Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 03. 14:29
Előzmény: #22776  Nikklíszon
#22780
Igazad van. A fősodrattól eltérő véleményeket és azok iróit kötelezően nevetség tárgyává kell tenni.
Majd nehogy a futóbolondoknak legyen igazuk.
LVN 2022. 10. 03. 14:26
Előzmény: #22778  duraczell
#22779
iszláméknál az asszonyok sem normálisak
duraczell 2022. 10. 03. 14:08
#22778
Indexről:"Ramzan Kadirov azt mondta, hogy három kiskorú fia harcolni indul Ukrajnába"
Egy igazi beteg elme. Szerintem az asszony fogja kinyírni 
LVN 2022. 10. 03. 14:03
Előzmény: #22775  Dectum
#22777
Ez sajnos csak óhaj. Két tábor van, aki a két lövészárok közt a senki földjén flangál letolt gatyával és veri a népnemzethhy mellkasát, azt lelövik.
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 10. 03. 13:59
Előzmény: #22770  Törölt felhasználó
#22776
Az előzőekben a tisztesség vonatkozásában amit írtam ugord át. Tévedtem, akkor ezt meg nem olvastam tőled: "Amerika igazi célja Oroszország, nem ukrajna. 
Nem ukrajnáért áldoz dollármilliárdokat Amerika es vazallus csicskaja az EU.
A vilagkormany útjaban jelenleg Oroszország es Kina all." A mi buborékunkban az ilyeneket irókra mondják valakik (tudjuk hogy kik🤣) hogy: futóbolond. Na léptem, mert" háttérhatalmi kör" találkozó lesz. Ez a polgári körünk új neve, csak az már nem volt vonzó, így viszont tízezrek csatlakoznak. 
Dectum 2022. 10. 03. 13:56
Előzmény: #22774  LVN
#22775
Milyen jó lenne, ha végre nem két alapvetően rossz rendszer között kellene választanom, hanem lenne egy erős európai államok, amelyben a szabad gondolkodás, szabad munkerőáramlás és az egyedi országok saját kultúrájuknak a kölcsönös elismerése és tiszteletben tartása lenne az alap. Milyen jó lenne, ha Európában a két -három nyelvet beszélő, bent szabadul utazó középréteg lenne a domináns, akik úgy nevelik az utódjaiak, hogy azoknak eszükbe se jusson olyan eszközökhöz nyúlni, amik más emberek szenvedéseit okozzák.
Én így nevelem a gyerekeimet, és ide akarok tartozni, sem az amcsikhoz, sem az oroszokhoz!
LVN 2022. 10. 03. 13:49
Előzmény: #22770  Törölt felhasználó
#22774
Inkább lennék az USA olyan csicskája még 1000 évig, mint amilyen most vagyok, mintsem egy percig is az oroszok olyan barátja, akiért ők mindent megtesznek. Magyarország is jobban járna, ha OV semmit nem védett volna meg, de persze ezt sem érti meg a brikanyáj.
Dectum 2022. 10. 03. 13:47
Előzmény: #22770  Törölt felhasználó
#22773
Szerintem ez így nagyon leegyszerűsíti a képet. A helyzet megértéséhez, és a rálátáshoz nagyon jó lenne ismerni Simon Sinek elméletét a finite vs infinite games-ről. Ezt alapvetően a cégek szntjén alkalmazzuk, amikor vision, misson, strategy részt építjük. A hidegháborúra ezt a következőképpen lehet rávetíteni:
A 90-es években az USA kijelentette, hogy megnyerték a hidegháborút. Ez elindított egy folyamatot, amia következő dologhoz vezetett: Egyrészt az USA akkori vezetése a hidegháborúra mint finite game-re gondolt, tehát azt gondolták, hogy ez mint olyan végleg lezárul. Másrészt nem vették figyelembe, hogy nemcsak a Szovjetunió legyőzése lenne a feladat. A vilaghatalmi törekvéseknél az oszd meg és uralkodjnál többfelé kell osztani.
A békésedő időszakban a NATO kicsit súlytalanná kezdett válni, hiszen, nem volt igazi ellenségkép, akire felmutassuk a keresztet. Az USA a NATO-t inkább arra használta, hogy piacot nyerjen, és a saját fegyvereit adhassa el. Európa nem akart háborút, a hadi kiadásokat csökkentettés, a fegyverarzenálokat lebontották. Egy egy közel keleti, Ázsiai konfliktuson kívül nem sokat csináltunk. De az oroszok kezdtek magukra találni, és bizony Kína is. Még nem olyan erősek, és persze egymással szemben is vannak követeléseik.
Az oroszok útja nem szép,sem a csecsen háború, sem Krím nem volt elég Európának, hogy megnyomja a vészcsengőt!
Trump pedig a híres mondatával "Az USA-nak két ellensége van Kína és Oroszország" Kb egymás karjába lökte a két riválist.
Így érkeztünk be 2021-be, ahol egy öreg szétszteriodozott exkgb-s bácsika azt gondolta, hogy milyen jó lenne beírni magát a törikönyvekbe... Nylíván az ukránoknak is meg vannak a gennyes dolgaik, meg egyebek, de akkor is...
Az USA megtanulta a leckét, és most ezzel a konfliktussal új erőt ad a NATO-nak és persze a fegyvereladásainek, amivel hibátlanul tudja az általa kiszipkázott pénzt a rendszerből az európaiakkal pótoltani, emellett több nyersanyageladásból is szép hasznot húz... Nagyon szép manőver!
A lényeg, hogy az USA felismerte és javította a hibát. Most megint szeretjük az amcsikat, kellenek a fegyverek, jöhetnek a tengerészgyalogos filmek, és a sok csillogás...
Az ukránokat meg kb le sem szarják. Ha az oroszok nyernek, akkor majd azt mondják, hogy Zelenek kell eldönteni meddig megy el, ha meg az ukránok nyernek, akkor az azt jelenti, hogy az oroszok ebben az évszázadban is le lesznek radírozva a térképről, és nyögik majd a jóvátételeket, meg egyebeket...
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 10. 03. 13:44
Előzmény: #22764  Törölt felhasználó
#22772
" Mi köze a natonak egy nem nato taghoz?"    Nagy reményeket nem fűzök hozzá, de talán megérted ebből a példából. Thaiföld 2004, cunami katasztrófa. Mi közünk hozzá? Semmi! Miért küldtünk élelmiszer segélyt, szakembereket az újjáépítéshez, Európa sok országával egyetemben? Mert moralitással bíró EMBEREK vagyunk. A kérdésed sokat elárul rólad. A morális egyik jelentése: "Tisztességes; a jót a rossztól megkülönböztetni tudó, és ez alapján széles körben helyes döntéseket hozó." Érthetetlen, hogy ezt a bot egyszerűségű definíciót tömegek nem képesek megugrani. Ha téged egy láthatóan erősebb ütne verne az utcán és nagy tömeg figyelné hogy szarrá vernek, Te ugye nem várnád el hogy segítsenek, mert mi közük hozzá? 
Dectum 2022. 10. 03. 13:33
Előzmény: #22769  vigkrisz
#22771
Igen, ezért is mondom, h a tárgyalások akkor kezdődtek, tehát Putyin akkor ezt már látta. Nincs ebben semmi jövőbelátás. Ki kell teríteni mindent egy idővonalra, és akkor sokminden letisztul. Az emlékezet sokszor becsap minket...
Törölt felhasználó 2022. 10. 03. 13:28
#22770
Amerika igazi célja Oroszország, nem ukrajna. 
Nem ukrajnáért áldoz dollármilliárdokat Amerika es vazallus csicskaja az EU.
A vilagkormany útjaban jelenleg Oroszország es Kina all. 
Orosz utan Kína jön.
"Az életünk mar soha nem lesz olyan, mint volt." Klaus Schwab world economic forum.
vigkrisz 2022. 10. 03. 13:16
Előzmény: #22767  Dectum
#22769
a "tárgyalások" és az "érett szakaszban lévő csatlakozási tárgyalások" között van némi különbség..
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 10. 03. 13:11
Előzmény: #22761  Shortelek
#22768
86 évvel ezelőtt ugyanezt a hibát elkövette a "nyugat". Próbálták Hitler éhséget csillapítani. Hitler úr parancsoljon, Öné a Szudéta vidék. Nem volt elég neki, amit persze Adolf tudott az első perctől fogva, így ment tovább. Jelen esetben a Krim a Szudéta vidék. Kvázi hagyta a Nyugat hogy annektálja. Majd kirobbantotta a keleti régiókban a fegyveres konfliktust. A Nyugat kvázi mozizott tovább. Majd 2022 ben de facto háborút indított. Ekkor kaptak észhez, de verbális katonai elrettentés akkor sem volt. Végre megjött és nem akárhonnan. Ott megvan az erő és a technika is, hogy tudják a gyilkosok, hogy ez nem üres duma. 
Dectum 2022. 10. 03. 13:10
Előzmény: #22746  vigkrisz
#22767
Közben szembejött velem az adat, gondoltam megosztom, hátha érdekel. 2008-ban kezdődtek el a tárgyalások Ukrajna és Grúzia esetében. 
smallinv 2022. 10. 03. 12:53
Előzmény: #22762  Nikklíszon
#22766

Na, látod, akkor már meg is egyeztünk.
És látom gyorsan beléptél  az 5 másik regeddel is a gyors 5 mínusz és magadnak az 5 plusszt megadni.  :)
Törölt felhasználó 2022. 10. 03. 12:46
#22765
Köszi totoro hogy kitiltottál a másik forumrol. Nem tudtam hogy csak ukransz.pók pofázhatnak ott..
Törölt felhasználó 2022. 10. 03. 12:42
Előzmény: #22752  vigkrisz
#22764
Mi köze a natonak egy nem nato taghoz?
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 10. 03. 12:37
Előzmény: #22760  smallinv
#22762
"ki vagy te, hogy egy ilyen eseményben bárkinek javasolhatsz bármit is ?"  Az egyszerüséged letaglózó! Próbáld ki egyszer, HOGY mielőtt írsz vmit, gondolkozol is. Meglátod, csoda dolgok fognak kisülni belőle. Egy fórumot arra hoznak létre, hogy emberek elmondják a véleményüket a világban történő dolgokról és ha van viziójuk hogy szerintük mit kellene csinálni, azt is megírják. Tudod gazdasági topikban is tesznek javaslatokat hogy mit kellene az infláció ellen lépni. Sajnálom, hogy eddig nem értetted, hogy mire is van ez a felület. "A hazaárulásomra meg annyit, hogy olvasd tovább, mert szerintem írtam miértet is." Ja, bocs akkor így már rendben is van. 🤣🤣🤣🤣. 
Shortelek 2022. 10. 03. 12:16
Előzmény: #22759  Shortelek
#22761
Amúgy már ennyi szenvedés, kár, áldozat után simán megtehette volna a NATO, putyin elég figyelmeztetést kapott, ennyi.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek