Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 05. 25. 10:30
#13820

Nagy valószínűség szerint a most brutál erős dollár az olaj sorsára fog jutni és ahogyan az abszolút aljról felpattant az olaj árfolyama,úgy fog a dollár árfolyama az abszolút csúcsról a mélybe zuhanni,az euróra is ugyan ez a sors vár míg a bitcoin az egekbe fog repülni,nem véletlenül szólalnak fel ellene a FED és EKB vezetői,pontosan érzik a vesztüket.A dollár hegemóniának úgy lesz vége ahogyan az USA hegemóniának.Az Euró két esélyes de maga az EU sem életképes hosszabb távon a jelenlegi formájában,így vagy megújul vagy elbukik .A nacionalizmus minden országban jelentősen megfog erősödni  és utat fog törni a hatalomra.
USA érzi a vesztének közeledtét ezért kapálózik foggal ,körömmel és próbálja az egyeduralmát megtartani,de mára már annyi ellenséget szerzett magának,hogy erre semmi esélye sincsen.Amerikára keserves polgárháború vár gazdasági összeomlással karöltve.
euler 2022. 05. 25. 10:25
Törölt hozzászólás
#13819
Törölt felhasználó 2022. 05. 25. 10:22
#13818
Napi zongorszkij-abszurd...  🎹🤡📺🤭👹
.  
"
Zelenszkij részvétét fejezi ki a texasi iskolai lövöldözés áldozatainak 

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök részvétét fejezte ki a texasi iskolai lövöldözés áldozatainak és azok hozzátartozóinak – számolt be a Sky News. "Szeretném részvétemet kifejezni a texasi általános iskolában történt szörnyű lövöldözésben elhunyt gyermekek minden hozzátartozójának és családtagjának" – mondta Zelenszkij, aki szerint szörnyű, hogy békeidőben golyó által halnak meg emberek.
"
.
blackmirror
blackmirror 2022. 05. 25. 09:57
#13817

USA leállította az orosz adósság visszafizetésének befogadását...
Nagyon helyes. Aki ruszki értékpapírokat vett, most legalább megtanulja a leckét. Szerintem a Sberbank betéteseit sem kellett volna kártalanítani, egyszerűen einstandolni lehetett volna a vagyont, amit most oda lehetne adni Ukrajna újjáépítésére és fegyverekre. Azon renitens országok állapolgárainak vagyonát is el kellene venni, amelyek blokkolják Ukrajna azonnali EU és NATO tagságát vagy az energiaembargót.
https://index.hu/kulfold/2022/05/25/ukrajna-oroszorszag-haboru-invazio-moszkva-kijev/az-amerikaiak-leallitottak-az-orosz-adossag-visszafizetesek-befogadasat/
Törölt felhasználó 2022. 05. 25. 00:20
Előzmény: #13815  Törölt felhasználó
#13816

Szerintem miatta 385 az euró is.
91 évesen bepelenkázva szarrá spekulálja magát az öreg * ásít
Törölt felhasználó 2022. 05. 25. 00:05
#13815
A Shortos Gyurcibá' má'megen jól látható elégedettséggel dörzsöli azokat a legendásan tiszta mancsait, hogy (m)ilyen szépen érik a vetése:
.  
  
https://infostart.hu/kulfold/2022/05/24/soros-gyorgy-ez-a-harmadik-vilaghaboru-kezdete-lehet
bullrider 2022. 05. 24. 21:34
Előzmény: #13807  Phylaxa
#13814
Az volt a deal, hogy a határok szavatolásáért cserébe a ruszkik elvihették az összes atomtöltetet Ukrajnából. El is vitték, a szavukat meg nem tartották be!
Ezekután ki fog nekik még hinni, mennyire lesz komolyan vehető egy békeszerződés?
blackmirror
blackmirror 2022. 05. 24. 17:41
#13813

Közös orosz-kínai hadgyakorlat... LOL. Mit akarnak ezek? Egy lakatlan szigetet sem tudnának elfoglalni :D
Egy kis amcsi haditechnika vagy európai szankció és már le is térdeltek. A ruszkiknak már se emberük, se hajójuk, se szárazföldi páncélos járművük sincs, az ukránok mindent szétlőttek, láttam a twitteren. S kínaiaikat meg bárki elintézi.
https://index.hu/kulfold/2022/05/24/ukrajna-oroszorszag-haboru-vlagyimir-putyin-invazio-moszkva-volodimir-zelenszkij/kozos-hadgyakorlatot-tartottak-az-oroszok-es-a-kinaiak/
Törölt felhasználó 2022. 05. 24. 17:30
#13811
Fincsi kis Kínát valaki a szar nyugat helyett?
https://index.hu/kulfold/2022/05/24/ujgurok-kiva-atnevelo-tabor/
Törölt felhasználó 2022. 05. 24. 17:20
Előzmény: #13808  Adelchi
#13809
Adelchi
Adelchi 2022. 05. 24. 16:44
Előzmény: #13805  Törölt felhasználó
#13808
"Ez csak előjáték volt. Ahol könyveket égetnek, ott végül embereket égetnek"  Heine 1820 Ezt már a múlt században megcsinálták, nincs új a Nap alatt.
Phylaxa 2022. 05. 24. 16:25
Előzmény: #13806  bullrider
#13807
Amiről sosem állapodtak meg. Ukrajna semleges státusza, mely nemcsak egy önként vállalás, hanem a nagyhatalmak biztosítják. Ha valamelyik megszegi, akkor a többi is beléphet.
bullrider 2022. 05. 24. 16:21
Előzmény: #13804  Phylaxa
#13806
De hát eddig is több nagyhatalmi garancia védte Ukrajna határait, pl. a budapesti memorandum.
Viszont azt sem tartotta be Moszkva, akor mi lesz a garancia egy újabbra?
Törölt felhasználó 2022. 05. 24. 16:10
#13805
A Nagy Testvér ajánlásával... (hódolat Orwell géniusza előtt) 
.  
"... Ukrajna könyvtáraiban mintegy százmillió olyan kötet van, amelyeket ideológiai okokból ki kell emelni az állományból és meg kell semmisíteni – írja a Kárpáthír az ua.newsra hivatkozva. A portál híre szerint Olekszandra Koval, az Ukrajnai Könyv Intézet igazgatója van azon a véleményen, hogy meg kell szabadulni az „ukrán gondolkodásmódra káros irodalmi alkotásokat”, közöttük számos orosz klasszikus művét is. Azt jelenleg nehéz megmondani, pontosan hány kötetről van szó, de az igazgató szerint a számuk meghaladja a százmillió példányt.
  
Koval úgy véli, hogy minél előbb likvidálni kell a káros ideológiát népszerűsítő könyveket, elsősorban a szovjet érában kiadottakat még akkor is ha két nyelven, oroszul és ukránul lettek kinyomtatva. Az igazgató szerint az év végéig be kell fejezni az ukránellenes imperialista eszméket terjesztő művek kivonását a tékák állományából. 
.  
Továbbá azoknak az 1991 után kiadott köteteknek, mesekönyveknek, krimiknek, szerelmes, romantikus regényeknek sincs helye az ukrajnai könyvtárakban, amelyeknek oroszok a szerzőik. "
.  
  
p.s.: Welcome to the EU!!... (expressz gyorsított eljárásban)... 😱
.  
  
re: "gondolatbűn" (by Orwell)
Phylaxa 2022. 05. 24. 16:02
Előzmény: #13803  Törölt felhasználó
#13804
Nyilván a pénzről is szól, de orosz népességről és régi orosz területekről is. Felesleges az USA-val összehasonlítani, hiszen komoly történelmi évszázadok vannak e mögött. Itt a probléma nyilván a "berúgtam és odaadtam" vagy a komcsik kényszer úniója, vagy a megnyertük a világháborút ezért most ez ami sosem volt egyikünké sem, de most a tied lesz komoly érvek különböző látószögéről szól, mint indok.
Én nem látok más utat, minthogy ők megegyeznek és a nagyhatalmak pedig szavatolják a megegyezés eredményét. Akkor indulhat el az értelmes jövő, addig csak ölik egymást és fokozatosan minden az oroszoké lesz. Az pedig tuti nem megoldás, hanem a feszültség fenntartása. 
Törölt felhasználó 2022. 05. 24. 15:28
Előzmény: #13802  bullrider
#13803
Szerintem az nem kimondottan a pénzről szól Putyin részéről,mert ha igen,akkor nagyon benézte.
bullrider 2022. 05. 24. 15:23
Előzmény: #13796  Törölt felhasználó
#13802

De nem pont ugyanezt műveli a Putler az Ukránokkal?
Törölt felhasználó 2022. 05. 24. 15:23
Előzmény: #13799  bullrider
#13801
A NATO az önmagában nem játszik szerepet csak ha hozzá tesszük,hogy az az USA érdekszféra védelme miatt jött létre vagyis a kiinduló pont,hogy mi az USA érdeke,ezért hoztam példának azokat a katonai huntákat amelyeket az USA hozott létre amerikai gazdasági érdekek mentén.Ezeknek semmi köze a demokrácia védelméhez,kizárólag a pénzről szól.Arra akartam célozni,hogy az USA számára  a Nato létrehozása az pont olyan mint amikor egy katonai huntát hozott létre.Nem a demokrácia védelme hanem amerikai gazdasági érdekek motiválták.Jó példa erre az Iraki háború.Ha annyira érdekelné az USA-t a demokrácia akkor nem szállítana fegyvert diktatórikus arab országokba és nem lenne szövetségesük.Minden csak a pénzről szól,.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek