Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Jacob 2022. 11. 15. 22:05
Előzmény: #6178  sztanil
#6180
Egyetértek! Maximálisan...
Ha nem lövik arra, nem csapódik be sehova!
Csak az a felelős, aki kilőtte...
totoro
totoro 2022. 11. 15. 22:04
Előzmény: #6178  sztanil
#6179
Persze, igazad van, én sem gondolok mást, de azért várjuk meg amíg konkrétumot tudunk, mondjuk azonosítják a rakétát stb., mert még az sem kizárt, hogy ukrán légvédelmi rakéta volt.
sztanil 2022. 11. 15. 21:57
Előzmény: #6175  totoro
#6178

Mert az teljesen normális, hogy az ablakod alatt lövöldöznek? Ha néha bejön egy-egy golyó az belefér?
Miért is kell lőni Kijevet? Milyen hadászati célpont van ott?
Az aktív front Lengyelországtól több száz kilométerre van, ha az oroszokat érdekelné a lengyelek élete, akkor úgy rakétáznának, hogy még véletlenül sem abba az irányba zuhanjanak le az eltévedt rakéták.
Ha lelőtt rakéta volt, akkor is az oroszok felelőssége. Ha nem indítják el, nem zuhan le. Ilyen egyszerű.
totoro
totoro 2022. 11. 15. 21:41
#6176
Ebből is látszik mennyire lehetett szándékos, a marhák még magukat is lőtték:
"Legalább egy orosz cirkálórakéta az ukrán városok elleni mai sortűzből Oroszországban landolt. Shebekinóban 4 orosz civil meghalt és 6 megsebesült egy gyógyszertár előtt."
totoro
totoro 2022. 11. 15. 21:21
#6175
A legvalószínűbb a baleset. Ukránok eltalálták és letért a pályájáról. Lengyelek is ezt mondják, nem lesz ebből semmi:
„Forrásaim szerint ami becsapódott Przewodowónál, az valószínűleg egy olyan rakéta maradványa, amit az ukrán fegyveres erők lőttek le.”
nyuszibroker 2022. 11. 15. 21:12
Előzmény: #6163  vaczak
#6174
A számla jönni fog. Csak majd az egész ország fogja fizetni. 
gazmber 2022. 11. 15. 20:57
Előzmény: #6163  vaczak
#6173
ize szerint lehet a lengyelek a hibásak - sok (muszka élet kioltására is alkalmas☺) fegyvert és municiót is adtak az ukik-nak, így magukra vessenek... izé már megmondta régen, hogy nem szabad fegyvert szállítani, béke kell - az ukik élete és rabszolgasorsra jutásának az árán is 'békebékebéke' (?) szvsz
vaczak 2022. 11. 15. 20:52
Előzmény: #6166  vigkrisz
#6172
Ettől ez még tuti nem jön szóba. Én az USA helyében feloldanám az eddigi rakéta-korlátozásokat azzal az informális caveattal, hogy az ukránok azokat csak tisztán katonai célpontokra használhatják. 
vigkrisz 2022. 11. 15. 20:51
Előzmény: #6165  Törölt felhasználó
#6170
"Philips O’Brian, a stratégiai tanulmányok professzora szerint a NATO-alapszerződés 4. cikkelye és nem az 5. vonatkozik erre a helyzetre (a tagországok együttes konzultációja, ha valamelyik tagállam területi integritása veszélybe kerül). A konzultáció valószínűleg nagyobb támogatást fog eredményezni Ukrajnának, különösen a légierő és a légvédelem számára.„Az első reakcióm, miután az oroszok eltalálták Lengyelország területét, a 4. cikkely lenne: az Ukrajna feletti légtér lezárása és védelme” – mondta Pabriks lett védelmi miniszter."
gazmber 2022. 11. 15. 20:49
Előzmény: #6164  vigkrisz
#6169
azok rosszul látnak, képzelődnek, ill. direkt úgy lőtték ki az ukik, hogy a muszkára kenhesse... stb...
Törölt felhasználó 2022. 11. 15. 20:49
Előzmény: #6166  vigkrisz
#6168
Kíváncsi vagyok, mi lesz, attól tartok, csak egy kézlegyintés.
vigkrisz 2022. 11. 15. 20:48
Előzmény: #6165  Törölt felhasználó
#6166
szerintem légtérzár lesz ebből, minimum Lviv-ig
Törölt felhasználó 2022. 11. 15. 20:43
Előzmény: #6164  vigkrisz
#6165
A válasznak arányosnak kell lennie. Én személy szerint kilőném az atomot a Kremlre, oszt' jó napot!
vigkrisz 2022. 11. 15. 20:40
Előzmény: #6162  gazmber
#6164

ezeket a rakétákat már a kilövésükkor látják, nem lehet letagadni őket
Megerősítette az USA: NATO-területre csapódtak orosz rakéták! - Portfolio.hu
vaczak 2022. 11. 15. 20:39
Előzmény: #6162  gazmber
#6163
Orbán tuti verni fogja a mellét, hogy "ezért nem szabad fegyvert szállítani" függetlenül attól, hogy véletlen átlövés volt. A tegnapi EU külügyminiszteri ülésen persze Szijjártó volt az egyetlen, aki ellenezte a szankciók bővítését. Remélem valahogyan majd benyújták EU és NATO körökben a trollkodásunkért a politikai számlát. 
gazmber 2022. 11. 15. 20:35
Előzmény: #6159  bullrider
#6162

muszka válasz vszeg az lesz, hogy uki v. a lengyel, v. a nato provokáció...(?)
izé-nek meg adtak egy okot, amire a szabályt lehet most tették bele vmi új trv.be(?), hogy bevezethesse a 'hadiállapotot'...(?)
ebből meg mi következik azt lehet majd megtapasztaljuk... (?) szvsz
euler 2022. 11. 15. 20:30
Előzmény: #6120  pomperj
#6161
(Köszönöm. Megtiszteltetés számomra.)
bullrider 2022. 11. 15. 20:21
Előzmény: #6157  vigkrisz
#6160
Akkor téged nem is szeretnek:)
Kérhetek egyet én is?
Csak azért, hogy tudjam melyik oldalon állok!
bullrider 2022. 11. 15. 20:19
#6159
Nem tudom, hogy mi lesz a kimenete a Lengyelek elleni támadásnak, de abban biztso vagyok a Spölte-Nógrádi féle bohócok biztos megszakértik, hogy valójában az Ukránok voltak.
euler 2022. 11. 15. 20:19
Előzmény: #6144  totoro
#6158
Ez bizony támadás egy NATO tagállam ellen, KIVÉVE ha az oroszok jelzik, hogy nem volt szándékos, valaki alacsonyabb szinten hibázott és elnézést kérnek.
Bízzunk benne, hogy megteszik.
vigkrisz 2022. 11. 15. 20:10
Előzmény: #6155  bullrider
#6157
embert dislike-olnak az orkok, nem a hírt
badsector1
badsector1 2022. 11. 15. 20:07
Előzmény: #6152  kkpp
#6156
Orbán bejelenti, hogy inkább megadja magát a ruszkiknak, csak hagy lophasson tovább
bullrider 2022. 11. 15. 20:06
Előzmény: #6148  vigkrisz
#6155
Na most erre miért ment a dislike?
Metwolf
Metwolf 2022. 11. 15. 20:04
Előzmény: #6151  vigkrisz
#6154
feel
feel 2022. 11. 15. 20:03
Előzmény: #6152  kkpp
#6153
Majd azt hazudjak az ukranok voltak.
kkpp 2022. 11. 15. 19:56
#6152
vigkrisz 2022. 11. 15. 19:52
#6151
"A lengyel rádió jelentése szerint két rakéta csapódott be lengyel területreKét rakéta csapódott be a lengyelországi Lubelskie járásban, az ukrán határ közelében fekvő Przewodow falu területére - jelentette a ZET rádió.Információi szerint a rakéták gabonaszárítókba csapódtak be. Két ember meghalt. A rendőrség, az ügyészség és a hadsereg a helyszínen dolgozik. A lengyel hatóságok hivatalosan nem nyilatkoztak erről.Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök "a válsághelyzettel összefüggésben" sürgős ülést hívott össze a kormány biztonsági és védelmi bizottságában - közölte Piotr Mueller lengyel kormányszóvivő. "Arra kérem Önöket, hogy egyelőre ne tegyenek közzé meg nem erősített információkat, a mostani találkozó után fogunk nyilatkozni" - mondta.Korábban, november 15-e folyamán Ukrajnát nagy erejű rakétacsapás érte. Különösen a Lengyelországgal határos Lviv régiót érte a csapás.Az ukrán kormány közölte, hogy november 15-én Oroszország a háború kezdete óta a legnagyobb csapást mérte az ukrán energiarendszerre. Több mint hétmillió fogyasztó maradt áram nélkül. A szomszédos Moldovában problémák adódtak az áramellátással."
goapsy1
goapsy1 2022. 11. 15. 19:50
Előzmény: #6126  totoro
#6150
Azok, kretén terroristák - de jelenleg Putler ezt már nem jókedvéből csinálja, kényszerpályán mozog.
    
Gondold csak el a helyzetét: alig múlt 1 hónapja, hogy hatalmas csinnadrattával "elcsatolták" Herszont, hogy az mostantól ruszki terület, aki csak meg meri közelíteni, az így meg úgy meg amúgy lesz kinyírva.
     
Erre ebben a Herszonban, amiről a ruszkik 1 hónapja minden csatornán pofázzák, hogy Oroszo része, beszédet tart Putler... helyett Zelenszkij. :) Miután visszafoglalta az ukrán hadsereg, a ruszkik meg csúfosan elpucoltak. :)) és a visszavétel második (!!) napján beszédet tart ott az ukrán elnök, miközben a beszari hulladék kgb-s főruszki 8 hónap alatt nem merte odatolni a valagát. :D
      
Ez olyan szintű ruszki megaláztatás, hogy putlernek egész egyszerűen muszáj rá valamit lépnie - pláne úgy, hogy a háborúpárti hiénák, akik még megmaradtak mellette, egyre jobban szorongatják a tökeit. Mivel tud visszavágni, és időt nyerni? Ezzel. Rakétázik. Amíg még van mivel.
   
Kényszerpályán van, nagyjából az életéért küzd, ebben minden óra elnyert haladék számít.
janosvitez 2022. 11. 15. 19:49
Előzmény: #6147  sztanil
#6149
Legalább egy reptér és néhány bombázó eshetne áldozatul minimum véletlenül cserébe.. 
sztanil 2022. 11. 15. 19:43
Előzmény: #6144  totoro
#6147
Azért egy fél tucat F35-össel lebombázhatnák az össze Belaruszban állomásozó orosz repülőt. Csak hogy elkerüljék a jövőben a hasonló "baleseteket".
kkpp 2022. 11. 15. 19:41
Előzmény: #6144  totoro
#6146
Két lengyel meghalt ebben a "balesetben". Nem arra gondolok, hogy a NATO most hadat üzen az oroszoknak. De mondjuk a lengyel légi támogatás szóba jöhetne a fronton. Vannak F-16-osaik. Az biztos, hogy ezt a lengyelek nem fogják szó nélkül hagyni, ami ma történt.
totoro
totoro 2022. 11. 15. 19:36
Előzmény: #6143  kkpp
#6144
Ez nem támadás, max. baleset, az azért nem casus belli, volt már ennél komolyabb ügy is minden következmény nélkül NATO országgal (pl. amikor a törökök Szíriában szándékosan lelőttek egy orosz vadászgépet)
kkpp 2022. 11. 15. 19:33
Előzmény: #6141  totoro
#6143
Akkor a casus belli megtörtént. Most már csak a NATO-n múlik, hogy mivel válaszolnak.
totoro
totoro 2022. 11. 15. 19:31
Előzmény: #6140  vigkrisz
#6142
Ez csak pánikszöveg. 10-20 rakéta ért célba azok is zömmel lakóépületekbe. Messze nem elég, hogy bármit lenullázzanak, pláne egyszerre mindent. Vannak áramkimaradások, pár nap alatt helyre lesznek hozva.
totoro
totoro 2022. 11. 15. 19:27
#6141
Két eltévedt rakéta zuhant le a lengyelországi Przewodów városában, az ukrán határon. Eltalálták a gabonaszárítókat. Két ember meghalt. A helyszínen van a rendőrség, az ügyészség és a hadsereg.
https://twitter.com/Faytuks/status/1592580008505401344
vigkrisz 2022. 11. 15. 19:24
Előzmény: #6139  totoro
#6140
Anton Bendarjevskiy36 p.  · Bevallom, tévedtem, amikor azt mondtam és gondoltam, hogy Oroszország nem képes megsemmisíteni Ukrajna kritikus infrastruktúráját. Abban bíztam, hogy az ukrán légvédelem és az orosz precíziós fegyverek fokozatos kimerülése nem fogják ezt lehetővé tenni. Sajnos de, képesek voltak rá. Az októberi próbálkozások komoly károkat okoztak ugyan, de nem tudták még megdönteni az ukrán energetikai rendszert. A mai támadás más volt: az ukránok szerint legalább 85 (más adatok szerint 109) rakétát lőttek ki néhány óra alatt ukrán célpontokra. A legtöbbet február 24-e óta. A nagy különbség: ezek Oroszország lényegében legdrágább rakétái voltak, az X-101-es rakéták. A pontosságuk a nyugati rendszerekkel vetekedik (2 méteres szórás). Egyetlen darabja 13 millió dollár. Drága és kevés van belőle. Viszont nagyon pontos, és sokkal nehezebb leszedni.Gyors fejszámolással kiderül, hogy ez a mai támadás alsóhangon 1,1 milliárd dollárjába került Moszkvának. Ilyen koncentrált támadásra aligha lesznek képesek a jövőben, de a mai támadás után Ukrajna nagy része áram, fűtés, víz, mobilhálózat és internet nélkül maradt.
totoro
totoro 2022. 11. 15. 19:20
#6139
A kard friss írása a mai napról: Facebook
kkpp 2022. 11. 15. 18:57
#6138

Az mennyire ciki már most a putyinszoponcoknak, hogy a "nagy barátunk" lebombázza az áramellátását a vezetéknek, amin kapjuk az olcsó olajat. Tisztára megéri az orosz segget nyalni. Én az ukránok helyében nem sietnék a helyreállítással pár hétig. Van most ennél sokkal fontosabb is.
 https://www.portfolio.hu/gazdasag/20221115/leallt-a-baratsag-koolajvezetek-579062
Shortelek 2022. 11. 15. 18:31
Előzmény: #6135  vigkrisz
#6137
Az orkok támadása most már felér egy atomcsapással,  NATO - nak lenne dolga, amit megigértek, mi csapná ki a biztosítékot náluk?!
vigkrisz 2022. 11. 15. 18:30
Előzmény: #6133  Shortelek
#6136
ha ez a mai iráni cucc lesz, akkor szopni fognak a perzsa orkok
Shortelek 2022. 11. 15. 18:25
Előzmény: #6133  Shortelek
#6134
Iránt is megszórnám.
Shortelek 2022. 11. 15. 18:23
Előzmény: #6129  vigkrisz
#6133
Gondolom irántól kapták a rakétákat az orkok, nagy hatótávolságú rakétákra, légierőre lenne szúkség az ukiknak, nem tudom mire vár még a NATO.
LVN 2022. 11. 15. 18:14
Előzmény: #6130  kkpp
#6132
Sajnos lassan ez jön, tuti az eszkaláció
LVN 2022. 11. 15. 18:13
Előzmény: #6129  vigkrisz
#6131
A G20-nak ezek után ha, nem teszik ki a terrorállamot maguk közül, ez brutális arcvesztés lesz, hiszen őket köpte arcon putler azzal, hogy a csúcs alatt indította el az újabb terrorhullámot... Szerintem ez megint csak egy nagy baklövés volt.
kkpp 2022. 11. 15. 18:11
#6130
Csak simán el kéne kezdeni lőni tüzérséggel a határmenti orosz megyék kritikus infrastruktúráját válaszul. Mondjuk akkor a muszkák meg vérig lennének sértődve, ha ők fagynának meg, pedig megérdemelné a barbár horda.
vigkrisz 2022. 11. 15. 18:03
Előzmény: #6126  totoro
#6129
"Oroszország mintegy 100 darab H-101 és H-555 rakétát lőtt ki Ukrajna területére. Körülbelül 80-at kilőttek, további 20 úton van - mondta az ukrán légierő szóvivője.Kyrylo Timosenko, az ukrán elnöki hivatal helyettes vezetője arról számolt be, hogy az ország energetikai infrastruktúrája kritikus állapotba került. Országszerte áramkimaradások vannak.A mobilszolgáltatók korlátozták egyes szolgáltatások működését, hogy energiát takarítsanak meg a hívások lebonyolításához.A több mint hárommilliós Kijev jelentős részén elment az áram. Az egyik orosz rakéta lakóházba csapódott be a főváros központjában. Halálos áldozatok is vannak. Leállt a metró egyik vonala.Lviv 80 százaléka áram nélkül maradt. Nincs fűtés, sem meleg víz.„A légvédelem ismét működésbe lépett a megyénkben“ – mondta Volodimir Trus Ternopil megyei vezető.„Találat ért egy kritikus infrastruktúra-létesítményt Vinnicja megyében“ - mondta Szergej Borzov, a megyei katonai adminisztráció (OVA) vezetője„Zsitomirt két rakétacsapás érte, a város teljesen áram nélkül maradt“ – jelentette be Szergej Szuhomlin polgármester. „Az ország energetikai infrastruktúráját ért ellenséges támadások kapcsán Cserkaszi megyében vészhelyzeti áramszüneteket vezettünk be. Barátaim, arra kérek mindenkit, hogy hangolódjon rá az extrém munka- és életkörülményekre" - közölte Igor Taburec, a cserkaszi OVA elnöke„2 rakétacsapás a Kropivnickij járás energetikai infrastrukturális létesítményeibe. Nincsenek áldozatok” – Andrej Raikovics, a kirovohradi OVA vezetője„Áramszünet Ternopilben. Az Ukrenergo vészhelyzeti áramszünetet vezet be. Készüljön fel arra, hogy a mobilkommunikáció eltűnhet“ - mondta Ternopil polgármestere, Szerhij Nadal."
totoro
totoro 2022. 11. 15. 17:39
Előzmény: #6127  LBalaton
#6128
Ne is mondjátok, a legdurvább példám, angol nyelven tanít történelmet gimnáziumban, és a háború elején amikor beszélgettünk mondtam hogy Orbán oroszbarát, erre elcsodálkozott, hogy ezt honnan veszem, ő semmi ilyet nem lát... aztán azóta is folyton azzal jön, hogy na de Biden fia bevásárolta magát Ukrajnába, na de az Ukránok ilyenek meg olyanok, már nem is beszélek vele politikáról, és ő egy kifejezetten intelligens ember elvileg.
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 15. 17:34
Előzmény: #6125  nyuszibroker
#6127
Egyik rokonom mindig is utálta a fityit.
Aztán kb. 1 éve átváltozott birkává. :-(
Gyanítom,hogy a volt osztálytárs fityis polgi mosta át az agyát.
Technikus végzettsége van,ő sem a hülyébbek közé tartozik pedig ...
totoro
totoro 2022. 11. 15. 17:20
#6126
Oroszok meddig gyujtogethettek a mai rakétaesőre...100 rakétát lőttek ma ki, lehet mégis megjött az iráni adag? Kretén terroristák.
nyuszibroker 2022. 11. 15. 16:08
Előzmény: #6124  Shortelek
#6125
Így érzek én is! 
Hétvégén a szülőfalumban jártam (Rábaköz, nincs csatornarendszer kiépitve), de nem is ez a lényeg. 
Keresztapám aki nyugdijas (buszsofőr volt, szoval nem hülye ember) 2x is rákezdte hogy a migránsok milyen veszélyesek... ugy csak simán in médias res miközben épp a családi dolgokrol beszéltünk. Nem kaptam szikrát, nem szokott ilyenről beszélni. 
Aztán egyik rokonomnál, szintén nyugdijas, (orvos aszisztensnője volt szintén nem egy hülye) ugyanugy beszélgetés közben 1x csak elkezdi hogy ugyan drágulás van, de milyen hálás hogy azért mindig jut pénz a nyugdíjasokra, még ha kevés is. 
  Nos, szomoruan vettem tudomásul, hogy hibátlanul működik az agymosás, mi lehet akkor a szegényebb tanulatlanabb rétegekben, totális tudathasadás.
bocs az off ért. 
Shortelek 2022. 11. 15. 15:44
Előzmény: #6119  euler
#6124
"de ameddig a lengyelek többet tüntetnek Orbán ellen és az ukránok mellett mint mi"
Bizony ez nagyon szomorú, hogy itt tart ez a nép, ennyire hitványnak nem éreztem még magunkat, érthetetlen, hogy megtűrjük ezt a bagázst, aztem alább már nincs.
Peterbond 2022. 11. 15. 13:44
Előzmény: #6119  euler
#6122
"Ami külön fájó pont, hogy a magyaroknak megint sikerült a rossz oldalra állniuk. Igen, magyaroknak, ne mentegessük magunkat azzal, hogy a többség nem ért egyet a rezsimmel. Kérdezzük meg erről az ukránokat, akiknek épp a napokban vétózzuk az uniós segélyüket! Tudom, hogy nincs kollektív felelősség, de a világnak nem szokása finoman differenciálni ilyen kérdésekben. "
.
Teljesen igaz hogy ne szokott differenciálni de sajnos pont ahiogy az oroszok esetébe is nálunk is nem is nagyon volna miért. Azt nem mondhatjuk hogy minden orosz egyetért a háborúval. Ahogy azt se hogy minden magyar érzéketlen az ukrán szenvedésre és amcsi utálatában még az oroszoknak is képes szurkolni.
.
De sajna azt kell mondani hogy az orozok többsége és a magyarok többsége igenis érdektelen a témában és ha passzivitással is de támogatja vagy legalábbis nem ellenzi ami történik. Ahogy írod Csehországban Lengyelországban nagyobb tömegek tüntetnek Orbán ellen mint idehaza pedig ott azért tényleg huszadrangú a mi miniszterelnökünk szerepe ( pont mintha itt tüntetnének a cseh vagy lengyel miniszerelnök ellen vagy mellett ). Ezért nem fogjuk tudni lemosni magunkról a szégyent hogy de kérem ez Orbánék voltak nem Mi magyarok. De igenis mi magyarok törődtünk ebbe bele és nem adtunk hangot ellenvéleményünknek. A Fidesz szavazó aki még egy közvélemény kutatás kedvéért se mondja azt hogy na jó én nem szavazok a Fideszre ha egy egy téma kapcsán megkérdezik. Nem muszály 4 évet várni és leszavazni Gyurcsányra hogy változásokat érjünk el. Ha a Fudan ügy kirobbanásakor a közvélemény kutatásokban az állna hogy 10% pontot esett a fidesz népszerűsége már forulna a kocka. Ha az ukrán helyzetben a közvélemény kutatásokban esne 20%-ot a Fidesz mert épp orosz-barátként viselkedik egyből lenne fordulat és keményebb fellépés az oroszok ellen.
.
De a Fidesz szavazó leszavaz a Fideszre és nem enged ebből soha bármi történjen mert attól retteg hogy jaj akkor már holnap itt a Feri és ugrik a CSOK a rezsicsökkentés a gyerekét meg már egyből viszik átműteni másnap ha nem a Fideszre szavaz. A szavazóit irányítja a párt és nem a szavazók irányítják a pártot.
cintanyer 2022. 11. 15. 13:40
#6121
https://www.portfolio.hu/global/20221115/ugyes-trukkot-eszelt-ki-ukrajna-hogy-hozzajusson-a-legmodernebb-amerikai-dronhoz-578814
Jó lenne ha Biden átgondolná az ukránok kérését, mert akkor nagyon hamar vége lenne ennek a háborúnak.
Az már látszik hogy Moszkva belátta, hogy ezt a háborút nem tudja megnyerni, de Ukrajnát porrá tudja zúzni, hogy jobban fájjon a támogatóknak is.
Mindez a hatósugártól függ!

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek