuk, hogy a rosszak milyen csúnya dolgokat csinálnak, a film végén a jók győznek és örülnek (illetve sajnálják a hősi halottaikat).

Namost ebben a filmben NINCSENEK "jók" és "rosszak". Nincs olyan, hogy geci németek meg szegény zsidók. Nincs happyend, meg hasonló, nincs katarzis. Egyszer csak végeszakad, és az ember ott ül a moziban és néz ki a fejéből, hogy ez meg mi a tököm volt.
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2016. 01. 29. 12:28
Előzmény: #60  elemes
#63
igen, de akkor ne csodálkozzunk, hogy a filmkészítés tematikájában (illetve az értékítéletben) is benne van a piaci igény
Törölt felhasználó 2016. 01. 29. 12:27
Előzmény: #58  Jon_Arbuckle
#62
Én.
elemes
elemes 2016. 01. 29. 12:26
Előzmény: #57  BudFox
#61
a Szarvasvadász DVD ott áll a polcomon hetek óta, a hétvégén valamelyik reggel szobabiciklizéshez berakom.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek