Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 11. 20. 12:59
Előzmény: #6296  emerald
#6298
Maffia errol szol ha csatlakozol hozzajuk az elejen onnan mar nincs kiszallas.Igy az egesz orszagot szetcseszte azzal hogy 2010-ben mar putyko segget nyalta mert valoszinu o segitett neki a valasztasokon.
emerald 2022. 11. 20. 10:44
Előzmény: #6295  Törölt felhasználó
#6297
Ebben igazad van. 
emerald 2022. 11. 20. 10:42
Előzmény: #6294  totoro
#6296
Pontosan tudom, írtam is(nem itt) Orbánt Putyin zsarolja, irányítja. Ahogy anno Pintér bekerült a kormányba. Túl sokat tudott róla.Amikor kérdezték, minek Pintér a kormányba?! Párttársainak Orbán: " nem értitek, fogja a tökeimet" 
Aztán más kérdés, h jól járt vele. Anno Ő javasolta a határon túliak szavazati jogát, ha meg akarja nyerni a következő választást. 
A kormány ellen pedig tüntettem. Véleményüket nem osztom.
Tolvaj csaló maffia állam, akik a médián keresztül megvezetik akit tudnak. Mikozben gátlástalanul teszik tönkre a gazdaságot és lopták el a működő magyar nagyvállalatokat.
.
De hagylak Titeket magatokra. Tiszteletben tartom a vélemény másságotokat.
Törölt felhasználó 2022. 11. 20. 10:41
Előzmény: #6288  emerald
#6295
Akik leléptek a háború elől, azok választottak. Navalnij választott. '56-ban Magyarország tudott választani. Mindig van választás, csak nem mindig bársonyos szőnyegen vezet az út.
totoro
totoro 2022. 11. 20. 10:16
Előzmény: #6288  emerald
#6294
Meghagylak, mert jó példa vagy az egyébként intelligens emberre, aki benyalta az orosz hazugságokat. Nem egyet ismerek, akik úgy sodródtak idáig, hogy először csak kritikusak voltak a nyugattal szemben,  vagy csak ellenérzésük volt a valóban túltolt nemi liberalizáció ellen, aztán bekerültek a Fidesz vagy a "tisztán akarok látni" élharcosok véleménybuborékaiba, és egy alternatív világképpel élnek, ahol a "mainstream szajhamédia" hazudik, és Orbán és az Oroszok meg csak a "normalitást" képviselik, és küzdenek a "világot uraló érdekcsoportok" ellen, küzdenek az "egypólusú, amerika uralta" világgal, és egy egyenlőbb "több pólusú" világot szeretnének elhozni. És mindezt elhiszitek azoknak, akik még a saját országukban sem tudnak élhető világot teremteni....
emerald 2022. 11. 20. 10:12
Előzmény: #6291  berlini
#6293
Arra próbáltam elsősorban rávilágítani, hogy lehetnek mások a nézeteink. Ettől még nem örülök senki halálának. S bár változtatni nem tudok rajta, eggyütt érzek velük.
.
Egymás bántása pedig egy internetes fórumon......?! Jóérzésű emberként, minek tennék ilyet ? Nem haragszom arra sem aki elitélt, de tán elgondolkodik az írásom olvasása után.
.
Putyint( illetve az orosz vezetest) pedig én spec nem mentegettem, ezt nem is értem.
.
Tiszta kép....?! Olyan nincs. Még utólag a történelem is torzít.
Olyan ez, mint aki hiszi mindent tud, nos az valószínű nem tudja mit nem tud.
.
Peace....
vigkrisz 2022. 11. 20. 09:32
Előzmény: #6291  berlini
#6292
nem, ez egy orosz propaganda által agymosott szerecsenmosdatása volt, első körben ez lehet rá a gyógyír:
Itthon: Trollok, álhírek, kamufotók – miként lehet védekezni a netes álhírek ellen? (videó) | hvg.hu
berlini
berlini 2022. 11. 20. 09:23
Előzmény: #6288  emerald
#6291
szép hosszú és logikus levezetés volt.
Majd egyszer talán Te is belátod, hogy mindezzel csak egyet érsz el.
Relativizálsz.
Orosz erőszak? Dehogy. Hiszen volt ukrán erőszakoló is (márha igaz)
Ukrán civil áldozatok ezrei? Hiszen vannak orosz áldozatok is. (Kényszerbesorolt orosz kiskatonák, akiket persze sajnálok, de halálukban sem szabadna őket felhasználni ilyen összehasonlitgatásra)
Ez a háború egy vegytiszta orosz birodalom visszaállitási lépéssorozat része.
Az eddigiek bejöttek.
Ebbe remélem beletörik az orosz elit foga.
Minden más magyarázat a gonosz, a világot uraló érdekcsoportokkal megintcsak arra jó, hogy elmossa a tiszta képet, relativizál. Hiszen ha mindent ezek a sötét (általában zsidónak mondott) erők mozgatnak, akkor még szegény Putyint is mentgetni lehet azzal, hogy belerángatták ebbe, ő sem akarta, ő is áldozat.
Emlékeztetlek arra milyen beszédeket mondott Putyin a háború kitörése napján és utána.
Elmondta hogy:
- ukrán nép nincsen
- Ukrajna nincsen, az csak egy szerencsétlen kreálmány a szovjet időknek
- az ukrán vezetők nácik, akiket el kell takaritani
- azok az ukránok akik ellenállnak, azok nacionalista-nácik, akiket ki kell irtani
Úgy nézett ki, mintha szegényt belerángatták volna ebbe a háborúba?
emerald 2022. 11. 20. 08:46
Előzmény: #6286  nyuszibroker
#6288
Nem régen, hanem folyamatosan az elmúl években is.
Nem ez a lényeg. Azt nem tudod elfogadni, hogy én úgy látom, a háború az egyes igen gazdag csoportok érdek ütközése. Az egész ország, a hazáját védő kiskatona is, ezeknek a csoportoknak az áldozata. De ide sorolom a kényszer sorozott orosz katonát is. Avagy azokat az embereket akiket véleményük kinyálvánítása miatt oroszországban bebörtönöztek. De nem áldozat-e az a férfi, akit akarata ellenére hadviselésre kényszerítenek?! Honvédő háborü címén ?!
.
Igen, én vállalom a véleményem, még ha Te emiatt állatnak is titulálsz!
Nincsenek csak jók, meg csak rosszak! Egyének vannak és egyéni tragédiák! 
Valószínű a 16éves vérző megerőszakolt lány, aki átjött a határon, majd a papnak azt mondta hogy a "mieink voltak" , azt nem vigasztalja hogy ugyan a csávó a hazát védi.
Sőt!Elárulom neked nőként, teljesen mindegy h ki erőszakol meg, amit ti férfiak tán nem is fogtok megérteni sose, ez egy életre tesz tönkre egy nőt!
Oly mértékben, hogy talán ha meghalt volna se lenne sokkal rosszabb.
Pontosan tudom hogy miről írok, mielőtt kioktatnál!
.
Anyagi érdek csoportok áldozzák be a népet. Ez sosem az egyén döntése! Nincs lehetősége választani! Az orosz embereknek van....?! A kényszer sorozottnak van...?!
Nem kedvelem az oroszokat kicsit sem! De nincs közös fellelősség. Egyéni felelősség van.
Az például a Te felelősséged, hogy a véleményem alapján "állatnak" nevezel.
nyuszibroker 2022. 11. 20. 08:17
Előzmény: #6280  vigkrisz
#6286
Aztán olvastam, igen. Hihetetlen és elkeserítő. A magyarázatuk ezeknek az állatoknak, hogy régen usa is ölte őket különböző országokban meg a 2.vh ban. Elképesztő.
euler 2022. 11. 19. 21:33
Előzmény: #6280  vigkrisz
#6283
Legalább itt ne emlegessétek már ezt a szégyenletes nacionálfasiszta, trumpista, putyinnyalonc társaságot.
euler 2022. 11. 19. 21:26
#6282
Így lesz, másképp nem lehet!
Minden esély megvan arra, hogy Oroszországban jöjjön egy fekete hattyú   Herszon után jöhet a Krím? Az ukrán védelmi miniszter szerint tavasszal végetérhet a háború. 
vigkrisz 2022. 11. 19. 21:20
#6281
vigkrisz 2022. 11. 19. 21:15
Előzmény: #6279  nyuszibroker
#6280
az orktopikosok annak is tapsikolnak, hogy télen megfagynak majd az ukrán gyerekek putyin civil infrastruktúrát megsemmisítő rakétáinak hála
nyuszibroker 2022. 11. 19. 21:11
Előzmény: #6278  badsector1
#6279
Semmivel, de legalább sok honitársunk drukkol nekik... 
Felfoghatatlan
badsector1
badsector1 2022. 11. 19. 21:05
#6278
"Legalább 437 ukrán gyerek halt meg eddig a háborúban"
   
mivel tudják alátámasztani az orkok, 437 ukrán gyerek megölését?
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 19. 16:50
#6277
euler 2022. 11. 19. 15:57
Előzmény: #6274  Törölt felhasználó
#6276
 Az orosz hadsereg helyzete az első hóval és a fagy beköszöntével tovább romlott. 
További részletek - az anyagban Sátrak és fegyverek nélkül . (Mobikok a lázadás közelében - videókkal)
HuTi 2022. 11. 19. 15:09
Előzmény: #6273  totoro
#6275
Orbán is kb ezt a koreográfiát adta elő Putyin tárgyalóasztalán Februárban. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 19. 15:03
#6274
totoro
totoro 2022. 11. 19. 10:39
#6273
Eközben egy átlagos munkahelyi esemény Oroszországban:
https://twitter.com/razdjensia/status/1593633903310512128
totoro
totoro 2022. 11. 19. 10:34
#6272
Jó ideje nem lőttek le orosz repülőgépet, ma esett egy Bakhmut környékén. Pár napig megint elmegy a kedvük a közvetlen légi támogatástól:
https://twitter.com/TheDeadDistrict/status/1593821845228249089
vigkrisz 2022. 11. 19. 09:50
#6271
az ehavi - nyilvános - felajánlások:
"November 16-án a Ramstein formátumban került sor az Ukrajnát támogató államok hetedik találkozójára. Kanada 500 millió dolláros támogatási csomagot ajánlott fel, Svédország 287 millió dollár értékben adhat át fegyvereket és katonai felszerelést, Spanyolország további két HAWK légvédelmi indítóállványt, Németország pedig többek között a MARS II rakéta-sorozatvető rendszerekhez lőszert, három darab, harckocsi-szállításra használt М1070 Oshkosh nyergesvontatót, illetve 24 MG3 géppuskát. Görögország 155 mm-es lőszerszállítmányt, Lengyelország pedig rövid hatótávolságú légvédelmi rendszereket, illetve további tüzérségi- és harckocsilőszert adhat át. A találkozó másnapján Finnország arról tájékoztatott: tizedjére 55,6 millió euró értékű támogatási csomagot ad át. A szlovák védelmi miniszter bejelentette: Ukrajnának átadták a hetedik 155mm-es űrméretű Zuzana 2-es önjáró löveget, a horvát sajtó pedig beszámolt arról: a zágrábi védelmi tárca beleegyezett 14 szovjet eredetű Mi–8-as és Mi–8MTW-as helikopter átadásába az ukrán hadsereg számára (ezeket 2026-ban vonhatták volna ki a szolgálatból) – az eszközöket várhatóan amerikai Black Hawkokra cserélik. A cseh védelmi tárca arról tájékoztatott, hogy kormányjóváhagyást követően 2023 végéig az ország területén négyezer ukrán katona kiképzését szervezik meg: minderre öt turnusban, váltásonként 800–800 katona részvételével kerülhet sor. Tervben van ezen kiképzési program összekapcsolása az EU-s kiképzési misszióval – ez utóbbiba a csehek 55 kiképzőt küldenek. A kiképzés költségét 2022 végéig 195 millió koronára becsülik, illetve 780 millió koronára a következő évre – a költségeket a cseh Védelmi Minisztérium költségvetéséből illetve EU-s forrásokból fedezhetik."
totoro
totoro 2022. 11. 19. 09:35
#6270
Egy érdekesség. Oroszbarát, eddig kritikátlan oldalakon is elkezdtek kritikus tartalmak megjelenni. Ez pl. egy magyar blog, ami eddig tolta az orosz dezinformációt, de most megjelent egy jó írás (van benne néhány butaság, de néhány figyelemreméltó, általam máshol nem olvasott infó is) az orosz gazdaság helyzetéről:
https://www.antalffy-tibor.hu/4029-orosz-gazdasag
Traktoros 2022. 11. 19. 09:25
#6269
nyuszibroker 2022. 11. 19. 09:16
Előzmény: #6267  totoro
#6268
Bezzeg a bucsai hátrakötött kezü szerencsétlenek. stb. van bőr a ruszkik képén. Csak ennyit tudnak felmutatni ukik ellen, az is ellenük szól. 
totoro
totoro 2022. 11. 19. 09:08
#6267
A mai újságírás színvonalára jó példa, hogy a 444 is kritikátlanul átvette a meghamisított orosz videót, és terjeszti az orosz hazugságot. Legalább egy minimális tényellenőrzés, könyörgöm...:
https://444.hu/2022/11/18/tobb-mint-10-hadifogoly-kivegzesevel-vadoljak-az-oroszok-az-ukranokat
1. A színlelt megadás háborús bűntett
2. Abban a pillanatban ahogy az orosz tüzet nyitott az ukránokra a megadás felajánlása érvényét vesztette, újra harcoló felekké váltak
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 19. 00:37
#6266
Ez is elég jó volt!
https://youtu.be/WlBJxhrbjks
sztanil 2022. 11. 18. 23:15
Előzmény: #6264  euler
#6265

Putyin ravasz módon az ukránokkal végezteti el az orosz nép irtását.
Megszabadul a kisebbségektől és csökkenti a börtönök telítettségét is. Így azzal is nyer, ha veszít.
euler 2022. 11. 18. 22:46
Előzmény: #6263  euler
#6264
Ezek pl. biztos, hogy az első adandó alkalommal megadják magukat az ukránoknak:
22:36  2022 szeptemberében és októberében 23 ezer fővel csökkent a foglyok száma az orosz javítóintézetekben. 2010 óta nem volt ilyen éles ugrás: az elmúlt évek legmasszívabb amnesztiája is kevesebb oroszt engedett szabadon ilyen rövid idő alatt. 
A börtönlétszám csökkenése a háborúban való részvételre foglyok toborzása áll a  háttérben, a Wagner PMC különítményeibe, amelyek teljesen a jogi területen kívül léteznek – írja a Mediazona.
euler 2022. 11. 18. 22:25
Előzmény: #6261  vigkrisz
#6263
Úgy rémlik az ukránok tudomására hozták az oroszoknak, hogy ha megadják magukat, garantálják az életüket és az ellátásukat a háború végéig.
Ki is alakították a megadás folyamatát és szerintem működik is.
Ha már nincs annyi eszük az oroszoknak, hogy otthon tagadják meg a besorozást, vagy elzavarják Putyint. Az ukránok ez utóbbit nehezen értik meg, mert ők konkrétan utcai forradalommal döntöttek meg két kormányt is, és ott lőttek is.
(Illetve annyit az oroszok "védelmében", hogy talán már kétszer annyian is elmenekültek a behívás elől, mint amennyit sikerült összegereblyézni a toborzótiszteknek.)
vigkrisz 2022. 11. 18. 21:42
Előzmény: #6257  totoro
#6261
"csak a halott ork a jó ork" - ha nem pusztítják el az összes orkot, akkor visszajönnek később egy fogolycsere után, nem érdemes őket addig eltartani, nincs erre pénze Ukrajnának, miközben a fél polgári kritikus infrastruktúrát szétrakétázták már az orkok
euler 2022. 11. 18. 20:59
Előzmény: #6259  badsector1
#6260
Már a bucsai tömegsírok után be kellett volna avatkozni.
Meddig lehet ezt csinálni, hogy szándékosan lakótelepeket lőnek, civil infrastruktúrát tesznek szisztematikusan tönkre, gyerekeket deportálnak, lopnak rabolnak gabonától kezdve a WC kagylóig?  Barbár középkori rablóhorda ez, nem hadsereg. 
badsector1
badsector1 2022. 11. 18. 20:50
#6259
"20:20
Az oroszok szétlőtték az ukrán energiarendszer felét, egész Kijev leállhat"
   
most már kizavarhatná a nato az oroszokat Ukrajnából, nem kell már annyit finomkodni velük.
Törölt felhasználó 2022. 11. 18. 20:23
Előzmény: #6257  totoro
#6258
Majd szóljon már nekem valaki légyszi, amikor sajnálnom kell egy megszálló, agresszor ország katonáit! Előre is köszi.
totoro
totoro 2022. 11. 18. 19:32
#6257
A mai nap legnézettebb videója a magyar oroszbarát hírekben is megjelent:
"Orosz hírügynökségek szerint az interneten megosztott videón az látható, hogy ukrán katonák földre fektetnek fegyvertelen orosz katonákat, akiket előtte távozásra kényszerítettek egy körülzárt házból, majd kivégzik őket. Az ukrán katonák által a fegyvertelen orosz hadifoglyokon végrehajtott tömeges kivégzésekről készült új felvételek megerősítik a Zelenszkij vezette jelenlegi kijevi rezsim és az őt védelmezők és támogatók kegyetlen természetét – áll a nyilatkozatban."
Nézzük meg a videót:
https://www.reddit.com/r/RussiaUkraineWar2022/comments/yyaghv/full_video_from_a_previously_seen_clip_ukrainian/
A videón nem látszik kivégzés, az viszont látszik, hogy a magukat megadó orosz katonák lefekszenek, majd a házból utoljára kilépő orosz egyből tüzelni kezd az ukránokra. Te minek tekintenéd a maradék oroszt, amikor a kezedben a töltött fegyverrel épp rád lőttek, látod hogy a társad holtan esik össze. Tízből kilencszer így végződött volna a történet, bármelyik oldal áll egyik, vagy másik oldalon.
euler 2022. 11. 18. 18:53
#6256
Ma olvastam egy hírt, hogy tegnap Kijev felett az ukrán légvédelem lelőtt egy olyan cirkálórakétát (H-55), amelyet nukleáris töltet célbajuttatására fejlesztettek ki, csakhogy ezen csak egy robbanófej utánzat volt robbanóanyag nélkül, amit gyakorlatokon használnak.
Két nappal korábban pedig lelőttek egy olyan H–101-est, amelyet ez év 3. negyedévében gyártottak.
Logikus következtetés, hogy az oroszok cirkálórakéta készletei kritikus szintre csökkenhettek.
Itt levezetve: Huppa
Törölt felhasználó 2022. 11. 18. 17:42
Előzmény: #6252  Shortelek
#6255
A te linked is rossz, és a szokás szerint a Portfólióé is a cikkben. Nagyon kellett akarni megnézni ezt a videót. :)
motoros 2022. 11. 18. 10:13
Előzmény: #6251  szupermokuss
#6253
igen, ezt én is vártam már, Buda Péter mindig jó és fridi sem tolja túl magát ezekben a podcastokban
szupermokuss
szupermokuss 2022. 11. 18. 09:10
Előzmény: #6250  vigkrisz
#6251
Na ezt a podcast-ot nagyon vártam.  Kicsit hosszú, de megéri végignézni. Csak azt hiányolom, hogy néhol nem fogalmaz konkrétabban, de így is nagyon jó. 
nyuszibroker 2022. 11. 18. 06:06
Előzmény: #6247  badsector1
#6249
Mivel hogy mindig az ellenkezője igaz (vagy még az sem! ) , mint amit mondanak, nem akarnak tárgyalni.
Lőni meg azért lőnek civileket, mert aljas mocskok. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 18. 05:56
#6248
Meghallgattam az Inforádióban Nógrádi György "biztonságpoltikai szakértőt". Felháborító, hogy valaki pénzért mindenre képes. Olyan gátlástalanul nyomta a fideszes narratívát az orosz-ukrán háborúról, hogy felfordult tőle a gyomrom. Egészen odáig elment, hogy egy ponton azt mondta, hogy ő nem lát különbséget az oroszok és az ukránok tettei között. Persze a szokásos önreklámozás sem maradt el, én már régóta gyanítom, hogy a fél világ kormányának tanácsokat ad, és minden egyetemen oktat. Mondjuk, ilyen ruszki propagandára szerintem csak Észak-Korea vagy Belarusz kormánya kíváncsi.
badsector1
badsector1 2022. 11. 17. 19:55
#6247
"19:17Kreml: Azért lőjük Ukrajnát rakétákkal, hogy leüljenek tárgyalni"
   
az orosz terroristák hazamennek és a tárgyalásra sem lesz szükség.
totoro
totoro 2022. 11. 17. 15:54
Előzmény: #6245  sztanil
#6246
Igazából teljesen mindegy, hogy orosz vagy ukrán rakéta, ez egy baleset és kész. A horvátok is átlőttek Barcsra, pedig a harcok intenzitása messze nem ez a szint volt. Az természetes, hogy az ukrán fél próbált ebből tőkét kovácsolni, és kihasználni plusz támogatás szerzésére, de túltolták azon a ponton amíg értelme volt. Amikor a lengyel és amerikai fél is megállapította, hogy ukrán rakéta, legkésőbb ott kellett volna visszalépni, nem értem miért nem esett le nekik időben.
sztanil 2022. 11. 17. 15:15
Előzmény: #6244  totoro
#6245

Tények vannak, csak mi nem ismerjük. A rendőrök egyből feltettek pár közvetlen fényképet, aztán hirtelen rájöttek, hogy ez talán nemzetbiztonsági ügy. Szerintem is sanszos, hogy eltéved ukrán rakéta volt, de azért az is érdekük lehet, hogy ne erőltessék a kérdést, hogy hol is volt az orosz rakéta, amire kilőtték.
totoro
totoro 2022. 11. 17. 14:52
Előzmény: #6240  euler
#6244
Természetesen nem tudom a tutit, de vannak tények azok épp elegek. Az S-300 nem találgatás, megtalálták és beazonosították a darabjait, fényképes bizonyítékok vannak. Nem láttunk semmilyen bizonyítékot második becsapódásra. Kaiser Ferenc nem tudom miről beszél, a 5V55-ös, amilyen ez a rakéta is volt 100kg-os robbanófejjel van felszerelve, egy 100kg-os töltet simán üt ekkora lyukat. Azt se felejtsük el, hogy a lengyelek 100%-osan az ukránok pártján állnak, nem áll érdekükben ellenük bármit kitalálni, vagy bizonyítékot visszatartani. Magyarul én itt is ragaszkodom ahhoz az elvhez, hogy a legegyszerűbb magyarázat a legvalószínűbb, ez egy célt tévesztett s-300. Ennél többet belelátni értelmetlen.
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 17. 14:39
Előzmény: #6241  euler
#6243
Úgy tűnik,Júdeában is kezd fény szűrődni az agyakba.
Izrael engedélyezi haditechnika átadását az ukiknak!!
8193 2022. 11. 17. 14:34
Előzmény: #6238  LBalaton
#6242
A belorusz határ Przewodowig legalább 120km. Az S300 ground attack módban nem ér el odáig. 
euler 2022. 11. 17. 14:25
#6241
Oké, látom mások is ezen a nyomon haladnak.
De higgyétek el, a lényeg az, hogy a NATO higgadtan viselkedett és most nem kell az óvóhelyen ücsörögnünk. 
A többit úgyis a színfalak mögött rendezik, remélhetően egy erősebb támogatással az ukránok felé.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek