Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
El_Kebir
El_Kebir 2022. 12. 04. 12:43
Előzmény: #26077  Phylaxa
#26080
Csak a háborús bűnös oroszokat mosdatod ezzel! Attól, hogy az oroszoknál nincsenek szabályok, még másoknál vannak!  
Istvan78 2022. 12. 04. 12:39
Előzmény: #26076  Phylaxa
#26079
"civil lakosság szenved egész Ukrajna területén"
Csakhogy a lakosság nem egy kívülálló tömeg, amelyik valakik háborúzásának jövetkezményeit viseli. Ők a hazájukért szenvednek és ez az átmeneti szenvedés és áldozat jobb alternatíva nekik, mint leigázott, megalázott népként élni orosz elnyomásban.
Persze kibicnek nem túl drága semmi, a kibic úgy van vele, egyezzenek már meg végre, úgy jobb lenne nekem is, egy gonddal kevesebb lenne a világban. Nem minősítem ezt a hozzáállást. Ha már a "gondolkodást" említed, ez a felelőtlen, mások terhére való megközelítés, a saját önző nézőpont mindenek elé helyezése a gondolkodás csak? 
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 12:35
Előzmény: #26076  Phylaxa
#26078
Szerinted miről lehetne itt tárgyalni? Putyin azt akarja, hogy a NATO fordítsa vissza az idő kerekét, és álljon vissza minden a bővítés, így Magyarország felvétele előtti állapotokra. Ez nonszensz, teljesen abszurd.
Putyin azt is akarja, hogy legyen kimondva, hogy Ukrajna sohasem lesz tagja a NATO-nak. Ez ellentmond a nemzetek önrendelkezésének, Oroszországnak semmi köze ahhoz, hogy egy másik ország belép-e egy katonai védelmi szövetségbe vagy sem. Ez a követelése is nonszensz, teljesen abszurd.
Putyin azt akarja, hogy mindenki vegye tudomásul, hogy felszeletelheti Ukrajnát és ukrán területeket olvaszthat be Oroszországba. Ez is nonszensz, teljesen abszurd.
Itt egyszerűen nincs miről tárgyalni. De tudod mit? Ezt Putyin is tudja. Az igazi szándéka ugyanis a Szovjetunió v2.0 létrehozása. 2022-ben. Putyin elméje ugyanis elborult, és valahol a '60-as, '70-es években él.
Phylaxa 2022. 12. 04. 12:31
Előzmény: #26069  vigkrisz
#26077
Én pedig azt nem értem, hogy miért nem fogod fel, hogy még ha nem is találnál hivatalosan akkor is van. Erőszak erőszak hátán. Senki sem kérdőjelezi meg amit írtál. Talán gyerekkorban még valaki elhiszi, hogy vannak szabályok egy háborúban. Nincsenek. Ezért menekülnek el az emberek. Mert ők tudják, hogy nincsenek.
Phylaxa 2022. 12. 04. 12:25
Előzmény: #26075  Istvan78
#26076
Nem kell semmivel sem kezdeni.... világosan ott van minden. Egy háborúban mindkét fél más szabályokat követ és hazudik. Nem teszek semmiféle egyenlőségjelet sehova. Leírtam, a civil lakosság szenved egész Ukrajna területén. Ők a vesztesek. Olyan dolgokat élnek át, amit nem kellene egy normális világban.
      
Fordítsuk meg! Szerinted az ukránok kisöprik az oroszokat Ukrajna területéről a nyugat pénz és fegyver támogatásával. Szerintem pedig nem. Szerintem ez ami most van addig fog folytatódni (még több szenvedés és most jön majd az időjárás okozta hozzá), amíg végre meg nem tárgyalják mindazt, amiről nem volt hajlandó tárgyalni senki.
    
Feltűnt még valami: szerinted aki ide beír és az ukrán támadásokat és győzelmeket élteti, valamint nekiesik azoknak akik a gondolkodásra és tárgyalásra buzdítanak, az valóban az ukránok jobblétében bízik? Mert nekem nem úgy tűnik, mint akik jobban vannak és még most jön a java.
Istvan78 2022. 12. 04. 12:13
Előzmény: #26073  Phylaxa
#26075
"...kezdve azzal, hogy a védekező fél a civil lakosság közé vegyül."
Tipikus megnyilvánulás az úgynevezett békepárti középenállóktől. Nem azzal kell kezdeni, hogy az oroszok megtámadták Ukrajnát, szétbombázták az országot, megöltek több tízezer ukránt, megerőszakoltak nőket, hanem azzal kell kezdeni szerinted, hogy esetlegesen előrfordult olyan, hogy a saját lakosságot is veszélyeztetve védték az országot az ukránok. 
Nemhogy egyenlőségjelet teszel ezzel az agresszor és megtámadott közé, hanem még azzal kezdenéd, hogy a megtámadott is követ el ezt-azt. Gyalázat!
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 09:30
Előzmény: #26071  Dehogynincs
#26074
Az is mond valamit, hogy nincs neve a szerzőnek...
Phylaxa 2022. 12. 04. 09:30
Előzmény: #26069  vigkrisz
#26073
A háborúkban mindig ez történik. A nyugodt civilizált hétköznapok és szabályrendszerek egy pillanat alatt tűnnek el. Anélkül, hogy bármiféle "bizonyítékot" találnál nyugodtan kimondhatod és igazad lesz bármiféle erőszakban. kezdve azzal, hogy a védekező fél a civil lakosság közé vegyül....egészen addig, hogy fegyvereket osztogat nekik. A támadók egy idő múlva már nem tesznek különbséget, hiszen bárki lőhet rájuk. Folytatva a támadókkal, akik eleve kezdeményezők.
     
Ami ott folyik, az kegyetlen és tömegek menekülnek vagy pusztulnak el. A tárgyalás fogja elhozni ennek megszűntetését, addig semmi más nem történik, mint ami eddig.
     
Ha esetleg a technikai fölényben bízol, akkor el kell, hogy keserítselek. A lézer fejlesztése tudna csak áttörést eredményezni, erre Putyin is felhívta a figyelmet. De ahhoz bődületes energia kell. A közelében sem vagyunk.
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 09:19
Előzmény: #26071  Dehogynincs
#26072
🙂
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 12. 04. 09:18
Előzmény: #26061  vigkrisz
#26071
"megvan jogi értelemben is az alku, mert az összes tagállam, tehát Magyarország is egyhangúan jóváhagyta."
Orbán defenzívában van és mostanában valóban egyhangúan (kedvetlenül, unottan) szavazza meg a nato és az eu szankcióit, de a többi tagállam nem egyhangúan, hanem egyhangúlag szavazta meg.
A szankciók működnek. Nem kényszerítik azonnal térdre az oroszokat, ahogy maga a háború sem, de erősen hozzájárulnak ahhoz.
vigkrisz 2022. 12. 04. 09:01
#26070
vigkrisz 2022. 12. 04. 08:58
Előzmény: #26065  Phylaxa
#26069
nem igazán értem, hogy nem tudod felfogni, hogy a nemi erőszakra igenis lehet bizonyíték találni, be lehet bizonyítani, lehet rekonstruálni magát a bűncselekményt is
Istvan78 2022. 12. 03. 23:56
Előzmény: #26063  Phylaxa
#26068
"A győztes pedig utólag elterjeszti a verzióját és átírja a történelmet."
.
Szerintem ez egy hamis panel szöveg. Valójában minden nép, nemzet saját szája íze szerint írja az ő történelmét, sőt ez a nemzeteken belül is változik, ahogy a kurzusok változnak. A háború nyertesei és vesztesei is máshogy írják meg a háború történetét, nincs olyan, hogy  a "győztes  elterjeszti" a saját verzióját. A 2. VH-ról is más volt a SZU verziója és most is más az oroszoké, mint a nyugaté. Mi kénytelenek voltunk elfogadni a SZU verzóját a 2. VH-ról, mert gyarmatok voltunk. De ez nem vesztes/nyertes kérdése volt: például Lengyelországnak is el kellett fogadni, pedig ő elvileg a nyertes oldalon állt).
Mindezek mellett van mindig olyan verziója a történelemnek, amelyik közelebb állhat az igazsághoz, mint más verziók.
Shortelek 2022. 12. 03. 21:35
Előzmény: #26060  sztanil
#26067
A hívekről sokat gondolsz, példa az itteni hívek.
Shortelek 2022. 12. 03. 21:34
Előzmény: #26063  Phylaxa
#26066
Ebben nagyon tévedsz mert vanak ott hivatalos személyek amik már vizsgálják az orkok rémtetteit, de nem kell nagy képzelőerő ahhoz ami ott történik az orkok porrá bombázzák a lakosok házait, kórházakat, civileket őlnek, akkor mit is hazudnak szerinted, ha megnézed a képeket is láthatod a pusztítást, ha valaki nem orkszopó az látja?!!
Phylaxa 2022. 12. 03. 21:28
Előzmény: #26064  vigkrisz
#26065
Nézd én nem tagadok semmit, abból, amit állítanak. Nekem teljesen feleslegesen nyilatkozgatnak hivatalosan, miközben ők is nagyon jól tudják, hogy lehetetlen bármit is mondani, mert semmit sem tudnak. Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy lótúrót tud az a megtörtént háborúkról, aki "nyilatkozgat". Vagy pedig hazudik. Én ezért nem hiszek el semmit. A bennfentesek tudják, hogy mi fog történni, mindenki más pedig össze-vissza nyilatkozgat, vágyálmokat hajtogat és legrosszabb esetben még neki is esik a másiknak, aki az ellenkező vágyálmokat tolja és szintén nem tud semmit. Nagyjából ez a lényege. Próbáld meg elolvasni az ebben az évezredben kialakult háborúk nyilatkozatait és kitalálni, hogy mi is történt. Nem fog menni még utólag sem.
vigkrisz 2022. 12. 03. 21:16
Előzmény: #26063  Phylaxa
#26064
Nem is tudtam, hogy az ENSZ háborúban áll Oroszországgal és ezért talál ki hazugságokat...
valóságtagadásban egész jók vagytok
Phylaxa 2022. 12. 03. 20:36
Előzmény: #26062  vigkrisz
#26063
Mindenki hazudik. Egy háborúnál sosem kötötték senki orrára, hogy éppen mi zajlik és hogyan. Akinek bármi érdeke fűződik hozzá és nyilatkozik, az hazudni fog. A győztes pedig utólag elterjeszti a verzióját és átírja a történelmet. Ezt tanulja mindenki a következő háborúig. Akkor minden kezdődik elölről.
vigkrisz 2022. 12. 03. 20:14
Előzmény: #26057  WLM
#26062
persze, az ENSZ hazudik, az orkok meg angyalok, álmodban

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek